HOESTenKEELPUN nee>vAkkertje STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE ITHERMOGÈNE Gemeenteraad van Yerseke. A Gebruik direct bij Migraine de warmte verwekkende Bestrijdt VERKOUDHEID zonder drankjes of pillen MIDDELBURG Voorstellen van B. en W. GOES WEERBERICHT BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. De gastarieven verhoogd. KERKNIEUWS Oedert 40 jaren hebben millioenen menschen ondervonden, dat de Ther- mogène de eenvoudigste bescherming is tegen aan doeningen der adem halingsorganen. Doen zich de eerste verschijnselen van verkoud heid voor, zooals hoest en keelpijn, leg dan 's avonds bij 't naar bed gaan een vel Thermogène op de borst - de weldadige warmte, die de Thermogène opwekt, maakt het slijm los en doet de hoest bedaren. Vooral voor kinderen is er Jreen betere behandeling: geen drank- es of pillen en in vele gevallen voorkomt men schoolverzuim, want de Thermogène kan ook overdag onder de kleeding worden gedragen. Ther mogène is verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van 40 en 60 cent. (Ingez. Med.) Voor de eerstvolgende raads vergadering). ROOIING VAN BOOMEN. Ingevolge de ter Raadsvergadering van 28 Nov. gedane toezegging hebben B. en W. nogmaals de 4 iepen bij het rioleering-pomp- gebouwtje aan het Noordplein doen onder zoeken. De iep, onmiddellijk bij het hek van dat gebouwtje, staat scheef en zulks ver ergert bij eiken storm. Hij is voorts op en kele spruitstukken ingerot, zoodat gevaar voor omvallen bestaat. B. en W. moeten dus rooi.ng blijven voor stellen. De 3 andere iepen staan aan het Bolwerk op ongeveer 30 tot 40 meter van het gebouwtje. Allen leveren in zooverre ge vaar op, dat zware takken kunnen afscheu ren tengevolge van inrotting van sprult- punten. Bovendien staan zij dicht bij de achtergevels der woningen aan Klein Vlaanderen. Ook hun rooiing achten B. en W. derhalve noodzakelijk. Voorts is bij een inspectie tijdens en na de laatste zware stormen, gebleken, dat nog verschillende boomen gevaar voor om vallen opleveren en het niet verantwoord is hen nog langer te sparen, ook al gaat de rooiing B. en W. na aan het hart. Mits dien achten zij zich nader verplicht rooiing van de volgende boomen voor te stellen: 6 iepen op de Algemeene Begraafplaats; zij hellen sterk boven de grafzerken, zoodat schade daaraan is te vreezen; 7 iepen langs den Noordelijken Havendijk, die oud zijn en gevaar opleveren voor de nabij gelegen wo ningen; 23 iepen langs den Noordsingel, tusschen de Parklaan en perceel Noordsin gel 92; gedeeltelijk staan zij scheef en heb ben blijkbaar veel geleden door de nabij ge legen gasleiding, terwijl van andere de wor tels zijn losgewoeld, zoodat de omringende grond scheuren vertoont. Verder leveren zij gevaar op voor de gasbuizen doordat zij, in beweging komende, in die buizen lek kage kunnen veroorzaken. Bovendien staan in de rij boomen van ongelijke grootte en ouderdom; door hun rooiing en door nieu wen aanplant kan weer 'n goede, gelijkma tige rij ontstaan; 1 ingescheurde iep aan den Segeerssingel; 1 iep aan den Seissingel met afgewaaide Kroon, 2 iepen aan .den Langevielesingel bij den Domburgschen Watergang; hun omvallen is te vreezen; 1 ingerotte esch op het Noordbolwerk. BENOEMING TIJDELIJKE LEERAREN AVONDSCHOOL* VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. B. en W. stellen voor om voor den verde ren duur van den cursus 19391940 de reeds bij den aanvang van dien cursus voor ten hoogste drie maanden door hen aan de Avondschool voor N.O. benoemde tijdelijke leerkrachten, als zoodanig te bestendigen. Het zpn de heeren C. Mazure voor werk tuigkunde, G. Engelkes voor natuurkunde; M. J. Louws voor vakteekenen aan timmer lieden en meubelmakers en W. C. Calliber voor hout- en marmerschilderen. SCHOENEN VERSTREKT. Gisteren heeft het bestuur van de ver eeniging „Kindervoeding" voor rekening der gemeente aan 307 kinderen uit 136 gezin nen schoenen uitgereikt. BEZICHTIGING OPENBARE SCIII IL- LOOPGRAVEN. Het Hoofd van den Luchtbeschermings dienst deelt ons mede, dat a.s. Zaterdag des namiddags van 2 tot 4 uur voor de bevol king gelegenheid zal bestaan tot bezichti ging van de openbare schuilloopgraven, die in deze gemeente op verschillende plaatsen zijn aangebracht. Op de Markt is zooals men gezien kan hebben een schuilplaats met ijzeren af dekking aangebracht, welke geleverd is door de fa. De Vries Robbé te Gorinchem tegen den helft van den kostenden prijs. De gewone prijs bedraagt f 300. Voorts zullen aan de Markt twee schuil kelders voor het publiek ter bezichtiging en in werkelijkheid te gebruiken zijn, nl. die onder het Café-restaurant „Suisse" en on der de woning van de dames Van der Harst welke laatste door den eigenaar van het pand, wethouder Boasson is ingericht. De schuilplaatsen zullen bij eventueel ge bruik worden aangegeven door een blauwe vlag en/of een bord met opschrift terwijl bij duisternis een blauw lichtgevende lan taarn de aanwezigheid daarvan zal aange ven. Voor het onverhoopt geval, dat in wer kelijkheid van de schuilplaatsen gebruik zal moeten worden gemaakt, zullen van over heidswege in de verschillende straten papie ren worden aangeplakt met tiet opschrift „Schuilplaats", en een pijl, aangevende de richting, waarin men zich moet begeven ONVERBETERLIJK BOEFJE. Onlangs maakten we melding van d<. vermissing van een pakje schortenbont Ui een fietstasch en daarna nog eens van de vermissing van een paar pantoffels, di eveneens uit een fietstasch waren wegge nomen. Bij het onderzoek, dat de politie in stelde, bleek haar, dat de 15-jarige W. G. Z. een paar pantoffels in een sloot aan dei. Ouden Singel had geworpen. De pantoffel', werden opgevischt en bleken de ontvreem de te zijn. De knaap werd verhoord en hoe wel hij aanvankelijk ontkende, gaf hij ten slotte toe de pantoffels weggenomen te hebben. En eveneens bekende hij het pakje schortenbont gestolen en verkocht te heb ben. Dit laatste had de politie ook reeds ontdekt, maar de jongen hield eerst hard nekkig vol dit pakje gevonden te hebben. Naar men zich herinneren zal is W. G. Z. dezelfde knaap, die eenige malen in Hotel Terminus inbrak en daar een en ander ontvreemdde. HOUT GESTOLEN. C. J. N. 'te s-Heer Arendskerke deed bij de politie aangifte van de vermissing van een partijtje nieuw hout, dat eenigen tijd in den Bekhof onbeheerd gestaan had. N. vertelde daarbij, dat eenige maanden gele den op precies gelijke wijze een partijtje hout van hem ontvreemd was. De politie stelt een onderzoek in. ROOKWEDSTRIJD MILITAIREN. Gisteravond werd in café Beurs alhier een rookwedstrjjd gehouden voor de te Goes en omgeving gelegerde militairen. Een hon dertal nam aan den wedstrijd deel. De voorzitter van „O. en O.", de hr. H van Benthem, opende den avond met woor den van welkom, in het bijzonder gericht tot de aanwezige officieren. Spr. bracht dan dank aan de fa. Van Nelle, die dezen avond niet alleen voor eiken soldaat een pakje ta bak en een pijp beschikbaar stelde, maar bovendien nog een aantal fraaie prijzen voor de winnaars schonk. Voorts betuigde spr. zijn dank aan den hr. Liplijn voor het gratis afstaan van zpn lokaal, aan de fa. Van Nelle, die meer dan honderd gebakjes schonk, en aan de „Kunstvrienden-leden", die zoo welwillend waren dezen avond met muziek op te luisteren. Spr. wees er daar bij op, dat alleen de belanglooze medewer king van zoovelen het organiseeren van de ze ontspanningsavonden mogelijk maakt. Nadat nu de hr. B. de Geest de regels voor den fookwedstrijd had uiteengezet werd het signaal „salvo vuur" gegeven en staken de aanwezigen den brand in de in middels gestopte pijpen. Daarna werd er, onder vroolijke muziek, zang en een spel letje kaarten of dammen lustig op los ge dampt. Ruim negen uur bracht burgemeester Van Dusseldorp een bezoek aan den rook- wedstrijd en stopte er ook een Goesche pijp. Toen er nog een zevental militairen met hun eerste pijpen overbleven, werden deze apart geplaatst en deden met groote zorg en onder veel belangstelling hun laatste trek jes. Het was interessant om te zien hoe ze elkaar beloerden en hoe angstvallig elk trekje gedaan werd. Maar onvermijdelijk sneuvelde de een an den ander. De winnaar had bijna drie uur over zijn pijpje gedaan. Nadat de heer De Geest nu de prijzen uit gereikt had sloot de voorzitter „O. en O." den gezelligen avond met woorden van dank voor het prettige verloop en een „tot weerziens". KERSTAVOND NED. CHR. VROUWENBOND. Gisteravond werd in de „Prins van Oranje" een druk bezochte Kerstavond ge houden van den Chr. Vrouwenbond. De pre sidente, mej. Donner opende den avond met gebed en het lezen van het Kerstevangelie uit Lucas 2, waarna zp een welkomstwoord sprak. 22j wees daarbij op den ernstigen tijd waarin wp leven, maar dat ons land, door Gods goedheid, nog bij den vrede mocht be waard blijven. Mevr. v. d. RestJongepier behandelde een onderwerp over Christus komst op aar de tot redding van zondaren. Een zang koortje, gevormd uit de leden, zong ter af wisseling enkele Kerstliederen. Na de pauze las mej. Kuiper een Kerst verhaal, getiteld „De Klok". Met zingen en dankgebed werd deze mooie Kerstavond be sloten. om deze langs den kortsten weg te kunnen vinden. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze schuilplaatsen bestemd zijn voor personen, die zich bij het loeien der sirenes op straat bevinden en niet meer in de gelegenheid zijn hun woningen te be reiken. Zij die zich binnenshuis bevinden, mogen zich dan niet meer op den openbaren weg begeven. E. H. B. O. Voor de Dinsdag en Woensdag gehouden examens ter verkrijging van het eenheids diploma voor vaardigheid in E.H.B.O. van den Koninklijken Nationalen Bond „het Oranje-Kruis" slaagden de volgende dames Th. L. KoleKögeler, A. C. VinkeVader, N. van DortTange, H. JansenVan Kes- selen, M. G. JanssenOosse, M. H. Mieras Wiessner; M. BouwenseStrijd, C. de Graaf Huybrechtse, E. WattelBrugsscheerd, J. A. de Wagemaker, E. de PoortePouwer, P. C. v. d. Woestijne, C. J. VisserBruker, E. M. M. MullerBrupn, A. M. Loman- Van Nieuwenburg, G. J. A. TellgenKing- ma, G. van BeusekomTengbergen, E. H Kloevekorn, E. L. AdriaanseBergansius J. AdriaanseDe Klerk, M. C. Everwijn Behage, S. de LooseWiersma, J. J. van der HoopDoorschodt, M. de Schipper- De Jonge, P. VerweyVermaes, C. C. Vis serMabilot, A. de GrootLeven, J. de Wolf, A. Schout, A. Daniels. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest zwakke veranderlijke /ind, aanvankelijk uit Oostelijke richtin- ,en. Betrokken tot zwaar of half bewolkt, ater wellicht opklarend. Weinig of geen leerslag. Temperatuur om het vriespunt, iater waarschijnlijk iets zachter. UKKEL: Matige wind uit het Oosten; over het algemeen betrokken en nevelig; tijdelijk motregen en sneeuw; op vele plaat sen mist; vrij koud, nachtvorst met een temperatuur van 2°. Vr 15 Dec. Zon op: 8 h 04; onder: 15 h 45. Licht op: 16 h 15. Maan op: 10 h 36; onder: 20 h 54. E.K. 18 Dec. Hoog- en Laagwater te VUaaingen: Hoogwater. Laagwater December. Donderdag 14 3.07 15.31 9.43 21.50 Vrijdag 15 3.42 16.12 10.20 22.23 Zaterdag 16 4.22 16.51 10.59 22.58 Westkapelle is 28 min. en Domburg z. min. vroeger; Veere ^38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. December. Donderdag 14 5.06 17.24 10.42 22.56 Vrijdag 15 5.40 18.02 11.20 23.32 Zaterdag 16 6.16 18.36 11.58 (Ingez. Med.) BESTUUR D ER VISSCHERIJEN OP DE ZEEUWSCHE STROOMEN. In het bestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen is een vacature ont staan tengevolge van het overlijden van den heer J. van der Koogh te Rijswijk, die zitting had voor het district Goeree-Over- flakkee Naar wij vernemen bestaat de mogelijkheid dat voor het vervullen van deze vacature ook in aanmerking zullen kunnen komen personen wonende in een der andere door het Bestuur vertegenwoor digende districten Dit zijn Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland, Tholen en St Philipsland met de gemeenten van Noor'd- Brabant aan de Zeeuwsche Stroomen gren zende, Schouwen-Duiveland en Zeeland be zuiden de Westerschelde Sollicitatiën naar de opengevallen functie moeten wor den gericht tot den Minister van Financi ën. Besmettelijke ziekten. Het aantal aangegeven gevallen van be smettelijke ziekten over de week van 3 tot en met 9 Dec. in de provincie Zeeland be Amsterdam 1936-3% 82% Zeeuws. Hyp. B-3% 82%82% Cities Service Cy. P. 1958 5 52%—53 Bataafsche Petr. Mij.-3% 87%—87% A Amscerd. Bank 87%88% A Ned. Gist- en Spiritusf. 306306% A De Schelde N.B. 38-^1 C Am. Smelt Ref. 39%—40% A Houth. Alberts 68% 68 C Chesapeake Ohio 31%32% C Pref. Kansas City South. 1515% C Union Pac. Rr. 7777% Ned 38 1000-3 84% O. Indie 37 1000-3 84%—82% A Koloniale Bnk. 162—165% A N.I. Hbk. 600 102%—104 C Ned. H. M. 1000 84%—86% A v. Berkels Pat. 2930 C Calvé-Delft 60%—60% A Lever-Bros en Unilever 91%93-% A Philips Gem. B afg. 126%—127-28% C Am. Car en Foundry 23%23% C Anaconda Cop. 23%25%-% C Bethlehem St. 61-62%-% C General Motor 4041 C Kennec Copper 29%30%-% C North Am. Aviation 18%19% C Rep. Steel 17%—18%-% C U. States St. C. 49%—51%-% C North Am. Cy. 17%—18 A Kon. Petr. Mpjj. 245—248%-50% C Contin. Oil Cy. 16%17 C Phillips Petr. Comp. 28%28% C Shell Union O.C. 9%—10-9% C Tide Water Ass. Oil 8%8% A Ned. Scheepv. U. 10l%—105-04% A H V. Amsterdam 394399-402 A N.I. Suiker U 232—236 A Deli Batavia 113%—115%-19 C Deli Mij. 1000 156-159-61% KoninkL Markt Tabak Philips Unilever Suiker Obl.Markt (Wettig HVA Amerika Rubber Indutsrie - gedeponeerd. A Senembah 130136-34 C Pensylvania Rr. 18%18%-% C Southern Pac Cy. 11%-12 A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 196%—202-04 A Deli-Bat. Rubb. 160%—167%-67 A Hessa Rubber 110%—112%-14 A Serbadjadi S.R. 104%—106-08 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden 7.45 75.60 4.22% 31.11% 1.8 Gister: 7.40% 75.60 4.20 31.04 1.88% droeg Roodvonk: Kruiningen 2, Terneuzen belangstelling voor deze uitvoering heel ge- 2, Rilland-Bath 2, Serooskerke (W.) 1, Vrouwenpolder 1. Diphterie: Boes 1, Mid delburg 1. YERSEKE. De zangvereeniging „Hosan na" zal de volgende week een uitvoering geven voor de militairen. Het programma zal bestaan uit Kerst liederen, terwijl een legerpredikant zal spreken. SLUIS. Gevonden voorwerpen: 3 sleutels te bevragen H 11; een rijwielbelastingmerk terug te bevragen Hoogstraat 52; een blau we ceintuur terug te bevragen Hoogstraat 57. Dinsdagavond had in hotel „La ville de Bruges" van den heer B. Commaerd de najaarszitting van de muziekvereeniging „Appolo" plaats. Het programma bestond alleen uit mu ziek daar door oneenigheid onder de spelers dit jaar geen tooneelstuk opgevoerd werd. Dit is wellicht de oorzaak geweest dat de YERSEKE. Woensdagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig, onder voorzitter schap van burgemeester H. C. J. Gunning. De VOORZ. deelde o.a. mede, dat 't in 't voornemen ligt in Januari a.s. met het cir- culeeren van tijdschriften, beginnende met de jaargangen 1940, wederom een aanvang te nemen. Ingekomen was een dankbetuiging van den heer J. M. Sinke en den heer P. J. Oele voor genoten salarisverhooging. Ver der een missive van den opperbevelhebber van land- en zeemacht inzake het verrichten van diensten door burgers op last der mili tairen (eventueel herstel van wegen etc.). De heer SCHEELE vestigde de aandacht op punt 7 van deze verordening hetwelk in houdt dat vergoeding van burgerdiensten voor militairen wordt vastgesteld volgens de nor men der plaatselijke werkverschaffing. Hier van wordt dan nog afgevoerd het bedrag dat voor voeding en ligging wordt gerekend. Spr. acht dit loontje veel te laag, en zag graag dat hierop werd gewezen. De VOORZ. deelde mede dat dienaangaande reeds op merkingen waren gemaakt. Tenslotte was nog ingekomen een ver zoek van de Visschersleenbank, om een jaar- lijksche subsidie uit de gemeentekas te mo gen ontvangen van f 50, De heer KOPPE oppert het denkbeeld of het wel op den weg van den Raad ligt om deze 50 gulden toe te staan, aangezien van de werkwijze van deze bank den Raad niets bekend is. Spr. ziet het gevaar dat ook andere instellingen om steun zullen aanklop pen, indien aan deze semi-officieele instel ling subsidie wordt gegeven. Hij voelt zich op glad ijs. Weet heelemaal niet waarvoor en hoe het geld besteed wordt. De VOORZ. ziet de zienswijze van den heer Koppe voortspruiten uit het feit dat hij nog slechts kort raadslid is. Oudere raadsleden kennen het werk van deze bank van zeer nabij. Wat andere instellingen dien aangaande betreft, ziet spr. geen gevaar. De heer CORNELISSE wijst er nog op, dat de bank onder toezicht staat van B. en W. De heer KOPPE acht zich niet voldoende ingelicht. Hij ziet het geval der bank als een baby die van de geboorte door de gemeente is aangenomen, en wil met het verloop der jaren ook den juisten welstand van deze baby wel eens vernemen. Spr. acht den Raad onvoldoende ingelicht van de financiën be treft, en vermoedt dat meer raadsleden weinig van deze zaak afweten. De VOORZ. eindigt de discussie met te zeggen dat de bank zeer voorzichtig te werk gaat en veel nut verricht. Besloten wordt subsidie uit te keeren over 1939 en 1940. De heer KOPPE acht zich blanco te hebben gestemd. Besloten wordt tot verlenging der reke ning-courant overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank. Bij punt 7, voorstel tot vrijstelling gym nastiekonderwijs O.L. scholen voor de jaren 1940 en 1941, wijst de heer BOM op het nuttige van dit onderwijs en zag graag dat dit niet geheel werd veronachtzaamd. De VOORZ. geeft den heer Bom de verzekering dat dit ook niet wordt gedaan. Oefeningen op de plaats gebeuren, doch hier betreft het meer de lichamelijke opvoeding op hooger peil. Machtiging wordt verleend tot het aan gaan van een kasgeldleening 1940, maxi maal f 30.000, Bij punt 14, wijziging en aanvulling amb tenarenreglement vraagt de heer KOPPE wat voor loon in aanmerking komt, jaar wedde plus mobilisatietoelage of enkel jaar wedde. Spr. stelt voorop dat dit punt mo menteel niet urgent is, maar het binnenkort kan worden en misschien raken we dan in moeilijkheden. De VOORZ. acht het haast zeker, dat hier geldt jaarwedde plus mobilisatietoeslag. De heer KOPPE zou hieromtrent gaarne zekerheid hebben, en verzoekt om naar de juistheid te informeeren. Volgens hem is het laatste niet zoo, aangezien ook de belasting zegt dat mobilisatietoeslag niet als loon wordt berekend. Naar de juistheid van dit geval zal worden gevraagd. Opgeheven worden vervolgens de oester- of middenstandshulpcommissie en de wegen commissie Grintweg. Wat het eerste betreft wil de heer HIRDES nog gaarne enkele inlichtingen die hem door wethouder Cornelisse worden verstrekt. Spr. zegt dat het werkprogramma van deze com missie zeer ingewikkeld was, dat sinds 193 6 niets meer is gedaan en dat deze commissie met den tijd in de doofpot is geraakt. Bij het volgende punt stelt de voorzitter den Raad voor de havencommissie samen te stellen als volgt: Wethouders De Koeijer en Cornelisse, leden: Scheele, Bom en Van der Endt: adviseurs: M. J. Goeman en A. Hartoog. De heer HIRDES had liever dat b.v. een 20-tal schippers in deze commissie werd op genomen die door en door in deze aange legenheden bekend zijn. De VOORZ. acht de personen als voren voldoende, temeer daar hierin toch ook reeds drie leden zitten met voldoende kennis van deze zaken. Aldus wordt besloten. De aanwezige leden nemen alle hun benoeming aan. Tot lid der schoolcommissie, vacature Joz. de Koeijer Szn. niet herkiesbaar, wordt ge kozen de heer C. Bruinzeel. De heeren M. Mol en L. de Rijke worden herkozen als leden van het Burgerlijk Arm bestuur, terwijl ook de drie groepen per sonen, welke zitting hebben in de commissie tot wering van schoolverzuim, alle werden herkozen, te weten le. de heeren Jac. Nieu- wenhuize, H. Slabbekoorn en W. Poleij, 2e. de heeren J. Oome, B. J. de Winter en K. Ph. Verheule, en 3 e. de heeren G. Schou wenburg, G. de Jager en Mach. Mol. Tenslotte werden ook de leden der gas- commissie de heeren De Jager, Daane en Scheele alle herkozen. Het stembureau be stond uit de heeren Bom en Hirdes. Gastarieven. Hierna komt aan de beurt het belangrijk ste punt: Behandeling gastarieven. De VOORZITZER zegt, dat het onmoge lijk is de bestaande gastarieven te hand haven wegens de steeds stijgende kolen- ring was. De verschillende muzieknummers werden onder de leiding van den heer J. v. d. Bussche goed uitgevoerd. Tot slot van den avond volgde er een bal dat tot in de kleine uurtjes duurde. Ds. J, D, y. dl, Veldenf, Ds, J. D, v. d. Velden em predikant te Kralingen (die van 18921897 predikant isgeweest bij de Geref kerk van Mid delburg) heeft waar h(j 1 Oct. jl. den 80-jarigen leeftijd bereiken mocht, aan de jongste Generale synode der Geref. kerken verzocht hem niet opnieuw te wil len benoemen als deputaat voor de zending onder de Joden, welk deputaatschap hij ruim 30 jaar heeft vervuld. In het zooeven uitgekomen zendingsblad van de Geref. kerken voor de zendin g onder de Joden heeft ds. v d. Velden als redacteur even eens afscheid genomen. Het zendingsblad opent met een meditatie eveneens van de hand van den afgetreden redacteur. NISSE. Ds. P. van Voorts Vader hulp prediker te Terneuzen heeft zijn beroep als predikant bij de Ned. Hervormde gemeente alhier aangenomen. prijzen. Deze zijn nu met 25 procent ge stegen. Oorspronkelijk was de prijs f 9,50, op de begrooting was gerekend op f I 1 terwijl hij thans f 13,30 bedraagt en ver hooging absoluut noodzakelijk is. Besloten wordt den prijs met I cent per ms te verhoogen, terwijl industriegas een halve cent naar boven zal gaan. Volgens deze berekeningen zou f 2300, meer worden ontvangen, terwijl daartegen over staat een meerdere uitgaaf aan kolen van f 2230, De heer BOM vraagt of de kolen worden gecontracteerd, hetgeen de VOORZ. be vestigend beantwoordt. De heer DE VISSER merkt op, dat het gas den laatsten tijd slecht is. De VOORZ. meent hierover toch geen klachten te hooren. Volgens hem is het juist veel beter dan een poosje terug. De heer CORNELISSE zegt dat het dik wijls aan de/fmenschen zelf ligt, door niet tijdig naar de fabriek te gaan, maar het op zijn beloop te laten. De gaskwestie is hiermede afgedaan. i Rondvraag. De heer HIRDES wil verbetering van het riool in het wegje tusschen zijn pakhuis en het huis van den heer Elenbaas. De toe stand vraagt hier dringend om verbetering en vooral het pakhuis der kolenvereeniging heeft veel last van het water. De VOORZ. zegt dat de noodige aandacht aan deze zaak zal worden besteed. De heer VAN DER ENDT vraagt om ver betering van het pad dat naar Eben-Haezer voert, en wil hier gaarne keien zien. Indien mogelijk zullen verbeteringen worden aan gebracht. De heer DE VISSER vraagt of bij eeir ziektegeval, waarbij overbrenging naar een ziekenhuis driïigend noodzakelijk is, eerst nog moet worden overlegd met diaconie of armbestuur indien het menschen betreft die steun noodig hebben. De VOORZ. zegt dat zulks in ernstige ge vallen niet noodig is, maar indien eenigszins mogelijk is overleg met genoemde instel lingen natuurlijk geboden. De heer MOL wijst op de slechte uitbe taling van inkwartieringsgelden. Volgens spr. zijn er verschillende personen die door in kwartiering in groote moeilijkheden zijn ge raakt, aangezien zij veel hoogere onkosten moeten maken dan zij gewoon zijn, en tot op heden van vergoeding hiervoor verstoken zijn gebleven. De VOORZITTER zegt dat zeer binnen kort zal worden uitbetaald. Het lange wachten komt doordat hem een lijst is voor gelegd die niet klopte met de inkwartierings- wet en waardoor de menschen die inkwar tiering hebben, zouden worden benadeeld. Het is dus nog even geduld voor een juiste afrekening. De VOORZITTER sluit de vergadering met te zeggen dat dit waarschijnlijk de laat ste van het jaar 1939 is geweest. Het is een jaar van buitengewoon veel moeilijkheden geweest, en ook in onze gemeente hebben velen dit aan den lijve ondervonden. Spr. hoopt dat dit alles zal mogen bijdragen om elkanders oogen te openen voor de fouten die worden gemaakt, en dat de toekomst beter zal worden. Spr. eindigde met allen een gezegend 1940 toe te wenschen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2