KRONiEK VAN DEN DAG Na een maand oorlog in Finland DUURTEBIJSLAG VOOR KLEINE GRONDGEBRUIKERS. TEGEN DE WEI TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURAANT) VAN DONDERDAG 4 JANUARI 1940. No. 3. Een nieuw Europa Het is een schande voor onze geheele Westersche beschaving, dat de Finnen vrij wel volslagen aan hun lot worden overge laten. Of dient men te zeggen: „aan hun lot moeten worden overgelaten". Het is inderdaad niet in te zien, hoe hun doeltref fend hulp zou kunnen worden geboden, nu de drie groote mogendheden, welke daartoe over de vereischte middelen beschikken, met elkaar in oorlog zijn. Maar dat neemt toch niet weg, dat het feit een schande blijft- Berlijn, Londen en Parijs hadden het nooit zoover mogen laten komen. „Duitschland strijdt voor een nieuw Eu ropa, dat slechts opgebouwd kan worden door de jonge en productieve naties", zoo heeft Hitler in zijn nieuwjaarsboodschap verklaard. Men vraagt zich af, of dit „nieu we Europa" er niet eenigszins anders uit zou zien dan de Führer zich voorstelt (in dien Frankrijk en Engeland werkelijk eerst op de knieën zouden worden gebracht). Meer in den geest van het bolsjewistische Rusland dan van 't nationaal-socialistische Duitschland vermoedelijk. „Duitschland en Europa moeten bevrijd worden van de voortdurende overweldiging en bedreiging, afkomstig uit Engeland" zoo zeide Hitier verder. Engeland, steeds weer Engeland! Maar moet de Führer zich niet verschrikkelijk teleurgesteld voelen, dat hij het programma, hetwelk hij eens in „Mein Kampf" ontwikkelde, en een Duitsch—Engelsch bondgenootschap bevat te, niet vermocht te verwezenlijken? Hij heeft tenslotte de consequenties uit een niet-voorziene politieke ontwikkeling ge trokken en zich met den gewezen aartsvij and, Stalin, verstaan. De prijs echter die daarbij betaald moest worden! Maar Hitier beweert hem niet te hoog te vinden. Im mers, door de verdragen met Moskou, „is de poging der plutocratische staatslieden van het Westen, om Duitschland te omsin gelen, verijdeld". „Plutocratie", „kapitalisme", deze uit drukkingen vormen tegenwoordig schering en inslag, bij Duitsche publicaties! Hitier zegt, dat hij door zijn met succes bekroond streven, om het Duitsche volk samen te voegen, den „anderen" niets heeft ontno men; toch heeft het „Joodsch-internatio- nale kapitalisme", tezamen met de „reacti- onnaire kringen" in West-Europa, de de mocratieën tegen Duitschland opgehitst. Stalin zou 't nauwelijks anders gezegd heb ben, met dien verstande, dat hij voor het oogenblik de Joden nog buiten spel laat. Maar overigens, welk een overeenstem ming in woordenkeus te Berlijn en Moskou, waar men Engeland en Frankrijk bij voor keur hun „kapitalistisch imperialisme" ver wijt! In Fransche en Engelsche bladen doken de laatste dagen weer geruchten op over een nieuw Duitsch „vredesoffensief". Dit zou gepaard gaan met een nieuwe bedrei ging: dat Duitschland een volledig militair bondgenootschap met de Sovjet-Unie gaat sluiten, als de voorstellen uit Berlijn niet zouden worden aangenomen. Zeer waar schijnlijk heeft men hier met „proefballon netjes" te doen, welke wel geruischloos uit een zullen spatten. Echter: het is helaas allerminst ondenkbaar, dat indien de oorlog hier in 't Westen lang zou duren Duitschland zijn samenwerking met het bolsjewistische Rusland noodgedwongen inniger gaat maken, ook al is de kracht van het roode leger dan heel wat geringer gebleken dan men vermoed had. De Sovjet- regeering toont niet voor niets de neiging, om in het Verre Oosten (met Japan dus) tot een schikking te komen, teneinde aan den Europeeschen kant de handen vrij te krijgen. Een paar voorloopige overeenkom sten tusschen Moskou en Tokio zijn deze week tot stand gekomen, waarbij van Rus sische zijde concessies werden gedaan. Het is best mogelijk, dat Duitschland hierbij de bemiddelaarsrol speelt, en hoopt, dat eerlang definitieve RussischJapansche ac- coorden zullen worden gesloten. Het drei gement van een DuitschRussisch bondge nootschap (ook militair) zou dan uiteraard heel wat aan beteekenis gaan winnen. Maar dat Engeland en Frankrijk daarvoor uit den weg zouden gaan, lijkt vrijwel uitge sloten. Immers te Londen en Parijs kan De Russische opzet tot demoralisatie der bevolking is mislukt Militaire successen der Finnen boven alle verwachting. Na een maand van verwoede gevechten kan men zeggen, dat de Finsche troepen op de landengte van Karelië zich overal ge handhaafd hebben. Men schat, dat alleen in dezen sector van de Karelische landengte de Russen onge veer duizend tanks in het veld hebben ge bracht. Het Sovjet-opperbevel heeft ver scheidene malen versche troepen in den strijd geworpen, doch de aanvallers werden steeds met groote verliezen teruggeworpen. In het bijzonder in den strijd tegen de ge motoriseerde en gepantserde strijdkrachten is de Finsche taktiek uitstekend gebleken. Tot dusver zijn op de verschillende fronten meer dan 400 tanks door de Finnen ver nield of buitgemaakt, het meerendeel hier van op de landengte van Karelië. De Finnen achten het volgens Havas dan ook hoogst waarschijnlijk, dat zij in de toekomst met succes tegenstand zul len kunnen blijven bieden, zelfs als de vijand zonder ophouden aanvalt en zelfs als de Russen door een hevig artillerievuur worden gesteund. Op de landengte van Karelië zoekt de vij and vooral zijn heil in een stellingoorlog. Aan de andere fronten daarentegen was het een bewegingsoorlog. In 't begin beperkten de Finnen er zich toe, den Russischen troe pen moeilijkheden en verliezen te berokke nen om hun opmarsch te vertragen. De Finnen trokken terug en verschansten zich in tevoren gereed gemaakte stellingen. Van deze stellingen uit hebben zij met. succes tegenaanvallen ondernomen en zijn zij erin geslaagd, een groot gedeelte van het verlo ren terrein te herwinnen. Alle Russische offensie ven in de eerste maandvan den oorlog zijn volkomen mislukt. Ter zee heeft de kustartillerie, die voor Finland van groote beteekenis is, de Sov jet-marine op eerbiedigen afstand van de kusten gehouden. In de Finsche Golf be gint het ijs zich thans vast te zetten'en de Sovjet-marine ziet zich derhalve in haar vrijheid van optreden beperkt. DE TERREINKENNIS DER FIN NEN EEN GROOT VOORDEEL. Wat de Finsche artillerie op de landeng te van Karelië betreft, deze heeft belang rijke voordeelen boven de Sovjet-artillerie, in verband met haar kennis van het ter rein. Zij kan de punten opsporen, waarvan verwacht kan worden', dat zij zullen worden benut om het zware Russische geschut ir stelling te brengen. Dit verklaart waar om het Russische lange-afslandgeschut se dert eenigen tijd heeft gezwegen. De Russische luchtstrijdkrachten hebben blijkbaar door 't bombardeeren van steden en dorpen in het achterland de Finsche bevol king willen demoraliseer en. I-Iet is thans duidelijk, dat dit doel niet is bereikt. Telkens wanneer de sovjet-luchtmacht militaire objectieven bombardeerde, kon zy dit slechts van zeer groote hoogte doen en richtte zij geen noemenswaardige schade aan. De door het Finsche luchtafweerge schut behaalde resultaten overtreffen alle verwachtingen. De Finsche luchtmacht heeft, hoewel het aantal en de snelheid der toestellen bescheiden zyn, den Russen groo te verliezen toegebracht. Men schat, dat 150 Russische vliegtuigen door het luchtafweer geschut en door de Finsche jagers zijn neer gehaald, ongerekend nog de toestellen, die in de wouden terecht zijn gekomen en pas veel later gevonden zullen worden. Duitschland en Scandinavië. Eigenaardige beschouwingen in de Duitsche pers, Men meldt uit Berlijn aan de N.R.C.. Reeds onderscheiden malen hebben wij gemeld, dat te Berlijn tamelijk positieve veronderstellingen zjjn geuit over de plan nen, in het bijzonder de strategische plan nen der geallieerden, waartoe zij in den laatsten oorlogsraad te Parijs zouden heb ben besloten. In het bijzonder zouden En geland en Frankrijk beoogen het oorlogs terrein uit te -breiden zoowel in Scandina vië als in Zuid-Oost Europa. Thans krijgt men den indruk, dat het hier niet een op merking geldt, welke voor een dag of wat dienst kan doen, doch met een publicistische actie van meer beteekenis. In allen gevalle worden de beschouwingen in dezen zin met opmerkelijke hardnekkigheid vrijwel dage lijks voortgezet. Engeland is voornemens om oorlogsbe hoeften bestemd voor Finland op te slaan in de Scandinavische landen zoo heet het. Hierdoor onthult het zijn doeleinden, maar Berlijn is op zijn hoede. Dan wordt een on der den titel „strategie van de petroleum" het Fransch blad „Temps" verschenen artikel geciteerd en daaruit, gelijk ook uit andere artikelen, geconcludeerd, dat de ge allieerden zoowel in het Noorden als in het Zuiden offensieve strategische plannen heb ben, plannen die evenzeer tegen Rusland als tegen Duitschland zijn gericht en derhalve, zoo wordt hier verklaard de solidariteit tus- men in dit geval gaan speeuleeren op het fascistische Italië, dat anders dan Duitsch land in het communisme nog wel degelijk zijn aartsvijand ziet. Mussolini make haast met zijn vredes pogingen schen Rusland en Duitschland moeten ver sterken. Veel nieuws brengt dit alles niet, maar opmerkelijk blijft de bestendigheid waarme de men over deze aangelegenheden blijf! spreken. Publicaties over aan den tegen stander toegeschreven offensieve voorne mens komen in alle oorlogen voor en kun nen onderscheiden doeleinden hebben. Soms beoogt men er mede den tegenstander dui delijk te maken, dat men hem doorziet en hem aldus van zijn plannen te doen afzien. Soms geschiedt dit ook maar lukraak; dat is alleen voor het geval de tegenstander eventueel zulke plannen mocht koesteren. Dan hebben publicaties van dien aard in den loop der geschiedenis meermalen ge diend om een eigen actie van te voren als een soort represaille voor te stellen en dus ter rechtvaardiging dan wel om de aan dacht van de eigen plannen die op een heel ander gebied kunnen Tggen af te leiden. Zij zijn dan als vermomde aankondigingen op te vatten. Soms gelukt het ook wel een ge loofwaardig démenti uit te lokken. In de meeste gevallen hebben aankondigingen van dezen aard achteraf een andere verklaring dan er bij haar publicatie aan gegeven werd. JONGEN SCHOOT ZICHZELF PER ONGELIJK IN HET HOOFD. Hij was op slag dood. Gistermorgen is op het erf van de boer derij „Groot Hussel", te Putten (Veluwe), een ernstig ongeluk gebeurd. De 18-jarige landbouwerszoon J. van Malestein, was be zig met een geweer op duiven te schieten. Door onbekende oorzaak heeft de jongen op een gegeven moment zichzelf in het hoofd geschoten, waardoor hij op slag dood Landsverdedigers meten zich bij de wedstrijden voor militairen, welke Woensdag op de baan van de Diemer IJsclub werden gehouden. Prinses Jnliana te Loosdrecïii op de schaats. Gistermiddag is Prinses Juliana geheel onverwacht in Loosdrechl aangekomen, waar zij gedurende anderhalf uur schaats heeft gereden. Omstreeks V drie uur verscheen, door slechts weinigen opgemerkt, een groote hofauto aan de grens van Loosdrecht. De auto reed het parkeerterrein van „Het Piashuis" onder Oud-Loosdrecht op, waar na de drie inzittenden uit den wagen stap ten. Het bleken de Prinses en twee hofda mes te zijn. Zij begaven zich naar de baan der Loosdrechtsche IJsclub, waar Prinses Juliana voor zich en haar gevolg toegangs kaarten kocht. Als een loopend vuurtje ging het weldra door het dorp, dat Prinses Juliana zich op de Loosdrechtsche plassen bevond, hetgeen velen naar het ijs lokte. De Prinses, die gekleed was in een rood fluweel mantelpak, gegarneerd met grijs bont, en een mutsje van dezelfde stof droeg keek van tijd tot tijd met belangstelling naar wedstrijden voor de jeugd, welke op de Loosdrechtsche ijsbaan werden gehou den. Na anderhalf uur te hebben gereden, keerde H.K H. naar het paleis terug. Moeilijkheden met de voorziening van steenkool en bepaalde levensmiddelen in Duitschland. De Berlijnsche correspondent van de N.R C. meldt aan zijn blad: In sommige huizen te Berlijn en in an dere Duitsche steden heeft de huisbaas zui nigheid met de centrale verwarming aan bevolen, daar tijdige aanvulling van den kolenvoorraad onzeker was. In andere hui zen is de warmwaterleiding opgeheven, in nog andere is de verwarming vrijwel of geheel afgesteld. Voorts is het voor veel huishoudens, die geen voorraad hebben bezwaarlijk om aan aardappelen te komen en hetzelfde geldt op onderscheiden plaatsen voor wittekool, roode kool en spruitkool. De groothandel ontvangt van al deze artikelen te weinig om aan de vraag te voldoen en dit is het gevolg van de transportbelemmeringen, die door sneeuwval en het toevriezen van de binnenwateren zijn ingetreden. Deze belem meringen zullen waarschijnlijk voortduren, zoo niet erger worden, tot een week na het invallen van den dooi is verstreken. In de levering van brood, alsook van vleesch en vet is geen stoornis ingetreden. Evenals voor de ondersteunde werkloozen5 pet. De ministers van sociale en van economi sche zaken hebben aan de gemeentebestu ren een circulaire gezonden, waarin zy be richten, dat besloten is goed te keuren, dat aan de in de voor hen geldende steunrege ling opgenomen kleine boeren en tuinbou wers, evenals zulks voor de ondersteunde bij de werkverschaffing geplaatste werk- looze arbeiders is vastgesteld, over het tijd vak van 17 December 1939 tot 2 Maart 1940 een duurtebijslag wordt gegeven. Deze bijslag zal ten aanzien van de onder groep B vallende boeren en tuinbouwers bedragen 5 van het wekelijksche netto- steunuitkeeringsbedrag (steun in geld en in natura) met inbegrip van den brandstoffen- bijslag, en voor wat betreft de tuinbouwers n de daarvoor in aanmerking komende ge- ■allen eveneens met inbegrip van den bij zonderen toeslag ingevolge art. 17 van het reglement voor hulpverleening aan kleine tuinbouwers. Het bedrag der Kerstgave telt in deze niet mede, zoodat daarover geen extra be drag mag worden berekend. De duurtetoeslag voor de onder groep C ■allende boeren en tuinbouwers geldt voor eenzelfde aantal weken als voor de onder groep B vallende grondgebruikers en dient dus te worden vastgesteld op 5 van het naar rato van dit aantal weken berekend gedeelte der totale jaarvergoeding. De consulenten zijn van deze regeling op de hoogte gebracht en zullen by het ver strekken van den steun in natura aan de C-boeren en C-tuinbouwers met de verhoo ging van 5 rekening houden. Met nadruk wijzen de ministers er op, dat toekenning van den duurtebijslag het basisbedrag niet mag verhoogen. De bijslag dient bij de op de gebruikelijke wijze bere kende nettosteunnitkeering te worden op geteld. Personen, die zonder toekenning van den duurtetoeslag niet voor opneming in de steunregeling voor kleine boeren en tuinbouwers in aanmerking komen, zullen ook thans niet op deze wijze kunnen wor den gesteund. De duurtebijslag komt op gelijke wijze en in dezelfde percentage-verhoudingen als de normale steunuitkeeringen zelve, hetzij gedeeltelijk ten laste van de gemeente (on der toekenning van de gebruikelijke sub sidie uit het werkloosheidssubsidiefonds), dan wel geheel ten laste van het departe ment van economische zaken. De bijslag in geld uitgekeerd, voor zoo ver hij ten laste van de gemeente en in natura voor zoover hij ten laste van het departement van economische zaken komt. Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. 30). „Be vraag me af, of we er wel goed aan doen, dat we Frensham toestaan alle stap pen, die hij doet, voor de pers geheim te houden. Hij stond daar erg op, zooals je je herinneren zult. Hij zei tegen Langton, dat hij zijn ontslag zou nemen als „Natuurlijk stond hij daar op. Dat is nog al duidelijk! Gebruik jé verstand toch eens Campbell! Vertel aan de pers wat je van plan bent te doen en je vertelt aan dien sinjeur X wat je van plan ben te doen." „Jij en Frensham bent het er geloof ik over eens, dat die X, die onbekende groot heid, één eh man is en niet meer?" „Roerend! Daar hebben we het al meer over gehad. Het is krankzinnig, als je het zoo HDemen wilt, maar dan in één opzicht, alleen en ongelukkig genoeg maakt hij dat voor Londen al erg genoeg. Als hij zyn ver stand er bij houdt, zou ik niet weten wat ter wereld een einde aan zijn operaties kan maken". „Langton zegt, dat Frensham een paar nieuwe maatregelen te bespreken heeft". 'Spenser Knollys richtte zich moeizaam op. „Laten we hopen, dat ze wat uithalen". In zyn stem was plotseling geen greintje spot meer te onderkennen. Hy sprak nu met dat diepe, sonore en aandoenlijke geluid, waar mede hij zoo d'kwijls vele mannen onder de betoovering van zijn woord gebracht had. „Geloof me, Campbell, iK "kan de gedachte niet verdragen, dat Engeland want Lon den is Engeland dorw een bloeddorstïgen gek te gronde gericht wordt". „Te gronde gericht?" herhaalde de minis ter-president. „Werkelijk, je woorden keus..." „Ik zei: te gronde gericht; en dat meen ik! Maai- man, zie je dan niet in, waartoe ons dat kan brengen? Zijn er al niet ge noeg revolutionnaire machten onder ons aan het werk? Zijn er niet duizenden ver dorven, dwaze en krankzinnige mannen en vrouwen, die eiken dag en nacht gebeden hebben voor een ineenstorting van het wet telijke gezag? Besef je dan niet, dat Enge- lands sociale structuur gegrondvest is op haar vertrouwen in de politie? Want ver trouwen in de politie wil zeggen, vertrou wen in de wet en een land, dat vertrouwen in zijn wetten heeft, heeft vertrouwen in zich zelf. Voel je dan zelf niet, dat, als we naar Bill Brown gaan (dat is heel Enge land) en hem zeggen: „Kijk 's, Bill, we heb ben je de laatste zooveel jaren aard:g bij den neus gehad. Die knaap met zyn blauwe pakje, helm en zware schoenen zou, als het er op aankomt, Jim Smith niet kunnen be letten je de kaas van het brood af te ka pen daar is hij niet sterk genoeg voor Alles is tot dusver goed gedaan, omdat we het klaar gespeeld hadden Jim Smith wijs te maken, dat ik weet niet wat voor een krachtpatser in die uniform stak. Maar dat trucje gaat niet meer op, want Smith heeft den „bobby" nu in zijn hemd gezien en weet dat hij hem met één hand zou kunnen koud maken. Als we naar Bill Brown moeten gaan en hem dat vertellen (dus aan héél Engeland!) wat moet Bill Brown dan be- g'nnen? De voornaamste pijler, waarop hij de veiligheid van zijn bestaan gebaseerd heeft, is weggeslagen! En nu komt de na righeid hoewel Jim Smith misschien heelemaal niet van plan is om Bill Brown de kaas van zijn brood af te kapen loonen er daarentegen nog genoeg Jacksons rond, die dat wel graag zouden doen. Als ze hun kans maar schoon zien en daar zit 'm nu net Een rechtvaardig mensch is niet hij, die niemand kwaad doet, maar wel hij, die, macht bezittende om iemand te benadeelen, dit naliet uit eerbied voor het recht. jllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll de kneep! Ze beginnen er al aardig achter te komen, dat het. hek van den dam niet al te goed meer sluit. Den laatsten keer dat ik Frensham sprak, vroeg ik hem of er onder zijn vaste klanten ook waren die brutaler begonnen te worden. Hij zei: nog niet maar gaf toe dat dit zonder twijfel gauw- genoeg het geval zou zijn. Ze kunnen ieder oogenblik beginnen. Het is een reuze jan boel, Campbell! Dat zul je toch wel met me eens zijn, niet waar? Het spijt, me dat ik je met je krachtige maatregelen voor den gek gehouden heb, want waarachtig, we hebben ze bard genoeg noodig. Wat me er zoo helsch over maakt, is, dat ik zou willen weten waaruit die behooren te bestaan". Hij brak ineens zijn betoog af om op zijn horloge te kijken en floot. „Ik ga weg" zei hij. „Ik moet me nog la ten scheren en nog een stukje eten voor ik dat vliegtuig pak. Tusschen twee haak jes ze hebben den jongen Barberoni toch zeker al weer losgelaten, hè?" „Natuurlijk", zei de minister-president. „En het is uitgesloten, dat het X was?" „Maar Knollys! Hoe heb ik het nu mét je?" Hou je stil! Hebben ze ook in zijn „Natuurlijk hebben ze zyn vingerafdruk kenDat behoort nu eenmaal tot hun dagelnksche werk. En natuurlijk kwam het voor den dag daar was nu eenmaal niets aan.te d"en dat de jongen onmogelijk..." „Goed. goed. Alleen wy weten niet waar we aan toe zijn, dus kan ik het gerust vra gen. Dè-dè!" De minister-president, bleef alleen achter en staSrde naar een gesloten deur. HOOFDSTUK XV. Kaleidoshoop. Kijk hierdoor! Juli. Een Engelschman wint dc enkelspelen van de kampioen-tenniswedstrijden te Wim bledon. Lady June Bisham verliest, den grooten smaragd, welken de Maharadja van Kolaba haar grootvader ten geschenke had gegeven in de glorierijke dagen van de voormalige O.I. Compagnie. De minister van financiën heeft bekend gemaakt, dat on danks de Staatsuitgaven, een belangrijk wetsontwerp met betrekking tot een verla ging van de inkomstenbelasting tegemoet gezien mag worden. Een taxi-chauffeur, de heer Joseph Palmer, vindt Lady June Bis- ham's smaragd tusschen de kussens van de achterbank in zyn taxi en krijgt, na zijn kostbare vondst op Scotland Yard gedepo neerd te hebben, een zeer ruime belooning namelijk 10 der nominale waarde van den steen. Twee jonge luchtvaarders zijn ver dronken by hun poging om van de tegen overgestelde richting over den Atlantischen Oceaan te vliegen. Mejuffrouw Jane Frens ham, die op een diner den lof van de Bril- lon-Meyer verkondigt, verneemt dat een vriend van haar gastheer eens een auto van hetzelfde merk gehad heeft, die tijdens een tocht op het vasteland van hem gestolen werd. Inspecteur Molyneux van de Crimi- neele Recherche op wachtgeld gegaan. Een verkeersagent zakt op zijn post in elkaar en bljjkt by onderzoek neergeschoten te zijn. Sir Christopher Vayle, na uitdiening van de door hem zelf gekozen veertien dagen, uit de Wandsworth gevangenis ontslagen. De internationale ontwapeningsconferentie wanhop'g mislukt. Hobbs en Sutcliffe ma- ^en een wicketstand van zes honderd en -„inc. -Ron bri-r>d'or van de Lond<m- sche Politie dood in een tunnel van „de on- dergrondsche" gevonden. Een Grieksche kellnen. wordt door een agent, dien hy met een mes bedreigde, in Soho doodgeschoten. Een ongehoord heftige scène speelt zich af in het Lagerhuis tijdens het vragen stellen vier en twintig uur later circuleert er een speciaal en vertrouwelijk rapport onder zekere parlementsleden het rap port behelst in groote U-ekken de stappen, welke de politie tot op heden inzake de X- moorden gedaan heeft. Mejuffrouw Gloria Mundy treedt opnieuw in het huwelijk, met behoud van het voogdijschap over haar kind. Sir Christopher Vayle brengt met een aanbevelingsbrief van den hoofdcommissaris van politie een bezoek aan commissaris Connor van de Crimineele Recherche. Sir Oswald Stoll legt den eersten steen van een nieuw theater, dat vijfmaal zoo groot als het Colosseum zal worden. Sir Hector Frensham bespreekt met commissaris Con nor drie velletjes papier met het handschrift van den heer Nicholas Revel. Charlie Smith uit Deptford verslaat Camera in ae vijf tiende ronde. Het wetsontwerp aangaande de inlijving van twee duizend extra agenten in Londen is door de beide Kamers met algemeene stemmen aangenomen. De heer Julies Freiberg schrijft zyn duizendste inge zonden stuk in de Morning Standard en vraagt of hy met dit aantal een record ge vestigd heeft en in Scotland Yard is men tot vier nieuwe noodmaatregelen besloten. Een rechercheur is dood gevonden op het jaagpad by de Hurst Park racehaan. De heer Nicholas Revel komt tot de ontdekking dat, waar hy ook gaat, hy door minstens één van een tweetal vreemdelingen gevolgd wordt In de Albert Hall is een massa-bij eenkomst gehouden om te protesteeren te gen het bele'd van de autoriteiten, die er nog steeds niet in geslaagd zijn, aan de uit moording van de politie paal en perk te stellen. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 5