De mobilisatie kost ons land 110 millioen per week. „TT ij staan op een keerpunt in de geschiedenis. PREDIKBEURTEN iet „Als minister De Geer niet slaagt, zijn -de gevolgen niet te overzien". Een uiteenzetting van mr. J. A. de Wilde. Critiek op de belastingpolitiek der regeering. De vergoeding van de door Defensie overgenomen kleeding. Italië vreest Rusland. De Duitschers zouden tegen standers van Franco steunen. De vliegtuigen moeten over de grens worden geduwd! De volksverhuizingen in Oost-Europa. Generaal Sikorski over Europa's toekomst. SPORTNIEUWS Groote materieele schade by de ramp in Lagunillas. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND - --" Vv- -/ •"tfVT?fcV t- fter. >5 !0% )0 Z. be- irer- i/ind sse- cht- ist. 03. lor: liter. 3.32 2^58 23 Iter. :3.06 3.56 pers of aan Voor de Centrale A.R Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Amsterdam heeft oud-minister mr J. A. de Wilde, gisteravond gesproken over den toestand in binnen- en buitenland. Na een kort inleidend woord van den voorzitter, den heer Cnossen, begon de heer De Wilde met een behandeling van 't gebeurde gedurende de laatste jaren in het vierde kabinet-Colijn, 'dat in 1937 voor vier jaar samengesteld scheen. Spr is heengegaan uit het kabinet omdat een der ministers 10 millioen vroeg voor bestrijding der jeugdwerkloosheid Het vijfde kabinet-Colijn viel op de mo- tie-Deckersj. De heer De Geer nam de verantwoordelijkheid voor een kabinets formatie van de Roomsch-katholieken over. Spr. ging uitvoerig in op de houding der verschillende (partijen ten (opzichte Van den huidigen toestand De Anti-Revolution- nairen hebben een vrije en zuivere posi tie. Spr besprak voorts de positie der re geering en de moeilijkheden aan welke zij het hoofd moet bieden Vooral de fi nanciën zijn uitermate belangrijk. Een sluitende begrooting is de eenige maatstaf voor een minister van Financiën Werken met tekorten is soms onvermijde lijk, doch op den duur kan geen enkel minister hiermede doorgaan. Minister De Geer is dezelfde meening toegedaan Daarom kunnen wij met de huidige financieele politiek meegaan. Spr. wil het vooral hebben over den financieelen toestand Hij zal de waarheid zeggen: van eamoufleeren zal geen spra ke zijn. Voor 1940 zijn de uitgaven geschat op 746% millioen, de inkomsten op 741 millioen. Doch bij dit geraamde tekort voor 1940 moet men tellen 16 millioen voor de saneering van het Spoorwegpensioenfonds en 4,5 millioen voor de subsidies aan de gemeenten. Voorts f 8 millioen om de vlot tende schuld in een normale leening om te zetten, en 21,6 millioen voor sanee ring van het Werkloosheidssubsidiefonds Het tekort wordt dan 55% millioen. Voor 1941 zal het tekort nog eens met 60 millioen stijgen Minister De Geer heeft zijn belastingplannen bekend ge maakt. Doch de tekorten blijven hoog De Staatsschuld bedraagt daarenboven nog 4 milliard. Daarbij komt de mobilisatie, wel ke 10 millioen per week kost. Wat moet dat worden? De regeering wil een leeningsfonds cre- eeren om deze kosten te dekken. Hier toe zou een nieuwe oorlogswinstbelasting dienen Niemand weet of dit plan zal sla gen. De financieele gang van zaken is voor ons allen uitermate belangrijk. Spr. waarschuwde tegen een te gemakkelijke opvatting dezer lasten. Een faillissement zou er het gevolg van zijn. De heer De Wiïde gaat de geheele procedure na: In uitersten nood geld creëeren daarna inflatie met alle gevaren van dien; de inkomsten moeten in de eerste plaats ko men van belasting en leening. Geld cre- eeren is uit den booze. De heer De Geer wil het zelfde als spr. Slaagt de minister-president niet, dan zijn de gevolgen niet te overzien. Wanneer de oorlog inderdaad enkele ja ren zal duren, dan moeten we tijdig met het distribueeren van verschillende artike len beginnen. De regeering dient de economie met vaste hand te leiden en doelbewust op het algemeen welzijn gerichte leiding geven. Wij staan in sommige opzichten gunstiger dan in den wereldoorlog, in vele, vooral financieele, opzichten is de toestand echter ongunstiger. Wanneer we neutraal blijven, dan moet het zoo zijn, dat aan het einde van den oor log de gewone staatsfinanciën kioppen en alleen de speciale mobilisatietekorten over blijven. Voor dit alles is het noodig, dat het Ne derlandsche volk zich zijn eenheid bewust is. De Anti-Revolutionnairen moeten sa menwerken met allen,, die van goeden wil zijn. Spr eindigde met de hoop uit te spre ken, dat wij onder de leiding van Oranje onze neutraliteit mogen bewaren. Aan het Voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende tijdelijke voorzieningen tot versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des Rijks is het volgende ontleend: Bij de overweging van dit wetsontwerp in de afdeelingen betuigden verscheidene le den hun instemming met de wijziging, wel ke de aanvankelijke voordracht tijdens de behandeling in de Tweede Kamer had on dergaan, doordat het naar aanleiding van die voordracht gerezen bezwaar te gen een ongelijke belastingheffing in de on derscheidene klassen van gemeenten was vervallen. Zij keurden evenwel af dat, indien de ontworpen bepalingen kracht van wet zou den verkrijgen, op de Gemeentefondsbelas ting opcenten zullen worden geheven ten bate van 's Rijks kas, hetgeen afwijkt van den normalen gang van zaken. Gewoonlijk geschiedt heffing van opcen ten wel ten bate van de lagere organen op de hoofdsom der Rijksbelastingen, doch niet ten bate van het Rijk op belastingen, waar van de opbrengst in beginsel voor de ge meenten is bestemd. Nog steeds niet aan de gemo- biliseerden uitbetaald? Het Tweede Kamerlid Van Sleen heeft aan den minister van Defensie de vol gende vragen gesteld: Kan de minister mededeelen, iof het waar is, dat de door Defensie gestempel de en overgenomen kleeding en schoei sel in enkele afdeelingen aan de gemobi- liseerden nog steeds niet zijn vergoed, wijl men voor de uitkeering blijkbaar nog op een naderen order wacht? Is het den minister bekend, dat sommige commandanten de opvatting huldigen, dat de werkloozen, die in de periode van 11 April tot 29 Augustus ter vervanging van andere dienstplichtigen zijn opgeroepen, zelfs in het geval, dat hun kleederen en schoenen wel van de voor overneming vereischte stempels zijn voorzien,, voor bedoelde vergoeding niet' in aanmerking kunnen komen? Indien bovenstaande vragen bevestigend worden beantwoord, is dan een en ander mogelijk aan minder duidelijke instructies te wijten, en, zoo ja, wil de minister dan bevorderen, dat klaarheid wordt gebracht en spoedig tot de uitbetaling wordt over gegaan? De Italiaansehe „Gazetta del Popoio" pu bliceert een redactioneel artikel, waarin gezegd wordt, dat de bolsjewistische op- marsch beschouwd kan worden als een goed denkbeeld te geven van de omstandigheden, waarin Italië zeker niet afzijdig zal blij ven. Italië kan nooit toelaten, dat 't bolsje wistische Rusland verder optrekt, tot over de Karpathen, naar het Donaubekken of via den Balkan naar de Middellandsche Zee. In een redactioneel artikel van de „Tri buna" wordt o.a. gezegd, dat Italië in staat van gewapenden vrede zal blijven, totdat zijn wettige belangen gerespecteerd en be vredigd kunnen worden. EEN POOLSCH BESTUUR IN POLEN? Volgens den Berlijnschen correspondent van het Deensche blad „Politiken" voert Duitschland onderhandelingen met Voor aanstaande Polen over de vorming van een regeering, welke het bestuur zal over nemen over een nieuwen Poolschen staat, welke ontworpen is naar het model van het protectoraat Bohemen en Moravië. EEN DOODE ET BIJ Al" Te Limmen ng RIE GEWONDEN pBOTSING. Alkmaar is gister avond een auto ©lét vier militairen op een stilstaande./((rachtauto gereden. Een der soldatefr, ffÖfomstig uit Beverwijk, was op slag dooft. Zijn drie kameraden werden met ernstige verwondingen naar het zie kenhuis te Alkmaar overgebracht'. De diplomatieke correspondent van de „Times" schrijft, dat er bewijzen zijn, dat de Duitschers in Spanje aanraking hebben gezocht met de tegenstanders van Franco en met de communisten, en dien financi eelen steun geven. Hij zegt, dat Duitschland verstoord zou zijn over de neutraliteit van Spanje, zooals de Spanjaarden verstoord zjjn over het feit, dat Duitschland de hand van het communisme heeft gedrukt. Van Duitschen kant wordt gepoogd druk op Franco uit te oefenen, en wordt gehoopt moeilijkheden in Spanje te kunnen schep pen, die althans ernstig genoeg zouden zijn om den Spaanschen uitvoer naar Groot Britannië en Frankrijk te verhinderen. De correspondent geeft deze bijzonder heden in een uitvoeriger beschouwing, waarin hij tracht aan te toonen dat de Duitsche propaganda, al naar het de Duit schers past, een communistischen of anti- communistischen toon laat hooren. Reuter meldt uit Washington: Teneinde de Neutraliteitswet niet te schenden is besloten, dat eenige militaire vliegtuigen, welke door de Geallieerden gekocht zijn van Amerikaansche fabrikan ten over de grens van Canada zullen wor den geduwd of getrokken. De vliegtuigen moeten niet op eigen kracht over de grens worden gevlogen, daar volgens het inter nationale recht het vliegen van militaire toestellen naar oorlogvoerenden een „ge wapende expeditie" beteekent. Zij mogen evenwel door Amerikaansche vliegers ge vlogen worden tot de „vertrekhaven", waar de eigendomsrechten aan het buitenland moeten worden overgedragen. De fabrikanten hebben kennis gekregen van de te volgen procedure. De repatrieering der Estlandsche Duit schers kan als voltooid beschouwd worden. Die der Letlandsche Duitschers is in vollen gang. Men is bezig de teruggekeerden zoo snel mogelijk aan werk te helpen in de door Duitschland bezette dèèlen van Polen. Handwerkslieden en arbeiders kunnen het eerst geplaatst worden, terwijl bij de acade mische beroepen de dokters het eerst een positie krijgen. Andere intellectueelen moe ten nog een korten cursus volgen. Het Kraft durch Freude" schip „Siërra Cordoba" is gisteravond met 318 passagiers aan boord als laatste repatrieeringschip uit de Estlandsche haven Tallin vertrokken. Er staan nu nog slechts transporten op het program voor de Duitschers, die uitstel hebben gekregen voor liquidatie van zaken, ondernemingen, etc. Bevolkingsruil tusschen Rus land en Litauen. Volgens een telegram uit Berlijn worden een duizendtal Litauërs geëvacueerd uit 't door de Sovjets bezette Poolsche gebied en naar Vilnius (Wilna) gebracht. In ruil daarvoor worden Wit-Russen uit Vilnius overgebracht naar het Sovjetgebied. EEN KALME NACHT AAN HET WESTFRONT, Het legerbericht van hedenochtend luidt: „Kalme nacht aan het geheele front". Het Duitsche opperbevel maakt bekend: „In het Westen bij zwak plaatselijk artil lerievuur geen noemenswaardige ge vechtshandelingen. DRIJVENDE MIJN ONTPLOFT. Honderden ruiten Sprongen te Huisduinen. Vanmorgen is te Huisduinen een drijven de mijn ontploft, doordat deze tenge\jplge van den stroom tegen de pier, welke voor den vuurtoren in zee uitsteekt, was gesla gen. Te Huisduinen werden honderden rui ten, waaronder die van het hotel „Zeebad Huisduinen" vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. VERPLEEGSTER EN PATIëNTE DOOR AUTOBUS OVERREDEN. Een doode en een zwaar gewonde. Gisteren was een verpleegster van het sa natorium „Koningsheide" nabij Arnhem, met vijf patiënten aan het wandelen. Toen het gezelschap den Velperweg wilde over steken naderde een autobus. De verpleeg ster gelastte de patiënten even te wachten, doch een harer liep plotseling den weg op. Zjj werd door de autobus gegrepen en is even later overleden. De verpleegster die nog trachtte de patiënte terug te halen werd eveneens door de autobus tegen den grond gesmakt. Zjj liep zware verwondin gen op. li De Buitenlandsche Persvereeniging te Londen heeft gisteren een noenmaal aan gericht ter eere van generaal Sikorski, den Poolschen minister-president, die bij deze gelegenheid een rede heeft uitgesproken. „Tragische gebeurtenissen, welke de ver woesting van mijn land hebben gebracht, zijn de oorzaak, dat ik heden, als hoofd van de nieuwe Poolsche regeering, uw bijeen' komst bijwoon", aldus Sikorski, „maar mijn aanwezigheid onder u zou niets beteekenen, indien zjj niet het bewijs was van den on- tembaren tegenstand van het Poolsche volk. De nieuwe regeering heeft geen andere taak, dan getrouw te blijven aan hen, die gevallen zijn opdat Polen in eer en waar digheid kan leven. „Het wordt meer en meer duidelijk voor eiken objectieven waarnemer, dat wij ge komen zijn op een keerpunt van de geschie denis. Nu moet de menschheid kiezen tusschen de twee vormen van collectief bestaan, welke elkaar de wereld betwisten, nl. die, waarvan het Britsche gemeenebest, het Fransche rijk en de Ver. Staten de histo rische uitdrukking zijn en de andere, waar van de bezetting van Oostenrijk en Tsjecho- Slowakije en vervolgens de dubbele invasie van Polen ons het voorbeeld gegeven heb ben. Polen, zijn volk en zijn regeering hebben gekozen. Geen Pool, die op het oogenblik niet weet, dat er alleen maar een vrij Po len kon bestaan in een hecht geconsolideerd Europa. Door de stuiptrekkingen van het oude continent heen, valt het denkbeeld eener Europeesche solidariteit waar te ne men. Vroeg of laat zal het in een gemeen schap van vrije, onafhankelijke staten, alle landen vereenigen, welke het zal opvoeren tot het bewustzijn van een Europeeschen burgerzin. Dat rechtvaardige, eensgezinde Europa moet Polen uit de asch doen herrij zen. Doch het gaat ons niet uitsluitend om Polen. Geleidelijk moeten de volkeren wor den aangepast aan een legalen vorm voor de internationale betrekkingen, als eenige weg om de wereld te bevrijden van den last der bewapening en de voortdurende bedrei ging- Mijn persoonlijke meening is, dat deze oorlog de grenzen der conflicten tusschen de volkeren te buiten gaat. De beginselen van recht en billijkheid voor de geheele menschheid staan op het spel. Mijn ver trouwen en hoop in het lot van solidariteit der Westelijke democratiën is niet be schaamd. En met des te meer overtuiging geloof ik daarom aan de overwinning van Groot-Bittannië, Frankrijk en Polen. Die overwinning moet de triomf worden van gerechtigheid en recht." o GYMNASTIEK. Zaterdag 25 Nov. a.s. zuilen des avohds in het gymnastieklokaal aan de Groen markt de Vaardigheidsproeven gymnastiek van het K.N.G.V. worden afgenomen. Aan deze proeven worden tegelijkertijd verbonden de onderlinge gymnastiekwed- strijden der Gymnastiekver. „Achilles". Er hebben zich 30 candidaten aangemeld. (Meisjes en jongens). De onderlinge wedstrijden zijn aan een aparte beoordeeling onderworpen. De te verwerken onderdeelen zijn: vrije oefening, brug, ringen, rek, paard én paard- sprong. Het aantal slachtoffers veel minder dan aanvankelijk ge meld. Het aantal dooden als gevolg van den brand op het Maracaibo-meer wordt thans geraamd op ongeveer veertig. De eerste cijfers, welke aanzienlijk hooger luidden, blijken onjuist te zijn geweest. De stad La gunillas, welke geheel van hout was ge bouwd, is volkomen vernield. De schade wordt geraamd op vier mil lioen bolivares (f 2,360,000). Onder de slachtoffers zijn geen vreemdelingen. Het reddingswerk wordt voortgezet. Een groot aantal menschen is in ziekenhuizen opgenomen. Men gelooft niet, dat de brand moet worden toegeschreven aan sabotage.^ Middelburg. Bevallen: H. Wisse geb. Gillissen d.; L. Schutte geb. Steketee z. Overleden: C. Jobse geh. met J. de Voogd 26 j. Ondertrouwd? A. de Kubber 19 j. j.m. en D. Floresse 17 jr. j.d. Getrouwd: A. J. Sonius 25 jr. j.m. en W. J. Mesu 25 jr. j.d. Koudekerke. Over de maand Oct. Ondertrouwd: J. P. Franse 27 j. jm. en L. Wielemaker 21 j. jd.; E. Wanjon 24 j. jm. en A. van den Boomgaard 26 j. jd. Getrouwd: M. Meulmeester 25 j. jm. en P. Vreeke 20 j. jd.; C. A. van 't Westende 25 j. jm. en P. S. Carol 20 j. jd.; P. L. Steendam 28 j. jm. en J. M. J. van Hoeve 24 j. jd.; J. P. Franse 27 j. jm. en L. Wiele maker 21 j. jd. Bevallen: A. Verstelle, geb. Scharloo d.; C. Koppejan, geb. Klaasse d.; J. Wielema ker, geb. Poppe d.; A. M. van Schaik, geb. v. d. Plasse z.; A. Labruijère, geb. Alewijn- se z.; M. Lijnse, geb. Louwerse d.; G. Roth, geb. Ponse d. Overleden: J. J. Jeronimus 90 j. wedn. van T. Kramer; W. Wielemaker 34 j. echt- gen. van L. Koole. (Nwsbld.) Middelburg, 16 Nov. Fruitveiling. Appels: Sterappel 310 c., Goudreinette 3- 12 c., Jac. Lebel 15 c., Zure Bellefleur 2 9 c., Zoete Ermgaarde 39 c., Campagne- zoet 27 c., Gron. Kroon 38 c„ Notaris appel 37 c., Ysdener Klimpke 24 c., Cox Oranje Pippin 5r—21 c., Alington Pippin 3 c., Roode Ribbing 38 c., Hondsmuil 27 c., Laxton Superbe 2 c., Bramley Seedling 35 c., Tuinzoet 7 c., Present van Enge land 11 c., Grauwzoet 711 c., Framboos appel 79 c., Jonathan 12 c., Peren: Klei- peer 45 c., Comtesse de Paris 314 c., Gieser Wildeman 39 c., Nouveau Poiteau 510 c., Pondspeer 56 c., Bergamot 3 5 cDoyenne de Cornice 20 c., Beurré Alex. Lucas 716 c„ idem Diel 12 c., idem Du- randeau 811 c., Zwijndr. Wijnpeer 812 c., Jodenpeer 38 c„ Rietpeer 37 c., Zure Mispels 4 c., Zoete Mispels 6 c., Tomaten 22 c., Black Alicante 1124 c., alles per kg. Frambozen 1011 c., per doos. Goes, 16 Nov. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Zure Kroetapp. 0,85, per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten ex tra 1218, idem A 1114, idem B 712, idem C 5,50, Cox. Oranje Pippin A 1826, idem B 1318, idem C 69, Jonathan ex tra 1619, idem A 1618, idem B 7-12, idem C >,50Sterappels extra 7,509, idem A 78, idem B 5,506, idem C 3—3,50, Campagnezoet A 3,50, idem B 34,50, idem C 2,503, Zoete Ermgaard extra 8—8,50, idem A 7-7,50, idem B 6, idem C 3,50, Al- lington Pippin 314, Baumans Reinette 1,503,50, Bramley Seedling 13, Bismarck 1,502, Court Pendu 25, Dubb. Belle fleur 23,50, Eng. Winter G. Permain 3 6, Fr. Goudreinetten 27,50, Monarch 6,50, Gron. Kroon 27, Glorie v. Holland 2,50 14, Hondsmuil 23, L. Pr. Albert 1,503, Laxton Superbe 213, Pater van den El zen 39,50, Paradijsappels 13, Pr. van Lunteren 33,50, Rembour Mortier 22,50, Salomé 14, Tante Dora 24, Westl. Belle fleur 2,50—4, Zure Bellefleur 28, per 100 kg. Zoete Appels: Geldersche Hollaert 2-3,50, Huismanszoet 4, Pomme d'Oranje 3,508, Tuinzoet 3,506,5ü, Zoete Bellefleur 1,50 4, Zoete Hollaert 1-4, Zoetd Ruster 13, Kroet en valappels 0,502, per 100 kg. Peren: Comtesse de Paris extra 12—13, idem A 1013, idem B 9,5011, Gieser Wildeman extra 8,50, idem A 78, idem B 5,506,50, idem C 5, Beurré Bachelier 3 6,50, idem Alex. Lucas 713, Doyenne du Cornice 1120, Duch. d'Angouiline 7, Emile d'Heyst 8,5011, Groene Chaumontel 3, Joseph de Malines 8,5012, Jodenperen 4- 7, Kleiperen 26,50, Le Curé 2,50, Legé- pont 7, Nouveau Poiteau 2,506,50, Ponds peren 24,50, St. Remy 25, Winter Ber gamotten 34, Winter Louwtjes 25,50, Wintersuikerijen 24, Winter Rietperen 2,503, Zwijndr. Wijnperen 2,5011, Kroet- peren 0,501,50, per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 1627, Witte idem 27, Mispels 0,503, per 100 kg. ZONDAG 19 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9,30 u. ds. J. G. Panhuize; 2 u. cand. H. G. Beneder. Arnemuiden 9,30 u. de heer Klaassen, Dor drecht; 2 u. ds. J. W. Dippel, Middelburg; 6 u. de heer Klaassen. Domburg 9,30 u. ds. F. G. H. Nicolaï; 7 u. ds. H. M. J. van Duyne. Gapinge 9,30 u. ds. Van Duyne. Grijpskerke 9,30 u. ds. J. J. Hietkamp van Vlissingen; 2 u. ds. J. v. Woerden, Mid delburg. Kleverskerke 2 u. ds. Fagel. Koudekerke 9,30 u. ds. Warners; 2 u. ds. Kelder, Middelburg. Meliskerke.9,30 u. en 2 u. ds. Bakker. Nieuw- en St. Joosland 9,30 u. ds. Kelder, Middelburg. Oostkapelle 9,30 u. en 2 u. ds. F. Don. Oost- en West Souburg 9,30 u. en 2 u. ds. Spijkerboer. Ritthem 9,30 u. en 2 u. ds. Bartlema. St. Laurens 9,30 u. ds. J. P. Simoons; 2 u. ds. C. de Ru, Biggekerke. Serooskerke 9,30 u. en 2 u. ds. N. Visser. Veere 9,30 u. ds. Fagel. Vrouwenpolder 2 u. ds. Van Duyne. Westkapelle 9,30 u. en 2 u. ds. W. Reus. t Zand 10 u. ds. Visbeek, Vlissingen; 2 u. ds. Warners. Zoutelande 9,30 u. en 2 u. ds. W. Oosthoek. Baarland 9,30 u. en 2 u. ds. B. Dagevos. Biezelinge 9,30 u en 2 u ds Van Steenber gen. Borssele 9,30 u. en 2 u. ds. Bunjes. Driewegen 2 u. ds. Van Burgeler. Hansweert 9,30 u. en 6,30 u. ds. Plaggemars Heinkenszand 9,30 u. en 2 u. ds. de Willigen Hoedekenskerke 9,30 u. ds. Hulsbergen; 2 u. ds. Zandee. Kapelle 9,30 u. en 2 u. dr. Schmidt. Kioetinge 9,30 u. ds. H. Boersma; 6 u. ds. J. A. Raams van Rotterdam. Herdenking 55-jarig bestaan C.J.V. Krabbendijke 9 u en 2 u ds Baarslag Nieuwdorp 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. Wag ner. Nisse 9,30 li. ds. Wagner van Nieuwdorp; 6 u. ds. de Willigen van Heinkenszand. Oudelande 9,30 u. en 2 u. ds. J. Matzer van Bloois. Ovezand 9,30 u. ds. Van Burgeler. Rilland Bath 9,30 u. ds. J. v. d. Giesen, vlootpred. Vlissingen; 2 u. de hr. J. Swijnenburg, Zendeling onder Israël. Schore 9,30 u. ds. Postma; 2 u. ds. Bons van Yerseke. s-Heer Abtskerke 9,30 u. ds. Drost; 2 u. ds. van Hoogstraten. s-Heer Arendskerke v.m. en n.m. ds. C. v. d. Waa. s-Heerenhoek geen dienst. Wemeldinge 9,30 u. de heer Overgauw, Goes; 1,30 u. ds. Plaggemans van Hans- weert. Wolphaartsdijk 9,30 u. en 2 u. ds. Van Dijk; Yerseke 9,30 u. ds. Bons; 2 u. ds. Postma van Schore; 6 u. ds. Bons, (Jeugddienst). Kamperland v.m. en n.m. ds. Tonsbeek. Kortgene vm en nm ds Van der Most van Spijk. Colijnsplaat 9,30 u. dr. M. Hansen van Kats; 2 u. ds. J. H. Kluiver. Aardenburg 10 u ds J. B. van Dalfsen. Cadzand 9,30 u. ds. Visser. Groede 9,30 u. ds. G. J. Derksen. Hoofdplaat 9,30 u ds M. R. Pliester. Nieuwvliet 2 u. ds. G. J. Derksen. Oostburg 9,30 u. ds. F. Oort. Extra collecte. Schoondijke n.m. 5,30 u. ds. J. A. Swart. Extra collecte. Sluis 10 u ds M. J. Beukenhorst. Sint Kruis 8,30 u ds J.. B. van Dalfsen. Waterlandkerkje 9,30 u ds G. van Yperen. Zuidzande 9,30 u. ds. Stegenga. St. Annaland 9,30 u. en 2 u. ds. W. van Griethuysen. Geref. Kerk. Arnemuiden 9,30 u en 2 u ds H. Scholing. Domburg 9,30 u. Leesdienst; 2 u. ds. J. E. Visser. Meliskerke 9,30 u en 2 u ds M. Vreugden- hil. Sint Laurens 9,30 u en 2 u ds A. Koning. O. en W. Souburg 9,30 u. en 2 u. cand. J. F. H. v. d. Bom, Hilversum. Veere 9,30 u. en 2 u. ds. J. W. Smitt. Westkapelle 9,30 u. ds. J. E. Visser; 2 u. Leesdienst. Baarland 9,30 u. en 2 u. ds. G. Leene. Borssele 9,30 u. ds. H. Fransen; 2 u. Leesd. Driewegen 9,30 u. Leesdienst; 2 u. ds. H. Fransen. Heinkenszand 9,30 u. en 2 u. ds. J. Booy. Nieuwdorp 9,30 u en 2 u ds E. Beukema. Wemeldinge 9,30 u en 2 u ds M. P. van Djjk. Yerseke vm en nm ds Van Egmond. Colijnsplaat 9,30 u. en 5,30 u. ds. H. Veen- stra. Wissenkerke 9,30 u en 2 u ds A. A Oosten brink. Aardenburg 9,30 u. preeklezen; 2,30 u. cand. Swierts, hulppred., Vlissingen. Evang. Luth. Middelburg av. 7,30 tot 8,30 u. ds. C. F. Nolte „Het Laatste Oordeel". Groede 9,30 u. da. M. P. Stol. Doopsgez. Gem. Middelburg 10% ds. J. Koekebakker. Aardenburg 10 u. ds. Mulder. Geref. Gemeente. Middelburg 9,30 u., 2 u. en 6 u. ds. A. Ver- hage. Aagtekerke 9,30 u., 2 u. en 6 u. ds. A. Visser Westkapelle 9,30 u., 2 u. en 6 u. Leesdienst. Rilland Bath 9 u. 1,30 u. en 5,30 ds. Van Neerbos. Wemeldinge 9,30 u.. 1,30 u en 5,30 u lees dienst. Krabbendijke 9 u, 1,30 u en 5,30 u ds J. v d. Berg. Yerseke v.m., n.m. en av leesdienst Geref. Kerken (Herst. Verband). Middelburg 10 u. en 6 u. ds. P. G. v. d. Hooff. Vrij Evang. Gem. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. ds. P. Werges. Maandagavond 7,30 u. Bidstond. - Evang. Kerk. Yerseke v.m. en n.m. ds. M. J. Mooy; 's avonds Bidstond. Eglise Wallonne. Middelburg Pas de service.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3