STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT IE PROVINCIE MIDDELBURG Het ijsvermaak. Plus dooi en gladde wegen. Zaterdagmiddag is er op de vesten druk gereden en ook op watergangen enz. wijd den velen zich aan de ijssport. Des avonds stond als no. 1 op het pro gramma de wedstrijd voor kinderen uit gaande van de IJsclub, op wier banen 326 kinderen aanwezig waren. Precies te half zeven werd begonnen en geregeld startten telkens 5 kinderen en door de goede organisatie was in 35 mi nuten door allen de baan afgereden of ge- loopen. Aan het einde der baan kreeg ieder dei- kinderen een nummer waaruit bleek, welk nummer het had behaald in zijn of haar ploeg. Al de kinderen trokken nu naar de Vlasmarkt om op de bovenzaal van ,,De Vergenoeging" hun geschenken, bestaande uit een krentenbrood een blik erwten soep en een worst in ontvangst te nemen. Voor de eerst aankomenden was er dan een geschenk van meer blijvenden aard, een das, een pet, of een ander verwarmend kleedingstuk, voor de tweede een pakje thee en voor de derde van iedere groep een stuk chocolade De uitreiking ging ook vlug en voor 8 uur kon de voorzitter der IJsclub, de heer A. de Jonge, allen dank brengen, die aan de voorbereiding van dezen wedstrijd zoo veel tijd hadden besteed, vooral den se cretaris, den heer P. Blaauw, die door uitstedigheid niet aanwezig was., Het geheel heeft den kinderen, en zeker niet minder den ouders, een prettigen avond bezorgd en in menig huisgezin zul len de geschenken met groote waardee ring zijn ontvangen. Het bleef Zaterdagavond en ook Zon dagmorgen nog vriezen. Langzaam viel daarna de dooi in en ofschoon niet zoo erg als verleden week toch leed het ijs er van, wat echter niet belette dat kon worden gereden en oud en jong heeft dan ook menig baantje genomen en vooral de jeugd trok op de afzonderlijke baan van de IJsclub groote belangstelling van de wandelaars. De ingevallen dooi met mist en motre gen veroorzaakte dat vooral de buitenwe gen zeer glad werden en ook in de stad was op vele plaatsen het verkeer verre van gemakkelijk. Het was dan ook te waardeeren, dat de gemeentereiniging aan het strooien ging en de politie aanzeggin gen bij de burgers deed dat zij hetzelfde moesten doen. De meeste, voor zoover thuis voldeden daaraan onmiddellijk, maar toch zijn er die het wel gelooven en zelfs er niet toe overgaan, als de gemeente het voorbeeld geeft. Men is dan in overtreding van art 32 der politieverordening, volgens hetwelk bij gladheid over de volle lengte van het pand en ter breedte van minstens 1 meter, gemeten uit den gevel van het pand, tweemaal daags, 's morgens vóór half negen en des middags tusschen 4 en 5, genoegzaam zand of fijne asch moet worden gestrooid. Ongelukjes. Op een der vesten kwam Zaterdagmid dag een dame vrij hard te vallen en de gevolgen lieten zich aanvankelijk erger aanzien, dan zij gelukkig zullen zijn. Zij en anderen die vielen, komen er met en kele dagen rust af Dc wedstrijd in schoontijden. WÜ zijn thans in de gelegenheid de cij fers te noemen, welke ten slotte door de deelneemsters en deelnemers zijn behaald bij de Vr'jdag gehouden wedstrijden in schoon rijden, mede om te kunnen vergelijken hoe de Zeeuwen zich hielden vergeleken bij de Hollanders. Dames: 1. Mevrouw Stuurman, Gouda 201 p.; 2. mevrouw KuipersKoelemeij, Purmerend 200 p.; 3. mej. Thea Koeleweij, Zaandam 191 p.; 4. mej. L. Schipper, West- zaan 191 p.; 5. mevrouw Kraak—Kroon, Amsterdam 189 p.; 6. mej. N. van Liere, Ovezand 171 p.; 7. mej. C. van de Reepe, Goes 131 p., 8. mew. H. C. de Kater, Wissen- kerke 129 p.; 9. moj. St. de Jager, Kapelle- Biezelinge 124 p.; 10. mevrouw Poelman, Middelburg 119 p.; 11. mevrouw Koers— Bosman, Middelburg 119 p.; 12. mej. C. de Jager, Kapelle-Biezelinge 116 p.; 13. mej. T. Verheijden, Middelburg 116 p.; 14. mej. R. Jeronimus, Hoedekenskerke 107 p.; mej. C. J. Lokerse, 's Gravenpolder 106 p.; mevr. Olieslager—Van Steijn, Middelburg 91 p. Heeren: 1. D. Stuurman, Gouda 210 p.; 2. E. Lautenbach, Rotterdam 208 p.; 3. J. Valk jr., Rotterdam 201 p.; 4. J. Geratz, Rotterdam 195 p.; 5. C. van Os, Driebergen 191 p.; 6. J. A. Tavenier jr. Middelburg 181 p.; 7. II. C. de Kater, Wissenkerke 163 p.; 8. J. C. Koert, Wolphaartsdijk 156 p.; 9. H. van Iwaarden, Heinkenszand 14S p.; 10. C. Meijer, Middelburg 145 p.; 11. L. v. cl. Reepe, Goes 141 p.; 12. L. Gabriëlse, Middel burg 138 p.; 13. D. M. v. d. Berg, 's Heer Arendskerke 116 p.; 14. J. Dekker, Borsse- le 114 p.; 15. F. Damman, Middelburg 10S p.; 16. J. Geelhoed, Zoutelande 104 p.; 17. P. Verhage, St. Laurens 104 p.; 18. J. Gee- ne, Middelburg. 95 p. Par en: 1, mevrouw en de heer Stuurman, Gouda 203 p.; 2. mej. Koelemeü, Zaandam en de heer N. Verbree, Bussum 200 p.; 3. mevrouw KraakKroon en de heer C. van Os, beide Amsterdam 197 p. 4. mevrouw KuiperKoelemeij, Purmerend en de heer J. Valk jr., Rotterdam 194 p.; 5. mej. L. en de heer C. van de Reepe, Goes 176 p.; 6. mej. C. en de heer C. de Jager, Kapelle- Biezelinge, deze benoorden bij de 6 paren voor den beslissenden rit, maar reden dit nummer niet mee. Voor den eersten rit (met een andere tel ling) behaalden de anderen de volgende punten: 7. mevr. en de heer De Kater, Wis senkerke 419 p. 8. mej. Zus Koert, Goes er de heer J. C. Koert, Wolphaartsdijk 403 p. 9. mej. N. van Liei-e en de heer J. Dekker, beide Borsselen 401 p.; 10. mevrouw Dert la Fère en de heer L. de Jong beide Vlis- singen 400 p.; 11. mej. T. Verheijden, ei heer J. A. Tavenier jr., beide Middelburg 382 p.; 12. mej. W. Tichelman, en de heer C. Meijer, Middelburg 361 p.; 13. mej. A. Vo gel, Middelburg en de heer J. C. Patteer, Zaamslag 340 p.; 14. mej. C. J. Lokerse, 's Gravenpolder en de heer C. Beek, Hoede kenskerke 334 p. UITVOERING „AVEDO". Niettegenstaande de ijssport een groote concurrent was, had de tooneelvereeniging .Avedo", die Zaterdagavond een uitvoering ;af in het feestgebouw „St. Joris" niet over belangstelling te klagen, hoewel de zaal beter gevuld had kunnen zijn. De voorzit ter, de heer L. Vermeulen, wees er in zijn openingswoord op, dat door de tijdsomstan digheden, de vereeniging steeds heeft uit gesteld haar eerste uitvoering te geven, doch tenslotte besloot men haar toch te doen doorgaan. Hij wenschte de aanwezigen een gezelligen avond toe. Voor de pauze werd opgevoerd het blij spel in twee bedrijven „Door Moeder gehol pen", dat vlot gespeeld werd en waarin vooral „Kloris", de onderwijzerszoon, de aanwezigen mede door de wijze van vertol king, herhaaldelijk in een schaterlach deed uitbarsten. Na de pauze werd vertoond „De luitenant en zijn oppasser". Ook dit was een goede keuze, doch het was goed merkbaar, dat hier nieuwe krachten werden beproefd, die nog niet geheel de oudere leden kunnen vervangen. Tot slot een gezellig bal onder leiding var den heer J. Geers, terwijl het Jesayes-en semble voor uitstekende dansmuziek zorg de. Geslaagd. Geslaagd voor het praktijk-examen boek houden vanwege de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen, de heer P. Sli; gers te Middelburg. LOOP DER BEVOLKING. In de week van Vrijdag 5 tot Vrijdag 12 Januari zijn in deze gemeente de navolgen de personen Ingekomen: P. J. Adams, bouw kundige, ZwUndrecht, Pottenbakkerssingel 24; G. van der Gugten geh. met F. Moo- lenaar. zonder, Rijnsburg, Molenwater 81, F. Moolenaar, bloembollenkweeker, Sassen- heim, Molenwater 81; S. S. Domenie, huis houdster, Schiedam, Gortstraat 1; M. J. van Sparrentak, schrijfmachinemonteur, 's-Gra- venhage, St. Pieterstraat 3; H. Bolkestein, zonder, Apeldoorn, St. Pieterstraat 7; J. Olyslager, echtgen. v. B. Sinke, zonder., Vlissingen, Verwerijstraat 30; J. E. Stam, 1.1. verpleegster, Apeldoorn, Noordplein W. P. Boutens, geleidster Kinderkolonie, Vlissingen, Veersche Singel 14S; A. P. H. doossen, instrumentmaker P.T.T., 's-Her- togenbosch, Veersche weg 201; K. S. Rie- mens, huishoudster, Zaamslag, Heerengr. 104; A. L. van der Maas, zonder, Vlissingen, Heerengracht 4; A. J. Verschoore de la Houssaye, zonder, Vlissingen, Bagijnhof 54; H. Witvoet, onderwijzer, Zwolle, Heeren gracht 16; A. Bommeljé, zonder, Oostkapel- le, Hecrengracht 48; Vertrokken D. J. Schallenberg, gymnastiek-leeraar, en echtgenoote, St. Laurens, Kerklaan A 65; R, M. Dierikx, dienstbode, Dam 4, Wemeldinge; C. Grim- minck, dagdienstbode, Abdij 6, 's Heer- Arendskerke (Lewedorp H 151); J. E. de Jonge wed. T. B. Bos, zonder. Noordsingel 12, Vlissingen, Badhuisstraat 34; P. C. van der Weel, dienstbode, Volderijstraat 35, 's- Gravenhage, Laan van Meerdervoort 386A Roose, geh. met A. van den Eelaart, zonder St. Pieterslraat 45, Makassar (Ned. Indië) J. van Dalsum, zonder, Hofplein 9, Leiden, Boerhavolaan 22; P. C. J. Brakman, onder wijzeres, Lange Noordstraat 49, Hoofdplaat, Schoolstraat A 49; mej. A. Wattez, zonder Korte Delft 7, Rozenburg, Boomendijk 122; M. Hendrix, coiffeur, Lange Noordstraat 30, Roermond, Stationsplein 11; H. Evers, ver pleegster, Noordpoortplein 2, Rotterdam, Speltstraat 20; C. M. J. Krispijn, linnenjuf- frouw, 's Gravenhage, Van Galenstraat 50. KERKNIEUWS Ds. P. L. Kiehl. Tot reserve-veldprediker met standplaats Middelburg is benoemd ds. P. L. Kiehl Ned. Herv. predikant te Hazerswoude. Ds. Kiehl is heden in functie getreden. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding van de Motor- en Rijwielwet en/of Motor- en Rijwielreglement en/of ar. der verkeersverordeningen N. V., Middelburg 0,50 b. s. 1 d. h.; F. K.„ 's Heer Ai-endskerkeH, K., Vlissingen; P. H. F., J. D., beiden Middelburg; P. S.. Biggekerke (na gedaan verzet), J. P., Krab- bendijke ieder 1 b. s. 1 d. h.; J. K., Mid delburg, J. H., Ierseke (2 maal) ieder 2 b. s. 1 d. h.; M. J. W., Goes; K. G-, Axel, J. H., Wolphaartsdijk, M. K., Vlissingen, D. J. F., Biervliet, ieder 2 b. s. 2 d. h.; A. S. Krabbendijke; J. P. K., Vlissingen, ieder 3 b. s. 2 d. h„ J. A., Borssele, W. P. S., Wol phaartsdijk ieder 3 b. s. 1 w. tscch.; C. J. v. d. S., Vlissingen; M. H., Wolphaartsdijk, ieder 3 en 1 b. s. 2 en 1 d. h.; P. K., Heinkenszand 4 en 1 b. s. 2 en 1 d. h.; J. F. v. K., Koudekerke berisping; L. M.. Domburg bevestiging verstekvonnis; A. J. Oost- en West Souburg oproeping nietig verklaard. Bij een toeloop van volk zich niet verwij deren in de hem door de politie bevolen richting C. B. de S., Middelburg 5 b. s. 5 d. h. openbare- dronkenschap W. v. d. G., Vlis singen 15 b. s. 10 d. h.; J. F. de C., Goes: A. K., Heinkenszand, H. S-, Middelburg ieder f 10 b. s. 10 d.h.; idem bij herhaling L. de R., J. L., beiden Vlissingen ieder 15 b. s. 10 d. h.; Straatschenderij: D. v. S., Goes last tot teruggave aan zijn ouders zonder toepassing van traf; F. de B. Goes: b. s. 1 week tuchtschool; Op den openbaren weg met sneeuwballen werpen: J. T.; H. F., C. H., H. F. allen Ier seke ieder 3 b. s. 1 w. tuchtschool; J. M. Ierseke: teruggave aan zijn ouders zonder toepassing van straf. zich op de stoep van een huis ophouden: W. v. B„ Middelburg 2 b. s. 2 d. h.; Te Middelburg zich op het ijs begeven, welk ijs naar het oordeel der politie nog geen voldoende draagkracht bezat: J. K., Middelburg: 2 b. s. 1 week tuchtschool. GOES GLADDE WEGEN. Het was Zondag buitengewoon glad in de Goesche straten, die hier en daar vrijwel onbegaanbaar waren. In het centrum werd vrij vlug zand gestrooid, maar in de om liggende wijken zag men de zandauto niet of pas laat op den dag. Verscheidene val partijen deden zich voor. Aan de Koepoort liep een stadgenoote daarbij enkele vrij ern stige verwondingen aan het hoofd op en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. HET IJS IN DE VESTEN. Door duizenden is twee dagen ge noten. By een wandeling langs de Goesche ten. Zaterdag en Zondag,, trof het ons bij zonder, welk een schitterende gelegenheid Goes en omstreken heeft hier van de ijs- sport te genieten En duizenden hebben er ook van geprofiteerd. Reeds des mor gens begon de toeloop, 's middags was het zoo druk dat men bijwijlen aan een op tocht op de schaats dacht, en ook des avonds bleven de banen druk bevolkt. En wie niet reed, maakte een wandeling langs de banen. Vooral van den Oostwal had men op de kronkelende baan langs den Oostsingel een schitterend uitzicht. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat „Ijsvermaak" ook bijzonder veel zorg aan de banen besteedde. Een legertje mannen was steeds bezig om het ijsdek schoon te poetsen, de weinige scheuren werden des avonds en des morgens vroeg weggewerkt, en de verlichting was in ruime mate aan gebracht. Zondag viel helaas een lichte dooi in. maar al werd de bovenlaag daar even door aangetast, en moest wat drukker geveegd worden, het ijs bleef uitstekend berijdbaar en de duizenden liefhebbers uit Goes en omgeving genoten ook nu weer naar hartelust van de mooie Goesche ba nen. Naast de goede woorden die wij over „Ijsvermaak" schreven, past ook een woord van hulde aan het kleine maar alom-tegenvvoordige Goesche politie-korps. dat niet alleen een toeziend oog op de banen in het algemeen hield, maar in het bijzonder ook bij de verschillende gehou den wedstrijden zijn volle medewerking verleende en regelend optrad. MILTVUUR IN ZEELAND. Naar wij vernemen zijn in Zeeland de volgende gevallen van miltvuur geconsta teerd: Goes 1, St. Maartensdijk 2, Sas van Gent 1, Westkapelle 1 en Zoutelande 1, dus totaal 6. Engelsch stoomschip omhoog' gevaren. Het Engelsche stoomschip Pittsburg dat met een lading stukgoed op weg naar Antwerpen, is ter hoogte van den zg Bie- zelingschen Ham aan den grond gevaren en blijven zitten. Later is het schip bij opkomend water vlotgekomen waarna het de reis naar Antwerpen heeft voortgezet. IJSGANG OP DE WESTERSCHELDE. Hoewel de scheepvaart op het gedeelte der Westerschelde van Terneuzeri tot Vlis singen vrijwel geen hinder van het ijs ondervindt, begint de binnenvaart op het bovengedeelte der Westerschelde last te krijgen van den ijsgang De sleepen die in normale omstandighe den slechts één sleepboot behoeven, heb ben thans meer booten noodig voor de trekkracht. De Belgische sleepboot .Marie" welke met 3 andere booten een sleep bestaande uit de schepen Serpent, Marie Louise en Capiosa van Terneuzen naar Antwerpen bracht, kreeg ter hoogte van Walsoorden gekomen, tengevolge van het ijs, een gat in den scheepswand Aan boord van de „Marie" slaagde men erin het gat voorloopig te dichten, waar na de reis naar Antwerpen werd voort gezet. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelyksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche eilanden (Middelburg) Nieuwe inschr ij vingen. Algemeene Zeeuwsche Verzekering Maat schappij N.V., Middelburg, Lange Burg 63. Verzekeringbedrijf. Dir.: jhr. mr. Tj. A. J. W. Schorer. Comm.: mr. H. F. Lantsheer, Oostkapelle; comm.: jhr. W. Z. van Teylin- gen, Oosikapelle; Comm.: jhr. H. A. van Doorn, Koudekerke; Comm.: P. Erasmus, Oostburg; Comm.: J. Pilaar, Goes; Comm.: J.. F. de Wijs, Zeist; Comm.: jhr. P. A. Reuchlin, Hilversum. Maatschappelijk kapi taal 250.000,geheel geplaatst en waar op gestort 25,000, Akte van oprichting' gepubliceerd in Ned. Staatscrt. van 20 Dec. 1939 volgno. 1703. Wijzigingen N.V. R. Koole Zoon's Bank, Zierikzee, Oude Haven A 362. Bankiersbedrijf. Uitge- tr. dir Ir. C. M. Bolle, Statuten gewijzigd. N.V. Motordienst van Kamperland en Wissenkerke op Dordrecht en Rotterdam, Wissenkerke, Kamperland Veerweg B 134, exploitatie van een vrachtschip. Overl. dir.: K. J. Schippers. Nieuwe dir.: A. C. J. Schip pers, Nieuwe comm.: A. J. Schippers. Opheffingen: Boasson's Agentuur- en Commissiehandel, Middelburg, Markt 24. Agentuur- en com missiehandel. VLISSINGEN IJSPRET EN GLADDE WEGEN. Zaterdag en Zondag hebben duizenden van de ijssport kunnen genieten. De Spui- boezem, beter hekend als de „Kom", was zoowel Zaterdag als Zondag den geheelen dag zwart van de schaatsenrijders, die vol op genoten van deze mooie sport. Op de baan van de IJsclub werden Za terdagmorgen wedstrijden gehouden voor de militairen, waaraan eenige honderden hebben deelgenomen, die luide werden aan gemoedigd door de langs den kant staande collega's. 's Middags had aldaar een gecostumeerd kinderfeest plaats, waaraan een groot aan tal kinderen deelnamen. Vele fraaie, leuke en origineele costuumpjes vielen daar te bewonderen en de jury had geen gemak kelijke taak met het toekennen van de prijzen. Het geheel was een prachtig, ge slaagd feest. Hoewel Zondag een dichte mist op water en land hing, bleef het ijs in goede conditie. De straten daarentegen veranderden in ijs vlakten en speciaal in den namiddag en 's avonds was het zeer gevaarlijk op straat. Wandelaars liepen voetje voor voetje en menigeen maakte een buiteling. Ook het rijverkeer ondervond groote moeilijkheden. WALCHEREN Opbrengst collecte. ARNEMUIDEN. De den vorigen Zondag gehouden collecte in de Ned. Herv. kerk ten bate van het Orgelfonds heeft een bedrag van 68,32 opgebracht DE IJSPRET. ARNEMUIDEN. Onze gemeente kan zich gelukkig prijzen dat in haar onmid dellijke nabijheid een tamelijk groot wa ter gelegen is genaamd het Oude Gat, dat des zomers bij watergebrek duizenden li ters water verstrekt voor het vee der landbouwers, en nu bij deze vorst een schitterende ijsbaan met zeer betrouwbaar ijs (zoet water) levert. Dat dan op deze baan schaats en slederijden plaats vinden spreekt voor zich zelf. Het was dan ook een goede gedachte van de Arnemuidsche IJsclub om Zater dagmiddag hun baan in orde te laten ken waarop de niet-leden tegen een klei ne vergoeding konden rijden. Des avonds werd de baan electrisch verlicht en was het zeer druk. Dat deze dag voor de IJs club geslaagd mag heeten bleek, daar het ledental gedurende de openstelling van de baan met 50 steeg terwijl ook de entree gelden niet teleurstelden. Het bestuur met zijn voorzitter M. C. Slootmaker is het publiek, zeer erkente lijk voor de medewerking van particulie ren en buurtvereenigingen die het ver lichtingsmateriaal verschaften. SCHAATSWEDSTRIJDEN VOOR MILITAIREN. WESTKAPELLE. De vele liefhebbers (sters) van schaatsenrijden kunnen ook hier eiken dag volop genieten van deze ge zonde sport. Ontbrak het in den goeden ouden tijd, .toen Z.M. de Vorst, naar gezegd wordt, guller was de wateren met een ijs vloer te bedekken, alhier aan een geschik te baan, thans beschikken de schaatsen rijders (sters) over prachtige banen, welke, dank zij de groote activiteit van het bestuur van „Nova Zembla" voortdurend in uitste kenden toestand gehouden worden. Zaterdagvoormiddag werden wedstrijden op de schaats gehouden door de manschap pen van de kustartillerie en de marine, wel ke georganiseerd waren door O. en O. Voor dezen voormiddag waren de banen door het bestuur van de ijsclub weder bereidwillig gereserveerd voor de militairen. De leiding was in handen van een sergeant. De wedstrijden bestonden in hardrijden en kinderwedstrijden. Met spanning werd de kamp gevolgd, meermalen onder aan moediging, maar ook onder uitbundig ge lach bij het hindernisrijden. De prijzen werden als volgt behaald: Hardrijden: le prijs matroos G. Feenstra, een paar zilveren manchetknoopen; 2e pr. matroos H. Engelsman, een sigarettenaan steker met pijp; 3e pr. matroos A. de Jon ge, een sigarettenaansteker; 4e pr. matroos C. Scheeuwe, een pijp. Hindernisrijden: le pr. soldaat J. Ruys, een paar zilveren manchetknoopen; 2e pr. matroos A. de Jonge, een sigarettenaanste ker met püp; 3e pr. soldaat J. Vos, een sigarettenaansteker. Met belangstelling werden de wedstrij den o.m. gevolgd door den commandant en den luitenant van de marinetroepen, den luitenant voor O. en O. van het kantonne- ment Westkapelle en een luitenant van de kustartillerie. ZUID-BEVELAND. Bijbel-tentoonstelling. BORSSELE. Op Dinsdag 16 en Woensdag 17 Januari zal in de gemeentewoning al hier een bijbeltentoonstelling gehouden worden, uitgaande van het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Deze tentoonstelling wordt Dinsdag te 18.30 uur geopend. De toegang is vrij. IJSFEEST TE HOEDEKENSKERKE. HOEDEKENSKERKE. Zaterdagmiddag is het door de ijsclub „De Boeien" uitgeschre ven ijsfeest gehouden. Dank zü het goede ijs op de baan, is het feest schitterend ge slaagd. De liefhebbers van schaatsenrijden werden nu in staat gesteld hun kunst te vertoonen. Des avonds was de baan schit terend verlicht. De beoordeeling der prijzen geschiedde door de heeren Hoogvliet en Steketee uit Baarland. De uitslag was als volgt: Schoonrijden paren, le pr. 54 punten Joh. Boone—Ida Selmst. 2e pr., 48 p., Ger. Je ronimusRika Jeronimus. 3e pr., 42 p., C. Ia GrandPie Leendertse. 4e pr., 41 p., F. HoogestegerFrancina Verburg. 5e pr., 37 p., J. van DammeMaatje v. Doeselaar. 6e pr., 33 p., I. Provoost—U. Boogaard. 7e pr., 26 p., Joh. d. DekkerJanna Lokerse. Schoonrijden heeren. le pr., 32 p., F. Hoo gesteger; 2e pr., 31 p., Joh. Boone; 3e pr., 31 p., Joh. d. Dekker; 4e pr., 28 p., J. de Groot; 5e pr., 27 p., Ger. Jeronimus; 6e pr., 25 p., I. Provoost; 7e pr., 23 p., C. la Grand; 8e pr., 22 p., J. van Damme; 9e pr., 21 p., J. la Grand; 10 pr., 17 p., G. van Damme. Schoonrijden dames, le pr., 33% p., Rika Jeronimus; 2e pr., 33 p., Ida Selmst; 3e pr., 27 p., Francina Verburg. Schoonrijden jongens, le pr., 36 p., P. Elenbaas; 2e pr., 27 p., J. v. Doeselaar; 3e pr., 18 p., C. Pikkaart. Schoonrijden meisjes, le prijs met 31 p.f. Migje Boogaard. Hardrijden heeren, 2 ronden, le pr. Piet Putter; 2e pr. L. Holleman; 3e pr. D. den Dekker; 4e pr. I. Provoost; 5e pr. J de' Groot; 6e pr. Joh. den Dekker; 7e pr. G. m Damme; 8e pr. F. Hoogesteger. Hardrijden jongens, 1 ronde, le pr. Ja cob Jonker; 2e pr. C. Pikkaar; 3e pr. Anth. den Dekker; 4e pr. Nico Leendertse; 5e' pr. Joz. Elenbaas. Ook de schoolkinderen hebben per schaats en per prikslee hun krachten beproefd. Mond- en klauwzeer. KRUININGEN. Bij het vee van den land bouwer G. Kole is mond- en klauwzeer ge constateerd. SCHAATSENRIJDER GEVALLEN. KRUININGEN. Vrijdagmiddag kwam een schaatsenrijder te vallen. Hü bleef enkele- oogenblikkenbuiten bewustzijn liggen. Een paar militairen hielpen den man op de heen en met een auto is hü naar huis ge bracht. KRUININGEN. Gevonden voorwerpen: Een paar handschoenen, een rijwielbelas- tingmerk, portemonnaie met inhoud, opge vangen een roepduif. Inlichtingen bü veld wachter v. Kleunen. Voorzitter Burgerlijk Armbestuur. OUDELANDE. Tot voorzitter van het Burgerlek Armbestuur is gekozen de heer P. van Sabben. Bloedtransfusie. OUDELANDE. Uit deze gemeente hebben zich alsnog 12 personen opgegeven als donor voor de bloedtransfusiedienst. Wedstrijden op de schaats voor militairen. RILLAND. Vrijdag j.l. werden alhier on der groote belangstelling wedstrijden op de schaats, uitsluitend voor militairen, ge houden. De uitslag was als volgt: Hardryden: le prijs matroos Edelman;' eereprü's militair De Jong. Schoonrijden: le prüs militair De Jong; 2e prys militair Meyers; 3e prijs militair Klaassen, Kantoorhouder benoemd. WEMELDINGE. Tot kantoorhouder der P.T.T. alhier is benoemd de heer J. W» Minnaar, thans brievenbesteller alhier. De benoemde heeft ruim een half jaar de va cante plaats van kantoorhouder waarge nomen. De indiensttreding zal plaats heb ben als deze gemeente automatisch aan het- telefoonnet zal zijn aangesloten. NOORD-BEVELAND Vergadering werltniansvereeniging. KORTGENE. De werkmansvereeniging „Onderlinge Hulp tot Steun" vergaderde' Vrijdagavond in „De Stadswijnkelder" al hier, onder leiding van den heer P. Holle- stelle. De ontvangsten over 1939 van het „Een- centsfonds" waren 125,53; de uitgaven 96,20, saldo 29,33. Saldo vorige jaren 383,02. Kasbezit 412,35. De inkomsten der vereeniging zelf over 1939 waren 481,08, de uitgaven 286,94. Saldo194,14. Saldo van vorige jaren 735,40. Kasbezit 929,54. De contributie en de uitkeering werd on gewijzigd vastgesteld, evenals de uitkeering by overlijden. De heeren P. Plollestelle en Chr. Noord- hoek traden periodiek af en werden bij acclamatie herkozen. Er werd by de rondvraag medegedeeld, dat het bestuur heeft besloten, om op 31 Januari a.s. een feestavond te houden, ter' eere van het feit, dat de heer H. A. Kra mer 40 jaar als bestuurslid werkzaam is.- Deze mededeeling werd door de vergade ring goedgekeurd. De feestavond zal ook voor niet-leden opengesteld worden tegen vrij entree. Er zal een tooneelstuk opge voerd worden, terwyl de avond met een bal besloten zal worden. Gladde wegen. KORTGENE. Zondagmiddag werden de wegen met een dun ijslaagje bedekt, zoo dat hét overal erg glad werd. De omroeper heeft Zondag namens B. en W. de ingeze tenen uitgenoodigd zand of asch te strooien. Hieraan werd spoedig gevolg gegeven. STAGNATIE VAN DEN VEERDIENST DOOR IJSGANG. KORTGENE. Sinds Vrijdagavond heeft de veerdienst KortgeneWolphaartsdyk de moeilijkheden ondervonden van den ijsgang in de Zandkreek. Er werd na 6 uur niet meer gevaren. Reeds des middags werd per omroeper bekend gemaakt, dat er stagnatie zou komen. Zaterdagmorgen kon men weer niet va ren. De boot lag geheel in het ys bekneld. Zaterdagmiddag koti men wèl varen totdat het duister inviel. De post, welke voor ge heel Noord-Beveland bestemd is, kwam Za terdag om 2 uur per veerboot aan het Kort- geensche Veer aan (normaal pl.m, kwart voor 8 in den morgen). Ook Zondag waren er moeilykheden met het ijs, en ook toen heeft de boot in de ochtenduren niet kunnen varen. Evenals Zaterdag, kon men des middags weer va ren. Een en ander brengt natuurlyk veel on gemak. Een troep militairen by v., welke Zaterdagavond op het Wolfaartsdijksche Veer aankwamen, om op Noord-Beveland hun verlofdagen te vieren, kon niet over gezet worde.n De één heeft toen in een hotel overnacht, de ander werd ingekwar tierd te Wolfaartsdyk. Het autoverkeer is ten zeerste beperkt. Als men niet noodza- kelyk naar Noord-Beveland moet (of er vanaf moet) dan gaat men niet. Zaterdagmorgen moest een troep run deren overgezet worden, doch de boot voer niet en de dieren moesten 5 uren in de kou staan. Enkele personen moesten noodzakelijk op bezoek naar één der ziekenhuizen in Goes; weer anderen kwamen er van terug en kon den niet meer op Noord-Beveland terug- keeren dan met den omweg VeereKam perland waar men wèl kon varen. De post is Zondag ook over dit veer vervoerd. Inmiddels is het gaan dooien, en is het te hopen, dat men gauw verlost mag zijn vaix- de lastige stagnatie. (Zie verder vierde pagina.)

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6