STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Grieperig AKKERTJE Raad vanfAagtekerke. MIDDELBURG VLISSINGEN WALCHEREN KERKNIEUWS ZUID-BEVELAND. Groote vertraging in de N.O. inpoldering van het IJsselmeer Als gevolg van een brand in een werkkeet op Urk. Duitschland verloor reeds 227.625 ton aan koopvaardij schepen. Twee Duitsche duikbooten in den grond geboord. NOORD-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Neem 'n De centrale levensmiddelen- distributie-raad. Welke problemen de aandacht zullen hebben. Een Japansch beroep op Amerika. „Drijf ons niet in de armen van Hitler en Stalin!" Een nieuwe regeling der werkverschaffing. Het loon op 1.75 per dag. VERHEVIGING TOT BEHARTIGING VAN DE BELANGEN VAN SLECHTHOOBENDEN. De bovenzaal van de Eendracht was gis terenavond in een Kerstpak gestoken toen de afdeeling Middelburg van de Vereeni ging tot behartiging van de belangen van sleehthoorenden er haar December-bijeen komst hield. Onder een keurig opgestelde Kerstboom lagen véle netjes ingepakte kerstgeschenkjes en langs den zolder en de muren was ook een kerstversiering aangebracht, die het uitstekend deed. De bijeenkomst kon weer geopend wor den door den voorzitter, mr. M. G. W. van der Veur, die, van zijn ziekte her steld, dank bracht, voor de tijdens zijn ziekte ontvangen bloemen, terwijl hij me vrouw Van Deinse dank bracht voor het waarnemen van het voorzitterschap, en haar geluk wenschte met haar beter' schap, want op de laatste bijeenkomst had ook zij verstek moeten laten gaan Mevrouw van Dei.nse heef|t harerzijds den heer v. d. Veur geluk gewenscht met zijn herstel Voor muzikaal genot zorgden mevrouw' Verheijden, mej. Verhejjden en de heer Klarenbeek, resp. op piano, cello en vi ool. Mevrouw Verheijden opende met een Andante van Beethoven Dit werd gevolgd door een Trio en Impromptu van Schu bert. Een drietal bekende kerstliederen werden daarna met begeleiding door de aanwezigen gezongen, waarna als laat ste muzieknummer voor de pauze Adagio van Handel voor piano en viool werd gegeven. Maar nog voor de pauze is de kerst stemming verhoogd door mevrouw Van Deinse met het voorlezen van het pak kende kerstverhaal „Waarom de klokken luiden!" Tijdens de pauze had een extra-tractatie plaats en mochten de aanwezigen pakjes onder den boom wegnemen, er kwamen aardige verrassingen uit. Na de pauze werd de „Sarabande" van Corelli voor piano en cello ten gehoore gebracht, waarna weder een viertal kerst liederen konden worden medegezongen Met „Menuet" van Bach besloot het trio. De voorzitter, die reeds eerder me vrouw Van Deinse bedankt had voor haar voordracht, bracht nu dank aan de dames Verheijden en den heer Klarenbeek on der aanbieding van een souvenir, en een tot weerziens toeroepend Spr. besloot met alle aanwezigen een prettig kerstfeest toe te wenschen, niet tegenstaande de droeve wereldomstandig heden. Hij riep allen op te beginnen met vrede in eigen kring, omdat dit het eer ste moet zijn om tot verwezenlijking van de kerstboodschap van het „Vrede op aar de" te geraken. EEN ONGELUKKIGE VAL. Gisterenmiddag geraakte op de Markt al hier een inwoonster van Zoutelande met haar rok tusschen den trapper van haar rij wiel en kwam te vallen. Binnen gebracht bij de melksalon Retf- nierse constateerde een geneesheer, dat een been gebroken was. De vrouw werd naar het gasthuis vervoerd, doch kon na verbonden te zijn, naar Zoutelande worden overgebracht per taxi. Te 's Gravenhage slaagde voor de akte Geschiedenis M.O. de heer L. W. de Bree te Alkmaar, vroeger te Middelburg. U o VREEMDELINGENVERKEER. De heer Haasdonk, secretaris der Ver. v. Vreemdelingenverkeer te Goes, deelt ons mede, dat zijn mededeelingen in de ver gadering der Prov. Vereeniging op Zater dag j.l., sloegen op de uitgifte van dagkaar ten voor de rondritten per bestaande auto busdiensten in Zuid-Beveland. Hierbij ver leenden de verschillende verkeersinstanties hun volle medewerking; doch het publiek heeft er niet op gereageerd. VOOR DE JEUGDIGE WERKLOOZEN. De Centrale voor Werkloozenzorg, ge sticht op initiatief van den Raad van Ne- derlandsche Kerken voor practisch chris tendom, zal weer eenige werkkampen hou den voor jeugdige werkloozen van 16tot 24 jaar. Deze kampen met een 12-weeksche periode, vangen aan op Maandag 8 Januari. Aanmelding vóór 4 Januari bij den se cretaris van het Prov. Comitél den heer J. Lorier te Middelburg. GESLAAGD Te 's-Gravenhage is gisteren geslaagd voor het examen wetenschappelijk archief- ambtenaar der 2e klasse, mej. I. M. J Doornbos alhier. GRIJPSKERKE. Herkozen tot kerkvoogd in de Ned. Herv. kerk de hr. J. C. Cevaal. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Op de weegbrug van de Coöp. vereen, zijn in de afgeloopen campagne gewogen 5218,665 kg suikerbieten en 399020 kg pulp. VEERE. Dinsdagavond heeft de M.A.V.V. alhier een Kerstavond georganiseerd in de fraai versierde zaal van Het Lammetje. Na een openingswoord van ds. P. Fagel, die ook een kerstverhaal vertelde, volgde solo zang en gemeenschappelijke zang. Geduren de de pauze, waarin sigaren en versnaperin gen werden aangeboden, volgde een toe spraak door den vlootprediker uit Vlissin- gen, ds. Van der Giezen, waarna een twee tal films werd afgedraaid, afgewisseld door zang, een tweede toespraak door ds. Van der Giezen en declamatie. Na een dank woord van den voorzitter, ging men uit een. De M.A.V.V. kan weer terugzien op een geslaagden avond. DS. A. DEKKERS. Morgen herdenkt ds. A. Dekkers em. pre dikant te Driebergen, den dag waarop hi voor 55 jaar het predikambt in de Chr. Ge- ref. kerk aanvaardde. Anthonie Dekkers werd 19 juni 1855 te Vlissingen geboren. Hij ontving zjjn opleiding aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, waar hij in 1894 candidaat werd, om 21 Dec. van dat jaar door zjjn oom, wij len ds. J. Dekkers van Joure, bij de toenma lige Chr. Geref. kerk van Roden (Dr.) in zijn eerste gemeente te worden bevestigd, waar hij intrede deed spreken over 2 Cor. 5 5. In 1888 vertrok ds. Dekkers naar Lands meer, welke standplaats hij in 1890 met Ol- dekerk verwisselde. In 1891 vertrok hij naar Buitenpost om in 1898 te V e e r e zjjn in trede te doen. lp 1903 werd deze plaats met Anna Jacoba Polder, eveneens in Zeeland verwisseld. In 1910 vertrok ds. Dekkers opnieuw naar het Noorden en ver bond zich aan de kerk van Zevenhuizen (Gron), om in 1918 te Gerkesklooster-Stroo- bos zijn intrede te doen. Hier arbeidde hij tot 1925 toen de classis Grootegast hem op zijn verzoek, na een diensttijd van 40 jaar, eervol emeritaat verleende. Ds. Dekkers vestigde zich daarop metter woon te Vriezenveen teneinde aan de Geref. kerk aldaar hulpdiensten te verleenen. Dat heeft hij gedaan tot 1 Oct. 1928 toen ook dit werk werd neergelegd en ds. Dekkers zich metterwoon te Driebergen vestigde. Tot op hoogen ouderdom mocht ds. Dek kers die het volgend jaar zijn 85sten ver jaardag hoopt te vieren van tijd tot tijd in de prediking voorgaan. Ds. J. D. Barth, In verband met zijn voortdurende onge steldheid heeft ds J. D. Barth, predikant bij de Geref. gemeente van Dordrecht 'te gen 1 Februari a.s. eervol emeritaat aan» gevraagd. Jacobus Dirk Barth werd 11 December 1871 te Heerjansdam geboren en ontving zijn opleiding aan de Theol School der Chr. Geref. Kerk, toen gevestigd te Rijs wijk. In 1910 candidaat geworden aanvaardde ds. Barth 16 Oct. van dat jaar het pre dikambt bij de Chr. Geref. Gem. te Slie- drecht, sprekende over 1 Cor. 2 vers 2 na vooraf tez ijn bevestigd door prof. P J. M, de Bruin v.ah Apeldoorn, In 1915 vertrok ds Barth naar Harderwijk, welke standplaats in 1920 met Werkendam ver wisseld werd. In 1924 deed ds Barth zijn intrede te Alphen aan den Rijn, waar hjj in 1928 met de Chr. Geref kerk brak en overging naar de Geref. gemeenten. Toe gelaten tot deze kerkgemeenschap werd ds. Barth predikant te Vlaardingen welke standplaats hfi in 1930 met B o r s s e- 1 e n verwisselde. Hier nam ds. Barth uit meer dan 25 beroepen in 1935 dat naar Dordrecht, aan, waar het Tweede Kamerlid, ds. G. H. Kérsten van Rotter dam hem bevestigde en aan welke gemeen te ds. Barth zich verbond sprekende over 1 Cor 1 vers 23 en 24. In 1922 nam ds. Barth zitting in het hoofdbestuur van de Staatk. Geref Partij waarvan hij nog deel uitmaakt. Ook is ds. Barth docent aan de opleidingsschool aan de Theol. School der Geref. gemeenten te Rotterdam Hjj is medewerker aan De Ba nier het dagblad van de Staatk. Geref. partij en aan De Samenbinder, het offi cieel weekblad van de Geref gemeenten. Van zijn hand zag ook een geschrift het licht getiteld: „Het Calvinistisch beginsel in deszelfs wording door Calvijn". Ook deed ds Barth enkele preekenbundels het licht zien. In 1935 vierde ds. Barth, die tot voor kort nog steedsb eroepen ontving, on- derg roote belangstelling zijn zilveren ambtsjubileum. YERSEKE. Door het comité van het Chr. Militair Tehuis alhier werd Maandagavond een adventsamenkomst gehouden voor de militairen in de zaal Nolet. Deze samenkomst mocht zich in 'n groo- te belangstelling verheugen. Toen veldpre diker A. B. C. Hofland opende was de zaal geheel met soldaten .gevuld. Nadat de heer Van Gelder uit Goes, wat declamatie had ten beste gegeven, werd 'n film vertoond over het Heilige Land, die ons een oogenblik bracht in destreken waar de Heiland is geboren en Zjjn werk heeft gedaan. Hierna werden 7 kerstliede ren ten gehoore gebracht door de zangver- eeniging „Hosanna" die met een dankbaar applaus werden beloond. Na deze zang kregen wij weer enkele films te zien, o.a. een reis van de „Graf Zeppelin", die met groote aandacht werd gevolgd. Tusschen deze nummers declameerden nog de heer Van Gelder en een militair, die met hun nummers groot succes oogstten. Ds. Mooy sloot met een ernstig woord aan onze soldaten, en liet tot slot zingen „Daar is uit 's werelds duistre wolken". In de pauzes werd door het comité ge- tracteerd op chocolademelk, koek en een pittige sigaar. NISSE. Toen gisteren namiddag de landbouwer A Nijsse alhier, een tweetal schuwe runderen met behulp van eenige personen uit zijn weiland naar huis wilde halen, werd de werkman C. O. door een der runderen zoodanig tegen den grond gestooten dat hij bleef liggen Geneeskun dige hulp van dokter Van de Made te 's-Heer Arendskerke moest worden inge roepen. Deze constateerde eenige hoofd wonden en een lichte hersenschudding C. O. werd door deh dokter per auto huis waarts gebracht AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. SCHORE. Dinsdag reed een auto, welke werd bestuurd door den heer Van T. uit Zevenbergen en waarin met hem een dame uit die gemeente was gezeten, over den nieuwen Rijksweg onder de gemeente Schore. Nabij de brug over het kanaal door Zuid-Beveland geraakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt en kwam hij met zijn auto terecht op den berm en het rijwielpad. Na enkele palen en borden ge ramd te hebben, sloeg de auto over den Dinsdag heeft te Urk een grooten brand gewoed in een werkkeet van de Maatschap pij tot drooglegging van het N.O. deel van het IJsselmeer. De brand heeft o a. eenige houten palen vernield,, welke de betonblokken droegen, waarop motoren waren gemonteerd, die de pompinstallatie voor het drooghouden van den grooten put voor de sluis- en gemaal fundamenten deden werken. Dientengevolge zjjn deze betonblokken met de daarop geplaatste motoren inge stort en twee van de drie pompstations voorloopig buiten werking geraakt De werkput, welke een lengte en breed te van eenige honderden meters en een diepte van ongeveer tien meter heeft en waarin men bezig was de fundamenten te bouwen zoowel voor de eenige sluis, waar mede te zijner tijd de doorgang te water tot den Zuid-Oostpolder van het IJssel meer uit zal worden geregeld, als voor het gemaal op Urk ten behoeve van de pol der uitwatering, is inmiddels geheel dóór kwelwater ondergeloopen, daar het eenige overgebleven pompstation niet bij machte was om zonder assistentie van de heide andere de put droog te houden. Derhalve liggen de fundamenten voor sluis en ge maal thans geheel onder water Bovendien belemmert de ijsgang op het IJsselmeer thans de mogelijkheid om nieuw materiaal op Urk aan te voeren er zullen waarschijnlijk nieuwe motoren noodig zijn afgezien nog van de moei lijkheid om de ter vervanging benoodigde installatie met spoed bijeen te krijgen. Naar minister Albarda gistermiddag in de Tweede Kamer mededeelde, brengt een en ander een teleurstellende vertraging in de inpolderingswerkzaamheden van ze ker enkele maanden met zich mede, waar bij men moet bedenken, dat het in de be doeling ligt, den in aanleg zijnden dijk van Urk tot het Kamper-eiland (die van Urk tot Lemmer is, zooals men weet, vrijwel gereed) ongeveer tegelijk met sluis en ge maal te voltooien, daar de drooglegging van den N O. polder niet eerder kan wor den volbracht voordat zoowel sluis en ge maal als de dijken gereed zijn. Al het mogelijke zal worden verricht om de vertraging in deze werkzaamheden tot korten termijn te beperken. Sedert het uitbreken van den oorlog heb ben de Duitschers, volgens Reuter, thans 23 passagiers- en vrachtschepen tot zinken gebracht, teneinde te voorkomen, dat deze zouden worden buitgemaakt. De geheele tonnage van de op deze wijze door Duitsch land verloren schepen bedraagt 139,407 ton. Daarenboven werden 19 schepen, met een tonnage van 88,218 ton door de Geallieerde vlootstrijdkrachten buitgemaakt. De Fransche minister van marine, Cam- pinchi, heeft-••gisteren tijdens een noenmaal medegedeeld, dat de Geallieerde marine strijdkrachten onlangs twee Duitsche duik booten in den grond hebben geboord. „Le Matin" weet te melden, dat een der Duit sche duikbooten door den Franschen tor pedojager „Sirocco" werd getorpedeerd. De „Sirocco" heeft thans reeds drie duikbooten tot zinken gebracht. kop. De auto werd zoo goed als geheel, ver nield, terwijl de inzittende dame uit den wagen werd geslingerd. Hoewel de hulp van een geneeskundige werd ingeroepen, kwamen de bestuurder en de passagier toch zoo goed als uitsluitend met den schrik vrij. De gemeente-politie heeft deze za,ak in handen, terwijl de verkeerspolitie direct ter plaatse van het ongeluk aanwezig was en een onderzoek instelde. WEMELDINGE. Bij de gem. politie zijn de navolgende gevonden voorwerpen aan gegeven: een kindermutsje, een handbe schermer, een heeren portemonnaie met eenig geld en twee rijwielbelastingmerken. COLIJNSPLAAT. Maandagavond hield de landbouwvereeniging „Unitas" een alge- meene vergadering in het lokaal van den heer H. Verburg. Aanwezig waren 21 leden. Verder waren als gasten tegenwoordig het bestuur van de zustervereeniging te Kort- gene en twee heeren uit Utrecht. Door de ze heeren werd een zeer interessante le zing gehouden over de agrarische jaar beurs. Tevens werd door hen een film over dit onderwerp vertoond. De rekening van den penningmeester gaf als ontvangsten f 25697,25 en als uitga ven f 25494,05. Er was dus een goed slot van f 203,20. De heer M. de Brujjne werd herkozen als bestuurslid en als afgevaar digde naar de landbouwvereeniging te Kortgene. BIERVLIET Maandagavond hielden de Chr. Meisjesvereenigingen „Luctor et Emergo" en „De Kaarsjes" haar jaarfeest, presidente mevr. Vrijlandt. Ds. A. Vrijlandt leidde den avond. Het „Haringlied", herinnering aan Wil lem Beukelsz. werd heel aardig symbolisch uitgebeeld, begeleid door zang. Vier tooneelstukjes: „Op de Kostschool", „De Kaasmeisjes", Crisismoeilijkheden" en „Oorlogsleed" werden zeer verdienstelijk opgevoerd. Het laatste was geschreven door mevr. Vrijlandt, een tijdstukje, dat het goed deed. Verder 'werd nog een tweetal ta bleaux vertoond: „Het penningske der We duwe" en één, ontleend aan het bijbelboek .Esther". De door de meisjes vervaardigde hand werken werden in de pauze verloot. Met dank voor alle medewerking sloot ds. Vrijlandt dezen geslaagden avond. De Finsche President Kallio tijdens zijn bezoek aan de Mannerheim- linie, waar de Finsche soldaten heldhaftigen tegenstand bieden aan de Russische aanvallers. (Ingez. Med.) De minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, heeft gisteren den centralen levensmiddelendistributieraad ge installeerd. In zjjn rede zeide de minister o.m., dat de beslissing, of in een bepaald geval tot rantsoeneering zal moeten worden over gegaan, door de regeering zelf moet wor den genomen De motieven, die tot 'n der gelijke beslissing voeren, zjjn in het alge meen zoo zeer afhankelijk van de nationale en internationale economische situatie, dat zij zich uiteraard niet leenen tot een be spreking in dit college. De minister stelt zich echter voor, dat, nadat een beslissing in principe eenmaal genomen is en de algemeene gedragslijnen, welke in acht genomen moeten worden, zjjn vastgesteld, hij zich tot den Raad mag wenden en over de verschillende proble men, die dan rijzen, zijn oordeel mag in roepen. De minister noemde verder eenige pro blemen, die 's raads aandacht zullen op- eischen, In de eerste plaats het aanpassen van de distributieregeling voor een zeker product aan de bijzonderheden van dit pro duct en aan de eischen, die de consumenten in hun verschillende schakeeringen aan dit product stellen. Hierbij dacht hij ook aan de onderscheidene bevolkingsgroepen, die uit den aard van" hun arbeid, speciaal wan neer deze geschiedt, teneinde de vitale be hoeften van ons volk te verzorgen,' aan spraak kunnen maken op een bijzondere behandeling. Hiernaast meende de minis ter, dat de Raad uitmuntend werk zou ver richten, indien hij de noodzaak en de doel treffendheid eener rantsoeneering beter bij het publiek zou kunnen doen begrijpen. Een wederzijds vertrouwen en verstaan is voor een goede werking eener distributie regeling een eerste vereischte. Niet alleen echter het belang van den consument ten aanzien van deze maatre gelen, ook de belangen van distribuant en producent kunnen door den Raad, die in dit opzicht over vele bij uitstek deskundi gen beschikt, behartigd en naar voren ge bracht worden. Het is ook de bedoeling van den mi nister, dat de Raad zich niet slechts bezig houdt met die vraagstukken, welke hij op zijn uitdrukkelijk verzoek zal willen be- studeeren, doch eveneens zal hij het op prijs stellen, ten aanzien van die proble men, die naar 's Raads meening daarvoor in aanmerking komen, ongevraagd advies te mogen ontvangen. In een radiotoespraak tot de Ver. Staten heeft Kasai, lid van het Japansche lagerhuis en parlementair adviseur van 't ministerie voor overzeesche zaken, een ernstig beroep gedaan op het Amerikaansche volk om Ja pan niet te drijven in de armen van Hitier en Stalin, en gemeenschappelijke pogingen aan te wenden, om in den Stillen Oceaan vrede en rust te bewaren. Er is geen vraagstuk tusschen onze beide landen, aldus Kasai, dat niet langs vreed- zamen weg kan worden opgelost. Laat ons, afgezien van wat er in Europa kan gebeu ren, inzien, dat de volkeren van Amerika en Japan het in hun macht hebben een gebied van vfede te stichten, den handel te doen ontwikkelen en de beschaving te bevorde ren. Nu Europa in een oorlog verwikkeld is, is een nauwe samenwerking tusschen de Ver. Staten en Japan noodiger dan ooit. De Chineesche kwestie nadert haar einde. Engeland en Frankrijk trekken hun Aziati sche vloot en strijdkrachten terug naar de Europeesche slagvelden en onze betrekkin gen met deze beide landen verbeteren. De houding van Amerika tegenover Japan zal de beslissende factor zijn voor de vorming der Japansche politiek in den Europeeschen oorlog. Sommigen mijner landslieden geloo- ven, dat Amerika nooit de vriend van Japan zal worden. Doch tot hen zeg ik met over tuiging, dat Amerika de vriend van Japan zal zjjn, indien het werkelijk onze doelstel lingen en ons streven begrijpt voor den op bouw van een blijvenden vrede in het Verre Oosten. AAGTEKERKE. Maandagmiddag verga derde de Raad onder voorzitterschap van den heer J. Bosselaar, burgemeester. Deze opende de vergadering met de mede- deeling dat de heer Kodde wegens familie omstandigheden en de heer Jobse wegens ziekte niet konden tegenwoordig zijn. Hjj sprak de hoop uit dat laatstgenoemde spoe dig hersteld, de vergaderingen weer zou kurtnen bijwonen. Op verzoek van het be stuur van de Ver. tot stichting en instand houding van een Lagere School op Geref. Grondslag werden gelden beschikbaar ge steld voor het aanschaffen van gordijnen. Na een toelichting door den voorzitter en nadat den heer W. de Visser nog nadere in lichtingen waren gegeven, werd de gemeen- - schappelijke regeling tot bescherming van de bevolking van Walcheren tegen lucht aanvallen conform het overgelegde ontwerp vastgesteld. Naar aanleiding van een aan bieding van de Incasso-Bank om de fraude verzekering van gemeentegelden ook uit te breiden tot de gelden voor kostwinnersver goeding werd voorgesteld daartoe over te gaan. De heer Wisse verklaarde zich princi pieel tegen verzekering, die bovendien in vele gevallen geen baat geeft, en die hjj in strijd met Gods Woord achtte, waarop de v o o r z. zeide het verschil niet in te zien tegen 't stellen van een borgtocht, zooals dat vroeger door den gemeenteontvanger moest geschieden en het verzekeren der zelfde gelden. Voor de bedragen uitbetaald wegens kostwinnersvergoeding en die niet gering zjjn is hjj als burgemeester aanspra kelijk en hij acht het zeer gewenscht dat een regeling getroffen wordt. De heer W. de Visser verklaart zich eveneens om principieele reden tegen verzekering, de hr P. de Visser zegt voor noch tegen verzekering te zjjn maar meent dat, waar ook de overige gemeentegelden verzekerd zjjn het gewenscht is ook deze gelden in de verzekering te betrekken. Met 3 tegen 2 stemmen, die van de heeren W. de Visser en Wisse wordt besloten tot verzekering over te gaan. Ter voorziening in de financiering van de verharding van wegen wordt beslo ten voor ten hoogste een jaar een kasgeld- leening van ten hoogsj^ 13000 aan te gaan met de Coöp. Boerenleenbank te Domburg. Een uitgebreide discussie ontspon zich daarna over de werkverschaffing. De heer Wisse wees er op dat waar het loon bjj particulieren hooger is geworden het bil lijk is ook de werkverschaffingsloonen te verhoogen, hjj zou die van 1.50 op 1,75 per dag willen brengen. De heeren P. d e Visser enC. de Visser kunnen daarmede instemmen mits dan ook behoor lijk werk wordt gepresteerd terwijl de heer W. de Visser zegt dat dan ook de zelfde werkuren bjj de werkverschaffing moeten gelden als in het landbouwbedrijf. Een uitgebreide discussie vond daarna plaats over werkobjecten. De heeren Wis se enC. de- Visser wezen o.a. op delfwerk dat verricht zou kunnen worden terwijl de heer W. de Visser van oor deel was dat het mogelijk zou zjjn met par ticulieren een regeling te maken waarbij delfwerk zou worden geschat en door de be trokkenen betaald, terwijl de gemeente het dan door werkloozen zou doen uitvoeren en de hoogere kosten betalen; ook het verlagen van den overgang van de vroegere tramlijn aan den weg AagtekerkeWestkapelle. Met algemeene stemmen werd daarna de volgen de regeling vastgesteld: Tewerk gesteld zullen worden de daarvoor in aanmerking komende personen tegen een loon van 1,75 per dag, werkuren als in het landbouwbe drijf, zij die geen kinderen beneden de 16 jaar hebben zullen 2 dagen, zjj die kinderen beneden de 16 jaar hebben 3 dagen worden tewerk gesteld. Personen met meer dan 2 gemeten land komen niet in aanmerking. Bjj de rondvraag vroeg de heer W. de Visser putten in den straatweg, veroor zaakt door het rijden met suikerbieten te willen herstellen. De heer C. de Vis ser vroeg de aschbakken te ledigen. De heer P. de Visser de kanten en dam men bij den weg aan het voormalige tram station die door het bietenvervoer zeer hebben geleden te verbeteren. De v o o r z. zegde toe een en ander te doen verbeteren. Nadat hij de leden dank had gebracht voor de aangename samenwerking en de medewerking die' hjj, in de vaak zoo moei lijke omstandigheden had gekregen, sloot hjj deze, waarschijnlijk laatste vergadering in dit jaar.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6