STADSNIEUWS VOOR SLECHTS h TORPRESTATIE EN 'n TRIUMPH VAN SMAAK STADSNIEUWS AKKERTJE lc SIGARET >tfn? MIDDELBURG I WEERBERICHT BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG. GOES Neem n (Ingez. Med.) BIOSCOPEN (Ingez, Med.) EEN GESLAAGDE AVOND. Het was gisteren vol in de groote zaal van Sint Joris, toen op initiatief van het „Burgercomité voor O. en O. door de ont wikkelingsclub „Mercurius" een tooneeluit- voering voor de gemobiliseerden werd gege ven. Nadat het ensemble-Van Hilst het wach ten met vroolijke deuntjes had verkort, en de officieren hun plaatsen hadden ingeno men, ging het gordijn open en werd begon nen met het eerste bedrijf van den vroo- 9 -* tf*. lijken drie-acter „De firma slaat op sprin gen". Onder de bezielende leiding van den hoofdpersoon, den textielfabrikant Schreu- der, hebben de dames en heeren van Mercu rius op zeer verdienstelijke wijze het stuk vertolkt. Na afloop heeft kapitein Sliepenbeek, hartelijk dank gebracht zoowel aan het Burgercomité,, als aan de uitvoerenden, voor wat ditmaal geboden werd. De heer A. JBarto, die de hoofdrol had vervuld, heeft er opgewezen dat hij zelf 4 jaar gemobiliseerd is geweest en daarom weet, wat het zeggen wil als blijkt, dat de burgerij met de militairen mede leeft. Spr. hoopte dat de aanwezigen een genoeglijken avond hebben gehad. Een donderend applaus was een duidelijk antwoord op dit laatste.- HET GROENE KRUIS. Gistermiddag had in een der zalen van hotel De Burg de algemeene vergadering plaats van de Vereeniging het Groene Kruis onder voorzitterschap van dr. H. Reilingh. Uit de mondelinge mededeelingen van de secretaresse, mej. M. Callenfels, bleek, dat het afgeloopen vereenigingsjaar niet veel bijzonderheden heeft gebracht en dat zou kunnen worden volstaan met opnieuw te verzekeren, dat dank zij den beheerder en zijn echtgenoote, het magazijn uitstekend wordt onderhouden, dat er enkele nieuwe artikelen zijn bijgevoegd en andere zijn ver nieuwd. Het ledental bleef tusschen de 2400 en 2500. Van het magazijn wordt een zeer druk gebruik gemaakt en de instelling wordt in breede kringen op hoogen prijs gesteld. De penningmeester, mr. J. F. van Deinse, bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging zich op dit ge bied niet heeft te beklagen al daalde het totale bedrag der contributies wel eenigs- zins en is de waarde der bezittingen, zooals alom, wel gedaald. Op voorstel van de commissie voor het nazien der rekening, bestaande uit de hee ren mr. P. C. Adriaanse, H. Pagter en A. Hejjboer, werd de rekening goedgekeurd. De vergadering herkoos bij acclamatie tot bestuurslid dr. H. Reilingh. De navolgende rijksklerken hebben voldaan aan het examen voor adjunct commies der registratie en domjjnen: C- Sanderse en J. A. Stroo beiden alhier ONDERSCHEIDING VOOR DR. S, S. SMEDING. De Koning van België heeft dr. S. S. Smeding alhier benoemd tot Ridder in de Kroonorde van België. De Belgische consul te Vlissingen, de heer J. E. Boonstra, heeft den heer Sme ding de versierselen dezer onderscheiding hedenmorgen op het consulaat aldaar uit gereikt. GOED AFGELOOPEN. Hedenmorgen bemerkte de werkman P. Mwonende te Oost en West Souburg, die werkzaam is bij de uitbreiding van het gebouw der RHBS alhier, en die op ongeveer 10 meter boven den grond in een der lokalen op een plank stond, dat deze aan het verschuiven ging en hij naar beneden zou vallen. De man nam een sprong en kwam neer op planken en later op den grond. Een te hulp geroepen dok ter constateerde alleen een kneuzing aan 'u4r -i een der voeten en een wond aan een der ellebogen. Hij nam M. mede naar zijn spreekkamer om hem te verbinden. De man was er wel bijzonder goed afgeko men. PAUSELIJKE NUNTIUS TE MIDDELBURG. Gestolen kerkschatten in ont vangst genomen. Dezer dagen heeft mgr. Giobbe de Pau selijke nuntius een bezoek gebracht aan Middelburg en in hotel „de Abdij" de lunch gebruikt. Naar het Dagblad v. N. Br. en Zeeland vernam stond dit bezoek in verband met de uitspraak van de Middelburgsche recht bank inzake de destijds op de „Thorpehall" inbeslag genomen kostbaarheden, welke door de zg Baskische roode regeering wa ren gestolen. De rechtbank besliste dat de kerkschatten aan de rechtma.tige eige naars, waarvoor mgr. Giobbe optrad, moes ten worden teruggegeven. Mgr. Giobbe heeft de kostbaarheden, w.o monstransen, cibories, 'enz. zelf in ontvangst genomen en ze in twee auto's naar Den Haag laten vervoeren. Via Rome zullen ze nu weer naar de Spaansche Ker ken terugkeeren. Mgr. Giobbe was bij zijn bezoek verge zeld van. zijn secretaris, en de advocaten Salomonson Sr. en Jr. Voor de Baskische plunderaars, die te Parijs den uitslag van het geding afwacht ten, was de beslissing van de Middelburg sche rechtbank een leelijke tegenvaller. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: Geheel werkloos 345 mannen en 20 vr.; gedeeltelijk werkloos 6 m.; in werkver schaffing 193 m.; niet werkloos: 3 m. en 1 vr. Algemeen totaal vorige week: 553, bijge komen 43, afgegaan 28, over: 568. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige wind uit Wes telijke richtingen, later krimpend tot Z.W. of wellicht Z. Zwaar tot half bewolkt, later wellicht weer betrokken. Aanvankelijk zacht met weinig of geen regen, later kans op enkele regenbuien en iets kouder. UKKEL: Matige tot vrij stedke wind uit W. tot N.W. richtingen, afwisselend zwaar bewolkt en opklaringen, eenige regen, och tendmist, matige temperatuur. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. December. Zaterdag 9 12.01 6.06 18.34 Zondag 10 0.30 12.50 6.54 19.20 Maandag 11S 1.14 13.36 7.46 20.01 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. December. Zaterdag 9 1.32 13.52 7.15 19.37 Zondag 10 2.24 14.42 8.00 20.23 Maandag 11S 3.10 15.29 8.48 21.06 Amsterdam 1936-3% 84% Zeeuws. Hyp. B-3% 82%82% Cities Service Cy. P. 1958 5 52%—52% Bataafsche Petr. Mij.-3% 87%87% A Amsterd. Bank 89%87% A Ned. Gist- en Spiritusf. 310311 A De Schelde N.B. 38—.— C Am. Smelt Ref. 39%—39% A Houth. Alberts 6969 C Chesapeake Ohio 32 32% C Pref. Kansas City South. 15% C Union Pac. Rr. 80 Ned. 38 1000-3 84%— 84% O. Indië 37 1Ö00-3 84—83% A Koloniale Bnk. 155—157% A N.I. Hbk. 600 103—104 C Ned. H M. 1000 85% A v. Berkels Pat 29%29% C Calvé-Delft 64%—62 A Lever-Bros en Unilever 92%92%-% A Philips Gem. B. afg. 123%123%-26 C Am. Car en Foundry 23%23-% C Anaconda Cop 24%24-% C Bethlehem St. 61%—60%-61% C General Motor 40%40% C Kennec Copper 30%30%-% C North Am Aviation 19%19 C Rep. Steel 18%—17%-18 C U. States St C 51—50%-49% C North Am. Cy 18—17% A Kon. Petr Mpij. 245%—244-46 C Contin. Oil Cy 17%—16% C Phillips Pe<tr. Comp 29%29% C Shell Union O.C. 9%—9%-10 C Tide Water Ass Oil 8%8%-8% A Ned. Scheepv. U. 101%98%-100 A HV. Amsterdam 392%387-90 A N. I. Suiker U 230 A Deli Batavia 112112 C Deli Mij. 1000 155-156-% Koninkl. Markt Obl.Markt (Wettig Philips HVA Amerika Schepen Tabak Unilever Suiker Rubber gedeponeerd. A Senembah 132%131 C Pensylvania Rr. 18%18% C Southern Pac. Cy. 12%—11% A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubber C. 187—186%-87% A Deli-Bat. Rubber 155%—155% A Hessa Rubber 106%106% A Serbadjadi S.R. 102101-% WISSELKOERSEN. DIAMANTEN BRUILOFT, Het echtpaar Pieter Cornelis Taal en Johanna Maria van Paassen, wonende St Jacobstraat 15, trad op 11 December 1879 in het huwelijk en zal dus Maandag as zijn gouden bruiloft vieren. Het is echter de wensch van beiden, om dezen dag zoo stil mogelijk jjoorbij te doen gaan. Ze hebben slechts één dochter (geen klein kinderen) en die docljter is reeds enkele jaren bedlegerig en zal haar ouders niet kunnen bezoeken. Voorts lijdt het echt paar, dank zij de zorg der N H. diaconie geen -armoede, doch die omstandigheid ge voegd bij hun schamele woning, zal doen begrijpen, dat hier van „feesten" geen sprake zal zijn. Anderzijds echter hebben Taal en zijn vrouw op hun wijze een vrij gelukkigen „ouden dag." Zoo willen zij voor geen geld ter wereld hun oude woning voor CITY. MIDDELBURG. Vrouwen onder verdenking. Er zit in deze Universal-film voor alle werkezels van echtgenooten een moraal: Ge hebt Uw werk, best, doe het goed, doch overdrijf het niet en besteed een deel van Uw lijd aan Uw vrouw en Uw gezin, opdat t U niet vergaat als den man in deze rolprent. De man in kwestie is officier van justitie, primo, secundo en tertio, daarna is hij pas echtgenoot Hij werkt, eet en slaapt op zijn bureau, thuis is hij een zeldzame gast. Desondanks verafgoodt hij zijn vrouw, al doet de praktijk ietwat an ders aan. Hij is slechts slachtoffer van zijn beroep, van zijn streven naar roem. Hij is het prototype van den openbaren aan klager, die iedereen verdenkt Zijn jacht naar candidaten voor de electrische stoel wordt een obsessie. Op sinistere wijze re gistreert hij zijn slachtoffers op een tel- raampje, dat uit doodshoofdjes bestaat Deze hardvochtige mensch komt eerst tot normaler, menschelijker beoordeeling van de daden zijner medemenschen, als hij gelouterd wordt door het leed. dat hij bij zijn slachtoffers wegcijfert. Op magnifieke wijze laat de film hem deze beproeving ondergaan Dezelfde motieven, die een ja- loersch echtgenoot tot moord op zijn aan gebeden vrouw hadden, brengen hem bijna tot hetzelfde vergrijp. Intijds herinnert hij zich de woorden van den verdachte en de daad blijft onbegaan. Het ziet zijn fou ten in en trekt er de conclusies uit. Bij de voortzetting van de behandeling der moordzaak is het een ander mensch, die wjjziging der aanklacht verzoekt. Het is duidelijk dat deze film staat of valt met de wijze waarop de rol van den hoofdpersoon vertolkt wordt. Maar het is in orde! Warren William heeft van dezen bijzonderen man een prachtige creatie ge maakt. Gail Patrick is zijn pretentie looze echt genoote. Deze film Verdient de aandacht Liefdes kronkelpaden. Voor de pauze draait een luchtige co- medie, gebaseerd op persoonsverwisselin gen en goed bedoelde intriges Een meisje en een jongen dienen aan elkaar gekop peld. Daarover zijn wederzijdsche families het eens, doch de hij voelt er niets voor zich aan een onbekende vrouw te binden. Hij zal zichzelf wel een meisje uitzoeken. Doch hij rekent buiten den waard, in casu zjjn zuster Een naamsverandering van het meisje, waaraan broerlief gekoppeld moet worden en een advertentie, waarin een reisgenoot gevraagd wordt, doen wonde ren. Broer loopt er in, het paar gaat op reis, zonder de wederzijdsche ouders er in te kennen en dan volgt een tour door de mooiste streken van Duitschland De ouders zitten hen voortdurend op de hie len, waaraan vele kostelijke situaties te danken zijn. Van begin tot eind blijft de vroolijke toon de film doortintelen, terwijil een massa prachtige opnamen van land- en stede- schoon een prima reclame voor het Duit- sche landschap vormen. Walther Steinbeck en Erika von Thel- man spelen hier de voornaamste rollen. ELECTRO. „Es war eine rauschende Ballnacht". Zarah Leander is op het oogenblik de groote kracht van de Ufa. Waar haar popu lariteit aan te danken is, is niet met zeker heid te zeggen. Misschien aan het feit, dat ze uiterlijk eenige gelijkenis vertoont - met haar landgenoote Greta Garbo, terwijl ook haar spel eenigszins aan deze doet denken. Waarschijnlijk ook is haar lage, donkere stem, die langzamerhand geschoolder begint te worden, een van de oorzaken van haar succes. Hoe dan ook, deze film is een der besten die we tot nu toe van haar zagen. Het leven van Peter Tschaikowsky is de symboliseering van het lot, dat alle genieën treft. Voor hun genialiteit moet betaald worden met het geluk van henzelf en van anderen. Katja (Zarah Leander) offert zich op voor Tschaikowsky, en hij verstoot haar, het offer niet beseffend. Pas op het hoogte punt van zijn roem komt hij te weten, wat zij voor hem gedaan heeft, maar dan is het te laat. Hij valt ten offer aan de cholera- epidemie, welke dat jaar in Moskou heerscht. Doch in zijn muziek wordt hij onsterfelijk aan Katja teruggegeven, hierin vindt zij haar troost en de belooning voor haar opoffe ring. Een heel mooie film. „Geketende Hartstochten". Een handjevol menschen, door een toe val samengebracht op een onbewoond eiland ziedaar een uiterst dankbaar gegeven voor een filmverhaal. Het biedt onbe grensde mogelijkheden, alle soorten harts tocht, van de hoogste tot de laagste, kunnen met succes te pas worden gebracht. Immers, onder dergelijke omstandigheden komt de ware aard van de menschen boven, en ze toonen zich zooals ze zijn. Dat geeft altijd aanleiding tot verrassingen; zoo blijkt b.v. 't hoofd van een gangsterbende een aardige, vlotte, betrouwbare jongen te zijn, terwijl een paar succesvolle zakenlui tot de lafste moorden in staat blijken om hun doel te bereiken. Het schatrijke meisje, dat last heeft van stakingen in haar fabrieken, be gint op het eiland het standpunt van haar arbeiders te begrijpen, en een jonge vrouw, die verpleegster in China wilde worden om van haar man af te zijn, vindt hier een nieuw geluk. Het is een boeiende, interessante film, met Madge Evans en John Boles in de hoofd rollen. Van het voorprogramma dient eveneens nog de Nederlandsche één-acter „Mobilisatie klanken" vermeld te worden, waarin ver schillende bekende Nederlandsche artisten optreden, o.a. de acteur Adlophe Engers. Men moet echter na het zien van dit filmpje niet gaan gelooven, dat onze soldaten niets anders te doen hebben dan eten en zingen! GOES GRAND THEATER. De onsterfelijke wals. Wie filmwerken uit alle werelddeelen ge zien en bestudeerd heeft zal het met ons eens zijn, dat de Europeesche film, door- eengenomen, toch een eigen cachet, een eigen karakter heeft, dat de Amerikaansche film nog slechts wist te benaderen. De goe de Europeesche film gaat dieper, is kunst zinniger, isvoornamer. „De onsterfe lijke wals", dit nieuwe M.G.M., dus Ameri kaansche, product brengt al deze eigen schappen echter ook met zich. Doch dat is te verklaren. Want „De onsterfelijke wals" speelt in Weenen, is de geschiedenis van Richard Straus, de muziek is van Richard Straus, de voornaamste hoofdpersonen wor den allen door Europeanen voorgesteld, en zelfs de schepper komt uit ons werelddeel. Het is een film van carrière en romantiek, van charme, van emoties en dramatiek, maar bovenal is het een film van de muziek van Straus en van haar die deze muziek hier belichaamde, van de Hongaarsche zan geres Miliza Korjus. Zooals deze zangeres; door haar zang en spel, in „De onsterfelijke wals", tot het publiek komt, is zij onver getelijk. Er wordt wel beweerd, dat er geen grooter zanger leefde dan Caruzo, en geen grooter zanger nog geboren zal worden, men is geneigd hetzelfde te zeggen van Mi liza Korjus, die behalve een buitengewoon zangeres nog een groote actrice en een schoonheid is. Alleen Miliza Korjus te hooren zingen en te zien spelen is reeds een gang naar het „Grand Theater waard! Drie man in de sneeuw. We konden niets dan goeds melden over het eerste hoofdnummer en ook over „Drie man in de sneeuw" mogen we alleen met lof gewagen. Deze film heeft een geheel ander karakter, is van begin tot einde een vroolijke film, doch in dit karakter is zij voortreffelijk. Spel en humor staan op hoog peil. De geschiedenis is gebaseerd op een oud doch altijd aantrekkelijk thema. Een multi- millionair wint in een slagzinnenwedstrijd een prijs bestaande uit een vacantie in de bergen en hij besluit die vacantie-reis aan te nemen en ook eens als een „eenvoudig man", die een buitenkansje had, uit te gaan. Enfin, hij ondervindt dan ook wat het is, als „eenvoudig man" in een zeer voornaam hotel te verblijven! Zijn tegenspeler is een werkelijk eenvoudig jongmehgch, dat bij vergissing echter voor een multi-millionnair gehouden wordt, terwijl de dochter van den echten rijkaard beurtelings het één en het ander is. Zooals we reeds aangaven zijn de verwikkelingen van zeer komischen aard en ontlokken ze den geboeiden toeschou wer menigen hartelijken lach. Een buitengewoon programma! Londen Berlijn Parijs Brussel New York Heden. Gister. 7,36 7,37% 75,55 75,55 4,17% 4,18 31,06 31,06 1,88% 1,8 een betere behuizing ruilen en slaan alle hulp in de huishouding, die hen door de diaconie meermalen geboden werd, hard-1 nekkig af. En hoewel de 86-jarige Taal een weinig hardhoorend is, hij is verder, evenals zijn 84-jarige vrouw, eigpnlijk nog een „voorbeeld van gezondheid Vrouw Taal, is daarbij een -bijzonder le vendig vrouwtje, dat men niet ouder dan even in de zestig schat. Tot voor enkele weken stonden Taal en zijn vrouw nog wekelijks met hun negotie, borstelwerk enzop de Dinsdagmarkt. Tientallen jaren achtereen kon men hen daar vinden en zoo zijn Taal en zijn vrouw wel bij elke bewoner van Goes en de Bevelanden bekend. GESCHENK GASCOMMISSIE. De nieuwe voorzitter van de Gascommis- sie, de hr A. Vermaire en de directeur der garfabriek, de hr K Brink, brachten een bezoek aan den afgetreden voorzitter den hr A. L. van Melle. De hr Vermaire bracht den hr Van Melle nogmaals den dank over van gascommissie en directie voor al hetgeen hij voor het gasbedrijf deed en bood hem daarbij als aandenken een prach tige groote en fraai ingelijste opname van de gasfabriek aan. Zeven slachtoffers. Gisteren werden niet minder dan zeven wielrijders of wielrijdsters bekeurd we gens het berijden van de Kleine Kerk straat in verboden richting. VERGADERING A. R. KIESVEREENIGING. De coalitie is niet dood. De anti-revolutionnaire kiesvereeniging hield haar 74ste jaarvergadering onder lei ding van den heer R. Zuidema in Melks'a- lon Bustraan. De hr. Zuidema constateerde in zijn ope ningswoord o.a., dat men over de verkie zingsactie die achter den rug is, tevreden kan zijn, doch dat niettemin het medeleven van velen nog grooter zou kunnen zijn. De secretaris, mr. M. R. Krans deelde in zijn jaarverslag o.a. mede, dat het ledental met 2 toenam en zoo van 127 op 129 kwam. De penningmeester, de hr. M. Arnoldi kon het jaar afsluiten met een batig saldo van 65,12. Nadat nu de aftredende bestuursleden de hrn. Zuidema en Karns waren herkozen, hield mr. J. W. Goedbloed te Middelburg een rede die hij met „In den mist" betitel de. Spr. schetste de ontwikkeling van het calvinstisch volksdeel op staatkundig gebied in het laatst der vorige eeuw, waarna ons land vrijwel voortdurend 'n rechtsch bewind had. Aan die rechtsche samenwerking kwam thans een einde, hetgeen spr. be treurde, en waardoor men, politiek gespro ken, „in den mist" kwam. Niettemin achtte spr. de coalitie niet dood, wat wel zal blij ken zoo spoedig de principieele tegenstel lingen weer maar op den voorgrond komen. Als anti-revolutionairen staan we weer al leen, aldus spr., doch ook nu moge, naar het woord van Groen van Prinsterer blijken, dat in ons isolement onze kracht ligt. Op deze rede volgde nog een geanimeer-, de bespreking. COÖPERATIE „ONS BELANG". Een gunstig jaarverslag. In het jaarverslag van de Coöperatie „Ons Belang", loopende van 1 October 1938 tot 30 September 1939 lezen we dat het ledental weer met 33 toenam en zoo in 5 jaar steeg van 195 op 310, zijnde een groei van 59 pet. Eveneens stegen de om zetten van alle afdeelingen en wel die van de bakkerij met 1905, of in 5 jaar van 20,958 tot 30,279; die van den winkel met 4316, of in 5 jaar van 22.185 op 33.218 en die van de brandstoffen met 742 of in 5 jaar van 3020 op 4006. Zoo was 1938/1939 in alle opzichten een „top-jaar", ook wat het balans-overschot betreft. Dit bedroeg n.l. 3603,11, welk re sultaat bereikt werd na de gewone en nog enkele extra-afschrijvingen. Door de mooie stijging der omzetten, in totaal met 7013, of 11 pet. is het zoo mogelijk geweest de grootere lasten (van de uitbreiding en ge- heele vernieuwing) op te vangen en is het bruto-overschot weer bijna even groot als voor de verbouwing, n.l. 5968,61. De expeditie onderging een belangrijke verbetering door aanschaffing van een be- stel-auto, wat vooral voor de afdeelingen Kapelle en Wemeldinge en voorts voor het géheele omliggende platteland van gunstige beteekenis was Iii het pakhuis aan de Dijk- straat werd een garage gebouwd en in de voormalige Meestoof aan de nieuwg haven werd een nieuwe bergruimte gehuurd, zoo dat thans een scheepslading eierkolen opge slagen kan worden. Ingesteld werd het geven van een klein geschenk aan de kinderen van de leden die den 10- of 20-jarigen leeftijd bereikten, en hoewel alle leden hun gezinskaarten nog niet inzonden -konden sinds 1 Jan. 1.1. reeds 29 dergelijke geschenken uitgedeeld worden. Verder werd ter stimuleering van den om zet een premie van 2 pet. ingesteld op de verhoogde omzetten en een premie van 1 pet. op het volledig afnemen van de waren van alle afdeelingen. Een ander nieuwtje was het invoeren van de viering van den jaardag der coöperatie op 4 April. De eerste avond slaagde reeds uitstekend evenals de twee gehouden pro- paganda-avonden. In het bestuur kwam een wijziging, door dat de heer A. Dijkgraaf zich niet herkies baar stelde waarna in zijn plaats de hr. Ph. Haverhoek gekozen werd. De hr. Haver- hoek nam tevens het secretariaat op zich daar de hr. M. A. Koelé dit wegens bijzon dere omstandigheden niet langer kon waar nemen. In het college van commissarissen werd in de plaats van den heer Ph. Haver hoek de heer M. Willemstein gekozen. Aan de algemeene vergadering, die 15 de zer gehouden zal worden, wordt voorgesteld 6 pet. dividend bakkerij en brandstoffen en 3 pet. winkeldividend uit te keeren. Voorts zal in de plaats van den heer A. Buijs, die zich niet herkiesbaar stelde een nieuw bestuurslid moeten worden gekozen. BEDROGENE WAS ZIJN BEDRIEGERS TE SLIM AF. Een man uit Wormerveer was Woensdag avond in Amsterdam uitgegaan. Hij bezocht verschillende café's en maakte spoedig ken nis met twee onbekenden, die zich bij hem aansloten en hem beloofden Amsterdam eens goed te laten zien. Van het eene café ging het naar het andere en ten slotte kwam het gezelschap terecht in een groot café-restaurant in de binnenstad. De heeren hadden veel plezier, doch ten slotte kwam ook aan dat vertier een einde. Toen de -Zaankanter eindelijk afscheid van zijn „vrienden" nam en op zijn hor loge wilde kijken hoe laat het was, bemerk te hij tot zijn schrik, dat zijn klokje met ketting was verdwenen. Hij deed alsof hij de vermissing niet bemerkte en bleef nog even gezellig napraten. De man sprak over zijn behoorlijke finan- cieele positie en over geld, dat hij vaak bij zich droeg. De vrienden spitsten hun ooren en stelden voor hem even naar Wormerveer te rijden. Hun wagen stond op het Rem- brandtplein. De beroofde deed alsof hij dat bijzonder op prijs stelde en maakte de af spraak dat hij op een bepaald nachtelijk uur op het Rembrandplein zou zijn. In het vooruitzicht straks misschien nog een beteren slag te zullen slaan, zorgden de dieven er voor, dat zij op tijd op de af gesproken plaats stonden, meldt de Tel. Met een handigheidje wist de man uit Wor merveer het gezelschap even te mijden. Hij liep regelrecht naar de politie om daar ken nis te geven van het gebeurde, met het ge volg dat later, toen de heeren op het Rem- brandtplein bij elkaar kwamen, er ook eenige rechercheurs waren, die zich ver dekt hadden opgesteld. Even voordat de drie mannen in den auto zouden stappen zag één der recher cheurs, dat de man, die het horloge had gerold, dit weer in den zak van den be roofde wilde stoppen. De politiemenschen grepen nu snel in en arresteerden het twee tal, dat naar het politiebureap Leidsche- plein werd overgebracht en opgesloten.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2