VOOR DEN POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. DAMMEN Jan Dwarskieker op z'n proatstoel. ONDANK IS 'S WERELDS LOON. DIERENMISHANDELING. DIEFSTAL VAN AFVAL. SPREEK EN SCHRIJF DE WAARHEID. SCHENK GEEN ALCOHOL AAN DRONKEN MENSCHEN. „De zeewegen vrij en open!" (Maar niet voor de neutralen.) INGEZONDEN STUKKEN RADIO-PROGRAMMA (Zitting van gisteren). De vier verdachten, landbouwers en ar beiders uit West-Zeeuwsch Vlaanderen, zaten op een rijtje voor den politierechter, drie op het beklaagdenbankje^ éöp. (op een stoeL die er extra bijgezet had moeten worden. Ze werden er van beschuldigd met hun vieren een koopman uit Eede afgetuigd te hebben. Eén voor één werden ze overeind geroe pen om hun verklaringen af te leggen, maar vreemd, ze herinnerden zich van het heele voorval nauwelijks meer dan niets. Ze waren dien avond in een café geweest en hadden bier gedronken Hun adspirant-slachtoffer was er ook en maak te 't hun lastig Om 11 uur was het slui tingstijd en gingen ze naar buiten Maar wat er toen gebeurde, is in nevel gehuld voor hen. Twee herinnerden zich, een klap gekre gen te hebben, de eene weet zelfs zeker, dat die van den koopman afkomstig was, maar verder De koopman die als getuige was ge dagvaard, was niet verschenen, dus wat nu? Juist begon de politierechter zich pein zend achter 't justitioneele oor te krab ben, toen de getuige met zijn verschijning ten tooneele de situatie kwam redden Hij bekeek het rijtje zondaars met prie mende blikken en verklaarde toen beslist: „Dat zijn ze, meneer de rechter." Zijn geheugen bleek aanmerkelijk ster ker te zijn dan dat van de verdachten en zijn lezing van het geval was als volgt Op dien avond na sluitingstijd had hij uit het café komende, een groepje don kere figuren naar hun fietsen zien zoe ken Om hen te helpen, stak get. zijn zak lantaarn aan en lichtte hun bij, waarop allen dadelijk hun eigendom vonden Te vens had get. ze bij het licht duidelijk herkend. Hij ging toen met zijn vriend den zand weg op, die vlak langs de Belgische grens loopt; aan de eene kant is een sloot, aan de andere kant een beukenhaag Op eens hoorde hij zijn naam roepen en de niet veel goeds belovende opmer king: „Jou moet ik hebben!" Tegelijk sprongen twee mannen, die zich verdekt hadden opgesteld achter de haag, te voorschijn en sloegen hem op hoofd en schouders. Get. retireerde in de richting van den hoofdweg, zich zoo goed mogelijk verdedi gend, terwijl no. 3 hem een schop gaf en no. 4 een klap De koopman wist over de grens te komen en kreeg hulp van een paar Belgische (soldÉten, die zijn achtervolgers beletten ook over de grens te gaan De verdachten ontkenden deze feiten Eén liet de waarheid in het midden en zei, zich den gang van zaken niet meer te herinneren. Aangezien enkele schriftelijke verkla ringen van andere, getuigen de lezing van den koopman bevestigden, achtjfe de officier van justitie het ten laste geleg de wettig en overtuigen* bewezen en eischte tegen elk 10 boete subs. 5 dagen hechtenis Uitspraak conform den eisch. De 57-jarige L van L. en zijn zoon beiden landbouwers, gedagvaard wegens dierenmishandeling, waren nie-.tl versche nen Get W. A de Loof en zijn vrouw ver klaarden, dat zij, in hun woning zittend door het raam den „provincialen weg konden zien Op 28 October omstreeks 12 uur 's middags zagen zij verd. en zijn zoon drie jonge runderen voortdrijven Een daarvan was kreupel en weigerde verder te gaan De vader sloeg het dier hard met een dikken stok, en de zoon gaf het een schop, waarop het op den weg viel De vader gaf zijn fiets aan den zoon om de handen vrij te hebben, nam den stok in beide handen en ranselde op het arme dier los Dat werd de getuigen te bar, en beiden liepen naar buiten, terwijl de rfian riep: „Hé, dat moet nu maar eens uit zjjn" De verd staakte toen zijn beuls werk. Het dier werd naar de weide te ruggebracht en .later vervoerd. De officier van justitie constateerde dat de vader veel ruwer was opgetreden dan de zoon, al ging deze ook niet vrij uit Spr eischte tegen den eerste 15 boete of 10 dagen hechtenis en tegen den laatste 10 of 5 dagen. Uitspraak conform den eisch De 33-jarige landbouwer A G had mi litairen op zijn erf, die er o> a een keu kenwagen hadden neergezet. De verd haalde wat er aan eetbaars overbleef, weg en gaf dat aan het varken in de schuur ,,'t Beest had honger, meneer de rech ter, en door die bepalingen van tegen woordig krijgt hij niet genoeg" zei verd aangedaan. „Zal ik je eens vertellen wat het is bij jou? Niets anders dan schraapzucht Je kunt best voer voor dat varken koopen, zoo slecht, heb je het niet Je mag dien .%a. niet wegnemen; de slager heeft de erVvooVrabeUald^ele bataljon gepacM en Mar verd schreef hét feit, dat de veldwachter procesverbaal had opgemaakt, eerder toe aan de omstandigheid, dat er een soort van gewapende vrede heerschte tusschen zijn gezin en dat van den veld wachter, die naast hem woont... De politierechter vond dat nogal on waarschijnlijk Bovendien had de broer van verd. ook al eens een waarschuwing gehad. Eisch en vonnis 15 boete of 10 dagen hechtenis. In verband met de uitvoering van de Petroleumbeschikking 1939 no. 2 moeten personen, die een petroleumdistributiekaart aan willen vragen, een vragenlijst invul len. Hierop komen o a. de vragen voor of de woning van den aanvrager aange sloten is op de gas- en electriciteitsleidin- gen. Er wordt uitdrukkelijk tegen ge waarschuwd, onjuiste antwoorden te ge ven; dit vergrijp kan met een gevangenis straf van ten hoogste 4 jaar gestraft wor den. Ondanks deze waarschuwing zou een arbeider beide vragen ten onrechte met neen beantwoord hebben De verd beweerde, dat het een vergis sing was geweest Hij stookte niet met gas, en hij meende, dat 't daarom ging Maar zijn vrouw kookte wel op gas, dus was zijn woning wel degelijk op de gas leiding aangesloten. Verd hield vol, inderdaad niet op de electriciteitsleiding aangesloten te zijn. Volgens den politierechter deed een leu gen meer of minder er niet toe Het ging om het feit, dat verd. door de onjuiste op gave 5 petroleumbonnen had gekregen inplaats van de ééne waarop hij recht had De officier van justitie eischte 25 boete of 15 dagen hechtenis Rekening houdend met de financjeele omstandigheden van verd. veroordeelde de politierechter hem tot 15 subs 10 dagen. Ons land is letterlijk wel drooggelegd, maar figuurlijk niet, zooals Amerika en kele jaren geleden Iedereen die geld heeft, kan sterken drank koopen. Ieder een behalvedronken menschen Deze beperkende bep aling heefty de wet ge maakt, om te voorkomen, dat men tot in het oneindige maar door zou kunnen „hij sehen". Aan het bestaan van deze bepaling had een caféhouder uit Vlissingen het te dan ken, dat hij ter verantwoording geroe pen was Hij had aan een zekere H„ die op een middag in kennelijken staat van dronkenschap zijn café binnen kwam, een glas bier getapt. H was zoo dronken, dat hfj op straat een volksoploop veroorzaakt had. „Daar wist ik niets vain, verdedigde verd zich. „En bij mij was hij rustig, hij bestelde gewoon een glas bier." „Maar u hebt zelf tegen hem gezegd, dat hij maar liever bij de tafel moest gaan zitten, omdat dat veiliger was", hielp de politie rechter hem herinneren. „Ja, maar dat was later Toen wou ik hem ook een fleschje limonade geven Het spijt me dat ik het niet direct heb kunnen constateeren, ik ben tenslotte geen dokter". De politierechter waarschuwde hem, dat hij met zulke dingen op moet passen; het zou hem zijn vergunning kunnen kosten De eisch luidde: 25 of 10 dagen. Uitspraak 20 of 10 dagen REDACTEUR: J. A. VAN DIXHOORN, Hoogeweg 289, Haamstede. o Van de hand van den bekenden Rotter- damschen speler D. H. Möllenkamp troffen we het volgende fraaie miniatuurtje aan in Gortmans' bekende boek „1001 Miniaturen", dat we onzen lezers hierbij ter oplossing aanbieden. Auteur: D. H. Möllenkamp, Rotterdam. 1 2 3 4 5 46 47 48 49 Cjjferstelling: Zwart 7 schijven op 10, 16, 18—20, 24 en 30. Wit 7 schijven op 26, 29, 33, 37, 40, 47 en 48. Als steeds: Wit speelt en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht binnen 14 dagen na verschijning aan de Re dactie onder motto Damrubriek. Vervelg Partij No. 21. (RaichenbachSpringer) In onze vorige rubriek bespraken wij het verloop dezer partij tot en met den 20en zet. Het spel verliep verder als volgt: 21. 33—29 14—20 22. 30—25 16—21 Met den uitruil 2024 en 15x24 zou een gelijktijdige bezetting van de velden 22 en 24 tot moeilijkheden kunnen leiden. 23. 25x14 9x20 24. 31—26 20—24 25. 26 x 28 24 x 22. De nu ontstane stand biedt Raichenbach snelle remise-mo gelijkheden. 26. 44—39 18—23 27. 37—32 12—18 28. 45—40 7—12 29. 42—37 6—11. Springer heeft zich stevig op het centrum gevestigd. 30. 37—31 4—9 31. 40—34 15—20 32. 3227 De zoogenaamde hal ve hekstelling, die gemakkelijk verbroken kan worden. 31914 33. 3833 2025. Hier dacht Raichenbach lang na. 34. 31—26 22x31 35. 26x37 12—17 36. 43—38 17—22 37. 37—32 8—12 38. 32—27 22x31 39. 36x27 12—17 40. 4842 38. De stand luidt thans: Zwart: Springer. 1 2 3 4 5 46 47 48 49 Wit: Raichenbach. 41. 42—37 17—22 42. 37—31 8—12 43. 3429 Zwart staat wel iets beter. 4314—20 44. 35—30 13—19 45. 38—33 11—16. Wit laat het thans op de tempi aankomen. 46. 4944 1217 47. 44—40 20—24. Op 17—21 zou 40—35, 30—24 en 35x15 volgen. 48. 29x20 25x14 49. 3126 Vrijwel gedwongen. 49 22x31 50. 26x37 17—22 51. 30—24 19x30 52. 34x25 De remise is in zicht, want er volgt van weerszijden een doorbraak naar dam. 521621 53. 3934 21—26 54. 34—30 22—27 55. 30—24 Remise. Een partij zonder veel strijd en zonder spannende momenten, doch waaruit een in teressant eindspel ontstond. Vooral de ma nier, waarop de partij in haar geheel werd behandeld, verdient de volle aandacht. o Oplossing Probleem I. Weiss, Parijs. Dit in onze rubriek van 8 Nov. j.l. aange boden probleem van den grootsten slagspe ler ter wereld, wijlen den heer Isidore Weiss, had den volgenden stand: Zwart 7 schijven op 12, 13, 21, 23, 24, 28 en 32. Wit 7 schijven op 31, 34, 39, 40, 44, 46 en 49. De keurige ontleding verloopt als volgt: 34—30 24x35; 39—33 28x50; 31—26 35x44; 26 x 37 50—45 49x40 45x41 en 46x37. Een schitterend stukje met een geniaal slot. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren W. B. te Middelburg; A. C. te Goes en C. W. v. D. te Kortgene. OVERLEVENDEN VAN DE „SPAARNDAM" MAKEN HET GOED. Bij de Holland-Amerika Lijn is een te legram binnengekomen van kapitein Dob- benga van het Maandag aan de Engelsche Oostkust op een mijn geloopen Neder- landsche vrachtschip „Spaarndam", waarin hjj meldt, dat alle overlevenden van de „Spaarndam" zich in uitmuntenden wel stand bevinden De jongen, die in het ziekenhuis werd opgeiiomem, is daaruit gisteren ontslagen. 4 A me tegenwoordig d' affertenties deu- kieke, oeve me werentig niet te vraegen, wa vö fêest, dat er wir in antocht is. In sommigste staet, wae da Sinterklaois ge woon is z'n inköopen te doen. 't Lei vö d' and, dat de kranten daerom ook aoltied prontjes an den goeien eilige man gestierd zullen öore. Zöoa 'k zeie: 't fêest naedert wi van den eilige, waevan eigentlijk nog mer 'n onderd jaer vaststaet, dat 'n wezentlijk bestaen eit, mè waevan me toch mer êel weinig mi ze- kereid wete. Juust daerom konde d'er zuk- ke mooie veraeltjes over 'm verzonnen öore. Eigentlijk zou die Sinterklaois mi zwarte Piet in de plekke gekomen weze van 'n Eidenschen god mi z'n knecht. Mè dat neem nie weg, da' me noe toch 'n echt Kristelijk fêest daedeur in zooverre, dat daerop vee in liefde gegee en in liefde ont vangen öort. 't Is ook aoltied 'n echt Ne- derlansch feest geweest, 't Wier in de 14e eeuw tenminsten ook al in Dordt gevierd. Dae krege de schoolguus vrieaf op Sinter- klaoisdag van 1360 en wiere werentig op stadskosten getrekteerd. En da Sinter klaois ook al „een oude Amsterdammer" is, bliekt wel ier uut, da z'n feest in Amster dam al in de 16de eeuw gevierd wier. Onder vee mêer vertelt Le Long daevan: „Een an dere soort van Afgodery was er op dien dag gebruykelyk, vermits men, op een sotte en ongefondeerde manier, op den Vier- avondt van St. Nicolaas, de kinderen haare schoenen in synen naame liet setten, om de- selve met alderdey snoeperyen en slikker beetjes, of andere dingen te vullen, dewelke de gewaande St. Nicolaas haar quanswys tot een gifte gaf. Somtyts wierdt daar een perkemente cedultjen aan gespelt, van de zen of diergelyken inhoudt, gelyk er my een in handen is gekomen: Dit Laeken gheeft St. Nicolaus Joest Jacobszoon van Hues- sen, tot een Mantel afte Cop, omdat hy cloick leeren sal, ende niet broetdroncken wesen". En d' ouwe Geertruyt, in het Moortje van Breders zei: „Alsset Sinter Claes was, so sette men [seun tot jouwent de schoen, Wat pleger jou moer, Griet Jans, daer [en hiele hoop goet in te doen! Hiele peper-huysjes met snycker-erret- [ten, met kabeljausoogen en [kapittelstokken, Dat pleegh onse Arent voor kloek-spijs [met huyd en met hayr in te schockken. Noch kreegt hyjae, nog vee mêer, eigentlijk te vee om 't aol op te noemen. En wa 'k wou bewieze, bliekt toch zeker ook wel uut die vrêed mooie schilerie van Jan Steen: St-Nicolaasavond. Dae bin êel terecht prentjes nae gemaekt, oor: aoles leeft er om zö te zeien op. Mè Sinterklaois kon bie sommigste do- menies gin genaode vinde, öor. Z'n fêestdag was één van die „vette Baals-buykdagen" uut 't pausdom overgebleve en die sinter klaois bakte, waere eigentlijk 'n soort af- godendienaers. Ze waere as de vrouwen uut Jer. VII 18, die ommers ook deeg kneedde „om gebeeldde koeken te maken voor de Melecheth des hemels", 't Is dan ook nie te verwonderen, dat 't Sinterklaois- feest ier en daer kort en goed verböoje wier, bievoobeeld in Delft, waer in 1600 in 'n verbod gezeid wier, dat da geven van aol- derande goed an de guus onder 't zeien, da dat van Sinterklaois kwam, 'n zaeke was „nyet alleen strydende teghens alle goe de ordre ende politye, maer oock de luyden afleydende van de ware Godesdyenst ende streckende tot waengelooff, superstitie ende afgoderfje, de welcke in een gepolitierde Christelicke gereformeerde stadt nyet en behoort getolereert te werden". Al is 't dan noe zöe, dat de guus nie mir op gemeentekosten getrektèerd öore net as in de Middeleeuwen, laete me daerom toch blie weze, da Sinterklaois noe toch ook nie mir in den ban gedaen öort. Diegene, die dat mooie boekje: „Sinter klaas" van dr. Eelcoo Verwijs kenne, zü wel in de gaoten gekregen da 'k 't ook gelezen Daer eit er één in „de Waarheidsvriend' tegen de nieuwe vertaelienge van 't Nieu we Testament geschreve. of beter gezeid: tegen de vertaelers zelf 't Was bitter, wat de man zei Begriept toch is, dat 'n schreef, dat die geleerde menschen daemee ulder wieseid is ebbe wille luchte 't Spiet m n vö die vertaelers, dat ulder werk zöo miskend öort, mè toch nog vee mêer vö die man zelf. dat 'n da schreef Mè 't spiet mien daerom ook erg, dat de r;d- ducteur da schrieven geplaest eit Ie ao t t'rug moete stiere en moete vraege, of n asjeblieft zaekelijk wou schrieve zon der over minderwaerdige bedoeliengen van de vertaelers ook mer iet te zeien Van self moete die menschen in ielk geval zö wies weze, da ze nie t'rugschrieve, öor k Vrage m'n eige af: eit die man 't voorbericht geleze van die vertaelers. 'lt Betwufele 't werentig As 'n 't gedaen eit, dan aod 'n toch kunne wete, da z ulder eige zö dicht meugelijk bie de Staete-ver- taelienge g'ouwen juust ter wille van die menschen, die ieleke veranderienge daerin as 'n söort eiligschennisse beschou- we En dan ei je daebie ook nog van die dwaeze, die van 't nieuwe niks moeten allêenig mer, omdat 't nieuw is Noe j ao d'er in Amsterdam in 't jaer 1637, toen d'êeste Staete-biebels gedrukt waere, ook die d ouwe biebels nie los wouwe laete, 't mêerendêel wi mer allêenig, omda z'oud waere 't Val werentig nie mee, öor, om ook op 't gebied van de gosdienst voruut- gank te briengen, as zukke menschen dwars wille én dan daebie ook dikkels de mond vol over „de tegenstellingen der valschelijk genaemde wetenschapEn wat ze zeie, slae gemeenlienge nie zunig in bie éénvoudige zielen, bie wie z'om zö te zeien in 'n reuke van eiligeid stae. Bij de opening van het Britsche parle ment verklaarde de Engelsche Koning gis teren in zijn troonrede, dat het voeren van den oorlog de kracht vereischt van alle on derdanen. „Mijn dominions overzee nemen van ganscher harte en op een doeltreffende wijze, waarvoor ik zeer dankbaar ben, er aan deel. Over de geheele wereld houden mijn oorlogsvloten, tezamen met de koop vaardij en visshersvloten de groote zeewe gen vrij en open". Na het Lagerhuis te hebben medegedeeld, dat gevraagd zal worden om verdere finan- cieele voorzieningen voor de voortzetting van den oorlog, vervolgde de troonrede: „Ernstige verantwoordelijkheden blijven in dezen tijd op U rusten. Gij zult de vastbe radenheid van de natie tot uitdrukking brengen. De maatregelen, welke aan u zul len worden voorgelegd, zijn volgens mijn raadgevers noodig voor de welvaart van mijn volk en het bereiken van het doel, waarop al onze krachtsinspanningen zijn gericht". 10.000 BOETE VOOR BELASTING ONTDUIKER. Een bekend ingezetene van de gemeente Baarn had gedurende eenige jaren een on juiste opgave verstrekt bij de belastingen en op deze wijze honderdduizend gulden verzwegen. Op den duur kwam men bij de inspectie toch achter deze onjuiste opgaven. De officier van justitie had voor dit feit een gevangenisstraf van drie maanden ge ëischt. De Utrechtsche rechtbank veroor deelde gisteren den belastingontduiker tot een geldboete van tienduizend gulden. Dat er daedeur op da gebied slachtoffers van de wetenschap geweest bin, staet as 'n paele boven waeter Mè da s toet daer- an toe. Nae mien mêenienge die vertaelers 'n goed werk gedae Dae kan toch gerust gezeid öore, dat deur ulder veranderien- gen verscheie plaesen uut t Nieuwe Tes tament vö gewone menschen beter ver staenbaer bin Dat ze bievoobeeld gedae deur in plekke van ouwerwessche woor den, dien ie of nie goed mi begrepe wiere verstaenbaere woorden te schrieven mi g lieke betêekenisse. 'k Geve daevan mer n paer voobeelden. Zöo en ze in I Cor 13 't leste vaes vor „ergeren" „doen strui kelen gezet en vö „genade" in Hand 2 47 „gunst" Mè noe begriep 'k nie, waer- om da z' in Hand. 7: 46 en in Ef. 4: 29 „genade" ebbe laete stae Die bluve dae deur vö vee menschen ondudelijk, öor Mè 'k noeme die vertaelers êel wies, da z in ,,'t Onze Vader" gezet „ons dage lijksch brood" en nie ,,'t brood voor mor genal is dat meschien getrouwer ver- taeld 'k Ebbe mer ier en daer is ge neusd in dat Nieuwe Testament en over vee, da'k mi meer of! minder i instjim- mienge las, wi 'k noe verder mè nie schrieve Mit aol, da'k geschreven 'k gin andere bedoelienge dan om ieleken- dêen, -die belangstellienge eit vö den Bie- bel ook dit Nieuwe Testament is te lezen Mè 't zou daevo zeker toch nog beter weze, dat er is 'n uugebreide zaekelijke b'öordêelienge geschreve wier en dat nie allêenig in n kerrekelijk weekblad, mer -ook in neutraole kranten 'k Twufele d'er nie an, dat die b'oordêelienge gevolgd zou öore deur 'n anbevelienge. Jan Dwarskieker. mm Van den dood gered. Twee Las karen, opvarenden van de ge torpedeerde „City of Mandaly", op het oogenblik, dat een der red dingbooten van het Amerikaan- sche s.s. „Independance Hall" naderde, om hen uit het water op te pikken. „VOOK HET KIND". Van 1 December5 Januari a.s. zullen wederom verkrijgbaar zijn de bekende wel dadigheidszegels en prentbriefkaarten „Voor het kind". De netto-opbrengst wordt geheel aangewend ten bate der misdeelde kinderen van alle gezindten in den lande. In de hal van het postkantoor alhier zal als gewoonlijk het tentje aanwezig zijn, waarin de dames van het plaatselijk Co mité dagelijks van halftien tot ongeveer halfzes deze zegels en kaarten in elke hoe veelheid zullen verkoopen. Elke koop, hoe klein ook, is welkom. Als iedereen naar vermogen een of meer dezer zegels en kaar ten koopt, dan zal dit werk van naasten liefde evenals vorige jaren slagen. Het Comité rekent en vertrouwt op aller medewerking. Namens het pl. Comité. Mevr. S. M. van Walré de Bordes Grothe.) Mevr. C. Veltman FruinButeux. J. M. van Linschoten. DONDERDAG 30 NOVEMBER. HILVERSUM I 1875 EN 4'4 4 M. 8,00—9,15 KRO 10,00 NCRV!. 11,00 KRO. 2,00—12,00 NCRV. 8.00 Ber. ANP 8,05—9,15 en 10,00 Gram. 10,15 Morgend 10,45 Gram, 11,30 Godsd. halfuur 12,00 Ber-, 12,15 KRO-ork. (12,45-1.10 Ber. ANP en gram 2,002,55 Handwerkuurtje. 3,00 VrouwênhalfüUr. 3,30 Gram 3,45 Bijbellezing. 4,45 Gram. 5,00 Handenarbeid voor de jeugd. 5 30 All Round-sextet en gram. 7,00 Ber. 7,15 Cau serie 7,45 Causerie. 8,00 Ber. ANP, herh. SOS-Ber. 8.15 Bel CantOi 9,05 Prop uitz. (opn.) 9,30 Apollo-ensemble. 10,00 Ber. ANP, actueel halfuur. 10,30 Apollo-ensem ble. 11,00 Gram. ca 11,50—12,00 Schrift lezing. HILVERSUM H 301( 5 M. AVRO-Uitzending. 8,00 Ber ANP, gram. 10,00 Morgenw. 10,15 Gewijde muziek (gr,, pl..) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Omroepork en solist 11,00 Weekoverz. 11,15 Verv conc. 12,15 Gram. (Om 12,45 Ber-, ANP 1,00 AVRO-Amuse- mentsork. en solist. 2.00 Voor de vrouw. 2,30 Viool en orgel 3,00 Brei- en borduur- cursus. 3,45 Gram. 4,00 Voor zieken en thuiszittenden 4,30 Ensemble Jetty Can tor. 5,00 AVRO-Weekkaleidoscoop 5 25 Ge- lukwenschen 5,30 Gram. 5,456,27 De Vagebonden en soliste. 6,30 Sporthalfuur. 7,00 Voor de kinderen 7,05 Voor militai ren. 7,30 Engelsche les 8,00 Ber. ANP, mededeelingen 8,20 Concertgeb; orkl en solist (om 9,20 Gram.) 10.30 Gram 11,00 Ber. ANP, hierna tot 12,00 AVRO-Dans- ork. en soliste. ENGELAND. 391 EN 449 M. 12,20 Ko- perork. 12,50 Kutcher-Trio 1,20 Ber. 1.30 -2,20 Joe Loss en zijn band, 3,20 Coven try Colliery-ork 3,50 Matinee-progr 4,20 Ber. 4,35 BBC-ork. 5,20 Kinderhalfuur 5,50 BBC-Theaterork. 6,20 Ber 6,35 Voor knutselaars.. 6,50 Populair conc. 7,05 Or- kestconc m.m,v, solist, 7,50 Variété-progr. 8,50 Uitz. ter gelegenheid St. Andrew s Day 9,20 Ber. 9,35 Causeriei. 9,50 BBC- Harmonie-ork. 10,35 Korte kerkdienst. 10 55 Dansmuziek 11,45 Zang en hoorn. 12,20—12,35 Ber. RADIO PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. 5,50 Leo Eysoldt's ork 7,408,50 De Drei Musikanten. 9,309 50 Viool, cello en piano 10,50 Gram. 11,20 Omroepork. en soliste 1,35 Popul. Conc. 2,20 Noordsch progr. 2,40 Grain. 3,35 Om roepork 5,00 F.o-lkloristisch progr. 5,20 Vliegeiniersork. 7,3512,20 Zie Deut'sch- landsender. BRUSSEL 332 EN 484 M. 322 m: 12,20, 1,30—2,20, 5,20, 6-50 en 7,20 Gram. 8,20 Uitz voor soldaten. 8,50 Bont programma. 10,3011,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram 12,50 en 1,30 Ra- dio-ork. 1,502,20 Gram,. 5,20 Omroepdans- ork 6,35 Gram. 6,50 Zang. 7,05 en 7,35 Gram. 8,20 Uitz. voor soldaten. 8,50 Waalsch cabaretprogr. 9,35 Chansons 9,55 Radio-ork. en sprekers 10,30 Piano en vi ool. 11,00—11,20 Gram DEUTSCHLANDSENDER 1571 M- 7,35 Militair progr 8,35 Popul. concert m.m.v, solist. 9,20 Ber. 9,50 Popul concert (Om 10,20 Politiek overzicht). 11,20 Ber., hier na tot 12,20 Nachtconc.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 11