Akkerwe STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG GOES BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG, „ERGENS IN NEDERLAND" gschgnk«nhus«s VLISSINGEN Spit, rheumatiek Neem (Ingez. Med.) BIOSCOPEN ZUID-BEVELAND NOORD-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. Voor de luchtbescherming. In de Woensdagavond gehouden bestuurs vergadering van de afd. Middelburg van de Ned. Vereen, van Luchtbescherming werd door den penningmeester medegedeeld, dat van mevr. Van P. geb. V. eene gift van 10 werd ontvangen, terwijl door een onbe kende gever een bedrag van 2.50 werd geschonken. De minister van defensie heeft aan Herman Joseph Gerhardus Maria Klunhaar met ingang van 1 December 1939 voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht ver leend, wegens opleiding tot een geestelijk ambt. Te 's-Gravenhage slaagde voor het voorloopig machinistendiploma de heer De Fluijt, alhier. TIJDIG ONTDEKT. De plaatsvervangende controleur van den Nachtveiligheidsdienst, heeft gisternacht rook ontwaard in een particuliere garage. Men waarschuwde den eigenaar van den er gestalden auto en deze gaf de sleutel me de; het bleek toen dat de rook uit den mo tor van den auto kwam. Maatregelen wer den genomen, om verder onheil te voorko men. Benoeming. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres Wolfaartsdijk mej. E. B. Minderhoud Middelburg. te te Benoemd tot onderwijzeres aan de Kon. Wilhelmina school te Den Haag, mej. Johna de Ridder te Middel burg. Geslaagd voor 3e deel Notarieel Staats examen de heer W. L. Schenk, Surnumerair der belastingen alhier. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: geheel werkloos 298 mannen en 31 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 4 mannen; in .werkverschaffing: 165 mannen; niet werkloos: 6 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week: 478, bijgekomen: 61, afgegaan: 34, totaal 505. Deze aantallen waren in 1931: 600, 1932: 864; 1933: 932; 1934: 1049; 1935: 993; 1936: 912; 1937: 819; 1938: 807. NOOD-VERLICHTING. Hendenmorgen heeft men op tal van plaatsen in onze stad blikken rond lan taarns aangebracht, die bij eventueele verduistering, naar beneden schijnend licht op de straat of brug zullen werpen èn daardoor het verkeer eenigszins zullen vergemakkelijken. De lantaarns hebben oliebranders als lichtbron en kunnen dus ook bij storing in de stroomlevering goede diensten be wijzen. „NAAR HET VOLLE PROFIJT". Onder voorzitterschap van ir. J. Versteeg kwam gisteravond in „De Landbouw" de af- deeling Goes van de Melkfederatie voor Zeeland bijeen. Na een inleidend woord van den hr. Ver steeg hield de hr. W. J. de Bruijn te Mid delburg, vaste medewerker van het Zuivel- bureau te 's-Gravenhage, een lezing over het onderwerp „Naar het volle profijt". In deze lezing, die door eenige films geïl lustreerd werd, gaf de spr. een overzicht en een uiteenzetting van al hetgeen voor den melkslijter van belang is te weten. Spr. wekte daarbij de aanwezigen op, deel te ne men aan de zuivelkookcursussen die aan de Goesche Vakschool gegeven worden, die slechts enkele dubbeltjes per cursus kosten en zeer leerzaam en belangwekkend zijn. Voorts werd nog het woord gevoerd dooi den heer C. Zee, te Middelburg, administra teur van de Melkfederatie, die een uiteen zetting gaf over de binnenkort te Goes te houden vakcursussen voor den melkdistri- buant. Spr. wekte de leden op aan deze cur sussen deel te nemen en zich zoo de kennis en bekwaamheid eigen te maken die in dezen tijd van den slijter van zuivelproducten ge- ëischt magwvorden. NED. CHR. VROUWENBOND. Sprekers mr. R. M. van Dussel- dorp en Ri^Iolf van Reest. De afd. Goes van den Ned. Chr. Vrou wenbond vergaderde gisteren onder lei ding van mej. J. F. Donner in de Prins van Oranje. Voor de pauze sprak burgemeester Van Dusseldorp over den bloedtransfusiedienst. Spr. wekte de aanwezigen op zich in te laten schrijven als donor. Na de pauze behandelde de letterkun dige Rudolf van Reest het „Wilhelmus". Spr. ging het ontstaan na van dit volks lied en schetste de gebeurtenissen die er aanleiding toe gaven. Tenslotte werd in meer huishoudelijken kring besloten dezen winter weer een Kerstavond voor de werkloozen te organi- seeren. Ned. Jongelingsverbond. Het bondsbestuur van het Ned. Jonge-1 lingsverbond heeft tot leden van de Prov. commissie Zeeland van het verbond be-1 noemd de heeren A. J. de Witt te 't Zandt en C. Boljjn te Bruinisse. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN IN 1940. Amsterdam 1936-3% 86%—87 Zeeuws. Hyp. B-3% 8585 Cities Service Cy. P. 1958 5 53%—53% A Amsterd. Bank 98 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 311314% A De Schelde N.B. 4141 C Am. Smelt en Ref. 39%38% A Houth. Alberts 68%—68% C Chesapeake Ohio 31%31% C Pref. Kansts City South. 15%—15% C Union Pac. Rr. 8079% De laatste weken zijn vele eigenaars van I Ned. 33 ioOO-3 86%86 maten en gewichten veroordeeld omdat zij in den loop van 1938 en 1939 op de voor hun woonplaats geldende data niet hadden ge zorgd voor het doen Ijken of herijken van him eigendom. Thans moet in een groot aantal hierna te noemen gemeenten in de eerste 8|A Lever-Bros Unilever 98%98-97% maanden van 1940 weder herijk plaats heb- A Philips Gem. B. afg. 135—132%-33 ben en zullen de goed gekeurde maten en c Am. Car Foundry 25%—25%-% gewichten voorzien worden van den letter! c Anaconda Con 9<nz. n in den kleinen staanden drukvorm; en del c Bethelehem St. 64%63%- gasmeters van den Koninklijke kroon. De herijk zal plaats hebben: Te Middelburg: voor Middelburg 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 19, 22, 23, 24 en 25 Januari. Voor St. Laurens 26 Januari; IA Kon.Vëtr." MpV 262%—262-60% Nieuw- en St. Joosland 29 en o0 Januari; c Contin on c 18%—18%-% Grppskerke 1 Februari. C Phillips Petr. Comp. 31-30% Te Oost- en West Souburg, voor die ge-1 meente zelve 5, 6 en 7 Februari en voor Ritthem 6 Februari. Te Vlissingen: 12, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 22 en 23 Februari. Te Koudekerke: voor die gemeente zelve 26 en 27 Februari, voor Biggekerke en Me- liskerke 28 Februari. Te Westkapelle voor Zoutelande 4 Maart, voor Westkapelle 5 en 6 Maart. Te Domburg voor die gemeente 7 en 8 Maart, voor Aagtekerke 8 Maart. O. Indië 37 1000-3 85%—85% A Koloniale Bnk. 163%163% A N.I. Hbk. 600 108—107% C Ned. H. M. 1000 88—87% A v. Berkels Pat. 30% C Calvé-Delft 68%—69 C Kennec Copper 30%30%-% C Rep. Steel 19%—18%-% C U. States St. C. 53%—52%-% C North Am. Cy. 17%—17% C Shell Union O.C. 10%—10%-% C Tide Water Ass. Oil 99-% A Ned. Scheepv. U. 112111-% A H.V. Amsterdam 390%386-82 I A Java Cult. Mij. 232 A N.I. Suiker U. 231%—229 A Deli Batavia 114%114% C Deli Mij. 1000 161%—158-56% Philips Koninkl. HVA Obl.Markt Wettig Suiker Markt Amerika Unilever Industrie Rubber Tabak Schepen gedeponeerd.) A Senembah 129%—129% C Baltimore Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 12%—12%-% A Soutehrn Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 197%—195%-97% A Deli-Bat. Rubb. 151%—154% A Hessa Rubber 108%113 A Serbadjadi S.R. 102%102%-03% WISSELKOERSEN. Heden. Gister.. Londen 7,36 7,37% Berlijn 73,65 75,60 Parijs 4,18 4,18% Brussel 30 93 30,86 New York l,i i; is heden het hoofdkwartier gevestigd van Sint Nicolaas. Natuurlijk weer in 't Geschenkenhuis, Het wachtwoord luidt ook dit jaar: „Het Geschenkenhuis heeft 't". Duizend en één cadeautjes, ja al wat mooi en nieuw is, vindt U daar onder één dak. Bezoek dit hoofdkwartier vóór 5 December. Leuke Sint-Nicolaasverpakking en be zorging door heel Nederland (ook per veldpost) precies op 5 December. (Ingez. Med.) Te Oostkapelle 11 Maart. Te Serooskerke (W.) 12 Maart. Te Veere voor die gemeente 18 en Maart, voor Vrouwenpolder 18 Maart. Te Arnemuiden 20 Maart. Te Kortgene 29 Juli. Te Wissekerke 30 Juli. Te Kamperland 31 Juli. Te Colijnsplaat voor die gemeente 1 en 2 Augustus en voor Kats 1 Augustus. Men zal goed doen op een duidelijke plaats aan te teekenen op welken dag men moet komen met zijn maten en gewichten en ook op te letten op de publicaties van de betrokken colleges van Burg. en Weth. Oostburg; P. A. Minnaard, 's-Heer Arends- kerke; M. C. Noordhoek, Geersdijk; J. A. van Pagee, Middelburg; W. Remfjn, Hans- 191 weert. Mej. S. A. Verduijn, Breskens; J. A. Vink, Colijnsplaat; M. Weststrate, Rilland- Bath; P. L. Wondergem, Waarde. De examens zijn hiermede afgeloopen. R. K. Zeeuwsche Statenfractie. Tot voorzitter der r. k. statenfractie is in de plaats van den heer J. A. van Rompu, gekozen de heer J. W. Vienings te Clinge, I WALCHEREN terwijl de heer mr. dr. A. J. J. M. Mes te Heinkenszand de functie van secretaris-pen ningmeester heeft overgenomen van den hr. G. J. L. Goossens. COMMISSARISSEN VAN „DE SCHELDE." In den Vrijdag ten kantore gehouden vergadering van aandeelhouders der NV. Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissin gen werden tot commi.ssaris benoemd de heeren dr. J. J, C, van Dijk, oud-minister van defensie, en G. J. Bensink. EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Woensdag slaagden te Terneuzen voor het normaal examen: A. A. Anthonisse, 's- Gravenpolder; A. J. Blaauwkamer, Kruinin- gen; A. C. den Boer, Hansweert; M. P. den Boer. Wissenkerke en J. Ie Clercq, Hans- weert. Donderdag slaagden: H. Filius, Ierseke; P. Groenleer, Kapelle; C. G. Hartoog, Ierse ke; A. Laban, Ierseke; J. Lous, Hoedekens- kerke; J. A. Maat, Middelburg; J. de Meij, MIDDELBURG. ELECTRO. „De gevaarlijke leeftijd/" Het rijke kind, dat op stoffelijk gebied alles kan krijgen wat haar hart begeert, maar dat het eerst-noodige moet missen, nl. warmte en liefde het vormt een zeer dankbaar onderwerp voor een film. De kleine Roberta is zulk een beklagens waardig kind. Ze woont in een huis, dat meer op het slot van Versailles lijkt dan op een gewoon huis, de tuin is onafzien baar groot, ze heeft rijpaarden en prach tige kleeren, en op haar dertiende ver jaardag krijgt ze een volledig nieuw slaap kamer-ameublement, Dat alles kan echter niet goed maken, dat behalve de secre taris van haar vader niemand aan het feit dat ze jarig is, gedacht heeft, en dat niemand tijd heeft, dien dag met haar te vieren. Haar moeder heeft 't zoo druk met lezingen over paedagogie. dat haar voor eigen kind geen tijd rest, en het aan betaalde krachten moet overlaten, die niets anders zijn dan oppas- en bedien automaten. De vader is te zeer verdiept in geld-verdienen om zich om zijn doch ter te kunnen bekommeren Het kind, fijn en gevoelig voelt het geruis zoo scherp, dat ze hoe langer hoe onhandelbaarder wordt en tenslotte naar een bijzondere kostschool wordt gestuurd Hier vindt ze een leerares die haar be grijpt, en haar op de goede manier weet aan te pakken. Op slag verandert Rober ta in een hartelijk, hulpvaardig meisje, en als dan haar ouders hun fout ook in gezien hebben, eindigt de film in een slot-apotheose van liefde en geluk Bouita Granville als Roberta toont zich een merkwaardig begaafd filmkind. Ze is den leeftijd, waarop de meeste wonder kinderen beginnen op te treden, al enkele jaren te boven. Haar talenten liggen meer in de dramatische richting dan in het luchtige genre; een rol als die van het miskende kind ligt haar uitstekend. Van het poezige en snoezige van een Shirley Temple heeft ze hoegenaamd niets, wat we niet betreuren kunnen. Het zal inte ressant zijn haar verdere ontwikkeling te volgen „Misbruik van vertrouwen.' Danielle Darrieux tjf.% ongetwijfeld een zeer begaafde actrice Ze heeft een kin derlijk-onschuldig gezichtje en een fijn, broos figuurtje. Doch als men meer dan één film van haar gezien heeft, begint men te wenschen dat ze eens wat minder met haar groote, starende oogen en wat meer met haar wezen acteeren zou Ze laat passief, als een pop, met zich sollen, zelfs tot spreken is ze moeilijk te krijgen, alleen als de omstandigheden wat al te kras worden, breekt ze los in een hy sterische woede of wanhoops-uitbarsting Het kan zijn dat dit aan haar regisseur of aan 't scenario ligt Maar wat meer acti viteit en wat meer eigen wil zouden ons zeer welkom zijn Met dat al hebben de Fransche films in het algemeen en die van haar in 't bij zonder met recht een goeden naam „Mis bruik van vertrouwen" beschaamt deze goede reputatie niet. Vooral de scènes in de zaal van de kinderrechtbank zijn roerend, en verreweg de beste in deze film. Het is jammer, dat op dit onderwerp niet dieper is inge gaan Anderzijds heeft men het waar schijnlijk nagelaten, daar het veel te ver voeren zou, en met eigenlijke handeling betrekkelijk weinig te maken zou hebben CITY. Drie verliefde vrijgezellen. Vrijgezel pleegt vrijwel synoniem aan vrouwenhater te zijn. In den titel schuilt dus een tegenstrijdigheid, die echter belof ten inhoudt. Deze Ufafilm vervult ze boven verwachting. Namen als Theo Lingen en Hermann Thimig waarborgen trouwens ge- noegelijke oogenblikken. Zij vormen twee derde van het drietal vrijgezellen, dat er een wat zonderlinge huishouding op na houdt. Of zonderling is zij eigenlijk nu weer niet. Het bijzondere zit in de militair stipte wijze, waarop zij hun leventje ingedeeld hel/ben. Hun neef Wolf, een kersversche ad vocaat, wordt hierin opgenomen. Nauwe lijks is dit geschied, of hij komt reeds met trouwplannen aandragen, waarvan de óoms niets weten willen. De bruid in spé, door Gusti Huber op charmante wijze gespeeld, zal het varkentje dan zelf wel eens was- schen. Zij weet met de 3 hinderpalen voor haar geluk in contact te komen en kruipt dan telkenmale in de huid der vrouw, die deze dr'o vrijgezellen elk voor zich als de ideale geschetst hebben. Met het gevolg dat allen er in loopen en tenslotte hun neef be zwaarlijk nog moeilijkheden in den weg kunnen leggen. Dit alles en nog veel meer is op bijzonder aardige wijze in scène gezet. Gusti Huber levert ih haar uitbeelding van de drie vrou wentypen knap werk. Vooral in dit gedeelte heeft de film een vaart, die boeit, waarvoor den nieuwbakken regisseur Theo Lingen al le lof toekomt. Luchtduivels der marine. Wie in deze film gevechten op leven en dood tusschen snelle jachtvliegtuigen 'en gigantische bommenwerpers verwacht, komt bedrogen uit. Er wordt geen schot ge lost, afgezien dan van het onschuldige oefènvuur op een luchtzak. Men ziet echter de opleiding der vliegeniers van de Ameri- kaansche marine luchtvloot. Het is alles in de puntjes geregeld en interessant om ken nis van te nemen. De noodige sensatie ont breekt niet, waarvoor men het beproeven van 'n nieuw model jager inlaschte. Een en ander is verbonden door een min of meer tragische geschiedenis, waarin Olivia de Ha- villand, George Brent en John Payne de hoofdpersonen zijn. Frank Mc Hugh ten- slotte zorgt voor de komische noot, hetgeen hem wel toevertrouwd is. GOES. GRAND THEATER. Men is maar eenmaal jong. Rechter Hardy (Lewis Stone) is een begaafd rechter, een sympathiek mensch en een goed echtgénoot en vader. Daarbij heeft hij nog eenige jeugdige idealen be houden en één er van is nog eens een zwaardvisch aan den hengel te slaan. Zoo zal een bepaalde vaeantie op het Catali- na-eiland doorgebracht worden, dat niet alleen een beroemde badplaats lis maar waar ook reuze-zwaardvisschen gevangen worden. Het wordt een vaeantie vol geweldige gebeurtenissen. Zijn zestien- of zeventien jarige zoon Andrew (Mickey Rooney) wordt verward in de netten van een vroegrijp millionairsdochtertje; zijn knap pe dochter Marian (Cecilia Parker) wordt verliefd op een getrouwden jongeman, en tenslotte Verneemt de rechter zelf er, dat hij geruïneerd is Maar rechter Har dy vangt er dan toch zijn reuze-zwaard- visch en weet dan ook het ongeluk van zijn kinderen en zijn huis nog af te wen den. Alles bijeen is de behandeling niet zoo bijzonder sensationeel, maar tallooze gees tige kleinigheden en vooral het buitenge woon goede en gevoelvolle spel van allen maken deze film toch een M. G. M.-werk van hooge kwaliteit. Sta op en vecht! Deze film biedt heel wat meer sensa tie. Het is de geschiedenis van opkomst van een armoedige maar intelligente knaap, die een vlug en handig vechter was en het tot een groot bokser brengt. Hoewel hij zich niet bepaald met knoeie rjj inlaat is zijn weg naar roem en rijk dom toch ook niet van smetten vrij en in dit opzicht voert hij (Robert Taylor) in hetzelfde schuitje van zijn bookmaker (Edward Arnold). Eén ding hebben bei- DOMBURG. Het comité van aanbeveling voor de alhier te houden collecte voor het Algemeen Steuncomité 1939 is aldus samen gesteld: W. Brand, wethouder; P. J. Elout, wethouder; M. C. Jellema, hoofd Chr. School; J. de Jonge, hoofd Op. school; ds. F. G. H. Nicolaï, Pred. Ned. Herv. Kerk; J. W. Schuurman. Gem. secretaris; mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken, Burgemeester; dr. B. Vaandrager, Gemeen te-arts; ds. A. Visser, Pred. bij de Geref. Ge meente; ds. J. E. Visser, Pred. der Geref. Kerk; mevr. C. A. M. van Voorthuysen Von Stein Callenfels. MELISKERKE. Donderdagavond verga derde de Christelijke Landarbeidersbond onder voorzitterschap van den heer L. Wa genaar. Het bestuur werd als volgt samen gesteld A. Adriaanse, voorzitter, L. Wage naar, secretaris en J. Cevaal, penningmees ter. Besloten werd om ook dezen winter te trachten kolentoeslagen en goedkoope mar garine voor de werkloozen te krijgen. werk bij een der leden de dames Lenshoek- Dusseldorp, zuster Milhous, Pilaar-Gaar- landt, Straub-deMeester of Swart-Visser. OVEZANDE. Op Donderdag 16 Nov. jL hebben alhier eenige jongedames, weer en wind trotseerend, hun beste krachten be steed aan het inzamelen van gelden voor het Algemeen steuncomité 1939. Het resul taat was zeer bevredigend. De totale op brengst was f 104. WEMELDINGE. Gisteravond is alhier 't militaire tehuis geopend, dat gesticht door de daarvoor in het leven geroepen com missie. Ds. Werges sprak hartelijke woorden van welkom tot de officieren, onderofficieren en soldaten, die de opening bijwoonden. Hij wees op de goede stemming onder de sol daten en op het belang daarvan in tijden van nood. Ds. Werger zeide, dat de Zeeu wen in het algemeen en de Wemeldingers in het bijzonder gastvrij zijn en dat zij aan de alhier gelegerde militairen een zoo goed mogelijke vervanging hebben willen aan bieden van de huiselijke sfeer, welke zij in aller belang thans moeten missen. Ds. Werger hoopte, dat er van het tehuis een ruim gebruik zou worden gemaakt. Vervolgens voerden nog het woord burge meester Willemsen, de veldprediker Hof land, een luitenant namens den bataljons commandant, oud-burgemeester Wabeke en de ouderling L. Ruissen. In de pauze werd getracteerd op melk en sigaren. De openingsavond was gezellig en het is te hopen, dat „onze jongens" nog vele van dergelijke avonden in het nieuwe tehuis mogen beleven. YERSEKE. Gevonden: 4 zwarte tressen. Terug te bekomen ter gemeente-secretarie. Donderdagavond vergaderde de Yer- seksche Damclub in café Van Strien, ter bespreking van de seizoenafwikkeling. Besloten werd, gezien het feit dat het oefenlokaal door de militairen in gebruik is genomen, om alle oefeningen en wedstrij den te houden in bovengenoemd café, daar met den eigenaar billijk kon worden over eengekomen. Als tijdelijk voorzitter werd gekozen de heer P. Hoogestrate, zulks wegens bedan ken van den heer Joh. Kole. Het tiental dat deze winter aan de nood- competitie van den Zeeuwschen Dambond zal deelnemen werd vastgesteld. Daar vele leden, in verband met de mo bilisatie de vereeniging zijn ontvallen, is onze club wel in ernstige mate gehandicapt, en zijn de verwachtingen dan ook niet hoog gespannen. Ook de vrouwen en meisjes van Yerse- ke toonen zich actief, om voor onze solda- ten warme kleedingstukken te kunnen ver vaardigen. Deze week heeft men voor dit doel door de geheele gemeente gecollecteerd, met het mooie resultaat dat men thans kan be schikken over 150.54. Maandagavond zal worden begonnen met de uitdeeling van wol aan degenen die zich voor dit mooie werk willen beschikbaar stellen. Het comité heeft nu de beschikking over een mooie partij wol, en zal voor de uit deeling zitting houden in het gemeentehuis. Laten we hopen, dat zeer veel vrouwen en meisjes de noodzakelijkheid van dit den echter gemeen: de bokser Tommy I prachtige werk voor onze soldaten inzien McLoy blijft onder zijn masker van ge-1 en voiop aan den slag gaan, opdat Yerseke slepen en- onmeedoogend bokser de gevoe- I 00k op dit punt niet achteraan komt, maar lige knaap van weleer en de handige zai kunnen toonen, dat allen iets willen COLIJNSPLAAT. Donderdagavond hield de ijsclub „Ons Genoegen," een algemeen© vergadering ten huize van den heer Gast onder leiding van den vice-voorzitter J. Haringman. Deze zeide bij de opening, dat de voorzitter de gemeente metterwoon heeft verlaten. Hij bracht den heer L. H. Kievit van deze plaats hulde voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. De vergadering toonde met deze huldiging in te stemmen. De rekening van den penningmeester gaf als ontvangsten 750,37 en als uit gaven 181,23. De heer J. de Krijger werd als bestuurs lid herkozen, terwijl in de plaats van den heer L. H. Kievit werd gekozen de heer M. J. van Hee. Na een kleine pauze deel de de heer Haringman mede, dat het be stuur hem tot voorzitter had gekozen en den heer Van Hee tot vice-voorzitter. Bij de rondvraag informeerde een der leden, of het bestuur nog een proef had genomen met het onder water zetten van een gedeelte van het terrein, waar ge tracht zou worden een nieuwe baan aan te leggen. De heer Haringman antwoord de, dat hij 'een onderzoek heeft ingesteld in Bergen op Zoom. Daar is op deze ma nier een schitterende ijsbaan verkregen. Uit' een naburige vijver wordt 40 a 50 cm water op de baan gepompt en het resul taat is uitstekend. Deze methode kan echter hier niet toegepast worden, omdat het bestuur geen kans ziet een reservoir te vinden, waaruit zooveel water kan gepompt worden. Om deze reden is geen proef genomen en zal van verdere plan nen worden afgezien. bookmaker houdt met een groote, eerlijke liefde van zijn dochter. Sheila (Maureen O'Sullivan), die geheel onkundig is van de „zaken" van haar goeden vader. En doen voor hen die toch reeds zooveel moe ten missen. De mosselverzending heeft in de week het groote conflict komt als de kampioen I van 1017 November plm. 3400 ton bedra- McCoy en Maureen op elkaar verlieven I gen, hetgeen bevredigend kan worden ge Er spelen zich nog een paar andere ge-1 noemd. schiedenissen om dezen kern af, die op zichzelf niet minder belangwekkend zijn I KLOETINGE. Het comité dat het brei en zoo leeft de toeschouwer van het eer-1 werk voor de militairen organiseert deelt ste tot het laatste beeld vol spanning I ons mede, dat de rondgang door het dorp mede, vooral ook omdat, als is de han-1 f 150 heeft opgebracht. Dzer dagen, zal deling sensationeel het spel van allen (ook van Frank Morgan als Tommys vader) op hoog peil staat! Een bijzonder aantrekkelijk programma! met den aankoop van wol en de versprei ding er van worden begonnen. Het comité wekt de ingezetenen nog op zich aan te melden voor het vervaardigen van brei- AARDENBURG. Voor het doctoraal II aan de Rijks Universiteit te Leiden slaag de mej. A. Klaaijsen alhier. BIERVLIET. Misleid door de duisternis en mogelijk verblind door de tramlichten, geraakte de petroleumkoopman A. de R. uit Hoofdplaat bij den Nieuwlandschen Molen te Biervliet met kar en paard te water. De man kwam er zonder onge lukken af, het paard kon slechts met veel moeite uit de diepe sloot bevrijd worden, de kar bekwam veel schade. Voor de betrekking van gemeente werkman hebben zich 30 solicitanten aan gemeld.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2