I IN ZEELAND I UIT DE PROVINCIE Advertentiën. H. G. DE R00IJ. MIDDELBURGSCHE DE REIZIGERSTARIEVEN DER PROVINCIALE VEERDIENSTEN, WALCHEREN VEREENIGINGSGEBOUW TE ARNEMUIDEN GEOPEND, ZUID-BEVELAND NOORD-BEVELAND KLOETINGE MAATJE ENGELTJE. R. NONNEKES. P. N. NONNEKES— VAN DER WELLE. Middelburg, 15 December 1939. Nadorstweg 42. PIETERNELLA VOS, Weduwe van den Heer A. L. Kampman, in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, R. E. KAMPMAN A.Lz. Middelburg, 16 Dec. 1939. Verloofd NELLY DE MUIJNCK W. DE RUIJTER. WILHELMUS WATTEZ, m den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam, A. WATTEZ— VIS VAN HEEMST. Goes, 15 December 1939. Verloofd! LOUK VAN DER LELY A. KEYSER, A. LEIJNSE Az., WILLEM WATTEZ, 1 in den ouderdom van 62 jaar. WILHELMUS WATTEZ, in den leeftijd van 62 jaar. CATHARINA JOHANNA VAN ZUYEN, in den ouderdom van ruim 84 jaar. WEGENS STERFGEVAL zijn onze zaken A.S. MAANDAG 18 DECEMBER den geheeien dag gesloten. Zeeuwsche Glas- en Verf fabriek WATTEZ EN DE VOS Gevestigd te Middelburg Specialist Neus-, Keel- en Oorziekten door wien de prakrijk van wijlen den Heer P. de Jong te diens huize, Loskade 11, wordt voort gezet. SPORTNIEUWS Burgerzin op Texel. Een succes-collecte. DP - -COURANT O De Chr reisvereeniging „Voorwaarts" te Terneuzen heeft het volgende adres aan de Provinciale Staten van Zeeland doen toekomen. „Met zeer veel instemming namen we er kennis van dat in de Afdeelingsvergade- ringen der Provinciale Statenleden op nieuw de aandacht gevestigd werd op de reizigerstarieven, enz. der Provinciale veerdiensten. Wü onderschrijven de gemaakte opmer- k'ngen ten zeerste en willen, waar wij ook herhaaldelijk bij het organiseeren onzer diverse reizen op de tarieven en dienstre geling zjjn gestuit, nog eens speciaal Uwe welwillende aandacht op een en ander ves tigen Door de hooge tarieven en ongelegen uren van vertrek heeft het Toerisme zich de laatste jaren voornamelijk op België gericht Nu de tijdsomtsandigheden het reizen naar en via België zeer bemoeilijken, blijkt nog eens temeer hoezeer ons district op eigen land is aangewezen. De prijzen-politiek, alsmede de groote medewerking der Nederlands?!^ Spoorwe gen maakt het thans mogelijk met de spoor goedkoop naar het centrum van het land te reizen Helaas kan dit niet gezegd worden van .den Prov. Stoombootdienst. Wij willen ons hier niet uitspreken over de hoe langer hoe meer veldwinnende ge dachte, het reizen per boot kosteloos te doen plaats vinden. Wel willen we klagen over het feit, dat de P S. niet bereid is voor gezelschappen een verlaagd tarief toe te passen. Er wordt wel bericht, dat er over te praten valt, als er minstens 100 personen zijn, maar daar dit zelden of nooit voor komt, beteekent deze toezegging practisch niets. Algemeen is het toch bij vervoeronderne- mingen regel, hoe laag de tarieven dan ook mogen zijn, dat er bv reeds bij 20 personen reductie op de prijzen wordt toe gekend Trouwens deze bepaling Kwam vroeger ook voor op blz. 19 D in het Tarieven- boekje van de P. S dd 1 April 1930. Een stap in de goede richting zou 't zijn indien deze bepaling voor Reisvereenigin- gen, Reisbureaux, enz. weer van kracht werd en de reductie bepaald werd op 50 Dat wil zeggen: een enkele reis gel dig voor retour. Financieel beteekent dit voor den boot- dienst géén nadeel, integendeel, immers bij lagere tarieven neemt het reizen toe, en de boot, die toch moet varen en over veel vrije ruimte beschikt, krijgt er ex tra-ontvangsten door Verder is het noodzakelijk, dat de Zo merdienstregeling zich aanpast aan die der Spoorwegen Dat wil zeggen, dat ei op de ljjn TerneuzenHoedekenskerke een lijn voor het verkeer onmisbaar, des morgens van Terneuzen een vroege en des avonds van Hoedekenskerke een late boot afvaart Hierdoor wordt bereikt, dat men van uit ons district 's morgens vroeg in het centrum van ons land kan Zijn en er 's avonds later uit kan terugkeeren Zeeuwsch-Vlaanderen en Nederland één! Wij onderschrijven deze leuze van harte Door toepassing van voordeelige tarieven en goede verbindingen zal dit ideaal al meer benaderd worden Zeer hopen wij, dat de Statenzitting van Dec 1939 de voor ons district zoo zeer noodzakelijke en gewenschte verbeteringen zal brengen". ARNEMUIDEN. Onder zeer groote be langstelling werd Vrijdagavond het Ver- eenigingsgebouw ,,D e A r n e" feestelijk en officieel geopend. De voorzitter der vereeniging, de heer P. de Haas, opende de bijeenkomst. Aan allen die zoo spontaan hun gelden voor de vereeniging beschikbaar hadden gesteld, bracht spr. een woord van hartelijken dank. Spr. zeide dat een grooter aantal personen dan verwacht werd een voorschot van f 100 verstrekt had. Tevens deed zulks een ver eeniging, terwijl verschillende andere ver- eenigingen en personen donateur of begun stiger werden. Ook van den Gemeenteraad ontving de vereeniging steeds den zoo zeer gewenschten steun. De Raad nam op zich de bestrating van den weg voor het gebouw voor gemeenterekening te nemen, waarvoor men zeer erkentelijk was. Na herhaalde wijzigingen van het defini tieve ontwerp om bezuinigingsredenen kwam dit gebouw tot stand. De vereleniging is den gemeentearchitect, den heer E. W. Neuge- bauer zeer dankbaar voor de geheele be- langlooze medewerking en als blijk hiervan werd den heer Neugebauer een door den heer v. d. Zee geschilderd schilderij voor stellende het-vereenigingsgebouw met op den achtergrond Arnemuiden overhandigd, wat door hem onder dankzegging aanvaard werd. Na aanbesteding werd het gebouw door de firma L. de Hamer gebouwd. Spr. bracht dank voor de keurige afwerking. De eerste «teen werd gelegd door Ardi, den zoon van den voorzitter. De mobilisatie kwam, waardoor de scholen in beslag genomen werden. Men heeft toen school in het nog niet geheel afgewerkte ver eenigingsgebouw gehouden. Ook werden er voor de hier gelegerde militairen reeds eenige O. en O. avonden gegeven. Nu het gebouw volledig afgewerkt is kon officiëele opening plaats vinden. In het kort samengezat, aldus spreker, zou ik het doel van dit gebouw willen noemen: verbetering van het cultureele peil der be volking, en hiermede verklaar ik het ver eenigingsgebouw voor geopend. Hierop sprak burgemeester H. G. Ho r- n i n g e. In de eerste plaats, aldus spr., wil ik U namens het gemeentebestuur van Arnemuiden hartelijk gelukwenschen met het tot stand komen van dit gebouw. In deze gemeente bestond behoefte aan een grootere localiteit dan die waarin de verschillende vergaderingen plaats moesten vinden. Er schijnen in Arnemuiden personen te zijn, die de meening verspreiden, als zou ik, aldus spreker, persoonlijk tegen het vereenigings gebouw geweest zijn. Niets is minder waar dan dat. Wat mijn persoon betreft zeg ik U dat ik van oordeel ben dat zoo'n gebouw noodzakelijk in een gemeente als deze be hoort te zijn. Mijn hoofdbezwaar was, dat de vergaderingen vooral voor de kleine ver- eenigingen en de pas opgerichte vereeni- gingen te duur zouden zijn door de huur van het lokaal, zoodat die vereenigingen binnen afzienbaren tijd gedwongen zouden worden hun contributies te verhoogen, of ten doode gedoemd waren. Het deed mij dan ook genoegen een lijst van verschillende ver eenigingen te zien die verklaarden dat zij financieel krachtig genoeg zijn de huur te betalen. De burgemeester hoopte tenslotte dat het gebouw aan al zijn verwachtingen mag voldoen. Vervolgens sprak het oudste lid van de vereeniging, de heer L. P u ij p e die den voorzitter een tafelkleed en een voorzitters hamer aanbood. Wethouder B. Franse, hoopt, dat van dit gebouw een opvoedende kracht mag uit gaan. Want waar de kunst ophoudt, be gint de teruggang der menschheid aldus spreker, die als blijk van medeleven zijn aandeel aan de vereeniging ten geschenke gaf- Wethouder J. van Belzen sprak als voorzitter der Schippersvereeniging eenige treffende woorden en overhandigde een schilderij die aan deze opening gewijd is. De voorzitter van de plaatselijke afdeeling van den Christelijken Zeeliedenbond (ma trozen) deed een schilderij voorstellende visschersschepen ten geschenke. Bij monde van het bestuurslid van de muziekvereeniging Arne's Genoegen, den heer A. B u ij s, droeg deze namens zijn ver eeniging tooneelcoulissen aan den voorzitter over. De dames M. Buijs vertegenwoordigster van het kinderkoor ,,de Lustige Zangers" en M. C. Crucq namens de gemengde zangver- eeniging „Beatrix" schonken een papier bakje en een parapluiestandaard, terwijl de directeur van de gemengde zangvereeniging „Excelsior" een. prachtige bloemenmand offreerde. Nadat nog de heer lz. Boone namens het bestuur den voorzitter hartelijk dank ge bracht had dankte de voorzitter allen voor hun medeleven. Hierna deelde hij mede dat er een zuigeling, geen menschelijke, ge boren was en wel een band, welke evenals een menschelijke zuigeling leven hoopt te maken, maar dan musicaal. Spr. wenschte den kraamheer, den heer P. C. van Mael- saeke, nog veel geluk met zijn zuigeling. Nadat van het bestuur nog een foto ge maakt was, werd door de muziekvereeniging Arne's Genoegen onder leiding van den heer F. Buijs, twee coupletten van het Wilhelmus gespeeld, welke door de aanwezigen staande werden aangehoord. Hierna werd de avond afgewisseld met zang door de zangvereeniging „Excelsior" onder leiding van den heer J. H. ter Haar, de muziekvereeniging Arne's Genoegen on der leiding van den heer F. Buijs en de zangvereeniging „Beatrix" onder leiding van den heer P. C. van Maelsaeke. Zeer goed vertolkt werd het lied „Hol land" gezongen door den heer J. Grootjans. „Wullem en Siene" brachten de vroolijke stemming in de zaal en het tooneelstukje „Hannes wordt ingekwartierd" deed er nog een schepje bij op. In de „5 minuten-film" zagen de aanwezigen vele bekende oudjes en nog meer bekende jeugd op het doek ver schijnen. De talrijke aanwezigen genoten tenvolle in het mooie vereenigingsgebouw, hetwelk van binnen zoo stemmig en rustig aandoet waar de met wapenschilden, voorstellende de verschillende provinciën, versierde wan den het oog onopgemerkt naar het podium leiden. Met een pogewekt woord sloot de voor zitter de bijeenkomst, overtuigd zijnde, dat dit gebouw het zal doen, wat zeker volgende week bewezen zal worden, wanneer deze avond voor het betalend publiek opnieuw gegeven zal worden. De aanwezigen gingen zeer voldaan huis waarts niet alleen dat de avond geslaagd was maar met de wetenschap dat voortaan de daarin te houden uitvoeringen beter tot hun recht zullen komen. OOST- EN WEST SOUBURG. Woensdag avond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" SouburgRitthem haar najaarsver gadering. Het bezoek was zeer slecht. De voorzitter, de heer De Bruyn, opende de vergadering en meende uit het slechte be zoek te mogen afleiden, dat 't werk naar den wensch der leden wordt verricht. Het bestuur deelde mede, dat het thans niet tot invoering eener contributie-ver- hooging durft voorstellen, gezien de zeer ernstige tijdsomstandigheden. Vervolgens werd medegedeeld, dat de vereeniging in zake de t.b.c.-bestrijding samenwerkt met den kring VlissingenKoudekerkeMid delburg en Oost en West SouburgRit- hem, waaruit voor de wijze van werken en de methode hier ter plaatse geen verande ring voortvloeit. Als bestuursleden werden bjj acclamatie herkozen de heeren C. Wisse en J. Goed- bloed te Souburg en den heer Cevaal te Ritthem. De financiën van het „Groene Kruis" ge ven goede uitkomsten, doch die van de af deeling t.b.c.-bestrijding blijven groote zor gen baren. Een tekort van ruim f 1100 wordt op den t.b.c.-dienst verwacht over 1940. Hoewel spoedig, zal hier drastisch be zuinigd moeten worden. Bü de sluiting der vergadering wekte de voorzitter op tot een grooter medeleven en een beter vergaderingbezoek. De inkomsten van het „Groene Kruis" bedroegen f 1500 en de uitgaven f 1420, zoo dat deze rekenyig sluit met een voordeelig saldo van f 80. De inkomsten voor de t.b.c.- bestrijding bedroegen f 2499.47 en de uitga ven f 3658,35. Dat geeft dus een tekort van f 1158,88. (VI. Crt.) 'T ZAND. Gevonden voorwerpen. Een be- lastingmerk te bevragen by E. F. Davidse, Noordweg B 57 Sint Laurens. Een blauw werkiasie te bevr. bij J. Joziasse, Abeelsche weg E 43. AAGTEKERKE Gevonden voorwerpen: een rijwielbelastingmerk. Te bevragen gem. veldwachter, Aagtekerke. HANSWEERT. De afdeeling O. en O. van de alhier gelegerde militairen heeft Donderdagavond in de zaal „Thalia" een imusementavond gegeven aan de burgerij van Hansweert. Na een kort openingswoord van den wnd. bataljons-commandant werd door de stafmuziek begonnen met het Wil helmus hetgeen door alle aanwezigen staande werd aangehoord. Voordracht, mu ziek en zang vulden den avond. Er werden verschillende liedjes en refreintjes door het publiek uit volle borst meegezongen. Na af loop van het programma dankte de burge meester op hartelijke wijze alle medewer kenden voor hetgeen ze den burgers van Hansweert en omstreken geboden hadden. Spr. wekte het publiek op, de soldaten steeds met dezelfde hartelijkheid te blijven behandelen. Namens het Cömité „Breien voor militairen" werd door zuster Klare nog een partij van 175 paar polsmoffen en 6 slippovers aangeboden waarvoor door den kapitein nog hartelijk dank werd gezegd. YERSEKE Van betrouwbare zijde ver nemen we, dat de bevolking, indien on verhoopt ooit tot evacuatie uit Yerseke zou moeten worden overgegaan, deze zul len worden ondergebrachtin de gemeen ten Kattendijke (Wilhelminadorp) Wol- phaartsdijk (Oud-Sabbinge) voor de schip pers, en 's-Heer Arendskerke (Nieuwdorp), Lewedorp 's Heer Hendrikskinderen en 's- Heer Abtskerke voor landbouwers en bur gers. Belanghebbenden die in verband met fa milie; kennissen, bedrijf enz. bijzondere wenschen hebben voor één der bovenge noemde plaatsen, wordt verzocht hiervan schriftelijk kennis te geven voor 24 De cember ten gemeentehuize. Zooals wjj reeds meldden zou d? Herv. Zangvereeniging „Hosanna" in de komen de week een uitvoering geven voor de mi litairen Deze is nu echter ingedeeld in een bijzondere adventsamenkomst welke Maan dagavond a.s. zal worden gehouden Deze is georganiseerd in samenwerking met de commissie van het Chr. Militair Tehuis, en de leiding zal zijn bij veldprediker A. B. C. Hofland. Als gevonden voorwerpen zijn aan gegeven: een kinderschoentje, een arm band, een heerensok en twee handschoe nen. Terug te bekomen ter gemeente-se- cetarié. Het 2-jarig dochtertje van den heer C. S. had het ongeluk een teil kokend water om te trekken, waardoor de klei ne ernstige brandwonden bekwam aan armpjes en beentjes. Alweer die onbe waakte oogenblikken. De mosselverzending heeft in de week van 815 December 3100 ton bedragen Hiervan werden naar Frankrijk 1500 ton verzonden. KAPELLE. Voor het Comité voor Chr. Winterlezingen trad als spreker in de Geref. kerk op de reserve-legerpredikant ds. J. C. J. Kuiper. De voorzitter van het Comité de heer F. P. de Graaf, leidde den spreker in en deelde mee dat het Comité zich voorstelde nog twee lezingen te laten houden. Ds. Kuiper had tot onderwerp: „Kruis en Zwaard". Met aandacht werd de lezing ge volgd. De opkomst was wel bevredigend. KLOETINGE. De Raad dezer gemeente zal Maandagmiddag twee uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda ver meldt o.a.: verleenen van ontslag aan den gemeente-opzichter wegens opheffing zijner betrekking; aangaan geldleening groot f 13.000; benoeming voorzitter B.A.; het verleenen van een gratificatie aan de schoonhoudster; het geven van een Kerst- gave aan de werkloozen. COLIJNSPLAAT. Donderdagavond werd op de zaal van de Chr. Bewaarschool een ouderavond gehouden vanwege de Chr School. De leiding berustte bij ds H. Veenstra, die een openingswoord sprak naar aan leiding van Marcus 10 vers 13—16. Vervol gens zeide hij, dat deze avond tevens ge houden werd om afscheid te nemen van mej. Heijboer, die den dienst met pen sioen gaat verlaten. Zij is bijna 35 jaar aan de school verbonden geweest Mej. Contant droeg voor: „De kinder moord te Bethlehem" van Vondel, terwijl de heer Rollema voordroeg: „Een Kees Het tijdelijk hoofd der school, de heer Marinussen, hield een referaat over: „Het zenuwachtige kind. In de pauzes werd een kopje thee ge serveerd en werden enkele liederen gezon gen, wat wel meewerkte om de gezellig heid te verhoogen. De heer M J. Contant penningmeester van de schoolvereeniging sprak mej Heijboer in welgekozen woor den toe. Hij is even lang als de juffrouw voor de school werkzaam geweest Hij rekent het zich tot een eer, dat hij aan haar benoeming heeft mogen medewerken Hij spreekt mét waardeering over de plichtbetrachting van de juffrouw en wenscht haar een welverdiende rust toe Als stoffelijk blijk van waardeering over handigt hij haar een enveloppe met in houd Namens het personeel werd zij toe gesproken door het hoofd der school, den heer A. van der Wal, die door militair ver lof in staat was dezen avond bij te wo nen Verder werden brieven voorgelezen van de oud-voorzitters ds. F. Staal en ds M Bons en van het oud-hoofd de heer J Slotema. Tenslotte werd zij toegesproken door den voorzitter namens het bestuur en namens de vergadering Staande de ver gadering werd haar toegezongen Gez. 96 (laatste gedeelte gewijzigd). Mej. Heijboer dankte allen voor den steun, die zij heeft mogen ontvangen bij den arbeid, die haar lief was. Slechts ge durende drie weken is die arbeid onder broken geweest wegens'ziekte Door al de genoemde sprekers werd een welkom toegeroepen aan mej Flips van St. .Laurens, oud-leerlinge der school die benoemd is als opvolgster van mej Heijboer. De bijeenkomst werd door den heer Van der Wal gesloten met dankgebed, waarna mej Heijboer van allen met een handdruk afscheid nam. Het is thans 35 jaar geleden, dat dë heer Corn. Hoogerheide alhier, in diens! trad van de fa Van Hee, manufacturieren- handel alhier Trouw en eerlijk heeft de heer Hoogerheide zijn superieren gediend en de klanten werden graag door hem bediend Door weer en wind heen heeL Kees, zooals hij algemeen genoemd wordt, de menschen opgezocht. Kees heeft tot voor eenige jaren zijn tochten met een kruiwagen gedaan; thans heeft hij een licht wagentje op luchtbanden gekregen om zijn koopwaar in rond te brengen Tweemaal per week, weer of geen weer wandelt de ruim 66-jarige Kees nog naar Kamperland om daar de klanten voor zijn baas te bezoeken De krasse man doet over dezen afstand plm. 3 uur en men moet danig in zijn sloffen staan, om Kees met zijn wagen bij te houden. We hopen, dat de heer Hoogerheide nog tal van jaren in dienst mag zijn van de fa. Van Hee, en dat hij door geheel Noord- Beveland nog vele klanten mag bedienen. Donderdagavond vergaderde de Chr. Hist, kiesvereeniging onder leiding van den heer J. Schippers. Ds. J. H, Kluiver werd gekozen tot voorzitter in de plaats van ds M. Bons, die naar elders vertrok ken is. In de plaats van den heer A Schuit, die als bestuurslid bedankt had werd gekozen de heer A A. Hoogerheide De heer C. Hoogerheide hield een refe raat over: „Onze beginselen". De verga dering was niet druk bezocht WISSENKERKE. Voor heteindexamen van de wijkverplegingscursus, uitgaande Van het Centraal Instituut voor Christe lijk Socialen Arbeid te Amsterdam, slaag de zuster D. M. Wisse alhier. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent M. KOLE. De Heere verblijdde ons met de voorspoedige geboorte van ons dochtertje Eenige kennisgeving. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, en Middelburg, Rouaansche Kaai 33, Boskoop, Reijerskoop 26, 15 December 1939, Geen ontvangdag. Heden overleed na een langdurig, geduldig gedragen lijden, de Heer De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag te 2 uur vanaf het sterfhuis Wijn gaardstraat 29. 33 Julianalaan 27 Bilthoven, 17 December 1939. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen na het overlij den van onzen geliefden Man en Vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, WED. J. LEIJNSE— MINDERHOUD. Middelburg, December 1939. Segeerstraat. Heden overleed na een 1 langdurige ziekte, mijn ge- I achte Compagnon, de Heer A. A. DE VOS. 1 Goes, 15 December 1939. Baron en Baronesse VAN RAND- WIJCK—WACKWITZ, te Mid delburg, zeggen hierbij, wegens vertrek, alle contributies en lid maatschappen op. Tot ons leedwezen over leed heden onze hooggeach te Patroon, de WelEd. Heer Zijn nagedachtenis zal steeds bij ons in eere blijven. Personeel der Zeeuwsche Glas- en Verf fabriek Watlez en De Vos, Goes, 15 December 1939. Heden overleed onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, S. SANDERS. C. E. SANDERS. C. SANDERS. F. SANDERS— SANDERSE en Kinderen. Den Haag: W. A. SANDERS. Middelburg: W. SANDERS. Den Haag: M. SANDERS. Middelburg: P. SANDERS. F. TH. SANDERS— DE RUIJTER en Kind. Middelburg, 16 Dec. 1939. Heerenstraat 5. Liever geen bezoek. Goes Middelburg. Arts, VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA. 2e klasse. Afd. B: De ZeeuwenR.C.S.; Walcheren Goes en E.M.M.—Zeelandia. 3e klasse, Afd. F. SluiskilTerneuzen ÏI, Tern. Boys Biervliet, Afd. G: ÖostburgIJzendijke; Schoondij- keAardenburg. Afd. H: Goesche BoysDe Zeeuwen; Goes IIMiddelburg H; Zeelandia HVlis singen H. Dezer dagen is er op Texel een collecte gehouden voor de menschen wier huizen door mijnontploffingen waren beschadigd en die zelf niet in staat waren om de hooge kosten van herstelling te betalen. De scha de, die de mijn ontploffingen alleen al te Oudeschild teweeg hadden gebracht, werd geschat op ruim f 6000. Deze collecte op Texel heeft ruim f 3000 opgebracht. Dit is voor een eiland met 8000 inwoners dus gemiddeld bijna 40 cent per persoon, en meer dan een gulden per ge zin wel een blijk van burgerzin! Voorts zal getracht worden of de regee ring wat wil bijdragen en men hoopt nog op andere 'hulp om het ontbrekende bedrag aan te vullen. Nu er door mijnen zooveel schade op het eiland is aangericht, is er in Oudeschild een marinepost van deskundigen om mijnen te demonteeren geplaatst, met twee motor sloepen. Verder heeft men besloten om op stormachtige nachten de haven van Oude schild met netten af te sluiten, om te voor komen dat er in het donker ongemerkt mijnen in de haven drijven.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3