STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE OU» -K Mii Mijnhardtje MIDDELBURG WEERBERICHT BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG. GOES WALCHEREN ZUID-BEVELAND NOORD-BEVELAND KERKNIEUWS DR. J. D. SCHMIDT TE KAPELLE 40 JAAR PREDIKANT, ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. OOSTBURG UITVOERING VAN ,,'T OVERSCHOTJE". De Schuttershofzaal bood Zaterdagavond wederom het van vorige uitvoeringen be kende beeld van een bij voorbaat goed ge stemd publiek dat weet, wat er te verwach ten staat wanneer ,,'t Overschotje" een bon ten avond geeft. Er was geen plaats onbe zet en aan waardeering voor de prestaties van de Middelburgsche amateur-cabaretis- ten heeft het werkelijk niet ontbroken. Op ondubbelzinnige wijze gaf men telkens blijk van zijn enthousiasme voor het gebodene op het tooneel. En terecht. Het „Overschot je" verdiende het in menig opzicht. Men staat bij iedere uitvoering weer ver baasd over de vaardigheid en de vlotheid waarmede het programma wordt samenge steld en over het voetlicht gebracht. Het is geen kleinigheid om steeds de noodige va- t riaties te brengen in een cabaretavond, al heeft die dan ook de vorm aangenomen van een revue. Doch ook dezen keer was men er weer uitstekend in geslaagd een vroo- lijk programma aaneen te rijgen van zang, dans en tooneel, dat niet minder dan bijna vier uur tijds vergde om ten tooneele te brengen onder den naam van „Confetti". Het „Overschotje" beschikt over tal van uitstekende krachten en allen hebben hun beste beentje voor gezet. De inzet was al direct goed, niet in het minst door de keu rige aankleeding en verzorging van het tooneel en costumes. De bonte trein komt aan en zijn inhoud bestaat onder meer uit de „girls", die eerst zoek zijn, doch dan op de bekende klanken van de muziek aan komen en een kofferdansje ten beste ge ven. Het bekende komieke paar van vorige uitvoeringen was ook nu weer present en veroorzaakte groote vroolijkheid met zijn zotte invallen. Zonder onderbreking volgde nu het eene malle geval na het andere. Vooral de „Schaking anno 1600" was een succesnummer waar de hoofdrolvertolker een groot aandeel in had. Natuurlijk was er ook een plaats inge ruimd voor enkele cabaretliedjes door den leider en conferencier van den avond, die, begeleid door het ensemble Jesayes, een dankbaar applaus mocht incasseeren. Als actualiteit werd het jubileum van het „open terrein" in de Lange Delft herdacht. Er werd hartelijk gelachen om menig tafreeltje waarbij in het bijzonder „Een nette dienstbode gevraagd", vermeld moet worden. En na al de vroolijkheid kwam dan de finale waaraan men steeds de grootst mogelijke zorg besteedt. Ditmaal was het Volendam, zooals een Amerikaan het ziet. Met dans en zang en een bijzonder geslaag de ensceneering en costumeering, vormde dit een pakkend slot van een geslaagden avond, waarvan het ensemble-Jesayes op uitstekende wijze het muzikale gedeelte verzorgde en ook de danslustigen nog, na afloop, gelegenheid gaf hun hart op te halen. FUIK GESTOLEN. Vrijdag werd bij de politie aangifte ge daan van de vermissing van een fuik, wel ke was uitgezet in de vest nabij de Grif fioen. Daar de fuik bijzondere kenmerken vertoonde slaagde de politie bij een nauw keurig onderzoek in de omgeving er in, de vermiste fuik op te sporen. De fuik bleek op een andere plaats, in een sloot achter de Griffioen te zijn uitgezet. De fuik werd in beslag genomen en een an dere er voor in de plaats gezet. De politie hield de omgeving goed in de gaten. Dit had succes, want vanmorgen werd bij de plaats waar de fuik was uitgezet een ze kere J. S. ontdekt. Hij werd aangehouden en voor verder onderzoek naar het politie bureau overgebracht. OVERTREDING VAN DE ARBEIDSWET. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een firma uit Amsterdam wegens overtreding van de Arbeidswet. De firma had haar arbeiders te lang laten werken. Examen E. H. B. O. Voor het op 9 December alhier gehou den examen tot verkrijging van het een heidsdiploma voor vaardigheid in E.H.B.O. van de Koninklijke Nationale Bond „Het Oranje Kruis" slaagden de volgende da mes: A. Enkelaar, J. Wattel, M. H. Min derhout, P. Coumou, T. Schout, J. de Boks, C. Dingemanse, T. Kuypers, G. van Mee- rendonk, E. Loodewjjk, L. Geers, C. Kei ler. ST. NICOLAASFEEST. De buurtvereeniging Veersche weg en deel Veersche Singel heeft de kinderen der leden Zaterdagmiddag een gezellig St. Ni- colaasfeest bereid. In de keurig versierde werkplaats van de heeren Gebr. de Plaa waren ongeveer 70 kinderen tot den leef tijd van 12 jaar bijeengekomen. St. Nicolaas heeft ongeveer een uur te midden der kin deren vertoeft en ieder van hen 'n versna pering gegeven. De firma Van der Boudt vergastte de kleinen op aardige kinderïïlmpjes. P. Sloover, varensgezel, Nederstraat 27, Rotterdam, Tuindersstraat 19a; J. C. Ak kermans, koopman, Teerpakhuizenstraat 3, Kerkrade (Spekholzerheide), Kampstr. 18; G. J. Marijs, zonder, Rotterdam, Gaf feldwarsstraat 20b; J. Mar anus, dienstbo de, Korte Burg 15, Domburg, Ooststraat 100; M. P. Edwards van Mujjen, winke lierster, Lange Burg 34, Vlissingen, Nieu- wendijk 43; mej S. Brouwer, zonder, Pen- ninghoeksingel 17, O. en W. Souburg, Groote Abeele 4; M. E. Minderhoud, on derwijzeres, Noordweg 72, Scherpenisse; J Schot, schipper, echtgen. en 2 kinderen, a/b „Debussy", Rotterdam; C. P. den Hollan der, huishoudster, St. Janstraat 21, Big- gekerke, Klein Valkenisse J. J. v. d. Ber gen. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdag, Donderdags, en Zaterdags van 6 nm. tot 8 n.m. Aardrijkskundig cahier; bruin kinder- taschje; lipssleutel;;; bruine glacé hand schoen; bus olie; hondenpenning; rijwielbe- lastingmerk in étui; bruine glacé hand schoen; basterd bouvier; paternoster; huis sleutel; bruine dameshandschoen; bruin kinderhandschoentje, groene muts. Bij vinders: Bruin kinderhandschoentje, N. Cujé, Sint- Pieterstraat 42; damesparapluie, C. Kodde, van Epenpark 17; glacé heerenhandschoen, B. van der Weel, Noordweg B 186; glacé dameshandschoen, M. P. Wiltenburg, St. Laurens, B 183; shawl, M. Hubrechtse, Ach ter het Hofplein 19; hond, W. Arnoldus, Brakstraat 231; liederenboek Leger des Heils, B. Goedbloed, Jac. Catsstraat 40; heerenhandschoen, Buijs, Teerpakhuizen straat 28; blauwe alpinomuts, G. C. de Jon ge, Wal 7; blauwe centuur, J. Akkerman, Eigenhaardstraat 41; damesportemonnaie Crucq, Noordsingel 48; autosleuteltje, J. Baden, Beerthouwerssingel 19; belasting- merk aan veter, B. van der Werf, Zuidsin gel 68; glacé jongenshandschoen, J. Visser, Pluimstraat 10; blauwe wollen kinderhand schoen, M. Vader, Oude Vliss. weg 5; fiets pet, A. Jeras, Gravenstraat 9; paar bruine kinderwantjes J. Poelman, Stationsstraat 17; bankbiljet van 10, Brouwenaar en Van de Kamer, Lange Viele; blauw tricot da meshandschoen en hondenriem, Klaassen, Winterstraat 12; boerinnendoek, K. Schip per, Beciusstraat, Oost- en West Souburg; zakkam in étui, Sanderse, Heerengracht 90; roode damesparapluie, D'huij, boekhandel. Lange Burg 28; koperen 5 hg gewicht, M Mesu, Oud Arnemuidsch pad 20; paar sok ken, P. Quist, A 76, Sint Laurens; bruine muts, A Bos, Leliestraat 40; rijwielbelas- tingmerk in étui, L. van Haveren, Ter Hoo- gestraat D 50, 't Zand; actentasch met pa pieren t.n.v. B. Melis, N. J. Verspoor, Noordweg 118; rjjwielbelastingmerk in hou der, G. Janssen, Koestraat 1; blauw ge streepte das, K. Hercules, Vlissingsche str, Verwachting tot morgenavond: DE BILT: In het Noordoosten en Oosten matige, in het Zuidwesten en Westen zwak ke tot matige wind uit Oostelijke richtin gen. Betrokken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. In het Noordoosten tem peratuur om het vriespunt tot lichte vorst, in het Westen geleidelijk kouder. UKKEL: Verwacht matige wind uit het Oosten; over het algemeen betrokken en nevelig; plaatselijk regen en ook sneeuw; op vele plaatsen mistverwacht een da-1 ling van de temperatuur. Hoog- en Laagwater te VUssingen: Hoogwater. Laagwater. December. Maandag 11S 1.14 13.36 7.46 20.01 Dinsdag 12 1.57 14.15 8.27 20.39 Woensdag 13 2.32 14.53 9.06 21.15 Westkapelle is 28 min. en Domburg min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Maandag Dinsdag Woensdag Hoogwater. December. 11S 3.10 15.29 12 3.54 16.08 14 4.30 16.46 Laagwater. 8.48 9.28 10.06 21.06 21.44 22.19 20; rijwieldynamo, Soeters, Lange Delft 129; heerenhandschoen, Baurdoux, Lange Burg 43; kinderportemonnaie, L. J. van den Broeke, Koepoortstraat 11; motorhand schoen, J. Poortvilet, Gravenstraat 66; paar dameshandschoenen, mej. Nijdam, Vlas- markt 10; glacé heerenhandschoen, P. Spruit, Zuidsingel 14; bruine jongensjas, H. Koppejan, Korte Noordstraat 59; zwarte glacé dameshandschoen en bruin kinder wantje, J. de Rijke, Wal 20; fluweelen kin dermuts, J. A. Fraanje, Looierssingel 2; Portemonnaie met inhoud, J. Baden, Been- houwerssingel 19; bruine dameshandschoen, G. C. de Jong, Wal 7; huissleutel, R. van Hercules, Vlissingsche straat 20; zilveren damesvulpotlood, A. C. Schippers, Noord weg 532; bruinen dameshandschoen, D. Minnard, St. Pieterstraat 9; rijwielbelas- tingmerk in étui, A. Cornu, Vliss. Wagen plein 30; paar zeemlederenhandschoenen, M. de Hamer, Vlissingsche straat 24; dames parapluie, J. Maranus, Nieuwe Poortstraat 4; dameshandschoen met grijs bont, David- se, Seisweg 20; blauw kinderhandschoentje, J. de Rijke, Nieuwe Oostersche straat 23; geelharige hond, Schrier, Rouaansche kaai 47; Midzabon, mevr. Vas Visser, Spanjaard- straat 70; wollen heerenhandschoen, Flipse, Nieuwe Vlissingsche weg E 194, Koudeker- ke; grjjze glacé dameshandschoen, Buijs, Rozenstraat 35; bruine kinderhandschoen, Van der Meijden, Dam 72. N.B. Indien bij één der vinders voorwer pen worden afgehaald geve men hiervan terstond kennis ten politie-bureele te Mid delburg. Amsterdam 1936-3% 84%-83 Zeeuws Hyp. B-3% 82%82% Cities Service Cy. P. 1958 5 52%52% Bataafsche Petr. Mjj-3% 87% 87% A Amsterd Bank 87%88% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 311312% A De Schelde N.B. 38 C Am. Smelt en Ref. 39%40. A Houth. Alberts 69—68% C Chesapeake en Ohio 32%32% C Pref. Kansas City South. 15%15% C Union Pac. Rr. 80—77% Ned. 38 1000-3 84%—84% O. Indië 37 -000-3 83%—84% A Koloniale Bnk. 157%159 A NI Hbk. 600 104—103 C Ned. H. M. 1000 85%—83 A v Berkels Pat. 29%30% C Calvé-Delft 62—60 A Lever-Bros Unilever 92%93%-94% A Philips Gem. B. afg. 124%126%-27% C Am. Car Foundry 23%23 - C Anaconda Cop. 24%24-% C Bethlehem St. 60%—62-61% C General Motor 40%40% C Kennec Copper 30%30%-% C North Am. Aviation 1919 C Rep. Steel 17%—18%-17% C U. States St. C 50-51-50% C North Am. Cy. 17%17% A Kon. Petr. Mpij. 245246%-44% C Contin. Oil Cy. 16%—16%-17 C Phillips Petr. Comp. 29%29% C Shell Union O.C. 9%—10-9% C Tide Water Ass. Oil 8%8% A Ned. Scheepv. U. 99%110-101 A H.V. Amsterdam 388%393%-91% A N.I. Suiker U. 230—228 A Deli Batavia 112—110% C Deli Mij. 1000 156%—155-% Koninkl. Markt Schepen Suiker Olie (Wettig Unilever Amerika Philips Rubber Obl.Markt gedeponeerd.) A Senembah 131131% C Pensylvania Rr. 18%—18%-% C Southern Pac. Cy. 11%11% A Southern Rlw. 14%14% A Amst Rubb. C. 186%—187-89% A Deli-Bat. Rubb. 155%—158%-59 A Hessa Rubber 106%107 A Serbadjadi SR. 101%99 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New York Heden. Zaterdag. 7,36% 7,36 75,60 75,55 4,17% 4,17% 31,05 31,06 1.88% 1,88% LOOP DER BEVOLKING. In de week van 1 December8 Decem ber zijn in deze gemeente: Ingekomen: E. N. Lampo, dienstbode, Aardenburg, Abdij 6; J van Pienbroek, verpleegster. Oegstgeest, Noordpoortstraat 13; S. P. Bal- jeu, verpleegster, Oogstgeest, Jodengang 46; F. H. Baaiman, apoth ass., Utrecht, Dam 40; H Roeting, echtgen. van Ver schuur, zonder, Veere, Zacharias Jansen- straat 24; B H. Th Vos, zonder. Bergen op Zoom, Lange Deift 113; mej P. Kuijl. zonder, St Laurens, Veersche Singel 196; mej. C J. Krujjsse, St Laurens, Veersche Singel 196; J. Hugense, dienstbode, Aag- tekerke, Lange Delft 24; T. E. Ponse, Kou- dekerke, Puntpoortstraat 4; A. M. de Voogd, dienstbode. Vlissingen, Spanjaard straat 35; II L. P Wage, zonder, echt- genoote en 5 kinderen, Oostburg, Gort straat 75; J Willems, schoenmaker, Eind hoven, Breestraat 59; J. A. Walland, inge nieur. Brussel (België), Dam 30; D J. Schallenberg, gymnastiekleeraar en echt- genoote, Assen, St. Pieterstraat 7. Vertrokkenn J. Geldof, strijkster, Gortstraat 73, Kou- dekerke, Langevielesingel E 27; C. W. Bas- tiaanse. dienstbode, Loskade 43, Grijpsker- ke E 45; mej. T. Loomans, zonder Gan- zengang 1, Vlissingen, Anjelierenlaan 93, FEESTAVOND „GOES". De G. V. en A. V. Goes hield Zaterdag een druk bezochten feestavond in het Schuttershof. De voorzitter de hr. P. Kos ter, opende den avond met woorden van welkom, in het bijzonder gericht tot den eere-voorzitter, den hr H. van Benthem en de medewerkenden. Spr. noemde daar bij de Goesche zakenmenschen, die weer door hun ruime giften tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt Spr. wees voorts op het dalende bezoek bij de wedstrijden en wekte met klem op, meer belangstelling te toonen, daar de vereeniging dit juist deze dagen meer dan ooit noodig heeft. De hr Van Benthem hierna het woord verkrijgende, deelde mede, dat deze avond in de eerste plaats belegd was om de le den A Daniëlse en P. Schrijver, die op de laatste algemeene vergadering van „Goes" tot eerelid waren benoemd, in het openbaar te huldigen, ook door hen een blijvend aandenken aan te bieden. Helaas kon dit niet doorgaan, daar Daniëlse in dienst is en geen verlof kon krijgen, ter wijl bovendien Schrijver door ongesteld heid aan zijn woning gebonden was. Men besloot toen dezen avond toch te doen doorgaan als gezelligen avond en de hul diging tot nader te bepalen datum uit te stellen. Spr. gaf daarna een uiteenzetting van het programma en besloot met de aanwezigen een prettigen avond toe te wenschen. De avond werd hierna gevuld met mu ziek van „The Lya Mups", aardige zang nummertjes van mej. Jo Korstanje, en dansen, waarbij de pittige muziek van „The Lya Mups" er al spoedig de goede stemming in bracht. In de pauzes draaide het ,-,rad van avontuur" en werden „ver- koopingen bij opbod" gehouden, die den penningmeester heel wat zilver deden toe- stroomen terwijl talloozen gelukkig ge maakt werden met de kostelijke prijzen. Zoo was er o a. een kunstige taart van één der Goesche banketbakkers, die een com pleet voetbalveld voorstelde. Toen de klok twee uur sloeg gingen de honderden, die dezen avond bezochten, nog slechts noode huiswaarts. OMHOOG GEVAREN EN WEER VLOT GEKOMEN. Tijdens de vaart op de Westerschelde is het beurtmotorschip „Magdalena" dat een geregelden dienst TerneuzenMiddelburg, vice-versa onderhoudt, aan den grond ge varen en blijven zitten. Een sleepboot is uit gevaren voor het eventueel verleenen van assistentie. Een later bericht meldt dat het schip op eigen kracht is vlotgekomen waar na het de reis naar Terneuzen zonder scha de bekomen te hebben, heeft voortgezet. Bij het binnenkomen van de middel haven te Terneuzen is het Nederlandsche motorschip „Machiensteen 21" op de ooste lijke havendam omhooggeloopen en blijven zitten. Later is het schip met behulp van de sleepboot „Holland" vlotgekomen. Een onderzoek aan boord heeft uitgewezen dat het schip geen schade bekomen heeft. SAMENWERKING BOUWBEDRIJVEN. De afdeeling Zuid- en Noord Beveland van den „Bond tot Bevordering van de Samenwerking in de Bouwbedrijven" (B S.B.) hield een propaganda-vergadering ;n „Slot Ostende". Op deze vergadering werd het woord gevoerd door twee hoofdbe stuursleden, één van de afdeeling „hout' en één van de afdeeling „aannemers". Beiden zetten de idee van de voorgestelde samenwerking nader uiteen en bepleitte de noodzakelijkheid en het belang dezer sa menwerking zoowel voor handelaars als patroons in de bouwvakken om te komen tot verbetering der toestanden die nog veel te wenschen over laten. Rijkspostspaarbank. In den loop der maand Nov. 1939 werd aan het kantoor alhier op spaarbankboekjes in gelegd 96.425.76 en terugbetaald 146.746.95. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 50.321.19. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 39. ARNEMUIDEN. De plaatselijke afdee ling van den Christelijken Zeeliedenbond vergaderde Zaterdagavond waarbij aanwe zig was het hoofdbestuurslid Van der Wal. Door hem werden medegedeeld de bereikte resultaten sedert de laatste vergadering. Een groote vooruitgang viel te constatee- ren in de onkostennorm. Was de oude rege ling berekend op 4.50 voor eiken vaar- dag van een motorvisschersvaartuig met 'n motor van 30 paardekrachten en 5.50 voor die met 35-60 pk thans is deze gewij zigd en ontvangen de 30 pk 5.75, 35-40 pk 6.50 en 60 pk 7 per vaardag. Spreker spoorde de aanwezigen aan om de organi satie uit te breiden daar door organisatie meer te bereiken is dan individueel. De heeren P. Meliefste en Flipse resp. voorzitter en secretaris van den Christelij ken Bestuurdersbond te Middelburg, die mede aanwezig waren, spraken eveneens de aanwezigen toe. Voorgesteld werd om te trachten tot ver hooging der prijzen voor de garnalen te ko men. In zijn slotwoord wekte de voorzitter M. Schroevers de leden op, mede te helpen om al de visschers te organiseeren, waarna deze vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. ARNEMUIDEN. Vrijdagavond hielden de j Geref. Knapenvereenigïng „Benjamin" en de Geref. Meisjesver. „Het Mosterdzaadje" een gecombineerde jaarvergadering. De leider der knapenver., de heer J. J. C. van der Graaff opende de vergadering met ge bed en een hartelijk welkom. Hierna wer- den de diverse verslagen van beide ver- eenigingen uitgebracht en goedgekeurd. Verschillende opstellen, onderwerpen en inleidingen werden door de leden gegeven, waarbij voordrachten niet waren vergeten. Afgevaardigden van verschillende vereeni- gingen alsmede der Geref. Kerk brachten hun gelukwenschen over. Verder werd de avond afgewisseld door zang der meisjes- vereen. onder leiding van mej. Wenting. ARNEMUIDEN. Vrijdagavond werd een I lezing .met lichtbeelden gegeven door de vereen. „Effatha", instituut voor doof stomme kinderen, in het vereenigingsge- bouw waarbij de Christelijke gemengde I zangvereen. „Excelsior" haar medewerking I verleende. De lichtbeelden werden toege licht door P. T. Breimer, onderwijzer aan bovengenoemd instituut terwijl de zang ge leid werd door J. H. ter Haar; DOMBURG. Zaterdagmiddag werd den in woners door den omroeper aangeraden al le ramen en deuren open te zetten, omdat om half één een mijn tot ontploffing zou worden gebracht. Deze mijn lag in de branding recht voor ons dorp en de kans was groot dat het niet mogelijk zou zijn het gevaarlijk object op het stand vast te leggen. Dit is tenslotte den militairen toch ge-, lukt, waarna de omroeper om één uur me dedeelde, dat het directe ontploffingsgevaar geweken was. Latër is de mijn, een Neder landsche, gedemonteerd. YERSEKE. Het gemeentebestuur ont ving 9 dezer het bericht van het Visscherjj- bestuur, dat aan pannenleggers, die van steun waren verstoken, aangezien zij in 1939 minder pannen hadden uitgelegd dan in 1938, alsnog steun zal worden verleend in den vorm van één cent per pan van de pannen welke in 1939 zijn uitgelegd. Nu is de regeling geworden zooals ze van Verschillende van de hier gelegerde gemeentewege was voorgesteld, militairen opperden het plan om een eigen muziekcorps op te richten. Reeds dadelijk vond dit plan groote in stemming. Reeds 23 personen hebben zich als lid van het nieuwe muziekcorps aange meld, en men is druk in de weer om het benoodigde aantal instrumenten bij elkaar te krijgen. Binnen korten tijd wil men probeeren een uitvoering te geven. - De kostelooze lessen voor de militairen mogen zich slechts in geringe belangstel ling verheugen. Slechts enkele personen treft men iederen avond, wien les wordt gegeven, aan. Soldaten, besef goed de waarde, die in deze studie voor jullie ligt, en zet je als nog aan den arbeid. WEMELDINGE. Bij de gem. politie is als gevonden gedeponeerd een rijwielbelasting- merk. vlucht direct voor? i De echte zijn niet rond, maar hartvormig. (Ingez. Med.X Zondagavond herdacht dr. J. D. Schmidt, Ned. Herv. predikant te Kapelle, voor een zeer talrijk gehoor den dag waarop hij 40 jaar geleden het predikambt aanvaardde te Anthonypolder. Hij werd hier bevestigd door ds. A. Foeff, destijds voorz. van de Synode, met de woorden uit Joh. 1 6a, Er was een mensch van God gezonden. Tot in alle hoeken was het zoo ruime kerkgebouw, waarin hij 5 Dec. 1909 zijn intrede deed bezet. Verschillende personen van buiten de gemeente merkten we op, verder bijna alle predikanten uit den Ring burgemeester Bierens met de wethouders. Dr. Schmidt sprak allereerst zijn blijd schap uit aan God, die hem dezen dag deed beleven. Spr. werd overladen met blijken van genegenheid en gelukwenschen. Verschillende toespraken werden daarna gehouden. Als eerste trad op namens den Kerkeraad, ouderling S. Korstanje, die her innerde aan het heugelijke feit dat dr. Schmidt nu 30 jaar hier onafgebroken het woord mocht bedienen en 40 jaar mocht staan in het ambt. Spr. herinnerde aan de prettige samenwer king, sprak de hoop uit, dat hij nog lang het Evangelie van Jezus Christus zal mogen uit dragen tot zegen van hem en de gansche gemeente. Ook mevr. Schmidt werd hartelijk toege sproken. De heer B. de Jager, godsdienstonder wijzer, voerde namens het comité, voor dit jubileum ingesteld, het woord. Zulk een dag mocht niet ongemerkt voorbijgaan, ondanks de dreigende waarschuwing, niet te doen aan menschenverheerlijking, omdat heel uw per soon daar tegen op komt, aldus spr. Wij weten dat ge steeds staat op dit punt, waar mede gij 30 jaar geleden uw intrede te Kapelle deed: Hij moet wassen, ik minder worden. Wij waardeeren het, danken God die u in staat stelde het Evangelie des Ko- WISSENKERKE. Vrijdagavond werd in het gymnastieklokaal der openbare school a I4XC C4 lil m w een feestavond gegeven, voor leerlingen, ningsr;jk uit te dragen in woord en predi- ouders en oud-leerlingen der school. De j king_ zoo verVoIgde spr. Ook mevr. werkte op het vereenigingsge- bied steeds met ijver, liefde en zegen, en doet zulks nog tot op dezen dag, ook bij het klimmen der jaren. Spr. bood namens het comité en onge- der school leerlingen gaven een aantal vroolijke nummertjes ten beste, die allen bijzonder in de smaak vielen bij het talrijke opge komen publiek. Vooral dienen hiervan genoemd te worden, de Nikkertjes, gege ven door de kleinste leerlmgen. de Maan-1 den wensch van u> a)dus spr., een paar honderd boeken van het Nieuwe Kerkboek van de Ned. Herv. Kerk, voor 2 zitplaatsen één, aan. Dr. Schmidt dankte voor deze gift en was verblijd dat ook van nu af aan, deze mooie gezangen zullen gezongen worden tot ver hooging van 's Heeren dienst. Spr. droeg het geschenk aan de kerkvoogdij over. De pres. Kerkvoogd, de heer J. van Win- gen, aanvaardde de kerkboeken met dank en wenschte den predikant geluk met dezen schoonen dag zijns levens, met de hoop dat hij nog vele jaren mag gespaard worden om de gemeente te dienen en voor te gaan. Dr. Schmidt dankte voor deze goede woorden. Met den Kerkeraad had spr. ge- noegelijk mogen samenwerken. Namens den Ring van predikanten sprak ds. Mortier van Kruiningen. Hij noemde zich gelukkig, en velen met hem, dr. Schmidt te hebben leeren kennen om zijn werk in zen ding en wat niet al. Spr. wees op de groote genade Gods hem zooveel jaren geschonken. Voor en na de bediening van het woord zong mevr. Mortier enkele liederen, waarna dr. Schmidt sprak naar aanleiding van Hebr. 13 8, Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en in de eeuwigheid. In dit alles sprak ootmoed en dank. Op verzoek van ds. Mortier werd den jubilaris door de gemeente de bekende zegenbede staande toegezongen. YERSEKE. Tot ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk zijn resp. herkozen de hee ren W. Honders en Jac. Kosten Cz. bewoners, Vlaggenrei, de Pannenkoek enz Tjjdens de pauze werden in de lokalen be zichtigd, het door de kinderen geleverde werk als bv. teekeningen, houtsnijwerk, en verschillende handwerken Na de pauze bracht Sint Nicolaas een bezoek, wat zeer zeker het hoogte punt was voor de kinde ren, die tropwens zelf het geheele pro gramma voor de pauze gevuld hadden. Ouders, kinderen, en oud-leerlingen kun nen op een* bijzonder geslaagden avond terug zien en we twijfelen er niet aan of 't volgend jaar zal de zaal mogelijk weer zoo gevuld zijn. De avond stond |onder leiding van het hoofd der school, den heer Arendse. Mevrouw Arendse begeleidde de zang op de piano OOSTBURG. Door een dames-comité en het comité voor O. en O. is aan alle gemo biliseerde gemeentenaren van Oostburg een Sinterklaas-pakketje gezonden, waaruit mag blijken, dat Oostburg zijn soldaten niet vergeet. Er waren plannen klaar om de in Oostburg gelegerde militairen op Sint Ni colaas een genoeglijke avond te geven, maar door het plotselinge vertrek kon deze avond niet doorgaan, evenmin als het groote aan tal cursussen, die gegeven zouden worden. Verder werden door het dames-comité tot op heden uitgereikt 182 paar polsmoffen, door inwoonsters van Oostburg gebreid. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent Fa. A. J. BRONSWIJK. WEMELDINGE. In het college van kerk voogden der Ned. Herv. kerk alhier, zijn herkozen de heeren Arn. Vleugel Jz. en Adr. de Schipper Az.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2