ZlArf U 9 Verontwaardiging in Italië SPORTNIEUWS UIT DE PROVINCIE Zweden protesteert te Londen en Parijs. De verliezen der Duitsche duikbootvloot. De voorbereiding der benzinedistributie. RAAD VAN WISSENKERKE. Raad van Ovezande. VLISSINGEN WALCHEREN Mijn ontploft te Westkapelle. ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DE REKEN DKTIONNAIRE; W.VRIESEND0RP B!lthdveTN Amerika is verontwaardigd over het Russische optreden. Schoolhoofd pleegde fraude teneinde hoogere subsidie te verkrijgen. RECHTSZAKEN YERSEKE ui i MIÉÉÜ am*» Over den Russischen aanval op Finland. Men seint uit Home aan de N R. C.: De gebeurtenissen in Finland hebben in Italië een zeer diepen indruk gemaakt. Meer zelfs dan zoo in het openbaar blijkt Zonder dat van officieele zijde een be paald standpunt wordt ingenomen, geeft de pers toch duidelijk te kennen dat men voor de handelwijze van Rusland alleen afschuw en diepe verachting gevoelt. En meer nog dan in de pers tot uiting komt, zijn deze gevoelens van sympathie met Finland en van afkeer tegenover Rusland in het volk levendig Het is ons een vreug de te kunnen melden, dat geheel Italië in dit geval staat aan de zijde van het goede recht der kleine vredelievende sta ten tegenover de willekeur van den im- perialistischen Sovjet-staat. Deze houding is ook consequent in zooverre zij strookt met de politiek welke Italië in de laatste maanden volgt, namelijk het op de bres staan voor de belangen van de Europee- sche beschaving tegenover het dreigende Russische gevaar. Toch is er aan de Italiaansche houding een eigenaardige kant die tot uiting komt in de beschouwingen welke de correspon denten te Londen en Parijs wijden aan de houding der Westersche demoeratiën. Zoowel aan de Fransche als aan de En- gelsche regeering wordt verweten dat zij rustig toezien bij de Russische aggressie en geenerlei maatregelen nemen tegen over Rusland Vooral Engeland neemt men deze houding erg kwalijk en men leest tusschen de regels door dat de Ita liaansche pers gaarne zou zien dat Enge land reeds thans aan de Sovjets de oor log verklaarde. RUSLAND VIJAND No. 1. Nu is het zeker, dat men te Rome, Rus land als vijand nummer een beschouwt, doch het zonderlinge is, dat men daar naast het met Rusland bevriende Derde Rijk nog steeds als bondgenoot beschouwt Antj-communistisch 'en anti-democratisch is nog steeds de leus, een leus die de Italiaansche positie verre van eenvoudig maakt. Wegens het Britsche besluit om Duitsche goederen aan boord van neutrale schepen in beslag te nemen heeft de Zweedsche ge zant in Londen, op last van zijn regeering, een formeel protest tegen dit besluit inge diend, dat, naar de meening van de Zweed sche regeering, niet geacht kan worden ge baseerd te zijn op het internationale recht. Eenzelfde protest werd ingediend bij de Fransche regeering. De Zweedsche minister-president, Hans- son, heeft gisteren in een rede den wil on derstreept van Zweden zijn neutraliteit even krachtig te handhaven als tot dusver. „De toenemende moeilijkheden om de nor male handelsbetrekkingen te handhaven, de aanhouding of ondergang van onze sche pen, aldus Hansson, het niet respecteeren van onze territoriale wateren, dat alles gaf aanleiding tot protesten, doch van de zijde van Zweden werd niets gedaan dat den op rechten wensch naar neutraliteit in twijfel zou kunnen brengen. Met het diepste leed wezen hebben wij de berichten vernomen over het FinschRussische conflict. Wij hopen evenwel, dat de omvang van de ramp kan worden beperkt. Deze hoop is vooral gebaseerd op de we tenschap van de dappere voorzichtigheid van onze Finsche broeders." Een Engelsche schatting. Reuter meldt uit Londen: Hoewel geen officieele statistieken van beide partijen beschikbaar zijn, wordt van bevoegde bronnen vernomen, dat de ge allieerden sneller Duitsche duikbooten vernietigen dan zij kunnen worden ge bouwd Er is geen reden de verklaring, welke Winston Churchil onlangs heeft af gelegd en waarin hij zeide, dat de vijand twee a vier duikbooten per week verliest te wijzigen. Geschat wordt, dat Duitsch- land, hoewel het alles inspant om de ver liezen goed te maken, niet sneller duik booten kan aanbouwen dan gemiddeld 2% per week. Het probleem van de bemanning van de duikbooten wordt veel moeilijker ge acht, daar dit zeer gespecialiseerde werk vier jaar zware oefening vereischt voor de bemanningen doeltreffend werken. De minister van Econ. Zaken, maakt be kend, dat ingevolge zijn beschikking van 1 December 1939 ie.dere houder van een benzine- of benzolmotor, dienende tot het voortstuwen van een vaartuig, tot het aandrijven van een werktuig of in het algemeen tot andere doeleinden dan het voortbewegen van een voertuig, verplicht is aan het Rijksbureau voor aardolie-pro ducten, Zeestraat 100104, 's-Gravenhage, opgave te verstrekken inzake het gebruik van den motor en het verbruik van motor brandstoffen en smeerolie. De opgave dient te geschieden door in vulling van een formu.lier dat bij de benzine-leveranciers kosteloos verkrijgbaar is. De formulieren moeten vóór 11 Decem ber a,s., volledig ingevuld en onderteekend worden ingediend. De minister van Econ. Zaken maakt te vens bekend, dat houders van motorrijtui gen, wglke als motorbrandstof benzine of benzol gebruiken, welke geen gebruik maken van den openbaren weg, wordt aange raden, in verband met de voorbereiding van de distributie-regeling van benzine, zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij het Rijksbureau voor aardolie-produc ten. Dit betreft derhalve houders van mo torvoertuigen, waarvoor geen motorrijtui genbelasting is verschuldigd en waarvoor ook geen kostelooze motorrijtuigenbelas- tingkaart is afgegeven. WISSENKERKE. Donderdagmiddag ver gaderde de Gemeenteraad onder voorzit terschap van Burgemeester Geuze. Afwezig de heeren De Looff en Meulenberg, de laatste met kennisgeving. Ingekomen was een schrijven van de mi nister van Sociale zaken betreffende een- trede werkverschaffing, bij den heer G. Bom, waaruit blijkt dat werkloozen uit de ze gemeente daar kunnen geplaatst worden, als de gemeente hierin een tegemoetkoming geeft van 80 van het loon. De v o o r z. deelde mede, dat dit werk hoofdzakelijk zal worden geda'an, door Noordt-Bevelanders', uit deze gemeente, doch ook van Colijns- plaat. Ingekomen was verder de begrooting voor den Luchtbeschermingsdienst Noord en Zuid Beveland. De heer D e n Bo e r vroeg den voorzitter inlichtingen omtrent de rentevergoeding. De v o o r z. deelde mede dat er veel materiaal in voorraad wordt gehouden, het kapitaal daarvoor wordt vergoed. Aan de orde kwam aanleg van een brand put te Kamperland. De begrooting hiervan is geraamd op 675. Wethouder Schip- p e r s en bijna alle raadsleden namen dit onderwerp in gesprek en stellen in verband met de stijgende prijzen van grondstoffen voor, niet te wachten met het werk en dit te doen uitvoeren zoodra de waterstand wat is gezakt. Met algemeene stemmen werd de zaak ter afdoening in handen ge steld van B. en W. Daarop volgde afrekening der vergoeding exploitatiekosten der bijzondere scholen over 1938; school Wissenkerke 1781,29, Kamperland 1846.76, Geersdijk 619.95. Ingekomen was een schrijven van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht. Dit luidt als volgt, alle personen die op 1 Januari 1939 de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, en de leeftijd van 59 jaar niet hebben overschreden, kunnen worden op geroepen tot het verrichten, van burger lijke diensten voor de militairen, aan we gen, bruggen enz. Hiervan wordt een ver ordening vastgesteld door het militair ge zag, en over het ontwerp wordt de Raad gehoord. De heer D e n B o e r vroeg eeni- ge toelichting omtrent dit onderwerp, en begreep niet waarom een persoon twee ge neeskundige verklaringen moet hebben. De v o o r z. deelde mede, dat het loon wordt voorgesteld, op het werkverschaffingsloon. Hij zeide dat het voorstel van B. en W. was om te adviseeren het loon 40 hooger te stellen, en geestelijken vrjj te stellen van den plicht. Daarop werd besloten deze op merking aan den opperbevelhebber over te brengen. Vervolgens kwam aan de orde: wijziging Vleeschkeuringswet. Het komt hier wel voor, aldus de v o o r z. dat er vleesch wordt ingevoerd uit gemeenten buiten Noord-Beveland, en meermalen is geble ken dat het hier niet meer werd gekeurd. Om te voorkomen dat er minderwaardig vleesch binnenkomt moet dat vleesch op' nieuw ter keuring worden aangeboden. De heer Den Boer vroeg of dit ook geldt wanneer het over de post komt. De v o o r- z i t t e r zeide, wanneer er van buiten het eiland per bode of per post niet meer dan 5 kg tegelijk wordt ingevoerd het ar tikel hierop niet van toepassing is. De heer Balkenende vroeg inlichting over de Destructor. De v o o r z. zeide dat de ca davers met huid en al moeten worden ge legd, aan den verharden weg, anders wordt het niet weggehaald. RONDVRAAG: De heer De Smit zeide met dank baarheid dat de werkgevers vrijwillig 10 loonsverhooging geven en vroeg of dat ook in de werkverschaffing wordt gedaan. De v o o r z. zeide dat de gemeente geen in- vloed heeft op de loonen in de Centrale werkverschaffing, de menschen die aan de gemeente werken in werkverschaffing krijgen thans nog 28 cent per uur. Bij ge meentelijke werkverschaffing zal ook met den toeslag rekening gehouden worden. De heer Balkenende vroeg inlich tingen omtrent de verteringen voor de ouderavonden. De v o o r z. zeide, dat daaraan een juridische kwestie zit, die eerst moet worden opgelost. OVEZANDE. De Raad vergaderde gis teren voltallig. Naast eenige andere in gekomen stukken deed de V o o r z mededeeling van een dankbetuiging van den burgemeester van Kruiningen en den Commissaris Afvoer van Burgebevolking voor de medewerking, verleend bij de eva cuatie van een gedeelte der inwoners van de gemeente Kruiningen alsmede van een dankbetuiging van het Algemeen Steun comité 1939 voor de medewerking tot het welslagen der collecte welke in totaal 104 heeft opgebracht. Omtrent de te ontwerpen verordening ex artikel 12 der Oorlogswet wordt beslo ten te verzoeken het loon ingevolge arti kei 7 der verordening te berekenen naar had ter plaatse geldende collectieve contract. Aan A. Polfliet en M. van 't Westende wordt gedeeltelijke ontheffing van honden belasting verleend. De vergoeding voor de bijzondere scho len ingevolge artikel 101 der Lager On derwjjswet 1920 over 1938 wordt als volgt vastgesteld: a. Voor de Roomsch Katholieke school op 1147,05; b voor de Christelijke school op 340,92. In verband met de inwerkingtreding van de gemeenschappelijke regeling betreffen de het bouw- en woningtoezicht met 1 Ja nuari 1940 wordt de thans in functie zijnde ambtenaar de heer A J. Rijk op de meest eervolle wijze ontslag verleend. VOETBAL. JAARVERGADERING VOETBALVER. „MIDDELBURG". De M.V. en A.V. Middelburg hield gister avond op de bovenzaal van de Soc. De Ver genoeging haar jaarljjksche algemeene ver gadering, onder voorzitterschap van mr. P. C. Adriaanse. Daar aanvankelijk geen voldoend aantal leden aanwezig was, zooals 't reglement eischte, werden eerst eenige films vertoond. Te half tien kon toeji de vergadering begin nen, daar op dit moment juist het voldoen de aantal leden tegenwoordig was. De voorzitter sprak een kort openings woord. Spr. zeide met genoegen op het af- geloopen seizoen terug te zien. Niettemin is het zoodanig gesteld met de vereeniging, dat de uiterste bezuiniging betracht zal worden. O.a. heeft het bestuur reeds be zuinigingsmaatregelen genomen. De oud-aanvoerder en speler van het eer ste elftal, de heer P. Ploegaert, die jaren lang voor de vereeniging heeft gespeeld, werd door den voorzitter toegesproken. De voorz. sprak een woord van dank voor de verdiensten welke deze speler aan de ver eeniging heeft bewezen. Namens het be stuur en de vereeniging werd aan den heer Ploegaert het speldje van verdienste uit gereikt. De voorz. hoopte dat de heer Ploe gaert nog jaren een trouw lid van de ver eeniging zal blijven. De heer Ploegaert sprak een woord van dank. De voorz. deelde mede, dat het gelukt is vermindering van de huur van de sport terreinen te verkrijgen. Een verzoek van den K.N.V.B. om de wedstrijden van het eerste elftal achter de Meelfabriek te spe len, werd afgewezen. Op een vraag van een der leden waarom de kwestie Z.V.B. niet in het jaarverslag wordt gememoreerd, zeide de voorz., dat de kous af is, en dat men deze zaak wil laten rusten. Een voorstel van de vergadering alsnog in het jaarverslag op te nemen een kort re sumé inzake de kwestie MiddelburgZ.V.B., ongezien den afloop dezer kwestie, werd aangenomen met 18 tegen 11 stemmen en 5 blanco. Het jaarverslag werd onflfer dank aan den secretaris daarop goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester, dat een batig saldo van 32,47 laat zien, werd na eenige korte opmerkingen even eens onder dank voor het goede beheer goedgekeurd. Den bode, terreinknecht en trainer bracht de voorz. dank. De heer A. J, Versluys sprak woorden van waardeering aan het adres van de penningmeester. De begrooting seizoen 19391940, de jaar verslagen van de elftalcommissie en de ad- spirantencommissie werden eveneens goed gekeurd. Bestuursverkiezing. Daarna was aan de orde de bestuursver kiezing. De aftredende leden, de heeren J. W. Becks en A. W. Kunst werden herkozen. Drie bestuursleden, n.l. de heeren A. J. Versluys, C. A. Minderhout en L. A. van Westen, bedankten als bestuurslid, terwijl de heer L. Breed wel bestuurslid wilde blij ven, doch niet de functie van 2en secreta ris meer kon vervullen, wegens drukke werkzaamheden. Een schrijven was ingekomen waarin voorgesteld werd den heer A. J. Versluys weer als 2en penningmeester te benoemen De heer L. Breed was reeds door het be stuur als 2e penningmeester aangewezen. Een advies kwam uit de vergadering om de heeren Van Westen, Minderhout en Ver sluys nog als bestuurslid te handhaven en dat de bestuursleden de hoofden bij elkaar steken om geschillen op te lossen. De voorz. hoopte eveneens, dat de hee ren die wenschten af te treden, nog een jaartje bestuurslid zouden willen blijven. De hr. Minderhout zeide, dat hij moest bedanken niet alleen om studieredenen, doch vooral ook door de kwestie Z.V.B., welke spr. veel leed heeft gedaan. Ook de reden van den heer Van Westen is niet, dat er geen prettige samenwerking is, doch alleen om gezondheidsredenen. Den voorz. speet het, dat de heeren Min derhout en Van Westen heengaan. Spr. zeg de den heeren dank voor hetgeen zij voor de vereeniging hebben gedaan. Inzonderheid uitte spr. waardeerende woorden aan den scheidenden secretaris. Dezen werd het speldje van lid van verdienste uitgereikt. Als candidaten voor len secretaris wer den genoemd de heeren Winlcster en Nieu- wenburg. De heer Nieuwenburg behaalde 15 stemmen en de heer Winkster 14 stem men, terwijl 6 stemmen blanco waren. Daar geen der candidaten de volstrekte meerder heid had, volgde herstemming. Ook nu be haalde geen der candidaten de volstrekte meerderheid: 18 op den heer Nieuwenburg; 13 op den heer Winkster en 5 blanco. Daar weer geen volstrekte meerderheid werd verkregen bij de derde stemming moest het lot beslissen. Tot secretaris werd daarop benoemd de heer Nieuwenburg. Tot 2en secretaris werd bij enkele can- didaatstelling benoemd de heer Polvliet. Den heer Breed werd voor zijn werk dank gebracht. Voorts werd de heer Versluys candidaat gesteld voor 2en penningmeester, doch een ander bestuurslid zegde bij eventueele ver kiezing van den heer Versluys, te zullen bedanken. Na eenige discussie werd gestemd. Ge kozen tot bestuurslid werd de heer A. J Versluys met 19 stemmen, terwijl 17 stem men werden uitgebracht op den heer Breed Het geschil met het andere bestuurslid werd voorloopig opgelost. In de plaats van den heer Minderhout werd gekozen de heer Breed. De aftredende leden van de elftalcom missie, de financieele commissie en de ad- spirantencommissie werden herkozen. In de plaats van den heer v. Westen in de adspi- rantencommissie werd gekozen de heer Nieuwenburg. Het was reeds na twaalven toen de voorz. de vergadering sloot, FILMAVOND VOOR DE „MIDDELBLRG"- ADSPIRANTEN. Gisteravond werd op de bovenzaal van de Soc. De Vergenoeging een filmuurtje gegeven voor de adspiranten van de voet- balvereeniging „Middelburg". De voorzitter der vereeniging, mr. P. C. Adriaanse, sprak een welkomstwoord tot de ouders der adspiranten en de pleeg ouders van de D.H.C.-adspiranten. Deze filmvertooning kwam in de plaats van het St. Nicolaasfeestje dat andere jaren gege ven wordt, doch thans door de bijzondere tijdsomstandigheden achterwege moest blij ven. Spr. wees er nog op, dat de adspiran ten weer kunnen gaan sparen voor een volgende trip; kan deze niet door gaan, dan zal een andere verrassing er voor in de plaats komen. Vervolgens werden de films vertoond. Al lereerst eenige korte teekenfilms, welke bij de adspiranten en ook bij de ouderen zeer in den smaak vielen en den lachlust op wekten. Het hoogtepunt was natuurlijk de ver tooning van de films, betrekking hebbend op het bezoek van de D.H.C.-adspiranten aan Middelburg en de trip der Middelburg- jeugd aan Delft. Verschillende aardige mo menten, zoowel in het veld, langs de lijn als van de uitstapjes, o.a. de autobustocht rond Walcheren, had de vervaardiger de zer films, de heer H. Kampman, op het celluloid vastgelegd. Natuurlijk bracht een en ander veel vroolijkheid onder de jeug dige voetballers. De film gaf uitstekende beelden van deze adspiranten- en jeugd- verbroedering. Het was een mooie herinne ring aan prettige dagen. Tevens werden nog verschillende flitsen te zien gegeven van wedstrijden van het eerste elftal, van atletiekwedstrijden e.d. Het geheel was een aardig en prettig uurtje voor de jeugd. De voorzitter bracht den hr. Kampman dank voor de vervaardiging en de vertooning dezer zoo geslaagde films. GESLAAGD. Bij het te 's-Gravenhage afgenomen ma chinisten-examen is geslaagd voor diplo ma A de heer J. Naerebout alhier. WESTKAPELLE. Vrijdagmiddag c.a. half drie is in het Zuiden van den dijd, een bij het „Groot Hoofd" een mijn aangespoeld en in het paalwerk tot ontploffing gekomen. Verscheidene meters van het plankier met een 15ental palen ter dikte van 30 bij 30 cm en een aantal gordingen werden ver nield. Stukken hout vlogen over het dum, terwijl een hooge waterzuil, naar ooggetui gen zeiden, omhoog spoot. Persoonlijke on gelukken zijn gelukkig niet voorgevallen. Bij den ijzeren vuurtoren is tezelfder tijd een Engelsche mijn aangespoeld. De omge ving werd onmiddellijk door een militaire wacht afgezet. WESTKAPELLE. Donderdagavond gaf het „Westkappels Dameskoor", dat zich hiertoe met O. en O. in verbinding had ge steld, in het „Kasteel van Batavia" een ontspanningsavond voor de te Westkapelle gelegerde militairen. De voorzitter, de heer P. de Vos, opende dezen avond, waarbij hij o.a. zeide, dat de leden zich veel moeite getroost hadden om dezen avond te orga- niseeren, maar dat zij zich voor al die moei te ruimschoots beloond zouden achten, in dien het doel, dat zij zich gesteld hadden, n.l. het brengen van eenige uren van ont spanning aan het Westkappelsche garni zoen, bereikt werd. Kapitein Sliepenbeek bracht het koor den hartelijken dank van O. en O. voor dit initiatief. Het koor zong vervolgens een aantal lie deren a capella en met begeleiding, terwijl het tooneelclubje van het koor het blijspel „Het Slippertje" van P. J. Darrenboom op voerde en ook met twee kleinere tooneel- werkjes er de gewenschte vroolijke stem ming wel wist in te brengen. Die vroolijke stemming werd niet weinig verhoogd, toen de dirigent van het koor, de heer P. de Rooij, ook de militairen tot ge meenschappelijk zingen bracht. Toen dan ook de voorzitter aan het eind van den avond de genoodigden vroeg, of het doel bereikt was, waarvan hij aan 't begin van den avond gesproken had, klonk een zoo enthousiast „ja", dat er niet aan te twijfelen viel, of het koor en militairen met genoegen op dezen avond terug kunnen zien. Dit onderstreepte de garnizoens-comman- dant in het slotwoord, waarin hij allen, die aan deze zoo geslaagde uitvoering hadden meegewerkt, ten zeerste dankte. BORSSELE Wegens ziekte van het hoofd der school is tot tijdelijk onderwij zer aan de openbare school alhier be noemd de heer A. de Nooyer te Goes, thans kweekeling met acte aan bovenge noemde school. De gemeente-begrooting voor het dienst jaar 1940 wordt vastgesteld als volgt: voor den gewonen dienst op 52407,73 in ontvang en uitgaaf met een post voor onvoorziene uitgaven van 885,99; voor den kapitaaldienst op 3421,14 in ontvang en op 5525,09 in uitgaaf, alzoo met een ongedekt slot van 2103,95. BRESKENS. Gister vierde zuster IJzen- brand, onder zeer groote belangstelling haar 12y2-jarig jubileum als wijkzuster van de afd. Breskens v/h Groene Kruis. Dat de zuster in deze gemeente zeer populair is bleek uit het feit, dat zij talrijke bloem stukken in ontvangst mocht nemen. Vele ingezetenen hebben des avonds in het Ge meentehuis van de 'geboden gelegenheid gebruik gmaakt om haar te feliciteeren. De onfeilbare hulp bij al Uw rekenwerk. Prijs f 8.50 geb. franco p, p. giro 228150 Prospectus gratis op ggpvrage bij: (Ingez. Med.) Wordt de Amerikaansche ambassadeur uit Moskou teruggeroepen? In een persconferentie heeft president Roosevelt ten aanzien van den inval der Sovjet Unie in Finland gezegd: „Het bericht van het bombardeeren door de Russische strijdmacht binnen de gren zen van Finland heeft de regeering en de bevolking van de Ver. Staten diep geschokt. Niettegenstaande de pogingen het conflict met vreedzame middelen op te lossen, waar tegen geen redelijke tegenwerping kon worden gemaakt, heeft een mogendheid verkozen haar toevlucht te nemen tot ge weld van wapenen. Het is tragisch om te zien hoe de politiek van geweld zich uit breidt en dat de verachting voor de wet verder schrijdt. Alle volken, die den vrede lief hebben, alle landen, die nog hoop heb ben, dat in de wereld de betrekkingen, gé- grondvest op de wet en orde, zullen blijven bestaan, zullen eensgezind dit opnieuw zijn toevlucht nemen tot geweld van wapenen als scheidsrechter in internationale geschil len veroordeelen. Tot groot ongeluk van deze wereld brengt dit gebruik van geweld het veilig onafhankelijk bestaan van de kleine mo gendheden op alle werelddeelen in gevaar en belaagt het de rechten der menschheid op zelfregeering. Het volk en de regeering van Finland hebben een lang, eerzaam en geheel vredelievend bestaan geleid, waar door zij zich de eerbied en toegenegenheid van het volk en de regeering van de Ver. Staten hebben verworven". Het feit, dat de regeering van de Ver. Staten zich openlijk aan de zijde van Fin land heeft geschaard is slechts de eerste van een reeks maatregelen, welke bespro ken worden, teneinde de verontwaardiging van de Ver. Staten t.a.v. het meedoogenloos optreden van de Sovjet-dictatuur tot uiting te brengen. De mogelijkheid bestaat, nog, dat de ambassadeur van de Ver. Staten uit Moskou terug zal worden geroepen om rap port uit te brengen en ook, dat de diploma tieke betrekkingen in gevaar zullen ko men. Het aantal leerlingen van de vereeniging „Bijzondere school met den Bijbel" te Oolt- gensplaat (Z.H.) was in den loop der jaren geleidelijk teruggeloopen en tenslotte had het in 1938 de grens van 186 leerlingen be reikt, beneden welk aantal het rijk slechts subsidie geeft voor vier leerkrachten, zoo dat een vijfde onderwijzeres zou moeten worden ontslagen. Om dit te voorkomen heeft het hoofd der school op de lijsten, die aan de onderwijs inspectie en aan het departement van on derwijs moeten worden overlegd tot staving van de subsidie-aanvragen, tot tweemaal toe het aantal leerlingen te hoog opgege ven. Dit bedrog was aan het licht gekomen en wegens gepleegde fraude moest het schoolhoofd zich voor de rechtbank te Rot terdam verantwoorden. De man had de fei ten bekend, doch zijn houding was niet van dien aard tijdens het vooronderzoek, dat de officier van justitie bij de Rotterdamsche rechtbank een voorwaardelijke straf w 1de requireeren. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf voor den tijd van een maand. Op juridische en administratieve gronden bestreed de verdediger, de dagvaarding en concludeerde hij tot vrijspraak, subs, een boete of een voorwaardelijke straf. Gisteren uitspraak doende in deze zaak veroordeelde de rechtbank te Rotterdam 't schoolhoofd tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van drie maanden met een proef tijd van drie jaar en bovendien honderd gulden boete, subs. 25 dagen hechtenis. Kantongerecht Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwielwet en/of het-Motor- en Rijwielreglement en/of andere verkeersverordeningen: C. J. J. V., Middelburg f 1 b. s. 1 d.h., A. M., Koudekerke f 2 b. s. 2 d.h., A. v. S., Vlissingen 2 x f 1,50 b. s. 2 x 1 d.h., G. v. d. D., Heinkenszand, J. M. en J. V., beide Westkapelle, P. R., M. K., beiden 's Heer- Arendskerke ieder f 3 en f 1 b. s. 2 x 1 d.h., A. de G„ Arnemiuden, W. K. L„ Vlis singen, ieder f 7,50 b. s. 5 d.h., H. E., Ka- pelle, A. D. V., Goes, ieder f 12 b. s. 6 d.h., A. L„ Vlissingen, f 15 b. s. 5 d.h., M. R., Ovezande f 15 b. s. 10 d.h., N. de V., Oost- kapelle, P. J„ Serooskerke, beiden terug gave aan ouders, G. D. D., Hoedekenskerke T. P. S„ Ovezande, beide Vrijgesproken, M. M., Ierseke, Geen straf, venten zonder vergunning: D. J. S., Mid delburg f 2 b. s. 2 d.h., openbare dronkenschap bij herhaling: G. C. J. F., Kruiningen, drie dagen hechtenis. Door gezagsmisbruik de overtreding uit lokken van het doen verrichten van werk van pijnlijken aard door een trekdier: P. H., Grijpskerke f 7,50 b. s. 5 d.h., handelen in strijd met het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: F. B., Yerséke f 1,50 s. 1 d.h. Abonnementen en Advertentiën voor dit Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent M. J. GOEMAN.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6