GEMENGD NIEUWS SPORTNIEUWS LAATSTE BERICHTEN Nog nauwere samenwerking tusschen Engeland en Frankrijk Gezamenlijke maatregelen op economisch gebied „De belangrijkste gebeurtenis sinds het begin van den oorlog. WEERBERICHT BESTELLINGEN VOOR 160 MILLIOEN POND STERLING. EEN GEHEIMZINNIG ZWART VLIEGTUIG BOVEN ENGELAND. Opleiding van 25.000 vliegers voor de Geallieerden. BOEKBESPREKING Naar herstel der betrekkingen tusschen Japan en Rusland. LEGER EN VLOOT ROOSEVELT OVER DE FINSCHE KWESTIE. PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN Reuter meldt uit Londen: De eerste ministers van Engeland en Frankrijk hebben een gemeenscnappelijke verklaring doen publiceeren, waar.n gezegd wordt, dat de regelingen, welke reeds door beide regeeringen in toepassing zijn ge bracht, thans zijn versterkt en voltooid ter verzekering van het gemeenschappelijke beleid op het gebied van luchtmacht, mu nitie, grondstoffen, petroleum, voedselvoor ziening, scheepvaart en economischen oor log. De nieuwe maatregelen door beide regee ringen aanvaard, voorzien in het voor het gemeenschappelijke belang beste gebruik van beider hulpbronnen voor grondstoffen, productiemiddelen, tonnage enz. Zij voor zien ook in een gelijke verdeeling van be perkingen, indien de omstandigheden een vermindering der invoerprogramma's noo- dig zouden maken. De beide landen zullen voortgaan hun invoerprogramma's gemeen schappelijk op te stellen en concurrentie bij de aankoopen, welke volgens die program ma's in het buitenland zullen worden ge daan, te vermijden. De uitvoering dezer werkzaamheden is opgedragen aan een permanente Britsch Fransche coördinatiecommissie. De bereikte overeenstemming, welke zoo noodig tot andere terreinen kan worden uitgebreid, biedt aldus het officieele communiqué opnieuw het bewijs, dat beide landen vastbesloten zijn hun krachts inspanning voor den oorlog in zoo groot mogelijken omvang te coördineeren. Op deze wijze zijn de regelingen, ter organisa tie van het gemeenschappelijke beleid, wel ke in den vorigen oorlog pas na het derde jaar tot stand gekomen waren, thans twee maanden na het uitbreken der vijandelijk heden in toepassing gebracht. Oe economische wereld betrekkingen. Het Fransche nieuwsagentschap Havas geeft den volgenden commentaar op de ge meenschappelijke verklaring van Chamber lain en Daladier: „Deze verklaring is zonder eenigen twijfel de belangrijkste gebeurtenis sedert het uitbreken van den oorlog. Zij is in de eerste plaats van beteekenis voor de eigen lijke FranschBritsche samenwerking en in de tweede plaats voor de economische wereldbetrekkingen. De genomen besluiten hebben ten doel, den oorlog in zoo kort mogelijken tijd te winnen, met vermijding van een verdeeling van krachtsinspanning en middelen. Even als bij de toewijzing van het commando steunt men op de ervaring van den vorigen oorlog, die geleerd heeft, dat in een ver spreide orde geen overwinning wordt be haald. Voor de economische wereldbetrekkingen is de gemeenschappelijke verklaring niet minder belangrijk. De landen, die grond stoffen, industrieproducten, en levensmid delen leveren, zullen voortaan hebben te onderhandelen met een organisme, dat voor rekening van de twee staten optreedt. Door deze centralisatie van de vraag zal elke vertraging in het zaken doen, die schadelijk kan zijn voor den verkooper zoowel als voor den kooper, voorkomen worden". BELGISCHE GRENS DES NACHTS GESLOTEN. Tot dusver was het regel, dat de Neder- landsche afsluitboomen bij de douane-pos ten aan de Belgische grens overdag waren gesloten en dan telkens werden geopend wanneer auto's of andere voertuigen de grens moesten passeer en; des nachts daaren tegen vanaf de sluiting der grenskan- toren des avonds tot des morgens, wanneer de kantoren weer werden geopend bleven de slagboomen geopend, zoodat het verkeer des nachts ongehinderd kon doorgaan. Aan dezen het verkeer tegemoetkomen- den toestand zal, naar wij uit Belgische bron vernemen, binnenkort een einde ko men, meldt de Msb. Met uitzondering van Wernhout en Eijsden, zullen nl. in de naas te toekomst des nachts de afsluitboomen aan alle grenskantoren gesloten blijven, al leen wielrijders en motorrijders, die langs de smalle doorgangen naast de afsluitboo men kunnen passeeren, zullen dan nog ge legenheid hebben na sluitingstijd der kan toren de grens te passeeren. CLANDESTIENE ZENDER IN BESLAG GENOMEN. De radiocontroledienst der P.T.T. heeft in samenwerking met de gemeente-politie te Heemstede ten huize vein W. K. aldaar een clandestienen radiozender in beslag ge nomen. Proces-verbaal is opgemaakt. VAN EEN HAASTIGE AGENT, EEN GERUCHT EN EEN IJSKAST. Een smalle stra&V in de oude binnenstad van Delft. Langs de wandelaars op het trottoir suizen auto's, vrachtwagens en an dere moderne vehikels. Een politieagent komt met koortsachtige haast aangefietst. Hij springt van zijn rijwiel, werpt het te gen den muur en rent een bekend en veel bezocht café-restaurant binnen, dat vooral tijdens het borreluur veel studenten en of ficieren van het Delftsche garnizoen bin nen zijn gezellige muren herbergt. Twee voorbijgangers blijven nieuwsgierig staan en vinden dien hollenden agent een vreemd geval. Zóó vreemd, dat het eens nader bekeken en beredeneerd moet wor den. Als de agent na enkele minuten in een staat van kennelijke opgewondenheid te rugkeert, staan er 50 menschen. Na nog eens vijf minuten nadert een politiewagen. Er stijgen zes, zeven agenten uit met gasmaskers voor. De vijftig toeschouwers zijn weldra tot 500 aangegroeid. Hun aan dacht is als een veer gespannen. Met inge houden adem staren zij naar het schokken de schouwspel. Allen zijn 't er over eens: daar gebeurt iets vreeselijks, daarwor den officieren gearresteerd! Officieren, die zich met gasbommen verweren, vandaar de gasmaskers der agenten. Het gerucht wordt grit geloofd en is weldra een volstrekte ze kerheid geworden. Den nieuwaangekomen voorbijgangers wordt het verteld: 'n ge vecht tusschen officieren en agenten De spanning stijgt. Een dichte menigte vult de straat. Auto s boren zich moeizaam een doorgang in den menschenmuur. Eindelijk gaan de deuren open. De gasmaskers op, torsen de agenten een enorme ijskast naar buiten. Het gevaarte wordt op den auto geladen, een claxon scheurt de gespannen stilte stuk en in een flits is de wagen ver dwenen. Het publiek is al kaar met zijn oordeel: er zitten officieren in de ijskast, onschade lijk gemaakte officieren, die de buitenwe reld niet mag aanschouwen. De menschen verspreiden zich, maar heel den dag blijft ae atmosfeer geladen en de wildste geruch ten doen de ronde. ,®n. °P .een terrein aan de Tweemolentjes- Hcu ten Delft siouwen zes agenten de USKast van den wagen, meldt de Tel. 't Was een splinternieuwe, zoo van de fabriek. Bij wo6 ,was een ongelukje gebeurd, waardoor zich ammoniakgas door .het café o™Pre!? Daarbuiten kon het gas 8000 m3 zonder gevaar ontsnappen.. VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het wedstrijdprogramma voor morgen luidt: Afd. B: ZeelandiaVlissingen; RCS. EMM.; WalcherenDe Zeeuwen. Afd. F.: SluiskilBiervliet; Corn. Boys Terneuzen II. Afd. G.: TerneuzenIJzendijke; Aarden burgSchoondjjke. Afd. H.: Goes IIVlissingen II; Goesche BoysZeelandia II; De Zeeuwen n—Mid delburg II. SCHAKEN. MIDDELBURG—VLISSINGEN 5—7 De Vrijdagavond te Middelburg gespeelde schaakwedstrijd tusschen een twaalftal le den van de Middelburgsche Schaakclub en eenzelfde aantal van Vlissingen was, wat men wel noemt, een handicap-wedstrijd. Op verzoek van Vlissingen, dat hiertoe reden meende te hebben, bracht Middelburg niet zijn sterkste team op de been. De gevolgen bleven niet uit, want wat Vlissingen betreft, dit was ongetwijfeld op zijn sterkst uitgeko men. Overigens had alles een zeer vlot ver loop, en werd er met veel animo gespeeld. De gedetailleerde uitslag was als volgt: J. M. MulliéP. Vijn H. Strooband—G. Barth 0—1 W. de Graaf—J. D. C. de Vries1—0 P. M. de KleynJ. v. Hove 10 H. J. KraakA. Dobbelaar 01 A. Daniëlse—G. de Regt 01 I. v. NoppenH. Boelhouwers B. WagenaarD. Schoute J. SinkeF. Deseyn I. DaniëlseP. Weeland 01 W. FlissebaaljeJ. Steinhauser 10 P. SanderseJ. Smits 01 Totaal Middelburg 5 punten en Vlissingen 7 punten. Middelburg had aan de oneven borden zwart. SLUIS. Eenigen tijd geleden berichtten wij dat de alhier gevestigde rijwielfabriek „Flandria" nog geregeld personeel aan wierf. Den laatsten tijd echter heerschte I er onder de arbeiders ontevredenheid over de lage lopnen Er zijn gevallen bekend dat arbeiders I toen zij in het begin bij „Flandria" werk ten in uurloon f 11 per week verdienen, I terwijl ze, toen ze na eenigen tijd stuk werk moesten maken ongeveer 4 ver-1 dienden. Een arbeider werd naar hij zegt tegen I een van te voren vastgesteld uurloon aan-1 genomen, doch toen hij na 14 dagen uit betaald werd, ontving hij veel minder, waarmede hij echter geen genoegen nam en direct ontslag nam Weer anderen die het werk in de fa briek niet beviel moesten langen, tijd wachten voor ze het hun nog verschuldig-1 de loon ontvingen. Het schijnt dat men de directie van de I Belgische fabriek op een en ander gewe zen heeft, wat mede tot gevolg heeft ge had, dat arbeiders mededeelden dat ze bij de laatste uitbetaling veel meer ontvan gen hebben. Heeft gedurende den vorigen oorlog de Nederlandsche driekleur op de toren gestaan, thans heeftj men het dak van een schuur met asbestbedekking, midden in de plaats gelegen, in de nationale kleu ren geschilderd, teneinde vreemde vlieg tuigen kenbaar te maken dat ze zich op Nederlandsch grondgebied bevinden. Gistermorgen omstreeks 10 uur heeft boven onze gemeente een vreemd vliegtuig gevlogen. Daar het zich op groo- te hoogte bevond kon men niet zien tot welke nationaliteit het behoorde. Het toestel verplaatste zich in Weste lijke richting. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: morgenochtend tijdelijk op klarend, overigens betrokken tot zwaar bewolkt, en kans op eenigen regen, wei nig verandering in temperatuur, matige tot krachtige W. tot Z. W. wind. UKKEL: matige, tijdelijk vrij sterke Z. W. tot W. wind, bewolkte hemel, tijdelijk helder, plaatselijk regen, vrij zachte tem peratuur. J Zo 19 Nov. Zon op: 7 h 28; onder: 16 h 02. Licht op: 16 h 32. Maan op: 24 h 57. V.M 26 Nov. Ma 20 Nov. Zon op: 7 h 30; onder: 10 h 01. Licht op: 16 h 31. Maan op: 13 h 18; onder: 12 h 12. V.M. 26 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. November. 18 5.35 18.11 12.06 19 6.31 19.19 0.18 12.58 20 7.38 20.28 1.22 14.10 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. November. 7.20 19.46 0.40 13.06 8.10 20.48 L26 13.56 9.11 21.54 1.26 13.56 Zaterdag Zondag Maandag Zaterdag Zondag Maandag 18 19 20 KINDERVERLAMMING TE DINTELOORD. Te Dinteloord zijn enkele gevallen van kinderverlamming geconstateerd. In de ge meente zijn uitgebreide voorzorgsmaatre gelen getroffen.. De bewaarscholen zijn gesloten, terwijl de kinderen der lagere school veel in de buitenlucht moeten ver blijven. DRIE SPIONNEN IN DUITSCHLAND TERECHTGESTELD. Te Berlijn zijn de 29-jarige Lahota, de 26-jarige Sroka en de 33-jarige Schimp wegens spionnage ter dood veroordeeld Zij hadden inlichtingen aan agenten van een vreemde mogendheid verstrekt. De drie mannen zijn inmiddels reeds terecht gesteld. ÏJZERFIRMA TE TILBURG BESTOLEN. Belangrij'ke hoeveelheid goederen verduisterd. Te Tilburg is ten nadeele van de ijzerfir ma B. in de Herwelstraat een belangrijke difestal van ijzer aan het licht gekomen. De magazijnmeester M. die de administratie der verkochte goederen voerde, heeft in de laatste jaren een groot aantal goederen van de firma verduisterd. Twee kleine ijzerhan delaren, v. d. L. en v. O. kwamen op gezette tijden met een wagen bij de firma B. waar op dan onder toezicht van den magazijn meester groote voorraden ijzerwaren wer den geladen. De magazijnmeester verstrek te zijn firma hierover valsche opgaven. Het is moeilijk na te gaan van welken omvang de gestolen goederen, wel zijn. Huiszoekin gen hebben reeds opgeleverd: 1200 kg bladlood, 2000 kg spijkers, 200 balkijzers, 200 kachelroosters, 200 kachelpijpen, 800 af voerbuishaken, 40 regenpijpen, een lasch- apparaat, 150 vijlen, 300 fittings, 40 gegal vaniseerde platen en 100 bossen kozijnha- ken, een en ander ter gezamenlijke waarde van ongeveer 4000. BRITSCHE SLAGSCHEPEN BIJ DE CANADEESCHE KUST. De Britsche slagschepen, zooals de „Hood", de „Repulse" en de „Renown" ope- reeren, naar van officieuze zijde uit New York vernomen wordt, van tijd tot tijd in het Westen van den Atlantischen Oceaan, dikwijls tot in de buurt van de Canadee- sche kust, meldt de Tel. Men neemt aan, dat zij op zoek zijn naar de „Deutschland" en „Admiral Scheer" of een konvooi escor teeren. Burgin, de Engelsche minister voor de voorraden, heeft gisteren verklaard, dat zijn departement sinds het begin van den oorlog bestellingen gedaan heeft tot een bedrag van 160 millioen pond sterling. „De Geallieerden hebben geen halve maat regelen genomen bij hun toebereidselen tot den oorlog, aldus Burgin. Wij hebben ons er volkomen rekenschap van gegeven dat de aanval tegen Engeland en Frank rijk, waartoe Duitschland besloten heeft, grooter is dan eenige aanval, welke ooit in de geschiedenis door een land tegen an dere staten is ondernomen/' Reuter meldt uit Londen, dat men een zwart vliegtuig gezien heeft boven een stad in het Zuidwesten van het Engelsche graaf schap Lancashire, waar luchtalarm werd gegeven en het luchtdoelgeschut in actie kwam. Het toestel zette koers naar de Iersche Zee. Tien minuten later klonk het signaal, dat alles weer veilig was. Het Duitsche vliegtuig, dat boven de Shetland-eilanden is waargenomen, vloog op een hoogte van ongeveer 3.000 meter en was blijkbaar op verkenning. De machine werd hevig door het luchtdoelgeschut onder vuur genomen. Bommen schijnen niet te zijn uitgeworpen. Splinters van de lucht doelgranaten vielen over een wijde opper vlakte neer. Over twee weken, misschien nog eerder zou volgens Havas een overeenkomst kunnen worden gesloten tusschen Groot- I Brittannië, Australië, en Nieuw Zeeland in zake de oprichting van een centrum voor perfectioneering der opleiding van vliegers. Op grond van dit plan zouden aan de ge allieerde strijdkrachten 25,000 vliegers kun nen worden geleverd. Volgens de „Canadian Press" zullen 6000 I oef en vliegtuigen worden gekocht. Volgens de „Montreal Star" zullen binnen enkele maanden tienduizend recruten op 100 vlieg velden in opleiding worden genomen voor de luchtstrijdkrachten. Het D. N. B. meldt uit Sjanghai: De woordvoerder van het Japansche depar tement van Buitenlandsche. Zaken, Soe- ma, die op een inspectiereis door China in Sjanghai is aangekomen, heeft tegenover vertegenwoordigers van de pers verklaard, dat Japan streeft naar geleidelijke rege ling van alle tusschen Japan en Sovjet- Rusland hangende kwesties en daardoor naar herstel van normale betrekkingen met de Sovjet-Unie Soema gaf toe, dat bij de vorming van de nieuwe „Chineesche centrale regeering" vertragingen zijn ont staan, die men niet had verwacht, toen in October de regeeringsvormjng werd aangekondigd. De nieuwe orde in Oost- Azië is echter het onveranderlijke doel van de Japansche regeering. Zoodra de Russische ambassade in Ja pan instructies uit Moskou zal hebben ontvangen, zullen formeele onderhandelin gen tusschen Japan en de Sovjet-Unie ge opend worden over alle hangende kwes ties, schrijft de „Japan Times", welk blad hier aan toevoegt, dat men een vriend schappelijke regeling van de bestaande pro blemen tusschen beide landen volstrekt mogelijk acht. DE BELGISCHE COMMUNISTEN ROEREN ZICH. In officieele Belgische kringen houdt men zich bezig met de campagne, waaraan de leiders der Belgische communistische partij zich overgeven. Deze leiders doen in hun blad een aanval op de oorlogvoerende na ties. Het communistische blad valt voorts de Belgische regeering heftig aan en oefent kritiek op haar neutraliteitspolitiek, zoome de op het vredesinitiatief van Koningin Wil- helmina en Koning Leopold meldt de Tel. Er is sprake van het nemen van energieke maatregelen tegen de leiders der commu nistische partij en de publicatie van het Bel gische communistische orgaan te verbieden. MENSCHEN IN DEN ZOMERNACHT. Door Frans Emil Sillanpaa. - Bigot Van Rossum te Amster dam. „Menschen in den zomernacht" is geschre ven door den Finschen auteur Sillanpad, aan wien dit jaar de Nobelprijs voor litera tuur toegekend is. Daarom begint men dit boek niet te le zen als „zoo-maar-een-boek", doch als een werk van den man-die-den-Nobelprijs-won. Althans zoo ging het ons. En onwillekeu rig verwachtten wij een boek van grootsche allure, met sterke karakters, die hun sterk te ook hadden te bewijzen. Deze verwach ting leek ons temeer niet gezocht omdat de natuur en de menschen van het verre Noorden voor ons, menschen uit de gema tigde luchtstreken, toch altijd iets hebben van oerkracht en eeuwige, onveranderlijke eigenschappen, hetzij goed af kwaad. Het land waar de menschen onmiddellijk na een stoombad naakt in de versche sneeuw gaan rollen, waar haast iedere man een athleet is en daarbij moet oppassen, dat zijn vrouw hem niet voorbij streeft, dat land schijnt bij uitstek geschikt om het tooneel te zijn van grootsche dingen, al heeft „groot"-zijn maar heel weinig te maken met lang zijn! Hoe het zij, Sillanpaa heeft met „Men schen in den zomernacht" geen grootsch boek geschreven. En het is duidelijk, dat hij dit niet heeft gewild ook. Zoo heeft het ook niet den schijn zich grooter voor te doen dan het in waarheid is. Wij zouden het meer een argelooze ver telling willen noemen, een vertelling, die slechts verhaalt over wat er in een zeer kort tijdsbestek gebeurt met een beperkt aantal menschen en die dit gebeuren ziet als een onderdeel van het leven om hen heen. Het is eigenlijk alsof Sillanpaa meer de natuur van zijn land heeft willen be schrijven dan de menschen. Dit heeft het voordeel, dat de laatsten dan ook eerlijk bezien zijn en niet mooier worden voorge steld dan zij in werkelijkheid blijken. Maar de natuur, die Reeft het hart van den schrijver. De vreemde lichte nachten van Finland, die zijn als schemerige dagen, daarin neemt hij ons mee, op een woesten rit te paard, op een vredig tochtje in een roeiboot, voortsnellend in een auto. Het doel lijkt soms bijzaak. Zelfs zijn er in dit boek enkele personen, aan wie een nog korter dan kort leven beschoren is, op papier. Net begint men ze interessant te vinden en vraagt men zich af hoe het ver der met hen zal gaan, als hun taak beperkt wordt tot het zetten van een kopje koffie en daarmee afgeloopen is. Sillanpaa behoor tot geen enkele school. Hij heeft een geheel eigen manier van schrijven, een ongekunstelde open manier. En wat het voornaamste is: hjj heeft liefde voor zijn onderwerp en hij geeft den lezer iets van die liefde mee. Waarschijnlijk is hem de Nobelprijs niet toegekend om dit boek, maar daarom is het niet minder mooi? Bij Kon. besluit is aan den heer ds. A. M. Franssen, predikant teKapelle- Biezelinge, op zijn verzoek eervol ont slag verleend als reserve-veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. - Bij Kon. besluit zijn met ingang van 16 Nov. benoemd voor vast, tot luitenant ter zee 2e kl. voor speciale diensten bij de Kon. marineresreve, de heeren E. Steegers, C. M. Bernhard, J. F. Beijen, T. B. Liberg, A. Ho ven en P. Bakker. - Bij Kon. besluit is aan den heer ds. G. P. Postma, predikant te Oudenbosch, vroe ger te Biggekerke eervol ontslag verleend, als reserve-veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Een zeer belangrijk onderdeel van het zaken doen, is zeker het op juiste wijze presenteeren van de artikelen, die men te President Roosevelt heeft op een pers conferentie verklaardEr is niets waar van I de verhalen, dat Finland zijn houding je gens Rusland heeft verstijfd na beloften van economischen of financieelen hulp uit de Ver. Staten gekregen te hebben. Zulk een I steun is niet toegezegd. Ongeveer twee I koop heeft aan te bieden en daarbij spreekt maanden geleden hebben de Finnen een I leening trachten te verkrijgen voor speciale doeleinden, wellicht voor hun spoorwegen, maar zij werden verwezen naar de New Yorksche banken, bij welke zij volkomen het recht hadden leeningen aan te vragen". (Zooals men zich zal herinneren, beweert de Russische pers, dat de Finsche regeering de toezegging van steun uit Amerika heeft gekregen). TWEE JONGEMANNEN TER DOOD VEROORDEELD. Te Augsburg (Duitschland) hebben twee jonge mannen van 19 jaar voor het ge rechtshof terecht gestaan wegens bestelen van een Duitschen soldaat. Beide jonge lieden werden tot den doodstraf veroor deeld. de omgeving een krachtig woordje mede. Dit heeft ook de heer J. A. Mennes begre pen, die nu reeds een dozijn jaren zijn be kend Electro technisch Bureau in de Lange Noordstraat, Middelburg drijft. Door een verdieping van de portiek, kon de winkeldeur wat naar achter worden ge bracht en daardoor de etalageruimte zeer vergroot worden. Door moderniseering van deze ruimte komen de nu in veel grootere verscheidenheid geëtaleerde artikelen veel beter uit. Maar ook de verdere winkelruimte is bij zonder goed onderhanden genomen en spe ciaal wat de kleuren betreft geschikt ge maakt om de moderne verlichting beter tot haar recht te doen komen. Met nieuwen moed gaat de heer Mennes het tweede dozijn jaren tegemoet in d- zoo veel verbeterde verkoopsruimte. ZONDAG 19 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Ellewoutsdijk: 9,30 u ds. G. K. Willens- waard. Goes: 9,30 u. ds. Steinz; 2 u. ds. de Vries. Geersdijk: 9,30 u. ds. Kluiver; 2 u. Leesd. Kattendijke 9.30 u. en 2 u. ds. J. M. Lam- mers. Kruiningen 9,30 ds. J. Mortier; 2 u. ds. Van Steenbergen. Wilheiminadorp: 9,30 u. ds. de Vries; 5,30 u. ds. Steinz. 's-Gravenpolderv.m. ds. J. G. U. van Hoog straten; 2 u. ds. J. E.'Drost. Kats 2 u. dr. M. Hansen. Ger. kerk. Goes: 9.30 u. en 5.30 u. ds. W. H. v. d. Vegt. Kapelle: v.m. en n.m. ds. A. Scheele. Krabbendijke: v.m. en n.m. ds. M. Ros. Kamperland: 9 u. en 2 u. ds. T. J. van de Ende 6 u. leesdienst (voorber. H.A Kruiningen: v.m. en n.m. ds. J. Koolstra. Rilland 9.30 u. en 2 u. ds. W. G. F. van Herwijnen. Wolphaartsdijk: 10 u. en 2.30 u. ds. G. van Heiningen. Ger. Gem. Biezelingeleesdienst. Goes: 9.30 u. 2 u. en 6 u. leesdienst. 's Gravenpolder: leesdienst. Chr. Ger. Kerk. Biezelinge leesdienst. Vrij. Evang. Gem. Bath 9,30 u. en 2 u. de heer Verboom. Goes 9,30 u. en 6 ur. ds. M. v. d. Vis. Ned. Ger. Gem. 's-Gravenpolder 9 u., 1,30 u. en 5,30 u. ds. Booy te Tholen. Leger des Heils. Goes 7,30 bidstond, 10 u. heiligingsdienst, 4 u. openluchtmeeting, 8 u. verlossings samenkomst. Leider: kapt. Beekhuis. Goes. Bevallen: P. Karelse, geb. Butter z. (D.Z.) V r ouwenpolder. Van 12—18 Nov. Overleden: J. Dingemanse wed. W. A. van Sorge 90 j.; J. de Bruyne vr. van P. Caljouw 62 j. Getrouwd: P. J. de Wild jm. 28 j. en J. M. Luteijn jd. 25 j. Middelburg, 17 Nov. Groentenvei- ling. Veldsla 212 c., Spinazie 815 c., Snijboonen 32 c., Spruiten 515 c., Witlof 1820 c., Schorseneeren 12 c., Breekpeen 1,5 c., Andijvie 28 c., Waspeen 3,5 c„ Uien 13 c., Savoye kool 25 c., Roode kool 2 3 c., Prei 3,5 c., alles per kg. Peën 13,5 c. Rapen 12,5 c., Kroten 12,5 c., Selderie 14 c., alles per bos. Bloemkool 213 c„ Andijvie 0,52 e Kropsla 0,52 c., Knol- selderie 23,5 c., alles per stuk. Goes 17 Nov. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Andijvie 6, Breek peen 1,502, Koolrapen 2, Spruiten 1118, Rapen 1,50, Roode kool 23,50, Groene Savoye kool 25, Gele idem 22,50, Witte kool 12,50, Boerekool 2,50, Aardappels 2,503, idem drielingen 1, per 100 kg. Wor telen 1,502, Rammenas 2, Rapen 0,50 3,50, Kroten 1,50, Selderij 0,501, per 100 bos. Bloemkool 1,5014, Kropsla 0,851,50, Andijvie (breedblad) 0,601,50, idem (krul) 2,10, Knolselderij 2, per 100 stuk. Diversen: Blauwe druiven 15—30, Toma ten 1119, Frambozen 1630, per 100 kg. Hazen 1,351,75, Fazanten 0,98, Eenden 0,19, Wilde Konijnen 0,31, per stuk.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3