VLAANSCHE KRONIJK RECHTBANK TE MIDDELBURG In bewogen dagen. PANIEKZAAIERS. Eerst met zijn auto tegen een gevel, daarna in een sloot ge- reden. OPVOEDKUNDE. EEN GESTOLEN RIJWIELPLAATJE. GELDEN VAN CONSIGNATIE GOEDEREN VERDUISTERD. Vandaag de tweede verkeersdag- Wat men hoorde en watjnen zag Prijsopdrijving. RADIO-PROGRAMMA Tevergeefs wachtten Woensdag veten op de aankomst in Viissingen van de .Oranje Nassau, die talrijke ge redden van de .Simon Botivar" aan boord bed. Het schip werd echter in Engeland opgehouden en aan net kantoor der Mij. Zeeland werden balangsteilenden per bulletin hiervan verwittigd galeae—aeeaa $11 o Zelfs het alleen maar Franschlezende deel van de Brusselsche bevolking begint, eindelijk in te zien waar de verspreiders van valsche, alarmeerende berichten, bin nen en buiten onze grenzen, heen Willen en hoe zjj de neutraliteitsgedaehte zoeken af te takelen om vreemde belangen te dienen De „Nation Beige", de „Vingtième Siècle", de „Etoile Beige", om maar de voornaamste bladen na „Le Soir" te noe men, hebben in het begin heelemaal niet of zeer slapjes gereageerd op de anti- neutralistische kampagne, waarvan men de draden tot in zekere hoofdsteden van naburige staten zonder al te veel moeite kan volgen. Zachtjes aan hebben zij, in meerdere of mindere mate, partij gekozen voor het landsbelang Als papa Beulemans zich nu maar niet gaat inbeelden, dat het einde van de we reld nabij is, want alleen door ,,la douce France" is het dat de wereld kan blijven draaien. Waar moet het heen als het zoo nog een beetje blijft duren? Wij vragen het ons ook af, zij het dan niet zonder eenige voldoening Weliswaar schrijft de „Ving tième Siècle" dat de Fransche regeering van plan zou zijn den bekenden Parijschen advokaat, mr. Torrès, met den titel van „Commissaire aux informations", den rang van minister van Staat met een budgetje van 3 millioen frank per maand naar Brus sel te zenden, om de Fransche „voorlich ting" wat meer kracht bij te zetten, maar ook dit bericht lijkt ons vooralsnog te on waarschijnlijk Men kan immers in Parijs moeilijk beweren dat de Fransche propa ganda in België ontoereikend zou zijn. Daar zorgen de honderdduizenden exem plaren van de Parijsche kranten, welke hier dagelijks binnenstroomen wel op de gelijke manier voor en bovendien hebben wij hier te Brussel en elders telkens het optreden van Fransche „conferenciers" De heer Torrès kan dus gerust in Parijs blijven. Het is moeite en geld gespaard Een Fransch-Brusselsch weekbladt ge wag makende van de zenuwachtigheid van sommige bewoners onzer hoofdstad door de verspreiding van valsche of opgeblazen berichten teweeggebracht, snelde dezer da gen voor een bloemlezing aan te leggen van den nonsens, die door onverbeterlijke babbelaars wordt uitgestrooid en bij vele lichtgeloovige menschen ingang vindt. Een dergelijke bloemlezing zou niet mogen verloren gaan voor het nageslacht,. Een staaltje van deze paniekzaaierij wil len wij hier onze lezers eens voorleggen. Wij geven net weer in de oorspronkelijke taal, waarin het zich voordeed, dat is in het Brusselsche volksvlaamsch, ook wel „marollen-vlaamsch" genoemd. Het too- neeltje speelde zich af bij de Naamsche Poort, iets over middernacht. Een groep „laat-uitblijvers" verdrong zich om een zichtbaar vrij opgewonden vrouw, die (Zitting van gisteren). DRONKEN AUTOBESTUURDER. De 41-j'arige R. G. A. H„ ambtenaar te Vogelwaarde, was in hooger beroep geko men tegen het vonnis van den kantonrech ter te Terneuzen van 24 October, waarbij hij tot 8 dagen hechtenis en ontzegging mo torrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar, wegens het feit dat hij in dronken staat een auto had bestuurd, was veroor deeld. Als getuige werd gehoord L. J. de Wilde, chauffeur te Hulst, die ook voor den kan tonrechter getuigd had. Hij verklaarde dat hij verd. slingerend naar een auto zag gaan op den avond van den 29sten Mei. Verd. morrelde wat aan het dashboard en stapte toen in een andere auto. Het starten ging niet vlot. Verd. prutste met het contact sleuteltje in het aschbakje rond, maar ten slotte gelukte het den motor op gang te brengen en verd. reed (zonder lichten) weg over de markt en een straat in, slingerend van links naar rechts. Vlak daarop hoorde get. een slag, en toen hij ging kijken, zag hij, dat verd. tegen een gevel was gebotst, maar daarna doorgereden. Een en ander bracht get. tot de conclusie dat verd. in staat van dronkenschap verkeerde. Uit het proces-verbaal bleek verder dat verd. dien dag een vergadering had bijge woond met na afloop een maaltijd, 's Avonds om tien uur vertrok verd. op de voren om schreven wijze. Op weg naar huis reed verd. na de botsing dus met de auto in een sloot. Hij ging toen naar het dichtst bij- zijnde station en wachtte op het terras den morgen af. Toen die was aangebroken, bel de hij een garage op, die de auto uit de sloot haalde. De wagen was nog al geha vend uit al deze avonturen te voorschijn gekomen. Ver. zei erg veel spijt van het gebeurde te hebben, doch vond dat dronken en dron ken twee zijn. De officier van justitie oordeelde dat het feit in de ernstigste omstandigheden ge pleegd was en eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger van verd., mr. Anne Bolle, vestigde er de aandacht op, dat verd. voor de eerste maal iets dergelijks gehad heeft. Er kon van hem niet gezegd wor den dat hij misbruik maakte van sterken drank. PI. vond dat er zeer veel drukte van deze kwestie was gemaat, waarschijnlijk omdat verd. kort te voren aan de Belgische grens een bekeuring van de douaniers had gehad. Verd. was tegen een versperring aangereden en had niet direct zijn papieren getoond toen de douanier daarom vroeg. De zaak was toen geschikt. PI. vroeg verd. een geldboete op te leg gen, daar een hechtenis het leven van verd. luidde vertelde: „De Dosjen (Duitsehers) zijn in Brus sel. Kern ze zelf gezien De woegels (wa gens) van de Dosje Croix-Rouge stoer (staan) bij d Hallepoot (Hallepoort) en dt kanons tege de stoese (statie) van de M;- di. En zoo ging het verhaal voort met eer langen nasleep van belangwekkende bij zonderheden. Een wit gehelmde politiemai wandelde naar het groepje toe, zag gauw wat er gaande was en interpelleerde d opgewonden dame: ,,'k Wil a wel geluuve madammeke, mo wo weunde gij? „Ir de reue du Prince Hérit'er, menier den agent" „Awel, zei de man-van-de-wet, as 't azuu is, peize (denk) ekik dat t tijo is oem noor oes (huis) te goan, want '1; em do sjuust uure (hoore) zegge da den Ingelsman a (uw) stroot g okkupeed heed." Madammeke, op haar beurt door een paniekjacht aangegrepen, vroeg geen ver deren uitleg en holde weg als een beze- tjenei in dei richting van Elsape> de voorstad, waar zij woonde. Deze filisoof in politiekleeren, toonde ook dat de spot, de „zwans", in alle om standigheden,, bij ons, het land van Uilen spiegel, blijft. Het is bedroevend te zien, waarop onze kinderen thans al niet vergast, wor den. Moeders met hun kleinen drommen saam voor de uitstalvensters van sommi ge magazijnen en als men met geduld en gedrang zoover gevorderd is, dat men ook kan zien waarnaar die groote belang stelling gaat, dan wordt het, u te moede en vraagt men zich af welke mentaliteit bezitten deze opvoeders toch. Heele groote étalages zijn met deskun dige hand omgefooverd in volledige slagvelden. De modernste moordwerktuigen vindt men er, slagen worden geleverd, ruiters loopen manschappen omver en vertrap pen ze, ja zelfs ziet men een „vijand" op den grond liggen, zijn handen uitstrekkend om erbarmen, terwijl over hem heen een ander zijn bajonet gereed heeft om toe te stooten. Als dan het publiek niet wijzer is, zou de regeering moeten ingrijpen. Maar wat is van onze overheid op dit gebied te wachten, waar op ministerieel aanschrijven aan de hoofden der scholen te Brussel de schoolkinderen moeten gaan bezichti gen de film „Ceux qui veillent". In deze film wordt gesproken van „notre vail- lante armee" (waarmede bedoeld is het... Fransche leger) en verder: „Wij zullen strijden tot het gevaarlijke en ons steeds bedreigende Duitsche regime vernietigd is." Men kan zich van de bezwaren tegen deze anti-neutrale uitingen natuurlijk af maken met te zeggen: het is een Fran sche film, wij zeggen dat niet. Maar veel erger dan dat alles is het dat onze kleintjes deze rolprent moeten zien, welke vol is van verheerlijking van de gruwelijkste vernielingswerktuigen. In zijn werkje „De Opvoeding tot Vol maaktheid" schreef de onlangs overleden Vlaamsche opvoedkundige Edward Pee- ters: Volmaaktheid in de opvoeding? Dui zenden kinderzielen worden door duizen den opvoeders vergiftigd! misschien wel voor altijd bederven zou. De intrekking van het rijbewijs zou verd. even eens zeer dupeeren, daar hij 11 km van zijn werk af woont. Uitspraak heden over 14 dagen. De 28-jarige A. M. H.-de G. te Zuidzande stond terecht wegens diefstal van een rij wielplaatje, toebehoorende aan C. v. d. Wal- le, huisvrouw van A. Dierikckx. Deze werd als getuige gehoord en deelde mee, dat zij in Augustus een nieuw belastingplaatje had gekocht en haar dochter daarmee en met haar fiets naar den rijwielhandelaar F. Gij zeis had gestuurd. Deze sloeg aan den" ach terkant van het plaatje met een spijker den naam van get. in spiegelschrift en bevestig de het toen in een kokertje aan den stuur stang. Get. gebruikte de fiets eenigen tijd en kwam toen in den loop van September tot de ontdekking, dat het plaatje verdwe nen was. Enkele weken tevoren had get. de fiets ter reparatie aan den rijwielhande laar gegeven, en daarop had verd. haar eigen fiets geleend, zonder plaatje. Verd. zei dat uitgeleend te hebben. Verd. hield vol het plaatje zelf in Oost burg gekocht te hebben en aan den achter kant haar naam er in geslagen te hebben met een spijker en een schroevendraaier. Op het plaatje dat als corpus delicti op de groene tafel lag, waren nog flauw de letters A. v. d. H. W. te onderscheiden. Verd. gaf hier een fantastische verklaring van, o.a. de W. zou beteekenen West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De rijwielhandelaar F. Gijzeis was even eens als getuige opgeroepen en bekeek het plaatje zorgvuldig. De letters waren op precies dezelfde wijze ingeslagen als waar op hij het altijd deed, maar er was onge twijfeld aan geknoeid. De W bestond uit 2 elkaar kruisende V's, zooals hij ook altijd de W schreef. Er stonden letters bij die van de zijne afweken. De volgende getuige was een schoonzus ter van verd., op haar verzoek gekomen. Deze wist niets anders te verklaren, dan dat zij eens met haar schoonzuster gefietst had en dat toen beiden een plaatje gehad hadden. De officier van justitie was van oordeel dat, ondanks de ontkentenis van verd., het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen was en eischte 1 maand gevange nisstraf. Uitspraak heden over 14 dagen. De 41-jarige P. v. d. L., winkelier te Viissingen, had zich met zijn vrouw te ver antwoorden wegens oplichting. Zij zouden in de jaren 19361939 ongeveer 1100 ver duisterd hebben ten nadeele van S. Wolf, die hun manufacturen in consignatie gege ven had om te verkoopen. De opbrengst hadden zij echter gedeeltelijk zelf gehou den. Deze zaak werd enkele weken geleden voor den politierechter behandeld. De offi cier van justitie, die zeide uiterste clemen- „Och, agent, wat kan dat schelen, fietsen zonder rem of bel! Ik rijd kalm en als 'k moet remmen, rem ik met m'n voeten wel! En m'n bel? Die heb 'k verloren, maar ik heb toch nog een mond!? Kijk, als ik signaal moet geven, fluit ik dat wel even rond!" Dit kreeg men vandaag te hooren, dit kreeg men vandaag te zien. Zóó speelt men met eigen leven en dat van and'ren bovendien! Veel, nog veel meer grove fouten zijn vandaag geconstateerd. Alle soorten weggebruikers, ook de fietsers, doen verkeerd. Let eens op, hoe weinig fietsers rijden, zooals het behoort. Merk eens op, hoe menigeen zich aan gebod noch regel stoort. Daarom werd vandaag gewaarschuwd. De politie was clement, want zij bedenkt, dat u onthoud dit! voor verbetering vatbaar bent! Wees haar dankbaar, tóón u dankbaar, toon, als u een fiets berijdt, dat u gaarne helpt bevorderen de verkeersveiligheid! Vereeniging voor Veilig Verkeer. tie toe te passen, eischte 3 maanden gevan genisstraf, waarvan 2 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. De politierechter verwees de zaak naar de meervoudige kamer, waar zij heden voor kwam. Er had een consignatie-contract bestaan tusschen verd. en S. Wolf. Van alle ver kochte goederen werd een factuur opge maakt. In het begin ging alls goed, doch van eind 1937 begon verd. gelden achter te houden. Toen S. Wolf het eens nare kende bleek de totale som ruim 1100 te bedragen. Het geld was in de huishou ding verbruikt; de jaren 1937 en '38 waren zeer slecht geweest. De verdachten waren begonnen het be drag met kleine beetjes af te betalen, ge middeld 1,50 per week, zulks op voor stel van S. Wolf zelf. Tot op deze week hadden zij dit volgehouden. „Het zal lang duren op die manier", merkte de president op. De officier van justitie meende, dat bei de verd. gelijk schuldig aan de ten laste gelegde verduistering waren. Spr. eischte 4 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd en bijzondere voorwaarden. De winkelier deed nog een goed woordje voor zijn vrouw en beriep zich op de slechte tijden. Uitspraak heden over 14 dagen. In de middagzitting hadden zich vijf per sonen te verantwoorden wegens overtre ding van de prijsopdrijvingswet. De 43-jarige C. F. N., grossier in kaas te Sas van Gent, had 2 bolletjes Edammer kaas 40+ verkocht voor 70 ct. per kg, ter wijl hij ze ingekocht had voor 55 cent. Verd. legde uit dat het in dit geval geen abnormale winst was. De afnemer was n.l. eigenaar van een café en de leverancier was zedelijk verplicht er een kleine verte ring te maken wanneer hij de waren kwam afleveren. Hjj had er dus elke 14 dagen een paar dubbeltjes onkosten aan. Daarom leverde hjj andere menschen de kaas tegen een specialen prijs. Bovendien waren sindsdien de prijzen ge stegen. Op 22 September stond de kaas ge noteerd op 57 ct., op 29 September 68 cent. De officier van justitie was van meening, dat het glaasje bier geen factor was die in den prijs van de kaas verdisconteerd mocht worden. Alleen de kosten mochten worden verrekend. Spr. eischte 25 subs. 10 dagen hechtenis. Verd. hoopte dat de rechtbank recht vaardig zou zijn. De president zei dat de zaak onderzocht zou worden wat betrof de inkoopskosten. C. J. J., 27 jaar, groentenkoopman te Haamstede, leverde aardappelen aan de mi litairen. Hij kocht ze op bons van den me nagemeester van een landbouwer voor 3 per 100 kg en verkocht ze voor 4. Toen de landbouwer zijn prijs verhoogde op 3.50 per 100 kg, bracht verd. de zijne op 5, terwijl hij beweerde dat zijn inkoopsprijs 1 hooger was geworden. De menagemees ter vond het erg veel, onderzocht de zaak, ZONDAG 36 NOVEMBER. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. 8,30 NCRV. 9,30 KRO. 10,00 Nederland- sche Evangelische Vereeniging. 11,30 KRO. 5,00 NCRV. 7,45—11,15 KRO. 8,30 Morgenwijding. 9,30 Gram. ÏO.OO Ned. Herv. Kerkd. 11,30 Gram. 12,15 Causerie. 12,35 Gram. 12,45 Ber. ANP. 1,00 Boek- bespr. 1,20 Rococo-octet. (1,351,45 Gram.) 2,00 Vragenbeantw. 2,45 Gram. 3,00 Piano. (3,25—3,35 Gram.) 3,50 Gram. 4,05 De Meesterzangers. 4,20 Gram. 4,30 Zieken- halfuurtje. 4,55 Gram. 5,00 Gew. muz. (gr. pl.). 5,50 Geref. Kerkdienst. Hierna: Gew. muz. (gr. pl.). 7,45 Ber. 7,50 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 KRO-ork. en KRO-Melodisten. 9,45 Radiotooneel. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Epiloog. 11,0011,15 Esperanto. HILVERSUM H. 301,5 M. 8,55 VARA. 12,00 AVRO. 5,00 VPRO. 5,30 VARA. 6,30 VPRO. 8,00—12,00 AVRO. 8,55 Gram. 9,00 Ber. 9,05 Tuinbouwhalf- uurtje. 9,35 Gram. 9,45 Causerie. 10,00 Ber. Baeh-cantate. 10,25 Gram. 10,40 Declama tie en gram. 11,00 VARA-Kinderkoor. 11,30 VARA-Harmonie-ork. 12,00 Causerie. 12,25 Omroepork. 12,45 Ber. ANP., gram. 1,00 Omroepork. 1,30 Causerie. 1,50 Orgelspel. 2,002,27 Boekenhalfuur. 2,30 Concertge- bouw-ork. en solist. (Om 3,30 Schilderij- bespr.). 4,45 Luistervinkenkoor (opn.). 4,55 Sportber. ANP. 5,00 Gesprekken met luis teraars. 5,30 Kinderuurtje. 6,00 Sportpraat- je. 6,15 Sportber. ANP., gram. 6,25 Toe spraak. 6,30 Lezing. 7,00 Ned. Herv. Kerk dienst. 8,00 Ber. ANP. 8,20 Utrechtsch Sted. ork. en solisten. 9,20 Toespraak. 9,25 Gram. 9,30 Radiotooneel. 10,00 AVRO-Amuse- mentsork., Melody Sisters en gram. 11,00 Ber. ANP; AVRO-Dansork. en soliste. 11,40 12,00 Gram. ENGELAND 391 en 449 M. 12,10 London Palladiumork. 1,00 Causerie. 1,20 Ber. 1,30 Piano. 2,00 Koperork. 2,35 Voor tuinlief- hebbers. 2,50 Orkestconc. 3,50 Radiotoo neel. 4,20 Ber. 4,35 Causerie. 4,55 Geraldo's ork. 5,35 Kinderuurtje. 6,20 Ber. 6,35 No- velty-septet en solisten, 7,05 Muziekwecjstr 7,40 Viool en piano. 8,15 Kerkdienst. 9,00 Liefdadigheidsoproep. 9,05 Kamermuz. 9,20 Ber. 9,35 Theaterork. 10,35 Radiotooneel. 11,05 Epiloog. 11,15 BBC-ork 11,50 De Boulevard Players. 12,0012,35 Ber. RADIO-PARIS 1648 M. Geen opgave ont vangen. en kwam tot de conclusie dat de groenten- koopman hem oplichtte. Deze kreeg zelfs nog 1 extra vergoed voor het schillen van de aardappelen; verd. had n.l. electri- sche schilmachines. Hij vond deze vergoe ding nog te laag. Verd. ontkende te hooge prijzen te heb ben gevraagd. Hij wilde echter liever za ken doen met den eenen menagemeester dan met de andere. De officier van justitie leidde daaruit af, dat de een meer geneigd was veel te betalen dan de ander. Eisch 50 boete of 20 dagen hechtenis. Verder stond nog terecht de 38-jarige winkelier D. J. v. d. B. te Arnemuiden, die begin October bruine suiker had verkocht voor 80 cent per kilo, terwijl hjj het voor heen voor 54 cent deed. De prijs van de bruine suiker was niet gestegen. De echt genoot van een der vrouwen die de suiker gekocht hadden, was werk van de zaak gaan maken. Verd. wist van deze plotselinge verhoo ging geen aannemelijke verklaring te ge ven, hij zei dat het een vergissing was ge weest. De officier van justitie achtte deze ver klaring niet zeer aannemelijk en eischte 25 of 10 dagen hechtenis. Tenslotte had het echtpaar L. T., win kelier te Middelburg, zich eveneens wegens prijsopdrijving te verantwoorden. (De vrouw was niet verschenen.) Zij hadden in September 18 klosjes garen verkocht voor 40 cent per klosje. Verd. zei dat hij in September gebrek had gehad aan klos jes garen, waarop hij 18 klosjes gekocht had bij een winkelierster in Oostkapelle voor 30 ct. per stuk. Hij meende dat 10 cent geen abnormale winst was. Vroeger werden de klosjes ingekocht voor 20 a 22 cent per stuk. De president zei dat het van het stand punt van de koopers wel veel was. De officier van justitie eischte tegen bei den 12.50 of 5 dagen hechtenis. Uitspraak op Vrijdag 8 December. KEULEN 456 M. 5,20 Havenconc. 7,40 Gram. 8,35 Gevar. progr. 9,35 Volksliede ren. 10,35 Ork. en solist. 11,20 Concert. 1,35 Gram. 3,20 Verzoekconc. 7,5012,20 Zie Deutschlandsender om 7,35. BRUSSEL 322 en 484 m 322 M. 9,00 Gram. 10,20 Gevar. progr. 11,35 Carillon. 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Los Companeros-ork. 1,502,20 en 2,50 Gram. 3,35 Zang en piano. (4,05—4,20 Gram.). 5,50; 6,20; 7,20 en 7,35 Gram. 8,20 Bont progr. 10,30 Gram. 11,20- 12,20 Dansmuz. (gr. pl.) 484 m: 9,00 Gram. 10,20 Gevar. Belgisch progr. 11,20 Arbeiders-Harmonie-ork. van Verviers. 11,35 Gram. 12,05 Viool. 12,35 Gram 12,50 en 1,30 Dansorkest en soliste. 1,552,10 en 2,50 Gram. 3,05 Symphonie- ork. en solist. 4,20 Gram. 4,35 Cello en piano. 5,20 Music-Hall-progr. 7,15 en 7,35 Gram. 8,20 Uitz. voor soldaten. 8,50 Radio orkest. 9,20 Radiotooneel. 10,05 Radio-ork. 10,30 Dansork. 11,20-12,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,35 Barnabas von Géczy's ork. 8,20 Berlijnsch Philh. ork. 9,20 Ber. 9,50 Ork. en- koor, koor Badische Staatstheater te Karlsruhe en solisten. 11,20 Ber. Hierna tot 12,00 Nacht concert. MAANDAG 27 NOVEMBER. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. NCRV-Uitz. 8,00 Ber. ANP. 8,05 Schriftlez., Meditatie. 8,20 Gram. (9,309,45 Gelukwenschen). 10,30 Morgendienst. 11,00 Chr. lectuur. 11,30 en gram. (Om 12,45 Berichten ANP.) 2.00 Voor de scholen. 2,352,55 Gramo- foon. 3,00 Causerie. 3,30 Gram. 3,45 Bijbel- Gram. 3,00 Causerie. 3,30 Gram. 3,45 Bijbel lezing. 4,45 Gram. 5,15 Kinderuur. 6,15 Gram. 6,30 Vragenuurtje. (7,007,15 Ber.) 7,45 Gram. 7,55 Toespraak. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Orgelconc. 9,00 Lezing. 9,30 Utrechtsch Sted. ork., Christ, oratoriumvereen. Hilver sum en solisten (opn.). 10,15 Ber. ANP., actueel halfuur. 10,45 Gram. ca. 11,50 12,00 Schriftlezing. HILVERSUM II SOLS M. -n» lm-£ rxr Alg. Progr., verzorgd door dé AVRO. 8,00 Ber. ANP., gram. 9,00 Verkorte ope ra „La belle Hélène" (opn.). 10,00 Morgen wijding. 10,15 Gew. muz. (gr. pl.). 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Ensemble Secoo. 11,00 Causerie. 11,10 Ensemble Secco. 12,00 AVRO-Aeolianork. 12,45 Ber. ANP., gram. 1,00 Sylvestre-Trio. 1,45 Gram. 2,15 Om roepork. en soliste. 3,003,20 Declamatie. 3554,10 Gram). 4,30 Disco-causerie. 5,30 AVRO-Dansork. en soliste. 6,00 Orgelspel. 6,15 AVRO-Amusementsork. en solist. 7,00 Piano. 7,35 Causerie. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Concertgebouw-ork. 9,15 Gram. 9,30 Gezelle herdenking en gram. 10,00 Orgelspel. 10,15 Twilight Serenaders. 11,00 Ber. ANP. Hier na tot 12,00 Jascha Trabsky's Dansork. ENGELAND. 391 en 448 m. 12,29 Or- kestcon. 1.00 Uit Nederland; Lichte muz. 1,20 Ber. 1,302,20 BBC-Harmonie-ork. 3,20 Dansmuz. 3,50 New Aeolian Players. 4,20 Ber. 4,35 Gevar. progr. 5,20 Kinder halfuur. 5,50 De Entr'acte Players. 6,20 Ber. 6,35 Radiotooneel. 7.00 Kamermuz. 7,20 Mededeelingen. 7,40 Caravan Players. 8,00 Causerie 8,20 Variété-progr. 9,20 Ber. 9,35 Actueele causerie- 9,50 BBC-ork. 10,35 Ra diotooneel. 11,05 Cabaret. 11,35 Dansmuz. 12,20—12,35 Ber. RADIO-PARIS 1648 m. Geen opgave ont vangen. KEULEN. 456 m. 5.50 ork. 7,40—8,50 Gram. 9,30 Klarinet, hoorn en fagot. 10,50 Gram. 11,20 Conc. 12,20 Leo Eysoldt's ork en soliste. 1,35 Pop. conc. 2,20 Literair-mu- zikaal progr. 3,20 Gram. 5.00 Folkloristisch progr. 5,20 Pop. conc. 7,3512,20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 332 en 484 m. 832 m: 12,20 Gram. 12,51 en 1,30 dansork. 1,50— 2,20; 5,20 en 6,50 Gram. 7,20 Piano. 7,35 Gram. 8,20 Uitz. voor soldaten. 8,50 Cabaret. 10,30—11,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Max Alexys' ork. 1,502,20 en 5,20 Gram. 5,35 Cello. 6,05 Gram. 6,35 Piano, met toel. 7,00 Gram. 8,20 Uitz. voor soldaten. 8.50 sym- phonie-ork. en solist. 10,05 en 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.35 Bonte avond. 9,20 Ber. 9,50 Kamermuz. 10,20 Politiek overz. Hierna: Conc. 11+ Ber. Hierna tot 12,20 Nachtconc.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 10