föij/u>>tc/r„MIJMHARDTJES" DEN POLITIERECHTER TE Mil UIT DE PROVINCIE L WALCHEREN ZUID-BEVEL AND. NOORD-BEVELAND HOEST FAME 9\ (Ingez. Med. WAAR IS WERK? Laat Uw handdruk vermenigvuldigen ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Raad van Vrouwenpolder. BURGERLIJKE STAND AGENDA VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN MARKTBERICHTEN AGENDA. I - Let ep den hartvorm, «tuk» 50 ct 2 tl 10 ct (Ingez. Med.) AAGTEKERKE. De collecte ten bate van het Marine Rampen Fonds heeft opge bracht f 16,03%. ARNEMUIDEN. Onder leiding van mej. G. J. Hoek vierden Donderdagmiddag de 90 kinderen der Christelijke Bewaarschool het Kerstfeest, waarbij het bestuur en veel belangstellende ouders aanwezig waren. Des avonds vond de Kerstfeestviering plaats met 186 kinderen, meest leerlingen der Zondagschool. Behalve het Bestuur waren mede aan wezig burgemeester H. G. Horningen en mevr. HorningenFrancke. Dit feest stond onder leiding van ds. Dippel Ned. Herv. Pre dikant te Middelburg. Verder werd de avond gezellig doorge bracht met het vertellen van een stem mingsvol verhaal door mej. Hoek, het zin gen van Kerstliederen en tractatie. Aan ieder der vertrekkende leerlingen werd een bijbel uitgereikt, terwijl de overigen hen toezongen. Tenslotte werd aan alle een ge schenk overhandigd. BIGGEKERKE. Donderdagavond ver gaderde de afd. van de ZLM. onder voorzit terschap van den heer L. Simonse Lz. De mobilisatie heeft de boeren veel moeilijk heden berokkend, aldus de voorzitter in zijn openingswoord, maar laten wij ook zoo veel mogelijk medewerken niet zwaarder te maken dan ze reeds zijn. Ook de regee ring heeft in dezen geest een beroep ge daan op de boeren. De begrooting voor het dienstjaar 1940 werd vervolgens vastgesteld op f 137 in ontvangsten en uitgaven. De contributie regeling is voor dit jaar niet gewijz'gd. Als bestuurslid werd herkozen, de heer E. de Korte, tot afgevaardigden naar de verschillende vergaderingen de heeren L. de Pagter en A. de Voogd. Voor de komen de jaarvergadering zal een spreker ver zocht worden een inleiding te houden. GRIJPSKERKE. Dezer dagen vergaderde de afd. der Z.L.M. alhier onder leiding van haar voorzitter den heer A. W. Cevaal. Be sloten werd om voor de te houden ploeg- wedstrijd 2 te geven. De voorzitter werd met op 1 na algemeene stemmen herkozen. Als afgevaardigde der Z.L.M. voor 1940 werd benoemd de hr. W. Coppoolse. De heer Sietema hield een lezing over „Melkwinning op de boerderij". De heer Ikkink directeur der coöperatieve aankoopvereeniging gaf inlichtingen over de veevoeder en kunst- mestdistributie. De Kringsecretaris, de heer Kleinepier sprak over de verplichte stieren- keuring en spoorde aan tot deelname aan den aardappel- en melkerscursus. De voor zitter dankte de sprekers. VROUWENPOLDER. De Commissaris der Koningin heeft den heer L. Maas alhier, benoemd tot landbouwdeskundig adviseur voor deze gemeente, in verband met de uit voering van art. 23 van het Vogelbesluit 1937 voor het jaar 1940.~ BAARLAND. De commissaris der Konigin I dezer provincie heeft tot landbouwkundig adviseur ter uitvoering van de Vogelwet voor deze gemeente aangewezen de heer P. van 't Westeinde alhier. Onder het vee van den landbouwer M. Driedijk, alhier is mond- en klauwzeer uitgebroken. Donderdagavond werd in café Ttraas, alhier een filmavond gehouden voor dana- teurs en genoodigden van de muziekver- eeniging Prinses Juliana. Voor dzen avond bestond goede belangstelling en de films vielen bij het publiek goed in den smaak. IERSEKE. Hedenmorgen werd door no taris E C. van Dissel te Goes publiek verkocht voor de familie J. de Koeyer. Sr onder Ierseke, aan de Paardenmarkt: perc 1 een woonhuis, waarin slagerij, schuur tje en erf, gedeeltelijk erfpacht, groot circa 1 a en 78 ca. Hoogste inschrijver de heeren J. van Putten en J. C. Waverijn voor 1468; perc 2 een woonhuis met erf, gedeeltelijk erfpacht, groot circa. 1 a en 58 ca. Het pakhuis staande op dit perceel was niet onder den hoop begrepen. Hoogste in schrijver de heer C. Nieuwenhuize voor 1490 Niet verhoogd. Combinatie perc. 1 en 2 kooper de heer Joh Kole-voor 2980. Onkosten 7% 25. KRUININGEN. De gemeentepolitie van Kruiningen verzoekt den bestuurder van de vrachtauto, die de aangereden boerenwagen is voorbij gereden vóór de aanrijding plaats had, nogmaals dringend zich bij de politie op te geven. Deze aanrijding heeft plaats gehad op Donderdagmorgen 14 Dec. des morgens om ongeveer 7 uur op de Rijksweg te Kruinin gen. De vrachtauto-bestuurder, die zich in het belang van aangeredene en aanrijder dient op te geven, reed ook in de richting Krabbendijke. OVEZANDE. Gistermorgen had op den Borsselschendijk onder de gemeente Ove- zande ernstige aanrijding plaats tusschen de auto van den heer R. uit Ovezande en de autobus van de Wed. de Muijnck uit Borssele. De personen auto werd van voren ge heel in elkaar gereden, terwijl de autobus geringe schade had. De heer R. liep een lichte hersenschudding op. De andere in zittenden bekwamen lichte verwondingen. De politie was direct ter plaatse en stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. OVEZANDE. Onder het vee van den land bouwer P. de J. alhier, is mond- en klauw- zeer uitgebroken. RILLAND. In de gister gehouden Raads vergadering, werd tot agent derarbeids bemiddeling benoemd, de heer J. kouman, ambtenaar ter secretarie. Tot secretaris penningmeester van het Burgerlijk Armbe stuur, werd benoemd de heer A. de Pree, gemeente werkman alhier. De gediplomeerden van den 1-jarigen cursus landbouwhuishoudkunde zjjn: M. M. Breure, Geersdijk; C. D. Christiaanse, Colijnsplaat; E Dekker, Kortgene; G. A. de Fouw, Colijnsplaat; J. J. v. Halst, Wis- senkerke; Tonia Hartog, Colijnsplaat; Jac. H. P. de Koster, Colijnsplaat, Joh. W. Kramer, Kamperland; C. de Lange, Colijns plaat; P. J. v. d. Moere, Kamperland, W. C. Noordhoek, Kortgene; To de Oude, Geersdijk; S. C. Overbeeke, Kortgene; M. v. Pagee, Wissenkerke; P. A. Priester, Cats; L. Tazelaar, Colijnsplaat, M. J. Ver sprille, Cats; C. cle Wilde, Cuts. KORTGENE. Donderdagavond vergader de de Onderlinge Varkensverzekering „Door Eendracht Sterk" in „De Stadswjjn- kelder" alhier onder leiding van den heer Chr. Noordhoek. De eerevoorzitter, de heer A. Maas, werd speciaal welkom geheeten. De v o o r z. vertelde, dat het afgeloopen jaar er, wat de kas betreft, gunstig voor staat. De heer J. A. Schippers was 35 jaar bestuurslid, waarvan 20 jaar penningmees ter. Hij werd door den voorz. toegesproken (Zitting van gisteren). MINDERWAARIGHEIDSCOMPLEX. Den 24-jarigen schilder J. S. uit Waterland kerkje was de meening toegedaan, dat als hij het vaderland niet dienen kon in een hem passende functie, hij beter heelemaal niets kon doen. Hij was door den burge meester van zijn dorp ingedeeld bij den ge neeskundigen dienst van de luchtbescher ming. Deze onderscheiding wist verd. niet op de juiste waarde te schatten. Hij toonde dat door niet op den verbandcursus te ver schijnen. „Waarom niet?" informeerde de politie rechter. „Ik zag er geen nut in, mijnheer de rech ter. Ik ben niet geschikt voor zulk werk." „Dat is niet aan jou om te beoordeelen," vermaande de politierechter. „"Waterland- kerkje is een kleine gemeente, daar hebben ze niet de keus uit talrijke deskundigen, zooals in Amsterdam b.v. Ze moeten wer ken met de menschen die ze hebben." VERKOUDHEID BRONCHITIS Sedert meer dan 30 jaar wordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw baar geneesmiddel ter bestrij ding van aandoeningen der ademhalingsorganen. SIROOP Kleine flacon f 1.15 Groote flacon f 1.90 De districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren; Noord- en Zuid- Beveland; Schouwen en Duiveland zendt ons de volgende opgaven. Binnenland. EINDHOVEN: voor schoen- en lederfa- hrick hekw draaier-fraiser voor verticale I fraisbank; loon plm. f 30 per week; soil. om te komen. De e y getuigschr. Het ^kwam den politierechter voor dat I VENLO: 2e banketbakker bek verd. hier eenigszins abuis was. Ten eerste en gecomplimenteerd. De ontvangsten over vera, mei "t" ten •38-'39 waren 3,9,75, uitgaven m37; Jg «SSa"»teS flTTOininniinmiiiiniBniniiiniiiffliinnHtiiiiiiimniniiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiHiiniimiimiTniiinimiHimmiminnnBmiiiimiiniinniiiiiti Eigenlijk zoudt U al Uw kennissen, klan ten en zakenrelaties op Nieuwjaarsdag de hand moeten schudden. Dat kan met een hartelijken „handdruk per ad vertentie". Toon zoodoende dat U „dat ietsje meer geelt", waardoor men graag zaken met U doet. Geef nog heden Uw Nieuwjaars annonce op. Uw relaties zien er U graag bij! De prijs van zoo'n Nieuwjaarsadver tentie in de Middelburgsche Courant en Goesche Courant is 80 centdaar hebt U 4 regels tekst voor. Iedere regel meer kost 20 cent. In de naamlijst is de prijs 15 cent per regel. Alles contant te betalen. Geeft nog heden Uw opdracht aan onze bureaux te Middelburg en Goes, of aan onze agenten. saldo 160,38. Saldo van vorige jaren 1255.75 Kasbezit 1416.10. De tegenwoordige contributie werd ge handhaafd. Ook in de uitkeeringen voor ge storven dieren kwam geen verandering. Het entreegeld werd op 1 bepaald. De heeren Chr. Noordhoek en A. P. Blok traden periodiek af zulks als resp. voorzit ter en secretaris en werden herkozen. De commissaris H. A. Kramer werd bij accla matie herkozen. Het salaris van den penningmeester en bode werd onveranderd vastgesteld. GROEDE. Donderdagavond 21 Dec. j.l. hield het Groene Kruis alhier een alge meene vergadering, in hotel „De Drie Ko ningen", onder voorzitterschap van den heer A. J. Pauw. Mededeeling werd gedaan, dat binnen kort aan alle leden een circulaire zal wor den toegezonden betreffende verschillende bijzonderheden omtrent het kunnen beko men van een baker door tusschenkomst van het Groene Kruis. De aftredende bestuursleden mevr. Dee Haak en de heer A. J. Pauw, werden bij acclamatie herkozen. De begrooting 1940 werd met algemeene stemmen goedgekeurd tot een bedrag van ontvang en uitgaaf van 920 met een post va nonvoorzien van 71,55. VROUWENPOLDER. Vrijdagmiddag ver gaderde de gemeenteraad onder leiding van burgemeester W. Maas. Afwezig met ken nisgeving was de heer L. Dingemanse. Na bespreking werd m. a. st. besloten, tot vast stelling van een gemeenschappelijke rege ling, voor hulpverleening op het gebied van de luchtbescherming der gemeenten op Walcheren. Besloten werd, het uitgebroken bestra tingsmateriaal, komende uit de Gapingsche weg, te bestemmen tot verharding van daarvoor in aanmerking komende binnen wegen en de uitkomende brik ter beschik king van belanghebbende ingezetenen te stellen, voor den prijs van 1.75 per m3. Ingekomen was een verzoek van C. Wa genaar e.a. om over te gaan tot verharding van het onder de gemeente gelegen gedeel te van den Zoekweg. Na een door wethou der Maas gegeven toelichting, werd m. a. st. besloten, de voor de verharding benoo- digde brik gratis beschikbaar te stellen van belanghebbende aangelanden, onder voor waarde, dat hunnerzijds voor de overige werkzaamheden aan de verharding verbon den, wordt zorg gedragen. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1940 werd vastgesteld met in ontvang en uit gaaf 821.69. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim in de afd. Ga- pinge n.l. de heeren L. Oranje, J. Suur- mond, C. Langebeeke Jr., C. Dingemanse Jzn. en W. Louwerse Jzn. werden herbe noemd en tot leden dierzelfde commissie in de afd. Vrouwenpolder de heeren L. Maas, P. Schoe, S. de Roo, W. van Hekken en J. Geerse Sr, Een geldleening groot 26500,—, dienen de tot dekking van de ten laste der gemeen te blijvende kosten verbonden aan de ver betering van den Gapingschen weg zal wor den aangegaan. Na breedvoerige bespre king van een besluit tot invoering van de heffing eener baatbelasting, dienende tot gedeeltelijke dekking der kosten verbonden aan de verbetering van den Gapingschen weg, waaraan door alle leden werd deelge nomen, werd door den heer A r e n d s e, gesteund door den heer Van den dergelijke mededeeling zou hebben laten doen. Om verd. van de dwabngen zijns weegs te genezen, eischte de officier van justitie 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verd. zei, dat hij daar liever niet mee accoord ging. De politierechter vond hem hardleers en deed uitspraak conform den eisch. RIJWIELKETTINGEN OP DE VUILNISBELT. De 19-jarige werkman J. P. L. uit Goes hield er van, door de Goesche straten te zwerven en vooral zwierf hij veel en graag om de vuilnisbelt heen. Op een keer vond hij in dit welriekend oord een kartonnen doos, die er veelbelovend uitzag. De jonge ling opende de doos, en zag niet minder dan twaalf nieuwe rijwielkettingen hem tegen- blinken. Ofschoon hij heel goed begreep, dat de doos door een gebrek aan organi satie hier was terecht gekomen, e feitelijk heel ergens anders hoorde te zijn, deed hij VENLO: 2e banketbakker bek. m. alle voorkomende werkzaamh.; leeftijd 1825 jaar R.K.; vóór 1 Jan. a.s.; loon plm. f 30 per maand kost en inwoning; soil, met afschr. van getuigschr. NIJMEGEN: bekw. of aank. klokkenma ker, moet zelfst. kunnen werken en beslist als klokkenmaker gewerkt hebben; dad.;; loon in acc. n.o.t.k.; aanb. met afschrift v. getuigschr. GRONINGEN: opvoedend ambtenaar, ge wend leiding te geven aan moeilijke jeugd; salaris f 600 p. jr. kost, inwoning en vrije geneeskundige behandeling; de betrekking is tijdelijk in verb. m. mobilisatie van den tegenwoordigen ambtenaar. DORDRECHT: voor tijdelijk, 4 perso nen in staat zijnde eenvoudige opmetingen (terrein) te verrichten. Soil, onder opgave van levensloop, opleiding, praktijk en ver langd salaris. GOUDA: dienstbode; leeftijd tusschen 20 en 25 jaar, kunnen koken (gewone keu ken) en zelfst. werken; strijken en ver stellen strekt tot aanbeveling; dad.; aan- vangsloon f 25 per mnd. kost en inwo ning; hulp van 2e meisje en werkster aan wezig. AALTEN: halfwas kleermaker bek. met geen aangifte van zijn vondst. Hij nam de I unlform kleeding; dad f 4 tot f 7 p. wk. doos mee naar zijn huis en deelde de fiets- kettingen uit aan zijn broers, om ze voor hem te verkoopen. Maar de lieve broers gaven hem geen cent van het geld. Toen de zaak uitkwam, werden er nog twee ket tingen bij hem thuis gevonden. „Je loopt veel om die vuilnisbelt heen hé als de opzichter en de werklui weg zijn' zei de politierechter. ,Ja, dan zijn er geen menschen", gaf verd. naïef toe. ,Dat is 't hem juist", zei de politierech ter, waarop verd. keek of deze woorden hem eenigszins raadselachtig voorkwamen. De officier van justitie eischte 15 of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. kost en inwoning; voor minstens 3 mnd. Door de Arbeidsbeurs kunnen regelma tig worden geplaatst: keukenmeisjes; 2e meisjes en dagdienstboden voor Middel burg, omliggende gemeenten of elders in Nederland. Aanbiedingen kunnen hiervoor onder overlegging getuigschriften geschie den bij de Arbeidsbeurs of bij de plaatse lijke Agenten der Arbeidsbemiddeling. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Organen der Arbeidsbemidd. DE DAGVAARDING, Wie wel eens een uitgebreide dagvaar ding gelezen heeft, en zich daarbij moei zaam een weg heeft gebaand door de tal rijke „althans" -en, kan zich levendig in denken, dat de justitie wel eens verward raakt in de prikkeldraadversperringen van het juridisch proza. Wat er aan de dagvaarding van den 29- jarigen D. S., schippersknecht te Hansweert ontbrak, weten we niet. Hij werd beschul digd van verzet tegen en mishandeling en beleediging van een gemeenteveldwachter, toen deze hem wegens dronkenschap naar een rustig oord (te weten: het arrestanten lokaal) wilde overbrengen. Verd. was gis teren niet voor den rechter verschenen. De politierechter bekeek de dagvaarding, peinsde en overlegde, won links en rechts informaties in, en ging er tenslotte schoor voetend toe over, de dagvaarding nietig te verklaren. Afwezige verdachte triomfator! Zitting van Vrijdag 22 December. De volgende personen werden gedag vaard J. S., 24 jaar, schilder te Waterlandkerk je, wegens het feit dat hij op 2 November 1939 te Waterlandkerkje, terwijl hij door den burgemeester was ingedeeld bij den ge neeskundigen dienst voor de gemeenschap pelijke luchtbescherming, opzettelijk niet heeft voldaan aan zijn verplichting om als- toen een verbandcursus van genoemden geneeskundigen dient bij te wonen. Eisch en uitspraak 15 of 10 dagen. J. P. L., 19 jaar, werkman te Goes, we gens diefstal van een twaalftal rijwielket tingen, gepleegd in October 1939 te Goes. Eisch en uitspraak 15 of 10 dagen. D. S., 29 jaar, schippersknecht te Hans- weert, wegens verzet tegen en mishande ling en beleediging van den gemeenteveld wachter J. Verlare, toen deze hem, ver dachte, op 2 November 1939 te Hansweert in kennelijken staat van dronkenschap -op en hem wilde overbrengen naar het arrestantenlokaal. De dagvaarding werd nietig verklaard. Middelburg. Getrouwd: C. T. Dieleman 36 j. jm. en J. C. A. Rijn 36 j. jd. Bosse, voorgesteld, de beslissing te dezer zake aan te houden tot een volgende vergadering en| Kennel«Ken Slaal va" aJ B. en W. te verzoeken nieuwe voorstfllenl den_,0penbaren We? aantrof te dezer zake den Raad aan te bieden. Dit voorstel werd met 4 tegen 2 stemmen aan genomen. Bij de rondvraag werd door den heer Mal- jaars geinformeerd naar den toestand van de op het dorp staande bouwvallige schuur van C. Polderman, terwijl door den heer Van Dis in overweging werd gegeven, reeds I Dee. nu bij de bevoegde autoriteiten de noodige I 29 St. Laurens, land, stappen te doen, die kunnen leiden tot het I Jan vrijgeven van het strand, een en ander in verband met het aanstaande zomerseizoen. De voorzitter antwoordde den heer Mal- jaars, en zegde den heer Van Dis toe, dat door hem alles in het werk zal worden ge steld het strand vrij te krijgen. Waar dit de laatste vergadering van dit jaar is, dankte de voorzitter den leden voor hetgeen door hen in 1939 in het belang der gemeente is verricht, voor den hunnerzijds ondervonden steun en voor de vlotte wijze van afdoening der behandelde zaken. Spreker wenschte hen allen gezegende feestdagen toe en hoopt, dat in Januari weer vol moed het werk in het algemeen belang zal mogen worden voortgezet. Loeff. 3 Wissenkerke, land, Hoefer. 4 Wolphaartsdijk, Inboedel, Jonkers. 11 Wolphaartsdijk, Huis enz. Jonkert. Middelburg, 22 Dec. Groentenveiling. Snijsla 1011 c., Spinazie 1920 c Sprui ten 514 c., Witlof 1016 c., Sehorsenee- ren 1213 c., Koolrapen 1-2 c., Waspeen 3,5 c., Andijvie 212 c., Breekpeen 1,5 2 c., Uien 13 c., Kroten 1,53 c., Sav. kool 2—3 c., Roode kool 23,5 c., Boere- kool 1,53 c., Prei 3,57 c„ alles kg; Ko nijnen 1,40 per stuk. MIDDELBURG. lederen dag Ijsbaan, St. Joris; 9,302,30; 2,00—5,30 7,00—10,30 h. ZA, ZO, MA en Dl Van Loo's Kwartet; café Suisse (Markt). ZA 23 Dec. Wijdingsdienst voorg. ds. P. J. F. v. Voorst Vader; Koorkerk 9,30 h. ZO 24 Dec. Kerstnachtviering Ev. Luth. Kerk, spr. ds. Vossers, Vliss. 11-12,05 h. ZO 24 Dec, Prijsdansen Muz. Ensemble Jesayes; St. Joris. ZO 24 Dec. Dansen m. Cabaret; De Verge noeging. MA 25 Dec. Leger der Heils, Bijz. Kerkd. Kerstnachtviering 6 uur v.m.; 15.00 h. Muziek en zangfeest. MA 25 Dec. Uitv. Volksstem en Kleine Stem, Zang en Tooneel, Bal met Jesayes Band; Schuttershof. Dl 26 Dec. Leger des Heils, Kerstjeugd- demonstr. 15,00 h.; O. Holl. Kerst avond 20,00 h. WO 27 Dec. Nelly v. d. Harst draagt voor „Agoka" met muz. medewerk. Th. C. Ferwerda Klavier, Betsy Bont huisDhont viool, t.b. Verg. Dieren bescherming; „De Witte Zwaan"; 20,15. WO 27 Dec. Kerstfeestviering Ev. Luth. Zondagsschool; Kerk 19,00 h. GOES MA 26 Dec. Kerstbal; Schuttershof, 19,00 h. MA 26 Dec. Opv. „Inkwartierige", door „Kunstvrienden", Pr. van Oranje 19,00 h. DO 28 Dec. Opv. „Inkwartierige", door „Kunstvrienden", Pr. v. Oranje 20 h. BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 22—DO 28 Dec.: „Menschen, Dieren en Sensaties" en „De IJzeren Wil", 20,00 h. ZO, MA en Dl 15,00 h. matinée. ELECTRO VR. 22—WO 27 Dec.: „Dodge City" en „De geheimzinnige Lucht- dienst (Secret service of the Air) 20,00 h ZO, MA, Dl matinée. DO 28 DEC. Spec, voorstelling t. b. v. h. Finsche Roode Kruis met „de Witte Engel" 20.30 h. GRAND THEATER, Goes VR 22DO 28 Dec. „De Spooktrein" en „Zes van de Marine", 20,00 h.; ZO en MA (le Kerstdag) 15,00 h.; Dl (2e Kerstdag) 14,00—16,00 h. en 18,00 h. „De Spook trein en om 20,00 h. beide hoofdfilms. 4LGEMEEN. lederen ZA-, en ZO-avond Soirée Dan sante, ZO-middag Thé Dansant, Paviljoen „Intime", te Vliss. ZA 23 Dec.ZO 1 Jan. Matinée-, Diner- en Avondconc. afgewiss. door dansmuz, Trio Guus Fritze; Hotel Noordzee- Boulevard, Vliss. Dl 26 Dec. Soirée onder-officieren leerling vliegers; Strandhotel, Vliss.; 20,00 h.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 7