Instantine Anfyut/ w<7 STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE PU ROL 't is von »Rayeb« PREDIKBEURTEN moderne pijnstillende middel (Ingez. Med.) MIDDELBURG H.M. passeerde tweemaal Zeeland's hoofdstad. WEERBERICHT GOES Het bezoek van H.M. de Koningin. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG. 1,88% 1,88% WALCHEREN ZUID-BEVELAND NOORD-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen -ij: Aan den trein, die van Middelburg te 10,02 naar Vlissingen vertrekt, was ach teraan een der nieuwste eerste en tweede klasse rijtuigen der N.S. gehaakt en deze deed heden dienst voor H. M. de Konin gin en Haar gevolg De landsvrouwe, die in alles Haar hooge taak vervult op een niet genoeg te waardeeren wijze, kwam niet bij uitbundig feestbetoon naar Zee land. Zij ging zich in deze ernstige tijden er van overtuigen, dat ook op Walcheren en Zuid-Beveland de Nederlandsche dienstplichtigen gereed staan om als het wat God verhoede noodig mocht Zijn, het dierbaar vaderland tegen vreem de indringers te beschermen Het was niet voldoende doorgedrongen, dat het mogelijk zou zijn, dat men een glimp van de vorstin zou kunnen opvan gen bij het passeeren van het station al hier. Daarom bleek ook de maatregel van het niet verstrekken van perronkaartjes ten slotte overbodig De enkelen, die op het perron waren en vooral zij, die als wij juist stonden, waar het rijtuig van de Koningin stil hield, zagen Haar staan de in den ingang van een der coupé s, waar deze aansluit bij den gang. H. M. dankte met een vriendelijke knik voor de Haar gebrachten groet, toen de trein naar Vlissingen door reed. Na het bezoek aan Vlissingen passeer den de Koninklijke en militaire auto's juist te 12 uur komende van den Blauwendijk de Stationsbrug om via den Kanaalweg in de richting Nieuwland en verder naar Goes door te rijden Het was zoo goed als aan niemand, be halve dan de politie bekend dat H. M de Koningin per auto zou passeeren en het aantal personen, die Haar naast den op perbevelhebber en met Haar adjudant in een, door een auto met marechaussée voorgeganen hofauto, hebben kunnen be groeten, was maar zeer gering Maar deze personen hebben dan ook allen een groet van H. M als blijk van dank mogen aan vaarden. Moge Zeeland's hoofdstad de landsvrouwe spoedig in voor de wereld en in het bijzonder voor ons vaderland bete re tijden terug zien om dan te getuigen van de groote aanhankelijkheid, die heel de bevolking Haar toedraagt DE AVBO OP STAP MET SNIP EN SNAP. Een eivolle zaal valt van de eene lachstuip in de andere. Weet U wat de slappe lach is? Nooit van gehoord? Dan bent U gisteravond niet in het Schutershof geweest, waar U er vast en zeker mede kennis gemaakt had. Had U er zelf al niet aan gelaboreerd, U had ten minste de verschijnselen bij anderen kunnen waarnemen. Zoo b.v. de juffrouw naast ons, die op een gegeven moment verbijsterd vast stelde dat ze niet meer lachen kon. Ze had zich om zoo te zeggen een indigestie gela chen en zoo waren er meer. Zij cultiveerden binnenpretjes. Deze categorie zwom in een pleizier, dat van het gezicht af te lezen was En dat alles ondanks de narigheid, die een overvolle zaal met dicht opeen staande stoelen medebrengt, waardoor velen slechts iets zien konden door hun hals in allerlei kronkels te verdraaien. Wat de aanleiding voor deze vreugde stemming in dezen somberen onheilstija was? Dat was of liever dat waren de eerste rangs artisten, die de Avro dit jaar een tournée door ons land laat maken en die tezamen de revue „Wij brengen vroolijk- heid" van den auteur Jacques van Tol tot een éclatant en artistiek succes maakte. Het is geen geringe verdienste dat men er in geslaagd is een revue te brengen, die ar tistiek volkomen verantwoord is, zonder dat het tempo er onder lijdt. Zij bestond uit een proloog, gevolgd door 19 tafereelen. Teveel dus om volledig te memoreeren. Overbodig trouwens, daar de afwezigen toch een te eenenmale tot onvolledigheid gedoemd beeld van het vertoonde zouden krijgen en de aanwezigen Stars", een modern ballet, dat geheel in de sfeer bleef, zoo wat costumes als distinctie betreft. Voor ons land werkelijk iets bij zonders, deze goed-getrainde troep meisjes. Tenslotte was er nog een „Nederlandsche Deanne Duibin", Nelly Burbach, die ver dienstelijk de aan dezen naam verbonden verplichtingen nakwam. Het spreekt vanzelf dat zulk een select gezelschap over een prima orkest beschikt. Het staat onder leiding van Pim de La Fuente en heeft zich uitstekend geweerd. De heer W. Vogt, directeur der Avro, zeide in zijn openingswoord dat avonden als deze de bedoeling hebben den band tusschen luisteraars en Avro nauwer aan te haléb, waarbij hij er op wees dat de Avro de om standigheden ten spijt nog steeds groeit en thans 207,000 leden telt. Het kan niet an ders of deze avond heeft aan zjjn doel be antwoord. Zoolang de televisie nog utopie blijft, zullen de luisteraars gaarne op deze wjjze met de artisten, waarnaar zij week in week uit luisteren, kennis maken. Zijn zij van dit formaat, dan valt deze kennisma king altijd mede. Dat is tenminste onze on dervinding. A.N.T.B. FILMAVOND. Voor een goed bezette zaal van „De Gouden Poorte" had gisterenavond een filmavond plaats, uitgaande van den Alg. Ned. Typografenbond. De avond begon met een tweetal films, waarvan een kleurenfilm, getiteld Mei als bijzonder mooi kan worden gekwalificeerd terwijl de film Pastei, een klucht, slanade op het grafische vak, de lachspieren los maakte. Hierna is den voorzitter van de afdeeling Vlissingen dank gebracht voor zijn groote toewijding aan de bondszaken. De hr. Ponstein, hield een rede over de solidariteit en herinnerde er aan, wat in het grafische bedrijf door aller samenwer king aan verbeteringen tot stand is ge komen. Het oudste lid der afdeeling bood den afdeelingsvoorzitter, den heer J. P. Goeman, met toepasselijke woorden na mens de leden een geschenk aan, ter ge legenheid van zijn zilveren jubileum als be stuurslid der afdeeling. Als slot werd de film, „ANTB-flitsen" vertoond, welke een blik-geeft op het le ven in het Tfoelstra-oord te Beekbergen, tijdens het verblijf aldaar van een aan tal oude leden van den Bond. Daarna kijk jes in enkele bedrijven, waarna verschil lende andere deelen uit de geschiedenis en het heden van het bondsleven en de be reikte resultaten, als verbindend verkla ring en werkloosheidsverzorging de film besluiten. De voorzitter heeft tenslotte allen, die medewerkten, daarvoor dank gebracht. Verwachting tot morgenavond: DE BELT: Betrokken tot zwaar bewolkt en vooral aanvankelijk nog regen, later op klarend, verdere stijging van temperatuur, matige tot zwakke wind, aanvankelijk uit eenloopend, later weer N.W. UKKEL: Matige tot vrij sterke wind uit Z.W. tot W. of N.W., nog eenigen tijd be trokken en nevelig, met regen op vele plaatsen, daarna opklaringen. Op het einde van den nacht nevel of mist, geleidelijk stijging van temperatuur. Za. 25 Nov. Zon op: 7 h 38; onder: 15 h 55. Licht op: 16 h 25. Maan op: 15 h 24; onder: 5 h 39. V.M. 26 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. November. Vrijdag 24 11.37 5.44 18.14 Zaterdag 25 0.02 12.15 6.25 18.53 Zondag 26 0.36 12.48 7.04 19.30 Westkapelle is 28 min. en Domburg 2. min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. November. Vrijdag 24 1.05 13.22 6.55 19.13 Zaterdag 25 1.48 14.04 7.35 19.51 Zondag 26 2.28 14.42 8.10 20.25 H. M. de Koningin en haar gezelschap ar riveerden tegen half een te Goes waar H. M. in haar eigen restauratiewagen die op het veilingsterrein gerangeerd was, de lunch gebruikte. Te half twee vertrok H. M. met haar gevolg weer per auto in de richting van Kloetinge. Eenige honderden menschen waren bij de aankomst en het vertrek van H. M. aanwezig. Vriendelijk nijgend dankte de Koningin voor de toe juichingen. AUTOBOTSING. Gistermiddag had op den hoek van het Remmellandplein een botsing plaats tus schen een uit Brabant komende auto en een auto van de fa C. M. Schipper alhier Een der auto's reed tegen de omrastering van één der tuintjes en vernielde deze. Beide auto's waren vrij zwaar beschadigd Voor de inzittenden liep het ongeval af met eenige lichte ontvellingen. De politie maakte proces-verbaal op. Bijwiel ontvreenyl. C K alhier deed bij de politie aangifte van de vermissing van een rijwiel, dat hij een week geleden in een schuurtje stal de. Gisteren bleek het spoorloos verdwe nen te zijn Een onderzoek wordt inge steld. Amsterdam 1936-3% 8685% Zeeuws. Hyp. B-3% Cities Service Cy. P. 1958 5 53%—53% A Amsterd. Bank 9493% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 312312% A De Schelde N.B. 4040 C Am. Smelt en Ref. 39%—40% A Houth. Alberts 68%68% C Chesapeake en Ohio 33% C Pref. Kansas C.ty South 15%15% C Union Pac. Rr. 79%79% Ned. 38 1000-3 85%—86 O. Indië 37 1000-3 84%—85% A Koloniale Bank 163161% A N.I. Hbk. 600 104%—102 C Ned. H. M. 1000 86—85 A v. Berkels Pat. 30 C Calvé-Delft 67%—66 A Lever-Bros Unilever 98%97%-98% A Philips Gem. B. afg. 131%—131% C Am. Car Foundry 24%24%-% C Anaconda Cop. 25%25%-% C Bethlehem St. 61%—62%-63 C Kennec Copper 30%31-% C Rep. Steel 18%—18%-% C U. States St. C. 51%—51%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 259—258%-57 C Contin. Oil Cy. 18—18% C Phillips Petr. Comp. 3030 C Shell Union O.C. 10%—10%-% C Tide Water Ass. Oil 8%9-8% A Ned. Scheepv. U. 103%—103%-04% A HV. Amsterdam 381%—381-80% A Java Cult. Mij 235235 A NI Suiker U 229—227% A Deli Batavia 111%—110%-09% C Deli Mij. 1000 157%—152-54 Amerika Markt Obl.Markt Suiker Wettig Rubber Koninkl. Philips Tabak -- Industrie Schepen gedeponeerd.) A Senembah 129%128% C Baltimore en Ohio 5%5% C Southern Pac Cy. 12%12% A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 195%—196-94% A Deli-Bat Rubb. 155%156% A Hessa Rubber 110%109 A Serbadjadi SR. 102-103-04 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 7,37 7,35% Berlijn 75,50 75,60 Parijs 4,18 4,17 Brussel 31,20 31,15 New-York ARNEMUIDEN. De collecte van het Al- meen Steuncomité bracht f 43,98 op. YERSEKE. Wij waren in de gelegenheid om in verband met het 50-jarig jubileum van de afd. Yerseke van het Leger des Heils, enkele vragen te stellen aan één der oudere voormannen, die ons in dezen gaar ne van dienst was. Op onze vraag „Hoe was het begin" be trok het gezicht van onze zegsman, en hij vertelde hoe ontmoedigend dit was ge weest. Toen op den 28en November 1889 de eerste samenkomst werd gehouden,, stuitte men direct al op grooten tegenstand, daar de Legerarbeid door velen niet werd begre pen, en verschillende malen is het gebeurd dat de politie er aan te pas moest komen, doordat er relletjes in 'de samenkomsten voorkwamen. Maar gelukkig is dit in den loop dér ja ren ten goede gekeerd. Toen wij onzen zegsman vroegen, hoe hij de toestand thans zag, antwoordde hij dat haar arbeid nu zeer door de burgerij wordt gewaardeerd, en dat gevallen als hiervoor zulk een opsomming niet van genoemd tegenwoordig nooit meer voorko- niet meer herkiesbaar was, de heer A. On- derdijk werd gekozen. Tot lid van de commissie tot nazien der rekening werd aangewezen den heer P. Dekker. Besloten werd ook dezen winter een pro- paganda-avond te organiseeren en zoo dit mogelijk is ook een avond voor de mili tairen. noode hebben om zich alles te kunnen herinneren. Volstaan wij dus met een ver melding van de tableau de la troupe, ge naamd De Nederlandsche Revue, onder di rectie van René Sleeswijk. Voornaamste medewerkers: Willy Walden en Piet Muy- selaar, o.a. in hun succescreatie van de da mes Snip en Snap, die de zaal lachstuipjes aan den loopenden band de juiste defini tie van „slappe lach" bezorgde. Beide artisten bleken echter nog heel wat meer in hun marsch te hebben, dan rodde len. In vele korte scenes „black-outs" heeten die hebben zij ons kostelijk ver maakt, uitstekend geassisteerd door Gerard Walden en Hilde Alexander, die hun be roemden kunstbroeders naar de kroon sta len. Veel was op de mobilisatie afgestemd en met vele daaruit voortvloeiende toestan den werd op een genoegelijke wijze den draak gestoken. Eensgezind heeft de zaal de bekende liedjes van de hamsterkoe en het met prikkeldraad beschermde hartje van Blonde Mientje meegezongen. En dan was het optreden van de drie ne gerzangers „The Harmony Kings" een pret tige verrassing, waaraan de tooneelaanklee- ding, die trouwens heel den avond door bij zonder goed verzorgd was, niet weinig me dewerkte. Deze zwartjes zijn met recht „ras-artisten. Een geheel ander genre lied jes bracht de tenor Jean du Bela, die het uitbundig auditorium tot aandachtig luiste ren wist te brengen en telkenmale dankba re ovaties oogstte. Dit was niet minder het geval met „The Murilloff Select Avro men. Door geloof, vertrouwen en moed hebben onze Heilssoldaten een mooi stuk geestelijk werk tot stand gebracht, dat volgende week in het teeken der belangstelling zal staan. Het optreden van Lode van Gent voor de militairen heeft men wegens onvoor ziene omstandigheden tot nader order uit moeten stellen. Zondag zal in den avonddienst der Geref. Gem. het 40-jarig ouderlingschap van den heer W. Meijaard worden herdacht. WEMELDINGE. Voor het examen: Vak bekwaamheid voor kruideniers, welke te Goes zijn gehouden, slaagde o.a. de heer B. C. van der Maale, alhier. De alhier gehouden collecte ten bate van het Steuncomité 1939 heeft f 64,91 op bracht. Zaterdag en Maandag a.s. zal alhier een collecte worden gehouden ten bate van het Chr. Militair tehuis. WEMELDINGE. Jaarvergadering afd. „Wemeldinge" van den Bond voor Staats- pensioneering. Na opening door den voor zitter volgde de voorlezing der notulen en rekening en verslag over het afgeloopen jaar, welke allen werden goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid J. Moelker werd her kozen, terwijl in de plaats van het aftre dend lid C. Zuijdwegt, die wegens vertrek WISSENKERKE. De Oogstcollecte gehou den in de Ned. Herv. Kerk bracht op de som van f 436. DUURTE-TOESLAG VOOK DE LANDARBEIDERS. KAMPERLAND. Donderdagavond verga derde alhier in het Ontspanningslokaal de plaatselijke afdeeling van den Nederland- schen Christelijken Landarbeidersbond, on der voorzitterschap van den heer J. Bou terse. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de noodzaak der samenwerking in de vakbeweging. Vervolgens sprak het hoofdbestuurslid, de heer Vingerling over: „De strijd in de vak organisatie en de overeenkomst hiervan met den strijd in de volkerenwereld". Hierin schetste spr. de eisch van recht en gerech tigheid getoetst aan Gods Woord Op een vraag naar aanleiding hiervan over loonen en duurte-toeslag, deelde de voorzitter mede dat inmiddels van de Noord Bevelandsche landbouwers bericht was ont vangen dat deze bereid waren in de ko mende wintermaanden 10 pet. duurte-toe slag aan hun arbeiders te verstrekken. Daar wegens dienstplicht de penning meester verhinderd was bij het stempelen tegenwoordig te zijn, deelde de voorzitter mede dat hij hiertoe was aangewezen. Eenige opmerkingen over het looncon- tract zullen door het bestuur worden onder zocht. o ZONDAG 26 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9,30 u. ds. W. Reus; 2 u. cand. H. G. Beneder. Arnemuiden 9,30 u. de heer F. Luidjes, Leiden; 2 u. ds. Simoons, St. Laurens; 6 u. de heer Luidjes. BlggeKerke 9,30 u. en 2 u. ds. de Ru. Domburg 9,30 u. en 2 u. ds. F. G. H. Nico- laï. Gapinge 2 u. ds. Van Duyne. Grijpskerke 9,30 u. ds. H. A. van Loon. Kleverskerke 9,30 u. ds. Fagel. Koudekerke 9,30 u. ds. Dippel, Middelburg; 2 u. ds. Warners (Doop). Meliskerke 9,30 u. ds. Bakker; 2 u. ds. L. C. Spijkerboer uit Souburg. Nieuw- en St. Joosland 2 u. ds. Kelder, Oostkapelle 9,30 u. en 7 u. (Jeugddienst), ds. F. Don. Oost- en West Souburg 9,30 u. ds. Spijker boer; 2 u. ds. W. J. J. Bakker. Ritthem 9,30 u. en 2 u. ds. Bartlema. St. Laurens 9,30 u. ds. J. P. Simoons; 2 u.; ds. H. A. van Loon, Grijpskerke. Serooskerke 9,30 u. en 2 u. (Bed. H. Doop) ds. N. Visser. Veere 2 u. ds. Fagel. Vrouwenpolder 9,30 u. ds. Van Duyne. Westkapele 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. W. Reus. t Zand 10 u. ds. Warners; 2 u. geen dienst. Zoutelande 9,30 u. en 2 u. ds. W. Oosthoek. Baarland 9,30 u. en 2 u. ds. B. Dagevos. Biezelinge 9,30 u en 2 u ds Van Steenber gen. Borssele 9,30 u. ds. Bunjes; 2 u. leesdienst. Driewegen 9,30 ds. Van Burgeler. Hansweert 9,30 u en 6,30 u. ds. Plaggemars Heinkenszand 9,30 u. geen dienst; 2 u. ds. de Willigen (Afscheid). Hoedekenskerke 9,30 u. en 2 u. ds. Huls bergen. Kapelle 9,30 u. dr. Schmidt; n.m. geen d'enst. Kloetinge 9,30 u. en 2 u. ds. H. Boersma. Krabbendijke 9 u en 2 u ds Baarslag Kruiningen 9,30 u. en 2 u. ds. J. Mortier, Nieuwdorp 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. Vos- sers. Nisse 6 u. ds. Bunjes van Borssele. Oudelande 9,30 u. en 2 u. ds. J. Matzer van Bloois. Ovezand 2 u. ds. Van Burgeler. Rdland Bath 9,30 u. en 2 u. ds. Sickesz. Schore 9,30 u. en 2 u. ds. Postma. s-Heer Abtskerke 9,30 u. ds. Drost; n.m, geen dienst. s-Heer Arendskerke v.m. en av. 6 u. ds. C v. d. Waa. s-Heerenhoek v.m. ds. Wagner. Wemeldinge 9,30 u. en 1,30 u. de heer Pieters, hulppr. Wolphaartsdijk 9,30 u. en 2 u. ds. Van Dijk; Yerseke 9,30 u. en 2 u. ds. Bons. Kamperland v.m. en n.m. ds. Tonsbeek. Kortgene 9,30 u. ds. Van der Most van Spijk; 2 u. leesdienst. BRESKENS. Gisteravond gaf de Chr. mu- ziekvereeniging „Soli Deo Gloria" voor een stampvolle zaal haar najaarsuitvoering, on der leiding van den heer Fr. v. Melle, die hoewel hij ook zijn militairen dienstplicht heeft te vervullen, thans het voorrecht had dezen avond aanwezig te zijn. Het program ma werd op uitstekende wijze uitgevoerd Medewerking werd verleend door eenige dames, die een Kerstcantate, een bouquet van Ned. liederen, alsook een blijspel ter gehoore brachten. De opening en sluiting had plaats door den voorzitter, den heer Kiezewetter. SLUIS. Het personeel van de Radio-Cen trale is de laatste dagen druk bezig de schade aan de lijnen, die door den storm ver oorzaakt is, té herstellen. De lijnen tusschen SIuis-Heille en Eede waren Zondag verbro ken door boomen die door den storm ont worteld werden en op de draden waren te Doos 30 cent.j BijApoth.enDrog. llngez. Med.) recht gekomen. Zondagmiddag had men voor zoover mogelijk hulpverbindingen tot stand gebracht. Hier in de gemeenten wordt een aan tal werkkrachten voor Noord-Frankrijk ge vraagd. Het zijn melkknechten, paardenknechten die kunnen ploegen en landarbeiders voor allerhande werkzaamheden. Het loon bedraagd 700—900 franken per maand met vrije kost en huisvesting. VERGEEFSCHE REIS. SLUIS. Gisterenavond arriveerden hier ter plaatse vijf groote vrachtauto's, van de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek uit Delft, op doorreis naar Oostende, met een lading gist bestemd voor Engeland. Met de Provinciale boot waren te Bres- kens 7 vrachtauto's aangekomen, waarvan er 2 te Breskens bleven wachten op nadere berichten omtrent verder reizen. Het plan was met de auto's naar Oosten de te rijden en daar de lading per boot naar Engeland verder door te zenden. Daar er echter toen ze te Sluis aangeko men waren bericht ontvangen werd, dat er momenteel geen booten naar Engeland af varen zijn ze direct naar Breskens terug gekeerd om met de 2 achtergebleven auto's de reis terug naar Delft te aanvaarden. Het was een zending van ongeveer 47000 kg. Colijnsplaat 9,30 u. en 2 u. ds. J. H. Kluiver» Aardenburg 10 u ds J. B. van Dalfsen. Cadzand 9,30 u. ds. Visser. Groede 5,30 u. ds. G. J. Derksen. Hoofdplaat 9,30 u ds M. R. Pliester. Nieuwvliet 9,30 u. ds. G. J. Derksen. Oostburg 9,30 u. ds. F. Oort. Schoondijke 9,30 u. ds. J. A. Swart. Sluis 10 u ds M. J. Beukenhorst. Sint Kruis 8,30 u ds J. B. van Dalfsen. Waterlandkerkje 9,30 u ds G. van Yperen. Zuidzande 9,30 u. ds. Stegenga. St. Annaland 9,30 u. en 2 u. ds. W. van Griethuysen. Geref. Kerk. Arnemuiden 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. Kraan, Grijpskerke. Domburg 9,30 u. ds. J. E. Visser (Voorber. H.A.; 2 u. leesdienst. Meliskerke 9,30 u en 2 u ds M. Vreugden- hil. Sint Laurens 9,30 u en 2 u ds A. Koning. O. en W. Souburg 9,30 u. ds. C. B. Bavinck uit Kampen (voorber. H. Av.); 6 u. ds. Bavinck Radio-kerkdienst Veere 9,30 u. en 2 u. ds. J. W. Smitt. Westkapelle 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. Visser Baarland 9 30 u. en 2 u. ds. G. Leene. Borssele 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. Fransen. Driewegen 9,30 u. ds. H. Fransen; 2 u. lees dienst. Heinkenszand 9,30 u. en 2 u. ds. J. Booy. Nieuwdorp 9,30 u en 2 u ds E. Beukema. Wemeldinge 9,30 u en 2 u ds M. P. van Dijk. Yerseke vm en nm ds Van Egmond. Colijnsplaat 9,30 u. en 5,30 u. ds. H. Veen- stra. Wissenkerke 9,30 u en 2 u ds A. A Oosten brink. Aardenburg 9,30 u. en 2,30 u. ds. Tieraens. Evang. Luth. Middelburg 10 u. ds. C. F. Nolte (Laatste Zondag van het Kerkelijk Jaar) „De Gla zen Zee" (Openb. 4: 6a). Groede 9,30 u. da. M. P. Stol. Doopsgez. Gem. Goes 10% ds. J. Koekebakker. Aardenburg 10 u. ds. Mulder (Avondmaal). Geref. Gemeente. Middelburg 9,30 u„ 2 u. en 6 u. ds. A. Ver- hage. Oostkapelle 9,30 u., 2 u. en 6 u. ds. A. Visser. Westkapelle 9,30 u„ 2 u. en 6 u. de heer Dorresteyn, theologisch student te R'dam. Rilland Bath 9 u. 1,30 u. en 6 u. ds. Van Neerbos. Wemeldinge 9,30 u. geen dienst; 1,30 a. en 5,30 u. leesdienst. Yerseke v.m., n m. en av. ds. J. v. d. Berg. Geref. Kerken (Herst. Verband). Middelburg 10 u. ds. L. Nieuwpoort v.h. pred. te Djokjakarta; 6 u. ds. P. G. v. d. Hooff. Geref. Bond. Middelburg 2 u. en 6 u. de hr. F. Luitjes te Leiden. Vrij Evang. Gem. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. ds. P. Werges. Maandagavond 7,30 u. Bidstond. Evang. Kerk. Yerseke v.m. en n.m. ds. M. J. Mooy; 's avonds Bidstond. Eglise Wallonne. Middelburg le matin a 10,30 h. mr. Ie pas teur R. Blommaert. Leger des Heils. Middelburg 7 u vm. Bidstond; 10 vm. Hei- lig'ngsdienst; 3,30 u. n.m. Verblijdings- samenkomst; 8 u. n.m. Opwekkingssa menkomst. Alle diensten weer o.l.v. Korps-Officieren Kapiteins E. Beverwjjk- Paul. ZEVEN DOODEN BIJ ONTPLOFFING IN WAPENFABRIEK. Gistermiddag heeft in de ten Zuiden van Sofia l'ggende Bulgaarsche stad KazanliK in de daar gevestigde bewapeningsfabrieK bij een proefneming een ontploffing plaats gehad, waarbij zeven personen, onder wie vijf officieren, om het leven kwamen. On der de dooden bevind zich ook de directeur der fabrieken, de chef van het garnizoen van Kazanlik, kol. Weltscheff.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2