SPORTNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE De Bataafsche schenkt nog drie ontspanningsgebouwen MIDDELBURG Kleur en glorie onzer tropen. VLISSINGEN De electrische tram stadstation wordt opgeheven. ZUID-BEVELAND SCHOUWEN Vervalschingsaffaire op het Nederlandsch consulaat te Seoul. „Geen politiek op den kansel/' N.S.B.-ers bij oefeningen in een kelder verrast. Binnenkort onderhandelingen over een Duitsch-Turksch handelsverdrag. Autobus met arbeiders door trein vernield. BURGERLIJKE STAND -s-O- TERAARDEBESTELLING ARTS P. DE JONG. Het was op dringend verzoek van den overledene, dat gistermiddag het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. de Jong, in leven neus-, oor- en keelarts, uitsluitend door de familieleden naar de laatste rust plaats werd gebracht en dat ook op de be graafplaats geen deputaties van instellingen of vereenigingen of vrienden van de fami lie aanwez-g waren. Wel zegden tal van bloemstukken wat anders woorden zouden hebben gedaan. Zij getuigden van groote achting voor den arbeid van wijlen den hr. De Jong. Onder de kransen en bloemstukken, ont- waardden wij er van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der genees kunde, van kringen dier maatschappij^ van den medischen staf van het gasthuis te Middelburg en meer andere van coöpera ties. Nadat de kist aan den schoot der aarde was toevertrouwd, heeft een familielid woorden van dank tot de aanwezigen ge sproken en daarop namens allen enkele woorden van afscheid gericht tot den over ledene. Spreekuur burgemeester. Naar men ons mededeelt is de burgemees ter Woensdag a.s. verhinderd zijn gewone spreekuur te houden. Een propaganda-film, die een nationaal werk is geworden. Een documentaire film kan heel interes sant zijn. Maar doorgaans heeft zij het ge vaar te langdradig en te eenzijdig te zijn voor het publiek, dat geen speciale be langstelling heeft voor het onderwerp. En gisteravond hebben we een documentaire film gezien, die zeker 2% uur duurde Wij vonden het een heel waagstuk van den agent der Stoomvaart Mij. „Nederland", den heer L. A. Stofkoper, om de vertoo ning van een dergelijke film te organisee- ren, no.ta-bene in den nieuwen schouwburg en voor een publiek, dat grootendeels be stond uit alles, wat in onze provincie auto riteit is en heeft. De uitkomst heeft bewezen, dat het geen waagstuk was. Als organisator van dezen avond moet de heer S. hebben geweten, dat wij de „documentaire" op haar best zouden zien, en dat er maar één oordeel zou zijn: prachtig. Het was werkelijk buitengewoon Ons schoone Insulinde op de kleurenfilm blijkt mooier en boeiender te zijn dan een product van Hollywood. De spelers verdie nen geen enorme salarissen, want er zijn geen spelers; maar er zijn mensehen, die hun leven van iederen dag leven. Er is geen décor, want er is de eeuwige onver gelijkelijke schoonheid van ons Indië. Er is geen studio met installaties, die aan een fabriek doen denken; er is geen schreeu wende regiseur. De film is gemaakt door slechts één man, die er een 40.000 km voor heeft rondgezworven in de paradijzen van Sumatra, Java en Bali. Maar deze man, mr. Hustinx, heeft met zooveel articiteit gefilmd, geknipt en geplakt, dat wij wer kelijk gisteren „met eigen oogen" hebben genoten van de kleur en de glorie onzer Tropen. De kleur, ja.' Want het was een kleu renfilm. En als wij ooit een pleidooi heb ben gezien voor de kleurenfilm, dan was het nu. En de glorie! Want van Amsterdam tot Bali zagen wij de Nederlandsche driekleur wapperen, volgden wij haar over oceanen en door de,binnenlanden, als het geusje voorop de „Oldenbarneveld" of als het vlaggetje op het autospatbord. En wij za gen wat de dragers van die vlag tot stand hebben gebracht, daar aan den anderen kant van den aardbol. Wij zagen o.m. een volk, dat 20 jaar ge leden nog kannibalistisch was, vreedzaam en tevreden, zonder de eeuwige vrees voor den kookpot. Wij zagen zoovele volkeren in rust naast elkander leven, die vóór ons gezag onderdrukten of onderdrukt wer den. Wij zagen het standbeeld van Coen en een parade voor den gouverneur-gene- raad. Maar niet dat alléén was de glorie, De glorie was ook de vrede, het werk, het geluk. Dat alles hebben wij gezien en nog veel meer. Het was een heel bijzondere avond. Zoo kon het ook gebeuren, dat de burgemees ter van Middelburg tijdens een korte pau ze spontaan het tooneel beklom om de Maatschappij „Nederland" te danken voor deze film, die natuurlijk een propagandis tisch doel heeft, maar welke tevens een cultureel bezit is geworden. „De Maat schappij „Nederland" heeft hiermee een ware nationale daad verricht", zeide mr. dr. J. van Walré de Bordes, en deze woor den hadden zeker de instemming der op getogen aanwezigen. Mr. Hustinx heeft met een kunstenaars-oog het mooiste uit gezocht op zijn reis van 40.000 km, bijna den afstand rondom de aarde. Hij liet dat alles opnemen door het oog van de ca mera en onze oogen zagen het nu op het —-eens witte doek. Zoo mooi was het uitgekozene, dat, al kreeg men geen oogen- blik den indruk van gehaastheid, de came ra ons toch te snel bewoog. Zoo gaarne hadden wij vele schoone beelden wat lan ger vastgehouden. Maar wij moeten den samensteller van de film dankbaar zijn, dat hij niet gewacht heeft, want anders hadden wij vanmorgen wellicht nog in den schouwburg gezeten. In de volle zaal merkten wij o.a. op den Commandant in Zeeland met zijn adjudant, de burgemeesters van Middelburg, Vlissin- gen en eenige andere gemeente op Wal cheren, den garnizoenscommandant van Middelburg, den griffier der Prov. Staten, talrijke officieren van Land- en Zeemacht, leden van de Rechterlijke macht, den ge meentesecretaris, den voorzitter der Kamer van Koophandel, den wethouder van On derwijs, gemeenteraadsleden en directeu ren van groote bedrijven, velen vergezeld door hun dames. De heer Stofkoper richtte een welkomst- WAT NIET KLOPT. In de „Vlissingsche Courant" van gis teravond komt een stukje voor onder het hoofd: „Hier klopt iets niet". Het slaat op het feit, dat o.a. ons blad enkele we ken geleden in staat was het voorstel van Ged Staten inzake de Zegam een dag eer der dan de andere Zeeuwsche bladen te publiceeren. Wat niet zou kloppen, volgens de VI Crt., is het feit, dat het stuk ons niet kan zijn toegezonden tegelijkertijd met die aan de Statenleden, omdat we het dan den bewusten dag niet meer klaar hadden kunnen krijgen. Het blad vergist zich, want niet des namiddags, gelijk het meent, maar des morgens om 9 uur hebben in dit geval de stukken de Provinciale Griffie verlaten. Naar wij uit beslist betrouwbare born vernemen zal de electrische tram, welke een dienst onderhoudt tusschen de stad en het station, eertijds gaan verdwijnen. Met ingang van 1 November 1940 zal deze lijn n.l. definitief worden opgeheven. Het mag echter als vaststaand worden aangenomen dat een autobusdienst de tram zal vervan gen. Er worden thans nog onderhandelingen gevoerd wie deze busdienst zal verzorgen. WIJZIGING HUUROVEREENKOMST VOOR DE VOETBALVELDEN VAN DE V. C. VLISSINGEN. Aan de V. C. Vlissingen zijn een tweetal voetbalvelden aan den Koudekerkschen weg verhuurd voor 700 per jaar, welke huur met 1 Mei 1940 zal eindigen. In verband met de meerdere aanvragen welke de V. C. Vlissingen den laats ten tijd krijgt voor het gebruiken van een sportveld door de militairen en mede omdat het z.g.n. „oude terrein" de laatste jaren door de schoolkinderen wordt gebruikt, waarvoor een vergoeding wordt toegekend, is door het bestuur der V. C. Vlissingen om een wijziging van de huurovereenkomst ver zocht aan den Raad. B. en W. wijzen er op dat het in de be doeling ligt genoemde voetbalvelden op te heffen, zoodra geschikte terreinen aan den Kapoentjesweg beschikbaar zijn, waarom zij den Raad voorstellen om met ingang van 1 November j.l. aan de V. C. Vlissingen te verhuren het aan den Koudekerkschenweg Zuidelijk gelegen sportveld voor heele da gen en het aldaar gelegen Noordelijk speel veld alleen gedurende den Zaterdagmiddag en des Zondags tegen een verlaagde huur- som van 600 per jaar, waarbij beide par tijen het recht hebben de huur tusschen- tijds te doen eindigen, met een opzeggings termijn van minstens drie maanden. Daar de gemeente nu, behalve des Zon dags en des Zaterdagsmiddags weder de be schikking over het oude voetbalveld heeft, stellen B. en W. voor, dit terrein te bestem men tot sportterrein voor de schoolkinde ren en voor zoover zulks door deze kinderen niet wordt gebruikt, tegen 1 per ochtend, middag of avond, in gebruik te geven aan de sportvereenigingen e. d., die den wensch daartoe te kennen geven. RAADSVERGADERING. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op Vrijdag 15 December a.s., n.m. 2 uur. OPHEFFING R.K. ULO-SCHOOL. Naar wij vernemen is het aantal leerlin gen dat de R.K. Ulo school alhier bezoekt, zoodanig teruggeloopen, dat deze school per 1 Januari 1940 zal worden opgeheven. HANSWEERT. De heer Blokland, wacht meester der Kon. Maréchaussée alhier, wordt met ingang van 19 Dec. a.s. over geplaatst naar Koewacht. De heer L. Hoekstra, kommies bjj de directe belastingen enz. alhier, is bevor derd tot assistent. RILLAND. Tot president-kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen de heer P. J. Dominicus. Waarnemend deurwaarder. ZIERIKZEE. Bij beschikking Van den mi nister van justitie is aangewezen als waar nemend deurwaarder bij de arrondisse ments-rechtbank te Middelburg en het kan tongerecht te Zierikzee, ter standplaats Zierikzee, G. van Duin, candidaat-deur- waarder alhier. woord tot dit selecte gezelschap en stelde den vervaardiger van de film, mr. Hustinx voor. De heer Stofkoper deelde verder mede, dat de Commissaris der Koningin in Zeeland en mevr. Quarles van Ufford door omstandigheid niet aanwezig konden zijn. In hun plaats heette de heer Stof koper hun zoon, jhr. mr. W. F. -Quarles van Ufford, welkom, die nog kort geleden in Indië vertoefd heeft en die nu onge twijfeld vele bekende plekjes terug zou zien. Er waren er meer in de zaal, die Indië uit eigen aanschouwing kenden. En zij wa ren verheugd, dat dit schoone en den Ne derlanders te weinig bekende deel van Ne derland tenslotte een dergelijke geslaagde propaganda heeft gekregen. De kenners van Indië kunnen echter moeilijk meer genoten hebben dan degenen, die voor het eerst de weelde en kleurenrijkdom onzer Tropen bewonderden. En dat zegt alles! De film „Kleur en glorie onzer Tropen" is meer geworden dan een reclame-film voor „de Nederland"; zij is de beste pro paganda, die ons land, ons Nederland, hier en overzee zich kan wenschen. Men meldt ons uit Den Haag: Met groote erkentelijkheid en waardee ring geeft het hoofd van de sectie ontwik keling en ontspanning van het Algemeen Hoofdkwartier kennis van het feit, dat de Bataafsche Petroleum Maatschappij, ver rast door de ontvangst welke aan de door haar geschonken ontspaningsgebouwen van de zijde der gemobiliseerden in Rens- woude en in Langenboom tendeel is geval len, besloten heeft nog een drietal van soortgelijke gebouwen ter beschikking van den opperbevelhebber van land- en zee macht te stellen. De directie der Bataafsche, die de aar dige gedachte had haar aanbod het karak ter van een Sint-Nieolaas-surprise te ge ven, heeft deze zaak met haar bekende voortvarendheid aangevat, zoodat reeds nu vaststaat, dat de nieuwe gebouwen zullen verrijzen in Hors sen in het land van Maas en Waal, Echteld in de Betuwe en Tuil in 't Waal bij Vianen. Indien zich geen bij zondere tegenslagen voordoen, kunnen de gebouwen in het begin der volgende maand in gebruik worden genomen. Deze inge bruikneming zal een eenigszins feestelijk karakter dragen, aangezien de sectie ont wikkeling en ontspanning van het Alge meen Hoofdkwartier bij die gelegenheid 'n feestavond zal organiseeren. Domei meldt uit Tokio: Het Nederland sche consulaat te Seoul (Korea) is Zaterdag definitief gesloten, nadat de Nederlandsche gezant in Tokio het ontslag had aanvaard van den heer Paul Plaisant, Nederlandsch honorair-consul te Seoul, welke ontslagaan vrage verband hield met een vervalschings- affaire waarbij een neef van den honorair- consul, Claude Plaisant, betrokken zou zijn. Het consulaat werd geopend in 1925. (Bij informatie aan het departement van buitenlandsche zaken te 's Gravenhage is gebleken, dat dit bericht in hoofdzaak juist is. De honorair-consul is ontslagen, omdat hij merken had vervalscht van toilet-arti kelen, die als Fransche import-artikelen werden verkocht. De man is deswege voor waardelijk veroordeeld. Het consulaat is echter niet definitief gesloten. De gezant zoekt een waarnemer, c.q. opvolger voor den heer Plaisant. Red. A.N.P.) Prof. dr. H. Th, Obbink: be zwaren van practischen en principieelen aard. De strijdvraag of en in hoeverre een pre dikant als predikant, dus op den kansel mag spreken bver „de politiek" wordt in het laatste nummer van het „Algemeen Weekblad voor Christendom en Cultuur" behandeld door den hoofdredacteur, prof. dr. H. Th. Obbink, hofprediker en vroeger predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Middelburg. Prof. Obbink verklaart zich een over tuigd tegenstander van het behandelen van politieke kwesties door een predikant. Hij geeft daarvoor twee motieven, een van practischen en een van principieelen aard. Het bezwaar uit practische overwegingen is, dat de theoloog in deze dingen geen op leiding heeft gehad, er veelal niet in thuis is en er dus ook niet op een toon van gezag over spreken moet. De bezwaren van principieelen aard ziet de schrjjver in het menschel jjke van de politiek, tegenover het Godde lijke van het Evangelie. Prof. Obbink formuleert dit als volgt: „Het Evangelie is goddelijk; het stelt zijn eischen en beloften absoluut, en verzet zich tegen elk transigeeren. Maar de politiek is menschel ij k, ze werkt naar den maatstaf van het bereikbare. Daarom be staat er geen „christelijke politiek"; die heeft ook nooit bestaan en kan niet be staan iets geheel anders is, dat er wel christelijke politici zijn. Maar het centrale punt van het Evangelie is het offer; Christus vraagt zelfverloo chening, het aanvaarden van het Kruis in volkomen overgave. De enkeling kan aan dien eisch gehoor geven, de politicus kan het niet, dat wil zeggen wel als mensch, maar niet als politicus. Tot zich zelf mag hij zeggen: waarom lijd ik niet liever onge lijk en schade? Tot zijn volk en land mag hij dat niet zeg gen. Hij moet het recht en het bestaan van land en volk handhaven tegen alles inhij mag het niet prijsgeven met beroep op het Evangelie, want de Staat moet het recht hebben zich te verdedigen tegen den over weldiger. De mensch kan en moet zich zelf verloochenen, de staat kan dat niet. De zedelijke wetten waaraan de Staat gehoor zaamt, zijn andere dan waaraan de burgers hebben te gehoorzamen. En juist daarom, vervolgt de schr., is hef zoo gevaarlijk, politiek op den kansel te brengen. Want de predikant verkondigt het Woord Gods en niets anders. En dat Woord aanvaardt nooit en nergens compromissen Van ons menschen geldt: wie zijn leven zal willen behouden, die zal het verliezen en wie zijn leven verliezen zal om Mijnentwil of om des Evangelies wil, die zal het vinden De weg van bekeering en wedergeboorte, een eisch die aan den Staat niet kan gesteld worden. Op grond van het bovenstaande meent schr., dat de kansel niet de geschikte plaats is voor de behandeling van politieke vraag stukken. De vraag of de Staat oorlog mag voeren ter zelfverdediging is voor be spreking vatbaar, maar niet op den kan sel, waar bespreking onmogelijk is, maar vooral omdat de Staat niet behoort tot de wezens die zich kunnen bekeeren. Natuurlijk wil het bovenstaande niet zeg gen dat een predikant op den kansel in tij den als die wij nu beleven, maar net moet doen of er geen kou aan de lucht is. Wan neer b.v. van staatswege de prediking van De strijd in Finland. Een neergeschoten Russisch bombardements vliegtuig wordt door Finsche soldaten onderzocht. De sneeuw ge tuigt van het feit, onder welke omstandigheden de vijandelijk heden plaats hebben. 27 jongelieden in voorloopige bewaring gesteld. De Haagsche politie heeft gisteravond omstreeks negen uur .een inval gedaan in het perceel de Mient 158, waarin is geves tigd een zaak in grafzerken en grafmonu menten. De inval geschiedde, omdat de po litie vermoedde, dat in de kelder van dit perceel handelingen gebeurden, welke- in strijd zjjn met de wet op de weercorpsen. Omstreeks negen uur verzamelden zich on der leiding van commissaris W. Hol in de omgeving van het huis eenige inspecteurs en rechercheurs. Toen men het oogenblik gekomen achtte een onderzoek in te stellen werd eerst eenmaal en vervolgens nog een tweede keer op de winkeldeur geklopt. Toen deze werd geopend stormden de po litiemannen naar binnen, zij renden onmid dellijk het trapje af, dat naar de kelder leidt en toen zij de kelderdeur openden za gen zij in de onderaardsche ruimte verschei dene jongemannen, die in twee groepen vrije- en ordeoefeningen uitvoerden. De kelderroosters waren afgedekt met matten, zoodat geen lichtschijnsel naar bui ten kon doordringen. Met het doel het geluid te dempen, lagen ook op den grond matten. Het gezelschap bestond uit 27 jongeman nen tusschen de 18 en 25 jaar. De oefenin gen stonden onder leiding van een 20-jari- gen jongen W. A. S. Zij allen zijn lid van de N.S.B. De politie vond in de kelder, welke geheel onder den winkel doorloopt, enkele florets, bokshandschoenen, een por tret van den heer Mussert, een N.S.B.-vlag, benevens eenige N.S.B.-emblemen. Ook werd een gramofoon in beslag genomen. Het gezelschap is met eenige arrestanten wagens naar het hoofdbureau van politie vervoerd en in voorloopige politiebewaring gesteld., De eigenaar van de zaak is op het oogen blik in militairen dienst. Zijn vrouw was echter thuis en is eveneens naar het hoofd bureau van politie opgebracht. De zaak wordt thans tijdelijk beheerd door den schoonvader van den eigenaar, den heer C. wonende op het Neyvtonplein. Ook hij is in den loop van den avond aangehou den en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Dé Duitsehe gezant in Turkije, Von Pa pen keert heden naar Ankara terug, na een bezoek aan Istanboel, waar hij sedert Vrij dag jl. verblijf heeft gehouden. Gemeld wordt, dat zijn voornaamste taak is, rege lingen te treffen voor binnenkort te openen onderhandelingen over een DuitschTurk- sche handelsovereenkomst ter vervanging van de overeenkomst, die op 30 Augustus is afgeloopen, en die niet hernieuwd werd. De Duitsch—Turksche handel staat thans bijna stil. Negentien dooden. Zondag is bij Voelklabruck (voormalig Oostenrijk) een personentrein op een auto bus met 38 arbeiders ingereden. De auto bus werd tegen een telegraafpaal geslin gerd en geheel vernield. Twaalf arbeiders en de chauffeur waren op slag dood, terwijl zes andere arbeiders spoedig daarna om het leven kwamen. De overige negentien ar beiders werden deels zwaar gewond. het Evangelie wordt belet of belemmerd, of wanneer een staat een wereldbeschouwing propageert die met het Evangelie in strijd is, dan past daartegen, ook van den kan sel, een protest, want het Evangelie moet vrij baan hebben op alle levensterreinen. Maar dat protest ontaarde niet in een poli tieke discussie met afwezige tegenstanders, maar blijve een getuigenis en een roep tot bezinning. Gelukkig, zoo besluit schr., is deze kwestie op onze Nederlandsche kansels niet acuut; aan verdedigende of veroordeelende houding te dien opzichte bestaat hier be hoefte noch noodzaak. - Hangerig,koorts? NU oppassen I Neem dadelij k een" AKKERTJE" en vanavond nog een. Onder de wol. Morgen géén Griep I (Ingez. Med.) VOETBAL. DE MILITAIRE COMPETITIE. Het programma der militaire competitie voor deze week luidt: Woensdag 13 December. Vlissingen: Maloni IIT.O.P., 2 uur. Oostkapelle: Kikkers IIB.B.A., 2 uur. Middelburg: KustboysKikkers I, 2 uur. Oostkapelle: KanonZeewachters I, 2 u. St. Laurens: Veldmuizen IIKikkers III, 2 uur. Westkapelle: Zeewachters IIKikkers IV, 2 uur. Breskens: Scheldeboys IIM.E.T., 2 uur. Oostburg: GrenswachtersVossen, 2 uur. Donderdag 14 December. Middelburg: M.V.V.—Twijfelaars, 10 uur. Vlissingen: Z.K.T. IIFortmannen, 10 u. Vlissingen: Cadzandria IIMeeuwen, 10 uur. Vlissingen: MobiliaVliegers II, 2 uur. Westkapelle: Scherpschutters IIZoo Teroes, 2 uur. Dishoek: KaninefatenBomvrije, 2 uur. Middelburg: VeldboysPechvogels, 2 uur. Breskens: Scheldeboys IScheldeboys III, 2 uur. Kapelle: Westhove—K.K.K. III, 2 uur. Schore: TwecoK.K.K. I, 2 uur. Hansweert: MicoRegiments Patr., 10 u. Kapelle: Waterrotten—Aagtekerke, 10 u. Krabbendijke: MovéU.D., 2 uur. Vrijdag 15 December. Vlissingen: Z.K.T. I—Trekvogels, 10 uur. Vlissingen: Cadzandria IVeldmuizen I, 2 uur. Vlissingen: Maloni IScherpschutters I, 2 uur. Ierseke: DuinhazenKleïhazen I, 2 uur. 's Heer Abtskerke: KleiriddersToffe- naars I, 2 uur. Rilland: Kleihazen II—Duinkonijnen, 2 u. Hansweert: Arsenaal IIIK.K.K. II, 2 U. Kapelle: D.D.V.Basta, 2 uur. Schore: SperwersEenden, 10 uur. Kloetinge: Toffenaars IIStormvogels, 2 uur. Krabbendijke: K.K.K. IVVictoria, 2 uur. WEDSTRIJDPROGRAMMA Z.V.B. Zaterdagcomp. „Walcheren". Vlissingen R.C.V. 1. V.V.V.V.V.—R.C.V. 2. Adspiranten. R.C.S.Walcheren. R.C.V. Vlissingen B. Zondag. Adspiranten. Middelburg A De Zeeuwen. Vlissingen AMiddelburg B. Afd. A. Goes 3De Zeeuwen 3. Cortgene 1—Middelburg 3. E.M.M. 2a—Vlissingen 3. Afd. B. Middeïb. Boys 1—Domburg 1. R.C.S. 2—Zeelandia 3. De Zeeuwen 4—R. C.S. 3. Walcheren 3E.M.M. 3. Afd. C. Hontenisse 1S.V.O. 1. Steen 1 Hontenisse 2. Ria 1Clinge 1. Hoek 1 Hulst 1. Afd. D. Groede 1—Aardenburg 2. Sluis 1 —Braakman Boys 1. Breskens 2—Oost burg 2. Vlissingen. Van 7—11 December. Ondertrouwd: A. Verburg 31 j. jm. en L- Andriessen 18 j. jd. Getrouwd: P. Vroolijk 28 j. jm. en C. Coppoolse 27 j. jd.; J. Meerman 24 j. jm. en J. Dingemanse 21 j. jd.; P. A. Heijmans 2b j. jm. en C. Groenenberg 22 j. jd. Bevallen: C. Swint, geb. de Kaart z., a. P. Weijermans, geb. Schot z. Overleden: F. Martij 94 j- wed- van A- Loekemeijer; M. H. Schultz ?4 J. vrouw van J. P. Vermaas; S. Paauwe 35 man van J. W. Meijer; G. W. van Galen 9 J. vv.U) Westkapelle. Van 4—11 Dec. Getrouwd: J. K. Minderhoud jm. 29 (Batavia) en Joha. Minderhoud jd. 27 3. (met de handschoen). d e d b i: xl zk t t rJ 1, l t J 1 m 1 I -

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6