Mijnhardtjes «ZEELAND» STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE 4 STOOM W AS SCH E RIJ MIDDELBURG WEERBERICHT GOES Zuinig rijden is een eiseh des Beperking stoombootdiensten op de Oosterschelde. BIOSCOPEN VLISSINGEN WALCHEREN ZUID-BEVELAND SCHOUWEN mijnen aangespoeld te kerkwerve. -v i 't' -rT'v*.v-."'' TELEFOON 637 MIDDELBURG ,Het adres vóór beier werk I (Ingez. MecL) FIETSER STAK ONVOORZICHTIG DEN WEG OVER. Gistermiddag reed een motorrijder op de Bierkaai, komende van de Konings- brug, in de richting van de Bellinkbrug, toen een fietser, die dezelfde richting uit reed, plotseling van het fietspad achter de boomen vandaan kwam om de Bellink- straat in te rijden. Daar de wielrijder geen teeken van richtingverandering gaf was een aanrijding het gevolg Het motorrijwiel en de fiets werden beschadigd, doch per soonlijke ongelukken kwamen niet voor Tegen den onvoorzichtigen wielrijder, die geen teeken gegeven had dat hij van rich ting veranderde, werd proces verbaal op gemaakt. Zonder achterlicht. Tegen eenige bestuurders van motor fietsen is proces verbaal opgemaakt we gens het rijden zonder achterlicht. JAARVERSLAG COÖPERATIE „VOORUIT". Volgens het 36ste jaarverslag van de Coöp. Verbruiksvereeniging „Vooruit", loo- pende over het tijdvak 1 October 1938 30 September 1939, had de afdeeling krui denierswaren een totalen omzet van 61.505,46, tegen 56.829,84 in 1937—1938, alzoo een vermeerdering van 4675,62. De bakkerij gaf een vermindering aan in omzet. De totale omzet bedroeg over het boekjaar 39.195,55, tegen 40.556,31 in het vorige boekjaar, alzoo een verminde ring van 1360,76. Deze vermindering is voor het grootste gedeelte een gevolg van de broodprijsverlaging met ingang van 6 Maart van 1 cent per brood. Het ledental bedroeg bij het begin van dit boekjaar 641, er werden 21 nieuwe in geschreven en 18 afgeschreven, dus was het aantal bij het einde van het boekjaar 644. De voorzitter, de heer J. P. van Riel, bedankte tusschentijds, zulks na een be stuursfunctie van ruim 23 jaar. Hem wordt hartelijk dank gebracht voor het vele, dat hij in het belang van de coöperatie heeft gewrocht. Over het afgeloopen boekjaar werd aan het bijkantoor der A.S.V. ingelegd een be drag van 3811,51 en terugbetaald 14.857,83. Aan het begin van het jaar waren voor een bedrag van 130,10 spaar- zegels in omloop. Door een commissie uit de Vrouwenclub werden 1375 omgezet. In betaling is voor 1300 aan bons aange nomen, zoodat aan het eind van het boek jaar 205,10 in omloop was. Uit het Ziekte- en Moederschapsfonids werd 501,96 uitgekeerd. Terwijl verleden jaar over de afname der bakkerijproducten 7 en over die van winkelwaren 4 werd uitgekeerd, stelt het bestuur voor dit thans te bepalen op resp. 8 en 5 VERKEERSVERBETERING OP DE BALANS. 1 Een van de gevaarlijkste verkeerspunten in onze stad is de hoek Balans—Sint Pieter straatSpanjaardstraat. Verschillende aan rijdingen hebben hier al plaats gehad. Voor al de wielrijders, motorrijders en automo bilisten die van de Burg komende, het plantsoentje op de Balans links passeerden en, voor het verkeer uit de Sint Pieter straat dikwijls zeer onverwacht, van achter den muur van het hoekhuis te voorschijn kwamen, hebben heel wat remmen doen knarsen en bovendien ook aanrijdingen ver oorzaakt. Thans is op de Balans voor het plant soentje een verkeersbord aangebracht: een witte pijl op een blauwen ondergrond, waardoor de verplichte rijrichting voor het verkeer komende van de Korte Burg in de richting van de Spanjaardstraat en Sint Pieterstraat, is: de Balans langs het Kan tongerecht, dus links van het plantsoentje. Men zij dus gewaarschuwd, deze verplichte rijrichting te volgen. Zonder twijfel een goede verkeersverbetering. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: geheel werkloos: 379 mannen en 21 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 5 mannen; in werkverschaffing: 142 mannen; niet werkloos: 5 mannen en 1 vrouw; algemeen totaal vorige week: 538, bijgekomen: 68, afgegaan: 53, over 553. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: stormachtige tot krachtige, tijdelijk afnemende W. wind, meest zwaar bewolkt,kans op eenigen regen, aanvan kelijk alleen in het Noorden, later ook in het Zuiden, weinig verandering in tempe ratuur. UKKEL: Vrij sterke wind uit het Zuid westen tot Westen; opklaringen, met af wisselend zware bewolking; over het al gemeen bewolkte hemel; plaatselijk nevels; op het einde van den nacht geringe tem per atuursdaling. Nachtelijk minimum 5 gr. Zo 3 Dec. Zon op: 7 h 51; onder: 15 h BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 851485 Zeeuws Hyp. B-3% 841484% Cities Service Cy. P. 1958 5 51%51 Vs A Amsterd Bank 891490 A Ned. Gist- en. Spiritusf 306%311 A De Schelde NB 38%—38% C Am. Smelt en Ref 39% A Houth Alberts 68%68% C Chesapeake en Ohio 31143214 C Pref. Kansas City South 14%14% C Union Pac Rr. 77%—78% Ned 38 1000-3 84—84 O. Indië 37 1000-3 83%—83% A Koloniale Bnk 156—155% 48. Licht op: 16 h 18 Maan op: 23 h 47; A N.I. Hbk. 600 10014—103% Gevonden voorwerpen. In de maand November 1939 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffer.de deze voorwerpen te bekomen: Twee heerenrijwielen, 2 kinderwantjes, 2 messen, 4 ceintuurs, een sleutel, 3 regen kapjes, 9 handschoenen, een portierkruk van een auto, een gummi laars, een zadel- dekje, 3 medailles, 3 rijwielbelastingmer- ken, een schroevendraaier, 2 jasjes, een beursje met inhoud, 4 portemonnai'e met inhoud, een haarrol, 2 vulpenhouders, een sjaal, 2 kanarie's, een huissleutel, een muts een bakkersmandje, een damesrijwiel, een paar gymnastiekschoenen, een paar kinder wantjes, een emmer, 2 paar handschoenen, een gedeelte autolaadbak, een schoen, een bankbiljet Van 19,een zakdoek met 40 centen, een autowieldop, een potloodpun tenslijper, een broche en een R.K. kerk boek. De gevaarlijke Ganzepoortstraat. Gisteren had in de nauwe Ganzepoort straat weer een ongeval plaats dat bijzon der goed afliep. Op het oogenblik dat daar de 12-jarige Jansje Hendriks uit de Voor stad op het trottoir liep moesten twee auto's elkaar passeeren, doch daar dit on mogelijk is, kwam de eene auto het troit- toir op waar het meisje Hendriks liep. Een der wielen ging haar daarbij over den voet. Dr. Looyen verleende de eerste hulp doch kon geen ernstige letsel bespeuren. Zoo zal het voor het jeugdige slachtoffertje wel met een paar dagen rust afloopen. Wanneer komt er éénrichtingverkeer?! onder: 24 h 04. L K. 3 Dec. Ma 4 Dec. Zon op: 7 h 52; onder: 15 hl 48; Licht op: 16 h 18. Maan onder: 24 hj 30. N.M. 10 Dec, Hoog- en Laagwater te Vllssingen: Hoogwater. Laagwater. December. Zaterdag 2 4.30 17.02 11.17 23.24 Zondag 3 5.23 18.05 12.11 Maandag 4 6.27 19.13 0.22 13.11 Westkapelle is 28 min. en Domburg 2? min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. December. Zaterdag 2 6.25 18.50 12.13 I Zondag 3 7.14 19.47 0.31 13.05 Maandag 4 8.13 20.51 1.29 14.041 C Ned H M. 1000 82%—82% A v Berkels Pat. 3028% C Calvé-Delft 63—62% A Lever-Bros en Unilever 9394 -93 A Philips Gem. B. afg 122%—124-23'4. C Am Car en Foundry 21%23-22% C Anaconda Cop. 23%24-23% C Bethlehem St. 58%—59-% C Kennec Copper 29%29%-% C Rep Steel 16 7s—17%-% C U. States St. C 48-A8%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 240%—243-39% C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 2928% C Shell Union O C. 9%—9%-9% C Tide Water Ass. Oil 8%—8%-% A Ned. Scheepv. U. 94%—94%-96% A H.V. Amsterdam 365—377-74% A Java Cult. Mij. 224227 A N.I. S&iker U. 222—224 A Deli Batavia 106%—107%-08% C Deli Mij. 1000 144%—146-48 BEURSTHERMOMETER ZATERDAG. Unilever Tabak HVA - (Wettig Rubber Markt Amerika Koninkl. Schepen Indutsrie gedeponeerd.) A Senembeh 127%128-29 C Baltimore Ohio 4%47s C Southern Pac. Cy. 11%11% A Southern Rlw. 13%13% A Amst. Rubb. C. 182%188-84 A Deli-Bat. Rubb. 154%—153%-52% A Hessa Rubber 95%99 A Serbadjadi S.R. 96%98-101% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister. 7,34% 7,36% 75 55 75,55 4,17 4,17% 31,07 31,07 1,88% 1,88% Da echte zijn niet rond. maar hartvormig. (Lngez. Med.) De Bioscoopcollecte ten bate van I „Pro Juventute" en de „St. Aloysius-stich-1 ting" heeft 36,95 opgebracht. DIEFSTAL. Gistermorgen kwam men tot de ontdek king, dat ongenoode gasten zich door ver- I brijzeling van eenruit toegang verschaft hadden tot het veilingsgebouw der V.V.Z.B. Bij onderzoek bleek, dat waarschijnlijk niet meer dan één kist fruit ontvreemd was. De politie stelt een onderzoek in. Daarom is de Ford Vier" uw keus l Maar niet alleen om economische redenen, óók om zijn comfortabel, ruim interieur, met groote koffer ruimte, zijn modern en fraai uiterlijk en de prestaties van zijn pittigen, be trouwbaren 4 cil. motor, doet U er goed aan een Ford „Vier" te nemen. De Ford „Vier" is het ideale Trans portmiddel voor wie zuinig en geriefe lijk rijden wil. Vier kenmerkende eigenschappen L Zuinig in 't gebruik. 2. Ruim van binnen. 3. Fraai en modern van lijn. 4. Veilig als elk Ford-product. Naar wij vernemen, zal met ingang van I heden de Prov. Stoombootdienst op de Oos terschelde voorloopig beperkt worden, met dien verstande, dat de laatste boot van j Zierikzee vertrekt te 13 h 15, van Wol- phaartsdijk te 14 h 40 en van Katsche veer te 15 h 10. Deze beperking geldt ook voor J den Zondag. NOTARIS H. F. VAN 'T HAAFF. f ZIERIKEE. Alhier is plotseling overleden I de heer H. F. van 't Haaff, notaris te dezer plaatse sedert 1930. N V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK - AMSTERDAM' OFFICIAL FORD DEALER te GoesM. DE DREU Co's Autom. en Garage Ondern. N.V., Nieuwstraat 21-3; te Middelburg: M. DE DREU Co's Automobiel en Garage Ondern N./., Noordstraat 14. MIDDELBURG. ELLECTRO. „Boefje". Het tooneelstuk van dien naam, met An nie van Es in de hoofdrol, hoeveel honder den malen is dat opgevoerd? We zijn de tel kwijt. Dat de Nederlandsche film-industrie het beroemde boek van M. J. Brusse even eens tot onderwerp koos. ligt voor de hand, en dat Annie van Ees hierin opnieuw de hoofdrol vervult, spreekt eveneens vanzelf. Toch is het een gewaagd experiment, een vrouw, moeder van een grooten zoon, voor het meedogenlooze oog van de camera te laten verschijnen in den rol van een 16- jarigen jongen. Wat op het tooneel geca moufleerd kan worden, wordt door de lens onbarmhartig onthuld. Des te meer verba zing en bewondering wekt het, wanneer men door het slungelige schoffie, dat zich over het doek beweegt, geen enkel oogen blik aan Annie van Ees herinnerd wordt. Haar schepping van „Boefje" is volmaakt, evenals die van „zijn" vriend Pietje Puk, terwijl Albert van Dalsum als de pastoor eveneens meesterlijk spel te zien geeft. Het verhaal mogen we als voldeende be kend veronderstellen. Dat er een zekere tendens in steekt, kan niet ontkend worden, doch nergens dringt deze hinderlijk op den voorgrond, evenmin als' dit in het boek het geval is. De film geeft tallooze zuivere, ontroeren de momenten, en daarnaast kostelijke staal tjes van raken volkshumor. Ook de muzi kale begeleiding is zeer verzorgd. Dit is werkelijk een product der Nederlandsche filmindustrie, waarop de Nederlanders trotsch kunnen zijn! „Muiterij op de kostschool" Het tornen aan oude tradities brengt ze ker risico met zich mee, maar bepaald ge vaarlijk wordt dit bedrijf, wanneer het de tradities van een eeuwenoude Engelsche kostschool geldt. De Engelschen zijn dol op traditie, en de bevolking van de kostscho len spannen in dat opzicht de kroon. Als er dan ook een nieuwe rector komt, die stuk voor stuk de oude gebruiken gaat verbie den en de jongens in hun oude rechten gaat aantasten, dan ontstaat er een groeiende geest van verzet. Een paar jonge meisjes, nichtjes van den meest geliefden leeraar, wakkeren deze opstandigheid nog aan en smeden allerlei complotten. Niets helpt, de rector, bezeten van organisatiewoede, her vormt hoe langer hoe meer de overgelever de instellingen van de school, en hij weet het zelfs zoo ver te krijgen, dat de populai re leeraar, die het met zijn opvattingen in het geheel niet eens is, zijn ontslag aan vraagt. Maar deze heeft nog een vriend, die mi nister is, en deze is van oordeel dat de leeraar nog niet voor rentenier geschikt is. Met een vereerende benoeming en een zoet lijntje weet hij den rector weg te krijgen naar een plaats waar hij geen kinderen te kort kan doen met zijn reorganisaties, en in zijn plaats benoemt hij zijn vriend tot rec tor. Een vroolijk en aardige film. CITY. Sta opi, en vecht. Een boksersfilm, inderdaad, doch daar mede houdt de overeenkomst met vecht films, die nog al eens van twijfelachtig' gehalte zijn, op. Zeker, er wordt een be hoorlijk robbertje gebokst en liefhebbers krijgen volop hun deel, daar niet van, doch hoofdzaak is dit niet. Er worden in deze film vele opstoppers uitgedeeld, zoo wel in physiek, als moreel opzicht. En deze moreele opstoppers heeft de bokser Tommy McCoy wel van noode. Dezen prachtjongen, geboren vechter, loopt het niet mee. Zijn carrière lijkt gemaakt, doch het noodlot wil dat zijn eerste be langrijke jgavecht hem jjegenover zijn ouden vriend en leermeester Johny Mar tin in den ring plaatst. Ditzelfde noodlot zorgt er voor dat Johny tengevolge van een ongeluksstoot sterft. Tommy heeft voortaan Killer Dooder) McCoy. Hft geeft het boksen er aan, doch de omstan digheden dwingen hem zijn handschoenen weder aan te trekken. Het is een verbeten McCoy, die dan de geboden kansen uitbuit om zoo vlug mo gelijk „binnen" te geraken. Verkocht door zijn nietsnut van een vader, maakt hij ge- meene zaak met een bookmaker, die een dubbel leven leidt. Voor zijn dochter is hij mr. James Carsen, effectenmakelaar, naar buiten Jim Cain, de niets ontziende intrigant. Op dit alles bouwt het scenario verder. Opvallend goed is dit in beeld gebracht. De kwaliteit blijft, tot de laatste meters die een ongemeen spannend gevecht te zien geven. Robert Taylor heeft een dankbare rol, die hij op overtuigende wijze brengt Maureen O'Sullivan, Frank Morgan en Edward Arnold mogen naast hem genoemd worden. Hun namen spreken voor zichzelf Een dag op de renbaan. De drie Marx Brothers treden in deze film nu eens niet als trio op. Zij spelen individueele rollen, waardoor hun persoon lijke kwaliteiten beter tot uiting komen De geestigheid is nu niet zoo verbazend opgeschroefd Er is meer zorg besteed aan aparte scènes, waarvan vooral de muzika le clownerie niet genoeg gewaardeerd kan worden. Deze film staat naar ons gevoel ver boven de tot nu toe hier vertoonde waarin men de. drie rotten steeds tezamen zag optreden, hetgeen wel eens teveel van het goede was. Er is aan deze film bij zonder veel zorg besteed. Het waterballet I is magnifiek en het intermezzo met de zingende en dansende negers evenzoo. Er zal deze week in de Noordstraat hartelijk gelachen worden, dat is buiten kijf. Ook in deze film is Maureen O'Sullivan te zien EEN WACHTGELDREGELING VOOR HET PERSONEEL DER S.H.V. Tengevolge van verdere besprekingen ook met de .marine, is er tenslotte toch voorloopig nog een wachtgeldregeling voor het vaste personeel der Steenkolen Han- delsvereeniging (SHV) te Vlissingen tot stand gekomen. Het ligt in de bedoeling het bedrijf op een zeer bescheiden voet voort te zetten. GOES. GRAND THEATER. ,;De Storm'l*. BIGGEKERKE. Donderdagavond werd een openbare vergadering gehouden van de De programma's van het „Grand Thea-1 plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche ter" brengen den laatsten tijd wel film-1 Vereeniging voor Luchtbescherming, die on- werken, die door inhoud en karakter tot I der leiding stond van den heer C. Stuft, dezen tijd behooren en die de bezoekers hoofd van den luchtbeschermingsdienst, een pakkend beeld toonen van de gebeur- I De heer Stuft hield een causerie over het tenissen van deze dagen. Ook met het I onderwerp „Wat iedere inwoner van Big- hoofdnummer „De Storm" is dit het ge-1 gekerke van de luchtbescherming weten val. Deze film laat den harden kant van I moet." Hij wees er op dat op het platte- het zeemansleven zien, het gevaar dat den I land het grootste gevaar te duchten is van zeeman steeds bedreigt, ook aan boord I brand- en brisantbommen, minder van gas; en vooral als er gevaar dreigt van ijsvel-1 door den plaatselftken luchtbeschermings den, een ontplofbare landing, een allesver-1 dienst is dan ook veel werk gemaakt van nielende storm. In het bijzonder is deze I de brandweer en den geneeskundigen dienst, film de geschiedenis van eenige marconis-1 Tenslotte deelde spreker enkele regels ten, en ook de liefde speelt er een rol in, I mede, die in geval van oorlog iedere inwo- maar die liefdesaffaire blijft toch onder-1 ner dient te weten voor een goeden gang geschikt aan den strijd van den zeeman I van zaken. tegen de gevaren die hem steeds dreigen I Na deze met groote aandacht gevolgde Treffend is het beeld, dat deze film geeft I ujteenzetting, gaf de geneeskundige dienst van den marconist, die tot het laatst op enkeie demonstraties in het behandelen van zftn post blftft, zftn SOS uitzendende, ho-1 ongelukken. pende tftdig hulp te krftgen voor de velen Verder zette de heer Stuij uiteen het die in de reddingbooten intusschen het I doei en de werkwftze van den bloedtransfu- zinkende schip verlaten. En niet minder siedienst. Staande de vergadering gaven pakkend wordt uitgebeeld hoe andere marconisten wanhopig trachten die seinen I en de plaatsbepaling op te vangen Niet I minder sensationeel zijn eenige stevige zich tien personen op als donor. De burgemeester bracht den heer Stuft hartelftk dank voor zijn vele werkzaamhe den, die hij voor den luchtbeschermings- vechtpartften aan den wal, doch vergele- heeft verricht, ook weer dezen avond ken by dien strijd op zee, blijft het toch I en Il0eIïl(je hem de rechte man op de rechte kinderspel, een eigenlijk opwekkende I pja£ds ontspanning. Het spel van de velen die in deze film een belangrijke rol vervullen is even gaaf en krachtig als de geschiedenis zelf. Als vrouwen regeerenu In deze film ontmoeten we weer een aantal goede, oude bekenden als Lilian Harvey, Willy Fritsch, Leo Slezak, Hans I Junkermann e a. De geschiedenis is die van de „omgekeerde wereld", de man werkloos en allerlei huishoudelijke zaken behartigende en de vrouw nog wel arbeid vindend en zoo voor het inkomen zorgen de. En als de vrouw dan jong en knap is SINT LAURENS. Loop der bevolking over de maand November 1939: Ingeko men:! A. Mooij en gezin, 2e luit., uit Diepenveen naar Noordweg B 53f; J. H. N. van Maurik, meubelmaker, uit Jutphaas naar Noordweg B 89; F. J. Caslet en gezin, z.b., uit Sluis naar Noordweg B 103a; L. Geschiere en gezin, leeraar Chr. H. B. S., uit Nieuwer-Amstel naar Noordweg B 46; Wed. E. BarentsenBosschaart, z.b. uit O. en W. Souburg naar Noordweg B 57. Vertrokken: R. P. Lubbers, ver brengt dat vaak moeilftke consequenties I pleegster, van Noordweg B 43 naar 's-Gra- met zich Zoo is de ondergrond van deze I venhage; J. H. N. van Maurik en gezin, geschiedenis eigenlijk tragisch, doch de I meubelmaker, van Noordweg B 89 naar film laat steeds de meer komische kanten I Utrecht; P. J. Rftkse, electricien. van zien en al wordt het ongezonde van deze I Noordweg B 15 naar Middelburg; Wed. E. verhoudingen gehekeld, het gebeurt zoo. I Barentsen—Bosschaart, z.b. van Noordweg dat men zich steeds kostelijk amuseert I B 145, naar O. W. Souburg; C. J. Kruijsse Waardoor dit nummer ook een gezonde I en gezin, z.b., van Noordweg A 115b naar afwisseling biedt met het eerstbesprokene. I Middelburg. YERSEKE. De mosselverzending bedroeg in de week van 24 Nov.1 Dec. 2900 ton, waarvan 1400 ton naar Frankrijk. Bezien we de verzending van de twee voorgaande weken, dan komen we tot de conclusie dat de verzending naar Frankrijk ongeveer ge lijk blijft, terwftl het totaal een achteruit gang te zien heeft van 500 ton gerekend naar de week van 1017 Nov. en 200 ton sinds vorige week. Twee achtereenvolgende avonden wer den in de zaal Nolet films vertoond voor de militairen, die zich in een goede belang stelling mochten verheugen. De program ma's waren samengesteld uit hoofdzakelijk vaderlandsche films. Vrijdagmiddag had alhier voor school I een aanrijding plaats tusschen een militai- er vrachtauto en dito wagen bespannen met twee paarden, doordat de weg eenigszins versperd werd door enkele fietsers. De auto raakte ondanks krachtig rem- men de bespannen wagen, maar richtte wei nig schade aan. De paarden die op iets der gelijks niet hadden berekend begonnen te steigeren, maar konden door den menner goed in bedwang worden gehouden, zoodat erger werd voorkomen. YERSEKE. Door de aanhoudende regens der laatste dagen kwam in de Yerseksche Moer het water zeer hoog te staan, en hoe wel het nieuwe electrische gemaal in dezen goede diensten heeft bewezen, door het overtollige water in groote hoeveelheden weg te malen,'was het deze week toch on mogelijk om voldoende weg te malen, zulks in verband met den hoogen waterstand ill het Kanaal door Zuid-Beveland. Thans is het water echter op de oude manier, n.L door de sluis aan den Yersekschen Dam naar de Oosterschelde afgetapt, hetgeen is geschied met toestemming van het bestuur der Visscherften op de Zeeuwsche Stroomen te Middelburg. De collecte die deze week werd ge houden ten bate van de Vereeniging tot Verspreiding der Heilige Schrift, bracht in onze gemeente de som van 20.85% op. Gedurende de maand November werd aan het postkantoor alhier op spaarbank boekjes ingelegd 5652,41 en terugbetaald 30.102,48. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5961. KERKWERVE. Hier ter plaatse is Vrij dag weer een mijn aangespoeld. Het ge vaarlijke projectiel is inmiddels gedemon teerd. Donderdag spoelden hier drie mijnen aan, welke alle onschadelijk konden worden gemaakt. Donderdagnacht is te Zierikzee een aan gespoelde mijn tot ontploffing gekomen. Er ontstond echter geen noemenswaardige schade.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2