AKKEtim WEK UW LEVER-GALOP STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE WORTH CTATE en n zult 's morgen9 uit bed springei^ gereed om bergen te verzetten, lederen dag moet uw (ever een («er (ever- gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. ver» teert uw voedsel niet. het bederft, u voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam la vergiftigd, u Voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lao- middelen. U moet UAKTElfS LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeion en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bü apothekers «n drogisten. I. 0.75. (Ingez. Mod.) MIDDELBURG Lezing N. S. O. Woensdagavond 8 uur werd de eerste le zing van de vereeniging N. S. O. genouden in de bovenzaal van de sociëteit „De ver- genoeging". Doordat de voorzitter vermn- derd was te komen werd de openingsrede genouden door den lieer Visscner. Spre- ker was verneugd te zien, dat vele genoo- digden aanwezig waren. In bet byzonuer werd welkom geneeten de spreker van de zen avond, de neer Tavenier, die geen on bekende is in deze vereeniging. voor de pauze werden eenige Hoilanasche schet sen voorgedragen, terwyl na de pauze drie Vlaamscne scnetsen werden gelezen welke zeer in den smaak vielen, betgeen bleek uit het applaus. In de pauze werden eenige muziekstuk jes ten gehoore gebracht door den leerling J. Verduyn van den machinistencursus. Het was een welgeslaagden avond; heer Tavenier mocht een warni dankwoord in ontvangst nemen. DE HARDRIJDERIJ VOOR MILITAIREN. Den geheelen middag door is de belan; stelling voor den wedstrijd in hard rijden op de Noordvest groot geweest. Natuurlijk, dat de deelnemers tijdens het wacnten op hun beurt de ledematen lenig hielden, maar ook uit de burgerij waren velen op de schaats of te voet op het ijs om de prestaties van dicht bij te volgen en vooral op den Singel stonden steeds een paar honderd mensehen het rijden gade te slaan. Onder hen, die een kijkje kwamen nemen werden opgemerkt de Commandant Zee land en zijn adjudant, enkele hoofd- en subalterne officieren, den burgemeester van Middelburg; leden van het burgercomité voor O. en O., schenkers van prijzen geld om deze aan te schaffen en verschillen de andere bekende stadgenooten. Nadat des morgens de 194 rijders den 500 meter allen een beurt hadden ge had en door het afvalsysteem ongeveer de helft niet meer verder kon mede rijden, hebben voor dat hot om twaalf uur rusten zou worden, ook de 9.1 rijders voor de 1000 meterbaan hun eerste ronde gemaakt. Men had nu voor beide categoriën met 4 man per groep gereden en telkens vielen de twee laatst aankomenden af. Te één uur werd de wedstrijd hervat en nu moesten eerst weder de 500meter man nen op de baan verschijnen, voor zoover zi niet waren afgevallen en werd voorloopig met twee tegelijk gereden waarbij dai. steeds de tweede aankomende afviel, zoo dat na iedere ronde het aantal weer gehalveerd was. Dit hield te lang op en ten slotte heeft men weer met vier laten rijden, doch het was al met al toch reeds over drie uur, toen het kampen onder de lOOOmeter rijders kon aanvangen. Ook deze reden met vier en zoo kon mer, te ongeveer kwart over vier door den roe per, die zulke goede diensten had gedaan bekend maken „De baan is vrij, de wedstrijd is geëindigd" en onder gejuich nam d> jeugd bezit van ham- teruggegeven baan om ook hun krachten eens te gaan meten en te ondervinden, dat de weöstrjjdafstan den nog niet klein waren. De leider, zijn helpers, en prijswinnaars en het overgroote deel der andere deelne mers kwamen nu m de cantine van de ka zerne aan de Noordstraat samen voor do prijsuitdeeling. De leider herinnerde aan hetgeen hij des morgens bij zijn welkomstwoord had ge zegd en wel, dat het een onmogelijkheid bij zooveel deelnemers is, om op tijd te laten rij den en op de ten siotte gekozen toepassing van het afvalsysteem, zooals wij het ook reeds hierboven bespraken. Spr. heette ook allen welkom bij deze prijsuitdeeling en zei- de gaarne de leiding voor dezen wedstrijd op zich te hebben genomen, omdat hjj zelf steeds 'n enthousiast schaatsenrijder is ge weest. Spr. bracht dank aan officieren en onderofficieren, die zoo hard gewerkt heb ben om alles goed voor te bereiden en tot uitvoering te brengen. Hulde bracht spr. vooral aan de rijders, die zoowel voor de 500 als voor de 1000 m zich aanmeldden. Spr. deelde mede. dat de eerste prijswin naar van de 1000 meter naast een prijs naar keuze ook zal ontvangen een zilveren medaille aangeboden door den Comman dant Zeeland, wat zeker zeer op prijs zai worden gesteld Ook het aanbieden van een damesprtfs door Cornelie van der Min ne voor hen, die het mooist reed bij zjjn pogingen om het snelsit te rijden, stelde spr. op zeer hoogen prijs. Bij de nu volgende prijsuitreiking moes- i ten de vier die by het laatste rijden als no 1 aankwamen om de juiste volgorde loten en zoo ook de nummers twee, de nummers drie en de nummers vier. Het resultaalt was, dat Roelse eerste eerste werd en dus naast zijn prijs de me daille van den Commandant Zeeland in ontvangst kon nemen; twee werd Groot, drie Venninck, 4 Boelder, 5 Bruining, 6 Tjoelker, 7 Luyten, 8 Bom. 9 Vissering, 10 Jaarsma, 11 Kuest, 12 Verboon, 13 Bosch, 14 Elzinga, 15 Vellenga en 16 Boon Voor de 500 meiter waren de pryswin- ners: 1 Verboon, 2 Boersma, 3 Vissering, 4 Pennikhof, 5 Winteis, 6 Fopkema, 7 Koopmans, 8 Jaarsma, 9 Vennink, 10 De Jong, 11 Gaillard, 12 Tjoelker. 13 Groot, 14 Fopma, 15 Bruining, 16 Boekhoudt, 17 Kuest, 18 Schröder, 19 Bakker, 20 Jaars-' VLISSINGEN BEGRAFENIS Ir. H. SUUVER. Op de Noorderbegraafplaats alhier had Donderdagmiddag een eenvoudige plech tigheid plaats. Daar werd ten grave ge dragen het stoffelijk overschot van ir. H. Suyver, oud-hoofdingenieur van de Kon. Maatschappij „De Schelde", aan welke maatschappij ir. Suyver 39 jaar was ver bonden geweest. De baar werd gevolgd o.a. door den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen, wethouder W. P. Edelman, den oud-directeur en gedele geerd commissaris van „De Schélde", mi'. Jan Smit Az., de directeuren van „De Schel de" ir. H. C. Wesseling en A. Smit, com missarissen, ingenieurs, hoofdambtenaren en oud-ambtenaren van „De Schelde", den directeur van de Zeevaartschool „De Ruy- ter", den heer P. Vyn met bestuursleden en leeraren, terwijl wy nog verder opmerk ten den commandant Zeeland, de directeu ren van de Maatsch. „Zeeland" en den Pro vincialen stoombootdienst op de Wester- scüelde, resp. de heëren K. G. Bron en G. J. de Jonge, den chef van den mynen- dienst en vele anderen. Op verzoek van den overledene werd aan de geopende groeve alleen gesproken door mr. Jan Smit Azn., die in sooere woorden schelste de groote verdiensten vim den overledene, waarmede hij ruim 40 jaren mocht samenwerken. Ir. Suyver was niet alleen een kundig ingenieur, doch boven dien een zeer humaan chef. Zijn nagedach tenis zal bij allen die hem hebben gekend, in dankbare herinnering blijven. Een broer dankte voor de laatste eer. WALCiiEi<£H WL'ST'KAPELLE: De in December gehou den collecte voor het breien voor militairen net-ft alhier f 30,15 opgeoracht, terwyl ver- schillende vrouwen en meisjes zich opgaven urn de wol te verwerken. Toch komen hier voor nog krachten te kort. Wie zich dus hiervoor alsnog wil opgeven lean d.t doen bij mevrouw De Casembroot. Dank zij de reeds ondervonden medewerking konden door middel van de betrokken commandan ten al eenige kk-edingstukken uitgereikt worden, terwyl een begin zal genaakt v den met öe uitreiking van deze artikelen aan elders gelegerde Wesikappelaars voor zoover mogelijk. ZUID-BEVELAND. BORSSELE. Op 31 Dec. 193S bedroeg het aantal inwoners 752 m en 716 v., te zamen 1468. In 1939 werden geboren 21 m. en b v., vestigingen 11 m. en 21 v., Er overleden 3 m en 6 vr.vertrokken 15 m. 'en 21 v. Op 31 Dec. was het inwoneraantal dus 766 m en 719 v., totaal 1485. Aanbesteding kunstmest. DRIEWEGEN. De landbouwvereeniging „Eendracht maakt Macht" heeft de volgen ds kunstmeststoffen aanbesteed en gegund aan de volgende personen of ondernemin gen: Aan de Zeêuwsche Voeder- en Kunst mesthandel kaïniet 3,60, Chili 6,88, Amoniak Super 4,10, Patentkali 4,29 en Kalizout 5,05; aan Poley te Yerseke de zwavel k 6,19; aan Joh. de Koster te 's-Gravenpolder stikstof 8,35 en Super 2,98;'aan Martens te 's-Heerenhoek kalk- salpeter a 6,20; aan Kostense te Kruinin- gen kalkamon k 6,86 en Thomas Slakken- meel a 0,166 per Alles per 100 kg (behalve laatstgenoemd artikel) franco be zorgd bij de leden in de bergplaats. Vergadering Geitenvereeniging. DRIEWEGEN. De Geitenvereeniging kwam Woensdagavond in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van den hr. A. Nysse. De- opkomst was matig. De secre taris-penningmeester boekte een batig sal do van enkele guldens. Het ledental is ach- teruitloopende. Herkozen als bestuurslid de hr. J, de Jonge, terwyl de vacature van den hr. J. Haasdonk (die zich niet herkiesbaar stel de) onbezet bleef. Als afgevaardigde naar de vergadering der provinciale vereeniging werd aangewe zen de hr. Joh. Nysse. Aan het hoofdbe stuur zal een schrijven gericht worden in zake de financiën. Vergadering IJsclub „De Boeier". HOEDEKENSKERKE. Woensdagavond hield de ijsclub „De Boeier" haar aigemee- ne ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer I. Groenewege. Het jaarver slag getuigde van een vooruitgaand leden tal. Het bedraagt thans 104, waarvan 18 adspirantleden. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar bedroegen 164.99'é en de uitgaven 102.97, batig saldo 62.02 tó. De aftredende bestuursleden de hrn. I. Groenewege, voorzitter, L. Lous en J. van Damme, commissarissen, werden met meer derheid van stemmen herkozen, terwyl de hi\ J. Verdonk voor den tijd van een jaar als bode-baanveger is herbenoemd. Allen hebben hun benoeming aangenomen. Aan allen die hebben meegereden aan den wedstrijd werden de prijzen afgegeven, terwyl aan den hr. K. van der Heide als 100ste lid een Ieeren sigarettenkoker als verrassing werd gegeven. Verder aan den baanveger een mooie pijp. De avond werd door 56 leden bezocht. ma, 21 Bom, 22 Volmer en 23 Bosch. Boersma ontving onder luide' instemming ook de damesprijs voor het mooiste rij den. Zy, die als prys een toegangsbewijs tolt den schouwburg hadden gekregen, vernamen dat zy voorzoover staande onder de bevelen van den" leider, toestemming kregen later thuis te komen, terwyl hij zijn jongens voor gisteravond vry van studie en voor heden vry van repetitie toekende. Dat dit met gejuich begroet werd. spreekt wel vanzelf. De leider heeft tenslotte de jongens er op gewezen, dait de winter nog kan voortduren en men wel licht nog meer deel kan nemen aan wed strijden Hij wekte hen op dan ook, met eere hunne afdeelingen te vertegenwoor digen. KUNST EN WETENSCHAPPEN Abonnementsvoorstelling in den Schouwburg te Middelburg. Het Residentie-tooneel met Roofvogels, van Lilian Hellman. Na een lange, al te lange, periode van gedwongen werkeloosheid, heeft het comi té, dat de abonnementsvoorstellingen te Middelburg organiseert, gisteravond zijnen abonnees weer op een tooneeluitvoering Kunnen vergasten. De gemoderniseerde schouwburgzaal was stampvol, bewijs, dat de belangstelling voor gedegen dramatiscne kunst hier ter stede tijdens het tooneelloos tijdperk niet is verflauwd. Integendeel, zij' scnynt nog toe te nemen, zoodat men wel licht de (zij het nog prille) hoop mag koes ieren, dat er in den vervolge per seizoen eenige voorstellingen meer dan tot dusver gegeven zullen worden. We hebben nu een scnouwburg, die aan heel wat eischen kan voldoen. Het zou jammer zijn, als daarvan niet alle mogelijke vooral artistiek uiyt werct 0ea-Jkken. Mr. F. W. Adriaanse, voorzitter van het Tooneelcomité, sprak bij den aanvang een kort woord van dank tot de vele getrou wen, en wees er daarbij op, dat er thans ook heel wat Goesenaren abonnee zijn ge worden. Het comité zou voor dit korte sei zoen geen vier voorstellingen hebben kun nen oi gamseeren, menen net dezen groocen en verheugenden steun had moeten ont beren. Spr. bracht hulde aan degenen, die de Goesche belangstelling zoo goed hebben weten te regelen. Opgevoerd werd door het Residentie- tooneel: „Roofvogels", tooneelspel in drie bedrijven van Lilian Hellman. De Amerikaansche schrijfster heeft in dit stuk zekere menschelyke eigenschappen ten voe'ten uit willen uitbeelden: ze zyn onder te brengen onder het begrip geld dorst. Een familie Hubbard, twee broers en een zuster, is met deze generale ondeugd in zeer sterke mate behept. Ze bedotten en bestelen mekaar en deinzen daarbij vrij wel voor niets terug. De zuster, die den zoetklinkenden naam Regina draagt, trei tert zelfs haar man ter dood en broer Os car laat zijn zoon Leo een pak aandeelen ter waarde van S8.000 uit de safe van zijn oom (Regina's echtgenoot) gappen. Het stuk, expressionistisch van komaf, is typisch een dramatisch fenomeen van de zen tyd: treurspel noch blijspel. Het wil eigenlijk een sociaal protest zijn. Aan het slot wordt dat duidelijk naar voren ge bracht. De dochter van Regina ontpopt zich daar als gepersonifieerde gewe ten, dat fel tegen de smerige praktijken der Hubbards in opstand komt. Merkwaar dig genoeg laat de schrijfster daarnaast ook gauw nog even iets van een ge weten in de hartelooze moeder spreken. Ze deinst er een oogenblik voor terug, de trap, waarop liaar man door haar toedooen aim een hartverlamming stierf, en aan het einde waarvan de kamer met zijn lijk zich be vindt, te beklimmen De dames en heeren van het Residentie- tooneel hebben het geval geweldig knap gespeeld. op ae eerste plaats komt Fie Carelsen, die de rol van de jtartelooze, berekende Re gina vertolkte. Men bleef geen moment in net ongewisse over hét afschuwelijk karak ter dezer vrouw In elk gebaar in elke nouding in elke stembuiging werd dat ka rakter tot uitdrukking gebracht. Een be wonderenswaardige creatie. Op de tweede plaats moet Jan C. de Vos genoemd worden, die van den sluwen Ben jamin Hubbard een figuur uit één stuk sch.ep. Tot zekere hoogte was dit mannetje de meest aanvaardbare der dramatis per sonae: vanwege het blijspel-achtige, dat in zyn type schuil ging. In dezen trant had het heelen stuk geschreven moeten zjjn. Dan had het een kostelijke comedie kunnen worden. Uitstekend waren verder Phillippe la Chapelle, als de zielige echtgenoot van Re gina, Anny van Duyn als Alexandra (Regi na's dochter). Piet Bron als Oscar Hubbard, Maarten Kapteyn als zijn zoon Leo Hubbard en Mimi Boesnach. als Birdie, de ongeluk kige, vrouw van Oscar. De kleinere rollen werden goed gespeeld door Joekie Broedelet (een negermeid), Evert Burema (een negerknecht) en Henk in Buuren (een ryke geldschieter). Voor Fie Carelsen was er aan het slot een groote bos bloemen. I RECHTSZAKEN Mr. ROST VAN TONNINGEN VOELDE ZICH BELEEDIGD. Prof. Telders tot 25 boete veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde gisteren prof. mr. B. M. Telders we gens eenvoudige beleediging van mr. Rost van Tonningen, hoofdredacteur van het Nationale Dagblad, tot vijf en twintig gul den boete, sub vijf dagen hechtenis. De officier van justitie had driehonderd gulden boete geëischt. Prof Teldershad als redacteur van de „Gids" in dit tijdschrift in het nummer van April 1939 een artikel geschreven, waar door mr. Rost van Tonningen zich belee- digd gevoelde De rechtbank overwoog, dat, hoe men het geschrevene ook beschouwde, mr. Rost van Tonningen, door den schrijver instaat wordt geacht, verraad jegens zyn land te plegen, en dat mr Rost van Tonningen daardoor in zijn eer en goeden naarn werd aangetast. Anderzijds overwoog de rechtbank ech ter, dat prof Telders in de rubriek van de „Gids' waarin het artikel stond, maan denlang het publiek op ernstige wijze heeft voorgelicht omtrent de belangrijkste bui- tenlandsche vraagstukken en dat in dat verband de beleedigende zinsnede als een minder gelukkige uitdrukking is te schouwen." ERNSTIG GEVAL VAN PRIJSOPDRIJVING Tegen verdacht© 1000 boste sub 40 dagen geëischt, Een 56-jarige koopman te Rotterdam had zich Donderdagmiddag voor de Rot- terdamsche rechtbank ie verantwoorde:, wegens prijsopdrijving Verdachte had op 5 September van het vorig jaar iemand te Oss „parabinnenbanden ver kocht voor 40 per 100 étuks terwyl de normale prijs voor dat kwantum 25 be droeg en buitenbanden van hetzelfde merk van 80 per 100 stuks verkocht voo: j' 140. Op 15 September jl. verkocht hy „re cord lampen aan iemand te Dordrech voor 3,85 terwyl de toen geldende pi ij., f 3;25 was en zadels van 1,10 t 1,45. Verdachte voerde te zyner verde- d ging aan dat hy voorzien had, dat de inkoopsprijzen liooger zouden worden ei omdat hij bang was, dat zijn omzet dan kleiner werd, hadhij de prijzen maa. verhoogd. Het O M. achtte dit mïsdryf zeer stig, te meer omdat de prijzen zoo sterk opgedreven zijn en eischte daarom tegei. verdachte een geldboete van 1000 subs 40 dagen hechtenis. Uitspraak 1 Februari as. SPORTNIEUWS TENNIS. PRINS BERNHARD WOONT TENNISWEDSTRIJDEN BIJ. Gistermiddag heeft de bekende Duitsche tennisspeler von Cramm te Amsterdam en kele vriendschappelijke partijen gespeeld Tegen Hughan heeft Von Cramm een en kelspel gespeeld, waarna een dubbelspel tusscher. Von Cramm met Leembrugtn te gen Hughan en Van Swol werd geformeerd. Prins Bernhard is gistermiddag met Von Cramm medegekomen en heeft een uui lang de verrichtingen der spelers gadege slagen. BILJARTEN A.B.C.O.K.K. Donderdagavond werd in het eluolokaal van A.B.C. te Vlissingen den wedstrya tus- schen A.B.C. en O.K.K. voortgezet. A.B.C wist deze avond 3 van de 4 partijen te win nen, waardoor deze club een veihgen voor sprong heeft verkregen. C. Hoornick (A) -,173) 173—31—31—5.58 Clir. v. Och ten (O) (97) 93—31—9—3.00 C. v. Oorschot (A) (110) 110—32—17—3.43 J. v. Eenennaam (O) (57) 553261.71 Th. de Vries (A) (114) 103—33—18—3.12 Chr. Kats (O) (54) 54—33—7 -1.6; A. de Bruijne (A) (90) 9034142.6e de Vin (O) (39) 31—34—7—0.91 De stand is thans 53 voor A.B.C. De wedstrijd wordt voortgezet Donder dag 25 Jan. a.s. in het clublokaal van A.B.C. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 20 JANUARI 1940. HILVERSUM I 1875 en 414,4 m. VARA-Uitz. 10.00-10220 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Voor arbeiders in continu-bedrijven. 12.00 Gram. (Om 12.45 Ber. ANP.). 2.00 Filmpr. 2.15 De Stem des Volks (Rotter dam), solisten en het Utrechtsch Stedelijk Orkest (opn.). 2.45—3.00 Gram. 3.05 Re portage. 3.30 VARA-Harmonie-ork. 4.00 Gram. 4.30 Vragenbus. 4.50 Residentie-ork. 5.30 Filmland. 5.50 Orgelspel. 6.15 Uit de roode jeugdbeweging. 6.45 Kinderleesclub. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Pol. radio-journaal. 7.30 Cyclus. 8.00 Herh. SOS-Ber. S.03 Ber. ANP. 8.15 Puzzle-uitz. 8.30 Rosian-ork. 9.10 Toespraak. 9.15 Radio- tooneel. 9.30 Bravour en Charme. 9.55 VA RA-Varia. 10.00 „En nuOké!" 11.00 Ber. ANP. 11.10 VARA-Strijkorlc. 11.30 Dub- belmannenkwartet „Excelsior". 11.45—12.00 Orgel en trompet. HILVERSUM H 301,5 m. KRO-Uitzending. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber. 12,15 „Mu- siquette". 12.45 Ber. ANP., gram. 1.10 KRO ork. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 KRO-orlc. 4.45 Ro- coco-octet. 5.15 Filmpr. 5.30 Gram. 5.45 KRO-Nachtegaaltjës.'6.15 Gram. 6.20 Jour nal. weekoverz. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Act. aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muz. omlijsting. 8.35 Gram. 8.45 Gevar. pro- gr. i0.30 Ber. ANP. 10.40 Causerie (met muz. oml.). 11.1012.00 Gram. ENGELAND 391 en 449 m. (Na 0.20 a.m. ook 342 m.). 12.20 n.m. Eddie Carroll en zyn dansork. 1.00 Declamatie. 1.20 Ber. 1.30 Vocale duetten. 2.05 Orgelspel. 2.35 Jacht- praatje. 2.50 BBC-Schotsch ork. 3.35 Repor tage. 4.20 Ber. 4-35 Victor Silvester en zijn dansork. 5.20 Kinderuur. 5.50 Nieuw-En- gelsch strijkkwartet en soliste. 6.20 Ber. 6.35 Gevar. progr. 7.05 Sportpraatje. 7.20 BBC-Harmonie-ork. 7.50 Gevar. progr. 8.20 Zang en piano. 8.30 Gevar. progr. 9.20 Ber. 9.35 Causerie. 9.50 BBC-Theaterork. en -koor. 10.35 Avondw. 10,50 Radio-tooneel. 11.15 BBC-ork. 11.50 Eddie Carroll en zijn dansork. 12.2012.35 Ber. RADIO-PARIS 1648 m. 12.05 Solisten- voordr. 12.20 Raymond Legrand en zijn jazz- ork. 12.35, 1.05 en 1.35 Solistenvoordr. 2.00 Gram. 2.05, 2.30 en 3.20 Solistenvoordr. 4.20 Radio-tooneel met muz. 4.50 Solistenvoordr. 5.45 Kamermuz. 6.20 Opera-uitz. 9.50 Solis tenvoordr. 10.20 Lichte muziek. 11.05 Chan sons. 12.0512,20 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Gram. 7.40 „Die Drei Musikanten". 9.05 Gram. 9.309.50 Zang, altviool en piano. 10.50 Gram. 11.20 Gevar. progr. 1.15 Muz. tusschenspel. 1.35 Gram. 2.45 Leo Eysoldt's ork. en solisten. 5.45 Folkl. progr. 6.05 Blaasmuz. 7.35 12.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Omroepork. 1.50 Gram. 2.25 Muz. Causerie. 3.25 Viool. 3.55 Gram. 4.20 Jef van I-Ioof's Koper-ensemble en gram. 6.05 Omroepork. en solist. 7.35 Gram. 8.20 „Christophore Colomb", opera. 10.30 Jazzmuz, (gr. pl.). 11.2012.20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Radio- ork. en solist. 1.50 Gram. 2.55 Oscardy's Mu- sette-ork. en solist. 3.20 Selectie „De bar bier van Sevilla", opera (met toel.). 4.20 Gram. 4.35 Trio Blaimont. 5.35 Radio-ork. 6.35 Zang en piano. 7.05 Gram. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Brusselsoh Symphonie-ork. en solist. 11.2012.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.35 Omroepkleinork. en Otto Dobrindt's ork. 9.20 Ber. 9.50 Jaro Michalek's ork. 10.20 Pol. overz. Hierna: Conc. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert 'JP Voel» li zich zenuwachtig en gejaagd, overspannen, Uzelf tot last en moeilijk voor Uw omgeving? Neem dan direct 'n"AKKERTJE"en ge voelteen weldadige rust overU komen! AKKERTJES kalmeeren, door hun bijzondere samenstelling als regel reeds binnen een kwartier het overpr.kkelde zenuwstelsel en Ge voelt U ,1 als na'n verkwikkende slaap "AKKERTJES" bevatterf géén verdoovende bestanddeelen en ze zijn niet schadelijk. Cogen hoofdpijn, pijnen, koorts, kou. Dooa: 13 stuks - 12 stuivers; 2 stuks - 2 stuivers (Ingez. Med.) LEGER EN VLOOT Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Januari 1940 benoemd en aangesteld by het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der infanterie, tot reserve majoor, ter nadere indeeling. door of van wege den minister van Defensie, de reserve kapitein J. Geense van het 14e reg. mfan. 1 I AMERICAN CIGARETTES] CIGARETTES]^ (Ingez. Med. APOTHEKEN. Van Zaterdagavond 9 uur, Zondag en de naditen der volgende week is te Middel burg geopend de apotheek-Nonhebei, Lan- je Delft. AGENDA. riïDDELBURG. ✓R 19 Jan. Alg Verg. Ver. t. Werkverschaf fing d. Zeeuwsch Blinden; 21,00 h. 6A 20 Jan. Introductie Avond leden Dans- cursus „Swing"; De Vergenoeging 20,002 uur. 31 23 Jan. Gabaret o.hiel d<» Boer, ten be hoeve Roode Kruis Finland; Schouw burg 20,15 h. /VO 24 Jan. Feestav. C.J.M.V. Rom. 1: 16a, opv. tooneelspel „Napoleon de Vier de": Schuttersh, 20,00 h. .VO 24 Jan. ByeeiiK. JNeu. -trot. Bond, spi. de nr. A. Brys, Den Haag DO 25 Jan. Bridge- en Whistwedstrijd t.b. kas Ver. t. best. T.B.C.; Schuttersh. 20,15 h. LA 27 Jan. 15e Lustrum M ddelb. Gynm. Ver. „Nihil Sine Labore", opv. blij spel „Rudens": Schouwburg. SA 27 Jan. Uitv. Muz. Ver. „Crescendo". Muz., tooneel, bal; St. Joris. 20,00 h. VLA 29 Jan. Generale Repetitie Ron. z.anj; vereen. „Tot Oefening en Uitspan ning", en de Ver. voor Instrumentale Muz.eK. 31 30 Jan. Groot concert met symphonle- orkest Kon. zangvereen. „Tot Oeie- ning en Uitspanning", en de Ver. voor Instrumentale Muziek. fR 2 Feb. Lez. Ned. Rejsver. afd. Walche ren, spr. Gerard J. Pilger, Schutters hof 20,15 h. VO 14 Feb. Bijeenk. Evang. My. spr. dr. J. F. Beerens, Utrecht. 30 15 Feb. Abonnements Tooneeivoorstell. „Schoppenaas", Schouwburg, 20,15 h. (Molenwater). »1A 19 Feb. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr dr. G J. van Oordlte Utrecht 20.15 h IA 24 Feb. Gymn. „Achilles", jaarlijksche Uitv. leden, Schuttershof 20,15 h. WO 6 Mrt. Jaarl. Uitv. Tamboers- en py- perskorps „Juliana", Schuttershof 20.00 h. VR 8 Mrt. Bijeenk. Ned. Prot. Bond, spr. ds. G. Westmijse, Rotterdam. ZA 9 Mrt. Gymn. „Achiiles" jaarlijksche Uitv. adspiranten. Schuttersh. 20 15 h .VIA 18 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr prof. dr. F. M. Böhl te Leiden; 20.15 h. WO 3 Apr. Generale repetitie Vereen, v, Instrumentale Muziek en Kon. Zang- vereen. „Tot Oefening en Uitspan ning". DO 4 Apr. Concert Vereen, v. Instrumen tale Muziek en Kon. Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning". VR 12 Apr. Abonnements Tooneeivoorstell. „Gaslicht", Schouwburg (Molenw.) MA 29 JuliZA 3 Aug. Kermis. r.oES VR 19 en ZA 20 Jan. Duivententoonstelling tershof. Van 9 uur tot 18 uur. Za van 10,00 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 19—-DO 25 Jan. „Juarez", 20^00 h. ZO 15.00 h. ma- tinée. CITY, Middelburg VR 19—DO 25 Jan. „Kapitein Benoit van den geheimen dienst" en „De drie Musketiers van het Westen", 20,00 h. ZO 15,00 h. ma- tinêe. GRAND THEATER, Goes VR 19-DI 23 Jan. „Suez" en „Veldslag in New-Yoi'k", 20,00 h. ZO 15,00 h. matinée. ILGEMEKN. VR 19 Jan. Verg. betref f. Landbouwhuis- houdcursus te Nisse; O.L. School 20,00 h. VR 19 Jan. Nat. film 20 000 mijlen over Zee"; „Campveersche Toren" te Veere. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7