i "^Akkertje. NAPOLEON IN MIDDELBURG. GEMENGD NIEUWS Hoe burgemeester Schorer hem respect inboezemde „De nieuwe orde na den oorlog Kou gevat? EEN DRAMATISCH GESPREK. „ZOO IS DE KEIZER NOG NOOIT TOEGESPROKEN." Aandrang op Amerikaansch protest te Londen. Het bedrijfsverlies der Ned. Spoorwegen. AMERICAN CIGARETTE (Ingez. Med.) Ernstig protest van Zweden te Berlijn. Ryssêsche beschuldigingen tegen den Finschen minister-president. Poolsch schip na twee ontploffingen vergaan. DUITSCHE SOLDATEN BIJ DE MAGINOT-LINIE? DUITSCHE DUIKBOOT SCHOOT EEN DUITSCH SCHIP IN BRAND. Record uitvoer van wapenen en vliegtuigen uit de Ver. Staten. RADIO-PROGRAMMA AGENDA In den avond van Vrijdag 9 Mei 1810 wa ren de burgers van Middelburg zeer gespan nen. Niemand minder dan de Keizer der Franschen, Napoleon, zou enkele uren in hun stad vertoeven. Des morgens was Napoleon met zijn ge malin Marie Louise met wie hij toen nauwelijks een maand gehuwd was met den Koning en de Koningin van Westfalen, den Onderkoning van Italië, den Prins van Neuchatel (Berthier), den Hertog van Bassano (Maret), den Minister van Mari ne Decres, den Prefect van Antwerpen d'Avoyer d'Argenson, en andere grooten over Rammekens op Walcheren aangeko men. Na in Vlissingen de gevolgen van het bombardement der Engelschen Sat in 1809 plaats greep,, bezien te hebben, reed hij 's avonds om half zeven Middelburg binnen. Aan de herberg „Het Groenewoud", even buiten Middelburg, werd hij opgewacht door Burgemeester Schorer, de Wethouders en de Vroedschappen, vergezeld van een com pagnie burger-grenadiers. De heer Schorer verwelkomde den Keizer met een korte toespraak, terwijl hij hem de sleutels van de stad aanbood. Ziehier het korte gesprek, dat zich ontwikkelde tusschen den Keizer en den Burgemeester: De Keizer: „Ik wensch Uw sleutels niet. Zijt gij het, die den Engelschen na hun lan ding de sleutels ter hand hebt gesteld, en die de stad geïllumineerd heeft? De Burgemeester: „Sire! De sleutels zijn nimmer aan de Engelschen ter hand ge steld." De Keizer: „Wie zijt gij?" De Burgemeester: „Sire, mijn naam is Schorer." De Keizer: „Wat is Uw beroep?" De Burgemeester: „Ik bekleed de functie van Burgemeester". De Keizer: „De Burgemeester is een schurk: hij zal streng gestraft worden". De Keizer gaf daarop zijn paard de spo ren, en reed naar Middelburg. Door een Franschen generaal werden de inwoners van die stad aangespoord een „Vive l'Em- pereur!" te roepen. Napoleon stapte af voor de Abdij, waar hij verblijf zou houden. Spoe dig verspreidde zich echter door Middel burg de inhoud van het korte gesprek tus schen Napoleon en burgemeester Schorer. Het stadsbestuur was de meening toege daan, dat het haar plicht was, een korte memorie op te stellen aangaande de hande lingen van den burgemeester tegenover de Engelschen, en de staatssecretaris Vernede kreeg opdracht, het stuk te schrijven. In die Memorie werd over de houding van Schorer het volgende medegedeeld: De stadscommandant had, toen hij vernam dat de Engelschen geland waren, den burge meester verzocht de bevolking te bevelen, lantaarns voor hun huizen te plaatsen. Dat was geschied, opdat er geen paniek zou ont staan. Wel waren nog denzelfden avond de Engelschen in de stad gekomen, maar noch de burgemeester, noch een ander lid van den Raad had de Engelschen ontvangen, of hun de sleutels der stad aangeboden. Zelfs de bij de poorten staande Burgerwacht had zich bij aankomst van de Engelschen terug getrokken! Nog denzelfden avond werd aan de Abdij deze memorie, bestemd voor Napo leon, overhandigd, waarbij tevens om een audiëntie verzocht werd. Deze werd den volgenden morgen om tien uur toegestaan. De geheele Raad ging op dat uur ter audiëntie. Burgemeester Schorer hield een korte toespraak. Den Keizer werd dank ge bracht voor verschillende genomen beslui ten, speciaal dat betreffende de vereeniging met Frankrijk. (Reeds in 1807, drie jaar eerder dan geheel Nederland, was een deel van Zeeland reeds bij Frankrijk ingelijfd.) Napoleon hoorde met aandacht de korte rede aan en beantwoordde deze. Toen hij in zijn antwoord wederom terugkwam op de houding van Schorer en die van Middel burgs Raad tegenover de Engelschen, hield Schorer voor de vuist in het Fransch een rede, waarin hij de gansche zaak uiteenzet te. Aan het eind zeide Schorer de volgende dappere woorden: „Ik weet het Sire! mijn lot is in uwe handen. Gij kunt met mij handelen naar welgevallen. Na mijne rust, mijne gezondheid en het grootste deel mijnes levens aan het welzijn mijner Mede burgers te hebben opgeofferd, vrees ik zelfs den dood niet. Ik beroep mij op hun gewe ten. Ik beroep mij zelfs op dat der Engel schen, of zij mij kunnen bewijzen, hun ooit in eenig opzigt te zijn toegedaan geweest, en of ik iets verrigt heb, dat tot nadeel der belangen van Holland of Frankrijk strekken kon. 't Is waar, de Hollanders beminnen de Franschen niet, maar nog minder houden zij van de Engelschen. Zij beminnen slechts hun Vaderland en men zal hen altijd ge trouw vinden, aan den gebieder, die hun ge geven wordt. Deze gevoelens hebben zij aan den Godsdienst te danken. Voor 't overige, Sire, verklare ik U, dat, zoo eenige andere Natie dan de Engelsche, ja, zoo de Engel schen zelve weder Middelburg binnen kwa men, ik mij niet anders zou kunnen gedra gen, dan ik mij gedragen heb; dat is, te handelen als een eerlijk Man". Die laatste woorden moeten op Napoleon een diepe indruk gemaakt hebben. Hij on derhield zich zelfs nog bijkans twee uur met de verschillende leden van den Raad. Dat de woorden van Schorer een diepen indruk gemaakt hebben ook op hen, die bij de audiëntie aanwezig waren, moge blijken uit het woord van den Franschen generaal Duroe, die Napoleon vergezelde. Hij zeide na afloop van de audiëntie: „Nog nooit is de Keizer op een dergelijke wijze toegespro ken; nog nooit heeft hij gezegd: ik had on gelijk". Nog denzelfden avond werd burgemeester Schorer met vijf andere vooraanstaande in woners van Middelburg benoemd in een commissie, die den Keizer rapport moest uitbrengen over zaken Zeeland betreffende. Nog vóór het einde van het jaar 1810 hield het burgemeesterschap van Schorer op maar, zoo zegt zijn levenbeschrijver: „hij mogt ook het eeuwig gezegend tijdstip be leven, dat de man des gewelds van den troon gebonsd, zijne prooi moest los laten; dat wij naam en rang onder de Volken en het Vaderland terug kregen; en vreemde overheersching door het zacht en wettig be stuur van eenen Vorst en Koning, onzen vriend en broeder, werd vervangen". Schorer werd na Nederland's onafhanke lijkheid tot Gouverneur van Zeeland be noemd, en mede aan zijn initiatief is het te danken, dat de nieuwe haven in Middelburg aangelegd werd. :J: Napoleon vertrok reeds den dag na zijn aankomst weer uit Middelburg. Bij verschil lende dorpen, die hij doorreed, stonden de putaties opgesteld. Daar werden dikwijls ge sprekken gevoerd, die teekenend waren voor Napoleon envoor de Zeeuwen, Zoo gaat het verhaal, dat toen Napoleon begroet werd door een Zeeuwschen boeren- burgemeester, die zich wat links gedroeg de Keizer hem toesnauwde: „Vous êtes fou!" (Gij zijt gek!) Nu verstond onze bur gemeester geen Fransch, en dus vroeg hij of een der omstanders hem de woorden wil de vertalen. Toen daarop de beteekenis van de woorden tot hem doordrong, dacht hij even na, en verzocht den „tolk" uit zijn naam den Keizer wel te willen mededeelen, dat de Keizer 's lands wijze zeer juist volg de, want dat men in Zeeland wijzen tot wij zen, gekken tot gekken, en hem tot den Keizer zond! Op 11 Mei 1810, in den vroegen morgen, landde Napoleon op Zuid-Beveland, en wel bij den polder Zuidkraayert. Daar stonden twee koetsen, de eene met acht, de andere met zes paarden, gereed. Over zijn verblijf van ongeveer een uur in dezen polder, zijn onderhoud met verschillende Zeeuwen, en zijn ontbijt in een eenvoudige boerderij heeft een inwoner van Goes, die bij de ont vangst aanwezig was, een verhaal geschre ven. Er is alle aanleiding, om later eens iets mede te deelen over deze ontmoeting. Mr. J. M. Fuchs. Reuter meldt uit Washington: Vertegen woordigers van een Duitsch-Amerikaan- sche handelsorganisatie, waarin de meeste Amerikaansche importeurs van Duitsche goederen zijn opgenomen dringen er bij het Amerikaansche departement van Bui- tenlandsche Zaken op aan, te protestee ren tegen het besluit der Britsche regee ring de Duitsche exporten in open zee in beslag te nemen Hun meeningen hierover hebben zij weergegeven aan Hackworth, den rechtskundigen adviseur van het de partement van Buitenlandsche Zaken en daarbij betoogd, dat de inbeslagneming van deze exporten een schending is van het internationale recht De Ver. Staten, zoo zeiden zij, hebben bepaalde Duitsche producten noodig, als verfstoffen, speel goederen, optische instrumenten enz Een Amerikaansch regeeringsambtenaar heeft verklaard, dat de regeering van de Ver. Staten niet overweegt een formeel protest in te dienen tegen de geallieerde maatregelen tegen den Duitschen export. Staatssecretaris Huil heeft in een perscon ferentie gezegd, dat toen de oorlog begon, de Ver. Staten zich alle rechten hadden voorbehouden ten aanzien van alle moge lijke inbreuken op neutrale rechten. Huil kon niet zeggen of de nieuwe Britsche po litiek onder dit voorbehoud zou komen te vallen alvorens de aangelegenheid volledig was bestudeerd. Hij duidde echter aan, dat een beslissing gebaseerd zou zijn op een bestudeering van individueele gévallen, wanneer eri als der gelijke gevallen onder de aandacht van de regeering werden gebracht. Aan de Memorie van Antwoord inzake de wetsontwerpen: Wijziging en verhoo ging van het hoofdstuk Waterstaat der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938; Wijziging en verhooging van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Ver- keersfonds voor het dienstjaar 1938, ontlee nen wij het volgende: Zooals reeds werd medegedeeld, is de verhooging van den Gewonen Dienst met ruim 4.500.000 in hoofdzaak het gevolg van de verhooging van het bedrijfsverlies van de Ned. Spoorwegen met ruim 2.400:000 en van de uitkeeringen aan de provinciën ingevolge de wet van 27 De cember 1937 ten behoeve van de tertiaire wegen tot een bedrag van rond 2.300.000. De meening, dat de te lage raming van het bedrijfsverlies er op wijst, dat te groote verwachtingen zijn gekoesterd over de grootere rendabiliteit der Ned. Spoorwe gen, zou juist kunnen zijn, ware het niet, dat uit het begrootingsartikel voor 1938 be streden wordt het bedrijfsverlies over 1937, zijnde het laatste jaar vóór de reorganisatie van het spoorwegbedrijf in werking trad. Een regeling, om de kapitaalrekening der Ned. Spoorwegen met de werkelijkheid in overeenstemming te brengen, maakt een punt van interdepartementaal overleg uit. Het ligt, naar men weet, in het voor nemen eerlang zoo mogelijk een an nuïteit van 16 millioen op de begrooting te brengen ter geleidelijke dekking van het tekort in het Spoorwegpensioenfonds. Liqui datie van dat Fonds en verandering in de wijze van financiering zullen derhalve niet meer overwogen behoeven te worden. De Engelsche oud-minister Morrison, lei der van het Londensche district der Arbei derspartij, heeft gisteravond voor de radio o.a. verklaard: „De weg moet geëffend worden voor een vrij, onafhankelijk Polen, voor een vrij, on afhankelijk Tsjecho-Slovakije en voor een Oostenrijk, dat vrij is om zijn eigen bestem ming te kiezen. Wij kunnen alleen vrede sluiten met een Duitschland, dat bereid is het spel met ons te spelen en samen te wer ken voor de veiligheid. Zuiver een oorlog met tusschenpoozen is geen vrede. In de na den oorlog op te bouwen nieuwe orde moeten wij de cultureele vrijheid der vol keren en een behoorlijke mate van polL tieke vrijheid handhaven. Wij moeten vasthouden aan het ideaal, dat een regeering er is om de volkeren te dienen en niet om ze te overheerschen. De volkeren moeten bijeenkomen en de internationale economische vraagstukken bespreken, waaronder dat der koloniale be zittingen. Vervolgens moeten de handel en industrie der wereld volgens nieuwe lijnen geordend worden. Wij moeten aandringen op een in ternationale controle op de wapenfabricage en de gewapende troepen. Tenslotte moeten alle landen, winnaars, overwonnenen en neutralen, er mee instemmen, dat zij hun grieven en twisten zullen voorleggen aan een onpartijdig oordeel en zich bij den uit slag zullen neerleggen." De Zweedsche minister van Buitenland sche Zaken heeft gisteren een protestnota tegen het leggen van een nieuwe mijn-ver sperring door Duitschland binnen vier mijl van de Zweedsche kust overhandigd aan den Duitschen zaakgelastigde In deze no ta wordt op de eerste plpats herinnerd aan de briefwisseling van eqnigen tijd geleden betreffende de uitgestrektheid van het Zweedsche gebied ter zee De Zweedsche regeering handhaafde hierin het standpunt, dat de Zweedsche territoriale wateren zich uitstrekken tot vier zeemijlen uit de kust De nota behelst een scherp protest te gen de ernstige schending van het Zweed sche gebied door het leggen van Duitsche mijnen en de Zweedsche regeering ver klaart, dat zij zich alle recht voorbehoudt om schadeloosstelling te eischen voor de schade, welke aan Zweden of Zweedsche onderdanen wordt berokkend door dezen maatregel Het blad van, de Russische communisti sche partij, de „Pravda" bevat een artikel over de betrekkingen tusschen de Sovjet- Unie en Finland, getiteld: „Een Hans worst als minister-president". Dit artikel behandelt de jongste rede van den Finschen minister-president Kajander Deze wordt beschuldigd geen moed te heb ben voor het Finsche parlement te ver schijnen, doch wel op 23 November een re de te hebben gehouden, waarin hij bui tengewone gaven als clown ten beste gaf om de Finsche bourgeoisie afleiding te Be zorgen „Hij maakte salto's, stond op zijn hoofd, liep op zijn handen en zeide alles ondersteboven en achterstevoren", aldus het blad De minister-president begon met hulde te brengen aan de politiek van de tsaren Alexander I en II jegens Finland, terwijl, zoo gaat de Pravda verder, iedereen weet, dat de tsaren steeds het Finsche volk heb ben onderdrukt, hetgeen alleen werd goed gekeurd door de reactionnaire Finsche bourgeoisie Het blad 'herinnert er verder aan, dat Lenin en Stalin tezamen met de Finnen voor de vrijheid hebben gevoch ten Van de Sovjet-regeering zou Finland zijn vrijheid hebben gekregen,. Vervolgens brengt) de „Pravda" hulde aan de Oostzeestaten, die met de Sovjet- Unie een verdrag hebben gesloten, waarbij hun onafhankelijkheid wordt gegarandeerd en vrede en arbeid worden verzekerd, ter wijl „Finland de onderhandelingen heeft afgebroken en het volk in staat van alarm houdt Het blad verwijt hierna Kajander kro kodillentranen te schreien over de Oostzee staten, die van vrije staten thans min of meer afhankelijk zijn geworden van d Sovjet-Unie en te hebben verklaard, dat de ministers Van deze landen te kort zichtig zijn geweest Het Russische blad schrijft, dat Kajan der, uit de school van de vooruitziende Beek en Moscicki, meer vooruitziend is. doch dat hij spoedig zal zien,, dat niet de Finsche regeering, doch de regeeringen van Estland, Letland en Lithauen het meest vooruitziend zijn geweest De „Pravda" vraagt op wiens bevel Kajander handelt en uit de commentaren op de rede van Kajander in de Britsche pers maakt het Russische blad op, dat hij zijn instructies heeft gekregen van de Britsche imperialisten Gisterochtend is het Poolsche schip „Pil- soedski", metende 14.30,0 ton( voor de Noordwestkust van Engeland vergaan. Het schip was een der grootste en mo dernste van de Poolsche vloot en is in 1935 op de scheepswerf van Monfalcone in Italië gebouwd. Het deed dienst op de lijn Gdynia- Noord Amerika en werd sedert den oorlog door de Engelsche bevracht. Volgens een Fransch bericht is de „Pilsoedski" getorpe- teerd, terwijl Reuter meldt, dat het schip op een mijn geloopen is. Het aantal vermisten is nog niet met ze kerheid vastgesteld. Een Britsche torpedobootjager heeft 67 Polen en 9 Engelschen aan land gebracht De kapitein, die het laatst het schip heeft verlaten, de chef-kok en een scheepsjongen zijn in ieder geval om het leven gekomen. Een Britsche treiler heeft 68 schipbreu kelingen aan boord genomen. Vele Polen zijn gewond; anderen lijden ernstig door koude en ontbering. De overlevenden ver haalden, dat een vreeselijke ontploffing het schip naar stuurboord deed overhellen. Twee minuten later vernielde een tweede ontploffing het schip geheel. De kapitein gaf toen bevel het schip te verlaten, waarop de booten snel uitgezet werden. De kok, die eerst door de tweede ontplof fing wakker werd, toen ieder het schip reeds verlaten had, wist in een boot te ko men, waarin hij vijf uur ronddreef voor hij tenslotte toch nog gered werd. DERTIG PERSONEN DOODGEVROREN. Sinds eenige dagen woedt een hevige koudegolf boven Japan en China. In geheel Japan is de temperatuur aanzienlijk ge daald. Uit de provincie Echigo zijn Berich ten ontvangen over een sneeuwstorm, welke een stagnatie in den treinenloop heeft te weeggebracht. Uit Sjanghai wordt groote koude gemeld. In de internationale nederzetting en in de Fransche kolonie zijn in het geheel meer dan 30 personen doodgevroren. Uit Hankau wordt bericht, dat zelfs het subtropische eiland Hainan binnen het gebied van de koudegolf ligt. In een overzicht over de militaire ge beurtenissen van den afgeloopen Zondag vermeldt het Duitsche Nieuwsbureau, dal het aan een afdeeling Duitsche verken ners gelukt is tot aan de Maginot-linie door te dringen Als. Indianen hebben dt Duitsche verkenners over het vijandelijke terrein moeten voortsluipen Zij hebben hun doel weten te bereiken en belangrij ke schetsen kunnen maken van de Fran sche vesting-linie In het overzicht ovei den oorlog ter zee zegt het D N B dat de opgave van buitenlandsche berichtge vers uit Londen, volgens welke de Britsche marine sinds het begin van den. oorlog 1526 dooden telt, thans weer ver overtrof fen is. EEN DUITSCHE SOLDATENKRANT. Havas meldt uit Bern: Het aan het front door de Duitsche troepen geredigeerde or gaan „Wacht im Westen" schrijft: „De wereld zal door Duitschland gereor ganiseerd worden". Het bureau van d'.t blad, dat onder lei ding staat van een kolonel, is voorzien vai talrijke Installaties. Per telex ontvangt het de telegrammen van het Duitsche Nieuws bureau, terwijl sommige uitzendingen van de Duitsche radio op wasrollen worden op gevangen, waarna zij uitgeschreven en ge drukt worden. Reuter meldt uit Londen: Het Duitsche koopvaardijschip „Bcrkum", dat door een Britsch oorlogsschip werd buitgemaakt, is door een Duitsche duikboot aangevallen en in brand geschoten De Britsche prijs- bemanning heeft geen verliezen geleden doch vier Duitschers kwamen om het le ven. De „Borkum" werd verlaten Het schip is aangedreven- Het incident heeft zich voorgedaan, toen het schip naar een ha ven werd overgebracht Een ander Duit.sch schip, de „Konsul Hendrik Fisser", werd door een Britsch oorlogsschip buitgemaakt en een haven binnengebracht, aldus een communiqué van de Britsche admiraliteit. „MUSSERT IS GEVANGEN GENOMEN...'' Klacht wegens laster ingediend, Namens ir. A. A. Mussert, leider der NSB heeft mr. A. J. van Vessem, rechtskundig raadsman der N.S B., bij den Officier van Justitie te Arnhem een klacht wegens las ter ingediend tegen pater Campman te Velp: op grond dat deze op 13 November in de R.K. Meisjesschool aan de Emmastraat al daar aan de tot het ontvangen, van gods dienstonderwijs aan hen toevertrouwde kin deren heeft gezegd: „Zal ik jullie eens wat nieuws vertellen Mussert is gevangen genomen als landver rader met nog andere menschen, die met hem mee deden. Vanmiddag zullen jullie van de radio er wel meer van hooren". - - jv,.'. i f EEN GIFT VAN 10,000 VOOR HET STEUNCOMITé. Het dagelijksch bestuur van het Algemeen Steuncomité 1939 deelt met vreugde en er kentelijkheid mede, dat de N.V. C. en A. Brenninkmeyer te Amsterdam aan het co mité een bedrag van f 10,000 heeft geschon ken. Dit jaar geen nobelprijs voor den vrejle Reuter meldt uit Oslo: De Nobelprijs commissie van het Noorsche Storting heeft besloten dit jaar den Nobelprijs voor den vrede niet toe te kennen! Inderdaad! Het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken maakt bekend, dat de Ver Staten in October aan wapenen en vliegtuigen geëxporteerd hebben voor een bedrag van 1,259,575 dollars De aan neutrale landen in dezelfde periode ver strekte licenties voor den uitvoer van wa penen, munitie en vliegtuigen bedroegen 9,274.478 dollar, hetgeen voor deze landen een recordcijfer is, DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Gistermiddag is op den Zijtak te Nieuw- Amsterdam de 28-jarige automobilist R. Lamberts aldaar geslipt. De auto sloeg over den kop en kwam vervolgens tegen een boom terecht. L. liep ernstige verwondingen op en moest naar het ziekenhuis te Emmer» worden overgebracht. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. (Ingez. Med.) WOENSDAG 29 NOVEMBER. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. NCKv-unz. b,jU(JU unuerwijsionds voor de Scheepvaart. 8,00 Ber. ANP. 8,05 Schriftlez., Meditatie. 3,20 Gram. (9,309,45 Gelukwenschen) 0,30 Morgend. 11,00 Gram. 11,15 Zang m. pianobegel. en gram. lz,00 Ber. 12,15 Gram. x2,45 Ber. ANP. H.erna: Amsterdamsen óalonorkest en gram. 2,302,55 Gram. 3,00 riarp, fluit en cello en gram. 4,15 Gram. 4,30 Chr. Kinderkoor „De Lenteklokjes" (.opn.). 4,45 Felicitaties. 5,00 Voor de jeugd. 5,45 Gram, 6,30 Taalles en causerie. 7,00 Ber. 7,15 Boekbespr. 8,00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Gram. 9,00 Causerie. 9,30 Arnhemsch Orkestver. en solist. 10,00 Ber. ANP., act. halfuur. 10,30 Verv. concert. 11,10 Gram. ca. 11,5012,00 Schriftlez. HILVERSUM H 301,5 M. VARA-Uitz. 10,00—10,20 v.m. en 7,30— 3,00 VPRO. 8,00 Ber. ANP. 8,10 Orgelspel. 8,45 Gram. 9,30 Causerie. 10,00 Morgenwijd. 10,20 Voor arbeiders in de Continubed. 12,00 Ber. 12,15 VARA-ork. 12,45 Ber. ANP:, gram. 1,00— 1,45 VARA-ork. 2,00 Voor de vrouw. 2,30 Cello en piano en gram. 3,15 Voor de kin deren. 5,306,30 VARA-ork. 6,35 Gram. 6,40 Causerie. 7,00 VARA-kalender. 7,05 Fe licitaties. 7,10 Koorzang. 7,30 Bijbelvertell. 8,00 Herh. SOS-Ber. 8,03 Ber. ANP., VARA- Varia. 8,15 Uitz. voor de Centrale Palestina Actie. 8,30 The Rococo-Serenaders, Novelty- Trio en solisten. 9,00 Radiotooneel. 9,30 De Ramblers, 10,00 VARA-ork, en soliste. 10,40 Medische vraagbaak. 11,00 Ber. ANP. 11,10 Orgelspel. 11,3012,00 Gram. ENGELAND 391 en 449 M. 12,20 Joe Loss en zijn Band. 1,05 Causerie. 1,20 Ber. 1,30 2,20 BBC-Theaterork. 3,20 Orgelspel. 3,40 Ork.-conc. 4,20 Ber. 4,35 Radiotooneel. 5,20 Kinderhalfuur. 5,50 Pop. conc. 6,20 Ber. 8,35 Actueele uitz. 7,05 BBC-Zangers. 7,20 Mededeelingen. 7,40 Dansmuziek. 8,20 BBC- Symphonie-ork. en solist. 9,20 Ber. 9,35 Causerie, 9,50 Revue-progr. 10,35 Radio tooneel. 11,20 Dansmuz.ek 12,00 Literair- muz. progr. 12,20—12,35 Ber. RADIO-PARIS 1648 M. Geen opgave ont vangen. KEULEN 456 M. 5,50 Hermann Hage- stedt's ork. 7,40 Gram. 9,3010,00 Pop. con cert. 10,50 Gram. 11,20 Concert. 12,20 Leo Eysoldt's ork. 1,35 Pop. concert. 3,20 So- listenconc 3,50 Conc. 5,00 Folkloristisch progr. 5,20 Otto Dobrindt's ork. 7,3512,20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 en 484 m 322 M. 12,20 Gram. 12,51 en 1,30 Omroepork. '1,502,20 Gram. 5,206,05 Brusselseh instrumentaal kwintet. 7,45 Gram. 8,20 Uitz. voor soldaten. 8,50 Omroepork'. 9,20 en 10,30 Omroep- Symphonie-ork. en soliste. 11,00-11,20 Gram 484 m: 12,20 Omroepdansork. 12,50 en I,30 Radio-ork. en soliste. 1,502,20; 5,20 en 6,00 Omroepdansork. (Om 5,50 Chansons). 6,35 Radioorkest (met toel.). 8,20 Uitz. voor soldaten. 8,50 Radiotooneel. 10,30 Brus selseh instrumentaal kwintet (met toel.) II,00—1^20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,35 Verzoekconc. 9,20 Ber. 9,50 Pop. concert. (Om 10,20 Pol'tiek overz.). 10,35 Kamermu- ziekensemble der Berlijnsch Staatsopera. 11,20 Ber. Hierna tot 12,20 Nachtconc. MIDDELBURG. Dl 28 Nov-.-...i. Dl 28 Nov. Naaien en Breien, spr. Mevr. M. OlfVan Boven; „De Gouden Poorte'; 19,00 h. WO 29 Nov. Feestavond vanwege O. en O. aangeb. door Burgercomité; Schut tershof, 20,00 h. GOES Dl 28 Nov. Toondagbal, Schuttersh. 18,00 h. Dl 28 Nov. Opv. „Kunstvrienden" van „Het paard van Troje", Pr. v. Or. 20.00 h. WO 29 Nov BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 24-DO 30 Nov. „De Zwarte Pop" (The black Doll) en „Drama in de Wolken", 20,00 h. CITY, Middelburg VR 24DO 30 Nov.: „Moto de Geheimzinnige" en „Kinde ren uit het Volk", 20,00 h. GRAND THEATER, Goes VR 24riOO 30 Nov. „Boefje" en „Bij verrassing ge trouwd", 20,00 h. WO 15,00 h. matinée. Di 14,0016,00 h. en 18,00 h. „Boefje", 20,00 h. Avondvoorstel. ALGEMEEN. WO 29 Nov. Uitv. Chr Gem. Zangver, „Soli Deo Gloria" en Koudekerk's Kinder koor; te Koudekerke; N. Herv. Kerk (Dorp) 20,15 h.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 7