31' Si KRONIEK VAN DEN DAG Jtegen DE WET I DE MOBILISATIE KOST NEDERLAND I 1.700.000 PER DAG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) VAN MAANDAG 4 DECEMBER 1939. N». 286. DE HAAGSGHE POLITIE SLAAT EEN GOEDEN SLAG. V- Tl Alweer de schuld van Engeland. Duitschers brachten hun eigen schip tot zinken. Brutale inbraak na een week opgelost. De Moskousche radio wekt het Finsche volk op tot opstand. Zweden keert zich tegen de communisten. Burgerkaravanen in het Duitsche grensgebied De nieuwe brandspuit werkte niet! Alleen voor regelmatig terugkeerende uitgaven. •fH x (<L vJT"" - %v'<X!V'a - X Hoog water in Helmond. De schuilloopgraven voor het personeel van een der groote textielfabrieken zijn in onderaardsche bassins herschapen 1 - w O Men zou willen weten of de „bescher ming" welke Sovjet-Rjsiand thans aan het Finsche volk tegen zijn „onderdrukkers" verleent, voorzien werd bij het Duitsch- Russische niet-aanvalsverdrag, dat bijna vier maanden geleden den grooten politie- ken ommekeer in Europa bracht en het voorspel van den oorlog vormde. Wij kun nen ons dat niet indenken. Het lijkt ons waarschijnlijk, dat de Russen daar in het hooge Noorden een onderneming op touw hebben gezet, welke den Duitschers al even dwars zit als allen anderen volkeren in West-Europa. Stalin c.s. profiteeren hier eenvoudig van de moeilijkheden, waarin Engeland, Frankrijk en Duitschland zich te kwader ure hebben gestort. Men vergete hierbij niet, dat het wakkere Finsche volk de laatste jaren in hoog aanzien stond bij de Duitsche jeugd, vooral vanwege de kranige prestaties zijner internationaal be roemde athleten. Het lijdt dan ook niet den minsten twijfel, dat de Russische aanval op Finland bij de meerderheid der Duitschers gevoelens van weerzin en verontwaardiging opwekt. Daaraan moet vermoedelijk wor den toegeschreven, dat er in de Duitsche pers zoo weinig mogelijk aandacht aan de afschuwelijke zaak wordt besteed. En te vens, dat men in die pers probeert den schuld er vanEngeland in de schoenen te schuiven. „In politieke kringen te Berlijn, zoo meldde Zaterdag het Duitsche Nieuwsbu reau, beschouwt men den toestand van Fin land als een tragisch voorbeeld van de ge volgen die te duchten zijn, wanneer een land verzuimt om het op natuurlijke wijze eens te worden met een grooten buurstaat en inplaats daarvan het oor leent aan de influisteringen van andere mogendheden die vast besloten zijn het land in den steek te laten wanneer het gevaar dreigt. Men gelooft, aldus het Duitsche nieuws bureau, te Berlijn grond te hebben voor de meening dat ook achter de Finsche trage die Engeland staat, zooals dit land ook ach ter het noodlot van Abessinië, China en Po len heeft gestaan. Daarbij schijnt het, dat Engeland, dat belang meent te hebben bij een uitbreiding van den oorlog, zich bediend heeft van Zweedsche invloeden, om de Fin sche regeering van Kajander aan te moe digen zich tegen de Russische eischen te verzetten. Thans stelt men in Engeland vast dat Engeland in dit deel van Europa geen ver plichtingen heeft en dat de geografische ligging van Finland een hulpactie verhin dert. Dit, zoo merkt men in Berlijnsche po litieke kringen op, is het loon voor de nei ging welke Finland heeft, om zich door een zekere gereserveerdheid ten opzichte van Duitschland die gedeeltelijk zelfs tot een stelling nemen tegen Duitschland heeft ge voerd bij de Westersche mogendheden niet te compromitteeren". Wat is het toch verschrikkelijk, dat de groote mogendheden van het Westen elkaar op deze wijze moeten bestrijden. Wat zou het een zegen voor onze Westersche be schaving zijn, als zij de geweldige strijd krachten, waarover zij beschikken in plaats van ze tegen elkaar te gebruiken in samenwerking zouden aanwenden, om aan de tragedie, welke zich in Finland vol trekt een einde te maken. Het Duitsche schip „Watussi" is door de eigen bemanning tot zinken gebracht, toen het was ontdekt door een Zuid-Afri- kaansch gevechtsvliegtuig, dat het schip opdracht gaf om koers te zetten naar een Zuid-Afrikaansche haven. Het vaartuig had terstond het bevel opgevolgd om van rich ting te veranderen. Inmiddels echter was de Duitsche bemanning in de ruimer druk bezig en na korten tijd zagen de Zuid- Afrikaansche vliegers rook uit het schip opstijgen. De bemanning ging haastig in de sloepen Later zag men het schip van voor- tot achtersteven in brand staan. Men gelooft niet, dat zich persoonlijke onge lukken hebben voorgedaan. ffitwmmtuwHiiiuiiiiiiiniiiiHiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiHfiiiitiiiiuiiiiiHmutmiitituuuiii^ Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. j OTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! 6). De geniepige slag, welke krachtig genoeg aankwam ofschoon hij niet meer dan een zachte streelirig mocht heeten in vergelij king met den stoot, waardoor Henry Bee- cham in zijn huidigen toestand was ge bracht beteekende voor deze het begin van het einde. Hij waggelde achteruit en verloor zijn evenwicht. Met een doffen dreun sloeg zijn achterhoofd tegen den steenen muur. Hij maakte een eigenaardig reutelend geluid en zakte als eën zoutzak in elkaar. Nóg een poging deed hij om weer overeind te komen, doch, nog voor hij iets kon doen, voelde hij iets zachts om zijn nek iets zachts en wreeds, dat zich hoe langer hoe strakker samentrok Toen hij gevonden werd, was de dood al meer dan een uur geleden ingetreden. Zijn gezicht had een vreemde, diepblauwe kleur en van tusschen zijn op elkaar ge klemde tanden stak spottend het puntje van een gezwollen tong uit. Om zijn nek zat een diep in het vleesch gesnoerde witte zijden zakdoek, welke met een stevigen knoop dicht gemaakt was. HOOFDSTUK IV. Uittreksel van een Dagboek. 9 Juni, 193 Een geschenk! Een geschenk van de go den! En al strookte het dan ook niet ge heel en al met mijn zorgvuldig opgestelde programma, toch kon ik het niet goed af In den nacht van 24 op 25 November werd ingebroken in het kantoor van een vernisfabriek te 's-Gravenhage. De dieven hadden het gemunt op een brandkast, die zij trachtten open te breken, hetgeen even wel niet gelukte. Zij laadden haar daarom op een driewieler, die zij in de fabriek aan troffen. De brandkast bevatte o.m. een geldtrommel met 650. Na een week speu ren, is de Haagsche politie er Zaterdag in geslaagd licht te brengen in deze zaak. In den loop der vorige week werden vijf per sonen in arrest gesteld, die allen aan deze brutale inbraak hebben deelgenomen. Toen de recherche haar onderzoek begon, richt te zij allereerst haar aandacht op het terug vinden van de bakfiets, waarop de 200 kilo wegende brandkast moest zijn vervoerd. Men vond den driewieler den ochtend na de inbraak onbeheerd in de Van der Kunstraat. Een tweede punt van uitgang was het op sporen van een jongeman, die het personeel van de fabriek enkele dagen voor de in braak» regelmatig bij het gebouw had zien staan terwijl hij belangstellend de kan toorlokalen bekeek. Aan de hand van het signalement, dat de politie van dezen per soon kreeg en met behulp van hét foto-ar chief kon deze 25-jarige jongeman nog den avond na de inbraak worden aangehouden in een café waar hij groote verteringen maakte. Intusschen werd de omgeving, waar dé' bakfiets was gevonden, scherp in de gaten gehouden. Weer deed het archief goede diensten. Nagegaan werd welke bij de poli tie bekende personen, die wel eens meer van de inbraak zouden kunnen vertellen, hier wonen en zoo werd des Zondags over gegaan tot de arrestatie van een 31-jarigen metselaar. Een onderzoek wees uit, dat deze man, De Russische radio gaat voort het Fin sche volk op te wekken tot opstand. Zater dag zond de omroep van Moskou een bood schap uit van den volgenden inhoud, voor gelezen door kolonel Pogodin: „Het Roode leger zendt een broederlijken groet aan het Finsche volk, dat in opstand is gekomen tegen de agressoren. Finland heeft de on afhankelijkheid ontvangen uit handen van Lenin, maar de zinnelooze provocateurs, die het land leiden, hebben het in een bazaar veranderd. Thans heeft het uur van de wraak geslagen. Het sinds jaren gemartel de volk zal spoedig zijn vrijheid herkrijgen. Het Roode leger is het eerste legercorps der boeren en arbeiders van Finland te hulp ge komen. Finsch volk, w-ij komen - je te hulp. Weldra zul je even gelukkig zijn als de volken der Sovjet-Unie". De oproep eindigde met den uitroep „Leve het onafhankelijke Finsche volk; le ve Stalin, de leider der arbeiders in de ge- heele wereld." Ondanks alle intriges van de Sovjets in 't Finsche binnenland zijn alle klassen der bevolking eensgezind voor den strijd niet alleen tegen de Russen, maar ook tegen de bolsjewisten. Het is onmogelijk te spreken van eenigerlei communistische beweging in Finland. Integendeel: de arbeiders der ih- dustrieele centra hebben dienst genomen bij vrijwillige verdedigingsorganen. o Havas meldt uit Stockholm: In Zweden teekent zich een heftige beweging af bij de openbare meening tegen de communisti sche partij, die als eenige Zweedsche partij de Russische agressie op Finland heeft goedgekeurd. De regeering heeft edities van de com munistische bladen „Ny Dag" in Stock holm en „Arbeter Tidningen" in Goten- burg in beslag doen nemen in verband met artikelen over de plannen voor een communistisch regime in Finland Vele honderden Zweedsche vrijwilligers, slaan, zooals het mij daar als het ware op een bordje werd aangeboden met het eti ketje: „Help u zelf'. En dan te denken, dat als ik niet naar dat variété-theater was gegaan en niet een praatje met dien jovialen zeeman had aan geknoopt, ik ook niet teruggegaan zou zijn om een borrel met hem op zijn kamer te drinken en ik dus ook nooit om kwart voor drie in Fothergill Street gewandeld zou hebben! Per slot van rekening komt het niet iederen dag voor, dat je in het West End van Londen een half bewusteloozen agent zonder helm aantreft. Mijn onbeken den helper betuig ik hierbij mijn hartelij- ken dank. Als de zakdoek van hem is, ben ik bang dat hij er nog last van zal krijgen, maar daar kan ik niets aan doen. Dan moet hij maar niet agenten half buiten westen slaan. Vandaag is het voor het eerst, dat ik in geen enkele krant iets over dien eene uit Farnley heb kunnen vinden. Misschien wil dat zeggen, dat ze dit zaakje als onoplos baar beschouwen en dus maar opgegeven hebben. Misschien denken ze ook wel arme sukkels dat ze wat gevonden heb ben en houden zich daarom stil. Maar waar schijnlijk hebben niet zij, doch de redacteu ren het uit de kranten gehouden. Een tijd lang was het 't gesprek van den dag en in eens hoorde men er niets meer van. Giste ren maakten er nog maar twee kranten met een paar regeltjes melding van. Van daag niets! Het zal mij benieuwen hoè lang het duurt eer het weer op de proppen komt. Niet lang! Enfin, ze zullen het gauw- genoeg snappen. Toen ik ging zitten was ik van plan een volledig verslag te maken van het buiten kansje, dat ik gisteravond heb gehad, maar ik ben te moe. Erg gezellige kamers hier. Jammer dat mijn programma mij nood- ori voor de nbraak herhaalde malen in het kantoor van de vernisfabriek was ge weest. Verleden week Maandag boekte de politie haar grootste succes. Motoragenten hielden een 51-jarigen monteur aan, die een hand kar voortduwde. Op deze kar was een groote hutkoffer geladen. Toen men den inhoud onderzocht, vond men de 'brandkast, die intusschen geen brandkast meer was, maar een klomp ijzer en staal. Blijkbaar was de man op weg geweest naar een stil plekje langs het water, waarin hij de lading van de kar zou hebben kunnen „zwiepen". Toen men zijn woning onderzocht vond men o.m. zeven obligaties van 500 en twee obli gaties van 1000. Deze bleken afkomstig te zijn van 'n inbraak, gepleegd in Juni 1938. Behalve deze obligaties werden toen ont vreemd een aantal sieraden en de regenjas, die de monteur droeg, toen hij werd aan gehouden. Deze derde verdachte, met wiens aanhou ding dus tevens een oude inbraak onver wacht is opgehelderd, woont samen met een 50-jarigen lossen werkman, die de laat ste 16 jaar een behoorlijk leven heeft ge leid, doch die vroeger herhaalde malen met de politie in aanraking is geweest. Hij was destijds een beruchte internationale inbre ker. Deze man was vooral op het terrein van inbraken, waarbij het forceeren van brandkasten hoofdzaak was, een specialist. In den loop van de week werd ook deze persoon in bewaring gesteld. Uit den vriendenkring van beide mannen werd tenslotte nog gearresteerd een 26- jarigen losse werkman, die reeds dikwijls is veroordeeld. In September j.l. werd hij uit de gevangenis ontslagen, waar hij twee jaar had moeten doorbrengen wegens een inbraak, waarbij hij op heeterdaad werd be trapt. Alle 5 verdachten zijn in het huis van be waring opgesloten. Zij kwamen nog even terug om warme kleeren te halen. De „Luxemburger Zeitung" meldt, dat de bugerbevolking op den Duitschen oe ver van de Moezel en de Soure voor een groot deel teruggekomen is om warme kleeren en dekens te halen, die zij in de haast der evacuatie had moeten achter laten. Er heeft dan ook een groote be drijvigheid geheerscht in de Duitsche dor pen aan de Moezel, waar de burgers door de militairen werden bijgestaan bij het in orde maken van koffers en valiezen en het transporteeren daarvan naar het sta tion. Tegen het einde van Zaterdagnacht is een ware karavaan op weg gegaan en in strijd met de in het algemeen zoo nauw gezet in acht genomen reglementen zijn de lichten niet gedoofd. Aan de andere zijde van" Echternach vertoont zich een druk verkeer van vrachtauto's en op de Hoog ten tegenover het bosch van Steinheim wordt 's nachts gewerkt met behulp van sterke schijnwerpers. In Schengen is gis teravond de verlichting weer in werking gesteld. Aan het front van de Moezel is de bedrijvigheid van de Fransche en Duit sche artillerie gevolgd door een volkomen kalmte.. o DIE KNAPPE ENGELSCHE SCHOOLJONGENS Een dertienjarige Engelsche schooljon gen, John Clough, heeft een nieuw model vliegtuigbom ontdekt, meldt Havas. Des kundigen van het ministerie voor de be voorrading bestudeeren de uitvinding, wel ke zeer opmerkelijk wordt geacht. voor een %root deel arbeiders, hebben tot de Finsche autoriteiten het verzoek ge richt in het Finsche leger te worden op genomen. Een verstandig mensch grijpt niet naar de sterren om zijn licht aan te steken: tevergeefs zoekt gij de bron van het geluk buiten u. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll zaakt spoedig weer te verhuizen. Maar kom, ik mag niet mopperen. HOOFDSTUK V. „Toch wel!" - I. De telefoon naast Jane's bed rinkelde schril. Zij draaide zich om, opende de oogen gluurde met een gelukkig gezicht naar de breede streep zonlicht, welke zich door een reet tusschen de gele gordijnen een weg baande. Zij ging rechtop zitten, schudde met het hoofd om de korte, leuke lokken van gitzwart haar van haar voorhoofd te ver wijderen en nam den hoorn van den haak. Toen zij „hallo!" zei, kwam er een lichte blos op haar wangen en in haar blauwe oogen onder de fijne zwarte wenkbrauwen lichte een zachte gloed op. Vóórdat echter de telefoon meer dan een half dozijn korte zinnetjes in haar linker oog gegoten had, waren haar wangen lijkbleek. In haar blau we oogen was nu angst en verbijstering te lezen en de zachte gewelfde lijn van haar lippen was nu uitgerekt tot een rechte streep, welke bij de mondhoeken afliep. De stem aan den anderen kant bleef door spreken. „Maar maar dat is toch onmogelijk!" Jane's stem verried even duidelijk als haar gezicht aan wat voor emoties zij ten prooi was. Eindelijk sprak de stem aan den anderen kant weer. „Maar wat moeten wij doen?" riep zij vertwijfeld uit. „Ik wat zou je denken van een kom, hoe heet dat ook weer Vijf huizen uitgebrand te Roelofsarendsveen, Zondagmorgen ontstond in de Dorpsstraat in het perceel van den heer H. te Roelofs arendsveen een begin van brand Door den feilen wind greep het vuur snel om zich heen. De pas aangeschafte automobiel-brand spuit verscheen op de plaats van bestem ming, doch kon op onverklaarbare wijze geen water geven. Hierdoor sloeg de brand over op het aangrenzende perceel van den heer v. B. De inmiddels aangerukte hand- motorspuit gaf na eenigen tijd water, doch door de stagnatie had de brand zoodanigen omvang aangenomen, dat vijf woonhuizen in vlammen geraakten en zoo goed als af brandden. Tengevolge hiervan zijn thans vijf gezin nen dakloos. Zij hebben echter door de wel willende medewerking van de ingezetenen De kosten der mobilisatie worden, voor zoover betreft de regelmatig terugkeeren de uitgaven, globaal geschat op 1,7 mil- lioen per dag. Deze mededeeling doet de minister van defensie in zijn Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het ontwerp Wij ziging en verhooging van het achtste hoofd stuk der rijksbegrooting voor het dienst jaar 1939 (buitengewoon crediet). Met erkentelijkheid heeft de regeering kennis genomen van de mededeeling in het Voorloopig verslag, dat de Kamer bereid is om de regeering het nieuwe crediet van 100 millioen ten behoeve van de defensie te verleenen. Inderdaad maakt de wijze, waarop deze credieten worden aangevraagd, ze feitelijk tot blanco-credieten. De regeering ziet ech ter geen mogelijkheid om daarin verande ring te brengen. Wel is waar zijn er dage lijks wederkeerende vrij constante uitga ven, o.m. voor traktementen, soldijen, spoorwegvervoer bij periodiek verlof, kost winnersvergoeding e.d., doch daarnaast staan talrijke uitgaven, welke niet vooraf zijn te begrooten, omdat de maatregelen, waaruit deze uitgaven voortvloeien, niet zijn te voorzien, dan wel omdat elke reëele basis voor het berekenen van die uitgaven O, ja een borgtocht?" De stem aan den anderen kant antwoord de. „O!" zei Jane verslagen. „O, zoo, is dat de zaak!" En vervolgde toen in antwoord op de laatste woorden uit de telefoon: „Ja. Ik zou over een half uurtje bij je kunnen zijnO!Afgesproken!Dus van middag om vijf uur!" Zij legde de telefoon weer op den haak en sprong met een ruk overeind in het groote bed. Haar blauwe oogen zagen recht voor zich uit, zonder ook maar iets van de verrukkelijke kamer waar te nemen. Het zonlicht stroomde nog steeds vroolijk door den kier tusschen de gele gordijnen, doch in het roerlooze kleine lichaam. Opnieuw strekte zij haar hand uit naar het tafeltje naast haar bed en nam er een klein klokje af. De wijzers stonden op één minuut voor tien. Om vijf minuten voor half één liep Jane door Capulet Street. Zij kwam juist van Green Park vandaan. Het was een prach tige dag -de zon had reeds van 's morgens zes uur af geschenen. Het Park was, op dezen tweeden zonnigen dag na drie we ken van onophoudelijken regen, echt groen groen en goudkleurig en blauw. De stra ten wemelden van de vroolijke gekleurde zomertoiletjes, welke vandaag met een ge rust hart gedragen werden. Zij was zoo waar al twee heeren met strooien hoeden tegengekomen en de onvermijdelijke oudge dienden in hun witlinnen tropenpakken. De lucht was, niettegenstaande de warmte, frisch en opwekkend; zij deed aan witten, sprankelenden wijn denken, aan de lucht van New-York in de lente. Om kort te gaan deze dag zou de echte Jane Frenshem verrukt hebben. Doch deze jonge vrouw, die zich daar als het ware werktuigelijk voortbewoog met een strak van Roelofsarendsveen tijdelijk onderbak ge vonden. Allen waren verzekerd, doch sommigen slechts zeer laag. De inboedels van den heer H. en van den heer v. B. konden nog tijdig worden gered. Deze hebben echter veel waterschade ge kregen. De oorzaak moet waarschijnlijk worden gezocht in een schoorsteenbrand. Het bleek, dat de automobiel-brandspuit niet voldoende benzine bevatte o TANKSCHIP IN DE LUCHT GEVLOGEN. Het olietankschip „San Calisto" is Za terdag aan de Engelsche Zuidkust in de lucht gevlogen. Twee man kwamen om het leven. De overige leden der bemanning, die uit 30 tot 40 koppen bestond, is door een reddingboot en een mijnenveger opge nomen en aan land gezet. Zeven man ble ken ernstig gewond te zijn. Het 8010 ton metende schip was op twee mijnen geloo- pen. ontbreekt. In dit opzicht mogen o.a. wor den genoemd maatregelen, welke noodig zijn om onze neutraliteit naar alle zijden krachtig te kunnen handhaven, maatrege len, welke verband houden met het in staat van verdediging brengen van ons grond gebied (aanleg van versterkingen en hin dernissen, het stellen van inundatiën, enz.), maatregelen tot het paraat houden van onze weermacht (herstelling en aanvulling, binnen het raam van de vastgestelde orga nisatie, van versleten en ontbrekend mate riaal en uitrusting), en maatregelen, welke in het belang van een goede legering en verpleging van de troepen nog bij voort during worden gevorderd. De regeering zal echter alle mogelijke medewerking verleenen om de Staten-Ge- neraal in de gelegenheid te stellen zich re kenschap te geven van de wijze, waarop de aangevraagde gelden worden besteed. In een ter vertrouwelijke kennisneming van de leden ter griffie gedeponeerde bijlage is in groote trekken aange geven voor welke doeleinden het thans aan gevraagde crediet van 100 millioen, bene vens de naar het dienstjaar 1939 overge brachte 97 millioen werden aangewend. De veronderstelling, dat als de mobi lisatie geruimen tijd voortduurt ander maal een buitengewoon crediet zal moeten worden aangevraagd, is juist, aangezien het beschikbare bedrag van 197 millioen groo- tendeels is verbruikt. vertrokken gezicht, waarvan de handige make-up niemand, die haar kende, had kun nen blindmaken voor het feit, dat zich daaronder een doodelijke bleekheid ver school deze jonge vrouw was niet de echte Jane Frensham. Dit was slechts het doodelijk geschrokken, diep ongelukkige en verbijsterende omhulsel van de echte Jane Frensham. Zij liep aan één stuk door. Jane was nu aan het einde van Capulet Street gekomen. Vóór haar strekte zich de breede, gezwollen omnibussenstroom Vic toria Street uit. Op den hoek stond een krantenjongen, die zeer ongewoon voor iemand van zijn beroep op één plaats bleef roepen. Op het gele plakkaat, dat hij voor zijn voeten vasthield, stond in schreeu wende koeien van letters: Politieagent ver moord. Met eenheesche stem brulde hij „Krimmeneele misdaad in Mayfair! Agent gewur-rigd! Krimmeneele misdaad in May fair! Polisie-agent vermoord gevonden!" Zijn kranten vonden gretig aftrek. Jane wilde voorbij loopen, doch haar beenen ble ven stilstaan en haar hand had reeds een geldstukje uit haar handtaschje opgediept. Toen het blad, nog nat van de pers, een maal in haar bezit was, zetten haar beenen zich vanzelf weer in beweging. Zij sloeg links af en wandelde verder. Zij had echter nog geen honderd stappen gedaan, of zij voelde plotseling een flauw gevoel over zich komen. Haar hoofd begon te duizelen en ook met haar oogen scheen iets niet heelemaal in orde te zijn. Haar knieën knikten en in den rug had zij een gevoel alsof zij geen ruggegraat meer had. Door haar benevelde brein schoot, met een pijn lijken schrik, de gedachte dat zij hard op weg was om een „scène" te veroorzaken. BiB!Tnnr-:---r (Wordt vervolgd),

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5