GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS De militaire bedrijvigheid in de lucht Duitsche en Fransche me dedeelingen over behaalde successen. Het eerste Nederlandsche convooi. salaris-actie van handels- en kantoorbedienden. het kruideniersexamen diploma vakbekwaamheid. engelsche geheime dienst verricht arrestaties op malta. Amerikaansche stappen te Berlijn voor vrijlating van neutrale schepen. Duitsche overvallen aan den Moezel. 90ES Voorstellen van B. en W. De maatregelen tegen den Duitschen uitvoer worden Dinsdag afgekondigd. RECHTSZAKEN 's-HEER ARENDSKERKE LANDBOUW KERKNIEUWS Verkoopïngen en Verpachtingen. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN AGENDA AANBESTEDINGEN Zooals wij gisteren reeds meldden is de activiteit van de luchtmacht in de laatste dagen groot geweest. De opgaven van de successen, daarbij behaald spraken elkaar, zooals meestal het geval is, tegen. Van Duitsche zijde is gisteren nu een uitvoerige tegenspraak gepubliceerd van de door Frankrijk en Egeland verspreide berichten over het aantal Duitsche toestellen dat om laag is geschoten. Volgens het D.N.B. staat het volgens officieele mededeelingen vast dat niet sedert-16 October, maar na het be gin van den oorlog af, bij den strijd tegen Engeland 20 Duitsche vliegtuigen verloren zjjn gegaan. Daarbij is ook rekening gehou den met de herhaalde verkenningsvluchten en met de overigens zeer geringe verliezen, welke niet door vijandelijke actie veroor zaakt werden. In dezelfde periode zijn 52 Engelsche vliegtuigen door de Duitsche luchtmacht neergeschoten, voor een deel boven Engelsch gebied. Zooals te verwachten is van Fransche en Engelsche zijde deze Duitsche verklaring als onjuist betiteld. Het hoofdkwartier der Fransche luchtstrijdkrachten deelt in dit verband mede, dat Woensdag zes vijande lijke vliegtuigen zijn neergehaald. Daarbij wordt een opsomming gegeven waar deze toestellen zijn neergekomen en hoeveel doo- den daarbij zijn gevallen. Deze Duitsche vliegtuigen waren meerendeels groote bom menwerpers, die echter als verkenners ge bruikt werden en daarom geen bommenlast aan boord hadden. DUITSCHE VLIEGTUIGEN BO VEN DE SHETLANDS EILAN DEN. Duitsche vliegtuigen hebben gisteroch tend boven de Shetlandseilanden gevlogen. De eerste vlucht werd ondernomen door vijf, de tweede door twee Duitsche vliegtui gen. Toen de groep van vijf toestellen boven de eilanden was, verschenen twee Britsche gevechtsvliegtuigen. Er zijn geen bommen gevallen. DE VERLIEZEN DER BRIT SCHE LUCHTMACHT. Op een nieuwe lijst van verliezen der Britsche luchtmacht, gepubliceerd door het Engelsche ministerie van luchtvaart, komen de namen van 35 dooden, 11 vermisten en een krijgsgevangene voor. Zeven der ge sneuvelden zijn in een vroegere lijst als ver mist aangegeven. Ook de gevangene is eer der vermist gemeld. DUITSCHE VLIEGTUIGEN BO VEN BELGIë. Gistermiddag hebben naar Havas uit Brussel meldt, twee Duitsche vliegtuigen op een hoogte van 500 meter boven de streek van St. Vith gevolgen. Over Bourg Neuland keerden zij naar Duitschland te rug. In den afgeloopen nacht is het s.s. „Bloemfontein" van de V.N.S. uitgevaren van IJmuiden. Slechts twee uur was het schip buitengaats geweest toen het reeds weer de pieren binnenkwam. De kapitein had, via de marine-autoriteiten, van zijn di rectie draadloos bericht gekregen, dat hij moest terugkeeren. Het schijnt in de bedoeilng te liggen, dat de „Bloemfontein" in convooi vertrekt. Zooals men weet, zou de zeesleepboot „Zwarte Zee" het mailschip „Johan de Wit" van de stoomvaart Mij. Nederland begelei den op het laatste stuk van zijn thuisreis, dat het gevaarlijkst is door de vele mijnen. Het schijnt nu, dat de „Zwarte Zee" na de terugkomst een convooi zal begeleiden, dat zal worden gevormd uit een drietal Ne derlandsche schepen, waaronder de „Bloem fontein". De directie van de V.N.S. achtte het vannacht, op grond van de ontvangen inlichtingen, beter de reis van de „Bloem fontein" nog korten tijd uit te stellen. De algemeene Nederlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft een actie ingezet om te komen tot salarisver- hooging. In verband met deze actie heeft de bond zich met een brief gewend tot al le daarvoor in aanmerking komende werk gevers. In dezen brief wordt eraan herinnerd, dat onder meer door de economische crisis in de afgeloopen jaren, hetzij door verlaging van de salarieering, hetzij doordat de ge bruikelijke verhoogingen achterwege ble ven, groote achterstand is ontstaan in het salarispeil van de Nederlandsche handels- en kantoorbedienden. Deze achterstand heeft er toe geleid, dat groote groepen he den ten dage een belooning voor hun arbeid ontvangen, welke hen niet in staat stelt om in de allernoodzakelijkste levensbehoeften te voorzien. Naar de meening van het bondsbestuur zou dit reeds een gereede aanleiding zijn om te verzoeken de salarissen op een eenigs- zins behoorlijk peil te brengen. Echter is thans de inwilliging van dit verzoek wel zeer urgent geworden, door de stijging van de prijzen der levensbenoodigdheden, in het bijzonder van de voedingsmiddelen, welke stijging zich in den komenden tijd ongetwij feld in belangrijke mate zal voortzetten. Op grond van deze overwegingen wendt het bondsbestuur zich tot de werkgevers met het verzoek salarissen van het perso neel per 1 Januari met tien procent te ver- hoogen, doch daarbij tevens te bepalen, dat deze verhooging ten minste tien gulden per maand zal bedragen, teneinde op deze wij ze vooral de jongeren en de laagst gesalari- eerden eenigermate te helpen. Ter ondersteuning van deze actie komen in de eerstvolgende weken de bedienden in een aantal steden in openbare vergaderin gen bijeen. Bijna 70 van de opgekomenen slaagde. Het bureau „kruideniersexamen" meldt, dat voor het kruideniersexamen ter verkrij ging van het diploma vakbekwaamheid, ge houden in de maanden October en Novem ber 1537 candidaten werden opgeroepen. Van deze kwamen 1532 op, 1063 slaagden en 469 werden afgewezen. In percentage is dit 69,39 pet. geslaagd en 30.61 pet. afgewezen. De beste resultaten werden behaald te Roermond, waar 82,09 pet. der 67 candida ten slaagde. De minste resultaten werden te Zwolle geleverd, waar 184 candidaten op gingen. Hier werd 46,20 pet. afgewezen. Een te Valencia (Spanje) uit Malta aan gekomen Spaansch schip brengt het bericht me e, dat de Engelsche geheime dienst om vangrijke arrestaties op het eiland Malta ou hebben doen verrichten. Onder de ge- an-esteerden zouden zich ook de leiders be- VI"d?n ^fn de beweging die voor Malta een zelfstandige grondwet en in het bijzonder het invoeren van de Italiaansche taal in het officieele verkeer nastreefde. Drie leidende persoonlijkheden van de Maltheser vrij heidspartij, zouden reeds voor het uitbreken van den oorlog zijn gedeporteerd. Zij zou den in de vesting Gibraltar gevangen ge houden worden. De regeering van de Vereenigde Staten heeft bij de regeering te Berlijn stappen, gedaan ten einde de vrijlating te verkrijgen van niet-Amerikaansche neutrale schepen, voornamelijk Finsche, die door Duitschland in beslag waren genomen en een voor de Ver. Staten bestemde lading vervoerden. De lading bestaat voornamelijk uit pulp voor de papier-vervaardiging. De schepen werden vrijgegeven, nadat de verzekering was ont vangen, dat de lading niet voor de geallieer den bestemd was. NIEUWE BOMAANSLAGEN IN ENGELAND DOOR DE REPUBLIKEINEN. Twee kiosken en een openbare telefoon cel in het Londensche district Paddington zijn vanochtend vroeg tengevolge van ont ploffingen beschadigd. Men verdenkt er le den van het Iersche republikeinsche leger van, de hand in deze zaak te hebben. De ontploffingen waren van bijzonder hevigen aard en tot ver in den omtrek hoorbaar. Niemand werd gewond. Een ontploffing bij de Marblearch (Lon den) heeft de ruiten van zeven van de tien telefooncellen beschadigd, welke op den hoek van Bayswaterroad staan. In de buurt van het Paddingtonstation zijn twee bom men niet tot ontploffing gekomen. Vijf telefoqncellen en een brievenbus zijn beschadigd door ontploffingen die zich gis teravond in de stad Birmingham hebben voorgedaan. Niemand werd gewond. Men gelooft, dat de ontploffingen veroorzaakt zijn door leden van het Iersche republikein sche leger. TRAGISCHE TOESTAND DER JODEN IN WARSCHAU. Havas meldt Uit Boekarest (Roemenië) Van de RoemeenschSovjet Russische grens wordt gemeld, dat vluchtelingen, die hier zijn aangekomen, hebben verteld, dat de toestand der Joden nog nooit zoo tra gisch is geweest. Eenige dagen voor de aan kondiging van het instellen van een Ghetto in Warschau zijn er pogroms gehouden. Verder wordt ontkend, dat de Sovjet Russische autoriteiten 20,000 Joden naar de Sovjet Unie zouden hebben gevoerd om in de mjjnen te werken, zooals van Duitsche zijde is gemeld. PRIESTERS IN OOSTENRIJK GEARRESTEERD Volgens in de Hongaarsche hoofdstad Boedapest ontvangen berichten arresteeren de nationaal socialisten in Oostenrijk katho lieke priesters. Onder de gearresteerden be vinden zich de secretaris van kardinaal In- nitzer, Weinbacher, en vier leden van zijn gevolg benevens de jezuiet Biechlemeier. Het jezuietenhuis in Graz zou zijn gesloten. Ook worden weer berichten ontvangen over communistische activiteit onder Oostenrijk- sche arbeiders. ER ZULLEN IN DUITSCHLAND WEER VACANTIES WORDEN GEGEVEN. De rijksminister van arbeid heeft het se dert het begin van den oorlog bestaande verbod tot het verleenen van vacanties op geheven, met ingang van 15 Januari 1940. Wat zijn de bedoelingen hiervan? Het Fransche persbureau Havas meldt: De Duitsche troepen hebben hun tactiek van overvallen hervat, welke zij sedert een week hadden laten varen. Gisteren echter werd weer een overval ondernomen in de streek ten Oosten van de Moezel Deze hernieuwde offensieve handeling gaat gepaard met zekere troepenbewegingen, die gistermorgen gemeld werden achter het Duitsche front. Het zou echter ge waagd zijn uit dezen enkelen overval te concludeeren, dat een onrustiger periode aan het front verwacht kan worden. Het kan evengoed een operatie betreffen, die gevolgd zal worden door verscheidene an dere van denzelfden aard op de meest uiteenloopende punten van het front en zonder verdere consequenties. In plaats van gevangenen te maken, wat gewoonlijk het doel is van dergelijke overvallen, zijn gevangenen in handen van den Franschen gekomen Hun mededeelingen zullen wel licht bijdragen tot opheldering van de Duitsche bedoelingen. (Voor de eerstvolgende Raadsvergadering). UITBREIDING U.L.O.-SCHOOL. Het Bestuur der Vereeniging voor Christe lijk Uitgebreid Lager Onderwijs, verzocht den Raad medewerking te willen verleenen tot den uitbouw met 2 lokalen van het school gebouw Westwal 34b, alhier. Uit de door het bestuur overgelegde stukken blijkt, dat door dezen bouw de oude rijwielbergplaats ver plaatst moet worden, terwijl tevens betege ling van het schoolterrein noodzakelijk wordt geacht. Zooals bekend, bevat het tegenwoordig ge bouw 5 lokalen, terwijl binnen afzienbaren tijd de school recht zal hebben op de rijks vergoeding van 7 leerkrachten, immers het gemiddeld aantal leerlingen bedraagt over dit jaar 175, terwijl de grens ligt bij 181. Gedurende eenige jaren maakt deze school gebruik van een lokaal B, terwijl ook les wordt gegeven aan de candidaten voor het B-diploma in het kamertje van het hoof dder school. Waar destijds niet met zekerheid te zeggen was hoever ede toenemende belang stelling voor het uitgebreid onderwijs zou gaan, is voorloopig de geschetste oplossing gevonden, maar nu de feiten hebben aange toond, dat de uiterste grens van de belang stelling nog niet bereikt is, dient de expansie mogelijk gemaakt te- worden. Het splitsen van een school in 2 gebouwen is niet in het belang van het onderwijs. B. en W. zijn, evenals het bestuur dier school, van meening, dat de bestaande toe stand, vooral nu bijna de grens bereikt is, waarop de school recht heeft op de rijksver goeding van 7 leerkrachten, niet langer be stendigd kan blijven. Aangezien B. en W. van meening zijn, dat deze aanvrage de normale eischen aan het onderwijs te stellen niet overschrijdt, geven zij den Raad in overweging de gevraagde medewerking te verleenen. SPEELPLAATS CHR. SCHOOL. Het Bestuur der Vereeniging voor Christe lijk Lager Onderwijs in deze gemeente ver zoekt den Raad medewerking te willen ver leenen voor slootdemping aan de Zuidzijde der school aan den Westwal, betegeling van het terrein, het bouwen van een rijwielberg plaats en verdere bijkomende werkzaam heden. Deze aanvrage is een uitvloeisel van het verzoek van het bestuur der Christelijke School voor U.L.O. inzake den bouw van 2 lokalen. Voor den bouw der 2 lokalen en het verplaatsen der rijwielbergplaats heeft het bestuur van laatstgenoemde school grond noodig en nu is de mogelijkheid uitgesloten, dat het dezen op andere wijze kan krijgen dan van het bestuur der Christelijke Lagere School. Dit laatste is bereid hiervoor grond af te staan maar als compensatie vraagt het_ ver grooting van het verkleind speelplein door demping en betegeling van de aan de Zuid zijde van het gebouw loopende school voor zooverre deze aan de gemeente in eigendom toebehoort. Daar de aanvrage de normale eischen aan het onderwijs te stellen, niet overschrijdt, geven B. en W. den Raad in overweging de gevraagde medewerking te verleenen en den gevraagden grond na demping der sloot aan de vereeniging in eigendom over te dragen. Eet nu mosselen. Onder auspiciën van het Centrale Verkoopbureau van mosselen in Nederland is te Den Haag een „mossel-propaganda- demonstratie" gehouden, waarbij voor de vele genoodigden het bereiden en de kwaliteit van mosselen werd duidelijk gemaakt. Naar Reuter te Londen verneemt, zal het koninklijk besluit, waarbij de Britsche oor logsschepen gemachtigd worden de Duit sche exportgoederen in beslag te nemen, Dinsdag a.s. worden uitgevaardigd. Een Japansch protest te Londen, De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken te Tokio heeft medegedeeld, dat de regeering den Ja- panschen ambassadeur te Londen Vrijdag instructie heeft gegeven krachtig te pro testeeren bij de Britsche regeering in ver band met de voorgenomen Britsche repre sailles tegenover het onbeperkte gebruik van mijnen door Duitschland tegen de scheepvaart. De Japansche woordvoerder gaf te kennen dat zijn regeering genood zaakt zou kunnen zijn de gepaste tegen maatregelen te nemen in geval de Japan sche belangen doof de Britsche actie zou den worden geschaad. In hooger beroep. M. K. L., 39 jaar, werkman te Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter te Mid delburg van 10 November 1939, waarbij hij wegens „eenvoudige beleediging van een ambtenaar" en „wederspannigheid tegen de politie" is veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent c. v. d. plassche. O DE NAJAARSHENGSTENKEURINGEN. Nabeschouwing. Lag het oorspronkelijk in onze bedoeling om alleen over de Zeeuwsche hengsten-1 keuringen een nabeschouwing te leveren, bij nader inzien achten wij het voor velen onzer lezers niet van belang ontbloot, dat zij ook op de hoogte worden gebracht met het verloop in de andere afdeelingen. Zoo als reeds eerder gemeld, bevat het keurings boekje in totaal 413 aangiften, waarvan 40, die reeds eerder voor dekking werden goed gekeurd, doch nu enkel aangegeven werden voor deelneming aan de premiekeuring, zoo dat voor de verplichte keuring 373 hengsten overblijven. Ter gemakkelijker oriënteering geven wij hieronder het volgende overzicht. alleen de overgroote meerderheid der be trokken fokkeTs zich door het optreden der nieuwe jury gesterkt voelt, doch dat ook de vakpers vrijwel algemeen ons oordeel onder- sreept, met uitzondering van „De Nieuwe Veldbode", welks verslaggever nog al dikke woorden uit zijn pen laat vloeien. Deze zijn echter zoo tegenstrijdig, dat het voor de fokkers vermakelijk zou worden, indien wij "s mans eigen woorden eens tegenover elkaar zouden plaatsen. Slechts één voorbeeld: „Het groote vétérinaire offensief tegen den Neder- Iandschen hengstenstapel is pas in Zeeuwsch- Vlaanderen in zijn vollen omvang ontketend geworden en de gevolgen daarvan, zoowel van destructieven als van constructieven aard, komen geheel voor rekening van hen, die dit systeem hebben doorgedreven zonder de draagwijdte der gevolgen voldoende te Keuringsplaats Ggk. t. na. Afg. Uitg Voorg. Afw. Aang. Opgen. Niet Ogn. 1940 1943 Zevenbergen 's-HertogenboscK 21 5 7 6 39 10 49 3 No. 14. 15 6 7 3 31 2 33 2 Eist 20 7 4 4 35 "4 39 2 Assen 14 5 8 2 29 29 3 Roermond 16 2 12 5 35 6 41 2 Kattendijke 16 4 8 2 30 12 42 Zierikzee 1 3 6 5 15 5 20 Hulst 21 12 10 43 19 62 5 Oostburg 7 4 4 15 16 31 3 No. 356. Oostburg 15 4 19 8 27 No. 384. T otaal 146 32 72 41 291 82 373 20 3 Uit bovenvermeld staatje ziet men, dat er van de 373 voor de verplichte keuring aan gegeven hengsten 82 afwezig zijn gebleven, zoodat 291 hengsten werden voorgebracht, waarvan 72 werden afgekeurd en 41 uit gesteld. In totaal werden 1 78 hengsten goed gekeurd, terwijl 20 hengsten in het Keur- stamboek zijn opgenomen. De 3 niet opge nomen hengsten zijn Belgen, waarvan de jury opname in het Keurstamboek op dit moment niet verantwoord acht. Gaat men de cijfers groepeeren, dan ziet men dat de afdeeling Zeeland alleen 182 aangiften telt, tegen 191 voor alle overige plaatsen, doch minder mooi is weer het feit, dat van de 82 afwezigen Zeeland niet minder dan 60 voor z'n rekening dient te nemen. Assen geeft hier het goede voorbeeld, daar alle 29 aan- gegevenen ook werden voorgebracht. Oost burg met zijn 5824 staat in dit opzicht wel heel zwak. Zooiets bevordert een goede regeling der keuringen allerminst en dient dan ook te verbeteren. Van de opgenomen hengsten zijn 14 dertig-maanders, één Si- jarige, drie 4f-jarigen en één 5-J-jarige, waaruit men de conclusie kan trekken, dat men met een hengst, ouder dan drie jaar, niet veel kans tot opname' heeft, hetgeen niet te verwonderen is, daar voor de uit stelling voor opname allicht een gegronde reden aanwezig is. Tenslotte mogen wij zeggen, dat niet hebben overwogen." Tegenover dezen forsch ingezetten aanval op de nieuwe jury stelt bedoelde verslaggever evenwel de volgende feiten vast: „anderzijds hebben wij respect voor de ruggegraat van de keurings commissie, -die zich in dit moeilijke geval slechts door haar eigen inzicht heeft laten leiden." „In zooverre heeft de nieuwe jury den fokkers aan zich verplicht." Zoo zouden wij nog menige tegenstrijdig heid kunnen aanhalen, doch wij zullen ons hiervan onthouden. Alleen willen wij er dit van zeggen: Vooral de Zeeuwsch-Vlaamsche fokkers hebben zich kostelijk geamuseerd met 's mans domme aaneenrijging van klachten, waarvan hij in hetzelfde artikel de tegenspraak levert. Men is algemeen van oordeel, dat bedoelde verslaggever zelf geen ruggegraat heeft, doch zich op een schande lijke wijze als spreekbuis voor een ander heeft geleend, en dat zijn artikel evengoed met twee hoofdletters kon -xijn onder teekend. Wij kunnen onze nabeschouwing over de gehouden najaarshengstenkeuring dan ook eindigen met het vaststellen van twee heuge lijke feiten: le. De nieuwe jury heeft daad werkelijk getoond ruggegraat te bezitten, en 2e. heeft zij den fokkers aan zich verplicht, doordat zij een hoeksteen heeft gelegd in het fundament, waarop onze trekpaard- fokkerij verder dient te worden opgebouwd. VEERTIG JAAR OUDERLING. YERSEKE. Morgen zal het 40 jaar gele den zijn, dat de heer W. Meijaard het ambt van ouderling der Geref. Gemeente aan vaarde. Na op 26 Nov. 1999 door ds. Jansen van Middelburg te zijn bevestigd, heeft hij al die jaren het ambt onafgebroken waarge nomen. Zeer veel is de gemeente hem dan "ook verschuldigd, voor het vele werk dat hij in dien tijd heeft verricht. Sedert het vertrek van ds. Kersten in Mei 1926 is hij praeses van den kerkeraad, en als zoodanig leidde hij de meeste kerkeraads- vergaderingen alsmede de ledenvergaderin gen. Van enkele personen zag hij de gemeente groeien tot thans ruim 1100 zielen, en wer den kerkgebouwen gesticht te Kruiningen en Wemeldinge, die nog als „station" tot de gemeente te Yerseke behooren. Thans bijna 75 jaar oud, houdt hij nog wekelijks alle cathechesatie's te Yerseke en Wemeldinge. Behalve dat hij voorzitter is van het schoolbestuur van de school der gemeente, heeft hij ook zitting in verschillende com- missie's voor zending etc. Wij twijfelen er niet aan, of het zal hem aan belangstelling niet ontbreken. Ned. Herv. Kerk. Ds. I. P. v. d. Waal te Hengelo (O.) (voorheen teGrijpskerke is beroepen te Apeldoorn. O Notaris R. Batten heeft Donderdag jl. op de Sociëteit De Vergenoeging te Mid delburg, publiek verkocht: Perc. 1. Een huis met erf en tuin aan de Lelies/raat 12 aldaar. Kooper A. Jobse q.q. te Middelburg voor f 3000. Perc. 2. Een huis met erf en tuin aan de Hoogstraat 15 aldaar. Kooper J. C. Moens aldaar voor f '1-700. Perc. 3. Een huis met schuurtje, erf en tuin aan de Breestraat E 58 te Koudekerke Kooper A. Dingemanse aldaar voor f 850. Yerseke. Van 18—25 Nov. Getrouwd: J. C. Hollebrandse 24 j, jm. te Wolphaartsdijk en C. Scheele 21 j. jd. Bevallen: S. Zuijdweg, geb. Poleij z. Overleden: C. Sonke 76 j. echtg. Ch. Everse. (I.C.) Kruiningen. Van 16—23 Nov. Bevallen: M. G. Hoekstra, geb. Valken berg d. (I.C.) Wemeldinge. Van 16—23 Nov. Bevallen; I. Ph. Willemsen, geb. Vetten d. Getrouwd: J. C. Schouwenaar 28 j. jm. en E. Wijnmalen 22 j. jd. Overleden: M. M. I. Meuleman 29 j. echtgen. T. de Roeck. (I.C.) Wissenkerke. Overleden: Th. Duine 82 j. wed. P. J. de Haze; M. J. Bakker 1 j. jm. (Nwsbld.) Kolijnsplaat. Bevallen: J. J. de Regt, geb. Van der Maas d.; C. E. Kleppe, geb. Versluis z. Getrouwd: J. Verburg, 27 j. jm en L. van der Weele 23 j. jd. te Wolfhaartsdijk. (Nwsbld.) O— Goes, 24 Nov. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Breekpeen 1,502, Koolrapen 0,50, Spruiten 818, Uien (stek) 0,601, Roode kool 3, Groene Savoye kool 4—5, Gele idem 2, Witte kool 11,50, Boe- rekool 3,504, Aardappels 2,50, idem drie lingen 1, per 100 kg. Rammenas 1,50, Rapen 0,501, Kroten 1,50, Selderij 0,503,50, per 100 bos, Bloemkool 1,50-10, Andijvie (breed- blad) 0,501,80, Knolselderij 2, per 100 bos. Diversen: Blauwe druiven 1725, per 100 kg, Hazen 22,06, Fazanten 0,71, per stuk. WO 6 Dec. 11 uur in de Abdij te Middel burg, namens Ged. Staten van Zee land: 't verbeteren weg over den Zee dijk van den Stadspolder en van een gedeelte Molenweg deel van den weg Kortgene. Zie Middelb. Crt. 21 Nov. '39.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3