STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG WEERBERICHT WALCHEREN GOES ZUID-BEVELAND NAGEKOMENJBERICHT. De Finnen gebruiken tanks. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Raad van Nisse. KERKNIEUWS BELANGRIJKE VERBETERING IN DEN SCHOUWBURG, Bij de openingsvoorstellingen in den nieu wen schouwburg Molenwater, in October is veelvuldig de klacht vernomen, dat het zicht op het tooneel van de plaat sen der stalles af, slecht was: doordat de vloer van de zaal onvoldoende helde. De klacht sneed hout en de directie van den schouwburg besloot onmiddellijk, om zoo spoedig mogelijk de noodzakelijke verbete ring aan te brengen. Dit is nu gebeurd. De vloer van de zaal heeft een veel scherpere helling gekregen. Degenen, die plaatsen in de Stalles hebben, zullen nu gemakkelijk over de hoofden op de rijen voor hen heen het geheele tooneel kunnen overzien. Geslaagd. Bij het te 's Gravenhage gehouden ma chinisten-examen zijn voor het diploma A geslaagd onze plaatsgenooten de heeren J. J. Feij en A. H. Timmerman, beiden te Vlissingen. VERKIEZING KAMER VAN KOOPHANDEL. Nog eens de verkiezing van leden der Kamer van Koophandel. Door het wegvallen van enkele regels is het slot van de berekening van den uitslag der verkiezing voor leden der afd. klein be drijf door de Kamer van Koophandel in het nummer van Maandag onduidelijk. Wij la ten het slot hier nogmaals volgen. Vervolgens valt de heer Witte af. Deze heeft 5 eerste stemmen. Hiervan blijken er 2 uitgeput. De 3 overigen worden aan den heer De Bart toegewezen. Deze heeft der halve 111 stemmen. De door den heer Witte bij eerste over dracht verkregen stem wordt ook overge dragen aan den heer De Bart. Deze heeft in totaal derhalve 112 stemmen. Tenslotte wordt ook de heer Van Hal ge kozen verklaard, als hebbende van de beide overgebleven candidaten de meeste stem men verkregen. DE SINT NICOLAASDAG. De dag van 5 December 1939 heeft in ons land wellicht niet het vertier gehad van vroegere jaren en vele winkeliers zullen wel met weemoed aan die „vette" jaren te rug denken, maar wij hebben hem mogen vieren terwijl ons land hoewel ook sterk voelend de gevolgen van den grooten oor log, toch de wapens nog gereed kan hou den zonder ze te hoeven te gebruiken. Het was in onze stad niet overdruk, maar toch zagen wij talloozen met pakjes loopen en dit deden ook velen der gemobiliseerden. Dat ook om hen gedacht is bleek o.a. op de bovenzaal van de Vergenoeging, waar gisteren enkele zakenlieden uit de Lange en Kortedelft de mannen van de I. marine troepen hadden uitgenoodigd. Het is voor deze een bijzonder prettige avond gewor den met muziek en zang, acrobatiek en om niet te vergeten door het luisteren naar de voordracht van den heer L. A. Stofkoper, die uit zijn bekende bundels enkele der meest bekende en pakkende novellen voor las. De goede Sint zelf had door verkeers moeilijkheden de bijeenkomst niet kunnen bereiken, maar uit zijn naam heeft de offi cier voor O. en O. de aanwezige pakjes met geschenken uitgereikt. Voor een ont haal was ook gezorgd. L3 GEVONDEN EN VERKOCHT. Maar dat mag niet! W. C. G. alhier deed bij de politie aan gifte van de vermissing van pakje schor- tenband uit een rijwieltasch. De politie stelde een onderzoek in en wist het schor- tenband op te sporen. Het bleek inmiddels verkocht te zijn door zekeren W. G. L. Bij het verhoor vertelde L. dat hij het pakje gevonden zou hebben. Daar gevonden voor werpen aangegeven en niet verkocht mo gen worden, maakte de politie tegen L. pro ces-verbaal op wegens verduistering. De smalle Rijfelstraat. Door een militaire vrachtauto werd in de Rijfelstraat een handwagen aangereden, die ernstig beschadigd werd. De chauffeur van de vrachtauto verklaarde, dat hij zijn aan dacht aan een paar passeerende kinderen had moeten besteden en daardoor te dicht btj den handwagen gekomen was. De scha de werd onderling geregeld. FEESTAVOND „GOES". En St. Nicolaasverrassingen. Het Bestuur van de G. V. en A. V. Goes besloot in zijn vergadering den op Zaterdag a.s. vastgestelden feestavond definitief te doen doorgaan. Op deze bestuursvergadering hadden on bekenden voor eenige aardige verrassingen gezorgd. Er was o.a. een boterletter voor het bestuur en een mooien briefweger voor den secretaris. Voorts kwam er een pakje binnen van de H.B.S.-jeugd, dat een nieu wen voetbal inhield benevens een lang en aardig gedicht waarin het bestuur dank ge zegd werd voor het steeds aan de H.B.S. be schikbaar stellen van de voetbalvelden en kleedgelegenheden. DOMBURG. De aan den Raad ter voor- loopige vaststelling aangeboden gemeente rekening 1938 van het gemeentelijk Wa terleidingbedrijf geeft aan een winstsaldo van f 21,74 (vorig jaar 1937 verlies f 793,63). Afgeschreven is op de vaste waarden 3462,90 en op de voorraad reserve onder- deelen 389,90. Aan gelden was ontvangen: Volgens abonnementen 10.866,35 9,628,05 in 1937); Volgens toeslagen 1982,40 1,746,20 in 1938). Verbruik bo ven toegestaan maximum 834,15 596,90 in 1937) Per 1 Jan. 1938 bedroeg het aantal aan sluitingen 505 en 31 Dec. 539, waarvan 370 te Domburg, 165 te Oostkapelle, 1 te Seroos- kerke en 3 te Aagtekerke. Afgeleverd werden 33266 m3 water tegen 29401 m3 in 1937. Er werd 11241 K.W.U. electriciteit afgenomen tegen 9570 K.W.U. in 1937. De kosten per m.3 afgeleverd water be droegen 46.01 cent (in 1937 48.94) en de opbrengst 46.08 cent (in 1937 46.24). De boekwaarde der vastgestelde activa bedroeg per 31 Dec. 1938 124.513,17 tegen een aan schaffingswaarde van 137.893,87. In deze rekening is nog gebracht een vegoeding van 25,per brandkraan door de gemeenten, deze is per 1 Jan. 1939 teruggebracht op 5,per kraan per jaar. DOMBURG. Vrijdagavond 8 December a.s. zal de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeenkomen, ter behande ling van o.a. de volgende agenda punten: overlegging gemeentebegrooting 1940. Verzoek Vreemdelingenverkeer om subsi die; verzoek bestuur Chr. School om ver goeding aanschaf nieuwe leermiddelen; Vergoeding reiskosten ambtenaar ter secre tarie; Verzoek P. de Kam inzake verlaging van pacht. Rooien van boomen Gemeen schappelijke regeling luchtbescherming. Ver ordening ex art. 12 Oorlogswet. Wijziging verordening inzake Vleeschkeuring. Voor stel tot aankoop van brandvrije verf voor Gemeentehuis. DOMBURG. In Januari 1940 zal het fan- farenkorps Apollo" 40 jaren bestaan. Dit feit zal op feestelijke wijze worden her dacht. KOUDEKERKE. Loop der bevolking over de maand November. Vertrokken: H. Veis, E 316 naar Zwolle; C. Boone, B 100 naar Middelburg; J. A. Noordermeer met gezin B 274, naar Goes; L. J. Steenland met gezin E 40, naar Middelburg; A. J. So- nius E 212, naar Middelburg; T. J. Looise E 306, naar Rotterdam; J. C. Geensen D 90 naar Middelburg; T. E. Ponse, Wilhelmina- laan 1, naar Middelburg; C. Herrebout E 201, naar Serooskerke; C. I. Meliefste met gezin B 464, naar Vlissingen; E. Jobse met gezin E 81, naar Ridderkerk. Ingekomen: W. Wagenaar, B 133, van Vrouwenpolder; G. D. Remijn, E 48, van Middelburg; L. Boone met gezin, E 40, van Vlissingen; L. Boone, E 242 van O. en W. Souburg; A. Glas met gezin A 112, van Kapelle (Z.)A. C. Reniers met gezin E 217, van Eindhoven; L. Pieterse met gezin E 349 van O. en W. Souburg; A. Koole met gezin B 359, van O. en W. Souburg; J. van de Wege, A 112, van Oudenhoorn; J. C. Oreel met gezin E 225, van Arnemuiden; L. van Sluijs B 67, van Zoutelande. (V. C.) SINTERKLAAS-UITVOERING M.A.V.V. VEERE. Dinsdagavond heeft de Marine Amusements Vereeniging Veere haar eerste uitvoering in het huis „Het Lammetje" ge geven voor een stampvolle zaal militairen en genoodigden. Het viel ons dadelijk op, dat men zich geen moeite bespaard heeft, om de groote benedenzaal zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. In zijn openingswoord sprak de vice-voor- zitter der M.A.V.V., de sergeant-monteur J. G. Bosman, een woord van dank namens de vefeeniging tot den commandant voor diens medewerking, herinnerde aan al wat de heer baron Van Lynden gedaan'had om het mogelijk te maken, dat „Het Lammetje" voor dit doel gebruikt kon worden en aan de vergunning verkregen van de exploitan- te, mej. A. F. Oakes. Tenslotte richtte hij een dankwoord tot mevr. Mills, een kennis van baron Van Lynden en woonachtig in diens huis De Roose alhier, voor haar co operatie en aan alle anderen. Hierop vond de plechtige intocht van Sint Nicolaas en Zwarte Piet plaats, die eenigen, tot groote hilariteit der aanwezigen, een standje moest geven en talrijken een ge schenk mocht overhandigen. Oorkonden werden geschonken aan baron Van Lynden, die niet aanwezig kon zijn, en mevr. Mills, die zich belastte met den dank der vereeni ging en de oorkonde aan baron Van Lyn den over te dragen. Uiteraard nam deze uit- deeling van geschenken veel tijd in beslag en het was al vrij laat, toen men een aan vang maakte met de opvoering van een zeer geslaagde revue, waarbij, zonder de praestaties der overige deelnemers te on derschatten, de bekende conferencier, de korporaal-konstabel Mil, het hoogste woord weer voerde. Een dansje besloot dezen zeer interessan ten avond en in zijn slotwoord deelde de heer Bosman mede, dat Donderdag een ca baretavond voor het publiek gegeven zou worden, die, daar hij hoopte, even goed zou slagen als deze opvoering. Verwachting tot morgenavond: DE BILT. Mistig of betrokken, tegen den middag hier en daar opklarend, geen neer slag van beteekenis, meest zwakke wind uit Noordelijke tot Westelijke richtingen, weinig verandering in temperatuur. UKKEL. Verwachting voor den komenden nacht: Matige tot zwakke wind uit het Noordoosten of windstilte. Veel mist en zelfs sneeuw; hier en daar, en mogelijk ook aan de kust, heldere hemel; des nachts lage temperatuur tot ongeveer 3°. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. December. Woensdag 6 8.56 21.42 2.55 15.40 Donderdag 7 10.10 22.46 4.06 16.51 Vrijdag 8 11.08 23.41 5.11 17.45 Westkapelle is 28 min. en Domburg 2? min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Vrijdag Woensdag Donderdag Hoogwater. December. 0.35 12.57 10.36 23.21 11.58 Laagwater. 6.20 4.02 5.13 18.46 16.37 17.49 Reuter meldt uit Stockholm: Vandaag heeft men voor het eerst be richt gekregen van het gebruik van tanks door de Finnen. Acht Finsche tanks zouden «jiucu. mj wen tien Russische buiten gevecht hebben ge- avond, hamelijk steld. De buitenlandsche legaties zijn van Hel sinki naar Grankulla, een dorp op 15 km van Helsinki, vertrokken. 's-HEER ABTSKERKE. In het geheel ge vulde vereenigingsgebouw „Iréne" werd Maandagavond een ontspanningsavond ge geven voor de sedert enkele weken alhier ingekwartierde militairen. De burgemeester opende de bijeenkomst met een vvelkomswoord tot de militairen en tot de personen, die inkwartiering ver- leenen alsmede tot de verdere belangstel lenden. Hij memoreerde het doel van dezen om met bescheiden midde len hun, die ver van huis en haard verwij derd zijn, een gezelligen avond te bereiden. Na het zingen van het „Wilhelmus" en enkele zangstukjes van de Zangvereeniging werd de. avond afgewisseld met voordrach ten, tooneelstukjes en samenzang, onder leiding van den heer Tamminga. De leden der Meisjes- en Jongelingsver- eeniging verleenden hunne medewerking aan de voordrachten en tooneelstukjes. In de pauze werden tractaties uitgereikt aan de militairen, waarvan bijzonder de „Toon- dagkoeien", bespoten met den naam van den militair, in den smaak vielen. Aan het eind van den avond dankte een le luitenant de bevolking voor den mooien avond, aan de militairen aangeboden en voor de verleende gastvrijheid, waardoor 't verblijf in de gemeente zeer aangenaam is. Met een toepasselijk wöord eindigde ds. Drost den uitstekend geslaagden avond. YERSEKE. Dinsdagavond werd voor de militairen in het militair tehuis een gezel lige avond gegeven door leden van de C.J. M.V. De heer S. Dolaard voorzitter der C. J.M.V. opende den avond met een hartelijk welkomstwoord, waarna werd voorgedra gen „Boerke Naas" hetwelk de lachspieren goed in beweging bracht. Ook het tooneel- stukje „De Nieuwe Burgemeester" viel zeer in den smaak van de soldaten. Ter afwisse ling werden door verschillende leden en een militair nog enkele voordrachten ten beste gegeven, zoodat het geheel zeer gezellig en amusant was. In de pauze werd op chocolademerk en olie bollen getracteerd, wat natuurlijk niet werd versmaad. De heer Dolaard sloot den avond met een toepasselijk woord. Toen Dinsdagavond ter gelegenheid van St. Nicolaas in het militair tehuis door enkele dames pepernoten werden gestrooid kreeg zekere G. een exemplaar tegen zijn bril, met het gevolg dat het glas werd ver splinterd en enkele scherven in zijn oog te recht kwamen. G. moest zich onder dokters behandeling stellen, waarbij bleek dat het oog geschon den was, doch niet ernstig. ARNEMUIDEN. Dinsdagmiddag arriveer de Sinter Klaas, vergezeld van 2 zwarte Pieten in de Openbare School (kom) om al daar zijn jaardag te vieren. Door eenige kindervrienden uit de ge meente in staat gesteld, waarvan er en kele aanwezig waren, onder anderen de heer en mevrouw Horninge, werd door Zwarte P et rijkelijk gestrooid en elke leerling werd een pakje met lekkernij uit gereikt. 't Was voor de leerlingen dan ook een prettige middag. In de school met den Bijbel werden de leerlingen ook getracteerd, doch hier was Sinter-Klaas verhinderd. YERSEKE. Loop der bevolking over de maand November. Ingekomen: P. Poort vliet, slager, van Kloetinge naar Noord zandstraat 4, M. C. G. L. de Dreu, officiere Leger des Heils, van Den Haag, naar Do- minicusstraat 3, J. J. de Koeijer, student, van Rotterdam naar Lange Ville 27. J. Everse, controleur Cevemos, van Philippine naar Noordzandstraat 36. Vertrokken: L. de Jonge, controleur U.C. B. naar Roosendaal, Vrouwe Madestraat 15, S. J. Geensen, verpleegster naar Middelburg Noordplein 2; J. C. H. Schmidt, zonder be roep naar Goes, Kamperfoeliestraat 2a, M. E. van der Woord, zonder beroep, naar Rot terdam, Boezemsingel 7, M. A. Bom, oester- kweeker, naar Den Haag, Heerengracht 7a, P. Belgraver, onderwijzeres, naar Alpen a. d. Rijn, Wilhelminastraat 38. y Donderdagavond zal het muziekgezel schap „Mozart" op verzoek van verschillen de militairen die in het korps zijn opgeno men een muzikale wandeling door het dorp maken. - De oester en mosselschippers die voor heen geregeld ook 's nachts gingen visschen, hebben dit gestaakt in verband met het dreigende mijnengevaar. Alle oester- en mosselbanken en pla ten van Grijsoord zullen bij inschrijving voor den tijd van 10 jaar opnieuw worden verhuurd. Een unicum in de verhuring van deze banken is zeker wel het feit, dat zij voor plm. 150 jaar aan dezelfde familie zijn ge bleven, en wel de familie Van den Berg te Bruinisse. De laatste jaren werden ze over gegeven aan de forma's Vlaming en Vette alhier, maar deze hebben ze in verband met de steeds slechter wordende tijden voor de oestercultuur ingegeven. De opbrengst zal zeer zeker wel eens heel wat beter zijn geweest, dan dit nu het ge val zal zijn. KRABBENDIJKE. Bij de Rijkspostspaar bank is gedurende de maand November in gelegd 3824,95, terugbetaald 4739,32. KRABBENDIJKE. Als gemachtigden in het kiescollege van de Herv. Kerk alhier zijn herkozen J. Hoekman, C. v. Langen- velde en C. Waardenburg. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 84%84% Zeeuws. Hyp. B-3% 84(483% Cities Service Cy. P. 1958 5 52%52 Bataafsche Petr. Mij.-3% 88%88% A Amsterd. Bank 8989 A Ned. Gist- en Spiritusf. 314%315 A De Schelde N.B. 38—.— C Am. Smelt Ref. 39(4 ex div.38% A Houth. Alberts 68%—69 C Chesapeake Ohio 31%32 C Pref. Kansas City South. 14%14% C Union Pac. Rr. 77%—77 Ned. 38 1000-3 83—83% O. Indië 37 1000-3 82—82% A Koloniale Bnk. 160—162 A N.I. Hbk. 600 104—102% C Ned. H. M. 1000 84%—85 A v. Berkels Pat. 28%—29 C Calvé-Delft 63%—64% A Lever-Bros en Unilever 92%92%-91% A Philips Gem. B afg. 123%124-25% C Am. Car en Foundry 22%—23(4-22% C Anaconda Cop. 23%23%-% C Bethlehem St. 59%—58%-% C General Motor 39%39% C Kennec Copper 29%29%-% C North Am. Aviation 1818% C Rep. Steel 17%—17(4-% C U. States St. C. 48(4-48%-% C North Am Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij 240-240-43% C Contin OU Cy. 17—17 C Phillips Petr. Comp. 29—29% C Shell Union OC 9%— 9%-9% C Tide Water Ass. Oil 8%—8%-8% A Ned Scheepv U. 100%—101-02% A H.V. Amsterdam 376%—377-83% A N.I. Suiker U. 226—227 A Deli Batavia 110—112%-13% C Deli-Mij. 1000 151(4-153-55 BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. Philips Markt Amerika - Obl.Markt Unilever - (Wettig HVA Konlnkl. Schepen Rubber Tabak gedeponeerd.) A Senembah 131131-33 C Pensylvania Rr. 1818% C Southern Pac. Cy. 11%11%-% A Southern Rlw. 13%4% A Amst. Rubb. C. 185(4184%-86% A Deli-Bat. Rubb. 155152%-53% A Hessa Rubber 100%103 A Serbadjadi S.R. 97%99%-100(4 WISSELKOERSEN Londen Berlijn Parijs Brussel New York Heden. 7,35 75,60 4,16(4 31,07 1,1 Gister. 7,34% 75.60 4,17 31,12 1,8 7229.70. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 3 stuks. WEMELDINGE. Loop der bevolking over de maand November 1939: Ingekomen: J. J. van der Werff en echtgenoote van St. Maartensdijk a. b. motorschip „Anna"; B. Leunis van Vreeswijk, Prins Hendriklaan, naar a. b B. W. de Die, van Rotterdam, de la Reijstraat 23 naar Oranjeboomstr. B 79; S. A. Bouman en Ch. Bouman van Gouda, Const. Huijgenstr. 157 naar Nieuwendijk C 100. Vertrokken: C. A. Dees, van Bierweg A 102d, naar Biervliet Gentschestr. 291; H. J. Korstanje, van Julianastr. C 11 naar Breda Baronielaan 114; A. J. Roos, van Kerkweg A 24 naar Scheveningen, Pluvierstraat 62. Dinsdag bracht St. Nicolaas vergezeld van zijn knechten een bezoek aan de O. L. School, waarbij de kinderen door den Sint werden getracteerd. Des avonds bracht de Sint vergezeld van 2 zwarte Pieten weer een bezoek aan het dorp, waaraan het fan faregezelschap O. K. K. de noodige luister bijzette. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan het gemeentehuis, waar de loco burgemeester wethouder F. Wabeke den Sint begroette. Hierbij waren tegenwoordig de officieren der alhier gemobiliseerden en de gemeente-secretaris. De Sint die na den loco-burgemeester het woord voerde zei het op hoogen prijs te stellen dat de burgerij steeds met kopjes koffie enz. voor de sol daten gereed stond, en prees de verhouding tusschen de burgerij en de militairen. Na dat, nog een omwandeling door het dorp was gemaakt, waarbij vooral van de zijde der jeugd belangstelling aan den dag werd gelegd, behoorde ook dit St. Nicolaasfeest weer tot het verleden. AARDENBURG. Maandagmorgen verga derde de Raad voltallig onder voorzitter schap van den burgemeester. Aan de orde was het verhuren van het kazernement te Aardenburg voor den tijd van 1 jaar tegen den ouden huurprijs. Zonder hoofdelijke stemming werd dit aangenomen. Daarna werd de vergadering gesloten. HET MIDDELBURGSCH TOONEELCOMITé wekt allen, die belangstellen in den bloei van het tooneelleven hier ter stede, krachtig op zich ten spoedig ste bij de Secretaresse, Mej. M. J. C. MIJNLIEFF, Seisbolwerk 12 (Tel. 3) alhier, aan te melden als abonné voor de in Januari a.s. in te zetten serie abonnements-voorstellingen. Alleen bij voldoende deelname gaan deze voorstellingen door! Op het programma staan: „Roof vogels" (Het Residentie-Tooneel), „Gaslicht" (Tooneelgroep Het Mas ker), „Schoppen-Aas" (Het Ruys- Ensemble) en c.q. „Filomeentje" (Charlotte Kohier). Inschrijvingsformulieren worden op aanvrage gaarne door de Secre taresse verstrekt. (Ingez, Med.) WEMELDINGE. Bij de Rijkspostspaar bank alhier, werd gedurende de maand November ingelegd 2659,43; terugbetaald Ds. J. Koekebakker. Zondag 17 December a.s. viert ds. J. Koekebakker, predikant bij de Doopsge zinde gemeente te Middelburg zijn 40-jarig ambtsjubileum. Jacob Koekebakker werd 22 Juli 1875 te Ouddorp (ZE), waar zijn vader, wijlen ds. H- Koekebakker predikant was, gebo ren Hij bezocht het gymnasium te Kam pen en studeerde aan het Doopsgezind Seminarium en de Gem. Universiteit, bei den te Amsterdam. In 1896 proponent geworden bevestigde ds J. de Vries van Haarlem hem 17 Dec. 1899 te den Hp in zijn eerste gemeente waaraan de jubilaris zich verbond spre kende over Matth. 11 vers 28, In 19' vertrok ds. Koekebakker naar Aarden burg o m zich 4 Mei 1919 aan zijn tegen woordige gemeente te verbinden, spreken de over 1 Joh. 1 vers 14 Sinds 1921 is ds. Koekebakker ook voorganger van de Doopsgezinde gemeente van Goes De jubilaris heeft zich op verschillend gebied bewogen. Wij herinneren allereerst aan zijn reizen op philantropisch gebied in het bezette gebied in België in de oor logsjaren 19141918 In 1921 maakte hii voor het Doopsgezind Hulpcomité een reis naar Petersburg en Moskou tengevolge waarvan een contract met de Sovjetregee- rïng gemaakt werd voor hulpverleerïing aan de noodlijdende Mennonieten in dat land. Voorts is ds Koekebakker verschil lende jaren redacteur geweest van de rubriek Geestelijke stroomingen van de Nieuwe Courant. Sinds 1920 heeft ds. Koekebakker zitting in het hoofdbestuur van de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit. Hij is lid van de commissie ter uitdeeling uit de Algem Doopsgezinde Sociëteit en secretaris van de commissie voor de Zondagsbode, het orgaan van de Doopsgez. Broederschap Vanaf de oprichting is ds. Koekebakker lid van de Centrale Commissie voor het Vrijz -Protestantisme Ds. Koekebakker heeft te Aardenburg een Volkshuis voor alle gezindten opgericht. Hij was de eerste voorzitter van het Doopsgez. Broeder schapshuis te Elspeet en heeft daar en la- NISSE. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap- van burgemeester A. van den Poest Clement, voltallig. Tot schoolschoonmaakster werd wederom benoemd mej. L. Ottede Broekert met ingang van heden. De op 31 December a.s. periodiek aftredende leden der Commissie tot' wering van Schoolverzu'm, de heeren C. J. Bos, J. A. R. Bommeljé, Johs. van Liere, M. Nieuwenhuijse en A. Vette, wer den herkozen. Er werd accoord gegaan met de toegezonden concept-verordening ex art. 12 der oorlogswet. De gemeentebegrooting 1940 werd den leden aangeboden. Besloten werd tot voorziening in betere afwatering van den Molenweg. Een nieuw en verbe terd plan voor den bouw van een brand vrije kluis in het gemeentehuis met bijko mende werken zal ter goedkeuring worden opgezonden. CORRESPONDENTIE. o „Een lezer van Uw eerst Uw naam weten, worden terzijde gelegd. blad". Wij moeten Anonieme stukken Redactie. ter in het Doopsgez Broederschapshuis te Schoorl, vele jaren eenige zomerweken lei ding gegeven aan het vacantie-oord. Veel heeft de jubilaris ook geschreven. Van zijn hand verschenen; De vier Evan geliën-naast elkaar; Het woord des levens; Broederschap; De droom; Enquete over Gemeenteleven. Ook was hij oprichter en mede-redacteur van het tijdschrift voor Zedekunde (Ethiek), waarin tal van bij dragen van zijn hand zijn verschenen als ook in de Zondagsbode; in het Doopsgezind Jaarboekje; in het tijdschrift Mensch en maatschappij en diverse andere periodie ken Sinds de oprichting in 1929 is ds. Koekebakker mede-redacteur van De Wachter, het maandblad voor de Doopsgez. gemeenten in Zeeland. Naar wij vernemen heeft ds. Koekebak- ker tegen 1 Aug 1940 eervol emeritaat aangevraagd. Op zijn verzoek zal zijn ge denkdag onopgemerkt voorbijgaan. Door uitstedigheid zal ds. Koekebakker zich aan alle feestbetoon onttrekken. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Als le den van het Kiescollege der Ned. Herv. kerk zijn alhier herkozen de heeren: A. A. van Nieuwenhuijzen, D. Jeras, A. de Jager Jz. en C. Janse. Als notabel, in de vacature C. van dam werd gekozen de heer A. A. van Nieu wenhuijzen. 's HEER ABTSKERKE. In de Ned. Herv. Gemeente alhier werd tot ouderling herko zen de heer G. de Jager en tot diaken de heer J. van Oosten. Tot notabelen werden herkozen de heeren M. de Witte en Jan Korstanje. Allen hebben de herbenoeming aangenomen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2