Het milfwuurgevaar voor onzen veestapel. Twee jongens bij het schaatsenrijden verdronken. UIT DE PROVINCIE H@e verduistert men zijn fiets Nee'n Akkertje - Besmet; beendermeel in veevoeder vermengd Maatregelen tot beperking en bestrijding van de ziekte. Sedert eenige weken komen in Ne der- land gevallen van miltvuur onder het vee voor, in aanzienlijk hoogere mate dan ge woonlijk in ons land het geval is. In som mige kringen van veehouders is groote on gerustheid ontstaan, aangezien de ziekte van zeer kwaadaardigen aard is en in vroe ger tijden vaak groote opruiming heeft ge houden onder het vee in gebieden, die er mee besmet waren. Hoewel de grootste voorzichtigheid ge boden is en het noodzakelijk is, dat alle veehouders nauwgezet de aanwijzingen van deskundigen als veeartsen en veeartsenij- kundige diensten volgen, zijn thans tal van maatregelen getroffen, die, mits stipt uit- gevoerd, de uitbreiding van de ziekte tot een ramp kunnen voorkomen. De verontrustende gevallen deden zich aanvankelijk voor in Zuid-Holland, vervol gens in Noord-Holland en Utrecht, terwijl ook Limburg en Brabant niet vrij zijn ge bleven, doch in het Oosten van het land bleef men er tot nog toe voor gespaard. Miltvuurgevallen doen zich altijd in ons land voor en zijn op zichzelf geen reden tot ongerusthe d. Normaal komen in Nederland per jaar tusschen de 100 en 150 gevallen van miltvuur voor. De inspecteur en districtshoofd van den veeartsenijkundigen dienst in Noord-Hol land en Noordwestelijk-Utrecht, de heer H. J. Odé te Heemstede, deelde het A.N.P. in een onderhoud mede, dat zich in zijn di strict in normale tijden per jaar vijftien a twintig gevallen van miltvuur voordoen. In de afgeloopen tien dagen bedroeg dit aantal, alleen in het onder hem ressortee- rende genoemde gebied echter veertig, een stijging, die zich ook elders voor deed. Het miltvuur heeft in ons land op het oogen- blik een omvang als nooit eerder het geval was, zoodat ingrijpende maatregelen nood zakelijk zijn. De ziekte, die door bacillen verspreid wordt, en typisch het karakter van een infectieziekte heeft, is zeer besmettelijk, en de eerste voorzorgsmaatregel waartoe de veeartsenijkundige dienst overgaat is te voorkomen, dat de ziekte van besmette die ren op andere runderen wordt overge bracht. Daartoe wordt aan elke boerderij, waar miltvuur heerscht, een kenteeken aangebracht en is het den boer verboden vee te vervoeren of ook zijn niet aangetas te runderen in contact met ander vee te brengen. Ook de cadavers van de aan 2iekte ge storven beesten zijn hoogst besmettelijk en blijven dit nog langen tijd, zoodat vaak wei landen, waarin een cadaver begraven werd, in hun geheel een bron van besmettingsge vaar blijven. Daarom moet al het aan milt vuur gestorven vee in destructors verbrand worden, opdat de besmettingshaard geheel vernietigd wordt. Sommige boeren plachten ziek vee, waar van nog niet vaststaat dat het aan milt vuur lijdt, te slachten, in de hoop, dat het vleesch nog goedgekeurd zal worden. Dit is hoogst gevaarlijk, omdat daardoor bloed in de stallen komt en juist het bloed de smetstof in hoogste concentratie bevat, waardoor bijna altijd ook ander vee wordt aangetast. Vermoedelijk besmet been dermeel. Bij het uitbreken van de huidige milt vuur-epidemie heeft de veeartsenijkundige dienst een nauwgezet onderzoek ingesteld en hoewel men geen bewijzen hiervoor heeft gevonden, meent men toch te mogen vermoeden, dat de ziekte in verschillende deelen van ons land is verspreid door be smet beendermeel, dat in het veevoer is verwei'kt. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat in strijd met de voorschriften een mengbedrijf beendermeel dat voor bemestingsdoeleinden was bestemd, door veevoeder heeft ge mengd. Dezer dagen heeft de minister van eco nomische zaken dan ook tot wederopzeg ging verboden het vervoeren of doen ver voeren van dierlijk beendermeel en bloed meel en van producten, die dit meel bevat ten, uit de perceelen van den Utrechtschen krachtvoerhandel „De Adelaar" te De Bilt. De monsters, die men uit de voorraden al daar heeft getrokken, hebben echter nog niet het bewijs opgeleverd, dat dit meel besmet is. Onder de huidige distributieregeling wor den hoeveelheden beendermeel en andere mengstoffen naar meng- en veevoederbe drijven in het geheele land gedistribueerd. Indien er dus inderdaad een kleine voor raad besmet beendermeel in ons land was, kan deze dus overal heen verspreid zijn. Het spreekt echter vanzelf, dat het niet al leen ondoenlijk is, deze reeds vermengde voorraad op te sporen, maar dat het ten eene male onmogelijk en ook onnoodig is, zooaïs sommigen in een ongerechtvaardig de paniekstemming bepleiten, onze geheele veevoedervoorraad, die door de oorlogsom standigheden toch reeds zoo krap is, te ver nietigen omdat er mogelijk hier of daar een besmettingshaard zit. Ter voorkoming van het gevaar, dat op enkele plaatsen vee door miltvuur wordt aangetast, zou men zijn toevlucht willen nemen tot een maatregel, waardoor een groot deel van onzen veestapel gedoemd zou zyn den hongerdood te sterven. Wanneer onverhoopt ergens miltvuur, onder het vee uitbreekt, kunnen bij standig en onmiddellijk ingrijpen, de ver liezen tot het uiterste beperkt blijven. Om te beginnen doet elke boer, van wien een koe of ander rund ziek wordt, ver standig terstond rekening te houden met de mogelijkheid van miltvuur. In vele gevallen is het aangetaste dier door een serum-injec tie dan nog te redden en wordt het zelfs geheel genezen. Vaak blijkt de ziekte zonder voorafgaan de waarschuwing en sterft het beest zeer kort nadat men heeft gemerkt, dat het ziek was. Het is dan zaak terstond maatrege len te treffen om verdere verspreiding te voorkomen en eventueel reeds besmette dieren te redden. Daartoe moet in de eerste plaats het cadaver terstond door een des tructiedienst worden weggehaald en moeten terreinen, stallen, gereedschappen, vervoer middelen en zelfs de personen, die met het slachtoffer in contact zijn geweest, worden ontsmet. Regelmatige controle. Teneinde het overige vee te redden moet dit regelmatig gecontroleerd worden, door eenige malen per dag de temperatuur op te nemen. Stijgt deze, dan mag men aanne men, dat dit veroorzaakt wordt door de ge vreesde ziekte. Een serum-injectie en de verdere behandeling, welke de veearts voorschrijft, beperken dan in de meeste ge vallen het verlies tot het eerste slachtoffer, dat gevallen is toen men nog niet op de ziekte verdacht was. Men staat dus niet machteloos tegenover de gevreesde ziekte, doch aller medewer king is noodig om haar tot stilstand te brengen en de verliezen tot een minimum te beperken. Doch het werk kan slechts resultaat heb ben wanneer in de eerste plaats de boeren zelf hun medewerking verleenen en inzicht toonen in de belangen, die voor ons heele volk, doch in de eerste plaats voor hen zelf, op het spel staan. Gistermiddag zijn te Sint Jacobiparochie (Friesland), twee jongens, de 18-jarige H. Bouma en de 16-jarige W. de Jong, bij het schaatsenrijden op de Blikvaart aldaar door het ijs gezakt en verdronken. Er waren nog meer schaatsenrijders op de Blikvaart toen het ongeluk gebeurde, doch deze bevon den zich op verren afstand van de plaats waar de jongens door het ijs zakten. Hun aandacht werd plotseling getrokken door de drenkelingen, die luidkeels schreeuwden. De plek van het ongeluk was evenwel moei lijk te bereiken en zoo duurde het eenigen tijd alvorens men daadwerkelijke hulp kon verleenen. Nadat men de jongens op het droge had gebracht, paste een inmiddels ontboden geneesheer kunstmatige adem ha ling toe, doch deze mocht geen baat meer vinden. De ontvoering der Britsche officieren over de grens bij Venlo. Naar aanleiding van het bericht, dat de ambassade der Ver. Staten te Berlijn op verzoek van de Britsche regeering stappen heeft ondernomen in verband met de ont voering te Venio van de beide Britsche of ficieren Stevens en Best, wordt bij infor matie in welingelichte kringen te Londen medegedeeld, dat terstond nadat de beide Britten door agenten van de „Gestapo" naar Duitschland ontvoerd waren, tot de Amerikaansche ambassade te Berlijn het verzoek werd gericht, het oog op hen te houden, in overeenstemming met de alge- meene regeling, op grond waarvan de re geering der Ver. Staten de Britsche belan gen op Duitsch grondgebied behartigt. De veiligheidsmaatregelen ten aanzien van de zeescheepvaart. De minister antwoordt op vra gen van het Kamerlid De Visser. Op vragen van het lid der Tweede Ka mer, de heer De Visser (communist), be treffende maatregelen ten aanzien van de zeescheepvaart' in verband met de toene mende gevaren ter zee, heeft de minister van waterstaat, mede namens den minister van sociale zaken, geantwoord, dat voor zooveel het de in de vragen bedoelde onder werpen betreft van het tot buiten de ge vaarlijke zóne brengen van koopvaardij schepen met sleepbooten en een verscherp te inspectie van het reddingsmateriaal boord van zoodanige schepen, medegedeeld kan worden, dat deze onderwerpen bereids worden onderzocht door een commissie, die den minister van waterstaat heeft ingesteld. Deze commissie zal de regeering op korten termijn van advies dienen omtrent de vraag, 'of, en zoo ja, welke bijzondere maat regelen zouden kunnen worden getroffen ter vermeerdering van de veiligheid voor schepen en hun opvarenden, in verband met de bestaande gevaren ter zee. Ten aanzien van het in de vraag gestelde onderwerp betreffende het bevorderen van een verhooging van de risico-uitkeering voor zeelieden en hun nabestaanden, kan worden medegedeeld aldus de minister dat door de reeders in de groote vaart een regeling te dien aanzien is getroffen, Yt'gewacht wordt, of ook voor de kleine vaart een regeling tot stand zal komen. Van de Amerikaansche ambassade is tot dusver meldt Reuter over dit onder werp geen enkel rapport ontvangen, noch heeft de Britsche regeering nieuwe stappen ondernomen. Nederland gaat mosselen waardeeren. Het verbruik sterk gestegen. De pogingen, die het Centrale Verkoop kantoor van Mosselen sedert eenige maan den aanwendt om de Zeeuwsche mossel nader tot den binnenlandschen consument te brengen, worden met succes bekroond. De directeur van het kantoor, de heer Hei- merikx, deelde ons mede, dat in eigen land thans per week ongeveer 40.000 kg meer worden omgezet dan ooit het geval is ge weest, en dat dus iedere week tusschen 35.00Q en 40.000 personen, die vroeger geen mosselen aten, thans het Zeeuwsche banket nuttigen. Men verwacht dat in Nederland binnenkort het dubbele omzetquantum van vroeger zal worden bereikt. De campagne voor het eten van mosselen blijkt vooral te zijn ingeslagen in Amster dam, Rotterdam, Den Haag en in Noord- Brabant en Limburg. In het Oosten en in het Noorden des lands, dat tot nu toe niet intensief werd bewerkt, zal dezer dagen worden getracht meer belangstelling voor de mossel te wekken. Terwijl de afzet in eigen land reden tot verheuging geeft, baart de verzending naar het buitenland zorg. België betrekt welis waar dezelfde hoeveelheden als het vorige jaar, maar de handel op Frankrijk stuit op steeds meer moeilijkheden; Duitschland be schikt niet over de noodige deviezen, de verzending naar Engeland is geheel ge staakt. Men heeft evenwel de hoop, dat de sterk stijgende afname in eigen land de ergste schokken, die de Zeeuwsche mosselcultuur ondermijnen, zullen opvangen, en dat deze tak van bedrijf zonder overheidssteun op de been zal kunnen blijven. WALCHEREN Luchtbeschermingsvrciagstukken. VIJF EN TWINTIG JAAR GEMEENTE-SECRETARIS. DOMBURG. Onze gemeente-secretaris zal binnen enkele dagen zijn 25-jarig jubileum als zoodanig mogen vieren. Het was op 13 Januari 1915 dat de heer J. W. Schuur man in functie trad. Tegelijkertijd werd hij gemeente-ontvanger welke functie hij ook tot op heden is blijven vervullen. Tenslotte zal hij op 27 Januari a.s. even eens in het zilver jubileeren als secretaris penningmeester van het Burgerlijk Armbe stuur. Verschillende personen hebben reeds de hoofden bij elkander gestöken om te zorgen dat Domburg in de gelegenheid zal zijn de zen alleszins geachten ambtenaar, bij zijn jubilea blijkèn te geven van de sympathie der inwoners. IJSPRET. DOMBURG. Door het bestuur der IJsclub werd Woensdagmiddag bekend gemaakt dat de ijsbaan geopend was. Direct daarop ver trokken de liefhebbers met de schaatsen naar de gelegenheden bij deze gemeente om de schaatserisport te beoefenen. Zoowel op de „Zandput" aan de Schelp- weg alsook op „Westhove" werd menig baantje gereden. Onder de beoefenaars de zer sport zagen we ook verschillende in het veldgrijs, zeer waarschijnlijk echte liefheb bers die van huis him ijzers hadden medege bracht teneinde gereed te zijn als het eens mocht kunnen. Ook de chocolade-melk was aanwezig, al had het suiker-vraagstuk aan de verkoopers wel even wat hoofdbrekens gekost. DOMBURG. In 1939 werden alhier 7 hu welijken gesloten. NIETS. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. In de maand December 1939 kwamen hier geen geboorten, geen overlijden, geen huwelijken Landbouwkundig adviseur inzake het Vogelbesluit. RITTHEM. In verband met de uitvoering van het Vogelbeshtit 1937 is voor deze ge meente tot landbouwkundig adviseur door den commissaris der Koningin aangewezen de heer Joh. Cevaal. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over December 1939: Ingekomen: Jac. Janse, van Serooskerke (W.), B 21, bij J. Janse, A 38. W. de Vis ser, van Voorburg, Oosteinde 26, bij C. de Visser, A 128. Vertrokken: J. M. de Wild, geb. Luteü'n, B 15 naar M. de Wild, te Kats. ZOUTELANDE DOET NIET MEE AAN DE GEMEENSCHAPPELIJKE LUCHTBESCHERMING. ZOUTELANDE. In de dezer dagen gehouden raadsvergadering, werd meegedeeld, dat de heer A. Maljaars zijn benoeming tot lid van het burgerlijk armbestuur niet heeft aan vaard en dat thans is benoemd de heer J. Dingemanse Lzn. De Raad besloot niet toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake lucht bescherming op Walcheren. ZUID-BEVELAND. DE SCHEEPVAART ONDERVINDT HINDER VAN HET IJS. YERSEKE. Het ijs maakt het den sche pen, die hier binnen willen komen soms zeer moeilijk. Sommige booten kunnen het dan ook niet bolwerken. Gisterenmorgen bleef de Yer. 120 in het ijs zitten en zag geen kans om op eigen kracht door te bre ken. Met behulp van de Yer. 92 kwam ze tenslotte weer vrij. IJSVERMAAK. YERSEKE. Zeer groot is hier steeds de liefhebberij voor de schaatsensport, en nu de kans weer is gekomen, is het dan ook een drukte van belang op de „Kulk". Gis teravond was de baan reeds verlicht en tot 's avonds laat werd er druk gereden. Jammer dat de kwaliteit van het ijs niet bijzonder is. Niemand laat zich hierdoor echter afschrikken. Als we maar kunnen rijden, schijnt het parool te zijn. Ook in tijden waarin de luchtbescher- mingsdiensl en in werking zijn en dus eer permamente verduistering van een half uur na zonsondergang tot een half uur vóó zonsopkomst is ingesteld, blijft onze fiets een bruikbaar vervoermiddel. 1-Iet moge dan zijn dat de noodige voor zichtigheid geboden is en het rijden kalm aan moet gaan den fiets behoedt ons in geval voor natte voeten Naarmate de technische uitvoering dei- verduistering verder is gevorderd, zal ook het verkeer zich gemakkelijker bewegen en een fietssnelheid die twee maal die van een voetganger bedraagt is ook tijdens verduistering geenszins een onmogelijk heid Vooral als alles wit besneeuwd is. Het spreekt vanzelf dat men moet zor gen dat zijn rijwiel op zoodanigen afstand kan worden ontdekt, dat aanrijdingen kun nen worden voorkomen En daar in ons land de voetgangers in het duister geen enkel kenbaar teeken vertoonen, zal zich dus tijdens verduistering het eigenaardige geval voor doen dat het de voetganger is die steeds een aanrijding door tijdig uit den weg gaan dient te voorkomen Een fiets zal dus een licht moeten ver toonen, hetgeen dan ook op vele plaatsen en althans in geheel de provincie Zeeland tijdens verduistering verplicht is gesteld, steld Dit licht moet zoodanig zijn, dat het in het normale verkeer op den weg kan worden waargenomen op een afstand waarop een langzaam rijdende auto (maxi maal 20 km per uur) gelegenheid heeft tot remmen of uitwijken. Zoo mogelijk moet het tevens zoodanig zijn, dat witte voor werpen op een afstand van omstreeks 5 a 10 meter kenbaar worden Een fietslantaarn die aan deze eischen voldoet en toch niet door een vliegtiug' kan worden ontdekt is technisch te ver vaardigen, doch nergens wordt zulk een lamp tot nog toe gefabriceerd of ver kocht, omdat de belangstelling van het publiek voor het onderwerp te gering is. Of dit gebrek aan belangstelling nu ge grond is of niet, een feit is het, dat het aanbevelen van een systeem waaraan eenige kosten zijn verbonden ook nu nog weinig resultaat geeft; al is het dan ook het beste Beter lijkt het mij om vooi-loopig, met het oog op verduister-oefeningen, een sy steem aan te bevelen, dat, hoewel niet ideaal, toch zeer goed bruikbaar is en vrijwel niets kost Het systeem is natuurlijk hoogst eenvou dig en komt slechts hier op neer, dat men van zijn lamp een vaag-Hchtend- iets maakt dat op 20 a 30 meter afstand niet meer is te onderscheiden. Men kan dit bereiken door: le het glas donker te schi.'deren; 2e het lampje (peertje) donker te schil deren. Ik zou haast zeggen: „Het komt er niet op aan wat vopr kleur men gebruikt", ware het niet dat het toch wel zeer wen- schelijk moet worden geacht dat het ach terlicht een roode kleur behoudt De technische, uitvoer,ng? Wel, het lijkt mij dat de zaak dusdanig eenvoudig is, dat daarover niet behoeft te worden uit- gewijd Men moet het, even van tevoren pro- beeren, liefst tezamen met een ander Men schildert glas of- peertje één maal en gaat dan kijken op welken afstand de lamp niet meer is te onderscheiden Dit moet natuurlijk niet gebeuren in een verlichte winkelstraat, doch op een donkeren bui tenweg. Ziet men op een afstand die niet grooter is dan, laat ons zeggen, omstreeks 50 a 80 passen, niets meer, dan is de zaak „O K Ziet men wèl nog iets, dan wordt de verfkwast nogmaals gehanteerd, tot de waarnemer bericht) geeft niets meer te kunnen zien Kan het goedkooper en eenvoudiger? W. H. v. Zadelhof*. SCHADE VOOR DE OESTERKWEEKERS. YERSEKE. Het plotselinge harde vrie zen brengt weer veel schade mee voor de oesterboeren. Reeds nu zjjn al veel oesters bevroren en hierdoor waardeloos geworden. Geen wonder dat de betrokkenen het kwik liever boven dan onder nul zien staan. Postspaarbank. KRABBENDIJKE. Gedurende de maand December is bij de Rijkspostspaarbank In gelegd 2479,64, terugbetaald 4594.79 4 nieuwe boekjes zijn uitgegeven, het laat ste boekje draagt het nummer 5403. WEMELDINGE. Loop der bevolking over de maand December 1939. Ingekomen: J. Buize en gezin, kl. landbouwer, van Wis- senkerke, Dorpsstraat B 26. L. van de Lin de, van IJsselmuiden, Julianastraat C lo. Vertrokken: A. Zuurmond, van Wilhelmi- nastraat B 116 naar Scheveningen, Vuur- bankstraat 42, gem. 's-Gravenhage. Mej. C. Wagenaar, z. beroep, van a.b. naar Rot terdam, Molenstraat 49. J. van Es, schip persknecht, van Hoogeweg A 45 naar Yer- seke, Schuttershofstraat 10. W. Vervenne, leerling verpleger, van Chezeeweg naar Bennebroek, stichting „Vogelenzang". Wed. M. Nagelkerke, van Wemeldinge, Dorp straat B 230 naar Kattendijke, Monniken- dijk A 111. J. Dagevos, groentenkoopman, van Dorpsstraat B 214 naar Yerseke, Bu- renpolderweg 7. Mej. J. C. Dane, geb. De Jonge, van Oranjeboomstraat B 77 naar O. en W. Souburg, Voorstraat 7. WOLPHAARTSDIJK. Op de weegbrug aan de haven van het Wolphaartsdijke veer zjjn in de afgeloopen bietencampagne ge wogen ruim 6.000.000 kg bieten. Weegbrug „De Hoop", lokaalspoor (dorp) 2.470.470 kg, haven De Piet 3.612.900 kg. NOORD-BEVELAND De laatste Postdienst. COLIJNSPLAAT. Tot nadere aankondi ging is een wijziging gekomen in de vertrek uren voor de post. In plaats van om 8 u. 20 zal de laatste dienst voortaan zijn om 17 u. Ijsvermaak. KAMPERLAND. Woensdagmiddag is al hier door de ijsclub „Ijsvermaak ons ver maak" de ijsbaan voor het publiek open gesteld Er werd aanstonds zeer veel ge bruik van gemaakt. Loop der bevolking. AAGTEKERKE. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec jl. 711 perso nen (362 m. en 349 v.) Er werden in 1939 geboren 11 jongens en 6 meisjes, ves tigingen 11 m. en 13 v pers., overleden 6 m. en 1 v. pers., vertrokken 22 m en 19 v pers. (Bevolking einde 1938 718 perso- OOSTKAPELLE. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec. j.l. 1541 perso nen (761 m. en 780 v.) Er werden in 1939 geboren 10 jongens en 15 meisjes; vestigin gen 35 m. en 39 v. pers.; overleden 3 m. en pers vertrokken 36 m. en 40 v. pers. (Bevolking einde 1938 1524 personen). ZOUTELANDE De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec. jl 939 perso nen (484 m en 455 v.) Er werdene in 1939 geboren 15 jongens en 6 meisjes, vestigin gen 12 m. en 18 v. pers overleden 1 m en 2 v pers., vertrokken 14 m. en 17 v pers. (Bevolking einde 1938. 922 personen NIEUW- EN ST. JOOSLAND De be volking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec jl. 1231 personen (640 m. en 591 v E- werden in 1939 geboren 5 jongens dn l1 meisjes, vestigingen 20 m en 22 v pers overleden 4 m. en 10 v. pers vertrokker 18 m en 26 v pers. (Bevolking einde 193f 1231 personen.) Spit.rheumatiek? i SPORTNIEUWS SCHAKEN. EUWE VERLIEST DE ACHTSTE PARTIJ VAN KERES. De achtste partij van den tweekamp EuweKeres. welke gisteravond in de re sidentie is gespeeld, werd na 35 zetten door Keres gewonnen ,De stand is thans:-dr. Euwe 4 punt 1 afgebroken partij, Keres 3 punt 1 af gebroken partij. ZWEMMEN. MEJUFFROUW CAROEN VERBETERT WERELDRECORD 500 METER BORSTCRAWL. De Belgische zwemster mejuffrouw Ca- roen heeft te Oostende het wereldrecord op de 500 meter borstcrawl, dat met een tyd van 6 min. 34,3 sec in het bezit was van Ragnhild Hveger, verbeterd. De Bel gische zwemster bewees in prachtigen vorm te zijn Zij verbeterde het record met 5,9 sec. en bracht het op 6 min. 28,4 sec- LANDBOUW KEURING VAN HENGSTEN. De keuring van tot dekking bestemde hengsten, welke in het stamboek der ver een iging „Het Nederlandsche trekpaard" zijn ingeschreven, zullen te Bergen op Zoom Zevenbergen, 's Hertogenbosch, Roermond en Maastricht door deze vereeniging in plaats van op de vroeger vermelde dagen worden gehouden op de dagen hieronder ge noemd: Bergen op Zoom Vrijdag 26 Jan.; Zeven bergen Vrijdag 26 Jan.; 's Hertogenbosch Dinsdag 30 Jan.; Roermond Woensdag 31 Jan.; Maastricht Woensdag 31 Jan. De keuringen van tot dekking bestemde hengsten van het type trekpaard, welke niet zijn ingeschreven in een stamboek van een stamboekvereen'ging te 's Hertogen bosch en Maastricht zjjn nader bepaald op: 's Hertogenbosch Dinsdag 30 Jan. Maastricht Woensdag 31 Jan. Het gebied in Turkije, dat in de afgeloo pen dagen door een overstroomingsramp werd geteisterd. WEMELDINGE. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec. j.l.: 2424 perso nen (1232 m. en 1192 v.) Er werden in 1939 geboren 33 jongens en 26 meisjes: vestigin gen 52 m. en 47 v. pers.; overleden 19 m. en 8 v. pers.; vertrokken 60 m. en 63 v. pers. (Bevolking einde 1938: 2416 personen).

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6