WINTERZITTING PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. GEMENGD NIEUWS WEK UW LEVER-GALOP Jan Dwarskieker op proatstoel. z'n De openingsvergadering. Ungez. Med.) Naar een vreedzame verhouding tusschen Japan en Rusland. Japan heeit reeds 10 billioen ten koste gelegd aan den oor log in China, Twintig Duitsche vliegtuigen vernietigd boven Engeland. KWARTIERMEESTERS STALEN GOEDEREN VAN DE MARINE. MILITAIREN STALEN LEVENSMIDDELEN. KIND DRONK KOKENDE KOFFIE. AUTO OP OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN. Een inzittende levensgevaar lijk gewond. RADIO-PROGRAMMA AGENDA Dinsdagmiddag had de openingsvergade ring plaats van de tweede gewone zitting van de Provinciale Staten van Zeeland. Aanwezig waren 36 leden, afwezig met kennisgeving de heeren Van Rompu (voor de geheele zitting), Boogerd, De Looff, Ste- merding, De Feijter en Mes voor deze ver gadering. De voorzitter, de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, opende de zitting in naam der Koningin en ging daarna voor in ambtsgebed. Ingekomen stukken. De ingekomen stukken betreffende ko ninklijke goedkeuring van Statenbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. Nog was er het ingekomen adres van de Commissarissen, vertegenwoordigende den gebouwden eigendom in de algemeene ver gadering van den Polder Walcheren hou dende bezwaren tegen het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het bijzonder regle ment op het bestuur van den Polder Wal cheren. Daar adressanten verzuimd hadden dit adres te zegelen, werd het terzijde gelegd. De mededeelingen van Ged. Staten inzake den post op de begrooting 1938 en 1939 ter bestrijding van behoeften, welke haar om schrijving niet vinden in de artikelen der begrooting; betreffende onderhandsche aan bestedingen; betreffende de presentielijsten van de vergaderingen van Ged. Staten en den staat van de Prov. ambtenaren en be dienden werden voor kennisgeving aange nomen. De Zegamkwestie. Bij het voorstel tot aankoop van de N.V. Nederl. Indische Gasmaatschappij van de in haar bezit zijnde aandeelen in het maat schappelijk kapitaal van de N.V. Zeeuwsche Gasmaatschappij ontspon zich eenige dis cussie. De heer v. d. FELTZ achtte dit voorstel dermate belangrijk, dat hij voorstelde dit niet in ieder der drie te vormen afdeelingen te onderzoeken, doch in een vergadering van de drie afdeelingen samen, dus feitelijk in een voorvergadering van de geheele Sta ten. De heer ONDERDIJK wilde zoowel het een als het ander en wel eerst behandeling in ieder der drie afdeelingen en daarna in een gecombineerde bijeenkomst. Z.i. komen in een sectievergadering de meeningen be ter tot uiting en kan men ook beter op de hoogte komen van de meening van alle leden van Ged. Staten. De heer ADRIAANSE is ook van mee ning, dat men de traditie van behandeling in afdeelingen moet volhouden. De heer v. d. FELTZ verdedigt zijn stand punt nader. - De heer STAVERMAN is het volkomen eens met den heer Onderdijk, dat men in de afdeelingen beter opmerkingen over al lerlei details te hooren krijgt. De heer VIENINGS ondersteunt het idee van den heer v. d. Feltz en meent, dat men toch wel de meening van Ged. Staten zal vernemen. De heer VAN BOMMEL VAN VLOTEN (Ged.) zegt, dat het hem gemakkelijk zal hebben op Dinsdag 19 December te 10 vallen, waar noodig door deskundigen ge steund op vragen in plenaire samenkomst te antwoorden, dan als men in afdeelingen het voorstel onder de oogen ziet. De heer ONDERDIJK persisteert bij be handeling in afdeelingen. De heer VAN 'T HOFF ziet de noodzaak van eerst behandelen in secties niet in en meent, dat de heer Van Bommel van Vlo ten niet zal spreken als president-commis saris, doch namens Ged. Staten. De heer STIEGER (Ged.) zegt, dat er in voorstellen als het onderhavige steeds za ken komen, waarvan niet alle leden in de finessen op de hoogte kunnen zijn, maar spr. kan verzekeren, dat alle leden van Ged. Staten het aanhangige voorstel hebben on derschreven. Het voorstel-v. d. Feltz wordt hierna met 23 tegen 12 stemmen aangenomen waarbij de heer Van Bommel van Vloten zich tij delijk verwijderd had. De overige voorstellen. Alle overige voorstellen werden zonder meer naar de afdeelingen verwezen, alleen dat inzake onttrekking van een weg aan het openbaar verkeer in de gemeente Ter- neuzen, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten en waarvoor een nieuw voorstel in de plaats was gekomen en als volgende punt op de agenda was ge plaatst, werd thans op voorstel van den Voorzitter z.h.s. verworpen. De belangen van de oesterkweekers. De VOORZITTER stelde nu voor aan den heer Dekker toestemming te verleenen tot het stellen van een vraag, buiten de orde van den dag. De vergadering ging hiermede accoord. De heer DEKKER vroeg of Ged. Staten kennis hebben gekregen van de groote on tevredenheid welke heerscht onder een be langrijk deel der kleine oesterkweekërs te Yerseke, welke vcor hun pannenteelt ge heel van de steunregeling zijn uitgesloten en daardoor gebrek hebben aan het aller- noodigste zooals voedsel en brandstof en of Ged. Staten bereid zijn de belangen van deze nijvere volksgenooten bij de Hooge overheid te bepleiten. De VOORZITTER stelde voor deze vraag in handen van Ged. Staten te stellen ter beantwoording in de volgende vergadering. Alzoo werd besloten. Splitsing in afdeelingen. Hierna werd de vergadering in de vol gende drie afdeelingen gesplitst: Eerste af deeling: Boogerd, Hamelink, De Looff, Erasmus, De Casembroot, Vienings, De Looze, van Mazijk, Onderdijk, Boender, Lockefeer en De Feijter en de leden van Ged. Staten mr. Dieleman en Philipse. Tweede afdeeling de heeren: Stemerding, Dekker, De Pauw, Van Klinken, Van 't Hoff, Staverman, v. d. Feltz, De Milliano, Den Boer, Wisse, De Baare, Van Duijn, en de leden van Ged. Staten Stieger en v d. Wart. Derde afdeeling de heeren: Rorije, Bosse- laar, De Priester, Adriaanse, Geuze, Ouwe hand, Geelhoed, v. d. Ende, Mes Kodde en De Lange en de leden van Ged'. Staten Van Bommel van Vloten en Goossens. Hierna werd de vergadering gesloten. De volgende openbare vergadering zal plaats uur. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal in uw ingewandén doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende ls, ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL- LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. De Japansche minister-president Abe, heeft gisteren in een persgesprek de bin nen- en buitenlandsche politiek van Japan besproken, inclusief de regeling van de Chi- neesche kwestie en de Japansche voorne mens dienaangaande, alsmede het herstel der betrekkingen met Groot-Brittannië, de Ver. Staten en de Sovjet-Unie. Betreffende de Sovjets zeide Abe, dat Ja pan naar een oplossing van de hangende kwesties streeft, teneinde een vreedzame verhouding tusschen Japan en de Sovjet- Unie tot stand te brengen, met name de vraagstukken van de grensregeling, de vis- scherij en Noord-Sachalin. Japan, aldus de premier, staat thans in een vrij sterke po sitie en neemt een waakzame houding aan, onbelemmerd door haar politiek van ver sterking van het anti-Kominternpact. Het zou voor Japan en de Ver. Staten goed zijn aldus Abe indien hun be trekkingen geregeld werden op grondslag van den toestand voordat het handelsver drag werd opgezegd. Maatregelen om aan deze situatie het hoofd te bieden, worden bestudeerd. Japan heeft reeds ruim tien billioen yen uitgegeven aan de ,(Chineesche kwestie", welke niet alleen door de huidige doch ook door de komende generaties gedragen moe ten worden. Daarom is Japan vastbesloten de aange legenheden in China tot een grondige op lossing te brengen, en niet met een halve oplossing genoegen te nemen. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat gisteren een vijandelijk vliegtuig de Oostkust heeft genaderd. Een Engelsch gevechtsvliegtuig bond den strijd aan en heeft het vreemde toestel omlaag- geschoten. Sedert den aanval op de Firth of Forth op 16 October zijn nu, naar Reuter meldt, in het geheel minstens twintig Duitsche vliegtuigen boven of bij Groot-Brittannië vernietigd. Ieder jaer za d'er noe an één lêerlieng van de vuufde klasse van *rt gymnaosium 'n pries gegeen öore. Die lêerlieng moet daevo ienkelde jaeren achter mekaore ge toond dat 'n, wa z'n anleg en z'n ka rakter angaet, uutblienkt en uutbloenk 't Fons vö die priezen is gegee deu den vórigen rector, '-t Zou mien niks verwon- dere, dat 'n êeleboel menschen dae 't be wies in zulle zie, dat die goeie man 't be- sêens is mit 't gene, dat de Koneginne toen gezeid eit over „geestelijke en mo- reele herbewapening" en da z'n verwach- tienge is, dat deu 't in uutzicht stellen van zoo n pries de leerliengen geprikkeld zul len öore om ulder besten te doen om op 'n öoger gêesteljjk en zedelijk peil te kommen! En omdat d'êeren, die.t toezicht ebbe op die schole, 't in dezen sêens bin mit ulderen vroegeren rector, ze zeker mi gróote dankbaereid da fons anvaerd en ze zulle om de betêekenisse van die pries nog gröoter te maeken 'm zeker overan- dige in 'n plechtige vergaederienge. Noe liekt dat aoles mooier as dat 't eigentlijk wel is, öor. Nae mien mêenien- ge toch za d'anwiezienge van de pries- winner mè moeilijk rechvaerdig kunnen gebeure En waerom dat? Omdat de kan sen vö de lêerliengen om 'n pries te krie- gen êelemaele nie g'liek stae: 't is toch noe êenmel zöo, dat den êenen vee beter anleg en karakter eit as den anderen. Die éeren van 't gymnaosium zü vanself ook wè wete, dat er al in den êel ouwen tied gezeid is: „Niet allen kunnen alles" En da kom vanself, deudien de gaeven zö verschillend bin. En noe zou 't mien niks verwondere, dat de minder begaefde leerliengen, die uut echt plichtsbesef aol- tied prontjes ulder besten doe al ze nie vee uutzicnt op 'n pries, in 'n bitte re stemmienge zü luustere nae de rede- voeriengen bie de plechtige priesuutdêe- lienge, vooraol as daerin de prieswinner toet 'n voobeeld gesteld öort Noe is 't daebie toch nog gelukkig, dat die pries winner wè zöo'n gaef karakter eit, da ze nie bange oeve te wezen, dat 'n in on- uutstaenbaeren öogmoed op z'n mede- lêerliengen za nêerzie. Zöoa me wè wete, is dat aoltied bie ielk stelsel van par- tekliere belöoniengen op ischole min of mêer in gevaer. 'k Wille d'er noe verder mer allêenigt nog van zeie, dat 'n êele boel menschen, die êel wat mêer onder ul der pette as ik, an belöoniengen op de scholen vriewel aole opvoedkundige waer- de ontzeie. Voltaire moet is gezeid dat de dok ters van de medecienen, die ze de men schen laete slikke, niks wete en van ul der passenten zelf nog a minder. Noe spreekt 't wè vanself, dat die gelêerde man ieselijk overdreven eit, of beter ge zeid: 't is kort en goed nie waere, wat 'n zei: 'k Wee zeker, dat 't vor 'n dokter van noe êelemaele nie moeilijk zou weze om 'n êel rêesje naemen van knappe dokters uut den ouwentied in Nederland op te noemen, om noe mer over die in butelande te zwiegen. Eén dokter uut vroe ger tied kan 'k zelf noeme, omda 'k drie boeken van 'm Die man was dokter van Beverwyck. En z'n drie boeken: de Schat der gezondheydt, der ongezondheydt en de Heelkonste, kunne getuge, dat "n vrêed vee kennisse ao van de menschen mit ulder deugden en gebreken en van ulder gezonde lichaem en wat daevo nöodig ge- dae en gelaete moch öore en a nie min der van de ziekten en de medecienen dae vo In de Schat der gezondheydt staen van die aordige vaesjes van Vaoder Kas, waedeur dat 't 'n effetief leutigen boek is. Mè da s toet daeran toe Noe wi 'k toch nog is t'rugkomme op da zeien van Voltaire Kiek, da zou noe in êenst toet waereid gemaekt kunnen öore deur in plekke van dokters te lezen: kwakzalle- vers. Zöo a me wè wete, ei je die over- aol en in aolderlei rang en stand en in aolderlei ambachten en ze bin d'er ook aoltied geweest En da kon: „dewyl nie- mandt lichtelijcker gelooft werdt als die hem voor een goet Geneesmeester uyt- geeft." Dat weet 'k ook uut die Heel konste en dat ei Plinius gezeid, dus of de kwakzalleverie al oud is, ee Oe ge- vaerelijk da z' op 't ende van de 16e eeuw in Middelburg waere, bliekt wel uut 'n ordonnantie van 1587. Daerin stieng on der vee meer, dat er toen menschen wae re, die „sonder eenige kennisse van der cunste der medicynen te hebben" „den sirhpelen menschen medicinen" ingeven, waerdeur, „dat sy dijekmaels weecke ende delicate persoonen den geest ende siele uuyt 't lijff drivenDaerdeur kwaeme „groote .inconvenienten, soo van haestig te sterven, als gebrecken, daeraff men niet genesen en mach, die men in de be- ginsele lichtelicke ende met een cleyne cost geholpen soude hebben." 'k Zou zeie, da ze dat leste gerust is konde laete drukke en in 'n liesje laete zette om in de wachkaemers van de staotions op t'angen En g liek a 'k zeie: zöo is 't ge- bleve toet op den dag van vandaege. En die kwakzallevers ebbe de kanse, deu dien z'in één opzicht de menschen êel goed kenne, naemelijk ierin, da je mi schreeu werige rikklaome de rotten an "'t spek kan kriege En dat 't effetief de rikklao me is, da bliekt ook wel ier uut, dat zö- drae die opoudt, de butengewoon goeie medecienen gauw vergete bin. Wien öort er noe nog wel is praote over sekwa- olie of over pienkpillen? De rikklaome wier gestopt en weg was de kracht van de medecienen. An 't êen en ander mocht 'k werentig dienke, toen 'k in den Langendelft da gröote glaeze toestel zag, dat de biezon- dere werrekienge van n geneesmiddel moch laete zie. Dat da zwarte goed de kleur uut 't waeter aelt, zie je dudelijk en dat 't vergift er ook uut is, kü je leze en dat moete me dan mè g loove, ee Mè me moete 't daebie ook mè g loove, dat da zwarte goed. ons en in t biezonder diegene, die 'n bitje têer gestel in an dere opzichten gin kwaed za doe. En laet er noe gin mensch zeie, da s onnöodigen angst Laete ze mè liever is vraege an n dokter, oevee kwaed dat den „beroemden Aerelemmer olie nie gedaen eit, a kon 'r dan ook nog zö goed kouwen afzette. 'k Liet dae net uukomme, dat dien Vol taire kon deuslae as n blinde vienke En uut aordigeid wi 'k dae nog is 'n bewies van gee. Je moe wete, dat n gezeid eit, dat Hugo de Groot in z n boek „Recht van Oorlog en Vrede' eigentlijk niks anders gedaen eit as uuspraeken uut vroeger tied bie mekaore brienge en dat 't stomme liengen bin, die zövee vö dien boek Die „stommeliengendie toet de gröoste gelêerden gerekend öore, bin vanself zö wies om dae nie op in te gaen, juust uut êerbied vö de Groot. Hildebrand is verwete, dat 'n d'er z n aordigeid in g aod eit om in de Camera de menschen van zien tied nae te tee kenen in ulder daegelijksch leven en in ulder omgevienge Me waer 'm d er van- self dankbaer voo en me bin dat nog wan noe kunnen me deu 'it lezen van z'n boek de menschen van toen levendig voor ons trekke. 'k E nooit g öore, dat Hildebrand ;in z'n uutbeeldlenge lillijke abbuzen g aod eit en zöo wi 'k 'm graog bluve vertrouwe. Toch wi 'k wè zeie, dat 'n is in n gezelschap geweest is, waevan d er één iet vertelde, dat gewoonweg ner regensten op trok en dat wekt noe juust gêen vertrouwen, ee. k Za dudelüker spreke. G'liek as Hildebrand zelf gezeid eit,. ebbe djie 9 veraeltjes, waevan êeste is: de veerschipper en 't leste de Noordhollandsche boer, êest gestaen in boek in die êet „de Nederlanden." Dae staen nog vee meer veraeltjes in van aolderande schrievers. En zöo schreef daer in Hasebroek over „de vischvrouw van Arnemuiden. Ie wou bie dat mensch is op verziete. En wa zeit 'n dan? „Zie ginds tegen het duin aan als een schelpvisch tegen de rots hangt haar woning." En endje verder eit 'n 't over „stulpen op het groote barre strand". Noe vraeg 'k je toch. Je zou werentig zeie, as t'er iet over Zeeland geschreve moch öore, kwam 't er nie zö nauw op an. Noe staen d er in dien boek ook êel mooie prentjes;. Daer is t'er één bie „de Scheveningsche vischvrouw" en noe moe je toch werentig begriepe, dat dazelfde prentje vee laeter staet in dien gróoten boek „Nederland door de eeuwen heen' Mè dan staet er onder, dat 't 'n Zeeuwsche boerin is uut de 18de eeuw. 't Spreekt vanself, dat dat nie aolebei waer kan we ïvVcc Kwarnermeesiers oxj aen unaerzee- dienst neooen zien uan scneepsartiKexen, ais louw, ven, sioepuemen enz., toeoenooren- ae aan nee Kijk, vergrepen. Op aandringen van den een, den 44-ja'rigen W. C. ten B. nad de ander, de 33-jarige l. A. R. een aan tal goederen, waarover nij de bewaking nad, zonder de noodige toestemming van zijn superieur, afgegeven. De beide Kwartiermeesters waren door den Zeekrijgsraad te Willemsoord veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf met aitrek van de preventieve heentenis en de gradatie tot matroos eerste klasse. Een ourger, die van deze diefstallen prolijt had getroKKen, is door den pohtiereenter tot bU boete veroordeeld. Ten B. had in dit vonnis berust, doch R. teekende hooger beroep aan, daar, zoo deel de hij gister voor het Hoog militair ge- rechtsnof mede, zijn rol kleiner is geweest dan die van zijn maat, en hij toen even zwaar is gestratt. Toen hij in Amsterdam uit passagieren is geweest, zoo vertelde beklaagde verder, xieeft hij nogal veel geld uitgegeven en schulden gemaakt. Om die schulden te be talen is hij voor de verleiding bezweken en neeft hij toegegeven aan den drang, die op nem werd uitgeoefend om de scheepsgoe deren af te geven. Veel rust heeft hij er niet van gehad. Den eersten keer kreeg hij 9, die hij aan zijn vrouw heeft gegeven voor de huishouding, dus niet om zijn „pas- sagierschuiö" te betalen. Den tweeden keer werd hij met jenever betaald. De advocaat-fiscaal vond geen termen aanwezig om de opgelegde straf te vermin deren. Beklaagde is reeds eerder in rang verlaagd, en is later weer kwartiermeester geworden. Over welwillendheid van de zijde zijner superieuren kan hij dus n.et klagen. De uitspraak van het Hof volgt later. In verband met diefstallen van partijen levensmiddelen ten nadeele van den staat zijn door de Amersfoortsche politie een in woner van die gemeente, een inwoner van Barneveld en vier militairen in arrest ge steld. De aangehoudenen zijn aan een verhoor onderworpen, doch hebben nog geen be kentenis afgelegd. De politie zet haar onderzoek in deze zaak met kracht voort. SCHOENMAKER IN BRAND EN VERVOLGENS IN DE GRACHT. Gistermiddag is in een pothuis op den hoek van de Nieuwe Keizersgracht en Weesperstraat te Amsterdam, een petro leumlamp, welke een 23-jarige schoenma ker, die zijn werkplaats in het pothuis heeft ingericht, wilde ontsteken, in brand ge raakt. Het gevolg was, dat de kleeren van den man vlam vatten. Hjj verloor evenwel geen moment zijn tegenwoordigheid van geest snelde naar den wallekant en sprong in het koude grachtwater. De schoenmaker kon evenwel n.et zwemmen, zoodat al spoedig voorbijgangers er aan te pas moesten ko men. Twee personen begaven zich te wa ter, doch nadat zij den schoenmaker te pak ken hadden gekregen, wisten zij niet aan den wal te komen. Daarop werd de brand weer gealarmeerd, die na weinige oogen- blikken ter plaatse verscheen en de drie drenkelingen op het droge bracht. De brandwonden van den schoenmaker waren van dien aard, dat de man in een zieken huis moest worden opgenomen. In het pothuis had het vuur geen schade veroorzaakt. Hooge waterstand in België. Tengevolge van de overvloedige regens, van den laatsten tijd zijn de zijrivieren van de Belgische rivier de Leye buiten de oevers getreden Verscheidene huizen zijn overstroomd; talrijke dijken moesten ver sterkt worden Bij Gent zijn de Leye en de Schelde zoo hoog, dat men vreest voor ernstige overstroomingen, wanneer er nog meer regen komt TOERISTENREIZEN NAAR FRANKRIJK WEER TOEGESTAAN. Van Fransche officieele 'zijde vernemen wjj, dat het thans weer mogelijk is voor toeristen van Nederlandsche nationaliteit zich naar Frankrijk te begeven De streken, die hiervoor in aanmerking komen, zijn: de Baskische kust, de win tersportoorden gelegen in de Pyreneeën en de departementen van Var en Alpes Ma- ritimes, met uitzondering van Toulon en omgeving en de streek ten Oosten van Nice De toerist is verplicht voor zijn vertrek de door hem uitgekozen verblijf plaats op te geven. DOODELIJK ONGELUK OP FABRIEK TE GELDROP. Gisterochtend om negen uur is op de wol- lenstoffenfabriek der firma van der Heij den en Zn. te Geldrop een doodelijk ongeluk gebeurd. De 35-jarige H. Foederer uit Geldrop, die aldaar werkzaam was, is tus schen een z.g. duvelmolen geraakt en op slag gedood. De man, die jaren lang werk loos is geweest en sedert korten tijd weer werk had gevonden, laat een vrouw en drie kinderen achter. Het anderhalfjarig zoontje van den arbei der J. K. te Zuidwolde dronk Maandag in een onbewaakt oogenblik uit een kan met kokende koffie, waardoor het kind ernsti ge brandwonden opliep. Het is enkele uren later in het ziekenhuis te Hoogeveen aan de gevolgen overleden. AUTO TE WATER GERAAKT; DE TWEE INZITTENDEN VERDRONKEN. Maandagavond omstreeks half zeven heeft de politie uit de Rotte onder Terbregge (gem. Hillegersberg) de auto opgehaald, waarmede de heer B. H. Wormgoor, graan handelaar te Zutfen en mevr. van Ommen uit Hillegersberg in den nacht van 'Zater dag op Zondag jl. van Waddinxveen naar Hillegersberg waren vertrokken". Het li chaam van den bestuurder is op eenigen afstand van de auto teruggevonden. Het stoffelijk overschot van mevr. van Ommen bevond zich nog in' den wagen. De beide ontzielde lichamen zijn naar 't lijkenhuisje te Hillegersberg overgebracht. Met behulp van een kraanwagen is de auto uit het water gelicht. ze 'k Durreve nie beslisse, welk onder schrift onwaer is, mè 'k vinde 't toch mer aokelig, as j n prentje ziet, da je dan moe dienke: zou 't onderschrift wè waere we ze. Jan Dvvarsldeker. Maandag is op den onbewakten over weg bij Raalte een vrachtauto van de ge- brs. Overkemper uit Wij he door den trein uit Almelo, die omstreeks zes uur in Raal te moet aankomen, gegrepen. De auto werd vijftien meter meegesleurd en kwam daar na totaal Vernield in een sloot langs de spoorbaan terecht. Van de beide inzitten den kwam B. O. er het beste af. Hjj kon, na in het R.K. ziekenhuis te Raalte te zijn behandeld, per auto naar Wijhe worden overgebracht. De toestand van zjjn broer, de 44-jarige ongehuwde H. O., was echter zorgwekkend. Deze is met ernstige inwen dige kwetsuren in het ziekenhuis opgeno men. Men vreest voor zijn leven. De trein kreeg ongeveer twintig minuten vertra ging. DONDERDAG 33 NOVEMBER 1939. HILVERSUM I 1875 en 414,4 m. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Ork. (12.451.10 Ber. ANP. en Gram.). 2.00 2.55 Handwerkuurtje. 3.00 Pianovoordr. en gram. 3.45 Bijbellez. 4.45 Gram. 5.00 Han denarbeid voor de jeugd. 5.30 Gram. 6.00 Orgelconc. 7.00 Ber. 7,15 Boekbespr. 7.45 Causerie. 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest, Chr. Ora toriumver. en solisten. 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP. act. halfuur. 10.30 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H 301,5 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Ber. ANP., gram. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroepork. 11.00 Weekoverz. 11.15 Omroepork. en solist. 12.15 AVRO-Dansork. en soliste. 12.45 Ber. ANP., gram. 1.00 Pianosoli. 1.15 Twilight Serenaders. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Viool- voordr. met pianobegel. 3.00 Brei- en bor- duurcursus. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. 5.00 AVRO- Weekkaleidoscoop. 5.306.27 AVRO-Amu- sementsork. en solist. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Progr. voor militai ren. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., me dedeelingen. 8.20 Concertgebouw-ork. en so list (ca. 9.15 Causerie). 10.25 Gram. 11.00 Ber. ANP., hierna AVRO-Dansork. 11.40 12.00 Gram. ENGELAND 391 en 449 m. 12.20 Rich. Crean-ork. 1.05 Causerie. 1.20 Ber. 1.30 2.20 Orkestconc. 3.20 Geiger en zijn orkest. 3.50 Dansmuz. 4.20 Ber. 4.35 Causerie. 4.50 Matinée-progr. 5.20 Kinderuurtje. 5.35 Raad- seluitz. 5,bU De Entr'acte Players 6,20 Ber 7.20 Radio-tooneel. 7.50 BBC-Theaterork. 6.35 Voor de boeren. 6.50 Variété-uitzending. 8.20 Pianovoordr. 8.40 BBC-Revue-koor en BBC-Variété-örk. 9(20 £er. 9.35 Causerie. 9.50 BBC-ork. 10.35 Korte Kerkdienst. 10.55 BBC-Harmonie-ork. 11.35 Dansmuz. 12.20 12.35 Ber. RADIO-PARIS 1648 m. Geen opgave ont vangen. KEULEN 456 m. 5.50 Omroepork. 7.40 8.50 en 9.309.50 Gram. 10.50 Harpvoordr. 11.20 Leo Eysoldt's ork. 1.35 Pop. conc. 2.20 Causerie. 2.40 Gram. 2.50 Kinderkoorzang. 3.20 en 4.30 Gram. 5.00 Folklor. progr. 5.20 Omroepkleinork. 7.3512.20 Zie Deutsch- landsender. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Omroepork. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Ontspannings- progr. voor soldaten. 8.50 en 9.20 Omroep ork. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Radio- ork. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Uitz. voor soldaten. 8.50 Omroepsymphonie- ork., omroepkoor en solisten. 10.-3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.35 Folkloristisch progr. 8.05 Operaconc. 9.20 Ber. 9.50 Pianotrio. 10.20 Conc. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. MIDDELBURG. VVO 22 Nov DO 23 Nov. Ver. v. Vrijz. Herv. Ouderav. der Zondagsschool; Geb. St. Pieter straat 20,15 h. DO 23 Nov. Chr. Geref. Gem. optreden ds. N. de Jong, Den Haag; Gasthuiskerk 19,00 h. GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 17—DO 23 Nov. „De gevaarlijke leeftijd" en „Mis bruik van Vertrouwen", 20,00 h. CITY, Middelburg VR 17—DO 23 Nov. „Luchtduivels der marine" (Wings of the Navy) en „3 Verliefde Vrijge zellen", 20,00 h. ALGEMEEN. VVO 22 Nov. Kleurenfilm „Ons Prinsesje loopt" te Kortgene; Stadswijnkelder. DO 23 Nov. Kleurenfilm „Ons Prinsesje loopt" te Colijnsplaat; „Zeelandia". DO 23 Nov. Jaarverg Coöp. Kolenvereen. te Grijpskerke, 19,00 h. Electr. Drukkerij G. W. dei; ^>oer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 10