Ais Uw kind hoest O» TEGEN DE WEI TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) VAN WOENSDAG 10 JANUARI 1940. No. KRONIEK m DEN DAG De Balkan-problemen. Men schijnt er in Italië niet gerust op, dat de vrede op den Balkan bewaard zal worden, als de internationale structuur in die contreien ongewijzigd blijft. Er bestaat een „Balkan-blok", zooals men weet: Grie kenland, Turkije, Zuid-Slavië en Roemenië zijn de deelgenooten. Maar het lijdt aan bloedarmoede vanwege het feit, dat twee Balkan-mogendheden er niet aan meedoen: Bulgarije en Italië. (Men kan Italië als Balkan-mogendheid beschouwen sinds ver leden zomer, toen koning Zogoe werd ver jaagd en het onafhankelijke Albanië tot een Italiaanschen vazalstaat verviel). Bulgarije weigert lid te worden van het politieke Balkan-genootschap, omdat het voornaamste doelwit er van is: de handha ving van den status quo, den bestaandcn toestand, terwijl Bulgarije juist wijziging voorstaat. Na den wereldoorlog moest het de Dobroedsja, een uiterst vruchtbaar ge bied aan Roemenië afstaan. Het wil dat ge bied nu terughebben. En het wordt in dien eisch gesteund door Italië. De Balkan-problemen zijn evenals zoo véél andere in ons werelddeel vanwege den oorlog meer of minder acuut gewor den. Sovjet-Rusland wist dank zij het bondgenootschap met Duitschland naar het Westen op te dringen. De algemeene vrees is gelijk men weet dat de heeren te Moskou o.a. de aspiratie koesteren den Balkan de zegeningen van het bolsjewisme te bereiden, terwijl ze daarnaast zekere ter ritoriale verlangens koesteren: de herove ring van Bessarabië, dat Rusland na den wereldoorlog, gelijk Bulgarije de Do broedsja, aan Roemenië verloor. Er is dan tenslotte nog een derde land, dat een appeltje met Roemenië heeft te schillen: Hongarije, dat Zevenburgen moest afstaan. De politieke situatie ziet er door al deze vraagstukken nogal verwarrend uit. Ter wijl Hongarije en Bulgarije wel graag zou den profiteeren van de netelige positie, waarin Roemenië kwam te verkeeren ten gevolge van het Russische opdringen, kun nen ze er aan den anderen kant allesbehalve op gebrand zijn, dat Roemenië ten onder zou gaan, verslagen door Rusland, Honga rije en Bulgarije gezamenlijk. Immers de Sovjet-Unie zou dan zonder eenigen twijfel de hand op het grootste deel van de buit leggen en daarmee zich van een krachtig wapen tot „bolsjewiseering" van den gehee- len Balkan en tevens van Hongarije heb ben meester gemaakt. Met het oog op dit gevaar konden Hongarije en Bulgarije veel beter een bondgenootschap met Roemenië sluiten, tot gemeenschappelijken afweer van het communistische gevaar. De beide eischende landen passen daar echter voor. zoolang Roemenië weigert, om met hen te praten over hun „redelijke" verlangens. Italië is nu reeds geruimen tijd bezig, om als bemiddelaar tusschen Hongarije en Bul garije eener-, Roemenië anderzijds op te treden. Het onderhoud, dat de Italiaansche minister van buitenlandschc zaken, graaf Ciano, dezer dagen met zijn Hongaarschen collega, _paaf Csaky, te Venetië had, vloei de hieruit voort. Italië zou graag zien, dat de Balkan-problemen werden opgelost, op dat zich een hecht blok zou vormen, hecht genoeg, om zoo noodig met Italiaansche hulp de Russische aspiraties in deze buurt met vrucht te weerstaan. Wat Ciano en Csaky precies hebben afgesproken, blijft een geheim. Men vermoedt echter, dat het in de Italiaansch-Hongaarsche bedoeling ligt, Roemenië op de een of andere manier tot praten en als gevolg daarvan tot con cessies te bewegen. Principieel is het inderdaad mogelijk, dat Roemenië zich daartoe zal laten vinden. In zijn jongste redevoering heeft de Roe- meensche koning Carol met nogal veel op hef verklaard, dat Bessarabië Roemeensch is en Roemeensch zal blijven, terwijl hij over de andere aangevochten gebieden, Ze venburgen en de Dobroedsja niet repte. Men heeft hieruit afgeleid, dat Roemenië zal pogen in elk geval Bessarabië te behouden, desnoods ten koste van concessies aan Hon garije en Bulgarije. Men hoort intusschen ook verluiden, dat Italië op een al te machtig Balkan-blok, waaraan dan tevens Hongarije zou deelne men, niet bijzonder gebrand is. En wel, omdat zulle een blok het eventueel zonder Hieuwe aardseliekta in Turkije. Volgens een bericht uit Ankara zijn Maandagavond in Turkije nieuwe aard schokken gevoeld, o.a. te Amassia, Ineboli, Boloe, Aoesa en Smyrna, in het Westelijk deel des lands. Verliezen aan menschenle- vens worden niet gemeld. De aardschokken hebben geen schade aangericht of slachtoffers geeischt. Er blijft overvloedig sneeuw vallen in Ankara, maar vooral in Erzeroem, waar de .tele graaf-, telefoon- en spoorwegverbindingen verbroken zijn. GEVECHTEN MET UIT GEHONGERDE WOLVEN. De evacuatie der gewonden en andere overlevenden uit Erzindjan en andere ge troffen gebieden in het Noorden van Tur kije wordt met de grootste snelheid voort gezet. Thans komt aan den dag hoe de af gelegen, verspreide dorpen in het achter land van Erzindjan er aan toe zijn. De overlevenden verhalen dat zij niet alleen te kampen hadden tegen honger en koude, maar ook tegen groote troepen wolven, verwoede gevechten moesten geleverd den door de uitgeputte dorpelingen tegen de uitgehongerde wolven. Vooral de man nen, die bezig waren met het begraven van de slachtoffers, hadden het zwaar te ver duren. De verscheurende dieren vielen hen aan, terwijl zij de dooden begroeven. De troepen zetten hun heldhaftige hulpwerk voort, terwijl de sneeuw vier voet hoog ligt. Dagelijks komt hulp uit het buitenland TOrtarï mei Italië. Reuter meldt uit Rome: In welingelichte Italiaansche kringen hecht men weinig ge loof aan de geruchten, dat bij de besprekin gen tusschen de ministers van buitenland- sche zaken van Italië en Hongarije beslo ten zou zijn tot het sluiten van een mililaii verdrag. Wel wordt toegegeven, dat een dergelijk verdrag een deel van het Italiaansche plan tot het opbouwen van een anti-bolsje wistisch bolwerk in den Balkan zou kunnen worden genoemd. Doch in de onderhandelingen over eer Italiaansch-Hongaarsch verdrag zou toci. ook Zuid-Slavië moeten meespreken en of het oogenblik is dit land niet bereid in on derhandelingen te treden over een der gel ijl plan. Eenigen tijd geleden heeft Italië gepolst over de vorming van een klein blok, be staande uit Italië, Albanië, Zuid-Slavië cr Hongarije. Hierbij werd de mogelijkheid overwogen, dat Roemenië zich erbij zot1 aansluiten. Ook is gesproken over de mo gelijkheid, dat Belgrado zou toestaan, dat Italiaansche troepen over Zuidslavisch ge bied zouden trekken, indien Hongarije zoi worden aangevallen door Rusland. Slechl. weinigen veronderstellen echter, dat eer dergelijk voorstel officieel door de Italiaan sche rëgeering aan de regeering van Zuid- Slavië is voorgelegd. Bijna 6000 schepen tot dusverre geconvoyeerd. Twaalf ervan gingen verloren. Officieel wordt te Londen medegedeeld dat het totale aantal Britsche, geallieerd of neutrale schepen, dat tot dusver ge convoyeerd werd, 5.911 bedraagt Het to tale aantal schepen, dat bij het varen in convooi tengevolge van vijandelijk optre den verloren is gegaan, bedraagt 12, d.i 0.2 procent van het-totaal. Italië zou kunnen stellen. Deze redeneering lijkt ons echter wat ver gezocht. Waar schijnlijker is hel, dat Mussolini er naar streeft om den Engelschen en Franschen invloed op den Balkan (Griekenland, Tur kije en Roemenië hebben immers waarbor gen van de Westersche mogendheden ge kregen) te niet te doen, om het uitgebreide blok tenslotte geheel onder zijn leiding te brengen. Een actueel artikel van Lenin „Het was in 1901. Tsaar Nicolaas II ver klaarde, dal de Finsche batterijen Sint-Pe tersburg bedreigden en dat hij het groother togdom Finland, dat hij een grondwet en een zelfstandigheidsproclamatie had gege ven, militair moest bezetten. Een half millioen Finnen zonden den heerscher een gloedvol en plechtig protest. Lenin publiceerde het in zijn krant, de „Is- kra". De stichter der bolsjewistische partij verhief zijn stem tegen de gewelddaad van den alleen-heerscher. Plij. schreef: „Het is een gewelddaad van een meinee- digen Tsaar en van zijn ruziemakersregee- ring. Twee en een half millioen Finnen kunnen er zeker niet aan denken in op stand te komen, maar wij allen, .Russische burgers, wij moeten denken aan de schan de, die, over ons is gekomen. Wij zelf ver keeren nog in zulk een toestand van slaver nij, dat men ons gebruikt om andere volken tot slavernij te brengén. Wij zuchten zelf nog onder een regeering die niet alleen met de wreedheid van een beul elk verlangen naar vrijheid in Rusland onderdrukt, maai' die bovendien Russische soldaten gebruikt om een aanslag te doen op de vrijheid van anderen". Bovenstaand actueel citaat is opgediept door het Belgische sociaal-democratische blad „Le Peuple". Duitsche stafofficieren naar Rusland. Het Italiaansche blad „Corriera della Sera" meldt, dat twintig Duitsche stafoffi cieren naar de Sovjet-Unie vertrokken zou den zijn teneinde het Russische leger te re- organiseeren. UITGIFTE VAN SCHATKISTBONS IN BELGIë OVERWOGEN. Het Belgische departement van finan ciën overweegt schatkistbons met korten looptijd uit te geven De voorwaarden zijn nog niet vastgesteld, doch de rente zal naar gelang van den looptijd varieeren. De biljetten zijn bedoeld ter dekking van een gedeelte der buitengewone kotsen, voortvloeiende uit de mobilisatie. loerl altijd het gevaar van erger gevolgen en daarom mag een hoestje nooit verwaarloosd wor den. Als Uw kind hoest, geef't dan dadelijk AKKER's Abdijsiroop, beslaande uit extracten van oude kruiden, welke verzachtend, slüm- oplossena en genezend werken, benevens de krachtigste hoest- bedwingende stof „codeïne". Door deze veelzijdige werking noemt men Akker's verslèrkte Abdijsiroop ,,'s-Werelds beste Hoestsiroop". Een kwart eeuw gemeentesecretaris van Domburg. tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 ct„ f 1.50. f 2.-10, f 4.20. Alom verkrijgbaar Bij het jubileum van den heer J. W. Schuurman. Bü het jubileum van een kwart eeuw gemeentesecretaris van Domburg behoort zeker een interview. Maar als wij hiermee aankomen bü den heer J. W. Schuurman, protesteert deze met de woorden: „Het is toch zeker geen prestatie om te roemen als men het zoolang uithoudt in een be trekking." En inderdaad heeft de bescheiden jubi laris daarin gehjk. Maar het gaat er niet om, dat men 25 jaar werkt, doch hóé men werkt. En dit „hoe" ziet men aan de resultaten. Welnu, de resultaten van het werk van dezen gemeentesecretaris zijn, dat de ge- heele bevolking van Domburg hem graag mag. Er is een huldigingscomité ingesteld uit alle lagen der bevolking, juist de ma nier, waarop men wist, den heer Schuur man het grootste genoegen te doen; niet alleen het „gewone" gezelschap van auto riteiten Intusschen heeft dit comité het_ het klinkt vreemd, maar het is waar aan den huidigen oorlogstoestand te danken, dat zijn plannen straks uitgevoerd kunnen wordenWant de heer Schuurman was oorspronkelijk voornemens op 13 Januari „ergens in Marokko" te zitten, waar hul digingstoespraken hem niet konden berei ken! Maar de internationale asmosfeer is niet erg gunstig voor Marokko-reizen op het oogenblik, zoodat deze vacantie misliep en de huldiging kan gelukken. Wq zijn het huldigingscomité even vóór geweest en willen hier in het kort herinne ren aan wat de jubilaris voor Domburg en wat Domburg voor den jubilaris beteekent. Op een zonderlinge manier eigenlijk kwam deze gemeentesecretaris aan zijn functie. De heer Schuurman was werkzaam op de secretarie te Middelburg, toen in 1914 de mobilisatie werd afgekondig. Met een groot aantal andere Middelburgers kwam landweer-soldaat Schuurman terecht in Domburg. Hier kwam het goed van pas, dat hü het diploma voor gemeente-administratie be haald had, want onverwacht was er de functie van secretaris vacant. „Als ik U misschien helpen kan, zegt U het maar", bood soldaat Schuurman den burgemeester aan. Van dit aanbod werd graag gebruik gemaakt, maar er moest een beetje geschipperd worden. GEWEER EN PENHOUDER. Zoo zat soldaat Schuurman aan een ge meentebureau met het geweer naast zich, tot een seintje kwam: „Jö, de kaptein!" Korten tijd ging alles goed, maar wel dra werd opgemerkt, dat er een soldaat was, die er maar heel weinig wasDit bleek de jubilaris te zijn. Aan dien toe stand moest een einde komen, zei „hoo- gerhand". En „hoogerhand" kreeg zijn zin. Alleen ging het iets anders dan verwacht was. Soldaat Schuurman werd n.l. benoemd lot gemeentesecretaris van Domburg en was automatisch soldaat af. Ais zoodanig maakte hij ongeveer alles mee wat er in een gemeentehuishouding maar mee te maken is. Al dadelijk bracht de mobilisatie allerlei bijzonderheden, waar toen de secretarie maar mee moest zien klaar te komen: dis tributie van vleesch, visch, waxinelichtjes en wat niet al. Dit gebeurde op het ge meentehuis of in een nabijgelegen lokaal. Verder vormden de Belgische vluchtelingen een probleem, waarmee bü het examen voor gemeente-administratie geen rekening gehouden was. De jubilaris wilde eerst niet aan een in terview, maar als hü eenmaal aan het pra ten is over „zün" Domburg, dan hoeft er geen enkele vraag gesteld te worden. Wü hebben het dan over den „goeden tijd" voor Domburg, die zoo ongeveer aan het einde van den oorlog begon, toen er in vele krin gen ruim geld was, terwijl men niet naar het buitenland ging. Domburg maakte in dien tüd opgang. De gemeenteraad besloot concessie te ge ven voor de opwekking van electriciteit en een aantal arbeiderswoningen te bouwen. Later nam de gemeente zelf de electrici- teitsmaatscliappïj over, wat natuurlijk ook het noodige werk meebracht. De fabriek brandde nog af, maar werd spoedig weer opgebouwd, een teeken, dat het goed ging in Domburg. Ook een andere, minder gunstige, tüd is er gekomen voor de badplaats. De ge meentesecretaris heeft zoowel het een als het ander meegemaakt. „Geen oogenblik heb ik me verveeld", zegt hij, en dan fijntjes glimlachend: „Ik heb nog wel eens gesolliciteerd naar een andere functie, maar dat was meer een eisch der gewoonte en ik was altijd eigen lijk maar blij als ze mü hier lieten zitten." En het is ons gebleken, dat de vreugde niet eenzijdig is geweest, want zoo goed als Domburg den secretaris is bevallen, zoo goed heeft de jubilaris in de afgeloopen 25 jaar de waardeering van „zün" gemeente naren gewonnen. De dertiende Januari wordt voor den heer Schuurman een dag, waarop hij het door de loftuitingen wel eens even warm zou kunnen krügen als wanneer hü ergens in Marokko zat! Acht gewüwtei itoer aiSobeSsisng bij Etanikendarai. De gladheid was weer de schuld Gistermiddag is op den Broekerjaarweg nabij Monnikendam door de gladheid van den weg een botsing ontstaan tusschen een autobus van de „Waco" en een vischauto van de firma Tuyp te ^blendam. Bü de aan rijding werd de vrachtauto ernstig geha vend. In de cabine van den wagen zaten drie Volendammers, de gebroeders H. en T. Guit en zekere Mooier, die allen werden gewond. H. Guit was er evenwel het ern stigst aan toe. Nadat hem geneeskundige en geestelijke bijstand was verleend, werd hij evenals Mooier naar het Onze Lieve vrou- «'egasthuis te Amsterdam vervoerd. T. Guit werd naar zün woning te Volendam overge bracht. Achter in den wagen bevonden zich vier Volendammers, die er met lichte verwondin gen afkwamen en huiswaarts konden kee- ren. In de autobus, die op weg was van Hoorn naar Amsterdam, liep een militair een ver wonding aan het hoofd op. Deze wond was evenwel niet van ernstigen aard, zoodat de man de reis kon voortzetten. NIEUW LID DER EERSTE KAMER, Als opvolger van het overleden lid van de Eerste Kamer, L. F. J. M. van Voorst tot Voorst, heeft het centraal stembureau gis teren tot lid van dit college benoemd ver klaard den heer H. C. Nijkamp.te Ensche- d.é Naar het Engelsch van MARTIN PORLOOK. 35). 7e. Een nieuwe wet is ontworpen en thans voor den tweede keer onder discussie, welke zeer strenge straffen op het dragen van wapenen stelt. Bedoelde wet stelt eveneens nieuwe straffen, büv. op het in huis hebben van vuurwapenen, zonder daartoe vergun ning te hebben. (Opmerking: Alle voorbereidingen zün reeds getroffen om deze bepalingen, onmid- dellü'k na de aanneming van het wetsont werp, in werking te doen treden). 8e. Maatregelen worden genomen ten aanzien van hotels, pensions, e.d. De eige naars van dergelüke inrichtingen worden verzocht de politie bü te staan, door het aanmelden van iederen persoon, wiens ge-j dragingen verdacht voorkomen mochten. (Opmerking: Het zal natuurlük enorm veel werk met zich meebrengen al de gege vens te sorteeren en te classificeeren en soms na te gaan, waarmee eerzuchtige, dwaze en al te fantasierüke lieden ons zul len overstroomen. Het doel moet echter in dit geval de middelen heiligen). 9e. De motorpolitie is met meer dan 50 procent versterkt. Patrouilles toeren des nachts door de geheele stad. 10e. Alle agenten, bereden agenten en rechercheurs hebben sedert eergisteren de instructie gekregen, eenzame wandelaars, ■die zü tusschen middernacht en het aanbre ken van den dag tegenkomen, aan te hou den en te fouilleer en. (Opmerking: Dit zal eveneens voor de speciale agenten gelden. Zie onder). 11e. De reserve-afdeeling speciale agen ten is reeds bü het corps ingelüfd en er zul len (zooals morgen uit de kranten zal blü- ken) nieuwe vrüwilligers opgeroepen wor den. (Opmerking: Wanneer de politie met be hulp van speciale agenten tot de vereischte sterkte aangevuld kan worden, is het wel licht mogelijk alle wachtposten in den nachtdienst te verdubbelen. Ook wordt de mogelükheid overwogen om een speciaal keurkorps van agenten in burger in het le ven te roepen. Er zal echter heel wat tüd mee heengaan, voor de leden van de spe ciale politie allen in actieven dienst zün, daar zooals men begrüpen en waarderen zal het noodzakelijk is van iederen candidaat de antecedenten na te gaan met het oog op de gebeurtelükheid, dat het wel eens met de plannen van den misdadiger zou kunnen strooken, zich voor dit corps aan te melden. Dit is overigens niet waarschijnlijk, daar hü daardoor in zün bewegingsvrüheid belem merd zou worden, doch de mogelijkheid mag niet veronachtzaamd worden. Zie noot onder) 12e. Een systeem van wachtwoorden (welke iederen nacht veranderd worden) is ingevoerd, om te voorkomen, dat agen ten in uniform hun collega's in burger zou den verdenken. Opmerking: Dit systeem wordt nog uit-i gewerkt, wanneer het speciale corps in vol ledige dienst komt.) Noot. Van verschillende züde is gewezen op de mogelükheid, dat de moordenaar mis schien wel een lid van de geregelde politie macht zélf is. Na zorgvuldige analyse van dit gezichtspunt, mag dit vrüwel uitgesloten geacht worden. Een nauwgezette bestudee- Ons hart is als de aarde. Er schuilt nog menige verborgen schat, dien wij door zelfonderzoek, door zelfkennis aan den dag moeten brengen. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ ring van de tüden en plaatsen der moorden heeft aangetoond, dat het meer dan on- waarschijnlük genoemd mag worden, dat een der leden van de politiemacht met eeni- ge mogelükheid de moordenaar geweest zou kunnen zün. Na nog eenige andere verklarende aan- teekeningen, welke deden vermoeden, dat Scotland Yard aangaande de intelligen tie van het Lagerhuis er geen ül te hoogen dunk op nahield kwam het volgende overzicht van de wenken, welke in gunstige overweging genomen zün, doch om de aan getoonde redenen onuitvoerbaar blüken. le. Dat. van het leger gebruik gemaakt moet worden om de politie te versterken. (Verworpen, omdat dat in de tegenwoordige tüdsomstandïgheden een te groote onder- müning van het prestige der politie zou be teeken en). 2e. Dat bescherming (d.i. kogelvrüe ves ten) aan alle agenten in uniform verstrekt moet worden. (Verworpen, omdat de kosten veel te hoog zouden zün. De voordeeligste aanbie ding, welke wü konden krijgen, kwam neer op 1 per man. Er is echter een plan in studie om een beperkt aantal kogelvrije vesten aan te koopen ten gebruike van de agenten, die in büzonder af gelegen wij ken nachtdienst doen). 3e. Dat voor een aantal wyken een ver bod uitgevaardigd moet worden om zich na een zeker uur nog op straat te vertoonen. (Verworpen, omdat een dergelüke be knotting van de publieke vrüheid onder de lutidige omstandigheden onverstandig zou zijn. De wenk blyft in beraad om naar be vind van zaken eventueel in practïjk ge bracht te worden). Schud en kijk opnieuw! Op een vergadering van Scotland Yard werd tot vier nieuwe noodmaat regelen besloten. Sir Hector Frenshem zat zeepaardjes op zijn vloeiblad te teekenen. „Nu dat zaakje afgedaan is, zullen wij eens met plannetjes voor den dag komen", zei hü. „Ik heb er zelf al een, maar dat wit ik niet eerder ter tafel brengen, voor ik ge hoord heb, wat een van jullie misschien te zeggen heeft". Hij sloeg zün oogen op en keek de lange tafel rond. Behalve hem zelf waren er nog negen mannen aanwezig, ne gen mannen van een totaal verschillend type, doch negen mannen, die stuk voor stuk den ondefinieerbaren stempel van hun beroep droegen. Er was een lange stilte. „Jullie kunt rooken als jullie wilt" zei Hector Frensham. Een geschuifel en gekraak van stoelen verbrak nu plotseling de stilte in de confe rentie-kamer en zeven van de negen man nen begonnen in hun zakken te graaien. Het was de grijze John Goles, die het eerst sprak. Dikwijls moesten zijn collega's en superieuren heimelük lachen om zün manier van uitdrukken en platte uitspraak, maar vandaag wekten zün woorden geen lachjes, doch alleen belangstelling. „Hep er soo 's ofer nageprakkeseerd". zet John Goles. „As u 't mün vraagt sou ik segge, dat me d'r 'n reuse stuk verder mee soue sün, as we die X z'n ponem kende. Wat ik segge wil is: dat je dan teminste weet wie je achter se vodde sit. En die X sal 't niet in se harses halen om hier te komme om ons an s'n sinjelement te helpe. Ook sal-ie ons wel geen jofel kiekkie van 'm wille sture. Maar waarom soue me niet prebeere om 'n plaatje fan 'm te make son- der dat-ie 't self in de gate hep? Wat ik segge'wil is: as er meschien 'n steegie op te finde is om al de jongens 'n soortement on- sichtbaar kamera'tje te gefe om 'm as se de kans krügen te knippe, waarom soue me 't dan niet doen?Je hoef me heus niet soo raar an te koekeloeren, meneer Charles- worf. As je T de peliesie in Weene vraagt- salie se je vertelle, datte se kleine kame- ra'tjes hebbe. die niet grooter dan 'n knoop van hun jas sijn. Lieg ik 't soms, Nicholls? Nou, waarom'soue wij dan niet soofeel mo gelijk fan onse jongens met soo'n kiek- knoopie uitruste as se daar in Weene heb be? Ik mot 't an een paar gissere goosers fan jullie oferlaten om 't vedder uit te kiene, maar mijn idee is: As die X fandaag of morge weer een fan onse jongens molt en dat kan de pootigste van ons ofer- komme dan soue me tenminste in ieder gefal 't kiekkie kunne ontwikkele, dat-ie met se automatische kamera'tje fan die X genome heb. Wat ik segge wil is: dal „Een uitstekend idee, Goles!" zei Hector Frensham. Hij maakte een aanteekening op een bladje papier en overhandigde dat den Ondercommissaris. „Laat rapport uitbren gen over de mogelijkheden". Hü zuchtte. kostenWie heeft er nog meer wat te „Het eenige waarvoor ik bang ben zün de opperen?" „Ik, meneer", zei hoofdinspecteur Bazel- gett van de Crimineele Recherche. Een lange, broodmagere man met een boord, die hem vele maten te wüd was, verhief zich plechtstatig van zyn zetel. Hü wendde zich tot het hoofd van de tafel, alsof hy een zeer. formeele „speech" ging afsteken. Hoofdin specteur Bazelgett schraapte ziin keel even. (Wordt Vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 5