DAMMEN Byrgeimeester Bouwman zet de puntjes @p de I. Grijpskerke Sneeft betere verbindingen, werk en woongelegenheid noodig, ©m ©ver het dieede punt Se kernen. Meliskerke wordt voor een consequentie gezet. GRIJPSKERKE. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester Éouwman. De voorzitter deelt mede, dat deze vergadering hoofdzakelijk belegd is ter af doening van een schrijven van de P.Z.E.M. betreffende de electrificatie van Buttinge, aangezien kort geleden de Raad bijeen is geweest en het anders niet zoo spoedig ver gadering zou zjjn geweest. Vervolgens spreekt de voorz, in aanmerking nemen de dat dit de eerste vergadering in 1940 is, een rede uit. Wij ontleenen daaraan: Rede van den burgemeester. Een der eerste vereischten voor den bloei van een streek in den tegemvoordigen tijd van snelverkeer is het hebben van goede verbindingen. Behoorlijke wegen zijn noodig voor den af- en aanvoer van producten en sverkkrachten. Onze gemeente ligt, hoewel in het cen trum van het eiland, zeer afgelegen. Zij heeft slechts verbindingen naar het Noor den en het Zuiden. Plet is met de hoofdstad van Zeeland verbonden door een krinkel- weg met welgeteld 66 bochten, waarvan er bij Middelburg twee zeer strategische op afsnijding wachten. De bladen meldden voor eenige dagen dat de Noordweg zal worden verbeterd. De toe stand van den S e i s w e g als toegangs weg tot Middelburg is ook zeer slecht te noemen en eischt eveneens dringend verbe tering. Het is thans 45 jaar geleden dat aan de gemeente werd aangeboden de verharding van den Zoetendaalschen weg naar Serooskerke, onder voorwaarde dat de gemeente het jaarlijksch onderhoud van den weg op zich zou nemen. De Raad b'esloot te berichten „dat de ge meente niet genegen is het onderhoud ten haren laste te nemen, noch door jaatlijk- sehe bijdrage aan anderen te ondersteunen", „overwegende dat noch het gemeentelijk, .noch het publieke verkeer langs dien weg het opnemen van een last op de gemeente rechtvaardigt". Een dergelijk bekrompen en kortzichtig besluit zou nu niet meer moge lijk zün, aldus spr. Een weg naar Serooskerke, ik noem hier een weg naar den Gapingschen weg by Serooskerke langs den recht getrokken Christiaansweg, moet zoo spoedig mogelijk tot stand worden gebracht. De afstand is ongeveer 3li km voor een tertiairen weg, terwijl op dit oogenblik de verharding ont breekt over een afstand van 1>» km. Hierdoor zou de afstand Grypskérko— Serooskerke 4 km worden bekort, de af stand naar Vrouwenpolder 2 km, haar het centrum van St. I.aurens 1 km en naar Veere 6 km. Wanneer aan de andere zijde van het dorp Grijpskerke de Dorpsweg werd verbeterd en over een lengte van 750 me ter werd doorgetrokken en verhard, zou de afstand naar Meliskerke 2250 m wor den bekort. Vervolgens zullen de kleiwegen van Hoo- gelande naar Poppendamme (Poppen- d a m s c h e weg 1500 m), en naar Buttinge (Van Keulens we g1400 m> moeten worden verhard, terwijl de ver harding van den weg van H o o - gelande naar Koudekerkf als verbinding met Vlissingen zeer ge- wenscht is (2500 m). Behalve aan behoorlijke wegverbindingen schort het der gemeente aan werk- en woongelegenheid. Deze drie levensvoorwaarden zijn voor den bloei van een gemeente onmisbaar. De gemeente heeft thans 920 inwoners, d.i. 255 meer dan honderd jaar geleden en ruim 300 meer dan na de vereeniging mei de gemeenten Hittinge en Hoogelande om streeks 1818. De laatste tien jaar is Grijpskerke op het doode punt gekomen, voornamelijk ten gevolge van het gemis van de zoo juist genoemde drie levensvoorwaarden. Wanneer hie" voldoende vorkeelego*"- heid was, zou de woningnood spoedig bui tengewoon groot zijn Gelegenheid om zich tijdelijk c£ voorgoed te vestigen is er met. terwijl cïe woningtoestand veel te wen- s_phen overlaat. Het particulier initiatief durft zich niet voldoende ;le laten gel den Verschillende personen hebben in de laatste jaren de gemeente nood-gedwongen verlaten. De tegenwoordige tijd eischt electrici teit en waterleiding voor woningen en industrie. Behalve electriciteit in de kom van hef hoofddorp, zoekt men beide hier tevergeefs Wellicht gevoel*, bét meeren- rleel der ingezetenen het gemis nog niet of acht het dergelijke zaken voor onze gemeente onbereikbaar. Maar ik herhaal: voor het vasthouden van de bevolking voor het aantrekken van nieuwe bewoners en voor het behoud van industrieën de vestiging van nieuwe zijn electriciteit en waterleiding, evenals wegen onontbeer lijk Naast de timmerfabriek van den heer Coppoolse. is in Buttinge een vlasindustrie van den heer Pouwer in opkomst. Daar voor is elec'trische stroom voor kracht vereischt In deze vergadering zal het College van Burgemeester en Wethouders, in verband hiermede, een voorstel indienen om de electrificatie van Buttinge financieele mo gelijk te maken. De stellige verwachting dat deze indu strie tot werkverruiming zal leiden voor onze gemeente en een groot gedeelte van Walcheren heeft bij ons College den door slag gegeven, terwyl nu de gelegenheid voor het grijpen ligt om ook voor een ander deel van de gemeente wat tot stand te brengen Zij hebben indertijd ook mee betaald om het hoofddorp blijvend aan electiïciteit te helpen. Reeds te lang is gewacht met den aan leg van een nieuwe Algemeene Begraaf plaats buiten het dorp. Niemand zal den tegemvoordigen toestand nog bevredigend kunnen noemen. Hierin zal te zijner tijd moeten worden voorzien De aanwezigheid van twee vwlnisputten zoo maar midden in het dorp is uit hy giënisch oogpunt niet langer toelaatbaar. Vooral gedurende de warme zomerdagen wordt de lucht in de omgeving met on welriekende geuren vervuld Ook dit heeft de aandacht van het College. Een tiental jaren geleden ontving de ge meente hooge uitkeeringen van het rijk. Van deze gunstige gelegenheid is geen ge bruik gemaakt om bedragen te reserveeren tot het uitvoeren van allerlei nuttige en noodzakelijke werken. Men heeft ze gebruikt om den belasting betalers aangenaam te z\jn. Het gevolg is dat deze werken thans in een langzamer tempo, als anders mogelijk was geweest, moeten worden uitgevoerd. Uw aller medewerking roep ik in om in deze bewogen tijden de gemeente, die U allen lief is, onder Gods zegen vooruit te brengen. De heer De Nood brengt namens den Raad den voorzitter dank voor het gespro kene, hem wederkeerig de beste wenschen aanbiedende, daarbij de toezegging geven de, gaarne als Raad te willen medewerken tot het welzijn der gemeente, zooals door den voorzitter voor oogen is gesteld, echter binnen het kader van de financieele draag kracht der gemeente. Electrificatie te Buttinge. Vervolgens doet de voorz. mededeeling van het ingekomen schrijven van de P.Z.E. M. te Vlissingen inzake de electrificatie te Buttinge. Belanghebbenden te Buttinge hebben voor deze electrificatie als aandeel in het aanlegkapitaal 3710 toegezegd, der halve een bedrag van 1300 als aandeel ten laste van de gemeente zou komen, wat dus komt te staan op een jaarlijksche bij drage van 65. Komen er meer aansluitin-' gen, zoodat het gegarandeerd bedrag de uit- breidingskosten overschrijdt, komt dit in mindering op het bedrag, waarvoor de ge meente aansprakelijk is. De straatverlich ting komt op 270 te staan, benevens 62 per lantaarn voor aansluiting, is 332. De voorzitter deelt mede dat in de vergadering van B. en W. deze kwestie breedvoerig is besproken en zij gemeend hebben den Raad te moeten voorstellen het voorstel van do P.Z.E.M. te aanvaarden. Vooral met het 'oog op de vlasindustrie van den heer Pouwer kan zulks wellicht in de toekomst van belang zijn voor de werkloo- zen. Geen der leden heeft tegen dit voor stel bedenkingen. Alleen spreekt wethouder Louwerse den wensch uit, wanneer in de richting Seisweg de electrificatie zal worden voort gezet. dezelfde tegemoetkoming van de P.Z.E.M. en gemeente aan den dag zal wor den gelegd, als nu geschied is. De heer Ce vaal gevoelt zeer veel voor het voor stel van B. en W., doch vindt het jammer dat niet tegelijk de lcabelaanleg plaats vindt in de richting Seisweg, zoodat ook daar aansluiting kan komen. De heer Van S 1 u jj s bespreekt de wenschelijkheid dat de werkloozen in de gelegenheid zullen worden gesteld het graafwerk te mogen verrichten voor kabeiaanleg. De voorz. beantwoordt de verschillende sprekers, waarna zonder hoofdelijke stemming wordt besloten de medewerking te verleenen om to komen tot electrificatie van Buttinge. Ook tot kabelaanleg straatverlichting wordt besloten, met dien verstande, dat één lan taarn zal worden geplaatst om reden dit voldoende wordt geacht. EEN EENIGSZINS PIKANTE BOEDELSCHEIDING Als laatste punt komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot verhooging van de jaarwedde van den ambtenaar t.er se cretarie. De voorz. merkt hierbij op, dat op de vorige vergadering deze zaak breedvoerig onder de oogen is gezien en éénparig het gevoelen van den Raad was dat het nood zakelijk moet worden geacht, bedoelde jaarwedde te verhoogen. Als gevolg daar van stellen B. en W. voor, wetende hier mede in den geest van den Raad te han delen, de jaarwedde van 200 op 400 te brengen, zoodat met inbegrip van de ar beidsbemiddeling en werkloosheidsverzeke ring, welke werkzaamheden tevens door den ambtenaar ter secretarie worden ver richt, en waarvoor 100 wordt gegeven, door den betrokken ambtenaar 500 zal worden genoten. De voorz. zegt voorts dat het de be doeling van B. en W. is deze kwestie ook met B. en W. van Meliskerke te bespreken, om reden ook deze gemeente hierbij is be trokken, daar de ambtenaar ook werkzaam is ter secretarie van Meliskerke, Afgedacht wie deze ambtenaar zal zijn, zal deze ge noopt zijn allen arbeid voor de gemeente Meliskerke te staken. Grijpskerke wil voor zijn secretarie een eigen ambtenaar heb ben, die uitsluitend voor Grijpskerke werkt, De heer A. Louwerse merkt op, dat reeds op een vorige vergadering hier een en ander over is gezegd. Met het voorstel van B. en W. kan hij zeer goed accoord gaan en zou hij het dan ook toejuichen als Me liskerke een gelijk besluit nam, om reden ook bij hem voorop staat, dat in verband met deze verhooging het enkel een ambte naar voor onze gemeente zal zijn, wat ook zeer tot gemak van den secretaris kan zijn. De heer De Nood bepleit op verschil lende gronden aan deze jaarwedde een pe riodieke verhooging te verbinden. De voorz. merkt op, dat het hier niet gaat om een levenspositie, maar B. en W. hier op het oog hebben den secretaris hulp te verleenen, in aanmerking nemende de vele werkzaamheden, waarmede de secretarie belast is. Wethouder Geschiere zegt dat het den ambtenaar in de toekomst vrij staat naar elders te solliciteeren, wanneer hij meent zijn positie te kunnen verbeteren. Weth. Louwerse gevoelt zich gedrongen omtrent deze zaak het volgende op te mer ken: Het voorstel van B. en W. heeft ten doel den secretaris een kracht ter beschik king te stellen, die hem ter zijde kan staan, doch enkel In het belang van Grijpskerke. Bijzondere nadruk wil hij er op leggen dat het Meliskerke is geweest die over boedel scheiding is begonnen, en inzonderheid de burgemeester van Meliskerke het was, die bij de installatie van burgemeester Bouw man over deze zaait niet kon zwijgen. Op deze zaak toch heeft Grijpskerke thans ge reageerd. Men wil deze boedelscheiding dan ook maar doorvoeren. Gevolg daarvan is geweest dat B. en W. dezer gemeente een bespreking hebben gevoerd met het college van B. en W. van Meliskerke. De houding van Meliskerke valt echter tegen. Vroeger was het Meliskerke die onder het motto „de arbeider is zijn loon waardig", meende hulp te moeten verleenen, toen Grijpskerke dat niet noodig oordeelde, doch nu de werk zaamheden hier en elders en ook te Melis kerke zijn toegenomen, is men daar van meening de gewenschte medewerking niet te moeten verleenen. Niettegenstaande dat alles, wil men daar zelfs nog een ambte- Nee-n AmEmel REDACTEUR: J. A. VAN DIXHOORN, Hoogeweg- 289, Haamstede. Van den bekenden en onvermoeiden Wal- cherschen problemist, den heer C. K. Kaan te Koudekerke ontvingen we het volgende fraaie stukje, dat wjj onzen lezers hierbij' ter oplossing aanbieden. Auteur: C. K. Kaan te Koudekerke. 5 Cijferstelling: Zwart 11 schijven op 9, 10, 12, 13, IS, 19, 22, 25; 27, 2S en 40. Wit 11 schijven op 16, 24, 29, 34, 3G---39, 41,45 en 50. Als steeds geldt: .Wit begint en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht vóór of op 31 Januari a.s. bij de Redactie der Mdb. Crt. onder motto Damrubriek. Een waardevolle bijdrage. Door bemiddeling van een onzer trouwe lezers ontvingen we een paar interessante eindspelen, die alleszins waard zijn onder de aandacht der Zeeuwsche dammers te brengen. In den volgenden stand, welke voorkwam in de Hoofdklasse competitie van het district Rotterdam, forceerde de witspeler een fraaie remise en dat nog wel in een overblijvende» stand van 4 om 1. 1 2 3 4 .5 naar, die er woont, doch men heeft hier voor geen geld over. Die eenmaal a gezegd heeft, moet ook b durven zeggen. Vandaar dat hij alle leden van den Raad opwekt, mede te werken om ook te Meliskerke wat te bereiken. De heer C e v a a 1 zegt zich hiermede wel .te' kunnen vereenigen, doch verwacht geen gunstigen uitslag, daar de burgemeester van Meliskerke van andere gedachten is. De voor z. merkt op, dat het wel een komisch geval is, dat hij die eerst het hardst geroepen heeft om boedelschei ding, thans tegenwerkt zulks te bereiken. Na sluiting der bespreking, wordt het voor stel van B. en W. met éénparige stemmen aangenomen, zoodat' deze gemeente een eigen ambtenaar zal krijgen, los van Me liskerke. In verband met een door den heer Van Sluis gestelde vraag omtrent het profijt dat de secretarie van deze hulp zal hebben, zegt de secretaris B. en W., alsmede den Raad dank voor deze spon tane beslissing, die hij op hoogen pry's stelt. By de rondvraag zegt de voorz. dat B. en W. gemeend hebben het rooien der hoo rnen nog een jaar te moeten uitstellen, om dat niet tydig alle vereischte maatregelen konden worden getroffen. Bij nadere overweging zegt de voorz. dat B. en W. gemeend hebben het school bestuur, dat gratis de beschikking heeft verkregen over de oud-openbare school, een bedrag van 2,50 te laten betalen, om re den de gemeente de huur moet missen van de vergaderingen, die er anders 's middags in gehouden werden. Dit wordt goedgevon den. INGEZONDEN STUKKEN ONREDELIJK. Schoondijke, 16 Jan. Nu de aangekondigde wedstrijden we gens dooi niet zijn doorgegaan, wordt de IJsclub gebrek aan actie verweten, daar zij met de voorbereiding te lang zou heb ben gewacht. Degene die met de situatie op de hoogte is, oordeelt echter anders. Zoo is het namelijk dezen winter ge beurd, dat het bestuur van de club de Molenkreek in orde liet maken, maar dat door de vele priksleden de baan in een minimum van tijd werd vernield. Verder waren er moeilijkheden met den waterstand. De club is er tot op heden niet in geslaagd ook maar één enkel recht op de kreek te verkrijgen. Tenein de tot de benoodigde samenwerking te- geraken heeft men ten laatste geprobeerd de wedstrijden aan een soort ysfeest te koppelen, da)t wegens ingevallen dool evenwel niet is doorgegaan Inmiddels is het bestuur op de laatst gehouden verga dering weer voltallig geworden en wordt de vereeniging in stand gehouden met de bedoeling om zoodra er leans is op een eigen baan, het werk voort te zetten. J. Oosterling. 46 47 48 49 50" Het spel verliep met zwart aan zet als volgt: 1923; 18x29 (Zwart denkt nu remise te forceeren) 7—12; 29—23 12—17; 23—18 17—21; 18—13 21—27; 13—9 27—32; 9—4 3238? (De.foutzet, daar 3237 de aange wezen zet was om tot remise te komen, al thans deze indruk kregen wy uit de analyse van den heer Pors in de bovenaangehaalde damrubriek, doch op 3237 gaat het spel evenzeer voor zwart verloren, zoodat de conclusie van den heer Pors, die na zwart's zet 2732 .schrijft, dat na dezen zet nog een duidelijke remise aanwezig blijft, niet juist is); 4—10! 38—43; 10—15 43—48 of 49; 4034 of 242 met gewonnen stand. En nu de weerlegging van de conclusie, waartoe de heer Pors besluit: Op 3237 zou n.l. volgen: 410! 3742; 1015 424S (Op 4247 volgt n.l. eenvoudig 30—24); 40—34 48—26; 15—42 26x48; 3025 en 25x34. Een fraaie finesse!! Onzen dank aan den geachten inzender voor zijn waardevolle bijdragen, waarvoor wij als steeds ten zeerste erkentelijk zijn. Oplossing eindspel Raman-Metz. Dit in onze rubriek van 27 Dec. 1,1. aan geboden eindspel had den volgenden stand: Zwart 3 schijven op '9, 22, 27. Dam op 26. Wit 4 schijven op 10, 20, 24, 35. Dam op 37. Het ging in de party ais volgt: 10—5 26x42 (Op 26x48 volgt 35—30, 48x14, 5x16, 22—2S en 16—38); 20—15 42x20; 15x24 27—31 (gedw.); 24—20 31—36; 35—30 9—14 (A); 5x17 36—41; 17—28 4147; 3024 en wint in fraaien en be kenden slotstand. Op (A) 22—27 volgt 30—24 9—14 (B); 5x16 36—41; 16—32 41—47 en wint. Op (B) 27—31; 5—32 9—13; 20—15 13—18; 15—10 18—22; 10—5 en wint. Een belangwekkend eindspel met fraaie wendingen, dat zeer zeker waard is nader bestudeerd te worden. Goede oplossingen ontvingen wij van de heeren A. C. te Goes, C. K. K. te Koudeker ke, W. M. te St. Laurens, W. B. te Mid delburg, A. W. te 't Zand en A. de P. te Rit- them. Nagekomen oplossingen van het probleem van den heer Wagter ontvingen we nog van de heeren D. v. d. K. te Goes, W. M. te St. Laurens en W. B. te Middelburg. 46 47 48 49 50 (Zwart 4 schijven op S, 24, 25, 35. Dam op 41. Wit 3 schijven op 17, 34, 39. Dam op 6.) Vanuit den diagramstand verliep het spel met zwart aan zet als volgt: 4123; 61! 23X45; 17—12!! 8x17 (gedw.); 39—34 45x29; 1x34!! (en niet naar 45) 17—21 of 22; 3443 of 39 21—26 of 22—27; 43 of 39—33! 24—30 (gedw.) en 38—29!! Remise, daar wit de lijn I45 bezet houdt, waarbij opgemerkt zij, dat zwart na damhalen niet kan beletten, dat wit de tric-traclijn met afsluiting der zwarte schijven blijft bezfet- ten, want indien de zwarte dam veld 6 of 50 inneemt, plaatst wit zyn dam op veld 1 of 45. Indien de zwarte dam los staat, volgt wit hetzelfde voorbeeld. Een intex-essant. eindspel, dat velen onzer lezers zeker zal verrassen. Ook het volgende, dat zich eveneens voor deed in de Hoofdklasse competitie en dat naar ons uit de toezending van een num mer van het betrokken blad is gebleken cir ca een week geleden is voorgekomen in de damrubriek van het „Dagblad van Rot- tei'dam", verdient de volle aandacht, niet alleen voor wat betreft den fraaien slot stand maar ook vanwege het feit, dat een Hoofdklasser zich liet verschalken door een reserve-speler, waarmede weer eens temeer bewezen is, dat het damspel niet klakkeloos gespeeld kan worden, daar de vele „listen en lagen", die dit spel zoo zeer kenmerken, zich steeds weer voordoen. KANTOORBEDIENDE STAL ONGEVEER 10.000 POSTZEGELS. Een postzegelhandelaar te Den Haag kreeg dezer dagen een pakket thuis be zorgd, waarin een groote party nog niet gebruikte Nederlandsche postzegels. De no minale waarde was ongeveer 180 gulden en de partij bestond uit 2500 postzegels van 5 cent en verder zegels van 71£, 10, 12%, 15 en 20 cent. Het pakket was afkomstig uit Eindhoven en de afzender vroeg den postzegelhandelaar in een begeleidend schrijven of hij voor deze zending interesse had. De afzender schreef er bij, dat hij op dit terrein vroeger reeds zaken had ge daan met een anderen Haagschen postze gelhandelaar, die onlangs naar Amerika is verhuisd. De postzegelhandelaar vertrouwde het zaakje niet en hij stelde de Haagsche re cherche met een en ander in kennis. Re chercheurs van den centralen opsporings dienst reisden naar Eindhoven, waar bleek, dat de afzender een 25-jarige kantoorbe diende was, werkzaam bij een groote firma in 's-Hertogenbosch. Het in Den Bosch in gesteld onderzoek wees uit, dat de kan toorbediende de naar Den Haag gezonden postzegels had ontvreemd. In den loop van enkele jaren moet hij kans gezien hebben om ten nadeele van de firma, waai'by hij werkzaam was, circa 10.000 zegels te ont vreemden. De Haagsche recherche heeft den ontrouwen kantoorbediende ter be schikking gelaten van de politie in 's-Her togenbosch. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 18 JANUARI 1940. HILVERSUM I 1875 en 414,4 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Ber. ANP., Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Twee violen en orgel (opn.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroepork. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Omroepork. en solis te. 12.15 Ensemble Spezialettl. 12.45 Ber. ANP., Gram. 1.00 Ensemble Spezialetti. 1.30 Gram. 2,00 Voor de vrouw. 2.30 Vioolvoordr. 3.00 Brei- en borduurcursus. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. 5.00 AVRO-Weekkaleidoscoop. 5.30 AVRO- Amusementsork. en solist. 6.30 Sportpr. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Voor militairen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., mededee- lingen. 8.20 Concertgebouw-ork. en solist. (Ca. 9.25 Lezing.). 10.35 Gram. 10.40 Vraag gesprek. 11.00 Ber. ANP., hierna tot 12.00 AVRO-Dansorlcest en gram. HILVERSUM DL 301,5 m. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Ber. ANP. 9.05—9.15 en 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-ork. (12.451.10 Ber. ANP. en gram.). 2.002.55 Handwerkuurtje. 3.00 Gram. 3.45 Bijbellez. 4.45 Gram. 5.00 Handenarb. voor. de jeugd. Orgelspel. 6.30 Lezing. 7.00 Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP., her haling SOS-Ber. 8,15 Reportage. 9,15 De Postillons. 10.00 Ber. ANP., actueel half uur. 10.30 De Postillons. 11.10 Gram. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. ENGELAND 391 en 449 m. (Na G.20 n.m. ook 342 m.). 12.20 Orgelspel. 12.40 BBC- Theaterork. 1.20 Ber. 1.30 Boulevard Play ers. 1.50—2.20 Gevar. progr. 3.20 BBC- Northern ork. 4.05 Causerie. 4.20 Ber. 4.35 Eddie Carroll en zijn dansork. 5.20 Kinder halfuur. 5.50 Popul. conc. 6.20 Ber. 6.35 Voor de boeren. 6.50 Conc. 7.20 BBC-orlt. 8,05 Radio-tooneel. 8,50 Variété. 9,20 Ber, 9.35 Causerie. 9.50 Variété. 10.35 Avondw. 10.55 Orgélcone. 11.25 Eddie Carroll's dans ork. 11.50 Tipica-ork. 12.20—12.35 Ber. RADIO-PARIS 1648 m. 12.05, 12.35, 1.05 en 1.35 Solistenvoordr. 2.00 Gram. 2.05 en 2.30 Solistenvoordr. 3,20 Orkestconc. 5.20 Radio-tooneel. 6.20 Opera-uitz. 9.50 Solis tenvoordr. 10.20 Kamermuz. 11.05 Radio- tooneel. 11.35 Chansons. 12.0512.20 Lich te muziek. KEULEN 456 m. 5.50 Leo Eysoldt's ork.' 7.408.50 en 10.50 Gram. 11.20 Omroep koor en -ork. en solisten. 1.15 Muz. tus- schenspel. 1.35 Popul. conc. 2.45 Gevar. progr. 3.20 Omroepkoor en -ork. en solisten. 4.30 Fluit en harp. 4.50 Folk), progr. 5.20 Gram. 6.30 Otto Dobrindt's ork. 7.3512.20 Zie Deutschïandsender. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20— 2.20 Omroepdansork. en solisten. 5.50, 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Om roepork. en -koor. 10.3011.20 Omroep- dansorkest. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Radio- ork, 1.50—2.20, 5.35, 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Radio-ork. 9.35 Radlo- ork en soliste. 10.30 Brusselseh trio en so list. Hierna tot 11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.35 Omroepkoren en -ork. en solisten. 9.20 Ber. 9.50 Joe Bund's ork. 10.20 Pol. overz., hier na: Conc. 11.20 Ber., hierna tot 12.20 Nacht concert. AGENDA. KAPELLE Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent A. VAN LIERE Mzn. MIDDELBURG. WO 17 Jan. Gemeente Av. Ev. Luth. Kerk; 20.15 h. WO 17 Jan. Lezing Vereen. N.S.O. De Ver genoeging 20.00 h. WO 17 Jan. Jaar verg. „Volksstem en „Kleine Stem". WO 17 Jan. Film „20.000 Mijlen over Zee", N.V. Gofilex, 20,15 li., Schuttershof. DO 18 Jan. Heiïsbijeenk. o.l.v. Maj. J. Smael e.a., Mevr. B. Bonthuis-Dhont, Mu- ziekk. en zangk. 20,00 h. DO 18 Jan. Abonnements Tooneelvoorstell. N.V. Het Residentie-Tooneel „Roof vogels", Schouwburg, 20,15 h. (Mo lenwater). GOES WO 17 en DO 18 Jan. „Bronco" demonstra tie: Hotel Tivoli", Stationsweg 14,00- 22.00 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 12—DO 18 Jan. „Shall we Dance" (Geef me 'n kans) ën „Revolverrecht" (Gun Law), 20.00 CITY, Middelburg VR 12—DO 18 Jan. „Het Mysterie ontsluierd van den geest van den zwarten piraat" en „Altüd die vrouw", 20,00 h. ALGEMEEN. WO 17 Jan. 5e Openb. Uitv. Chr. zangver. „Sursum Corda"; te Oostkapelle; Geref. Kerk, 19,45 h. DO 18 Jan. Nat. film „20.000 mijlen over Zee": „Wilhelmina" te Domburg. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 8