VAN DE BELGISCHE KUST GEMENGD NIEUWS I Leergeld betaald. NEDERLANDSCH VRACHTSCHIP „SPAR" IN AANVARING. PARIJS KRIJGT EEN HELSINKI- STRAAT. NIEUWE UITGAVEN. AGENDA. HANDELSREGISTER, RADIO-PROGRAMMA (Eigen correspondentie) Zooals dat in Nederland op vele plaatsen reeds is geschied en nog wordt gedaan, is men nu ook in onze provincie West-Vlaan deren en wellicht ook elders bezig de kunstschatten op veilige plaatsen te bren gen om ze zoo mogelijk voor oorlogsgeweld te beveiligen. Eerst is er een Brusselsche commissie verschenen, die een inventaris ging opma ken, van datgene wat voor verberging in aanmerking kwam en nu is men dan toch zoo ver, dat er gepakt en gekist en gekrat wordt, dat het een lust is om te zien. Gij zult zeggen: dat is laat genoeg (het inpakken, namelijk). Inderdaad, maar beter laat dan nooit. En ik denk, dat het leergeld, hetwelk men in 1914, bjj den vorigen oorlog, heeft betaald, nu zijn, zij het wat laat-ge- rijpte, vruchten afwerpt. Anders werd er misschien heelemaal niets gedaan. In 1914, bij het geharrewar der eerste ge vechten aan den IJzer, hebben maar wei nig bestuurlijke lichamen gedacht aan de redding der kunstschatten; die toen onver zorgd achterbleven in de besloten steden. Al de gedachten waren gericht op den strijd, op den weerstand en op het bergen van het veege lijf. In December van 1914, toen de eerste fel le aanvallen en gevechten voorbij waren, besloten een drietal mannen (een volksver tegenwoordiger, een advokaat en een dok ter) er op uit te gaan om te trachten te redden, wat nog redbaar was. Zij togen van stad tot stad, van gemeente tot gemeente, voorzoover dat in die dagen en in die om standigheden tenminste nog mogelijk was, op zoek naar de glorierijke overblijfsels van vroegere tijden. En in plaats van medewer king, kregen ze bijna overal tegenwerking. Zij, die eenige kunstschatten hadden „ge red", willden die niet afgeven, onder voor wendsel, dat zjj er verantwoordelijk voor waren tegenover de afwezige eigenaars of besturen. Toch hebben die drie mannen nog heel wat van den anders onafwendbaren onder gang weten te redden. Het stadhuis van Nieuwpoort bevatte een klein museum van zeer zeldzame stukken, betrekking hebbende op de gemeenten ge legen tusschen Oostende en Duinkerken. Onder dezen waren een aantal portretten van Philips de Tweede, Maria Tudor, de Aartshertogen Albert en Isabella, Philips de Vierde en Isabella van Frankrijk, een schilderij van het beleg van Nieuwpoort in 1600, enz. Deze kleine, maar zeer kostbare verzameling was nog volledig intact en heeft men naar veilige plaatsen weten over te brengen. Ook heeft men kunnen redden de ver gulde remonstrans van de kerk van Nieuw poort, die in September 1914, bij het uit breken van den oorlog, in een keldermuur ingemetseld was geworden. De archieven van de oude haven waren reeds weggebor gen door een gemeenteraadslid, die de zin ken kist, waarin ze lagen, wegsleurde, door het vuur van den aanvaller heen. Op den dag der eerste beschieting van Veurne werden nog de stedelijke archieven weggevoerd, benevens de drieluik van Ber nard van Orley, een groote schilderij van Snyden, de rijke halssnoeren van de Rede rijkerskamers en van de Schuttersmaat- schappijen, de bekleedingen in verguld le der van Cordoua en de indrukwekkende justitie-maskers der XLVde eeuw. Toen de redders te IJper kwamen om de uitgelezen en heerlijke verzamelingen Mer- ghelinck te redden, waren er nog maar een duizend inwoners in de stad, die weigerden te vertrekken, alhoewel hun huizen voor twee derde afgebroken waren. De Hallen en de Hoofdkerk waren reeds beschoten en ernstig beschadigd; de Groote markt lag vol puin. Het Merghelinck-museum vertoonde een groot gat - veroorzaakt door een bom die een fraaie Chineesche vaas vermorzeld had. In een helsch lawaai, door een kaars ver licht, doorliepen de redders al de zalen, om tenminste nog eenige van de honderden prachtvoorwerpen, die al de schoonheden der vorige eeuwen vertoonden, te beveili gen. Dat het geen pretje was onder zulke om standigheden, terwijl de vijandelijke kanon nen hun luguber spel speelden, te werken, behoeft wel niet gezegd te worden. On danks alles slaagden de heeren er toch in ettelijke kisten in te pakken en weg te voeren; zij bevatten: reeksen van ouder- wetsche horloges en klokken, Chineesche en Japansche tafelserviezen, Doorniksch aar dewerk, juweelen, kunststukken uit alle werelddeelen, kostbare sloten, kunst-hand werken der gilden, burgerlijke en kerkelijke gewaden, beelden en verschillende schilder stukken van meesters. Onverdroten en temidden der gevaren zetten de redders hun werk voort, waar aan het te danken is dat er ook te Loo, Wulveringem, Oostkerke, St. Kruis en nog andere plaatsen, zoo bijv. het merkwaardige ivoren Christusbeeld van Duquesnoy te Nieuwkapelle, kostbare voorwerpen in vei ligheid konden worden gebracht. In den loop van het jaar 1915 w.grd' er een soort reddingscommissie gesticht te Veurne, onder voorzitterschap van een Brusselschen bouwkundige. Deze commissie heeft nog de kostbare houtsnijwerken en de juweelen van de kerken van Veurne, Po- linkhove en Ijper weten te redden, alsook de merkwaardige houten beschotten van de kerk van Onze Lieve Vrouw van Poperin- gen (met de fijn uitgewerkte muziek-at- tributies), het koor van Sinte Walburge van Veurne, met haar eigenaardige „Sta tiën van Barmhartigheid". Een groot ge deelte van deze kostbaarheden werd ge borgen in de verlaten cellen van de abdij van Vallaires (Somme, Frankrijk). Nog tijdens den oorlog, in Januari 1917 verscheen er een artikel in een toenmalig dus nu niet meer verschijnend dag blad: „Messager de Bruxelles" waarin de schrijver op heftige wijze te keer ging te gen de onverantwoordelijke zorgeloosheid, waarmede ten opzichte der West-Vlaamsche kunstschatten gehandeld is, of beter: niet gehandeld is. Het artikel klaagt de personen, besturen en ambtenaars aan, met de bewaking en bewaring der verzamelingen in de stede lijke musea belast, die niet de noodige maatregelen genomen hadden en aldus de kostbaarste stukken en de onbeta'albare ar chieven van de gilden van Vlaanderen heb ben laten verloren gaan, terwijl er kans was geweest deze te redden, tijdens de pau zen in de beschieting. Zoo verwijt dè schrij ver den leden van het kerkbestuur van Sint Maarten zooveel meesterstukken in den steek gelaten te hebben, zonder zelfs maar een poging te doen om ze in veiligheid te brengen. In hoeverre deze verwijten gegrond zijn, kan nu niet meer beoordeeld worden; het heeft ook geen belang meer. Als verzach tende omstandigheid kan wel in aanmer king genomen worden, dat men in 1914 vol komen verrast werd door den oorlog en dat men het hoofd dan wel eens kwijt raakt be hoeft niet te verwonderen. Diksmuide bijv., waar zoovele wonderen der kunst vernietigd werden, werd heele maal door den oorlog overvallen; daar stond de invaller voor de deur, toen men hem nog bij Antwerpen waande. Maar, om nog even op het stuk in de „Messager de Bruxelles" terug te komen: als het waar is, wat de schrijver daarin be weert, dat n.l. de wonderbare „Aanbidding der Wijzen uit het Oosten" van Jordaens, uit de Sint Nikolaas kerk te Diksmuide, door den pastoor gebruikt werd om gedu rende de beschieting een kapot-geschoten venster in een school te bedekken, dan ja, lijkt het wel of er wat meer zorg had be steed kunnen worden. 't Is nu 25 jaar later, weer is er oorlog, zij het dan (nog?) niet in eigen land. Dat een mensch nooit te oud is om te leeren, bewijst de zorg van thans. Er wordt ge pakt en gekist en gekrat, dat het een lust is om te zien Cust Waghter. DIESELTREIN OP VRACHTAUTO GEREDEN. De twee inzittenden van de auto ernstig gewond. Gisteravond is een dieseltrein, welke op weg was van Gouda naar Utrecht, op den onbewaakten overweg aan den Zwarteweg te Gouda, op een uit de richting Reeuwijk komende vrachtauto gereden. De bestuur der van de auto, de heer Graafland en de mede-inzittende, de heer De Bruyn, bei den uit Berg-Ambacht, werden ernstig ge wond en moesten naar het Van Iterson- ziekenhuis te Gouda worden vervoerd. Tengevolge van de botsing liep de Die seltrein, een ledige materiaaltrein, uit de rails. Hierdoor werd het verkeer Gouda Utrecht op het baanvak GoudaOudewater gestagneerd. Alle treinen van en naar Utrecht werden over enkel spoor geleid. Nader wordt gemeld: Toen de vracht auto, een tractor met oplegger, toebehoo- rende aan de timmerfabriek „Samenwer king" te Berg-Ambacht, den overweg na derde kwam een stoomtrein uit de richting Utrecht aan, welke op weg was naar Gouda en den overweg passeerde. Van de andere zijde kwam even later de uit een ledig treinstel van twee rijtuigen bestaande Die seltrein. De 32-jarige bestuurder van de vracht auto, J. Graafland, die den stoomtrein liet passeeren, heeft blijkbaar geen aandacht geschonken aan den naderenden Diesel- trein, hoewel de wagenbestuurder luide sig nalen gaf. De chauffeur reed door met.het gevolg, dat de auto midden op de spoor baan door den dieseltrein werd gegrepen. De autobestuurder en zijn metgezel, de ne gentienjarige fabrieksarbeider A. J. de Bruyn, die met militair verlof was, werden uit de cabine geslingerd, waardoor zij aan den dood ontkwamen. G. kwam onder aan den spoordijk bij een sloot terecht, waar hij bewusteloos met hoofdwonden werd ge vonden. Zjjn toestand is niet levensgevaar lijk. De B. sloeg op de spoorbaan neer en bleek slechts lichte verwondingen aan hoofd handen en beenen te hebben opgeloopen. De tractor en de oplegger vlogen tegen een mast van het electrische net, waar zij als een verwrongen massa bleven liggen. Van den dieseltrein, welke een snelheid van vijftig kilometer had, ontspoorde bij de botsing een der rijtuigen, dat nog tweehon derd meter naast de rails doorreed. DE MODEKLEUREN VOOR HET KOMENDE SEIZOEN. Modeshow van de nog jonge Ned. damesconfectie-industrie. Wederom heeft de Nederlandsche dames confectie-industrie een modeshow te Am sterdam georganiseerd, uitsluitend bestemd voor afnemers, teneinde de producten van de nog jonge Nederlandsche damesconfec tie-industrie te toonen en wat deze voor het komende voorjaar en den aanstaanden zomer heeft te bieden. De oud-minister van sociale zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, voorzitter van de fe deratie van de Nederlandsche confectie-i fabrikanten, sprak een openingsrede uit, waarin hjj wees op den verblijdenden voor uitgang der Nederlandsche kleeding-indus trie. Spr. vestigde de aandacht zoowel op het groote aandeel, dat het Nederlandsche fabrikaat hier had verworven in het toe nemende binnenlandsche verbruik, als op het feit, dat voor dit artikel ook op de markten buiten onze grenzen vasten voet was verkregen. Spr. wees ook op de economisch sociale beteekenis van dezen groei. Niet alleen be langrijk om het aantal personen, dat er werk in vond en dat op het oogenblik op rond 40.000 kan worden gesteld, doch ook belangrijk om de indirecte beteekenis er van met het oog op de productie-mogelijk heden voor die nationale tak van nijver heid, die de noodige grondstoffen en half fabrikaten vervaardigt. Belangrijk echter vooral, omdat het hier een product betreft, dat dient tot dekking van een der eerste levensbehoeften. De show zelf was in twee helften ver deeld. Voor de pauze werden mantels, na de pauze japonnen getoond. Naast de een voudige swagger zag men vele elegante mantels, waarvan sommige geïnspireerd leken door de tijdsomstandigheden en sterk deden denken aan de uniformjassen onzer militairen. De kleuren voor het komende seizoen bleken voornamelijk te zijn: bleu occulta- Sill Weg van het strijdtooneel. Buitenlanders verlaten Helsinki, de Finsche hoofdstad om zich elders in veiligheid te stellen. tion (verduisteringsblauw), royal air force (een soort grijsachtig bleu) en verder grijs, beige en reebruin. Bij de japonnen zag men, naast het spor tieve genre, elegante namiddag- en avond toiletten. Naast effen stoffen werden tal van fraaie imprimé's getoond, afkomstig uit onze groote drukkerijen. In het Engelsche Kanaal aan de Zuidoost kust van Engeland heeft zich gisteren een aanvaring voorgedaan tusschen het Brit- sche s.s. „Frances Dawson" en het Ne derlandsche vrachtschip „Spar" uit Rotterdam. Door de kracht van de botsing werd de scheepswand van de „Frances Dawson" achter het kuildek van het dek tot aan de waterlijn opengereten, waarbij nog verdere averij werd veroorzaakt. Onder meer werden de reddingbooten aan stuur boordzijde stukgeslagen. Het roer van de „Spar" werd nagenoeg van het schip afgescheurd. De kustreddingboot, welke te hulp was gesneld, bleef verscheidene uren in de na bijheid, doch keerde naar haar standplaats terug toen de beide schepen veilig voor an ker waren gegaan. De „Spar" behoort toe aan de N.V. Hudig en Pieters, algemeene Scheepvaart Mij. te Rotterdam en heeft een bruto inhoud van 3616 ton. Het schip was onderweg van New York naar Rotterdam en heeft een lading sojaboonen, bestemd voor de Nederlandsche regeering aan boord. Volgens door de reederij over het ongeval ontvangen inlichtingen, zou de „Spar" door het Britsche schip zijn aangevaren, toen zij tijdens mist voor anker lag. De averij van de „Spar" zou niet van ernstigen aard zijn. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich aan boord van het Neder- ladnsche schip niet voorgedaan. Kapitein van de „Spar" is de heer De Wit. De „Fran ces Dawson" is een schip van 3724 bruto ton. HET NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het 'bestuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden deelt hierbij mede, dat de ontvangsten over de maand Novem ber 1939 hebben bedragen 10.464,93, zijn de 6819,80 uit periodieke bijdragen en 3.645,13 uit losse giften. De uitkeeringen over hetzelfde tijdvak bedroegen 17.136,75. De plaatselijke com missies van samenwerking brachten ten behoeve van dezelfde gevallen bijeen 26.439,75, zoodat in die maand aan aan vragers, verdeeld over 88 gemeenten, een bedrag van 43.576,50 kon worden uitge keerd. Uit het bovenstaande blijkt hoe dringend versterking der geldmiddelen noodig is. Het gironummer van 't Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden 's-Gravenhage is: 272727. In den Parijsehen gemeenteraad is gister voorgesteld aan een Parijsche straat den naam te geven van „Rue de Helsinki". Som mige raadsleden stelden zelfs voor de „Rue de Moscou" om te doopen in „Rue de Hel sinki". Het voorstel is naar een commissie verwezen, een formaliteit, welke zijn aan vaarding zeer wel nabij komt. 600 GESTOLEN. Zondagnacht is ingebroken in een villa aan de Haringvlietstraat te Amsterdam. Men had zich door een raam open te ma ken toegang tot de woning verschaft. Uit een bureau werüen zeshonderd gulden weg genomen. MAN DOOR TREIN GEGREPEN EN OMGEKOMEN. Gisterochtend is op de spoorbrug te Nij megen de 37-jarige gehuwde J. uit Arnhem door nog niet bekende oorzaak door een sneltrein gegrepen. De man was onmiddel lijk dood. J. werkte aan de spoorbrug en is vermoedelijk door den trein verrast. „De wereldgeschiedenis in een nótedop". Een boek voor de jeugd door V. M. Hillyer. Voor Nederland bewerkt onder toezicht van dr. J. A. van der Hake. Met vele il lustraties van Carel M. Boog en M. S. Wright. Derde druk, opnieuw bewerkt tot de laatste gegevens. Uitgave Hollandia Drukkerij te B a a r n. Bjj de N.V. Van Loghum Slaterus' Uitg. Mij. te Arnhem verscheen het tweede deel van „Het Nieuwe Zoeklicht", Neder landsche encyclopaedie voor allen, onder leiding van dr. T. P. Sevensma. Dit deel loopt van Cesti tot en met Ganglion. Ver schillende illustraties zijn tusschen den tekst gevoegd. Het aantrekkelijke van deze encyclopaedie is, dat hij niet getrokken is uit andere, reeds bestaande encyclopaedie- en, geen bewerking, of verkorting, maar speciaal is opgezet met het doel juist die beknopte, scherp en helder geformuleerde kennis te brengen op ieder gebied van he den en verleden, die de raadpleger zoekt. Het boek is in fraaien band gebonden. „Tur Dell", avonturen van een snoek", door Johannes Braach. Voor Nederland be werkt en ingeleid door drs. Fop. I. Brou wer. Geïllustreerd door Annebet Stam. Uit gave W. J. Thieme Cie, uitgevers te Zut- p h e n. Bij de N.V. De Arbeiderspers te A m- sterdam verschenen drie romans van Jack London in één band, n.l.: Als de na tuur roept; Tik-tak, de grijze wolf, en Mar tin Eden. Vertaald door S. J. Barentz- Schönberg. „Waar moet ik het zoeken?", door dr. Th. van Schelven. De schrijver ontvangt een stroom van brieven van menschen, die niet weten waar ze het zoeken moeten met hun dagelijksche moeilijkheden, met hun ongeluk en hun conflicten, met hun vrees voor de toekomst en voor het lot van hun kinderen, hun angsten en hun zelfverwijt, hun vernederingen en hun eenzaamheid. Dit boek wil op al die vragen een antwoord geven. MIDDELBURG. WO 13 Dec. Cabaret-avond met bal na Jesayes Band; St. Joris 20,30 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 8DO 14 Dec.: „Es war eine Rauschende Ballnacht" en „Geketende Hartstochten" en „Mobilisatie Klanken", 20,00 h. CITY, Middelburg VR 8—DO 14 Dec.: „Liefdes Kronkelpaden" en „Vrouwen onder verdenking", 20.00 h. GRAND THEATER, Goes VR 8—Dl 12 Dec. „De onsterfelijke wals" en „Drie man in de sneeuw", 20,00 h. Aan de in Handelsberichten opgenomen openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ontleenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen N.V. Kon. Mij, „De Schelde", Vlissingen, Glacisstraat 165. Scheepswerf, machinefa briek, reparatie-inrichting, constructïe- werkplaatsen en vliegtuigenfabriëk. Nieuwe Comm.: J. J. C. van Dijk 's- Gravenhage; id. G. J. Bensink, Rotterdam N.V. Scheepvaart Maatschappij „Reze Kruiningen. Hansweert, Schoolstraat 405b, exploiteeren van kustvaartuigen Comm.: H van Maaren is directeur ge worden. Dir. L. M. van Maaren is Com missaris geworden N.V. Rubber Maatschappij „Tjlbantjet" Middelburg, Houtkaai 11 Rubbercultuur Statuten gewijzigd. N.V Bataafsche Import Maatschappij Verkoopkantoor van „Koninklijke/Shell producten (F.) Goes, Albert Joachimkade 7 Verkoopkantoor van „Koninklijke/Shell". Producten. Beh.: J. M. Tielman, Gimieken. WOENSDAG 13 DECEMBER. HILVERSUM I 1875 EN 414,4 M. NCRV-Uitz 6,307,00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8,00 Ber ANP. 8,05 Schriftlezmedita tie. 8,20 Gram. (9,309,45 Gelukwenschen) 10.30 Morgend. 11,00 Gram. 11,30 Marcan- do-ensemble (12,00—12,15 Bei,. Om 12,30 Ber. ANP). 1,15 Gram. 1,25 Orgelspel 2,25 2,55 Voor jeugdige postzegelverzame laars 3 00 Theuerzeit-Trio en gram. 4,00 Gram. 4,45 Felicitaties 5,00 Voor de jeugd. 5,45 Gram 6„00 Causerie.. 6,20 Gram. 6,30 Taalles en techn. onderricht. 7,00 Ber 7.15 Causerie. 7,30 Muziekorps van het 5e RI. 8,00 Ber ANP, -herh. SOS Ber 8,15 Vervolg concert en gram. 9,00 9,00 Causerie. 9,30 Gram. 10,00 Ber. ANP, actu halfuur. 10,30 Cello, piano en gram. 11,10, Gram. Ca 11,50—12,00 Schriftlez. HILVERSUM II 301,5 M. VARA-Uitz 10,00—10,20 vm. en 7,30— 8,00 VPRO. 8,00 Ber. .ANP, gram 8,10 Orgelspel. 8,45 Gram. 9,30 Causerie 10,00 Morgenw. 10,20 Voor arbeiders in de Continubedr. 11,30 Voor de vrouwen. 12,00 Gram 12,15 Esmeralda. 12,45 Ber ANP, gram. 1,00 I,45 VARA-ork. 2,00 Causerie. 2,30 VARA- ork 3,15 Voor de kinderen. 5,30 Gram. 6,00—6,30 iVARA-ork. 6,35 Gram1. 6,40 Lezing over handschriftkunde. 7,00 VARA- Kalender. 7,05 Felicitaties. 7,10 Koorzang met orgelbegel. 7,30 Bijbelvertell. 8,00 Herh. SOS-Ber. 8,03 Ber. ANP, VARA-Va- ria. 8,15 VARA-ork. 9,00 Radiotooneel. 9,30 De Ramblers, 10,00 Dialoog. 10y05 Gram. 10,10 Rosian-ork. 10,40 Lezing over Sigmund Freud 11,00 Ber. ANP. 11,10 Orgelspel. 11,4012,00 Gram. ENGELAND 391 EN 449 M. 12,20 Hen ry Hall en zjjn olk. 12,50 Orgelconc. 1,20 Ber. 1,30 Reg King's trio. 1,502,20 Vari été. 3,20 BBC-Northern ork. 4,05 Cause rie 4,20 Ber. 4,35 Volksliederen. 4,50 Lich- tem uziek. 5,20 Kinderhalfuur. 5,50 Varié té. 6,20 Ber. 6,35 Aetueele uitz. 7„05 Fransch progr. 7,20 Mededeelingen. 7,40 Variété 8,25 BBC-ork. 9,20. Ber. 9,35 Cau serie. 9,50 Variété. 10,20 Radiotooneel of gevar progr. 10,50 BBC-Theaterork. 11,30 Concert. 11,50 Dansmuz. 12,2012,35 Ber. RADIO PARIS 1648 M- Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M, 5,50 Hermann Hage- stedt's ork. 7,40 Gram. 9,30—9,50 Fluit en hobo 10,45 Gram. 11,20 Concert. 12,20 Omroepork. 1,35 Popul. concert. 2,20 Li- terair-muz progr. 3,20 Uitz. voor solda ten: 6*20 Omroepkleinorkest. 7,35'12,20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Om roepork. 1,50—2,20 Gram 5,20 Piano en cello. 5,50, 6,50, 7,20 en 7,45 Gram 8,20 Uitz. voor soldaten. 8,50 Gram. 9,20 Pro Arte-kwartet en solist. 10,00 en 10,30 II,20 Gram. 484 m: 12,20. Gram. 12,50 Germaine Ego's ork. 1,30 Jan Steur's accordeon-en semble. 1,50—2,20 Gram. 5,20 Pro Nova kwartet. 6,00 Gram. 6,35 Gram. met toel. 7,05 Accordeonsoli 8,20 Uit.z. voor solda ten. 8,50 Omroep-symphonie-ork-, het Om roepkoor en solisten. 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,35 Verzoekconc 9,20 Ber. 9,50 Wilfried Krü- ger's ork. (Om 10,20 Politiek overz.) 11,20 Ber. Hierna tot 12,20 Nachtconc. Speckens' Brood- en Banketbakkerij, C. Buskenstraat 76. Bakkerij. Overl E,: L. C. M Speckens, Nieuwe E,': Mevr. de wed. S. A. J. M. Speckens—Klijberg. M. Maas, Vlissingen. Singel 126. Tim merman en aannemer Overl. E.: M. Maas, Handelsnaam gewijzigd in: wed. M. Maas. Nieuwe E.Wed. W. Maas Hoog stad. Opheffingen Pension ..Kaapduinen", Koudekerke, Dis hoek B 60. Hotel, Pension, Restaurant, café Th. Wijtman, Middelburg, Lange Delft 107, Manufacturenhandel.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 8