,Mijnhardtje STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG ,0ES VLISSINGEN Een droeve herinnering. ZUID-BEVEL AND .Ze zijn niet rond, doch hartvormig. Z. VLAANDEREN W.D. Z. VLAANDEREN O.D. WIE HELPT HET ROODE KRUIS? Het bestuur van de afdeeling van het Nederl. Roode Kruis deelde ons mede, dat de transportcolonne gaarne de toezegging van een tiental niet-dienstplichtige chauf feurs, voorzien van een rijbewijs, zou krij gen, dat zij eventueel beschikbaar zullen zijn voor het besturen van autobussen vrachtauto's en personenauto's, ingericht voor het vervoer van gewonden. Zij, die goed bekend zijn met de binnenwegen op Walcheren en Zuid-Beveland, zullen vooral ten deze als het onverhoopt noodig mocht zijn, goede diensten kunnen bewijzen. De chauffeurs, die zich voor dit doel be> schikbaar willen stellen, kunnen zich aanmelden Zaterdagmiddag tusschen 3 en 4 uur in het lokaal van de Transportcolon ne op de tweede binnenplaats van het Oost- Indisch Huis of wel bij den secretaris der afdeeling Dam 50. Zij ontvangen een identi teitskaart en een oorlogsarmband (roode kruis armband), waardoor zij vallen onder de beschermende bepalingen van de con ventie van Genève. Wij vernamen verder, dat het aantal bloedgevers (donors) voor den bloedtrans fusiedienst nog veel te gering is. Wel heb ben zich een 20-tal aangemeld, maar het tekort bedraagt nog ongeveer 700. Vóór en tijdens de huidige mobilistaie is te Middelburg reeds 6 maal bloed afgege ven, waardoor 6 maal een mensch genezen is. Dit kan nog tallooze malen noodig zijn en met zijn bloed kan een donor zonder eenige schade voor zichzelf een medemensch het leven redden. Het bestuur hoopt, dat nog zeer velen zich aan het gasthuis zullen aanmelden en dat een niet geen geringer aantal zich als lid der afdeel'ng zal opgeven bij het secre tariaat. MIDDENSTANDSEXAMEN. Gisteren slaagden nog voor het midden standsdiploma: C. J. van Leerdam te Nieuw- en Sint Joosland; mej. H. C. v. d Linde, Wemeldinge; J. Maljaars, Oostkapel- le; P. Meliefste, Nieuw en Sint Joosland; J. Melse, Oostkapelle; J. Muller, Scherpe- nisse; J. W. van Poelje, Hansweert; J. W. Pol, Vlissingen; P. Poortvliet, Kloetinge; W. F. Quakkelaor, Goes; mej. S. Reijerse, Goes; J. A. Rijstenbil, Scherpenisse; A. Sin- ke, Wolfaartsdijk; L. J. van Sluijs, Ga- pinge; A. P. Smallegange, Driewegen; L. W. Traas, Baarland; E. J. van Velzen, Krabbendijke; C. D. Vermeulen, Wilhelmi- nadorp; A. D. Vleugel, Goes; M. J. van der Weele, Goes; J. C. M Speckens, Vlissin gen; mej. M. S. van Zweeden, Goes, en J. W. van Swigchem, Middelburg. Totaal zijn 102 candidaten geëxamineerd, van wie er 23 zijn afgewezen. N.V. „CONCERT- EN GEHOORZAAL" TE MIDDELBURG. In den foyer van den Schouwburg te Mid delburg had gisteren de jaarvergadering van Vennooten van de N.V. „Concert- en Gehoorzaal" plaats, waarin de rekening over het afgeloopen boekjaar werd goed gekeurd. De vergadering herkoos als bestuurslid den heer E. M. Alberts en koos in de va cature ontstaan door het vertrek van den heer M. Fernhout, tot voorzitter mr. dr J. van Walré de Bordes. Bij de gehouden besprekingen bleek, dat de toestand van de N.V. nog steeds niet rooskleurig is en dat het gelukkig is, dat nu de andere inkomsten vooral voor zaal- huur stil staan, een huur van defensie wordt ontvangen, die men echter gaarne nog iets hooger zou willen zien. Besloten werd den concierge, die in het nu door de wacht van den staf bezette gebouw bleef wonen, voor zijn toezicht en voor hetgeen hij derft aan inkomsten op andere wijze, een vergoeding te geven. Waar de secretaris, jhr. H. A. van Doorn, mede omdat hij het een bezwaar vindt dat de secretaris buiten Middelburg woont, zich gaarne vervangen zag, zal men trach ten een opvolger voor hem te vinden. Zoo lang zal "hij het werk nog voortzetten. HET MIDDELBURGSCH MUZIEKKORPS VINDT EEN REPETITIELOKAAL. Dezer dagen schreven wij, dat het Mid- delburgsch Muziekkorps zonder een lokaal voor haar wekelijksche repetities was. Reeds thans kunnen wij melden, dat een uitkomst is gevonden en wel door de zeer welwillende medewerking van het bestuur van het Sint Vincentiushuis en wel in het bijzonder van den voorzitter, den Z.Eerw. heer Pastoor J. A. Voorham. De Dinsdag avondrepetities zullen nu binnenkort in het Vincentiushuis worden gehouden. KINDERVOEDING. Woensdag vergaderde de vereeniging „Kindervoeding" in de Concert- en Ge hoorzaal Aan het 50ste jaarverslag, dat werd uitgebracht ontleenen we het vol gende In den vorigen winter werd eten ver strekt aan 236 kinderen uit 104 gezinnen, te weten: kinderen gezinnen School A '61 26 School C 56. 28 Chr. School 32 11 Centr 7e leerjaar 9 8 R. Katholieke School.. 56 22 Geref School 21 8 Bijz. School Heerengracht 1 1 236 104 Grootste aantal porties: 210 op 21 No vember 1938 Kleinste aantal porties: 119 op 24 De cember 1938. In 1938/39 zijn uitgegeven 106 maaltij den met 18,104 porties. De maaltijden bestonden uit: 35 maalt, gronetensoep totaal: 5,820 port. 17 hutspot 2,971 18 ,s stamppot 3,200 18 havermout 3,008 18 griesmeël 3,105 106 maaltijden totaal 18,104 port Vóór rekening van de gemeente werd kleeding verstrekt aan 279 kinderen uit 133 gezinnen, tot een bedrag van 1.213.51 bur- van en op af- COMMISSIE BIJZONDERE NOODEN Wethouder A. Vermaire is door den K' gemeester geïnstalleerd als voorzitter de „Commissie voor Bijzondere Nooden van „Steunverleening B". Tevens werd dezelfde bijeenkomst op hartelijke wijze scheid genomen van den vroegeren voorzit ter, oud-wethouder A. L. van Melle. ïyrmz A -SINTERKLAAS. Naar men ons bericht zal Sint Nicolaas Zaterdagmiddag 25 Nov. a.s. op uitnood! ging van de Midza onze stad bezoeken, extra trein komt de Sint aan met liefst zwarte knechten. Hij wordt afgehaald dooi het Midza-bestuur en met muziek voorop gaat het dan in optocht naar het Schutters hof. Daar heeft een prachtig kinderfeest plaats, terwijl ieder kind versnaperingen en een cadeautje ontvangt. Na afloop wordt Sint-Nicolaas door alle kinderen, met mu ziek voorop, weer naar den trein gebracht Gedachtig aan het prachtig geslaagde Mid- za-Irenefeest en gezien de voorbereidingen voor dit Midza-Sint-Nicolaasfeest, zullen d~ kinderen ongetwijfeld een heerlijke midde hebben. INKWARTIERING. Enkele antwoorden op ons gestelde vragen. Naar aanleiding van de kortere en lan gere inkwartiering die Goes gehad heeft nog heeft en mogelijk krijgen zal, zijn ons allerlei vragen gesteld, van welke we de voornaamste hier zullen beantwoorden, ook opdat men in het vervolg zal weten hoe te handelen. Ten gemeentehuize worden de inkwartie ringslijsten opgemaakt van welke men in zage kan krijgen. Vrijstelling van inkwartie ring wordt alleen tijdelijk verleend bij het in huis hebben van een kraamvrouw, een ernstige (of besmettelijke) zieke, een doode, en bij het afwezig zijn van mannelijk toe zicht des nachts. Doet één dezer gevallen zich voor, dan moet men daar dadelijk ken nis van geven. Wacht men daarmede tot de ingekwartierden voor de deur staan, dan bezorgt men zichzelf last en desorganiseert men den dienst. De ingekwartierden moeten voorzien zijn van een inkwartieringsbiljet, waarop aan gegeven is wat men de ingekwartierden moet verstrekken. Ligging alleen, of ligging met voeding. Zonder inkwartieringsbiljet is men in het algemeen niet verplicht een in gekwartierde te ontvangen. Men bedenke evenwel, dat we thans „in staat van beleg" verkeeren en de militaire overheid de ge- heele macht in handen heeft. Beveelt de commandant dus manschappen of (en) die ren inkwartiering te verschaffen, dan moet men daaraan gevolg geven. Te Goes is het voorgekomen, dat een aan tal manschappen inkwartiering verlangde zonder inkwartieringsbiljet. Ze hadden al leen de adressen opgekregen. Niettemin zijn ze gastvrij opgenomen. Dit geval, dat een uitzondering zal blijven, is echter ten stad- huize bekend. De vergoeding. De vergoeding bedraagt voor de huisves ting van een soldaat beneden den rang van onderofficier, zonder voedïng, 20 ct. per dag. Daarvoor heeft de ingekwartierde recht op een zindelijk strooleger; 2 bedla- kens; 's zomers 1 en 's winters 2 dekens; waschgelegenheid, vuur en licht. De vergoeding voor de huisvesting van een onderofficier, zonder voeding, bedraagt 50 ct. per dag. Daarvoor moet verleend worden huisvesting in een deel der woning dat afgescheiden is van eventueel in dezelf de woning verblijvende militairen van la- geren rang; een zindelijk nachtleger, met lakens en dekens, waschgelegenheid, vuur en licht als bovengenoemd. Voor adjudanten bedraagt de vergoeding zonder voeding 1.00 en voor hoofd-, en op- perofficieren 1.50 per dag. De vergoedingen met voeding bedragen voor militairen beneden den rang van adju dant, dus voor manschappen, korporaals, sergeants en wachtmeesters, 60 ct. per dag boven de reeds genoemde bedragen van 20 ct. en 50 ct. Voor inkwartiering met voe ding van een militair beneden den rang van onderofficier krijgt men dus totaal 80 ct. en voor een onderofficier 1.10 per dag vergoed. Als voeding moet men verstrekken een voedzame maaltijd bestaande uit aard appelen, groenten, vleesch, spek of visch; 7% ons brood, tweemaal thee of koffie, drinkwater. Uit den aard der zaak zijn dit de mini mum eischen en zal het zeer gewaardeerd worden als men de militairen wat meer ver went dan wettelijk voorgeschreven is. We meenen echter, dat men dat te Goes wel ge daan heeft, en nog doet, want naar de com mandant ons mededeelde hoorde hij van Zijn manschappen geen enkele klacht en niets dan lof. De vergoedingen zullen aan de kwartier gevers aan het einde der maand ten stad- huize uitbetaald worden. Dit zal nog nader bekend gemaakt worden. Tenslotte, voor Goes gelukkig te over vloede, wijzen we er nog op, dat men wet telijk verplicht is inkwartiering te verschaf fen. Weigert men inkwartiering dan volgt strafvervolging. De rekening over 1938/39, aanwijzend een totaal bedrag van 3,301,52, sloot met een batig saldo van 591,30%, waarin evenwél is verdisconteerd de opbrengst van den verkoop van een deel van het toch al uiterst bescheiden kapitaaltje, waartoe het bestuur zich genoodzaakt zag over te gaan, ter verzekering "van een goeden gang van zaken Als bestuursleden werden benoemd me vrouw Van Walré de Bordes, mevrouw Meursinge Reijhders en mevr. E Visscher- Aubers, terwijl als presidente werd geko zen mevrouw S M, van Walré de Bor desGrothe in plaats van mej. Ermerins, die voor deze functie had bedankt, waar door het mogelijk is geworden, dat een oude traditie in eereis hersteld,- Immers, evenals mevrouw Dumon Tak, waren ook mevrouw Van den Brandeler en mevrouw Schorer voorzitster. DE A.S. VERGADERING DER PROVINCIALE STATEN. De agenda. Op de agenda voor de tweede zitting van de Provinciale Staten van Zeeland, die op 20 November zal worden geopend, omvat de reeds gepubliceerde voorstellen tot aan houding van aanvragen om subsidie in de kosten van restauratie van monumenten van geschiedenis en kunst; tot aankoop van de N.V. Nederl. Ind. Gasm., van de in haar bezit zjjnde aandeelen in het maatschappe lijk kapitaal van de N.V. ZEGAM; tot wij ziging van het bijzonder reglement op het bestuur van den Polder Walcheren en op dat van het waterschap Schouwen; tot sa menvoeging van den Haventje-van-Bieze- lingepolder en een gedeelte van den cala- miteuzen Willem-Annapolder met het wa terschap De-breede-watering-bewesten-Yer seke; tot verwerping van de motie-De Pauw c.s. betreffende benoeming van een commis sie inzake de kapitaalsreorganisatie van de N.V. „Z.V.T.M."; tot afwijzing van een ver zoek van het ontslagen personeel bij de N.V. „Z.V.T.M." om tegemoetkoming uit de Prov. kas; tot afwijzing van het verzoek van de N.V. „Z.V.T.M." om afschrijving op de aan de vennootschap verleende renteloo- ze voorschotten; tot overneming in beheer en onderhoud door de Provincie van de ge meente Vlissingen van den weg Souburg Keersluis en van de gemeente Middelburg van den Kanaalweg, Blauwedijk en Vlissing- sche Singel; tot onttrekking van een weg aan het openbaar verkeer in de gemeente Neuzen en aankoop van een gedeelte van dien weg, genaamd De Oudlandsche dijk tot nadere wijziging van het besluit der Staten van 21 Juli 1935 tot verleening van subsidie in de kosten van restauratie van den Abdijtoren te Middelburg; tot wijziging van het Statenbesluit tot aangaan van een geldleening van ten hoogste 1.525.000; tot vaststelling van de jaarstukken van het Provinciaal wegenfonds over 1938; wijziging van de Prov. begrootingen 1938 en 1939 en vaststelling van de begrooting 1940 met bijkomende voorstellen en begrootingen van stoombootdiensten, wegenfonds enz. Nog komt in behandeling het in de na jaarsvergadering van 1938 aangehouden voorstel tot wijziging van het bijzonder reglement van de waterkeering van den calamiteuzen Willem-Annapolder, hetwelk een gevolg is van het voorstel tot samen voeging van een deel van dien polder en den geheelen Haventje-van-Biezelingepol- der met het waterschap De-breede-wate- ring-bewesten-Yerseke. PACHTKAMER. Bij Kon. Besluit is benoemd voor den tijd van vijf jaar tot plaatsvervanger van het eerste lid van de Pachtkamer van het kan tongerecht te Middelburg de hr. J. Lampert te Gapinge (gemeente Vrouwenpolder). het in de bedoeling ligt het nieuwe gebouw voor de burgerij ter bezichtiging te stellen, doch tegen een kleine entrée, welke zal bestemd zijn voor het comité O. en O. Terwijl het orkest van de „Minstreels" de vele aanwezigen vergastte op goede mu ziek, bleef men onder het genot van aan geboden ververschingen nog eenigen tijd bijeen. WALCHEREN PLECHTIGHEID IN HET NIEUWE KAZERNEGEBOUW. De B.V'.B. „Oranje en Vlissingen' schenkt een fraaie klok. Hoewel het nieuwe gebouw van de Bom vrije Kazerne door bijzondere omstandighe den nog niet officieel in gebruik is geno men, werd Woensdagavond toch het ge schenk van de Vlissingsche bevolking aan geboden. Daartoe waren in de smaakvol in gerichte cantine van de manschappen bijeen gekomen het voltallige hoofdbestuur van den B.V.B. „Oranje en Vlissingen" met zijn eere-voorzitter, burgemeester Van Woel- deren, de wethouder de heer W. P. Edel man en de besturen van de buurtvereeni- gingen, terwijl tevens enkele officieren, on derofficieren en manschappen aanwezig wa ren. De voorzitter, de heer F. G. Lemmers heeft gewezen op de zeer goede verstand houding die er hier ter stede heerscht tus schen de burgerij en de kustartillerie. Dit is reeds tot uiting gekomen bij de herdenking van het 125-jarig bestaan van het regiment K. A. en toen het vast stond dat hier een nieuw kazernegebouw zou komen, hebben de buurtvereenigingen eenstemmig besloten een geschenk aan te bieden ter herinnering aan dit belangrijk feit. Als blijvende herin nering heeft men gemeend een klok te moeten aanbieden. Daar nu het oogenblik is gekomen dat dit gebouw in gebruik wordt genomen, verzocht spr. den burgemeester dit geschenk te willen onthullen. De burgemeester heeft daarop de met een oranjedoek bedekte en met de nationale driekleur geflankeerde klok onthuld. Spr. noemde het een groot voorrecht deze klok namens den B.V.B. „Oranje en Vlissingen", die geheel Vlissingen vertegenwoordigt, te mogen aanbieden. De kustartillerie, aldus spr., bestaat in Vlissingen nog niet zoo heel lang, doch zij zal zich blijven handhaven aan deze Scheldemonding. Spr. roemde de goede verstandhouding tusschen de burge rij en de K. A. In dezen tijd spreekt dit heel sterk, doch het zal blijven spreken omdat de K. A. hier een zeer belangrijke taak heeft te vervullen. Spr. heeft het vaste ver trouwen dat door het plichtsbesef van on ze land- en zeemacht onze neutraliteit zal worden gehandhaafd. Spr. hoopt dat deze klok tot in lengte van dagen het symbool zal blijven van de goede verstandhouding tusschen het garnizoen en de burgerij. Spr. uitte tenslotte den wensch, dat hier steeds gezegd zal worden: „Zooals het klokje tikt bij de K. A. te Vlissingen, zoo tikt het ner gens". De garnizoenscommandant aanvaardde het geschenk gaarne. Spr. is dankbaar voor dit geschenk omdat hij dit ziet. als een symbool van saamhoorigheid tusschen de burgerbevolking van Vlissingen en die van de Bomvrije kazerne. Het is verheugend, aldus spr., dat men meer en meer is gaan beseffen dat de soldaat één is met het volk. Verder ziet spr. deze klok als het symbool van het 'militaire leven, n.l. de handhaving van orde en regelmaat. Het ge schenk is een fraai uitgevoerde electrische klok, die naast den tijd tevens aangeeft de dagen en den datum. Na deze plechtigheid heeft de heer Lem mers, in zijn functie als voorzitter van het Comité voor O. en O. der militairen na mens dit -comité twee fraaie schilderijen van de Koninklijke Familie en een sjoel bak aangeboden, waarvoor de commandant ook dank bracht. Spr. déelde nog mede, dat De ramp te Westkapelle op 16 November 1914, Wie had kunnen denken toen op 16 No vember 1914, dus in de eerste vier maanden van den wereldoorlog, de droeve tijding van een ernstig ongeluk dat te Westkapelle had plaats gehad dat men na een kwart eeuw aan die gebeurtenis zou herinneren op een tijdstip, dat helaas maar al te veel overeen komst met November 1914 vertoont. Schrijver dezes herinnert zich als den dag van gisteren de berichten die op Maan dag 16 November binnenkwamen. Bij het ontleden en onschadelijk maken van een aan den Westkapelschen dijk aangespoel de mijn was dit gevaarlijk voorwerp uit el kaar gesprongen en niet minder dan 9 per sonen waren daarbij om h.et leven geko men. De laatste stoomtram bracht ons in het donker bij den Westkapelschen vuurtoren Van de Kon. Ned. Marine hadden de lui tenants ter zee tweede klasse Bruinsma en Munk, de majoor-torpedomaker Nijssen, de korporaal-torpedomaker v. d. Knoop en de matroos eerste klasse Francois hun arbeid met den dood moeten bekoopen. Het leger verloor den kapitein van het Indisch leger Ockhuizen, die als commandant van de landweer te Westkapelle bij manschappen en burgerij in hoog aanzien stond en den milicien-ordonans Smits. Maar ook West kapelle zag twee burgers door dit tragisch ongeluk voor goed van zich heengaan. In de eerste plaats den opzichter van den Polder Walcheren, den heer M. C. van Elsacker, die een groote achting genoot en met hem den dijkwerker R. Roelse. In den morgen van 17 November bracht de eerste tram ons weer naar het dorp, Nog zien wij bij ons zitten de moeder en de verloofde van den milicien Smits, die den vorigen avond uit Breda waren gekomen en nu verder gingen naar de plaats waar zij alleen 't stoffelijk omhulsel zouden vinden, van hem, die haar zoo dierbaar was. Hoe droef was de wandeling met deze beide treurende vrouwen in het donker door de stille dorpsstraat naar de woning van den burgemeester. En hoe droevig de tafereelen in het lijkenhuis aan den voet van den zee dijk, de wandeling langs den dijk, waar nog resten van wat eens een mensch was, uni- formknoopen, enz. werden gevonden, de diepe verslagenheid onder militairen en burgers. Dit alles komt na 25 jaar voor onzen geest al was het in dezen nieuw ont branden krijg geschiedt. Op Woensdag 18 November werden de lijken van Nijssen en Smits naar Middel burg vervoerd, en van daar resp. naar Rot terdam en Breda waar de ter aardebestel- ling plaats had. De overige 7 personen, dus vier van de zeemacht, een van de landmacht en de bei de burgers, werden Donderdag 19 Novem ber op het kerkhof aan den voet van den vuurtoren ter aarde besteld onder regen en sneeuwbuien. Hierbij zijn door verschil lende personen woorden van groote deernis gesproken met de nabestaanden, maar ook woorden van groote erkentelijkheid voor hen, die doende hun plicht, daarbij het le ven lieten. Op 16 November 1934 waren wij weder op het kerkhof bij het graf van de slachtoffers toen het marinerampenfonds en „Onze Vloot" hulde kwamen brengen aan de nagedachtenis van de marinemannen, die hier begraven liggen, maar waarbij ook de andere slachtoffers niet werden verge ten. Het was ons een behoefte op dezen dag aan deze treurige dingen te herinneren. AAGTEKERKE. Woensdagmiddag is al hier in den ouderdom van ruim 88 jaren overleden de heer G. Overweg, oud-hoofd der Diaconieschool. De overledene werd 17 Jan. 1851 te Zwolle geboren, en vestigde zich op 9 Juni 1881 te Aagtekerke als hoofd der Diaconie school, welke positie hij tot 31 Dec. 1919 bekleedde, dus 38 jaren. Verder heeft de overledene actief deelge nomen aan het kerkelijk en vereenigingsle- ven dezer gemeente. Hij was gedurende langen tijd voorzitter der A.R. Kiesvereeni- ging secretaris van het Groene Kruis en ontvanger van de kerk en diaconie der Ned. Herv. Gemeente. Woensdagavond is alhier onder lei ding van dokter Vaandrager te Domburg een aanvang gemaakt tnet een cursus Eer ste Hulp bij Ongelukken waaraan door 27 personen wordt deelgenomen. OOSTKAPELLE. Woensdagavond hield de Coöperatieve kolen vereeniging „Onder ling belang" haar jaarvergadering in café .Internationaal". Van de 102 leden waren er slechts 30 aanwezig. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Breel, J. Gel dof en J. Jobse. Als commissaris werd herkozen de heer J. Rierrjens. Als lid van de commissie van Onderwijs werd gekozen de heer W. Mesu in plaats van den hr. S. Wondergem, die niet her kiesbaar was. Aangekocht werden in het afgeloopen jaar pl.m. 138000 kg kolen en 3500 stuks turf. YERSEKE. Dinsdagavond werd door de afd Yerseke van de Ned. Chr. Vrouwen bond aan de hier gelegerde militairen een pannekoekavond aangeboden ïn het mi litair tehuis. De hr J. Nieuwenhuize opende deze .smulbijeenkomst" met het laten zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, waarna hij de talrijk opgekomenen harte lijk welkom heette. Inzonderheid bracht hij een woord van wajrmen dank voor -het initiatief van bovengerióemdéh bónd. die moeite nog kosten ontziet om het' onzen soldaten zoo gezellig mogelijk te- maken. - MIJNHARDTJES HELPEN! Nietstraks,niethalf,maardirect. Hevige pijnen worden in korten tijd verdreven door de bijzon dere combinatie van genees middelen in een (Ingez. Med.) Hierna werd het startschot voor de smulpartij gegeven, en onder groote hi lariteit verdwenen een kleine 800 panne koeken in de magen van onze landsverde digers. Mevr. Van Egmond verzorgde met haar staf van medewerksters de bediening, ter wijl enkele militairen mëdewerking aan de gezelligheid verleenden door het geven van enkele voordrachten. De hebr Stoel nam met enkele koks het bakken voor zijn rekening, en het bleek dat hij deze kunst goed verstond. Van deze plaats nogmaals een woord van dank voor de afd. Yerseke van de NCVB, die naar wij vernamen nog meer van plan is De ouderavond welke gisteravond in school II zou worden gehouden is uit gesteld, omdat vele menschen inkwartie ring hebben, en hierdoor verhinderd wa ren om aanwezig te kunnen zijn. Geslaagd voor het middenstandsdiplo ma de heeren W. Biersteker, A. Nieuwen huize Czn. en L. P„ J. van Oeveren, NISSE B. en W,. alhier hebben tot ambtenaar ter secretarie benoemd den heer J. Spaans alhier. Tevens is den heer J. Spaans door den burgemeester be noemd tot hoofd van den Luchtbescher ming in de plaats van dein heer Johs. Jansen. RILLAND-BATH Voor het examen middenstandsdiploma, gehouden ite Ter- neuzen, slaagden mej N,. de Goffau en de hr H. van Iwaarden alhier;. Gevonden voorwerpen: 11 zeven, een aluminium pan, 1 kooktoestel, 4 inhouds maten, 1 weegschaal, 1 glazen meet kan, 1 emmer, 2 koekepannen en een heeren rijwiel Inlichtingen zijn te bekomen bij den ge meenteveldwachter. DE WERKLOOSHEID. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bij de organen der arbeidsbemiddeling in Zeeuwgch-Vlaanderen bedroeg op het einde der maand October 1939: Aardenburg Axel 6, Biervliet Breskens s, Cadzand Clinge 7, Eede Graauw c a. 6, Groede Hoek 1, Hontenisse Hoofdplaat Hulst 23, Koewacht Nieuwvliet Oostburg 2, Overslag Philippine 7, Retranchement Sas van Gent 2, Schoondijke St. Jansteen 4, St Kruis Sluis 2, Vogel waarde Waterlandkefrkje West- dorpe 2, IJzendijke 1, Zaamslag 2, Zuid- dorpe Zuidzande Terneuzen 248. Totaal 313, waaronder 11 landarbeiders. SLUIS. Vele aangeslotenen bij de radio centrale. zullen wel reeds bemerkt hebben dat bij de gramophoonplaten uitzendingen van deze week de platen niet meer aan gekondigd worden Het is echter momenteel de houders van radio-centrales verboden een micro- phoon in de Centrale aanwezig te heb ben. De Konijnenvereeniging „Ons Be lang" zal op 16 en 17 December in café Wilhelmina een tentoonstelling houden. In de gisteren gehouden vergadering werden dé prijzen voorloopig als volgt samengesteld: kampioenschap ƒ5; le prijs 1; 2e prijs 0,70; 3e prijs 0,40. Bo vendien zijn er een aantal eereprijzen be schikbaar. BURGEMEESTER VAN ROOY TE HONTENISSE GEÏNSTALLEERD. Op in verband met de tijdsomstandighe den sobere wijze vond Woensdagmiddag om vijf uur ten gemeentehuize van H o n t e - n i s s e de officieele installatie plaats van den nieuwen burgemeester mr. dr. C. J. M. A. van Rooy, als opvolger van mr. R. J. J. Lambooy, die onlangs benoemd is tot burge meester van Deurne. De installatie geschiedde door den heer P. Stallaert, eersten wethouder der gemeente in tegenwoordigheid van den Raad, geeste lijke en wereldlijke autoriteiten, familiele den van den nieuwbenoemden burgemeester en verdere genoodigden. Van de zijde der bevolking bestond even eens groote belangstelling. Mr. Van Rooy, die 28 jaar oud is, is een zoon van wijlen prof. Van Rooy, den Am- sterdamschen gynaecoloog. Hij studeerde in de rechten aan de uni versiteit van Amsterdam en promoveerde aldaar tot doctor in de staatswetenschap- P<Na zijn promotie was hij gedurende eeni gen tijd als volontair ter gemeente-secre tarie van Castricum practisch werkzaam. Hh' vervulde tevens de functie van adjunct secretaris der staatscommissie voor de her ziening van de woningwet. Bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen liet hu zich te Amsterdam op de katholieke candidaten- lijst plaatsen. Curiositeitshalve vermelden we nog, dat burgemeester Van Rooy zich op het oogen blik zijner benoeming als le luitenant bij de veldartillerie onder .de wapenen bevond en dalt hem eerst om 12 uur in dén nacht van 14 op 15 dezer groot verlof werd verleend, zoodat het tot het laatste oogenblik onzeker was of zijn installatie zou kunnen doorgaan.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6