STADSNIEUWS STADSNIEUWS IT DEJROVINGSe 2- SPORTNIEUWS MIDDELBURG GOES WEER OP DE SCHAATS. De wedstryd voor militairen vindt morgen plaats. Koning winter heeft slechts even verlof genomen, maar is daarna ten derde male op zjjn post terug gekeerd en dat met nieuw verzamelde sterke krachten. Zjjn slechts korte afwezigheid maakte, dat het ijs nog aanwezig was en in enkele uren ook weer de oude kracht terug heeft gekregen om de menschen te dragen. Dat was dan ook aanleiding om heden morgen het ijs in de vesten opnieuw te keu ren en dit had tot resultaat, dat het ijs werd goedgekeurd. De Commandant der S.D.O.A. kon heden morgen het besluit nemen den Maandag jl. afgelasten wedstrijd voor de militairen uit het kantonnement Middelburg, thans op morgen te doen plaats vinden en wel te be ginnen morgenochtend te 9 uur. De gladheid. Nu wij het over de opnieuw ingevallen vorst hebben, willen wij ook nog even stil staan bij het plotseling glad worden der Straten op gisterenmiddag en de groote activiteit van gemeentewerken om ten spoedigste met strooien aan te vangen. Onbegrijpelijk is het echter, dat nog zoo vele particulieren daaraan maar niet den ken. Het is toch een moreele plicht in het algemeen belang en daarnaast ook nog by verordening voorgeschreven. Collecte Israëlitische Gemeente. De collecte voor de Israëlitische Gemeen te heeft alhier opgebracht 124.45. Rijkspostspaarbank. In de eerste helft van Januari werd aan het ressort Middelburg op spaarbankboek jes ingelegd 62766,18 en terugbetaald 57.530,76. OPENBARE BIJEENKOMST VOOR FINLAND. Dinsdagavond 23 Januari a.s. zal in de Geref. Kerk op het Hofplein te Middel burg en tegelijkertijd in de Geref. Kerk aan de Paul Krugerstraat te Vlissingen een openbare bijeenkomst worden gehou den voor hulp aan Finland. In beide bijeenkomsten zal door den heer A. J. Th. van der Flugt, voorzitter van de Finsch-Nederlandsche vereeniging, een voordracht over Finland worden ge houden. Verder zal een film over Fin land worden vertoond;. Te Middelburg zullen verder het woord voeren ds. C. F. Nolte, Luthersch predi kant, ds. A. H. Oussoren, Geref. predikant en ds. M. van Empel, Ned Herv. predikant, terwijl de Chr. Gem. Zangever. „Hoop op Zegen" uit Vlissingen medewerking zal verleenen. Te Vlissingen zullen spreken ds D. J. Vossexs, Ned. Herv. predikant, as. G Smeenk, Geref predikant en ds. C. F. Nol- te, Luthersch predikant te Middelburg. Hier zal de Chr. zangver. „Hosanna" me dewerken. De bijeenkomsten worden gehouden met volle medewerking, instemming en aanbe veling der pastoors te Middelburg en Vlis singen. BRIDGE- EN WHISTWEDSTRIJD. Steun aan de tbc-bestrijding. Ook thans ziet de Vereeniging tot be strijding der tbc zich niet gaarne een ha- rer inkomstbronnen ontnomen en dit deed haar besluiten den traditioneejen wed- sltryd in bridgen ten whisten, die zich steeds in groote belangstelling mag ver heugen, niettegenstaande den huidigen toestand toch te doen doorgaan en wel op Donderdag 25 Januari. Dan zal de Schut- tershofzaal weder geheel vol staan met tafeltjes, waaraan de viertallen op vreed zame wijze kampen, wetende daarbij wel te doen aan een deel der lijdende mensch- heid. ROOKWEDSTRIJD. Een voor Middelburg minder bekende wedstrjjd had gisteren plaats in café Damzicht De niet in overgroote getalen aanwezige rookers konden deelnemen aan een rookwedstrijd en deden dit met groot animo. De uitslag was dat de heer J Alman den eersten prijs behaalde door het ge durende 2 uur 25 min. rooken van één sigaar, tweede was de heer H de Lan ge met 2 uur 20 min. Ook werden prijzen toegekend aan de heeren K van Kleven en L. Ooien, die ieder een aschlengte van 9% cm. behaal den, en dit in resp. 50 en 30 minuten- Successen van Konijnenfokkers Op Nederlands grooste konijnententoon stelling gehouden onder auspiciën van den N.KB., te Deventer van 12 tot en met 14 dezer, waar in totaal ca 1600 ko nijnen waren ingezonden en o a. ook de Wit Weener Club exposeerde, behaalden prijzen A. A Clement met Witte Weener ram men, oud. Ie ZG met 3 EP en G m^t 2 Wit Weener voedsters jong beiden Schravenmade met Wit VI. reus voedster oud le G en EP met Wit Weener ram jong 2e ZG en EP en met Wit Weener voedster jong G. J Zuidwcg met Wit VI. reus voedster jong VG. M, v. d. Weel met Wit Weener ram jong G A. P. Dinge- manse met Japanner ram oud 3e met dito voedster jong VGW. de Jonge met Havanna voedster jong 2e G met EP Hollander ram oud le G met EP, wit Rex G Allen zijn leden van Nut Sport te Middelburg. HET ZIEN VAN SCHILDERIJEN. Causerie van Otto van Tussenbroek. De heer Otto van Tussenbroek hield Dinsdagavond in Schuttershof voor de „Ver eeniging voor Algemeen Wetenschappelijke Belangen" een causerie over „het zien en begrijpen van schilderijen". Wat zou het leven zijn, zonder kunst? vroeg spr., zonder boek, zonder lied, zon der beeld. De kunst spant zich als een re genboog, boven het leven van eiken dag. Spr. zette dan uiteen, dat een preciese be schrijving van wat kunst is, moeilijk gegeven kan worden. In de kunst is altijd iets dat ontroert, dat ons stil maakt. In de kunst ontmoeten we God. En de eenvoudigsten hebben de grootste kunst gegeven. Spr. beschreef dan de vier uitdrukkings vormen: het stilleven, het landschap, het portret en het genre. Het stilleven toont het leven der stille dingen. Zij zeggen den kunstenaar iets en wat zij hem zeggen tracht hij in. lijn en kleur weer te geven. Het stilleven vormt daarbij vaak een on derdeel van het portret, het landschap, het genre-werk. Zooals de kunstenaar in het stilleven, het landschap, zijn eigen ziel legt, dit laat zien zooals hij het zelf ziet, zoo tracht hij door het portret de ziel te doen spreken van wie hij teekent of schildert. Vervolgens toonde spr. een uitgelezen verzameling lichtbeelden van stillevens, landschappen, portretten en genre-werk, van tal van oude en moderne kunstenaars, waarbij hy wees op bepaalde overeenkom sten van schilders van hónderden jaren ge leden met thans nog levende of kortelings overleden kunstenaars, en waarbij hij vaak in het bijzonder wees op wat de schilders in hun onderwerp ontroerde. Tevens liet spr., aan de hand van vergrootingen van détails, soms uitkomen met welk een zorg vuldigheid en liefde vaak de kleinste onder- deelen van groote werken behandeld zijn. Spr. besloot met te wijzen op de groot heid en onvergankelijkheid van de schoon heid, die de kunstenaar tracht weer te ge ven. Er is veel dat verdort, vergaat, er is st-rijd, maar over dit alles zegeviert het le ven, de geboorte, de groei. Wie dit in het WEERBERICHT Verwachting tot morgenavond. DE BILT: Lichte vorst tot temperatuur om het vr.espunt. Zwaar bewolkt tot be trokken, nu en dan sneeuw. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Do 18 Jan. Zon op: 8 h 03; onder: 16 h 18. Licht op: 16 h 48. Maan op: 11 h 20; onder: 1 h 05. V.M. 24 Jan. Hoog- en Laagwater te Vïbalngen: Januari. Hoogwater. 5.53 18.26 '6.43 19.22 7.44 20.30 28 min. en Domburg 2J min. vroeger, Veere 38 min. later. S - springtij. Hoog- en Laagwater te Wemelölnge: Januari. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 17 7.36 20.02 1.01 13.28 Donderdag 18 8.20 20.54 1.48 14.20 Vrijdag 19 9.16 22.01 2.47 15.19 Woensdag 17 Donderdag 18 Vrijdag 19 Westkapelle Laagwater. 12.27 0.39 12.23 1.38 14.22 leven ziet, als een Toorop, die het ook in zijn kunst weergaf, zal onbewogen blijven, ook in tijden als die de mensch nu beleeft.' Nadat spr. zyn met groote aandacht ge volgde causerie beëindigd had, bracht de voorzitter van Wetenschappelijke Belangen de hr. J. I. van Ballegpyen de Jong, hem in een welgekozen slotwoord dank voor het inzicht dat hy zyn gehoor dezen avond in de kunst gegeven had. Eén DAG ZONDER IJSVERMAAK. Dinsdag is zonder ijsvermaak voorbyge- gaan, doch de strenge vorst van heden nacht schiep opnieuw de gelegenheid van het ijs te profiteeren. Wel is de boven laag, door den regen en de sneeuw, danig achteruitgegaan, doch de bordjes ,,ys be trouwbaar" bleven hangen en hedenmid dag legde de jeugd weer dadelijk beslag op de banen. Het was hedenmorgen ook gevaarlijk glad, doch reeds vroeg waren de zand- wagens aan het rijden en zorgden, dat dit euvel spoedig verholpen was. Niettemin kwamen enkele fietsers nog leelijk te vallen, al konden ze het daarbij zonder r medische hulp stellen. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 85—85% Zeeuws. Hyp. B-3% 83 Cities Service Cy. P. 1958 5 55%—54 Bataafsche Petr. My.-3% 88%—88% A Amsterd. Bank 87%86% A Ned. Gist- en Spiritusf. 327329 A De Schelde N.B. 41—38% A Houth. Alberts 55 C Chesapeake Ohio 3131% C Pref. Kansas City South. 13%14% C Union Pac. Rr. 71% Ned. 38 1000-3 85%—85% O. Indië 37 1000-3 85 85% A Koloniale Bnk. 163163 A N.I. Hbk. 600 104%—160 C Ned. H. M. 1000 80—80 A v. Berkels Pat. 28%25 C Calvé-Delft 59%—57 A Lever-Bros en Unilever 95%95-94% A Philips Gem B.' afg. 125%—125%-% C Am. Car en Foundry 2020-% C Anaconda Cop. 22%22%-% C Bethlehem St. 55%—55%-% C General Motor 38%—38%-39 C Kennec Copper 27%28-% C North Am. Aviation 18%18% C Rep. Steel 16—16%-15%' C U. States St. C. 44%—44%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 259%—256%-54% C Contin. OU Cy. 16%—17%-% C Phillips Petr. Comp. 28%—29% C Shell Union O.C. 9—9% C Tide Water Ass. Oil 8%8% A Ned. Scheepv. U. 103%—105-;% A H.V. Amsterdam 393393 A N.I. Suiker U. 228—229% Deli Batavia 118%118% Deli My. 1000 168-166%-% De kwakkelwinteiTo Nn weer een beelje dooi? De strenge vorst van den afgeloopen nacht zal in den komenden nacht niet te- rugkeeren. Ten N.O. van ons land is weer een depressie verschenen, welke den wind tydeiyk naar het Westen zal doen krimpen, zoodat de temperatuur gaat stygen en mor gen misschien lichte dooi zal optreden. De algemeene weerstoestand duidt er echter niet op, dat de dooi dan eindelijk doorzet. Twee mijnen op de Wester- schelde ontploft. Bij Breskens en bij Vlissingen. Vanochtend om ongeveer 7,40 uur is by den Oosthavendam te Breskens een myn ontploft, welke Voor Zoover bekend is, geen schade heeft aangericht. Alleen de geleidingen van het lichtnet op de havendam zijn vernield. Stukken van de myn kwamen ongeveer 500 meter verder terecht op de gebouwen van den provincialen stfc>ombocftdienst en van de Stoomtram Maatschappü, zonder echter eenige schade aan te richten Op eeni- gen afstand van de plaats, waar de mün ontplofte, is nog een tweede myn aange spoeld, terwyi op het strand van den Westhavendam nabij het fort Frederik Hendrik, nog drie mijnen zijn aangetrof fen. De kapitein van de veerboot, welke den dienst onderhoudt tusschen Vlissingen en Breskens, heeft vanochtend op zijn route van Vlissingen naar Breskens noj twee mynen op zee gesignaleerd De aangespoelde mynen zijn afkomsti? van de Nederlandsche marine. Voorts is hedenmorgen te kwart over acht op de reede van Vlissingen een mün ontploft De stukken kwamen op der^ Westdam, in de omgeving van den Nolle- dük terecht, zonder persoonlijke ongeluk ken te veroorzaken. VLISSINGEN Luchtafweergeschut. De gelden door particulieren bijeengebracht. Naar wij vernemen worden door ver schillende te Vlissingen gevestigde beürij- gelden bUeengebracht voor de aan schaffing van twee batterüen luchtafweer geschut. Deze batteryen zijn in de eerste plaats bedoeld voor de beveiliging tegen luchtaanvallen van de bezittingen der deel nemende bedrijven, doch zy zullen ook be scherming bieden aan de stad. Hoewel het benoodigde bedrag nog niet geheel bijeen is, is het geschut reeds besteld. De bediening zal worden toevertrouwd aan personeel, dat ingedeeld wordt bü het Vrijwillig -Landstormkorps Luchtafweer- dienst. dus het licht gebrand. De lichtrekening zal rel niet meevallen ZUID-BEVELAND. LEGER EN VLOOT Mei ingang van 16 Januari 1940 is be vorderd tot sergeant-majoor-instructeur bij de SDOA de sergeant der le klasse P Tilroe van voornoemde inrichting. GEWONDE SCHEPELING AAN WAL GEBRACHT. Gisteravond werd assistentie ingeroepen door het op de reede alhier liggende Ne derlandsche stoomschip „Heemskerk" van de Ned Scheepvaart Ver. Een inspecteur van politie en een dokter begaven zich per loodsboot naar het schip. De vaart daar heen was door de ruwe zee en het üs dat zich aan de boot had vastgezet, niet pret tig Het bleek dat aan boord van de „Heemskerk" een 36-jarige schepeling van een trap was gevallen en een breuk in den rechtervoet had bekomen. De man is met de loodsboot naar den wal vervoerd en daarop naar het ziekenhuis Bethesda over gebracht DE BEWONERS WAREN MET VACAJ4TIE. Tijdens de Maandag gehouden verduis teringsproef werd gerapporteerd dat uit een bovenwoning in de Palingstraat licht uitstraalde Bü onderzoek bleken de be woners reeds drie weken met vacantie te zyn. Wel kwam gedurende dien tyd de zoon nu en dan de brievenbus controlee ren doch hy vond daarbij geen aanleiding om naar boven te gaan Al dien tijd had Ernstige val. YERSEKE. Het dochtertje van den heer K. had Dinsdagmiddag het ongeluk dusdanig te vallen dat zy haar pols brak. Medische hulp werd door dr. Polderman verleend. DE SCHADELIJKE WINTER. YERSEKE. Door den geweldigen ijsgang, welke sinds verleden week op de Schelde waar te nemen, konden de mossel schippers zich niet buiten de havens bege ven om mosselen'te kprren. Alle pogingen mislukten steeds, daar -het ijs hen volkomen in zyn macht had. Toen nu gistermorgen de. dooi en een gunstige wind het ijs voor het overgroote deel verdreef zyn spoedig verschillende schippers vertrokken om het zoo zeer gewenschte product te visschen. Maarhoe lang zal het duren, want Thialf in volle hevigheid terugge keerd. Voor de werknemers weer een groote te- leursteling. Het weekgeld dat anders werd verdiend laat nu weer op zich wachten. TRAILER DOOR EEN ETALAGE-RUIT. YERSEKE. Dinsdagavond is een trailer gemerkt K 6383 van de N.V. Vervoer My. Walcheren, door de gladheid geslipt op den hoek by den heer Kramer. De wagen kwam in één der groote etalageruiten van den hr. K. terecht waardoor deze geheel werd ver nield. 'Verzekering dekt de schade. Per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Voor de militairen. YERSEKE. Maandagavond is op het ge meentehuis de laatste inzameling gehou den van breiwerk voor de militairen. Vele bivakmutsen en polsmoffen kwamen bin nen, waai'onder een flink deel van meisjes der verschillende scholen. De uit reiking zal zoo spoedig mogelijk plaats heb ben. Een woord van dank voor de ijverige werksters is hier zeker op zyn plaats. ELLEWOUTSDIJK. De bevolking bedroeg op 31 Dec. j.l. 510 personen (264 m. en 246 vr.). Er werden in 1939 geboren 6 jongens en 9 meisjes; vestigingen 5 m. en 14 vr. overleden 3 m. en 2 vr.; vertrokken 9 m. en 14 vr. (Bevolking eind 1938: 504 pers. Het nieuwe gezangen^boek. HOEDEKENSKERKE. Dinsdagavond hield ds. Hulsbergen in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk een bespreking over het nieuwe gezangen-boèk. Spreker tracht te in korte trekken de ware beteekenis hiervan uit te leggen. Er werden ook nog verschillende nummers gezongen. Jammer dat deze avond slechts matig was bezocht. Men zal trachtten om meer avonden bijeen te komen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Op het ijs gevallen. OOSTBURG. Bij het schaatsenrijden maakte de heer A. alhier zoo n leeiijke val, dat hy met, een hersenschudding moest worden weggedragen 'Schaatswedstrijden. OOSTBURG. Op het Groote Gat alhier heeft de ysclub Maandag wedstrijden ge houden in hardrijden en schoonrijden de schaats. De deelname was groot, uitslagen waren: 160 m hardryden heeren: le pr. Riemens, 2e pr. H Wisseling, 3e pr Babijn, 4e pr. A Groosman. 5e pr. G. Dees, Zuidzande. Voor dames: le pr A van Male, 2e pr. C. Christiaansen, 3e pr. W. Becu, Cad- zand 500 m hardryden heeren: le pr. A. Rie- BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. Philips Markt - Amerika Unilever - Rubber - Obl.Markt - Koninkl. - Indutsrle Suiker Tabak Schepen gedeponeerd.) A Senembah 138138 C Pensylvania Rr 17%17J^-% C Southern Pac. Cy. 10%—10% A Souehern Rlw. 1313 A Amst Rubb. C. 195—194%-96 A Deli-Bat. Rubb. 159%—159 A Hessa Rubber 101105 A Serbadjadi SR. 99%—98% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 7.45% 7,47 Berlijn 75,45 75,35 Parys 4,22%. 4,23%; Brussel 31,67 31,63% New York 1,88% 1,88 spa rvf EP?}.. Snel en goed Ef\L©6Sji lU^lljinu helpen hierbq altijd een poeder o! cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45i co Cachets.genaamd..Mijnhardtjcs"2st. lOct Doos50c^ CIngez. Med.y Drie stoombooten in het ijs op het Usselmeer. Twee sleepbooten gaan holp verleenen. De directie van de reedery Koppe te Am sterdam heeft in den loop van gisteravond uit Elburg en Urk bericht ontvangen, dat haar stoombooten „Friesland", „Usel" en „Holland", welke Maandag naar het IJsel- meer waren vertrokken om een vaargeul Kampen te maken en den IJsel tot Wyhe open te breken, langzaam vooruit kwamen. Intusschen is hedenmorgen door een mi litairen vlieger waargenomen, dat een der schepen lek is gestooten. Onmiddellijk ge vaar schijnt niet aanwezig te zyn. Hedenochtend zyn evenwel de sleepboo ten „Wilhelmina Goedkoop" en „Daniël Goedkoop" uit de Oranjesluizen vertrokken, ter assisentie van de drie stoombooten. Hoewel het aanvankelijk de bedoeling was de drie schepen naar Kampen te doen opstoomen, heeft men door de plotseling weer ingetreden strenge vorst (hét vroor hedennacht op het IJsselmeer 18 graden), dit voornemen moeten afzien, omdat de reedery het risico niet wil loopen, dat de schepen, eenmaal te Kampen aangekomen daar gedurende een langere vorstperiode zouden moeten verblijven. Bovendien is het de vraag of er in de haven van Kampen op het oogenblik wel ligplaats voor de sche pen is. Er is derhalve besloten om zoodra de bei de sleepbooten contact met de schepen heb ben gekregen, ze gezamenlijk te laten op stoomen naar Amsterdam. In geen geval zal dit een gemakkelijke reis worden. By open zee zou de reisduur ongeveer 3% uur bedragen, maar het is thans niet met bena dering te zeggen hoeveel tyd thans het zich een weg banen door het steeds sterker wor dende ys in beslag zal nemen. Indien alles naar wensch gaat, vertrouwt men dat er kans is dat de schepen Woensdagavond Am sterdam zullen kunnen bereiken. KERKNIEUWS Het aantal vacaturen in de Ned. Herv. Kerk. Het aantal vacaturen in de Ned. Herv. Kerk bedroeg 1 Jan. 233 tegen 235 vacan te predikantsplaatsen, op 1 Jan. 1939. Over de verschillende provincies ver deeld bedroegen deze vacaturen voor de prov. Groningen 29, Friesland 41, Drenthe 12, Overyssel 7, Gelderland 30, Utrecht 13, Noord-Holland 45, Zuid-Holland 35, Z e e- 1 a n d 10, Noord-Brabant 9 en Limburg In de kringen der VrUz. Hervormden en van den Geref; Bond in de Ned. Herv. Kerk z\jn het aantal vacante plaatsen het grootst. Geref. Gem. Op het tweetal te Vlaardingen komt voor ds. J. van den Berg te Krabbendyke. LANDBOUW VEREENIGING HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD. Onder leiding van jhr. J. van Vredenburch vergaderde het dagelyksch bestuur van de Vereeniging Het Nederlandsche Trekpaard, te Den Haag. In overleg met de betrokken instanties zullen pogingen aangewend worden om de moeiiykheden, welke by den export van paarden optreden, nader tot oplossing te brengen. Tevens kwamen de mededeelingen ter sprake, welke van zekere handelaars- zijde zijn verspreid, dat de geringe uitvoer naar Duitschland zyn oorzaak heeft in de te hooge prijzen van het Nederlandsche' koudbloedmateriaal, waardoor, volgens die zelfde mededeeling, ook de Franschen hun aankoopen alhier zouden hebben gestaakt. Voor hen, die met den werkelijken toe stand van den paardenhandel niet op de hoogte zyn, moeten deze mededeelingen wel een misleidende invloed uitoefenen. De uit voer naar Duitschland is nimmer door de prijzenpolitiek beheerscht, evenmin als thans de uitvoer van koudbloedpaarden naar Frankrijk en andere landen. Aan den minister van economische zaken zal worden verzocht medewerking te ver leenen by aanvragen om verlof van militai ren dienst van onder de wapenen zijnde hengstenverzorgers en- geleiders. GEEN REDUCTIE MEER OP DE DUITSCHE SPOORWEGEN. De persdienst van de Ned. Reisvereeni- ging meldt, dat met ingang van 1 Fe bruari as. o.p de Duitsche spoorwegen een aantal reductie-bepalingen vervalt, o.a in ons land zoo bekende reductie van 60 op de retours en op biljetten doorgaand verkeer (transit) op het Duit sche traject. mens, 2e pr. W. Lucieer, Aardenburg, 3e pr. P. Pienters, Aardenburg, 4e pr. F. Christiaansen, 5e pr. J. Paridaen, Sint Kruis. Voor dames: le pr. Cath. Christiaansen Schoonryden heeren: le pr. Korp. Lam me, 2e pr. J. Christiaansen, Koudekerke, 3e pr. L'. Basting, Retranchement, 4e pr. F. Brevet, 5e pr. J. Jansen, 6e pr. Schyve. Voor dames: le pr. mej. J. la G Cadzand, 2e pr. mej. J:. Baas, Cadzand, 3e pr. mevr. Brevet, 4e pr. mej. J, Verhage, Groede, 5e pr. mevr. Boone. Schoonryden voor paren: le pr. C. Schyve, Oostburg en mej. J. Baas, Cad zand, 2e pr. L. Basting, Retranchement en mej. E. Willems, Retranchement, 3e pr. de heer en mevrouw F. Brevet, Oostburg, 4e pr. Korp. Lamme, Oostburg en mej. J. la Gasse, Cadzand, 5e pr. deh eer en me vrouw I. Boone'. Priksleden: le pr. Jac. .Simpelaar, pr. R. Jansen, 4e pr. P. Simpelaar. De personen waarachter geen plaatsnamen wonen te Oostburg. DAMMEN. WEMELDINGEMIDDELBURG II 10—10 Te Wemeldinge is een damwedstrijd ge speeld tusschen Wemeldinge en Middelburg. De uitslag is: C. de Schipper—J. L. P. Freekenhorst 2—0 Joh. Gysel—J. Bliek 0~2 C. Hoogesteger—P. Brasser 2—u A. Jeremiasse-W. A. Semeyn 1 j- J. poelman—H. Louwerse (n. opgek.) 2—0 A. v. d. Sengen—A. Walraven (n. opg.) 2—0 Walraven—H. Overtvelt 0—2 Niras—W. Sinke 0—2 G. NieuwenhysenG. Lameyn 1 1 Bras—J. Boogaard 0—2- Totaal: Wemeldinge I 10 p. en Middel burg II'eveneens 10 p. Een Nederlandsche ambulance naar Finland? Waar gebleken is, dat in Finland de komst van een Nederlandsche ambulance- op prijs zal worden gesteld, heeft zoo vernemen wij het bestuur van de Finse - Nederlandsche vereeniging zich terzake met het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis in verbinding gesteld. Een beslissing hierover kan op korren termijn worden tegemoet gezien. Voorts is onder auspiciën van Se™e™d® vereeniging een dames-comité m dat de inzameling van kleeren voor Fin land op zich zal nemen.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2