Dinsdag 2 Jan. begint de groote bij HOLLAERS- VERBERKT Lange Delft 57 Middelburg STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE GOES Wat 1939 bracht. Men bouwde gestaag verder. HET ZWEEFVLIEGEN WEDER TOEGESTAAN. VERDUISTERINGSOEFENINGEN. WALCHEREN ZUID-BEVELAND.* F. P. Polderdijk. BIOSCOPEN Raad van Driewegen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. LEGER EN VLOOT (Ingez. Med.) MARKTBERICHTEN AGENDA VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN AGENDA. uit i-MiLI Als we overdenken, wat het bijna achter ons liggende jaar voor Goes beteekende, treft ons allereerst, dat 1939 voor Goes een zeer rustig jaar was. Er viel geen moord, geen doodelijk ongeval, geen noemenswaar dige brand en zelfs geen diefstal te notee- ren groot genoeg om hier gememoreerd te worden. Maar daarnaast dringt zich dadelijk een ander beeld op, ook één van rust, maar een beeld van een rustige, gestage werkzaam heid. Dan zien we 1939 voor Goes als een stoere reus, die timmerde, en metselde en schilderde en straten en wegen verbeterde. Een reus, die het werk voortzette, dat nu reeds een tiental jaar geleden een aanvang nam, en dat Goes stempelt tot een groeien- de gemeente, die zich steeds verbetert en vernieuwt. En we denken dan aan de fraaie, monu mentale brug die het wankele, smalle brug je aan de Van der Goeskade verving; aan de indrukwekkende telefooncentrale; aan de nieuwe openbare Uloschool, die bijna ge reed is; aan de uitbreiding die de oude Rijkslandbouw Winterschool tot een nieuw gebouw maakte; aan het oudeliedenhuis, dat afgebroken werd en ook weer bijna op gebouwd is. We denken verder aan de nieuwe huizen die verrezen aan den Patijnweg, de Middel- burgsche straat, de Zuidvlietstraat, den Pa rallelweg, in de omgeving van het Beatris- plein, op het Ravelijn „De Grenadier". We denken aan de winkelzaken die weer nieuwe gevels kregen, of zich op andere wijze uitbreidden; aan de groote vergader zaal van den heer Krijger; aan de wegen en straten die verbeterd werden, waarbij vooral het Stationsplein zooveel aan aan zien won. En daarnaast was er ook een opbouw als direct of indirect gevolg van het steeds dreigende oorlogsgevaar. De brandweer werd verbeterd, o.a. door aanschaffing van een tweeden motor brandspuit; luchtbe schermingsdienst, bloedtransfusiedienst e.d. -werden uitgebreid en verbeterd. En verder merkte Goes nog op andere wijze, dat het mobilisatie was. Er werden militairen inge kwartierd, schuilloopgraven aangelegd. Ook het totstandkomen, na een vrij lange lijdensweg, van het gemeenschappelijke bouw- en woningtoezicht op Zuid-Beveland, waarbij Goes als zetel van den dienst werd aangewezen, verdient hier gememoreerd te worden. Aan een andere lijdensweg, die van de uitbreiding in de richting van Kloetinge, is echter nog steeds geen einde te zien. En tenslotte was er dan ook nog de ge meenteraadsverkiezing, die wel geen ver andering bracht in de verhoudingen,, maar waardoor wel twee nieuwe leden, de hee- ren De Looze en Duvekot, hun intrede in den Goeschen Raad deden en waardoor de heer Vermaire een wethouderszetel kreeg. Twee leden gingen daartoe heen, de hee- ren Van Melle en Hollestelle, niet omdat ze niet herkozen werden, doch omdat ze zelf meenden, dat hun tijd van gaan geko men was. Zooals straks 3e tijd van gaan daar ook voor 1939 zal zijn. En ze lieten dienzelfden indruk achter als 1939 zal doen: een van rusfïgen, gestagen arbeid, aan den groei en bloei van Goes De minister van waterstaat heeft na overleg met den commandant der lucht verdediging, zijn beschikking van 1 Septem ber tot wederopzeggens in zooverre buiten werking gesteld, dat het gebruik van zweefvliegtuigen wederom zal zijn toege staan o.m. op het vliegterrein te Vlissin- gen. Hier mag echter het zweefvliegen uitslui tend worden beoefend op Zondagen en qlge- meen erkende feestdagen. HERSCHATTING GEVORDERDE MOTORRIJTUIGEN. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft benoemd tot leden van de Commissie van deskundigen voor de herschatting van de ingevolge het Inkwartieringsbesluit ge vorderde motorrijtuigen voor zooveel deze zich in de provincie Zeeland bevinden: F. A. J. Lathouwers, Van der Does de Willeboissingel 13 te 's-Hertogenbosch; A. P. Gertsen, Roerzicht 18, Roermond; J. B. Nefkens, Straelsche weg 25 Venlo, en tot plaatsvervangende leden: A. M. A. M. van der Meulen, Wal 19, Eindhoven; J. van Gorp, Kanaaldijk 57, Helmond en J. van den Berg, Bleekersdijk 62 rood, Dordrecht. Door den Commissaris der Koningin is, met machtiging van den minister van bin- nenlandsche zaken bepaald, dat in de hier onder vermelde gemeenten en op de daarbij genoemde data van 7 tot 10 uur 's avonds verduisteringsoefeningen kunnen worden gehouden. Aan de burgemeesters wordt overgelaten, te beslissen op hoeveel avon den van genoemde data zal worden ge oefend. 8, 9 en 10 Januari: Axel, Biervliet, Goes, Graauw en Langendam, 's Heerenhoek, Ka- pelle, St. Maartensdijk, Middelburg en Oost burg. 11, 12 en 13 Januari: Borssele, Bruinisse, Duivedijke, Grjjpskerke, Koudekerke ('t Zand), Nisse, Oud-Vossemeer, Wissekerke, Wolphaartsdijk en Yerseke. 15, 16 en 17 Januari: Heinkenszand, St. Laurens, Neuzen, Oudelande, Poortvliet, Schoondijke, Schore, Stavenisse en Vlissin- gen. 18, 19 en 20 Januari: Driewegen, 's-Heer Abtskerke, 's- Heer Arendskerke, Hoek, Hoofdplaat, Kattendijke, Kruiningen en Serooskerke (W.). 22, 23 en 24 Januari: 's-Gravenpolder, Kortgene, Oost-Souburg, St. Philipsland, Tholen, Veere, Waarde, Wemeldinge, Zie- rikzee en Breskens. Het „Archief" van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen voor het jaar 1893 bevat een uitvoerige studie der heeren A. Walraven en F. P. Polderdijk over: De Kuststreek van het Zuid-Oostelijk deel van Walcheren in vorige tijden. Zij behandelt achtereenvolgens de Lemmele, een water tusschen de beide Scheldearmen, het grond- verlies door dijkbreuken en overstroomin gen van Welzinge tot Zandijk, de verlan ding van den stroom door op- en aanwas, de aanwinst van gronden door indijking se dert de 17e eeuw. Reeds bij deze gelegen heid deed de heer Polderdijk zich kennen als een kundig kaartenteekenaar; het arti kel wordt verduidelijkt door een nauwkeu rige kaart van zijn hand. De schrijvers zetten hun nasporingen voort en verrasten in 1896 de belangstel lenden met een werk van 367 bladzijden, getiteld: Geschiedenis en plaatsbeschrijving van de gemeente Nieuw- en Sint Joosland, met twee platen en een historisch-topogra- phische kaart, welke laatste wederom door Polderdijk was samengesteld. Ontzagwek kend is het materiaal, door de auteurs in dit boek verwerkt. De meeste geschiedkun dige bijzonderheden zijn ontleend aan oor spronkelijke stukken, aanwezig in de Rijks archieven te 's Gravenhage en Middelburg, alsmede in de archieven der gemeenten Middelburg, Arnemuiden en Nieuw- en St. Joosland. In 1895 verloor de heer Polderdijk door den dood zijn trouwen medewerker. Hij zelf bleef zich onverpoosd verdiepen in de geschiedenis van zijn geliefde geboorte streek. Nieuwe vruchten van zijn onder zoek publiceerde Polderdijk in het „Archief" van het Zeeuwsch Genootschap der W„ 1931. Het artikel heet: Het eiland Sint- Joosland. Ook deze studie gaat weder ver- VEERE. Vrijdag vergaderde de Ver. voor Luchtbescherming alhier onder voorzitter schap van den heer D. Huinink. De voorz. sprak een bijzonder woord van welkom tot de vele aanwezige dames en tot den sergt.- Macht. G. J. van Leyden, die als opvolger van den heer Kesteloo den leider van den gascursus zal zijn. Aan de hand der ingekomen stukken zal .m. getracht worden een afgevaardigde te zenden naar de kringvergadering, waar de nieuw ontworpen regeling voor de heele vereeniging besproken zal worden alsmede een uniforme regeling voor de contributie. Inzake een hofodbestuursvoorstel, om tot contirbutieverhooging oyer te gaan, stelt de afdeeling voor deze te bepalen op f 0,25 of f 0,70 incl. abonnement „Luchtgevaar". Zeeland, aldus de voorz., is nog steeds 't proefkonijn betreffende de luchtbescher mingsoefeningen. Na eindelooze bespreking is het programma voor Zeeland opgesteld. Op 22 Jan. wordt een proef verduistering ge houden en daags darana de oefenin'g zelf. De uitkijk- en luisterdienst alhier zou ge combineerd kunnen worden met den mi litairen dienst; deze zal voor den berichten dienst zorgen. De Campveersche Toren, de Vliegloods en het bureati der luchtbescher ming zijn de centrale punten. Nk de rondvraag sprak de heer Van Ley den over den gascursus. Spr. riep allen, die een masker bezitten op, deel te nemen aan den cursus. Spr. gaf eenige voorbeel den van gasgevaar. Mr. A. Meerkamp van Embden schrijft ons: Op 1 Januari a.s. hoopt een verdienstelijk Zeeuwsch geschiedkundige zijn 80en ver jaardag te vieren. Het is de heer F. P. Pol derdijk te Nieuw- en Sint-Joosland, die van 1893 af de Zeeuwsche historische literatuur met een reeks deugdelijke bijdragen heeft verrijkt. gezeld van een prachtige kaart, geteekend door den schrijver. De Arne en het Arnemuidsche voetpad is de titel van een omvangrijke bijdrage in „Archief", 1933. De hierbij behoorende door Polderdijk geteekende kaart mag een waar meesterstuk worden genoemd. Een artikel over de Houtzaagmolens bij Nieuwland, met illustraties, opgenomen in „Archief", 1936, besluit (voorloopig) de se rie artikelen, verschenen in het tijdschrift van het Zeeuwsch Genootschap der W. Als afzonderlijke werkjes gaf Polderdijk o.a. uit in 1937: De gerechtsplaatsen van Middelburg, met een kaart, en in 1938: De schapenstellen of stelbergen op de Zeeuw sche schorren, geïllustreerd. Hiermede is nog lang niet alles genoemd, wat door den vruchtbaren schrijver aan de pers werd toevertrouwd. Bij het lezen van zijn werken wordt men steeds weder op nieuw getroffen door de buitengewone nauwkeurigheid van dezen vorscher, waar bij hij echter niet altijd ontkomt aan een zekere wijdloopigheid. Ontegenzeggelijk heeft hij tallooze merkwaardigheden van het verleden zijner streek voor het nage slacht vastgelegd. Het groote belang van archiefstudie is hem niet verborgen geble ven. Ook zijn herhaalde schenkingen van geteekende kaarten aan het Rijksarchief in Zeeland getuigen hiervan. Nog altijd kan men hem, meestal des Donderdags, in een der archiefbureaux zien zitten, gebogen over oude folianten en kwartijnen. Moge dit nog lang zqo voortgaan! De heer Pol derdijk, de ijverige en bescheiden geschied schrijver, verdient een woord van warme hulde en van warme erkentelijkheid voor zijn omvangrijken en nuttigen arbeid. MIDDELBURG. ELECTRO, Charlie Chan in Honoloeloe. De vele spannende avonturen van den beroemden Chineeschen detective Charlie Chan heeft diens naam een zekere ver maardheid gegeven. Wijlen Warner Oland speelde de rol van dezen speurder in meni ge film en het succes van deze creatie was zoodanig dat men na zijn dood naar een op volger gezocht heeft om Charlie Chan al thans te laten voortbestaan. Sidney Toler is nu de man met de bloemrijke taal die de ingewikkeldste gevallen weet op te los sen. Hij doet dat op een sympathieke ma nier en drukt de voetsporen van zijn voor ganger op lofwaardige wijze. Men maakt kennis met hem, wanneer hij met zijn uitgebreid gezin aan den maaltijd zit en dra blijkt dat nog meer leden van dit gezin zich tot vaders vak aangetrokken gevoelen. Wanneer Vader Chan op kraam visite moet, neemt zoonlief Jimmy de kans waar om een moord op te lossen. Helaas is hij nog maar een leerling en dank zij Chan's ingrijpen wordt hij behoed voor een algeheel échec. Niettemin geeft hij nuttige aanwijzingen aan boord van het schip waarop het geval zich afspeelt. Langzaam maar zeker ontwart Charlie Chan de ingewikkelde en voor den toe schouwer hoogst mysterieuse geschiedenis. Hij doet dat op de hem eigen wijze, on der vertoon van veel vriendelijkheden aan ieders adres. Doch zoo zachtmoedig is hij toch niet of hjj weet de hand te leggen op den moordenaar. Er loopen tal van vreemde typen rond op het schip en steeds maar weer gebeu ren er onverwachte dingen. En de man die het gewoonst van allen is, die is het juist. Wie? Dat mag in een detectivefilm niet verteld worden. Daar moet men Char lie Chan voor aan 't werk zien. 't Is heusch de moeite waard. Want be halve voor de. noodige spanning is er ook gezorgd voor de amusante zijde van de zaak, niet in 't minst door de tegenstelling van den charmanten detective en de rest van het gezelschap. Zigeunerbende. De waas van romantiek die over de vrijbuiters der samenleving hangt, heeft men in deze film een vroolijken inslag ge geven. Met zang en dans brengt dit Zigeu nervolkje den dag door en voor leeftocht zorgen de handige jongens van de familie. Een bij de hand meisje zorgt voor de orde en tucht en alles zou normaal verloopen zijn, ware het niet dat op een gezelligen avond plotseling een chique jongedame den kring letterlijk komt binnenrollen. Zij blijkt haar geheugen verloren te "hebben en dientengevolge wordt zjj in de clan op genomen en Rawnie gedoopt. Tusschen haar, en de vergetelheid' zoekenden, Tony ontspint zich een idylle, tot dat door een toeval blijkt dat Rawnie door een opera tie haar geheugen weer terug kan krij gen. De troep zorgt dat het geld hiervoor bij elkaar komt, waarin de mondharmoni- ka-virtuozen, die de gansche film door en vooral de aanvoerder Gino een aller dwaaste rol spelen, een groot aandeel heb ben. Tony en Rawnie krijgen elkaar na een bewogen tijdperk. Dat is het voornaamste. Kostelijk zijn de scènes waarin Gino met zijn gekke grimassen de zaal doet schate ren van het lachen. Zigeunerbende is inderdaad een heel vroolijke film. CITY. Getuigen spreken. De erfenis van den wereldoorlog is in vele films van schier alle zijden belicht „Getuigen spreken" behandelt het ge val de Vétheuil, een industrieel, die in den oorlog door de Duitschers als een menschelijk wrak krijgsgevangen gemaakt werd. Als zoovele anderen had hij zijn ge heugen verloren. Als een kind moest hij opnieuw leeren spreken en lezen Zelfs zijn naam was hij vergeten, doch hij werd herkend als Roger de Vétheuil en als zoo danig leeft hij voort, een groot man, al gemeen geëerd. Doch daar duikt het ge rucht op dat hij niet de Vétheuil, doch de vermiste misdadiger Jean Pelletier is In een bewogen rechtszaak wordt zijn positie bevestigd, doch de man gaat zelf aan zijn identiteit twijfelen. Hij zet zelf het onderzoek voort en het wordt hem dui delijk dat inderdaad een persoonsverwisse ling heeft plaats gehad Hij is bereid dc consequenties te aanvaarden, doch hij overziet daarbij dat hij niet alleen zich zelf, doch ook zijn vrouw en kind zal treffen als hij zijn positie opgeeft. Een sinistere figuur tracht uit de situatie munt te slaan, doch de feiten ontwikkelen zich anders als deze vampier in menschenge- daante zich gedacht had. Dit ietwat fantastische gegeven is in deze uitstekende Lumina film van den be kwamen regisseur Kurt Bernhardt op vol komen aanvaardbare wijze uitgewerkt Charles Vanel beeldt treffend de figuur van den hoofdpersoon uit. De Fransche film munt uit door een verfijnde entourage en een magnifiek gekozen bezetting, waar van Ta'nia Fedor, Jules Berry en Suzy Prim genoemd mogen worden. De zeeslagi. Ook de film die voor de pauze draait is een oorlogsfilm, zij het dan dat zij in het Verre Oosten speelt, waar Japan met een ongenoemd land in oorlog is. Het exoti sche milieu, dat goed getroffen is, geeft een bijzondere bekoring aan deze rolprent waarin Charles Boyer en Merle Oberon hun rollen spelen of zij in Japan geboren en getogen zijn Charles Boyer is de commandant Yorisa ka, Merel Oberon diens vrouw. Yorisaka is vóór alles en altijd patriot, de dienaar van zijn vaderland, welks marine hij op het niveau der Engelsche navy wenscht te brengen Geen offer valt hem hiertoe te zwaar. De film heeft een dramatisch ver loop en eindigt met een verbluffend rea listisch verfilmde zeeslag tusschen moder ne slagschepen, welke beelden van een droeve actualiteit zijn. Wie den zeeoorlog in al zijn gruwzaamheid wil zien, mag deze film niet verzuimen. GRAND THEATER. GOES. Gunga Din. Deze film wekt tal van gevoelens bij den toeschouwer op, en vooral ook die van be wondering voor het geweldige werk dat er aan vooraf gegaan moet zijn. En als we de ze film gezien hebben, begrijpen we ook dat ze twee jaar voorbereiding noodig had. Een heel Hindoesch dorp moest er voor gebouwd worden, een tempel van kolosale afmetin gen. En ditmaal kon het geen carton maar moest alles hecht van constructie zijn. Niet minder dan driehonderd arbeiders zijn daar toe tewerkgesteld! En daarna kon pas de opname beginnen, met de beste filmartisten in de hoofdrollen, duizenden figuranten, oli fanten, paarden, orgineele inboorlingen, enz, enz. De film geeft een beeld van een opstand van de Thugs", de secte der wurgers, te- ÏX KAPELLE. Onder leiding en uitgaande van O. en O. had voor de militairen in het lokaal Obadja een rookwedstrijd plaats, ge organiseerd door de firma Van Nelle te Rot terdam. Een luitenant opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord en gaf verder het woord aan de vertegenwoordiger der firma, den hr. van Geest, die eveneens de militai ren hartelijk verwelkomde en meedeelde de regels voor den te houden wedstrijd, welke precies om 7 u. 30 begon. DRIEWEGEN. Donderdag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Ort. Afwezig was de heer De Jager. Na gebruikelijke opening en lezing der notulen deelt de voorz. mede: le dat de commissie tot voorlichting inzake bescher ming van archieven met aandrang in over weging geeft, de thans bestaande archief kamer in het gemeentehuis te doen om bouwen tot een brandvrije kluis, daar het archief te veel van vocht te lijden heeft. De ze zaak is voor het geven van advies in hem den van den gemeente-opzichter gesteld; 2e dat ingekomen is een dankbetuiging van den heer J. v. Oosten Hzn. aan den Raad, dat hij slechts voor den tijd zijner mobilisatie ontslagen werd als ambtenaar, belast met de steunadministratie; 3o dat door Ged. Staten een verordening werd vastgesteld, betreffende een regeling tot centralisatie van. het bouw- en woning toezicht op Zuid-Beveland, geldende voor deze gemeente; de regeling treedt 1 Jan. 1940 in werking. 4o dat door den Minister van Soc. Zaken is bepaald, dat aan alle ondersteunden en bij de werkverruiming geplaatsten een duurtebijslag mag worden gegeven van 5 der netto-uitkeeringen over het tijdvak van 17 Dec. '39—2 Maart '40; 5o dat Ged. Staten machtiging hebben verleend de opbrengst van de woning te El- lewoutsdijk voorloopig geen bestemming te geven. Door B. en W. wordt een verordening in gediend tot heffing van rechten voor het ge bruik van het gemeentelijk aanplakbord, waarin o.a. bepaald wordt, dat het publica tierecht beloopt van 0.25 per 7% dm2 tot 1,65 per 120 dm2 en f 0,75 voor elke vol gende m2. Na eenige discussie wordt het ^voorstel van B. en W. aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten waarin zij er op wijzen, dat bij de Staten Gen. een wetsontwerp, is in gediend tot verlenging der wet van 4 Maart 35 tot instelling van het Werkloosheidssub- sidiefonds, stellen B. en W. voor het besl,uit tot heffing van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting, genomen in de vergadering van 27 November 1939, in te trekken, wat wordt aangenomen. Met 4 tegen 2 stemmen op den heer Leen man wordt tot lid van het Burg. Armbe- Op het commando „salvo-vuur" werden de pijpen gelijktijdig aangestoken, om 12 u. 30 m. was de laatste pijp uitgerookt. De Van Nelle's prijzen werden hierna door den heer J. Harthoorn te Kapelle uitgereikt. Ze ven mooie prijzen waren beschikbaar ge steld, welke onder applaus werden aan vaard. Met een woord van dank aan de verte genwoordigers van de Van Nelle's fabrie ken en de mededingers in den wedstrijd be ëindigde de luitenant dezen gezelligen avond. AARDENBURG. Donderdagavond gaf het Aardenburgsch Gemengd Koor met mede werking van de kindersymphonie van Oost burg een uitvoering in de sociëteit „Spoor tot Vriendschap", beide onder leiding van den heer Jacob Ros. Waar noodig begeleid de mej. N. Kouwe het koor op de piano. Voor de pauze trad als soliste op mej. C. Nieskens met enkele liedjes van F. Hulle broeck en na de pauze mej. M. van Dix- hoorn met „De Rozenkrans" van E. Nevin (W. Ciere) en „Duizend gouden sterretjes" van W. Geisler. De kindersymphonie uit Oostburg speelde „Kindersymphonie" van Jos. Haydn. Alles bij elkaar was het een zeer geslaag de avond, waarop de directeur en de mede werkenden met trots kunnen terugzien. TERNEUZEN. Bij k. b. van 20 December is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille, in zilver aan J. P. de Vos, in dienst van den heer H. van Cantfort, alhier. Bij Kon. besluit van 23 December zijn met ingang van 1 Januari 1940 benoemd tot reserve eerste luitenant van de land macht bij hun tegenwoordig regiment de reserve-tweede luitenants P. J. van Voorst Vader van het 20e reg. infanterie, W. En gelsman, P. A. Hofman, E. L. P. A. M. Hoogeveen, N. G. Kardoes, G. R. Visser, D. J. Correljé, W. de Boer, mr. J. W. G. Kru- seman, allen van het reg. kustartillerie, bij de militaire administratie G. K. de Waardt van het 3de reg. infanterie. gen het blanke gezag, en dit wordt in de eerste plaats vertegenwoordigd door drie dappere kerels: Culler (Carry Grunt), Machesney (Victor Mclaglen) en Ballan- tine (Douglas Fairbanks jr.) wier gezame- lijk en avontuurlijk optreden onwillekeurig aan de geschiedenis van de „drie musket- tiers" doet denken. En toch heeft de film haar naam ontleend aan den stille held „Gunga Din" (Sam Jaffa), die tenslotte zijn leven geeft om zijn vele soldaten te redden. En dan zegt zijn hoogste commandant: „Je was een beter mensch dan ik ben, Gunga Din." „Gunga Din" is gemaakt naar een ballade van Rudyard Kipling, maar de film over treft dit meesterlijke gedicht verre in sug gestieve kracht. Ze is romantisch, drama tisch, ruw en eerlijk. Er is veel humor, bra- vour en spanning. En er is ook veel onwaar schijnlijks in. Maar toch boeit elke scène, leeft men mede tot het einde, en maakt de film een sterken indruk omdat we ^-.ar aanvaarden als een grootsch, tot beet bur;- worden gedicht. Ba_. Het witte Uit het voorprogramma, waarin (X mooie gekleurde teekenfilm gegeve» b b van Wald Disney, verdient vooral jren f>e- „Het Witte Wonder" genoemd te an {^00p Een schitterende eenacter van de WPPk' velden in de bergen en skidemonsPer e.e*' men, om hun schoonheid en wi'tbetaling. schier ademloos volgt. ekhandel stuur gekozen de heer J. de Winter. In de commissie tot wering van school verzuim worden benoemd de heeren: J. Blok, L. Goense, M. Goeree, Jac. Krijger en J. P. Israël. Op deze laatste vergadering van het jaar wijst de voorz. er op, dat het bijna afgeloo- pen jaar een zeer bewogen tijd is geweest, doch dat gelukkig de oorlog ons land nog voorbij getrokken is. Wethouder Timmer man spreekt de hoop uit, die wij ook in de toekomst er van verschoond mogen blij ven. Hierna sluiting. Middelburg, 29 December. Veldsla 20 c., Spruiten 1327 c., Witlof 1021 c., Schorseneeren 913 e., Koolrapen 12 c., Waspeen 3,5 c., Andijvie 415 c., Breek- peen 1,52 c„ Uien 12 c., Kroten 1,53 c., Sav. Kool 47 c., Roode kool 24 c., Boerekool 410 c., Prei 3,56 calles per kg,' Kroten 2,5 c., Knolselderie 2-4,5 e., al les per stuk. Jan. 3 Wissenkerke, land, Hoefer. 4 Wolphaartsdijk, Inboedel, Jonkers. 9 Middelburg, Meubelen, Notarishuis. 11 Wolphaartsdijk, Huis enz. Jonkert. MIDDELBURG. ZA 30 Dec ZO 31 Dec. Dansen, versierde feestgebouw Muz. Ensemble Jesayes, St. Joris. MA 1 Jan. Nieuwjaarsbal, Ensemble Jesayes, Feestgebouw, St. Joris. GOES 1940. ZA 30 Dec ZO 31 Dec MA 1 Jan. Nieuwjaarsbal; Schuttershof 19,00 h. MA 1 Jan. Opv. „Inkwartierige", „Kunst vrienden", Pr. van Oranje, 19,00 h. BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 29 Dec.—DO 4 Jan. „Getuigen spreken" en „De Zeeslag (The Battle), 20,00 h. ZO en MA 15,00 h. matinée. ELECTRO, Middelburg VR 29DO 4 Jan. „Zigeunerbende" (Raxals) en „Char lie Chan in Honoloeloe", 20,00 h. ZO en MA 15,00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 29 Dec^-M 2 Jan. „Gunga Din", 20,00 h. ZO 15,00 h. matinée met „Gunga Din en „Het recht der sterkste". MA 1 Jan. 14,00—16,00 h„ 18,00 h. en 20,00 h. „Gunga Din"; Di 14,00 h. „Gunga Din". GEMEEN. lederen middag Trio Guus Fritze; Hotel Noordzee-Boulevard, Vliss., 15.30 18.30 h en vanaf 20.00 h. 31 Dec. Oudejaarsbal, Paviljoen Intime, v Vliss. u l Jan. Dansen, Café Tramzicht, Dom- bur burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6