Aspirin D STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE neg HuwL&nr* liever dadelijk een paar Aspirintjes don een paar dagen onder de wol. Geen beter middel tegen verkoucL Heid dan oer tioouci van vetTtouwcMi MIDDELBURG GOES ZUID-BEVELAND De Prov. Stoombootdiensten. WALCHEREN WEERBERICHT Z. VLAANDEREN W.D. Z. VLAANDEREN O.D. RECHTSZAKEN KERKNIEUWS De minister van Sociale Zaken over verkorting van den arbeidstijd. Een zware verkoudheid De Prins op inspectie. Voor de veiligheid der Nederlandsche koopvaardijvloot. De verstrekking van gasmaskers aan de bevolking. (Ingez. Med.) VOOR INRICHTING VAN MILITAIRE TEHUIZEN. Mevrouw Quarles van Ufford, echtge- noote_van den Commissaris der Koningin, verzoekt ons het volgende bericht te wil len opnemen: „Het is mij bekend, dat in den laatsten t\jd in verschillende gemeenten dezer pro vincie van particuliere zijde veel is en wordt gedaan voor ontwikkeling en ont spanning der militairen, en tevens om hen, zoo mogelijk een gezellig tehuis te bezor gen Thans is echter gebleken, dat door de troepenverplaatsingen, hier 'en daar eenige meerdere hulp en steun zeer ge- wenscht zoude zijn In het bijzonder zou het op prjjs worden gesteld, indien er een aantal stoelen, tafels, of eenig ander meu bilair gegeven zou worden om de dikwijls zéér eenvoudige gebouwen, welke tijdelijk als militair tehuis dienst zouden kunnen doen, eenigszins aan te kleëden en gezel liger te maken Boeken, spelen, aardige platen, alles zal zeker zeer welkom zijn. Een ieder ga dus nog eens na of hij niet een en ander van dien aard kan missen Mocht dit het geval zijn2 dan gelieve men dat te berichten aan mijn adres Abdij te Middelburg met duidelijke vermelding, waar het toegèdachte kan worden afge haald" RITTHEM. Nu de militairen uit deze ge meente naar elders zijn vertrokken, zijn de gebouwen, die door hen waren bezet, zoo als de school, de consistoriekamer, een ga rage en een particuliere leegstaande woning vrij gègeven. Het onderwfjs, dat in de Hervormde Kerk werd gegeven, zal dus eerlang weer in de school voortgang kunnen hebben. De vroe gere rust op het dorp is weergekeerd, het geen in de eerste dagen wel wat vreemd aandeed. RITTHEM. De gehouden collecte voor 't Algemeen Steuncomité bracht op f 15. VEERE. Te 's Gravenhage is gisteren bij het machinistenexamen geslaagd voor het voorloopig diploma onze plaatsgenoot de heer J. Geldof. PROV. KADERDAG NED. CHR. LAND ARBEIDERSBOND. Gisteren is in het Schuttershof alhier van wege den Ned. Chr. Landarbeidersbond een kaderdag gehouden, die druk bezocht was. Van ruim 70 afdeelmgen waren bestuursle den aanwezig. In de morgen vergadering, die onder lei ding stond van den heer H. Oudekerk, Bondssecretaris, sprak de heer A. Vinger ling te Soes over: „Het landbouwbedrijf en de landarbeider in mobilisatietijd". Aan de hand van veel cijfermateriaal werd gewezen op verbouw, in- en uitvoer van landbouwproducten, op de beteekenis van de "bedrijven voor de voedselvoorzie ning, op de bestaansmogelijkheid welke de arbeiders naast de boeren toekomt bij een „redelijke belooning" en op den invloed van de vakorganisaties in tegenstelling met den oorlog van 1914'18. Ook toonde spr. aan, dat de verdeeling van de bedrijfsinkomsten gezien het netto inkomen over een vijftal jaren in onze pro vincie in vergelijking met andere provincies voor de arbeiders nog niet is zooals ze be hoort te zijn. Door een negental personen werden vra gen gesteld o.a. over de mobilisatievergoe ding, de noodzakelijkheid van duurtetoe- slag, betere loonpositie voor het volgend ja ren, samenwerking met de landbouworga nisaties. In de middag-vergadering, die onder lei ding stond van den heer Vingerling, sprak de heer Oudekerk over „De N.C.L.B. in mobilisatietijd". Spr. wees op de beteekenis van de orga nisatie als orgaan van overleg, van voor lichting en hulp. Vooral de beteekenis van de organisatie in den tegenwoordigen tijd, en de verantwoordelijke taak der bestuur ders werden in den breede behandeld. Even eens de wijze van overleg plegen bp de loonacties en de wijze van overtuigen van ongeorganiseerden. Een dertiental personen stelde vragen, o.m. over de positie der kleine boeren, over de mogelijkheid van gelijke loonen voor de geheele provincie, over de uitkeering, enz. Het was voor de bestuurders een oriën- teerende en welgeslaagde dag. CREMATORIUM EN CREMATIE. Door de afdeeling Middelburg der Ver- eeniging voor Facultatieve Lijkverbranding werd gisteravond in de „Prins van Oranje" een lezing met filmvertooning gehouden over het crematorium te Velsen en de ver breiding der crematie-idee. Spreker was de heer J. J. Deggeller, lid van het hoofdbe stuur. De avond had een verloop als die vorige week te Middelburg gehouden en waarvan wij 15 dezer een verslag opnamen. De belangstelling was zeer matig. Geen gevaar aanwezig geacht. Onder de tegenwoordige omstandigheden hebben Gedeputeerde Staten het nogmaals noodig geoordeeld, zich er van te vergewis sen dat de Provinciale Stoombootdiensten op de Wester- en Ooster-Schelde op den be- staanden voet gehandhaafd kunnen blij ven. Blijkens van militair-deskundige zijde verkregen inlichtingen, levert het" uitoefe nen van de verschillende diensten op de wijze als tot dusverre geschiedt, noch voor de passagiers, noch voor het personeel vooralsnog eenig gevaar op. HET VERGAAN VAN DE „PHJLLIGONE" OP DE OOSTERSCHELDE. Het Belgische Rijnschip „Philligone", dat Zondagmorgen tijdens hevigen storm op de Oosterschelde onder Stavenisse is gezon ken, en waarbij de schipper, zijn vrouw en twee kinderen zijn omgekomen, blijkt op twee plaatsen te zijn gebroken. De lading wordt geborgen door het bergingsbedrijf van de N.V. W. A. van der Tak te Rot terdam. RILLAND-BATH. De eerste honderd polsmoffen voor de militairen zijn door de breicommissie in deze gemeente aan den ba taljons-commandant afgeeleverd en, zooals begrijpelijk, in dank aanvaard. Er wordt door de verschillende medewerksters met ijver gebreid, doch het zal noodig zijn, dat ieder, die tot nu toe nog niet meegeholpen heeft, zich als nog beschikbaar stelt. Daar op wachten onze soldaten: „breit allen mee!" Verwachting tot morgenavond: DE BILT: des nachts lichte vorst, over dag temperatuur boven het vriespunt, plaatseljjk ochtendmist, overigens nevelig tot licht bewolkt, droog weer, zwakke tot matige wind uit Z. richtingen. UKKEL: Meest matige wind uit Z.O.- richtingen, buiten den mist schoon weer, bij licht bewolkte of heldere hemel, op vele plaatsen nevel of mist, vooral gedurende den nacht, nachtvorst bij heldere hemel, met een minimum van ongeveer 3 graden. Do 23 Nov. Zon op: 7 h 35; onder: 15 h 57. Licht op: 16 h 27. Maan op: 14 h 26; onder: 3 h 25. V.M. 26 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. November. Dinsdag 21 8.52 21.41 2.43 15.27 Woensdag 22 10.05 22.45 3.55 16.33 Donderdag 23 10.56 23.24 4.56 17.30 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. November. Dinsdag 21 10.25 23.10 Woensdag 22 11.41 A O Donderdag 23 0.20 12.38 3.49 16.20 5.02 17.31 6.06 18.31 AARDENBURG. Dinsdagavond hield de Kon. Muzieksociëteit „Aardenburgsche Fanfaren" haar jaarvergadering. De be grooting voor 1940 werd vastgesteld met aan ontvangsten 650,uitgaven 679,09, nadeelig saldo 29,09. De heeren J. Pleijs, P. Wage en A. A. J. Jolivet werden aangewezen om de rekening te controleeren. De heer J. F. van Daalen,- die periodiek aftrad, werd met op één na algemeene stem men herkozen, welke benoeming door den heer Van Daalen werd aangenomen. Ten slotte werd de heer J. Cambier aan gewezen om de vergadering van den Bond van Muziekgezelschappen in West- Zeeuwsch Vlaanderen bij te wonen. BIERVLIET. Met ingang van 27 Novem ber a.s. is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Lagere School te Biervliet mej. L. Dellaert, thans tijdelijk onderwijzeres te IJzendijke. RETRANCHEMENT. In onze gemeente hebben zich 4 personen voor bloedtransfu sie beschikbaar gesteld. GEVECHT TUSSCHEN ENGELSCHEN TORPEDOJAGER EN DUITSCH VLIEGTUIG, Men meldt ons uit Retranchement Maandagmiddag omstreeks 3 uur was bij het Zwin duidelijk kanongebulder op de Noordzee 'te hooren. Het schijnt een gevecht tusschen een Engelschen torpedobootjager en een Duisch vliegtuig geweest te zijn. SLUIS Daar het den laatsten tijd meer malen voorgekomen is, dat op de borden, waarop het nieuws van de gemeente wordt aangekondigd, door onbevoegden wordt geschreven zal tegen deze personen streng worden opgetreden. WATERLANDKERKJE. De collecte voor het Algemeen Steuncomité 1939 heeft al hier opgebracht de som van 81,45. De storm van Zaterdag op Zondag heeft alhier ook zijn sporen van geweld la ten zien. Van het huis van den burgemees ter, en 't dak van de Ned. Herv. Kerk zijn vele pannen gewaaid. Ook is er een schoor steen omgerukt. TERNEUZEN. Bij het binnenvaren van de middelhaven alhier geraakte het Neder- landsche motorschip „Trio" op het haven hoofd aan den grond. Later is het schip met behulp van de sleepboot „Holland vlotgetrokken. Het is niet onmogelijk dat het schip bodemschade heeft bekomen. De „Trio" was op weg van de Ruhr naar Ter- neuzen met een lading eierkolen. Het Belgische motorschip „Franto" i tijdens de vaart op de Westerschelde in het Schaar van de Noord op een zandplaat ge- loopen en blijven zitten. Het schip is gebro ken en met sleepboothulp in de haven van Walsoorden binnengesleept. De lading be tonjjzer zal hier overgeslagen worden. Het schip was op weg van Brussel naar Amster dam. OVERTREDING INVENTARIS-BESLUIT. Om 3000 kg haver in een pakhuis te Kruiningen. De 34-jarige G. J. D., commissionnair te Kruiningen, had zich heden voor den kantonrechter te Middelburg te verant woorden wegens overtreding van het In ventarisatie-besluit. Op 16 September had verd. ruim 3000 kg haver in voorraad ge had in zijn pakhuis bij het station te Krui ningen zonder hiervan opgave gedaan te hebben. De controleur van de Nederland- sche landbouw-crisiscentrale J. Rouw had naar aanleiding hiervan proces-ver baal opgemaakt en de haver in beslag ge nomen. (Deze kwestie staat in direct ver band met de oplichtingszaak die enkele weken geleden door de rechtbank behan deld werd. Verd. G. J. D. is toen wegens het we derrechtelijk haver vorderen voor de mi litairen veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk mei} 3 jaar proeftjjd en 50 boete subs 25 dagen hechtenis)!. Get. Rouw verklaarde, dat wanneer D geen erke.nd graanhandelaar was, het in voorraad hebben van meer dan 1000 kg graan voor hem verboden is, tenzij hier van opgave gedaan wordt aan den mi nister. Daar er na de inventarisatie geen for mulier van verd. aanwezig was, ging de controleur den toestand opnemen en con stateerde toen dat er meer dan 3000 kg haver in het pakhuis lag. Verd. zeide niet op de hoogte geweest te zijn van de be palingen, en bovendien gemeend te heb ben, dat hjj in ieder geval tot het heb ben van voorraden gerechtigd was, daar de luitenant L. G. van Veldhoven hem op dracht gegeven had, haver voor de mili tairen te leveren. De hoeveelheden kon den niet precies worden opgegeven, noch wanneer ze geleverd moesten worden; verd. moest er voor zorgen, dat desnoods eiken dag een kwantum kon worden af gehaald Er bleef dus voor hem practisch niets anders over, dan de haver in zijn pakhuis op te slaan, waar zij zoo nu en dan door militairen werd weggehaald. Luit. van Veldhoven heeft tijdens de behandeling van de andére zaak ver klaard, dat hij in de meening verkeerde, dat D. graanhandelaar was Hjj had verd. daarom een vervoerbewijs gegeven. De kantonrechter oordeelde het ge- wenscht, dezen luitenant als getuige op te roepen. De behandeling van deze zaak is derhalve geschorst tot Dinsdagmorgen 6 December. MEINEED. Wegens meineed heeft de Middelburg- sche rechtbank indertjjd den 28-jarigen J W. V. te Renesse veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf. Voor den kantonrech ter te Zierikzee zou hij n.l. als getuige ver klaard hebben, dat hij in den nacht van 18 op 19 November van het vorig jaar niet met een vriend die terecht stond wegens overtreding van de jachtwet mee uit stroopen was geweest, terwijl zulks wel het geval was. In hooger beroep voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage terecht staande gaf hij dit ook toe. Het Hof heeft thans het vonnis van de Middelburgsche rechtbank bëvestigd. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3 8686 Zeèuws. Hyp. B-3% 8585 Citites Service Cy. P. 1958 5 53%—53% Amsterd. Bank 95%93% Ned. Gist- en Spiritusfbr. 314%312 De Schelde N.B. 4040 Am. Smelt en Ref. 39%39% Houth. Alberts 68%68% Chesapeake en Ohio 31%32% Pref. Kansas City South. 15%—15% Union Pac. Rr. 79%—79% Ned. 38 1000-3 85%—85% Indië 37 1000-3 85%—85 Koloniale Bnk 163 N.l. Hbk. 600 107%—105 Ned. H. M. 1000 87%87 v. Berkels Pat. 3330 Calvé-Delft 67%—66% Lever-Bros en Unilever 98%—97%-98% Philips Gem. B. afg. 133%—132 Am. Car en Foundry 2524% Anaconda Cop. 25%—25%-% Bethlehem St. 63%—62%-% Kennec Copper 30%30%^'% Reep Steel 18%—18%-% U. States St. C. 52%—51%-% Kon. Petr. Mpij. 260—257%-56%. Contin. Oil Cy. 18%—18 Phillips Petr. Comp. 30%30 Shell Union O.C. 10%10%-% Tide Water Ass. OiOl 8%8%-% Ned. Scheepv. U. 110%—105%-04% North Am. Cy. 17%—17% A HV. Amsterdam 384%381%-79 A Java Cult. Mij. 235235 A N.l Suiker U. 230%229 A Deli Batavia 115%114-11 C Deli Mij.. 1000 161%—159% Ds. A. Doorn. Zaterdag 25 Nov. a s. herdenkt ds. A Doorn, emeritus predikant te Apeldoorn den dag, waarop hij voor 45 jaar het pre dikambt bij de Geref. Kerken aanvaardde Ds. Doorn werd 10 Febr. 1871 te De venter geboren, waar zijn vader, wijlen ds. W|. Doorn, predikant was. Hij bezocht het gymnasium te 's-Gravenhage, waar heen zijn vader was vertrokken en studeer de aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, In 1894 candidaat geworden,, bevestigde zijn vader hem 25 Nov. van dat jaar te A x e in zijn eerste gemeente, waar hij intrede deed, sprekende over Ef 6 vers 19. In 1897 vertrok hij naar Franeker, waar hij tot 1908 is werkzaam geweest en waar hij kwam als opvolger van ds. F. M. ten Hoor, die als hoogleeraar naar Amerika vertrokken was. Hier verrichtte hij veel werk onder de patiënten van het krank zinnigengesticht. In laatstgenoemd jaar werd een beroep aangenomen naar Apel doorn. Hier werd het oude kerkgebouw vervangen door het nieuwe aan de Brink- BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. Schepen HVA Philips Unilever Koninkl. Wettig ObLMarkt Rubber Markt Amerika Schepen Tabak - Suiker gedeponeerd.) A Senembah 130128-% C Baltimore en Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 13-12%-% A Southern Rlw. 14%14% A Amst Ru'ob C 195%—193%-95 A Deli-Bat Rubb 154%—153-54 A Hessa Rubber 111110 A Serbadjadi S.R. 104%—99% WISSELKOERSEN. Heden Londen 7.40% Berlijn 75.60 Parijs 4.20 Brussel 31.12 New-York 1.88% Gister 7.41 75.60 4.20% 31.19 1.88% De mogelijkheid ook voor den landbouw overwogen. Aan de Memorie van antwoord op het Voorloopig verslag betreffende de begroo ting van Sociale Zaken voor 1940 is het volgende ontleend Wat de ratificatie van het verdrag be treffende den arbeidsduur aan boord van schepen en de bemanning betreft, vestigt de minister er de aandacht op, dat bedoeld verdrag nog niet bekrachtigd werd door de groote zeevarende mogendheden, met na me nog niet door Groot-Brittannië. Een toetreding van Nederland onder die om standigheden zou niet in het belang van onze scheepvaart zijn. De minister deelt de meening van de le den, die het gewenscht achtten, dat het aantal bedrjjfsraden, in het bijzonder in den landbouw, wordt uitgebreid. De minister stemt in met de meening van verscheidene leden, dat in de eerste plaats gestreefd moet worden naar een ver korting van den arbeidsduur voor die groe pen van personen, die thans nog langer dan 48 uur per week arbeid verrichten. Het ligt in zijn voornemen, den werktijd van de ma gazijnbedienden, van het personeel in het baggerbedrijf, van het personeel in het z.g. kleintransportbedrijf onder welke laatste categorie hij verstaat het trans port van goederen anders dan per mo torrijtuig of per spoor of boot en, zoo mogelijk, ook van handelsreizigers te rege len. Maatregelen daartoe worden overwo gen of zijn reeds in voorbereiding. Een wettelijke regeling van den arbeid in het land- en tuinbouwbedrijf zal naar de meening van den minister niet beperkt die nen te blijven tot den arbeid van jeugdige personen en vrouwen, doch zal, zoo eenigs zins mogelijk, mede moeten omvatten maatregelen tot beperking van den ar beidsduur van volwassen mannen. Het voornemen is een voorontwerp voor een Landbouw-arbeidswet binnen eenigen tijd bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig te maken. De minister merkt op, dat naar zijn mee ning verkorting van de werkweek tot 45 uur op dit tijdstip, nu vele bedrijven voor een groot gedeelte werk hebben door op- drachtn in het belang van 's lands defen sie, wel zeer ongelegen zou komen. Dit geldt ook voor het bouwbedrijf. Overigens moge er op gewezen worden, dat de tot nu toe in het werk gestelde pogingen om bedrijfsgewijze een verkorting van den ar beidstijd te verkrijgen ter bestrijding van de werkloosheid, weinig resultaat hebben opgeleverd. In verband met het voorgaan de kan de minister voorshands geen toe zegging doen omtrent een door hem te ne men initiatief tot algemeene verkorting van den arbeidsduur voor de bedrijven, waarop de Arbeidswet reeds van toepas sing is. Ook de minister is van oordeel, dat een wettelijke regeling van het ziekenfonds wezen gewenscht is. Hij denkt daarbij aan een niet te omvangrijke regeling, die zich in hoofdzaak beperkt tot de instelling van een „Ziekenfondsraad" en in het algemeen tot het toezicht op ziekenfondsen en zie- kenhuisverplegingsfondsen. In de tegen woordige tijdsomstandigheden kan hij even wel niet toezeggen, dat deze materie door hem spoedig ter hand kan worden geno men. geneest men spoedig door inwrijving en inademing van Dampo. Pot 50. Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogisten, daar lucht je'van opl (Ingez. Med.) Z.K.H. Prins Bernhard heeft heden, ver gezeld door zijn waarnemenden adjudant luitenant-kolonel H. J. Phaff, een bezoek gebracht aan een gedeelte van de troepen in Gelderland en Overijssel. De Contactcommissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij heeft een telegram gezonden aan den voorzitter van den Raad van Ministers te 's Gravenhage met den volgenden inhoud: „De contactcommissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij is ernstig verontrust door de scheepsramp van de „Simon Bolivar" en vraagt dringend om een onderhoud, teneinde maatregelen in overweging te kunnen geven, die, naar haar oordeel, in de gevaarvolle omstandigheden van thans, getroffen moeten worden, ter verzekering van zoo groot mogelijke veilig heid voor de opvarenden der Nederland sche koopvaardijvloot." laan en maakte hij de drukte der mobi lisatie meddt In J923 nam hij afscheid van deze kerk met 1 Thess. 5 vers 23 en 24, wegens vertrek naar Heerde, in de zelfde classis, die hem in April 1933 om gezondheidsredenen eervol emeritaat ver leende. Bjj herhaling vaardigde de classis Apeldoorn hen af naar de Part. Synode van Gelderland, die hij meermalen als voorz. diende. Verder was hij deputaat voor de hulpbehoevende kerken, kerk-vi- sitator en secundus-curator van de Theol. Hoogeschool te Kampen. NISSE. Als predikant, bij 4e Ned. Her vormde gemeente alhier is beroepen ds. Van Voorts Vader, hulp predikant te Ter- neuzen. Ned. Herv. Kerk. A. Pietersma cand. te Rotterdam-Zuid is "benoemd tot hulpprediker te Wemeldinge. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Steinmetz (R.K.) betref fende de verstrekking van gasmaskers aan de bevolking, bevestigt de minister van Bin- nenlandsche Zaken, dat de regeering den dienst der Posterijen heeft ingeschakeld voor de distributie van gasmaskers onder de bevolking en dat is bepaald, dat deze gasmaskers bij dien dienst slechts verkrijg baar zullen zijn tegen betaling van 5,50 of 3,50, naar gelang van de gewenschte uit voering. De regeering acht bjj hernieuwde over weging geen voldoende termen aanwezig om van overheidswege algemeen aan de bevolking gasmaskers te verstrekken. Een zelfde standpunt moet ook worden ingenomen ten aanzien van het minder draagkrachtige deel der bevolking. Alleen is de regeering, indien daartoe de wensch wordt te kennen gegeven, bereid haar bemiddeling te verleenen bjj aanschaf fing van gasmaskers, zoolang de vrije han del niet over een voldoende hoeveelheid be schikt om eventueele bestellingen van par ticulieren uit te voeren. In dit licht moet de inschakeling van den dienst der P.T.T. bjj den verkoop van gasmaskers aan parti culieren worden bezien. Indien in de localiteit de gelegenheid zou worden geschapen om minder draagkrach- tigen, 'die zulks wenschen, bjj wijze van af betaling in het bezit van een gasmasker te o MEISJE DOOR EEN HOND DOOD GEBETEN. Het 3-jarig dochtertje van den heer F. te Lunteren is Maandag aangevallen door een grooten hond, een zgn. bouvier. Het kind werd zoo ernstig door de hond gebe ten, dat het kort daarna aan de verwondin gen is overleden. De vader, die zijn doch tertje te hulp snelde, werd door het woe dende dier eveneens aangevallen. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stel len. De hond is doodgeschoten. 9 BRITSCH OORLOGSSCHIP BRENGT DUITSCHE VRACHTBOOT TOT ZINKEN. Eerst thans worden nadere bijzonderhe den bekend omtrent het schip, dat Maan dagavond aan de kust van IJsland in brand is geschoten. Naar United Press verneemt, was het een vrachtschip, dat door een Britsch oorlogsschip werd aangevallen. Men vermoedt, dat het vrachtschip van Duit- sche nationaliteit was, alhoewel het onder een vreemde vlag voer. Na veertien kanon schoten zonk het schip brandend in de gol ven weg. Men vermoedt, dat de bemanning van het vrachtschip teSvoren door het Britsche oorlogsschip aan boord is genomen. Wrakstukken zijn vanmorgen op een een zame plek aan de kust gevonden. De natio naliteit van het schip wordt nader onder zocht. (Tel.) Het malen aan ze breidif staanc stig li, Hed dio-Tc zaak zjjn. A toeste vergis De op e| raad klein straat men men, werk, wezig ten

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2