STADSNIEUWS ÜSÏ DE PROVINCIE STADSNIEUWS Winierschefkwalen ?tDan Mïjjnhardtjesfpialen (Lag. Med.] MIDDELBURG HET JUBILEUM VAN DS. VAN EMPEL. Naar aanleiding van wat er gisteren in ons blad over hem geschreven is, verzoekt ds. Van Empel ons, te willen berichten, dat het hem het liefste is, dat niemand eenjge Jiotitie van het jubileum neemt. IJSVERMAAK. Ooit: hedenmiddag weder een wedstrijd, Er is gisterenavond nu het minder koud was dan de vorige avonden, weder volop geprofiteerd van de mooie gelegenheid, die de vesten ook des avonds bieden om bij eleetrisch licht zich op de gladde ijzers voort te bewegen. Hedenmiddag hadden op de banen van de IJsclub wedstrijden plaats voor de leerlin gen van het Gymnasium, de Handelsschool en de Rpks Kweekschool waarvoor zich 19 meisjes en 47 jongens hadden aangemeld. Wij hopen morgen op een en ander nader terug te komen. Geslaagd. I>e heer A. Heystek, alhier, is geslaagd voor het onlangs gehouden examen Engel- sche Handelscorrespondentie „Mercurius". JAPANSCH STOOMSCHIP OP DE WESTERSCHELDE OP ZANDPLAAT GELOOPEN. Hedenmorgen is het Japansch ss „Ta- zima Maru" van de Nippon Yusen K K. te Tokio, tu§§chen Hansweert en Walsoor den op een zandplaat geloopen. Sleepbooten ,zjjn uitgevaren om het schip assistentie 'te verleenen. De „Tazinia Maru" meet 6995 bruto re gister itpjj, DRIJFIJS OP DE OOSTERSCHELDE. Er is nog steeds zeer veel drijfijs op de Oosterschelde welke de scheepvaart ten zeerste belemmert. De Prov. boot zou van middag probeeren de haven van Zierikzee te verlaten; of het gelukken zal, is nog de vraag. Tusschen Katscheveer en Wol- phaartsdük zit het Ijs vast. Alleen bp hoog water zit er beweging in. Niettemin kon de veerdienst op Kortgene betrekkelijk nor maal doorgang vinden. WALCHEREN GOES AUTC<S IN BOTSING. Hedenmorgen kwamen de vrachtauto van den hr Karelse te Heinkenszand en een vrachtauto uit Brabant, op de krui sing Rimmelandstraat-Oostsïngel-Voorstad met elkaar in botsing. Beide auto's wer den aan de voorzijde licht beschadigd. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. De politie maakte proces-verbaal op. Waarschijnlijk is de gladheid van den weg mede-oorzaak. MIDZ A-BIJEENKOMST,, i Zakelijk en gezellig. De Midza voor Zuid- en Noord-Beveland hield gisteravond een nieuwjaarsbijeen komst in het Schuttershof. De gezellig ver sierde zaal, waarin, de tafeltjes restau- rants-gewijze geschikt waren, was bezet door een honderdtal deelnemers en hun dames T"., '.itter, de hr A. P. M. Witkam, bijeenkomst met woorden van goede) wertschen. voor het c. Vervolgens bracht de secre- er P. I. Rosier de balans over van een steeds stijgend suc- >»es gewaagde en in opgewekten toon ge steld was. Daarna was het woord aan de kascommissie, bestaande uit de heeren de Kruyter. D. Faberij de Jonge en J Witkam, die bij monde van den hr De Kruyter haar financieel rapport uitbracht. Spr. bracht den penningmeester, den hr M. Veenis, en het geheele bestuur, hul de voor het financieele beleid en roemde den gezonden toestand der financiën. De voorzitter deed daarna verschillen de mededeelingen, o a. over een onderhoud, dat het Midza-bestuur Maandag 11. had met het bestuur van Handelsbelangen. Met dit bestuur waren slechts eenige al- gemeene punten besproken en daarbij was er door het Midza-bestuur o a. op gewe zen. in verband met de zoo gewraakte uitdrukking: koopt ..uitsluitend"' in Mid- za-zaken, dat deze reclame-suggestie, toch in wezen de kern is van elke reclame, dat elke zakenman, groep van zakenmen- schen, of groothadel, met zijn reclamen toch het „uitsluitend" koopen in zijn of zaken propageert. Verder werd het bestuur van Handelsbelangen geantwoord, dat de Midza haar volledig antwoord schriftelijk aan de Vereeniging Handels belangen zou doen toekomen Spr. las hier op dit uitvoerige antwoord voor, dat de volledige instemming der aanwezigen had. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken behandeld waren, volgde het meer lige gedeelte van het samenzijn, waarbi Midza-thee, Midza-bonbons_ Midza-gebak en Midza-sigaren gepresenteerd werd. Een strijkje onder leiding van den hr G. F W. Siemons zorgde daarbij voor goede mu ziek, er werd voorgedragen en gezongen, waarbij de aanwezigen de refreinen volle borst medezongen, en één der hoofdnummers vormde het uitspreken van een berijmden Nieuwjaarswensch door Thomasvaer en Pieternel (een midza-lid en zijn vrouw) in Zeeuwsche dracht ge kleed Een nummertje dait zeer veel ces had. Het was middernacht eer deze zeer ge animeerde en welgeslaagde Midza-avpnd een einde nam DE IJSBANEN. Er wordt hard aan gewerkt. Nu het weder zoo gunstig is voor de ijs- sport; heeft het bestuur van „Ijsvermaak' aanstonds maatregelen genomen om de ba nen, zoover dat mogelijk zal blijken te zpn weer in orde te maken. Hedenmorgen was weer een heel legertje mannen bezig om de banen sneeuw vrij te maken en te trach ten de oneffenheden zooveel mogelijk weg te nemen. Het Bestuur is in zijn verdere maatrege len echter gehandicapt door den toestand der financiën. Door de wisselende weersomstan digheden, die zooveel bijzondere maatrege len vereischten, werden reeds vele honder den guldens aan de kas onttrokken, en daar de contributie slechts 1 bedraagt, laat zich hooren, dat de uitgaven dan al spoedig de inkomsten evenaren. Zoodat hel bestuur WEERBERICHT Verwachting tot morgenavond: DE BILT: des nachts en des ochtens plaatselijk zeer strenge vorst, overigen: strenge tot matige vorst, nevelig tot hel der of halfbewoikt, droog weer, zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Oostelijke wind. Za 20 Jan. Zon op: 8 h 01; onder 61 h 22; licht op: 16 h 52; maan op: 24 h 28; onder 3 h 15; V.M.: 24 Jan. Hoog- en Laagwater te VMnslageia: Januari. Hoogwater. Vrjjdag 19 7.44 20.30 Zaterdag 20 8.58 21.46 Zondag 21 10.10 22.50 Westkapelle is 2S min. en min. vroeger, Veere 38 min. later, springtij. Laagwater. 1.38 14.22 2.46 15.32 4.02 16.42 Domburg 23 Vrijdag Zaterdag Zondag a Laagwater te Wemeldlnge: Januari. Hoogwater. 19 9.16 22.01 20 10.31 23.22 21 11.50 Laagwater. 2.47 15.19 3.51 16.27 5.05 17.41 Vergadering Werkmansbond. ARNEMUIDEN. Onder voorzitterschap van de heer J. Dekker kwam de plaatselijke afdeeling van den Chr. Nationalen Werk mansbond in het vereenigingsgebouw bij een. In zijn openingswoord herdacht de oorzitter de leden welke ter vervulling van hun plichten aan de grenzen waken. Door den heer C. den Hollander werd een bijbelsch onderwerp behandeld. Een rede werd uitgesproken door den propagandist, den heer Strating. ARNEMUIDEN. De opbrengst der zooge naamde „visschersbusjes" bestemd voor de diaconie der Geref. Kerk heeft f 82,251-1' opgebracht. PLECHTIGHEID BIJ HET GEDENK- TEEKEN VAN P. LOUWERSE. EN W. SOUBURG Het zal morgen 100 jaren gelpden zijn, dat de®schrijver van vele kinderboeken en dichter van be kende schoolliedjes. Pieter Louwerse, in onze gemeente werd geboren. Ter eere van dezen kindervriend werd op het Oranje plein een borstbeeld opgericht. Des morgens 11 uur zal ter gelegen heid van dien lOOsten geboortedag een krans worden gehecht aan het borstbeeld door enkele kinderen van de vier scholen van Souburg, terwijl door de leerlingen der twee hoogste klassen van elke school een paar, door P. Louwerse gedichte lie deren,. zullen worden gezongen. De krans zal dus aan het borstbeeld orden gehecht door acht schoolkinderen n wel door de leerlingen: van de open bare school Marietje Boers en Wim Bos- seiaar; van de school met den Bijbel: Pieternella Louwerse en Eliza Louwerse; Julianaschool: Gerard Heijmans en Leun- tje Goedhart; Marnixschool: Jo Goedhart en Jurie Klopmeyer. Bij de plechtigheid zal o.m tegenwoordig zijn de zoon van den heer Louwerse, eerwaarde pater Louwerse te Oosterhout. Behalve de heeren wethouders en raads leden met hun dames is ook uitgenoodigd de ontwerper van het borstbeeld, de heer Puype te Apeldoorn. De schoolkinderen zullen zingen: „Waar de blanke top der duinen" en „Op de groote stille heide" 'twee liederen van Louwerse. OOST- EN WEST SOUBURG. Het aan- .1 inwoners op 1 Januari 1939 bedroeg 5438. In 1939 hadden 118 geboorten en 37 overlijden plaats. Er vestigden zich 653 personen, terwijl er 611 vertrokken. Het aantal inwoners op 1 Januari 1940 be droeg 5561, een vermeerdering dus van 123. O. en W. SOUBURG. Dezer dagen hoopt de Christelijke zangvereeniging „Soli Deo Gloria" baar 20-jarig bestaan te herdenken. Dit feit zal in een feestelijke bijeenkomst, leden en genoodigden herdacht wor den, terwijl begin Februari een uitvoering zal plaats vinden. - Voor de vacature van hoofd der school met den Bijbel alhier zün 99 sollicitanten. Als volontairs ter secretarie alhier zijn geplaatst, de heeren A. Mechielsen te Vlis- singen en G. W. Rijkeboer te O. en W. Sou burg. Vergadering Geitenfokvereeniging. RITTHEM. De geitenfokvereeniging „Sa menwerking" hield Woensdagavond haar jaarvergadering. Over 't afgeloopen jaar was ontvangen f 96,87 en uitgegeven f 88.92alzoo een goed slot van f 7,94%. De aftredende bestuursleden A. W. Osté en A. F. Meijers werden herkozen. Het dek- geld werd bepaald op 80 ets. De bokhouder J. A. de Visser werd weer voor een jaar benoemd. ZUID-BEVELAND. De uitslagen warén: Hardrijden heeren: le pr. Joz. van Stee Mz„ 2e pr. soldaat Van Tilburg, 3e pr. sol daat Schalkoord, 4e pr. luitenant Braekel. Schoonrljden dames: 7e pr. J. Krüger 151 2e pr. M. v. d. Velde 150 p.; 3e pr. T. de Koeyer 143 p.; 4e pr. mevr. de Klok 137 p.; 5e pr. C. Bruinzeel 133 p. te Kruiningen. Schoonrijden heeren: le pr. A. Maas 161 punten, 2e pr. Joh. Boone te Kruiningen 149 punten, 3e Jac. Riedijk 144 punten, 4e pr. serg. Schijngrond 142 punten, 5e pr. A. Goeman 141 punten, 6e pr. E. v. d. Boom gaard 134 punten. Schoonrüden paren: le pr. mej. M. v. d. Velde en de hr. Jac. Riedük 170 punten; 2e pr. Mevr. De Klok en wachtmeester Smit 168 punten; 3e pr. mej. T. de Roeper en sol daat P. de Smit 164 punten; 4e pr. mej. K. de Koeijer en serg. Schijngrond 158 punten; 5e pr. mej. F. van Stee en soldaat A. van Vliet; 6e pr. mej. F. de Koeijer en soldaat Broos 153 punten; 7e pr. mej. W. de Leeuw en soldaat Van den Berg 148 punten. Het geheel was een middag van goede gezonde sport, en de toeschouwers hebben ongetwijfeld volop hiervan kunnen genie ten. De jury voor den wedstrijd bestond uit de heeren A. C. Willemsen te Wemeldinge, W. C. Loggers alhier en luitenant Braekel. Filmavond voor de militairen. YERSEKE. Donderdagavond werd in de zaal Nolet vanwege O. en O. een filmavond gegeven voor de militairen. Als hoofdnummer werd vertoond het schitterende filmwerk „Manege", dat met groote aandacht werd gevolgd. De zaal was geheel bezet. Militair op het ijs gev&ilen. YERSEKE. Dondardagmiddag viel militair zoo ongelukkig op het ijs dat hij enkele oogenblikken bewv.stelooc bleef lij gen, terwijl bleek dat hp aan het gelaat ernstig werd gewond. In zijn val verwondde hy met zpn schaats de hand van den heer L. echter niet van ernstigen aard. De soldaat werd na bü gekomen te züii door een hospi taalsoldaat verbonden. Vergadering Oud-leerlingen van land- en tuinbouwcursussen. KLOETINGE. Donderdagavond vergader de de Vereeniging van Oud-leerlingen van land- en tuinbouwwintercursussen onder voorzitterschap van den heer J. Wisse. De heer J. A. v. d. Guchte hield een inlei ding over: „Het bp lage temperatuur bewa ren onzer voornaamste fruitsoorten". Dit onderwerp werd door spreker behandeld aan de hand van de volgende punten: doel en historie van het koelen; factoren, welke van invloed zün bij koeling, zoowel ten op zichte van de koelruimte als van het te koe len product; enkele bewaarziekten; en een samenvatting van hetgeen het koelen tot heden is geweest voor den fruitteler, worden kan, alsmede enkele punten, waar op gelet moet worden. Op deze lezing volg de een flinke bespreking. Het was een goed bezochte vergadering. Voorzitter B. V. L. KLOETINGE. De nieuwe burgemeester r. H N. baron Schimmelpenninck van der Oye heeft met ingang van heden het voorzitterschap van de afdeeling van den B.V.L. aanvaard. Met ingang van den zelfden datum is aan den heer A. Zandee oud-burgemeester op de meest eervolle wijze ontslag verleend. A'ergaüering Varkensfonds. KRABBENDIJKE. Donderdagavond ver gaderde het varkensfonds „Hulp in Nood' in de melksalon De Vriendschap onder voorzitterschap van M. Francke. Aanwe zig waren 45 leden Uit het verslag bleek dat de ver ging thans 84 leden telt, 14 varkens wa ren gestorven, waarvoor een bedrag 456 is uitgekeerd. De inkomsten over 1939 waren 365,35, de uitgaven 609,75, alzoo een tekort van 244,40 De stand der reservekas is thans 1264,17. Tot bestuui-sleden zpn herkozen de heeren M. Francke en M Maas, in de vacature ontstaan door het bedanken van M. Vogel is gekozen Jac Griep. De con tributies en verdere financieele voor schriften blijven voor 1940 gehandhaafd. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 85%—.— Zeeuws. Hyp. B-3% 83—84 Cities Service Cy. P. 1958 5 55—54% Bataafsche Petr. Mü--3% 88%88% A Amsterd. Bank 87%88 A Ned Gist- en Spiritusf. 329327% A De Schelde N.B. 38%—39% C Am Smelt en Ref. 36%—35% A Houth. Alberts 55 C Chesapeake en Ohio 31%30% C Pref. Kansas City South. 14%14% C Union Pac. Rr. 73%—72% Ned. 38 1000-3 85%—85% O. Indië 37 1000-3 85%—85% A Koloniale Bnk. 164r—162% A NI. Hbk. 600 106% C Ned. H. M. 1000 81—79% A v. Berkels Pat. 25%25% C Calvé-Delft 57%—57% A Lever-Bros Unilever 9494-% A Philips Gem. B. afg. 125%—125 C Am. Car Foundry 19%—19% Anaconda Cop. 22-21%-% Bethlehem St. 55—53%-52% Gneral Motor 38%—38% Kennec Copper 2S27%-% North Am. Aviation 18%18% Rep. Steel 16-15%-% U. States St. C. 44%—41%-42% North Am. Cy. 17%—17% Kon. Petr. Mpp. 256—252%-54%' Contin. Oil Cy. 17—16% Phillips Petr. Comp. 29%28% Shell Union O.C. 9%9% Tide Water Ass. Oil 8%—8%-8% A Ned. Scheepv. U. 105%—104 A H.V. Amsterdam 394%391% A N.I. Suiker U. 229%—229% A Deli Batavia 121121% C Deli Mp. 1000 168%—169-% kengeld uitgekeerd 468,—. Het batig sal do bedroeg 569,22. Geslaagd. WEMELDINGE. Op de te Goes gehouden examens afgenomen door de vereeniging van leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde voor het diploma boekhouden de heer T. J. Visser, alhier. WEDSTRIJDEN OP DE SCHAATS. YERSEKE. Donderdagmiddag werden al hier onder zeer groote belangstelling in een heerlijk winterzonnetje wedstrüden voorde schaatsenrijders gehouden op de baan in de St. Pieterspolder. sterken en daartoe een beroep op leden en ingezetenen zou doen. Komt er voldoende geld, dan zullen aanstonds meer afdoende maatregelen getroffen worden. In elk geval is te verwachten dat de ba nen hedenavond weer opengesteld (ver licht) zullen worden. En hoe meer er gere den wordt, hoe beter voor de bovenlaag! Zoo kunnen ook de liefhebbers zelf mede- thans op middelen zint om de kas te ver- helpen. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG. - Obl.Markt Amerika Koninkl. - Schepen Markt Rubber r Tabak Suiker lïldutsrie A Senembah 138%—138%-37% C Pensylvania Rr. 17%17-% C Southern Pac. Cy. 10%10-% A Southern Rlw. 12%—12% A Amst. Rubb. C. 198% 196%-95% A Deli-Bat. Rubb. 159%—156% A Hessa Rubber 106109 A Serbadjadi SR. 100%—100% WISSELKOERSEN. Heden. Gister Londen 7,45% 7,43% Berlijn 75,45 75,40 Parps 4,22% 4,21% Brussel 31,62% 31,64 New-York' 1,88 1,88 Bij Griep, Koorts, Kou, Rheutnafische pijnen, Spit, Pijnlijke ledematen, Ziek en hangerig gevoel. De echte zijn niet rond, maar hartvormig. 12 stuks 50 ct., 2 st. 10 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Kantoorhouder benoemd. WEMELDINGE. Tot kantoorhouder van het hulppostkantoor alhier is benoemd de heer Jac. Minnaar, tot op heden postbestel- ler alhier. De benoeming gaat in op den dag dat het telefoonnet automatisch wordt. Slachtoffer van de gladheid. WEMELDINGE. De heer J. W. had het ongeluk om te vallen door de gladheid der straat. Liet het geval zich eerst niet ernstig aanzien, later bleek dat opname in het zie kenhuis te Goes noodzakelpk was. WEMELDINGE. Gevonden voorwerpen een wollen kinderhandschoen, polsmof, motorhandschoen en een paar motorhand schoenen. Inlichtingen verstrekt de gem. veldwachter. WEDSTRIJDEN OP DE SCHAATS. WEMELDINGE. Gister had in den Stormezandepolder liet door de Wemel- dingsehe IJsclub georganiseerde i De deelname aan het feest was buitengewoon groot. De schoolkinderen van de openbare en Chr. school hadden vrü gekregen en zoodoende konden alle mededingen naar de prijzen die voor de verschillende wedstrijden waren beschik baar gesteld. De uitslagen waren al: volgt: Hardrüden heeren van 1418 jaar: 1< geldprüs Jan Westsltrate Mz„ 2e pr. idem J. van Gorp, 3e pr. i.dem Max Fe- lius Johz. Meisjes van 1418 jaar: le pr. luxe doos post Geertje Moorman. Heeren van 18 jaar en ouder: le pr. geldprüs J. AL Weststrate, 2e pr. idem W. Hamelink, 3e pr. idem J. Vermeule. Dames van 18 jaar en ouder: le pr. Cath. Breen, etui lepel en vork, 2e pr G. Mik, doos zakdoekjes. Schoonrüden voor paren: le pr. Cath. BreenJ. A. Weststraite, sierkan. 2e pr. mej. Ruisseen-D. Ruisseen, luxe doos Bol- doot, 3e pr. G. RuissenA'. J. Wabeke, paar dameshandschoenen, 4e pr. mevr). Ge- 1 uk-KostenA. Kosten, paar dameshand schoenen. Schoonrüden heeren: le pr. J. A. West strate, heerenportemonnaie, 2e pr. W. Ha melink, paar handschoenen. Hardrijden jongens en meisjes 1114 jaar: le pr. A. de Schipper Adrz., zaklan taarn, 2e pr. G. Felius Johsz.. zakdoeken, 3e pr. P. Schouwenaar, padvindörsriem, 4e pr. Jac. Vleugel, doos garnituren, 5e pr Jan Schouwenaar, broche. Verder was ér priksleerpden voor kinde ren die allen werden getracteerd. Het be stuur van de IJsclub kan met voldoening op dit feest terug zien, daar het in alle opzichten is geslaagd. NOORD-BEVELAND ming 2pn verzekerd. Er werd allen verze kerden in overweging gegeven te trachten hun buren, die niet mochten zün verzekerd zich bü de maatschappp aan te sluiten. Hoe grooter de verzekering is, hoe vbordeeliger zjj werkt. Als bestuursleden werden herkozen de heeren M. H. Noordhoek, C. J. de Kam en Jan Leendertse en als zoodanig benoemd in de vacature, ontstaan door het overlüden van den heer J. G. van de Linde, de heer Priester te Kats. Mejuffrouw Jo. Wolse, die eenige jaren geleden is benoemd als plaatsvervangster haar vader als administrateur, werd definitief benoemd als administratrice, met ingang van het tüdstip, waarop haar vader om een of andere reden die functie zal neer leggen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. WAAGHALZERIJ. SLUIS. Hoe roekeloos schooljongens vaak kunnen zün blijkt wel uit het feit dat F. G. het waagde op het üs van één nacht van een dichtgevroren bijt in het kanaal te loe pen en te springen. Het gevolg was dat hp er doorheen zakte, doch door zün armen tü- dig uit te spreiden kon hü zün hoofd boven water houden en zoo gered worden. 25-JARIG JUBILEUM STICHTING „ROZENOORD". SLUIS. Deze week had de herdenking van het 25-jarig bestaan van het Protestantse!), tehuis voor ouden van dagen „Rozenoord" plaats. In verband met de tijdsomstandig heden heeft men dit jubileum in alle stilte herdacht. Het bestuur heeft de verpleegden een aangenamen dag bereid door tractatle, muziek, zang en voordrachten. Aan mej. S. Kareis die 15 Januari haar 25-jarig jubi leum als verpleegde herdacht werd een klei ne verrassing aangeboden. Het initiatief voor de oprichting werd ge nomen door de diaconie te Sluis. Op 2 Maart 1911 had de eerste büeenkomst van hervormde diaconieën uit 't land van Cad- zand piaats en werd een comité van voor bereiding gekozen. Het resultaat was dat op 15 Januari 1915 het „Tehuis Rozenoord" met medewerking van alle hervormde diaconieën in Westelük Zeeuwsch-Vlaanderen in gebruik kon wor den genomen. Begonnen werd met 20 ver pleegden onder leiding van het echtpaar Vos. Uitbreiding van het aantal verpleeg den deed in 1927 een nieuwe vleugel aan het oude gebouw verrüzen. In den loop der jaren zijn veel verbeteringen aangebracht waarvan centrale verwarming één der voornaamste is. Het is te hopen, dat nien het volgende jubileum onder betere tpds- omstandigheden zal mogen herdenken. IJsfeest. WAARDE. Zaterdagnamiddag zal er op de Waardsche Vliet, een groot IJsfeest plaats vinden, georganiseerd door de IJs- vereeniging „De Vliet". WAARDE. De bevolking bedroeg op -31 December jl. 1033 personen (525 m. en 508 vr.) Er werden in 1939 geboren 10 jongens en 5 meisjes; vestigingen 3 m. en 20 vr.; overleden 2 m. en 7 vr.; vertrokken 10 m. en 20 vr. (Bevolking eind 1938: 1034 per sonen). „Draagt Elkanders Lasten". WEMELDINGE. Op de jaarvergadering van de vereenignig voor uitkeering bij ziek te „Draagt Elkanders Lasten", bleek dat het ledental op 31 Dec. jl. 59 bedroeg. De af tredende voorzitter den heer M. Noussen werd herkozen en nam zijn benoeming aan. In het afgeloopen boekjaar werd aan zic- J AARVERGADERING ONDERLINGE VEEVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ. KORTGENE. De op Donderdag te Kort gene gehouden 40-ste jaarvergadering der Onderlinge Veeverzekering Maatschappp „Noord-Beveland, welke, niettegenstaande het strenge winterweer, tamebjk goed was bezocht, stond onder leiding van den direc teur der Mü„ den heer A. Hartog. Uit het jaarverslag bleek o.m. dat het jaar 1939 voor de afdeeling paardenverze- kering een tamelük goed verloop had doch van de vaste premie kon slechts een gering bedrag, nl. 823,43 aan de reserve worden toegevoegd. De afdeeling melkkoeien had wederom, evenals de twee voorafgaande ja ren, een duur jaar, wat hoofdzakelyk komt door het zich steeds herhalen van mond en klauwzeer, waarvan de nawerking allerhande gebreken aanleiding geeft. Verder bleek uit een overzicht, dat 3/5 der paarden in Noord-Beveland bp de maat schappp zijn verzekerd, waaruit volgt, dat DE „GRAF SPEE". De zoojuist in Engeland teruggekeerde kapiteins van Britsche koopvaardijsciiepen, die gevangen werden gehouden aan boord van de „Graf Spee" ten tüde. dat dit Duitsche oorlogsschip voor de monding van de La Plata slag leverde met Britsche oorlogsbodems, hebben verteld, dat na het gevecht de gesneuvelde Duitsehers aan dek werden gelegd, waarna de Üjken wer den besproeid met een zeer sterk des- infectiemiddel, dat een scherpen én onaan gename» reuk had. Een groot gedeelte van het schip werd eveneens op deze wüze behandeld. De Britsche gevangenen op de „Grax Spee" verklaarden voorts, dat zelfs de meest onervaren leden der bemanning van het Duitsche schip geen óogenblik over het mogelük gebruik van gasgrana- ten hdbben gesproken. TIJDENS LUCHTBESCHERMINGS OEFENINGEN OP STRAAT GEWANDELD. De procureur-generaal bü het Amster- damsche Gerechtshof eischte tegen een Amsterdammer, die tijdens 'n luchtbescher mingsoefening in strijd met de voorscnrli- ten, op den Overtoom had gewandeld, een geldboete van 20. De politierechter had hem mdertpa r schappij zijn verzekerd, waar ui i voigi, aai jjc ":„o„„oni<wtraf. 2/5 of niet of bij een particuliere onderne- straft met zeven dagen geva g

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2