STADSNIEUWS STADSNIEUWS MIDDELBURG GOES WEERBERICHT Gemeenteraad van Vlissingen. BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS MARKTBERICHTEN EEN LEZING VAN BURGEMEESTEB VAN WALKé DE BORDES. In de lezingenreeks der Leidsche Acade- miedagen over „Nederland in Oorlogstijd" sprak gisteren te Leiden mr. dr. J. van Warlé de Bordes, burgemeester van Mid delburg over „de roeping van Nederland in de volkerengemeenschap". WIEN DEN SCHOEN PAST Een succesvolle coöperatieavond. Uitgaande van de Coöperatieve Brood- bakkerij en Verbruiksvereeniging „De Broe derband" had gisteravond en heeft heden avond plaats 'n optreden van het gezelschap „Tholen en Van Lier", aangeboden aan de leden en hun huisgenooten te gen e'v matig entree, doch ook niet-leden konden kaarten bekomen. Terwijl voor van avond geen plaatsje meer onbezet was, zou den er aanvankelijk gisteren nog eenige rijen open zijn, doch in overleg met de Commissie voor O. en O., waren militairen in de gelegenheid voor een zeer geringe ver goeding kaarten te nemen en zij hadden, zoowel van zee- als landmacht in grooten getale daarvan gebruik gemaakt. De heer A. M. Witte voorzitter van „De Broederband" heeft de bijeenkomst gisteren geopend met een welkom tot de aanwezigen en zijn vreugde over de groote opkomst. Spr. wees er op, dat de Coöperatie gemeend heeft door een avond als dezen de belang stelling voor het Coöperatieve gedachte te verhoogen en het aantal leden te vergroo- ten en vooral hén, die lid zijn of worden tot geregelde gebruikers van de artikelen van hun eigen zaak te maken. Meer dan ooit moet men thans het „Allen voor één, één voor allen" werkelijkheid doen worden. Spr. zeide, dat de Vlissingsche Vrouwen propagandaclub, in de pauze loten voor het Magaretha Meijboom fonds zou trachten te verkoopen en dat onder hen, die de stroo- ken van het entreebiljet, behoorlijk inge vuld, inleverden, na de pauze eenige artike len zouden worden verloot. Spr. deelde mde, dat de Nederl. Coöp. Bond het gezelschap Tholen en Van Lier voor 150 avonden heeft geëngageerd en hij heette het viertal be halve de heeren werken ook mede de dames Kitty van Dongen en Jeanne Laforce speciaal welkom en liet het woord nu ge heel aan hen. Het scherm ging open en de Coöperatieve Revue „Wie de Schoen pastbegon. Een revue is niet na te vertellen, maar wij kunnen verzekeren, dat wat de auteur Jac. van Tol in zijn propaganda voor de Coö peratie heeft neergelegd door de beide da mes en de beide heeren op zeer pakkende wijze wordt vertolkt, dat is düs op een wij ze, die den goeden naam van Tholen en Van Lier hoog houdt. Zoowel de speltafereeltjes als de zangnummers, waarvan enkele met mede te zingen refrein, sloegen in en ook de aankleeding van het tooneel en de costuums verhoogden de waarde van het gebrachte. Na de pauze kwam de heer Witte nog maals op het tooneel dit maal om eerst tien tulbanden uit de bakkerij van de Coö peratie te verloten. De jongedame, die de strooken trok, zal in de toekomst zeker wel veel van uniformen houden, want zij trok 7 maal de strook van een gemobiliseerde van land- of zeemacht. Er zal gesmuld zijn in verschillende kantonnementen. Hierna heeft de heer Witte aan het ge zelschap hartelijk dank gebracht voor de wijze, waarop zij de aanwezigen hebben doen genieten en voor de wijze, waarop zij propaganda maakten voor de Coöperatie. Hierna is het tweede deel van de revue vertoond en toen is er gul gelachen en flink geapplaudiseerd, terwijl aan het slot het gezelschap een ovatie in ontvangst had te nemen. Het was een mooie avond en dit zal ook zeker heden het geval zijn. Geslaagd. Geslaagd te 's Gravenhage voor het exa men M.O. Staatshuishoudkunde en statistiek de heer I. C. Pluijmers leeraar M.O. Staats inrichting, adjunct commies van den Raad van Arbeid alhier. Verplaatst met ingang van 16 Dec. 1939 de referendaris der Posterijen, Telegrafie- en Telefonie, G. A Klunhaar van het Post, Telegraaf- en Telefoonkantoor Middelburg naas het Post- en Telegraafkantoor te Haarlem. DE MECO. De burgemeester eere-voorzitter. Naai' wij vernemen heeft de burgemees ter, mr. dr. J. van Walré de Bordes, het eere-voorzitterschap aanvaard van de Me- co, het permanent werk-comité voor het op den tweeden Pinksterdag alhier te houden concours van den Bond van H?r Fanfare gezelsehapr -^monie- i -v.. pen in Zeeland. WINKELSLUITING. In de volgende week geldt voor iederen dag, dat de winkels geopend mogen blijven tot 10 uur. Op de beide Kerstdagen is géén beper king opgelegd en geldt de regeling van ge wone werkdagen. Op Oudejaarsdag, Zondag 31 December, is er alleen een uitzondering op den Zondagsdienst voor de bloemehwln- kels, die dan van 8 uur des morgens tot 20 uur des avonds geopend mogen zijn. Nieuwjaarsdag is wat deze materie be treft gelijk aan werkdagen. HET BREIEN VOOR DE GEMOBILISEERDEN. Hedenmorgen is door het dames-comité, dat zich alhier belast met de regeling van breien van voorwerpen voor de gemobili- seerden, de eerste voorraad aan den betrok ken Marine autoriteiten overgegeven. De voorraad bestond uit 155 bivakmutsen, 47 sjaals, 39 paar handschoenen, 8 paar pols moffen, 6 paar sokken en 2 paar visschers- kousen. Er wordt met breien voort gegaan en voor hen, die wol te kort komen of d e wil len beginnen aan het werk mede te doen, laten wij hier een wijziging in den adres sen en uren van het kunnen verkrijgen van den wol volgen. Bij mevrouw Ritman, Los- kade 23 Maandag en Vrijdagmorgen van DE HENGSTENKEURINGEN. Beiden te Goes. De verplichte voorjaarskeuring dekheng sten voor Zeeland boven de Oosterschelde, die het vorig jaar te Kattendijke plaats vond, zal thans te Goes gehouden worden en wel op 22 Januari a.s De groote hengstenkeuring voor geheel Zeeland, waarop tevens den kampiofens- hengst aangewezen wordt, zal gelijk ge bruikelijk ook weder te Goes gehouden worden op 15 Februari as. JAARVERGADERING „ONS BELANG". De Coöperatieve Gebruiksvereeniging „Ons Belang" hield gisteravond haar al- gemeene vergadering onder leiding van haar voorzitter den hr P. Crucq in de Prins van Oranje. Jaarverslag, rekeningen en voorgestelde dividenden werden goed gekeurd De aftredende bestuursleden en commissarissen werden herkozen. In de bestuursvacature werd voorzien door de verkiezing van den hr C Dage vos tot bestuurslid. Tevens werd nog be sloten met Kerstmis aan de leden een Kerstgave (krentenbrood) te schenken naar verhouding van het door hen bij de coöperatie besteedde bedrag COÖPERATIEVE KUNSTMESTSTOFFEN. Een Jubileum,. Het is dertig jaar geleden, dat de „Goe- sche Coöperatie totaankoop van kunst' meststoffen" werd opgericht Het bestuur bestond in 1909 uit de heeren J. Korstam je, voorzitter, G. M. Timmerman, secre taris en M. de Buck, penningmeester. Van deze is de heer G. M Timmer.man nog steeds secretaris, terwijl hij daarnaast thans ook het penningmeesterschap waar neemt. De hr J. Korstanje werd in 1919 als voorzitter opgevolgd door den hr C Corstanje, die deze. functie nog steeds waarneemt. Door de oprichting van de Coöp. Kunst- mestfabriek te Vlaardingen, die tijdens den vorigen oorlog opgericht werd en waarvan de meeste leden aandeelhouder werden, verloor de Goesche Coöperatie eenigermate aan beteekenis, omdat het grootste artikel super-fosfaat, daarna door de aandeelhouders van deze fabriek afge nomen wordt En door de zgn. eenheids prijzen schijnt ze bijna overbodig gewor den, doch in de praktijk blijkt telkens toch, dat de vereeniging nog alle reden van be staan heeft. Zij telt thans vijfendertig le den Daar vijf jaar geleden het zilveren ju> bileum op feestelijke wijze gevierd werd besloot het bestuur thans, mede om de tijdsomstandigheden, het zesde lustrum zonder feest voorbij te laten gaan Wes halve de voorzitter, de hr C Corstanje, in de gisteren in „De Landbouw" gehouden algemeene vergadering volstond met in korte trekken het 30-jarig bestaan te me- moreeren. Voorts werden op deze vergadering de verslagen van den secretaris-penning meester, den hr G M. Timmerman, als ingediend vastgesteld, werd de aftredende commissaris de hr C Karelse herkozen, en gaf laatstgenoemde nog een uitvoerige uit eenzetting over het stelsel der kunstmest- bonnen. „ONZE GEVEDERDE VRIENDEN." Een mooie tentoonstelling met een bijzonder goeden kampioen zanger. Vrijdagavond werd in het „Slot Ostende" alhier de tentoonstelling geopend van zang en kleurvogels, welke gehouden wordt door de Vogelvereeniging „Onze Geveder de Vrienden". Reeds dadelijk bestond er veel belangstelling voor de prachtige in zending, die op smaakvolle wijze is onder gebracht en op overzichtelijke wijze is ge rangschikt Het is er een lust voor oor en oog, doch voor de keurmeesters van den „Algemeenen Nederl. Bond van Kanarie teelt en Vogelbescherming" was het bui tengewoon moeilijk uit de fraaie en goede vogels de prijswinnaars aan te duiden Als kampioen-meesterzanger behaalde de vogel van den heer J. de Jonge te Vlis- singen de meeste punten, waarmede hij tevens beslag legde op een prachtigen be ker De eere-prijzen werden voorts toege kend aan den heer H. Mieras te Goes, nl de medaille van den burgemeester van Goes; de wisselbeker Klasse I aan den heer W J. Reinders; de wisselbeker Klas se II aan den heer A. Hugens en een lau wertak aan de heeren L. P. *p i-i u»—o- iipSGIl, Jr. Verboom en, Wn J Reinders. Dsat^éurmeesters roemden de kwaliteit van de ingezonden vogels en wat den kam pioenzanger aangaat merkte de betreffen de kéurmeester op, nog zelden of nooit zulk een uitstekenden zanger voor zich gehad te hebben! De prijswinnaars. Klasse I (stammen van 4 vogels eigen kweek 1939) le prijs: W J. Reinders te Middelburg; 2e prijs P. Verbeem te Go es; 3e prijs A Hugens te Bergen op Zoom en 4e prijs P. Geldof te Middelburg. Klasse II (stammen van 2 vogels eigen teelt 1939) le prijs A Hugens te Bergen op Zoom; 2ep rijs J. de Jonge te Vlissin- gen; 3e prijs P W. de Vries te Vlissingen en 4e prijs H. Mieras te Goes. Klasse III (1 vogel eigen teelt 1939) le en 2e prijs W. J. Reinders te Middelburg; Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest zwakke wind uit Ooste lijke richtingen. Betrokken tot zwaar of halfbewolkt. Weinig of geen neerslag. Tem peratuur om het vriespunt tot lichte vorst. DE BILT: des nachts wellicht matige vorst, overigens lichte vorst, tijdelijke bre kende bewolking, overwegend droog, meest matige Oostelijk wind. UKKEL: matige tot vrij sterke N.O. tot O. wind, bewolkte hemel en nevelig, plaat selijk op het einde van den nacht mist, ge leidelijk kouder, nachtvorst. Zo 17 Dec. Zon op: 8 h 06; onder: 15 h. 45. Licht op: 16 h 15. Maan op: 11 h 24; onder: 23 h 04. E.K. 18 Dec. Ma 18 Dec. Zon op: 8 h 07; onder: 15 h 45. Licht op: 16 h 15. Maan op: 11 h 45. E.K. 18 Dec. Hoog- en Laagwater te VUasingen: Hoogwater. Laagwater. December. Zaterdag 16 4.22 16.51 10.59 22.58 Zondag 17 5.03 17.33 11.38 23.33 Maandag 18 5.50 18.28 12.18 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. December. Zaterdag 16 6.16 18.36 11.58 Zondag 17 6.53 19.15 0.07 12.36 Maandag 18 7.34 20.02 0.43 13.18 3e prijs A. Hugens te Bergen op Zoom; 4e prijs J. Schrijver te Goes en 5e prijs P. Verbeem te Goes Klasse IV (1 vogel open klasse) le prijs (meesterzanger) J. de Jonge te Vlissingen 2e en 4e prijs W J. Reinders te Middel burg; 3e prijs P. Verbeem te Goes; en 5e prijs P. Verbeem te Goes De uitslag voor de kleurvogels was als volgt:. Bruin: le prijs C van Dongen te Roosendaal; 2e prijs A. M Verdonk te Goes en 3e prijs G. L Groenendijk te Goes Blauw: le en 3e prijs J. Verboom, Wol- phaartsdijk; '2e prijs G L. Groenendijk te Goes. Wit: le prijs J. C Schrijver te Goes. Oranje: le prijs C. van Dongen te Roo sendaal; 2e prijs H Mieras te Goes; 3e prijs J. P. de Regt te Goes en 4e prjjs G L. Groenendijk te Goes Citroen: le en 3e prijs G. L Groenen dijk te Goes; 2e prijs J. Verboom te Wol- phaartsdijk Stroogeel: le prijs G. L Groenendijk te Goes; 2e prijs J. Verboom te Wolphaarts- dijk Bonte vogels: le prijs H. Mieras te Goes; 2e prjjs J. L de Troye te Middel burg; 3e prijs A. Schmid te Goes en 4e prijs H Mieras te Goes. De tentoostelling is op 16 en 17 Dec. a s. nog geopend en ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid gebruik maken een bezoek aan de mooie vogels te bren gen, terwijl een verloting nog vele kansen biedt op nuttige en fraaie geschenken. WAAR HET HOUT BLEEF. Donderdag deelden wij mede, dat een in woner van .'s-Heer Arendskerke bij de po litie aangifte deed van de vermissing van een partijtje hout, dat eenigen tijd onbe heerd in den Bekhof gestaan had Juli 1.1. was op gelijke wijze een partijtje hout van hem verdwenen. Intusschen is het Woens dag 11 verdwenen hout terecht gekomen. Een kind van één der bewoners van den Bekhof bleek het naar het schuurtje van zjjn vader gebracht te hebben. Geslaagd voor ingenieursexamen bouw kundig ingenieur de heer P. J. 't Hooft te G o es. 10 tot 12 en bij mevrouw Muller, Molen water 127, Dinsdagmorgen van 10 tot 12 en Donderdagavond na 7 uur. DE WERKLOOSHEID. Bjj de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: geheel werkloos 342 mannen en 22 vrouwen, gedeeltelijs werkloos: 4 mannen en vrouwen, in werkverschaffing: 199 mannen, niet werk loos: 3 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week: 568, bijge komen: 42, afgegaan: 39, over: 571. De correspondeerde cijfers waren in 1931: 705. 1932: 947, 1933: 1082, 1934: 1127, 1935: 1033, 1936 986, 1937 856, 1938 842. Aan de katholieke woning- bouwver, toegestaan 130 nieuwe woningen te bou wen. De gemeenteraad kwam Vrijdagmiddag in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heeren Knoop en Van Oorschot, de eerste wegens ziekte. Uit de toegezonden balans en verlies en winstrekening van de Coöperatieve Vereeni ging tot exploitatie van een openbaar slacht huis bleek dat een belangrijke winst is ge maakt. „„T— $3$ regent van het Burger Weeshuis ^verd herbenoemd de heer W. Anker Sr.; tot lid der Commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs de heer I. J. van de Velde; tot regenten van het gasthuis me vrouw M. de WildeHenneveld en de heer B. Hubregtse; tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim de heeren B. M. Wijtenburg, D. de Waart, G. van de Kreke, B. H. Ligteringen, A. de Mol, G. Harlaar en mej. H. A. Belfroid. Woningbouw. Aan de orde kwam daarna het voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwgrond aan de Woningbouwvereeniging „Sint Wil- librord" voor den bouw van 130 woningen, tot het garandeeren van rente en aflossing eener geldleening, groot ten hoogste 494.000,en het aangaan van een over eenkomst met genoemde vereeniging. Dit voorstel is in de vergadering van 26 Mei aangehouden, omdat toen bleek dat de raadsmeerderheid tegen dit voorstel was. Van de vereeniging was nog een schrijven ingekomen dat naast de 150 R. K. leden, nog 50 andersdenkenden zich hebben opge geven als gegadigde voor een woning. De heer Andriesse (R.K.) verdedigde het voorstel, daar er volgens spr. woninggebrek in Vlissingen is. Weliswaar zullen de katholieke huurders medezeggenschap hebben, doch ook de an dersdenkenden zullen volkomen gelijkwaar dig als huurder behandeld worden. De heer Konig (s.d.a.p.) betreurde het dat de statuten niet zijn gewijzigd. De heer Korteweg (V.D.) heeft de indruk gekregen dat dit voorstel door B. en W. is gedaan om de R. K. een pleziertje te doen. Spr. acht de bepaling in de statuten dat alleen de R. K. huurders medezeggenschap hebben, niet juist. BEURS VAN AMSTERDAM, Amsterdam 1936--3% 8283 Zeeuws Hyp. B-3% 8282% Cities Service Cy. P. 1958 5 52%—52% Bataafsche Petr Mij-3% 87%—88 A Amsterd. Bank 87%87 A Ned Gist- en Spiritusf. 308311% A De Schelde NB. 41%—42 C Am Smelt en Ref. 40% A Houth. Alberts 6868 C Chesapeake en Ohio 32%32% C Pref. Kansas City South 15%15Va C Union Pac Rr. 7777 Ned. 38 1000-3 84—84 O. Indië 37 1000-3 82%—83% A Koloniale Bnk 161—162% A N.I Hbk. 600 103%—104 C Ned. H M. 1000 86—85 A v. Berkels Pat 3029% C Calvé-Delft 61%—61% A Lever-B ros en Unilever 9494%-95% A Philips Gem B. afg. 127—12§%-29% C Am. Car en Foundry 23%23% C Anaconda Cop. 24%—24%-% C Bethlehem St 61%—61%-62% C General Motor 4139%-ex div. C Kennec Copper 3030% C North Am Aviation 19%19% C Rep. Steel 18%—18%-% C U States St. C. 50%—50%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon Petr. Mpij. 251%254%-57 C Contin. Oil Cy. 16%—16%-17 C Phillips Petr Comp. 28%28% C Shell Union O.C. 9%— 9%-10 C Tide Water Ass Oil 8%— 8%-8% A Ned. Scheepv. U 104—105%-06% A HV. Amsterdam 401403-06 A NI. Suiker U 236—240 A Deli Batavia 120-120-21% BEURSTHËRMOMETER ZATERDAG. Unilever Markt Schepen Rubber Koninkl. Amerika Philips Obl.Markt Tabak Suiker (Wettig gedeponeerd.) C Deli Mij. 1000 165—160% A Senemhah 133%134 C Pensylvania Rr 18%-18% C Southern Pac. Cy 11%11% A Southern Rlw. 14%—14% A Amst. Rubb C 203-203-04 A Deli-Bat. Rubb .166166%-67% r,A Hessa Rubber 111%110%-11% A Serbadja.di SR. 106—105%-06% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 7,40% 7,41 Berlijn 75 57% 75,57% Parijs 4,21 4,21 Brussel 31,16 31,13% New York 1,88% 1,88% Oost- en West Souburg. Van 612 December. Ondertrouwd: A. Bassie 25 j. jm. en M. Jobse 22 j. jd. Getrouwd: J. Parent 22 j. jm. en A. H. Sikkema 20 j. jd. Bevallen: A. F. Leurgans, geb. Verhoeven dochter. Overleden: A. Goedbloed 67 j. (Nbl.) Vrouwenpolder. Van 1016 December. Bevallen: J. C. Laurense, geb. Volkers d. Getrouwd: D. J. Kesteloo jm. 39 j. met C. Paauwe jd. 33 j. Yerseke. Van 916 Dec. Getrouwd: G. O. Veenendaal 32 j. jm. en A. Sinke 21 j. jd. te Rotterdam. Ondertrouwd: J. D. de Munck 29 p. jm. en J. J. van Liere 29 j jd.; J. Dagevos 25 j. jm. te Wemeldinge en W. K. de Rooij 23 j. jd. (I.C.) Kruiningen. Van 714 Dec. Bevallen: E. C. Zweemer, geb. Prins z.; J. Verschuure, geb. Overbeeke z. Ondertrouwd: J. J. van Hoorn 22 j. jm. te Rilland Bath en G. Harthoorn 21 j. jd. Getrouwd: J. Schrier 25 j. jm. te Waarde en L. J. Openeer 21 j. jd. (I.C.) Wemeldinge. Bevallen: A. v. d. Guchte, geb. Van Staa- len z.; P. Dekker, geb. Van Boven z. (I.C Wissekerke. Bevallen: E. H. Leenderste, geb. Uyl 7. Overleden: C. Verburg 70 j. echtgen. M. Kramer. (N.B.) Kortgene. Overleden: E. Passenier 75 j. wed. A. de Muijnck. (N.B.) Kats. Getrouwd: A. M. Westerweele 23 j. jm. te Wissekerke en J. J. Mieras 21 j. jd. (N.B Colijnsplaat. Bevallen: J. C. Verburg, geb. Van Gilst z. Ondertrouwd: P Brouwer 32 j. jm. en A. van der Weele 28 j. jd. (N.B.) Spr. gaf B. en W. in overweging het voorstel in te trekken. De heer Post (s.d.a.p.) achtte de verbe tering van de volkshuisvesting van meer belang dan de principieele bezwaren. Er is, aldus spr., nog gebrek aan arbeiderswo ningen. Spr. pleitte voor uitvoering door Vlissingsch arbeiders. De heer De Ruijter (C. H.) gaf toe dat er nog woninggebrek is. De heer De Graaff (R. K.) uitte zijn be vreemding over al deze beschouwingen. 'v Weflf. Rgrije zegt dat het zeker is dat deze woningen iruësn behoefte zullen voor zien. De arbeiders voor den bouw moeten door middel van de arbeidsbeurs worden betrokken. Spr. wees op de bevolkingsaan was (juist is de 23000ste ingeschreven). De voorzitter antwoordde den heer Kor teweg dat er geen sprake van is dat door deze woningbouw de woningen in de stad zullen ontvolkt worden. De heer Van Oorschot zeide nog, dat zijn fractie het voorstel zal steunen, louter om de volkshuisvesting te bevorderen, doch de principieele bezwaren blijven bestaan. Weth. Verhagen (lib.) is tegen het voor stel omdat de tijdsomstandigheden niet toe laten een dergelijk finantieel offer te bren gen. Tenslotte wordt het voorstel aangeno men met 15 stemmen voor en 3 tegen, die van de V.D. en Lib. Besloten wordt tot het houden van een onderhandsche aanbesteding voor het ver bouwen van het schoolgebouw aan de Groo te Markt. De pachtovereenkomst met de vereeniging „Voetbalcombinatie Vlissingen" betreffende de voetbalvelden werd gewijzigd. Aan de N.V. Reclamebureau „Remeco" wordt de exploitatie der gemeentelijke aan plakborden weer verhuurd. Besloten wordt ten slotte een Kerstgave te verstrekken aan de ondersteunden van maatschappelijk hulpbetoon. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer De Wit of het niet mogelijk is dat menschen van de marine, die hier geplaatst worden, geen voorrang kunnen hebben bij de woning bouwverenigingen. Volgens spr. gaan zeer veel van deze menschen noodgedwongen naar Souburg, zeer ten nadeele van de Vlis singsche middenstand. Ook vraagt de heer De Wit of er geen o ZONDAG 17 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Ellewoutsdijk 9,30 u. ds. G. K. van Willens- waard. Goes 9,30 u. ds. De Vries, 6 u. ds. Van Hoog straten van 's Gravenpolder. Kattendijke 9,30 u. en 2 u. ds. J. M. Lam- mers. 's Gravenpolder 9,30 u. ds. J. G. U. van Hoogstraten, 2 u. ds. G. K. van Willens- waard. Wilhelminadorp 9,30 u. ds. Steinz; 5,30 u. ds. De Vries. Geersdijk v.m. de heer Overgaauw, n.m. leesdienst. Geref. Kerk. Goes 9,30 u. en 5,30 u. ds. W. H. v. d. Vegt H. Av. en dankz.) Kapelle v.m. en n.m. ds. A. Scheele. Kruiningen v.m. en n.m. ds Koolstra. Rilland 9,30 u. en 2 u. ds. W. G. T. van Herwijnen. Wolphaartsdijk 10 u. en 2,30 u. ds. G. van Heiningen. Kamperland 9,30 u. en 2 u. ds. T. J. v. d. Ende, 6 u. leesdienst. Ger. Gemeente. Goes v.m., n.m. en av. leesd;enst. 's Gravenpolder v.m., n.m. en av. leesdienst. Doopsgez. Gem. Goes geen dienst. Vrije Evang. Gem. Goes 9,30 u. en 6 u. ds. M. v. d. Via. Geref. Bond. Middelburg 2 u. en 6 u. ds. A. Dekker cand. pred. te Voorburg (verbeterde opgave). Leger des Heils. Goes 7,30 bidstond, 10 u. heiligingsdienst, 4 u. openluchtmeeting, 8 u. verlossings samenkomst. Leider: kapt. Beekhuis. ARNEMUIDEN. In de Ned. Herv. kerk werd herkozen tot ouderling de heer A. v. d. Gruiter en tot diaken de heer J. van Belzen BORSSELE. Notabelen der Ned. Herv. kerk alh'er herkozen tot kerkvoogd den hr C. de Krijger sr. Het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente koos tot ouderlingen de heeren C. de Krij ger Sr. en F. Walhout Jz. en tot diakenen de heeren C. Almek'nders en C. van Sabben. Ned. Herv. Kerk. Ds. L. A. F. Reddingius te Zierikzee is beroepen te Nieuw Helvoet (toezegging). Geref. Gem. Ds. v. d. Berg te Krabbendijke is beroepen te Dirksland. Middelburg, 15 Dec. Groentenvei- ling. Snijsla 9 c„ Molsla 23 cVeldsla 7 19 c., Spriuten 512 c., Witlof 717 c., Schor- seneeren 715 c„ Koolrapen 11,5 c„ Breekpeen 1,5 c„ Andijvie 28 c., Waspeen 3,5 c., Uien 1—2,5 c., Kroten 1,5—2,5 c„ Sav. kool 24 c., Roode kool 23 cBoere- kool 24 c., Witte kool 1,5 c„ Prei 3,5—5 c„ alles per kg. Peën 24 c., Rapen 1 2 c„ Kroten 12,5 c., Selderie 13 c., Ram menas 2,5 c., alles per bos. Bloemkool 2 15 c., Andijvie 1—2,5 c., Knolsederie 2-^4 c., alles per stuk. Cyclamen 10 c., per pot. Goes, 15 Dec. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Andijvie 5 50, Breek peen 1,502,50, Koolrapen 12, Spruiten 59, Rapen 1, Roode kool 2,504, Groene Savoye kool 24, Boerekool 5, Prei 4,50 5,50, Veldsla 6—6,50, Witlof 17, Aardappels 1,50, per 100 kg. Kroten 1, Selderij 0,50—1, per 100 bos. Bloemkool 1,5010, Andijvie (breedblad) 1,50—3, Knolsederij. 2, per 100 Diversen: Hazen 1,702,50, per stuk. woningen speciaal voor de marine gebouwd kunnen worden. Dit vraagstuk zal, aldus de voorzitter, zeer ernstig de aandacht hebben.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2