lELBURG (Zitting van heden). OVERTREDING INVENTARISATIE- BESLUIT. De 36-jarige M. C., directeur N.V. Zeeuvvsch Landbouvvhuis te Sluis, was in hooger beroep gekomen tegen het vonnis van den kantonrechter te Oostburg van 23 November 1939, waarbij hij wegens over treding van het Inventarisatiebeslu.it was veroordeeld tot 100 of 50 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. Hij had op 31 Augustus in zijn graanhandel ongeveer 10764 kg groe ne erwten in voorraad gehad, zonder dat die op zijn inventarisatiebiljet vermeld stonden. Voor den niet verschenen verdachte trad Mr. A. H. Kuipers als raadsman op. Het verweer van verd. bestond hierin, dat de verkeerde opgave op een fout in de lijsten berustte. Geheel onopzettelijk was een partij erwten, die nog op weg was naar zijn pakhuis, van de totale voorraad afgetrokken, inplaats van er bij opgeteld. De officier van justitie eischte thans 50 boete subs. 15 dagen hechtenis met teruggave van liet in beslag genomene. De verdediger legde den nadruk op den geestelijken toestand van verd., die destijds gebukt ging onder familiezorgen en dus niet veel aandacht aan de zaken had kunnen besteden. Het abuis was nu eenmaal ont staan, maar kwade trouw was niet aan wezig. PI. was zeer dankbaar dat de offi cier van justitie geëischt had dat de ver beurdverklaring vervallen verklaard zou worden. Het ging nl. voornamelijk om dit 'deel van de straf, daar de erwten een waarde van pl.m. 900 vertegenwoordig den. PI. hoopte daarom dat de rechtbank het requisitoir zou volgen. Uitspraak 2 Februari. GEEN RICHTINGAANWIJZER UITGESTOKEN. N. de P., 56 jaar, zonder beroep te Rit- them, was in hooger beroep gekomen tegen het vonnis van den kantonrechter te Mid delburg van 15 November, waarbij bij we gens een overtreding der motor-en rijwiel- wet veroordeeld was tot 15 of 10 dagen hechtenis. Verd. zou zonder 'richtingaan wijzer uitgestoken te hebben van een par keerterrein rechts van den weg Middelburg Vlissingen dezen met zijn auto weer op gereden zijn in de richting Middelburg, waardoor een motorfiets, komende uit de richting Goes, met de auto in botsing ge komen was. De officier van justitie eischte bevesti ging van het vonnis. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, stel de vast, dat het ging om dit geen-richting- aangeven. Het was pl. onbegrijpelijk hoe het moge lijk was dat de motorrijder tegen de auto was aangereden. De auto was op de rechterhelft van den weg gebleven. Wan neer verd. de linkerwijzer had uitgestoken, dan had eventueel ander verkeer in de ver keerde meening kunnen komen dat de auto draaien wilde. Pl. vond het zeer verstan dig dat die linkerwijzer niet uitgestoken was en vroeg vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. EEN KANNETJE OM OLIE TE SCHEPPEN. De 32-jarige bode-vrachtrijder C. M. te Nieuw- en St. Joosland had hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Middelburg van 8 Novem ber, waarbij hij wegens overtreding van de IJkwet veroordeeld was tot 0,50 boete of 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring van de Thaat. Hij zou in zijn verkoopplaats een litermaat voorhanden hebben gehad, die niet geijkt was. Ver. gebruikte het om de olie van zijn wagen bij te schenken. Zijn verweer was, dat het kannetje niet van hem was, en bovendien geen maat was. Voor iets anders dan het olie-scheppen werd -het nooit gebruikt. Verd. had zijn broer meegenomen, die verklaarde dat 'het kannetje zijn eigendom was. Ook hij gebruikte het om de olie te ververschen. De officier van justitie achtte niet be wezen dat hier een overtreding van de IJkwet had plaats gevonden en eischte vrij spraak. Uitspraak over 14 dagen. VRIJGESPROKEN. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen R. J. K., 31 jaar, vertegenwoordiger te Koudekerke, die 14 dagen geleden moest verschijnen ter zake van zekere manipula ties met een radio-toestel. Bii de behande ling bleek reeds, dat K. feitelijk niet in de beklaagden-bank thuis hoorde en er „oplichting" geen sprake kon zijn. De recht bank heeft hem heden dan ook vrijgespro ken. ONTUCHT. J. L. E., 31 jaar, hoofd eener school, le St. Jansteen werd wegens ontucht gepleegd met aan zijne zorg en opleiding toever trouwde minderjarige, meermalen ge pleegd, veroordeeld tot 2 maanden gevan genisstraf. Zware sneeuwval in liet Midden en Noorden des lands. Een storingsfront dat van het Westen naar het N. O. trok heeft gisteren in 'het midden en het Noorden van ons land zware sneeuwval gebracht. Het verkeer onder vond er groote stagnatie van. Vooral het treinverkeer had groote stagnatie. In het Noorden van ons land woedde zelfs een sneeuwstorm, welke het geheele verkeer ontwrichtte. De trein van Sneek naar Leeuwarden sneeuwde in op het station Mantgum, zoo dat langen tijd naar Sneek geen verkeer mogelijk was. De stationsautoriteiten zochten hulp van het garnizoen. Ruim zeventig manschappen probeerden onder een loeienden sneeuwstorm de rails en wissels schoon te maken, hetgeen ten langen leste gelukte. DE IJSGANG OP DE WADDEN. Do postboot HarlingenTerschelling komt er niet doorheen. De postboot, die de verbinding Ter schellingHarlingen onderhoudt en gister morgen om half acht van het eiland was vertrokken, heeft voor de reis naar Har lingen twee uur langer dan gewoonlijk noodig gehad. Zij bereikte deze plaats eerst om twaalf uur Om half twee vertrok de boot naar Terschelling, doch na eenigen tijd moest zij terugkeeren door den ijs gang op de Waddenzee. Des morgens had het schip het getij mee gehad, hetgeen de vaart mogelijk maakte, doch 's middags bleek de postboot niet opgewassen tegen het drijvende ijs. Hedenochtend zou men opnieuw de te rugreis ondernemen. FRANSCH-SPAANSCH HANDELS- ACCOORD GETEEKEND. Te Madrid is door den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken Beigbeder en den Franschen ambassadeur Petain een Fransch-Spaansch handelsverdrag onder teekend, meldt Reuter. Het treedt Maandag in werking onder toezicht van een gemeng de Fransch-Spaansche commissie. Ten aanzien van de Britsch-Spaansche handelsbesprekingen wordt vernomen, dat zij voornamelijk gericht zijn op een accoord inzake de betalingen dat het mogelijk zal maken, dat de handel onbelemmerd voort gaat. Beide partijen stellen thans ramingen op van de hoeveelheden goederen, die uit gewisseld zullen worden. DE PRINS BÏTDEVRIJWILLIGE LANDSTORMKORPSEN. Trij'nSj Bernhard heeft heden namens de Koningin, vergezeld door zijn waarnemenden adjudant luitenant-kolonel H. J. Fhafr, een bezoek gebracht aan on derdeden van de vrijwillige landstormkoro- sen luchtwachtdienst en luchtafweerdienst te s Gravenhage en omgeving. NOODLOTTIGE WEIFTSLING BIJ HET OVERSTEKEN VAN DEN RIJWEG. Op den rijksweg Amsterdam—Utrecht, onder de gemeente Breukelen, aarzelde gistermiddag de Yï^arige melkhandelaar Ult Maarsen. het oversteken van den weg toen een auto naderde. Hii liep eerst achteruit en toen weer vooruit en bleef toen staan. De bestuurder van de auto trachtte nog een aanrijding te voor komen, doch dit mocht hem niet gelukken. De melkhandelaar werd omvergeworpen Hij was op slag dood. 5 pet. duurtebijslag in het heeren-maatkleedingbedrijf. Tusschen de commissie voor arbeidsaan- gelegenheden uit het hoofdbestuur van den bond van maatkleedingbedrijven in Neder land en de samenwerkende bonden in de kleedingindustrie is overeenstemming ver kregen over een verlenging van de ar beidsovereenkomst, die 15 Februari a.s. zou eindigen .en die geldt voor een aantal leden van voornoemden werkgeversbond. Aan de arbeidsovereenkomst wordt een duurte-clausule toegevoegd, waarin wordt voorzien, dat partijen twee keer tijdens 1940 bijeen kunnen komen voor overleg of een verhooging of een verlaging van den duurtebijslag redelijkerwijze noodig is. Wanneer de stijging der kosten van le vensonderhoud na de laatste vaststelling van den duurtebijslag, doch ten minste 1 maand voor het vaste tijdstip, dat overleg zal worden gepleegd, 7 punten of meer be draagt, kunnen partijen ook tusschentijds ■bijeen komen voor het plegen van overleg. De 3 duurtebijslag, welke een aantal georganiseerde maatpatroons betaalde, wordt met ingang van den eersten betaal dag na 29 Januari a.s. op 5 gebracht. Hevige ontploffingen in een Engelsche kruitfabriek. Men vermoedt sabotage. Gisteren hebben er drie hevige ontplof fingen plaats gehaW in de „Koninklijke Kruitfarielq* in het Londensche distinct- Waltham Abbey. Volgens nidt-officieele berichten zijn er vijf dooden en 30 gewon den te betreuren. Men heeft een sterk vermoeden, dal de ontploffingen te wijten zijn aan sabotage Een week geleden had Scotland Yard een wenk gekregen in deze richting en re chercheurs hebben naar aanleiding daar van een onderzoek ingesteld in de fabriek. Ook thans zijn ambtenaren van Scotland Yard bezig met een diepgaand onderzoek De explosies bleven beperkt tol een loods der fabriek en waren zoo sterk, dat stalen balken 500 meter ver werden weg geslingerd. Onder normale arbeidsomstan digheden werken niet meer van zes ar beiders in elke loods der fabriek. De po- litieafzetting houdt een ieder op een be hoorlijken afstand. De fabriek ligt in het hartje van een tuinbouwdistnct en hon derduizenden glasruiten zijn versplinterd NAAR DEN SCHUILKELDER! Honderden personen in de omgeving renden uit hun huizen, denkende, dat de ontploffingen veroorzaakt waren door bommen of geschutvuur. Een bewoner zei- de: „Ér was een verschrikkelijk, onbe schrijfelijk geraas en het huis schudde Wij dachten aan een luchtaanval en ren den naar den schuilkelder. Toen wij het huis verlieten zagen wij een geweldige zwarte rookwolk in de lucht en toen wij vijf minuten later uit den schuilkelder kwamen, zagen wij boven de fabriek groote vuurzuil, die verscheidene minuten bleef". Vele personen -werden de lucht ingeslingerd. De zolderingen van vele hui zen scheurden en schilderijen vielen van de muren De ruiten van sommige nabrj- liggende huizen- braken echjter (niet. of schoon winkelruiten op 10 km afstand vernield werden. In het onbeschadigde deel van de fa briek wordt het werk normaal voortge zet Alle arbeiders in de aangrenzende af- deelingen bleven op hun post na de ont ploffing. Kort voor de arbeiders de fabriek zouden verlaten, kwamen honderden per sonen uit de omliggende buurten bijeen voor den hoofdingang en toen de mannen buiten kwamen, werden zij verwel komd door hun ongeruste vrouwen en •erwanten Er waren er echter ook, die tevergeefs kwameh. Een merkwaardig natuurverschijnsel. In de buurt van Bologna (Italië) heeft men dezer dagen een merkwaardig natuur verschijnsel waargenomen. Een fijne stof regen zette zes van de zeven hoogspan ningsleidingen buiten bedrijf, zoodat Bolog na van electrischen stroom verstoken werd. Verscheidene groote fabrieken moesten het werk staken. De electrische treinen naar Florence en Ancona ondervonden groote vertraging. Voor de bewoners van Bologna was het bijzonder onaangenaam, dat in de hooger gelegen deelen der stad de water leiding storing ondervond. Men neemt aan dat het stof een gevolg is van de „Bora" (koude, droge, Noordoos tenwind) welke de vorige week in Triest en aan de Adriatische Zee woedde. Hier door zetten zich stof- en zoutdeeltjes vast op de isolatoren van de hoogspanningslei dingen, waardoor de electrische stroom naar de aarde werd afgeleid. Arbeiders zijn bezig de isolatoren schoon te maken. Doos30-60cfc. Bij ApoEh.en Drogisten FELLE KOUDE IN SPANJE. Gisteren was het de koudste dag, welke Spanje tot nu toe in dezen winter heeft gekend. De laagste temperatuur werd ge registreerd te Avila en Sevilla, welke plaat sen 500 km van elkaar verwijderd liggen. Het vroor hier vijftien graden. DE BRUTALE SIERADEN- EN .JUWEELENDIEFSTAL TE AMSTERDAM. Zooals bekend, heeft de centrale recher che le Amsterdam Zondagavond den be- ruchten inbreker P. de J. gearresteerd toen hij beladen met een grooten buit aan sie raden en juweelen het terrein van zijn werkzaamheid, een villa aan de Oranje Nassaulaan, wilde verlaten. In den loop van den volgenden dag werd de huishoud ster van mevrouw Sch. aangehouden, ver dacht van medeplichtigheid. Zij zou De J. den sleutel van het huis hebben gegeven. De centrale recherche heeft het onder zoek nog eenige dagen voortgezet, omdat men het vermoeden koesterde dat nog meer personen bij deze inbraak waren betrokken. Naar wij vernemen heeft de recherche gisteren nog een derde medeplichtige ge arresteerd, die niet tot het personeel van mevrouw Sch. behoorde. Nadere mededee- lingen kon de politie in verband met het onderzoek nog niet doen. VIJF SCHOOLKINDEREN VERDRONKEN. Uit Vardoe (Noord-Noorwegen) wordt gemeld, dat een veerboot, waarop zich dei- tien personen bevonden, tengevolge van den storm is omgeslagen in de Siltefjord Vijf schoolkinderen zijn verdronken. NIEUW LID DER EERSTE KAMER. De heer H. C. Nijkamp te Enschede, die benoemd is tot lid van de Eerste Kamer de vacature van Voorst tot Voorst, heeft deze benoeming aangenomen. MILITAIREN VAN URK NAAR LEMMER VERTROKKEN. Vanochtend om half tien zijn van Urk vijftig militairen, verlofgangers, die sedert begin Januari op Urk vertoefden en dooi den ijstoestand niet meer weg konden, langs den dijk naar Lemmer vertrokken om naar hun garnizoenen terug te keeren. Mussolini spreekt over kolonisatie. Stefani meldt uit Rome: Gistermiddag heeft Mussolini de eerste vergadering ge presideerd van den algemeenen Raad der consultatieve organen van Ilaliaansch Afri ka, in tegenwoordigheid van alle leden der regeering en 260 leden dier- organen. Na een rede van den minister voor Italiaansch Afrika, Teruzzi, sprak Mussolini een korte .ede uit, waarin hij zeide: „De geschiedenis der volken, die in staat zijn leven te geven aan een imperium, leert ons, dat in den eersten tijd het imperium een geestelijke, politieke en militaire schepping is van het moederland. In het tweede tijdvak leeft en ontwikkelt het imperium zich dank zij de middelen, die voor het grootste deel gele verd moeten worden door het moederland. In het derde tijkvak bevredigt het imperium zichzelf geheel, d.w.z. bereikt het zijn vol ledige economische en militaire zelfgenoeg zaamheid. In het vierde tijdperk is het im perium in staat grondstoffen te leveren en in zijn landen steeds talrijker massa's men- schen uit het moederland op te nemen. Om imperia- zeker te behouden moet men ze be volken. Van deze vier tijdperken kunnen wij het eerste als voltooid beschouwen. Thans is de taak van de nieuwe consultatieve or ganen, die van af heden hun werk beginnen, met zoo min mogelijk papier en inkt de nieuwe tijden te bespoedigen. Ik ben er ze ker van, dat ieder Uwer voor het bereiken van dit groote doel zijn krachten, zijn talen ten en zijn wil in het werk zal stellen". KERKNIEUWS Ds. C. J. de Kruijter. Wegens voortdurende ongesteldheid heeft ds. C. J. de Kruijter, Geref. predikant te Wommels, bij de classis Bolsward eervol emeritaat aangevraagd. Ds. de Kruijter werd 2 Juni 1882 te M i d- d e 1 b u r g geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit, waar hij in 1910 candi- daat werd. Uit een zestal beroepen werd dat naar Oostkapelle aangenomen, waar hij 20 Nov. 1910 zjjn intrede deed. Tijdens zijn verblijf aldaar nam ds. Kruijter het initiatief tot stichting van een Chr. Mil. Tehuis voor de militairen van de kustwacht aldaar. Tal van beroepen werden afgeslagen, totdat in 1918 dat naar Alblas- serdam aangenomen werd. Hier bleef hij tot 1922 toen hij naar Hasselt vertrok. Tijdens zijn verblijf aldaar nam bij tal van cate chisaties waar zoowel te Zwartsluis als te Zwolle. In 1927 nam ds. De Kruijterhet beroep aan naar zijn tegenwoordige gemeente. Hij is vanwege de classis Bolsward deputaat voor den Evangelisatiearbeid in België en sec. deputaat voor de hulpbehoevende ker ken en voor de zending, alsmede examina tor. Vanwege de Part. Synode van Fries land-Zuid is ds. De Kruijter eveneens depu taat voor art 10 K.O. Ook is hij voorzitter van den ring Bolsward van de Ver. voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag (Vrije Universiteit). Ds. J. Heidinga. Ds. J. Heidinga plaatselijk predikant bij de Evang. Luth. Gemeente' te Harlingen, die tot de Ned. Herv. Kerk is overgegaan, heeft voor het Prov. kerkbestuur van Zee land coll. doctum gedaan en is toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk. PREDIKBEURTEN ZONDAG 21 JANUARI. Ned. Herv. Kerk. Aaetekerke 9,30 u. cand. H. G. Beneder 5X5?; 2 u. de hr. j. Smit van Heem- Avnenraiden 9,30 u. geen dienst; 2 u. en 6 u. ds. H K. van Wingerden. Biggekerke 9,30 u. ds. De Ru; 7 u. ds. Bart- lema, Rittliem (jeugddienst). Domburg'9,30 u. de hr. J. Smit van Heem stede; 7 ds. H. M. J. van Duyne (jeugd- Grijpskerke 9,30 u. (H. Av.) en 2 u. (Dankz.) ds. Van Loon. Gapinge 9,30 B. <H. Av.) ds. Kleverskerke 9,30 u. ds. Fagel (H. Av.). Koudekerke 9,30 u. ds. Warners; 7 u. ds. de Ru (Jeugddienst). Meliskerke 9,30 u. en 2 u ds. Bakken Nieuw- en St. Joosland 9,30 u. ds. Van Win gerden van Arnemuiden (Dankz.). Oostkapelle 9,30 u. (voorber. H. Av.) en 2 u. ds. F. Don. Oost- en West-Souburg 9,30 u. en - u. ds. Spijkerboer (Bed. H. Av.). Ritthem 9,30 u. en 2 u. ds. Bartlema. St. Laurens 9,30 u. ds. Simoons (H. Av.)-J u. ds. Simoons (Dankz.). Serooskerke 9,30 u. en 2 u. ds. N. Visser. Veere 2 u. (H. Av.) ds. Fagel. Vrouwenpolder 2 u. ds. Van Duyne (H. Av.) Westkapelle 9,30 u. (H. A.) en 2 u. (Dankz.) ds. Reus. 't Zand 10 u. ds. M. van Empel; 2 u. ds. Warners (Doop). Zouteïande 9,30 u. en 2 u. ds. Oosthoek. Baarland vm. de hr. Evertse van Oudelan- de en nm. ds. Dagevos (H.Av.). Biezelinge 9,30 u. ds. Van Steenbergen; 2 u. dr. J. Schmidt, Kapelle. Borssele 9,30 u. (Dankz.) en 2 u. ds. Bun- jes- Driewegen 2 u. ds. Van Burgeler. Hansweert 9,30 u en 6,30 u ds Plaggemars. Hoedekenskerke 9,30 u. (Voorber. H.Av.) en 2 u. (H. Av.) ds. Hulsbergen. Heinkenszand nm. ds. Van Hoogstraten. Kapelle 9,30 u. dr. Schmidt; 2 u. ds. Van Steenbergen, Biezelinge. KLoetinse 9,30 u. en 2 u. ds. H. Boersma. Kruiningen 9.30 u. en 2 u. ds. J. Mortier. Krabbendüke 9 u. en 2 u. ds Baarslag Nlsse ds. Van )VUlenswaard, Ellewoutsdtjk. Ovezand 9,30 u. ds. Van Burgeier (Voorber. H. Av.). Nieuwdorp vm. ds. W^ner; nm. ds. Vos- sers. Schore cand. Beusekom. w 's-Heer Arendskerke vm. ds. G- v- nm. ds. Zandee. 's-Heer Abtskerke 10 u. en 2 u. Rilland Bath 9,30 u. en 2 u. ds. J. Yerseke vm. ds. Bons: nm. cand. Pi as. Drost.- Sickesz. etersma 6 u. Bons STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 18 Januari. 70: 7509. VEERDIENST TUSSCHEN DENEMARKEN EN ZWEDEN TIJDELIJK GESTAAKT. Tengevolge van het dichtvriezen van den Oeresont was de verbinding tusschen Dene marken en Zweden gisternacht verbroken. De spoorwegveerboot, die Zweedsche reizi gers van Helsingoer naar Denemarken zou brengen, moest in verband met het kruien van het ijs voor de haven van Helsingoer terugkeeren. Evenzoo moesten de i-eizigers Kopenhagen, die van Helsingoer den Sont wilden oversteken, in Denemarken blijven. Voordat de door de Deensche spoorwegen gezonden ijsbreker gisterochtend met zijn werk begon, slaagde evenwel de veerboot Helsingoer er in, de haven van Hel singoer binnen te varen en de reizigers aan de pier aan land te zetten. Ook de veerdiensten over de Groote Belt hebben met moeilijkheden te kampen. De veerbooten komen alle met groote vertra ging aan. DE BOTERNOTEERING EN DE HEFFING. De Leeuwarder commissienoteering voor Nederlandsche boter is gister vastgesteld op 82 cent per kg (onveranderd). Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is, behoudens tusschen- tydsche wijziging, voor de week van 18 tot 25 Januari vastgesteld op 80 cent per kg (onveranderd). BURGERLIJKE STAND Middelburg. Ondertrouwd: L. A van den Broek 60 j. en T. Koets 46 j. jd. P. Overweel jm. 23 j, en J. J. van der Hiele jdt 24 j. A. Cal- jouw jm. 26 j. en A. G. Néve jd, 26 j, Getrouwd: A. Koppejan jm. 26 j. en J. P. Aarnoutse jd 23 j. J. Jesaijes jm, 35 j. en E. van Roo jd. 33 j. J. A, Vermazen jm. 23 j. en A. Heijt jd. 23 j, C. H. van Herwijnen jm. 23 j. en A. E. Rouffaer jd, 20 j. Bevallen: L A. Roose geb. Walraven d. J. Bostelaar geb. Roth d. Overleden: J. C. Clarijs 65 j. man van D. Bustraan. A. E. Kerkhove 68 j, wed. van L. de Jonge. Missingen. Van 1518 Jan. Ondertrouwd: K. I. Ruige 25 j. jm. en A. N. A. Bakker 26 j. jd. Getrouwd: G. H. Bruin 31 j. jm. en C. P. Schmelzer 24 j. jd., J. Jilleba 24 j. jm. en M. C. Leijdekkers 25 j. jd., J. de Koning 26 j. jm. en R. S. de Quelerij 21 j. jd., C. Her man 29 j. jm. en M. J. van de Velde 27 j. jd. Bevallen: L. C. Faber, geb. van Daele d„ M. R. Breijer, geb. van Wijk d„ M. Ge- schiere, geb. Koets d„ S. A. Roelse, geb. de Smit d„ H. E. Kwist, geb. Hubregtse z. Overleden: C. H. de Rijcke 2 mnd., E. R. Kolbe 60 j„ E. S. Woltering 58 j., H. Suyer 70 j.. wedn. van J. C. W. Bom, P. de Wolf 67 j. wedn. van E. Aarnoutse d. (V.C.) MARKTBERICHTEN Middelburg, 18 Januari. Fruitvei ling. Zoete bellefleur 34 c„ Zure Belle fleur 512 c.; Goudreinette 618 c.; Ster appel 5 c.; Zoete Ermgaarde 410 c.; Zoe te Ribbing 11 c.; Grauwzuur 6 c.; Bismark 23 c.; Bramley Seedling 13 c.; Gronin ger Kroon 46 c.; Campagnezoet 48 c.; Ellisons Oranje 4—7 c.; Huismanszoet 24 c.; Roode Bakker 35 c.; Reine d'or 5 c.; Peren: Gieser Wildeman 712 c„ St. Re- mijn 59 c.; Kleipeer 3S c.; Pondspeer 58 c.; Rietpeer 67 c.; Brederode 7 c.; Winter Louwtjes 5—8 c. alles per kg. Zie'rikzee, 18 Jan. Ter graan- beurs geen noteering wegens vorst Coöp. Veilingsver. Kippeneieren 3,704,40, idem kleine 3,803,90 per 100 stuks. Boter 0,61—0,70 per pond Boterprijs-commis- sie 0,85 per pond. Wemeldinge; (Jeugddienst). Wemeldinge 9,30 u. de hr. Pietersma; u ds. Bons van Yerseke. Wolfaartsdijk 9,30 u. (H. Av.) en 2 u. (Dankz.) ds. Van Dijk. Colijnsplaat 9,30 u. en 2 u. ds. J. H. Klui ver. Kortgene 9,30 u. en 2 u. ds. v. d. Most van Spijk. Kats 9,30 u. en 2 u. ds. M. Hansen. Aardenburg 10 u. ds. Van Dalfsen. Breskens 9,30 u. cand. P. J. F. van Voorst Vader, Terneuzen; 5,30 u. ds. D. Goud zwaard. Biervliet 9,30 u. ds. A. Vrijlandt (Voorber. H. Av.). Cadzand 9,30 u. ds. Visser. Groede 9,30 u. ds. G. J. Derksen. Hoofdplaat 9,30 u ds M R. Pliester. Nieuwvliet 2 u. ds. G. J. Derksen. Oostburg 9,30 u. ds. Van Oort. Schoondijke 9,30 u. ds. J. A. Swart. Sluis 10 u. ds. Beukenhorst. Sint Kruis 8,30 u. ds. Van Dalfsen. Sint Anna Termuiden 2 u. ds. Beukenhorst. Waterlandkerkeje 9,30 u. ds. Van Yperen. Zuidzande 9,30 u. ds. Stegenga. Geref. Kerk. Arnemuiden 9,30 u. en 2 u. ds. Scholing. Domburg 9,30 u. ds. J. E. Visser; 2 u. lezen eener leerrede. Westkapelle 9,30 u. lezen eener leerrede; 2 u. ds. J. E. Visser. Baarland 9,30 u. en 2 u. ds. G. Leene. Borssele 9,30 u. en 2 u. leesdienst. Driewegen 9,30 u. en 2 u. ds. H. Fransen. Heinkenszand 9,30 u. en 2 u. ds. J. Booij. Nieuwdorp 9,30 u. en 2 u. ds. E. Beukema. Yerseke v.m. n.m. ds. Egmond. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. ds. Van Dijk. Colijnsplaat 9,30 en 5,30 u ds Veenstra. Wissenkerke 930 u. en 2 u. ds. Oostenbrink. Aardenburg 9,30 u. en 2 u. ds. Tiemens. Evang. Luth. Middelburg 10 u. ds. C. F. Nolte (H.Av.). Groede 9,30 u. da. M. P. Stol. Doopsgez. Gem. Goes av. 7 u. ds. M. de Boer, Vlissingen. Aardenburg geen dienst. Vrijz. Herv. Middelburg 10 u. ds. E. P. Borgman. Geref. Gem. Middelburg vm., nm. en av. ds. A. Verhage. Westkapelle 9,30 u„ 2 u. en 6 u. leesdienst. Hoedekenskerke 9 u„ 2 u. en 5 u. leesdienst. Krabbendijke 9 u„ 1,30 u. en 5.30 u. ds. J. v. d. Berg. Rilland 9 u., 1,30 u. en 5,30 u. ds. Van Neerbos. Yerseke leesdienst. Wemeldinge leesdienst. Vrij Evang. Gem. Goes 9.30 u. en 6 u av. L. Rosenberg, Lodz Polen). Wemeldinge 9,30 u. ds. Werges; 2 u. Pastor Rosenberg uit Lodz, voorm. Polen. Chr. Evang. Kerk. Ierseke v.m. en n.m. ds. Mooij; av. Bidstond. Chr. Ger. Gem. Middelburg 10 u. en 2 u. leesdienst. Geref. Bond. Middelburg 2 u. en 6 u. de hr. L. Gebraad te Nieuwe Tonge. Eglise Wallonne. Middelburg Pas de service. Leger des Heils. Middelburg: 7,30 Bidstond; 10 u. Heiligings- dienst; 3,30 n.m. Verblijdingsmeeting; 8 u. Heilsbijeenkomst o.l v. kapiteins Bever wijk.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3