Mr. H N. BARON SCHIMMELPENNINCK VAN DER OYE GEÏNSTALLEERD A. C. vars der Rest STADSNIEUWS Ruwe, pijnlijke lippen PU ROL STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Als burgemeester der gemeente Kloetinge. De intocht. Hedenmiddag werd mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye ingehaald en geïnstalleerd als burgemeester van Kloetinge. De hr. Schimmelpenninck van der Oye, zijn echtgenoote en 'n aantal vergezellende familieleden werden te Goes begroet door den loco-burgemeester, wethouder Straub, en wethouder Van Liere, waarna de burge meester, zijn echtgenoote en de beide wet houders in een landauer plaats namen, ter wijl in eenige auto's de familieleden van den nieuwen burgemeester van Kloetinge volgden. Intusschen had men te Kloetinge voorbe reidingen voor de ontvangst getroffen en waren van bijna alle huizen de vlaggen uit gestoken. Te ruim kwart over één vertrok de stoet, die den heer Schimmelpenninck van der Oye en zijn familie aan de grens zou ontvangen. Voorop 't muziekgezelschap „Excelsior" dat eenige opgewekte marschen liet hooren, daarna een auto met een depu tatie van de Oranje-vereeniging, waarna 'een peleton huzaren den kleinen stoet sloot. Ook vele dorpelingen trokken mede hun nieuwen burgemeester tegemoet. Ongeveer kwart voor twee vond aan de grens van Kloetinge en Goes op den Pa tijnweg de ontmoeting tusschen den stoet en den heer Schimmelpenninck van der Oye en zijn gevolg plaats. De heer Schim melpenninck van der Oye en zijn echtge noote werden daarbij toegesproken dooi den waarnemend-voorzitter der Oranje ver- eeniging, den heer G. Houtekamer, die hen in hartelijke bewoordingen te Kloetinge welkom heette. Marietje van Heel bood daarop aan mevr. Schimmelpenninck van der Oye een tuil bloemen aan. De heer Schimmelpenninck van der Oye zegde in vriendelijke bewoordingen dank voor deze ontvangst. Nadat het muziek gezelschap zich had la ten hooren, trok de stoet langs Patynweg, Lewestraat en Schoolstraat naar het meentehuis, waar de gemeente-secretaris, de heer Oostingh, den burgemeester en zijn echtgenoote ontving en naar de raadszaal leidde. Hier was reeds een groot aantal belangstellenden aanwezig. We merkten o.a. op: oud-burgemeester Zandee, de bur gemeesters der omliggende gemeente en den burgemeester van Heinkenszand mr. dr. Mes en verschillende vooraanstaande in gezetenen, onder de familieleden van den heer Schimmelpenninck van der Oye o.m. jhr. mr. T. Beelaerts van Blokland, de vice-president van den Raad van State. De installatie. Na opening van de Raadsvergadering op de gebruikelijke wijze deed de loco-buige- meester mededeeling van de officieele stuk ken, betrekking hebbende op de benoeming en beëediging van mr. H. N. baron Schim-. -varr-MUoetinge". Zich daarna tot den heer Schimmelpen ninck van der Oye richtende, riep spr. hem en zijn echtgenoote een hartelijk welkom toe. Nog maar een week geleden, aldus spr namen we hier afscheid van onzen vorïgen burgemeester, die ruim 17 jaar zijn ambt op voortreffelijke wijze had vervuld. Hij was, toen hij zijn ambt_aanvaardde, reeds tal van jaren inwoner van deze gemeente en dus voor ons geen onbekende. Met U is dat een ander geval. U is voor ons zoowel als v/ij voor U, een vreemde. U komt uit een groote plaats naar een plattelandsge meente om daar het ambt van Burgemees ter te bekleeden. Het is voor U ander werk dan u gewoon bent en bok de menschen zult U misschien anders vinden dan in Hol land. De vriendelijke ontvangst, die U te- beurt gevallen is, heeft u al een indruk kunnen geven van de inwoners van de ge meente wier belangen u (:e behartigen krijgt en wij wenschen u toe, dat God U de kracht moge geven om uw ambt goed te vervullen en onpartijdig en onbaatzuchtig, als echt burgervader, over de belangen van Uw gemeente en haar inwoners te waken. Wij weten, dat het ambt van burgemeester vooral in dezen tijd, een moeilijk ambt is dat veel van uw tijd en werkkracht in be slag zal nemen. Moeilijke vraagstukken zult U ongetwijfeld te behandelen krijgen, maar wees ervan overtuigd, dat wij allen, raadsleden zoowel als de wethouders, u gaarne met raad en daad zullen terzijde staan. Wij hopen dan ook op een prettige samenwerking. Onze gemeente is één de weinige, die er finantieel goed voor staan, en wij willen met Uw hulp probeeren het zoo te houden. Een uitbreidingsplan is ontworpen en reeds gedeeltelijk uitgevoerd. Aan de ande re zijde wordt onze gemeente echter be dreigd door een grenswijziging die afname van grond en inwoners vraagt. Vele plan nen zijn er in den loop der jaren geweest maar tot heden bleef onze gemeente wat ze was. We hopen dat u ook Uw beste krach ten zult geven om deze aangelegenheid voor onze gemeente tot een goed einde te bren gen. Met den wensch, dat u en uw gezin zich hier spoedig geheel thuis zullen gevoe len, wil ik besluiten en ik verklaar u hier bij geïnstalleerd tot burgemeester van Kloe tinge. Ik verzoek U thans het. onderscheidings- teeken van uw ambt van mij over te ne men. Weth. Straub hing den heer Schimmel penninck van der Oye hierop den ambtske ten om en overhandigde hem den voorzit tershamer. HOEDEKENSKERKE. Als agent van ons blad voor bovenge noemde gemeente is aangesteld de Heer G. SCHOUT, SMIDSTRAAT 63. Abonnementen en advertenties voor ons blad worden aan dit adres gaarne aangenomen. HET ANTWOORD VAN DEN BURGEMEESTER. Baron Schimmelpenninck van der Oye, hierna het woord nemende, betuigde aller eerst zijn dank aan Hare Majesteit de Ko ningin. aan den minister van binnenland- sche zaken en den Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, en voorts aan allen, die op eenigerlei wijze tot deze benoeming hebben bijgedragen. Jk wil hier verder gedenken de ge meente Rijswijk, aldus sprwaar ik on der burgemeester Van Hellenberg Hubar en den secretaris D. van Geest werd inge- ijd in de vaak bochtige paden der meente-administratie en waar het hoofd 'an den luchtbeschermingsdienst, inspec teur A Hensums, mij de grondbeginselen dezen nieuwen tak van overheidsbe moeiing bijbracht. Hun allen en ook den overigen leden van het ambtenarencorps naast hun drukke werkzaamheden immer tijd vonden mij voor te lichten, ben veel dank verschuldigd. Wij staan weer aan het begin van een nieuw jaar. Het vorige heeft velen nief gebracht wat zij er van hoopten Talloozen gaan onder zware zorgen gebukt. En mid den in dezen moeilijken tijd is Uw burge meester heengegaan Meer dan zeventien jaren heeft hij gestaan aan het hoofd de zer gemeente, welke hij zoo zeer kende en liefhad Het ligt niet in. mijn bedoeling hier uiteen' te zetten wat de plaats is van den burgemeester in ons staatkundig be stel en in het gemeentelijk leven, noch behoef ik hier uit te weiden over de wij ze waarop burgemeester Zandee die plaats heeft ingenomen „GiLJedeiU«KW«dW,i13-2fl[|- kunnen schilderen. De vreugden der meente waren zijn vreugden, haar nooden zijn nooden. Is het wonder dat hij, dat ook gij met spanning uitziet naav wien hem vervangen zal? Ik heb uit Uw midden en ■bij monde van den secretaris vele schoo- ne betuigingen gehoord vaji vertrouwen en medewerking. Zij hebben mij verheugd en ik zeg U hier hartelijk dank voor Zij geven mij tevens moed den heer Zandee. dien ik met blydscha.p aanwezig zie, van uit dezen zetel de verzekering te geven dat zijn werk zal worden voortgezel. Spr. herinnerde hier tevens aan de Ko ninklijke onderscheiding, die den hr Zan dee deze week te beurt viel, waarmede hij hem in hartelijke bewoordingen-com plimenteerde „In deze zware tijden, aldus ging spr verder, nu naast velerlei andere zorgen menig gezin door de mobilisatie is uiteen gerukt, worden vvy wei zeer beproefd Ik gedenk onze jongens te velde, die ergens in Nederland klaar staan ons geliefde vaderland met alle kracht Le- verdedigen onder hoe groote persoonlijke en zakelijke offers vaak'. De wereld staat in vlammen. Recht moet wijken voor geweld en vele duizenden worden vervolgd om hu loofs wil Waar moet dit alles heen? Zal 1940, zal een verder jaar, uitkomst bren gen? We weten het niet. -maar we) weten we. dat het tóch God is. die almacht regeert, dat geen van deze dingen, ook al' begrijpen we ze niet, gebeurt zonder Zijn wil en dat we dankbaar moeten zijn dat hij ons zoo bevoorrecht heeft door ons land buiten bet conflict te laten In opzichten zijn wij hier nog bevoorrecht bo ven andere plaatsen De gemeente is niet noodlijdend; zeker, er heerscht wel werk loosheid. maar in welke verhouding wat betreft omvang en duur tot zoovele ande re gemeenten? Evenals op dezen donke ren en ruwen winter door Gods wil on vermijdelijk een nieuwe lente volgt ook hier kent men daarvan de pracht'.) evenzeer moeten we vertrouwen op wat Hij ons brengen zal, mogen we ons niet door tegenwoordige of toekomstige moei lijkheden terneer laten slaan, maar schou der aan schouder staan om ze het hoofd te bieden. Alleen zóó dienen wij beste wijze het belang, dat wij geroepen zijn te behartigen Het was mij een groote vreugde mijn werk te mogen aanvangen juist in Zee land, dat ik reeds zoo vele jaren ken, en waaraan voor mij en mijn vrouw zulke onvergetelijke herinneringen zijn verbon den Wij hebben het wijde en vruchtbar land met de breede stroomen en de on metelij'ke luchten liefgelcregen en een groote genegenheid opgevat voor de stoe re hardwerkende bevolking Verscheidene onder U dragen nog het oude typisch' costuum, dat zoo goed bij hen en in het landschap past Moge het nog lang eere blijven! De wapenspreuk van ons Zeeland „Luetor et Emergo". Wij worstelen allen, maar we zullen bovendrijven. God kan zal ons hierbij helpen DIVERSE REDEVOERINGEN, Wethouder V a n L i e r e, hierna het woord verkrijgende, heette den heer Schim melpenninck van der Oye eveneens harte lijk welkom. Waar vvy uit den aard der zaak in het vervolg in nauw contact komen met elkaar, aldus spr., hoop ik, dat onze verhouding zoo moge zijn, dat zy in de eerste plaats bijdrage tot het algemeen be lang, terwijl zij tevens voor ons persoon lijk van prettigen aard zy. Al is het, dat ons standpunt op politiek terrein mogelijk verschille, een andere zienswijze hoeft het wederzydsche vertrouwen geenszins uit te sluiten. Zij kan bovendien eenzijdigheid voorkomen en daardoor vruchtdragend werken. Uw doel zy te streven naar het geen vereend en opbouwt. Van mijn kant zeg ik myn volle mede werking toe en ik spreek de hoop uit, dat U in Uw nieuwe ambt een levenstaak zult hebben gevonden die groote voldoening schenkt. U begint die taak op een tijdstip, dat ons land in tal van opzichten met groo te moeilijkheden heeft te kampen. We mo gen echter hopen, dat geheel Europa, in 't bijzonder Nederland, en dus eveneens ons dorp, en dit laatste juist onder Uw bestuur, ook weer betere tijden zullen kennen. Mo ge het burgemeesterschap van baron Schim melpenninck van der Oye in Kloetihge's historie later bekend zijn als een tijdvak, dat, ofschoon met mobilisatie-wee en staat van beleg aangevangen, een periode van voorspoed en zegen was. Die voorspoed wensch ik ook U persoonlijk, met Uw gezin, van harte toe. Dat U een lange reeks van jaren tot heil van onze gemeente moge werkzaam zijn. De heer Kou se make r,sprekende namens de christelijk historische raadsfrac tie, uitte eveneens zijn gelukwenschen. Spr. wees er dan op, dat wethouder Straub reeds naar voren bracht, dat hetburge" meesterambt de laatste jaren zeer in betee- kenis heeft toegenomen. Een der eerste ver- eischten is een dégelijke kermis van het ad ministratief recht en wij mogen volkomen vertrouwen, aldus spr., gezien Uw oplei ding, dat deze kennis hij u aanwezig zal zijn. De gemeente Kloetinge is een prettige gemeente en U krijgt een gemakkelijke raad, waarnaast U den steun hebt van een voortreffelijken secretaris. Wijlen burge meester Elenbaas van Kruiningen zeide reeds van den heer Oostingh, dat hij één der ontwikkelstè secretarissen van Zuid-Be veland was. Spr. noemde dat allemaal fac toren die den nieuwen burgemeester het werk in Kloetinge aangenaam zullen ma ken. Maar al is onze gemeente niet groot, aldus spr., er rijzen toch telkens vraag stukken die een oplossing vereischen en waarbij het initiatief van den burgemees ter van het grootste belang is. Spr. zeide, tot zyn genoegen gelezen te hebben, dat de heer Schimmelpenninck van der Oye, secretaris was van de vereeniging voor luchtbescherming omdat ook te Kloetinge op dit gebied nog het een en ander te doen is. In dezen donkeren tijd aldus besloot spr., hebben' we behoefte aan menschen die zich het evangelie van 'Christus niet scha men, maar daders des woords zijn. Ik hoop, dat dit ook van u gezegd zal mogen wor den. De heer Buitenhuis zeide, zich met een enkel woord ook aan te willen sluiten -j^efke reeds tot van harte geluk te wenschen met zyn be noeming tot hoofd van deze gemeente en de aanvaarding van dit ambt op dezen dag. In liet gemeentelijk zelfbestuur aldus spr, vervult de burgemeester een gewichtige taak en hij is als zoodanig wel de meest op den voorgrond tredende figuur in het ge meentelijk bestuursstelsel. Gemakkelijk is deze taak niet, vooral niet door het feit, dat de plaatselijke autoriteiten bij de uitvoering van wetten en rijks- en provinciale veror- dingen steeds meer worden ingeschakeld. Hierdoor kan Uw ambt zelfs in een kleine gemeente,, als de onze is, menigmaal zeer moeilijk zijn. By de vervulling van Uw ambt is goede samenwerking met den ge meenteraad wel een belangrijke factor. Ge leid door het antirevolutionair beginsel, dat ik in dit college mag vertegenwoordigen, zeg ik U daarbij myn volle medewerking toe. Daai'bij spreek ik den wensch uit, dat U voor de vervulling van deze taak Uw hulp zult zoeken by den Almachtigen God en dat deze U zijn bijstand in i-yke mate zal schen ken". De secretaris, de heer Oostingh wees er op, dat de bijstand die de voorzitter van hem verwacht en die hij trouwens in gevolge de gemeentewet moet verleenen, omvangrijker is naarmate belangrijker za ken om een oplossing vragen. De aanhan gige grenswijziging, aldus spr., de voorge nomen aanleg van een parallelweg langs den Patijnweg en de verdere exploitatie van het uitbreidingsplan zullen wellicht nog veel administratieven arbeid vragen. Gaar ne zeg ik u myn volle medewerking toe, ook op de ijver en toewijding van den amb tenaar ter secretarie kunt u in elk opzicht rekenen. Ik wil besluiten met de wensch dat ambtsperiode in deze gemeente een geluk kige moge zijn. De voorzitter de heer Scli me 1 pen nine k van der Oye, betuigde allen zijn dank voor hun wen schen en de hem toegezegde medewerking, waarna hy" de raadsvergadering op de ge bruikelijke wijze sloot. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% S4%— Zeeuws. Hyp. B-3% Cities Service Cy. P. 1958 5 55—55% Bataafsche Petar. Mij. 3% 8888% A Amsterd. Bank 90%91 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 319% A De Schelde N.B. 43%—44 C Am. Smelt en Ref. 39%—40% A Houth. Alberts 61 C Chesapeake en Ohio 31%32% C Pref. Kansas City South. 14%—14% Union Pac. Rr 75—75% Ned. 38 1000-3 83%—83% O. Indie 37 1000-3 83%—83% A Koloniale Bnk. 164%165 A N.I. Hbk. 600 109—109% C Ned. H. M. 1000 84%—S4% A v. Berkels Pat. 29%29 C Calvé-Delft 65—63% A Lever-Bros Unilever 97%96%-97 A Philips Gem. B. afg. 130%129-30 C Am. Car Foundry 23%24 C Anaconda Cop. 24%24%-% C Bethlehem St. 61%— 61%-% C General Motor 40%40% C Kennec Copper 29%—30-% C North Am. Aviation 19%19% C Rep. Steel 18%—18%-% C U. States St. C. 50%—50%-% C North Am. Cy. 18%—18% A Kon. Petr. Mpü. 263%—265-62 C Contin 01 Cy. 17%—18 C Phillips Petr. Comp. 30%30% C Shell Union O.C. 10%—10%-% C Tide Water Ass. Oil 8%—8%-9%' A N"d. Scheenv. U. 107%—108% A HV. Amsterdam 402%404-02 A NX Suiker U 241% A Deli Batavia 117% C Deli My, 1000 165-161-62% Ass.-Apotheker - Goes - Telel. 2468 Speciaal adres voor Geneesmiddelen, VerlbandsftoWen, Bandages, Verplegingsartikelen, Toilethenocdigclheden enz. (Ingéz. Med.) DOOR TREIN GEGREPEN EN OMGEKOMEN. Gistermorgen vond een arbeider uit Dru- nen naby' den onbewaakten overweg in de Stationsstraat aldaar het totaal verminkte lijk van een man. Bij nader onderzoek bleek het de 69-jarige fy.. Krol uit Elshout te zijn, Deze werd sinds Dinsdagavond vermist. Men vermoedt, dat de ongelukkige Dins dagavond laat of Woensdagmorgen vroeg door een trein in de richting Den Bosch ge grepen is. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG Rubber - Amerika - HVA - Indutsrie - (Wettig KoninkL Schepen Markt Suiker Tabak A Senembab 139135 C Pensylvania Rr. 18%19-% C SmThe.n P«c Cy. 11%—12%-% A Southern Rlw. 14%—14% A U.ÜU.J C 201%—203%-02 A Deli-Bat. Rubb. 165%—165 A Hessa Rubber 112%—112% A Serbadjadi S.R. 104%—104% WISSELKOERSEN. Londen Berlyn Parys Brussel New York Gister. 7,41% 75,37% 4,18% 4,20% 31,48 31,60 1,87% 1,87%' Heden. 7,38% 75,30 MIDDELBURG KIJK UIT WAT GIJ KOOPT EN VAN WIEN. De politie kr'ygt meermalen klachten van personen, die van kooplieden aan de deur schijnbaar koopjes koopen, terwijl later blijkt, dat zy zich „miskocht" heb ben. Zoo heeft dezer dagen een ingezetene een kleed gekocht, dat volgens den koop man wel 200 waard was. doch dat hy' door toeval voor 40 kon laten. Toen de koopman vertrokken was, bleek men een zeer gewoon katoenen kleed te hebben gekocht Dt politie kon alleen de koop lieden verbaliseeren wegens venten zon der vergunning. Een. ander strafbaar feit kan hun niet worden ten laste gel< doch de politie verzoekt ons onzen lezers aan te raden alleen te koopen van bona fide winkeliers, opdat men weet van wien men kocht. DE IJSPRET. Alvorens nog enkele mededeelingen te doen betreffende het werken van de IJs- vêreeniging, willen wij melden 'claffc ook op de deelen van de vesten, die niet ver huurd zijn, verschillende groepen tente- bruikbaar maken van het ijs Doch dooi de afwisseling van vorst en dóói zijn er nog al vrij veel bobbels op het ys ont staan en het verwijderen daarvan g met vry wat moeite gepaard Het is te hopen, dat men de baanvegers niet zal vergeten. Het bestuur der vereeniging, die min der op financieele bezwaren heeft te let ten, heeft gezorgd, dat de banen mooi glad' zijn en toen hedenmiddag de vlag gen aan de palen waren bevestigd gaf dit een feestelijk aanzien, wat heden avond bij de electrische verlichting zeker nog meer het geval zal zijn. Het afwisselend afsluiten van een dei- drie banen, bevordert goed onderhoud en het getuigt van goed inzicht, dat een af zonderlijk baantje voor beginnelingen is aangelegd en men voor deze toekomstige .^kampioenen" houten toestellen beschik baar stelt om er achter te leeren rijden Gistermiddag is er druk gereden en ook hedenmorgen was het aantal bezoekers voor de morgenuren beduidend. In korten tijd weer zacht en soepel door GOES TRAGISCH STERFGEVAL. De heer M. A. Koelé, ambtenaar der staatsspoorwegen, wiens vrouw eenige maanuen geleuen na een langdurige ziekte overleed, werd hedenmorgen op het station plotseling onwel en stierf na enkele oogen- blikken. De heer Koelé was naar de goe derenloods geweest en had zich gehaast met bepaalde papieren op het stationsbu reau tydig terug te zijn, waar hij ging zit ten onder opmerking er moe van te zyn. Dadelijk daarop echter zag men hem acn- terover zakken. Aanstonds werd genees kundige hulp ingeroepen doch de heer Koelé bleek reeds overleden te zijn. De heer Koelé, die vaak den stationschef verving, was te Goes algemeen bekend en. een groot deel van het reizende publiek zal zien ucii uverieeieiic ooi» GEWETENSGELD. De minister van financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen: I. wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij: den ont vanger der directe belastingen enz. te Goes 10,95, onder de letters K. K. Hans weert 29,66, onder de let ters H G., 18,88 onder de letters L. W. Hulst/ 18,78, 10,80, Middel burg 14,20, Ter neuzen i 2. VLISSINGEN De heer D. A. P. Koning overleden. In 77-jarigen ouderdom is t,e Den Haag overleden de heer D A. P. Koning, oud- directeur van het marine-etablissement te Soerabaja. De heer Koning was ridder Jn de orde van den Nederlandschen Leeuw en in die van Oranje Nassau De heer Koning was 28 April 1862 te Vlissingen geboren. WALCHEREN Benoeming. O EN W. SOUBURG. Tot hoofd van de Marnixsehool te Dost- en West-Souburg is benoemd de heer C. Sol te Oversehie, vroeger te Terneuzen. ZUID-BEVELAND. HANSWEERT Aan het postkantoor Hansweert en het daaronder behooren" ambtsgebied werd gedurende de maand December 1939 ingelegd by de Rijkspost spaarbank 4436,03- Terugbetaald werd 5428.05, ER WORDT DRUK GEREDEN. De Goesche banen nebben gisteren tal- looze ysliefhebbers getrokken. Zoowel des middags als des avonds werd er zeer druk gereden. De verlichting, waaraan gisteren de laatste hand gelegd werd brandde op tyd en was nog heel wat beter dan vor.ge ja ren. Het ys was over het algemeen niet slecht. Er waren groote, spiegelgladde vlakken, doch helaas werden die afgewis seld door enkele nogal ongelijke vlakken, die de brandweer niet onder water had kunnen krygen en daarvoor, door de op gehoopte sneeuw en hagel blijkbaar te hoog lagen. Wel trachtte men met spaden deze vlakken gelijker te maken doch met slechts matig resultaat. Een behoorlijke ijsschaaf zou voor onze vereeniging „Ijs vermaak" geen luxe zijn. Doch door het groote aantal rijders en rijdsters sleten ook deze ongelijkheden meer en meer af, en daar het ijs verder geen scheuren of an dere feilen vertoonde, kan over het geheel gezegd worden, dat de banen thans zeer goed zijn. Als het nu maar blijft vriezen! EEN BETREKKING VACANT. Voor de betrekking van voorman-tuin man, die 1 Februari a.s. openkomt, kwa men niet minder dan 128 sollicitatiebrieven GIFTEN WIJKVERPLEGING. De Goessclie Wijkverpleging heeft onder staande giften ontvangen in de maanden October, November en December 1939: Eén gift van 50,twee van 25, vier van 10vier van 5,vjjf van 2,50, één van 2,drie van 1,50, ze ventien van 1,en één van 0,50. SPORTNIEUWS SCHAATSENRIJDEN. VAN DER SCHEER KAMPIOEN VAN ZUID-HOLLAND. Goed rijden van'de® Zeeuw de Jager. Op de baan van de ysclub 's-Gravendeel zyn gisteren de provinciale kampioenschap pen hardrijden van Zuid-Holland verreden. De uitslagen zijn: 500 meter: 1. D van der Scheer 50.6 sec.; 2. J. Havekotte 51,2 sec.; 3. J. Langendyk 51,4 sec.; 4. J. de Jager, Wolfaartsdyk 51,6 sec.; 5 T. Zwanenburg. 1500 meter: 1. D. van der Scheer 2 min. 40 sec.; 2. J. Langendyk 2 min. 44 sec.; 3. J, de Jager 2 min. 45,8 sec.; 4. J. Havekot te, 5. T. Zwanenburg. 5000 meter: 1. T. Zwanenburg 9 min. 50 sec.; 2. J. Langendyk 9 min. 54.6 sec.; 3. J. Havekotte; 4. De Vries; 5. D. van der Scheer. Van der Scheer heeft het kampioenschap van Zuid-Holland b.ehaald.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2