STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE middelburg goes De staat van beleg en de burgerij. WEERBERICHT BEURS VAN AMSTERDAM. Raad van Biggekerke. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG RECHTSZAKEN Mr. ROST VAN TONNINGEN VEROORDEELD TOT VOORWAAR DELIJKE GEVANGENISSTRAF. Zoon lichtte zijn vader op. KERKNIEUWS KRJJGJBZB TOCH OOK Vanmiddag is een verordening afgekon digd, uitgaande van den Commandant in Zeeland en den burgemeester van Middel burg, waarin gewezen wordt op een aantal verplichtingen van de burgerij. De bevolking wordt er aan herinnerd, dat voor alle openbare bijeenkomsten, vergade ringen en optochten behalve de volgens de Grondwet geoorloofde openbare gods dienstoefeningen een schriftelijke ver gunning van het Militaire Gezag vereischt is. Deze vergunning moet worden aange vraagd bij den Commandant in Zeeland, maar door bemiddeling van den burgemees ter, tenminste acht dagen vóór de vergade ring, bijeenkomst of optocht gehouden wordt. Men diene als tot dusver de aanvragen gewoon in bü den commissaris van politie. Tevens moet worden opgegeven welke sprekers er zullen optreden en wat hun onderwerpen zijn. Aan de vergunnin gen kunnen voorwaarden worden verbon den. Op vordering van het Militaire Gezag moet elke vergadering enz. onmiddellijk uit een gaan. In ons nummer van morgen zal de publi catie worden afgedrukt. TWEE AUTO'S TEGEN ELKAAR GEBOTST. Gistermiddag omstreeks drie uur heeft op den Seisweg, even voorbij „het Wafeltje" in een bocht van den weg een botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door A. S. komende van Middelburg en een uit tegenovergestelde richting rijdende per sonenauto, bestuurd door F. De oorzaak van de botsing moet gezocht worden in het niet voldoende rechts van den weg rijden door de vrachtauto. Beide wagens werden aan de linkervoorzijde ernstig beschadigd. Persoonlijke' ongelukken kwamen niet voor. Tegen den bestuurder van de vrachtauto is proces-verbaal opgemaakt. AFDEELINGSVERGADERING S.D.A.P. De afdeeling Middelburg der S.D.A.P. heeft haar jaarvergadering gehouden. Het ledental is, volgens het verslag van den se cretaris, statiorinair gebleven. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat er een klein nadeelig saldo is. Het bestuur werd beperkt tot zeven leden. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen mej. Flierman. Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is ge slaagd voor het doctoraal examen genees kunde, 2e gedeelte de heer P. J. A. van Voorst Vader alhier. GEWETENSGELD. De minister van Financiën, maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen, wegens over vorige ja ren te weinig betaalde belastingen naar in komen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen, enz. te Hansweert f 8, f 4, f 4; Zierikzee f 9,75, den ontvanger der invoerrechten en accijn zen te Koewacht f 41,10. Besmettelijke ziekten. Het aantal aangegeven gevallen van be smettelijke ziekten, over de week van 5 tot en met 11 Nov., in de provincie Zeeland be droeg:- Febris typhoïdea: St. Maartensdijk 2 (in één gezin). Roodvonk: Terneuzen 1, Vlissingen 4, Vrouwenpolder 1. Diphtherie: St. Maartensdijk 1. FAILLISSEMENTEN. J. Ph. Cijsouw, ontvanger-griffier van den polder Groede en Baanst, en verzeke ringsinspecteur te Oostburg. Totaal passief 43.422,02, waarvan preferent 252.08. De baten zijn nog niet volledig bekend. J. A. v. d. Sande, garagehouder en smid te IJzendijke, Totaal passief 3756.76, waar van preferent 137,72. Th. F. J. Sommer, grossier in galanteriën en verf te Bruinisse. Passief 1537,82, waarvan preferent 69.19. C. L. Muylaert, textielfabrikant te Sas van Gent. Passief 1,446,90, plus 11,350 Belg. fr., waarvan preferent 783.01. De baten zijn niet volledig bekend. VLISSINGEN tggen Lusteloosheid. Periodieke pijnen (Ingez. Med.) o.b.k. herrezen. We deelden reeds eer mede, dat door eenige oude bestuursleden van de Zangver- eeniging „Oefening Baart Kunst" en den directeur, den heer S. J. Tamminga, pogin gen in het werk werden gesteld de ver- eeniging te doen herleven. Wij vernemen thans, dat deze pogingen geslaagd zijn Een vijf en twintigtal leden heeft zich be reids weer aangemeld en heden avond zal onder directie van den heer S. J. Tammin ga de eerste repetitie gehouden worden. rijwielen in botsing. Op den hoek van de Schoolstraat en de S. Adriaanstraat kwamen een Goesche en een Kapelsche wielrijder met elkaar in bot sing. De Goesenaar legde het loodje, slin gerde over den grond en liep 'n gewonden arm en enkele ontvellingen op, terwijl zijn rijwiel beschadigd werd. De politie maakte van het geval proces-verbaal op. militair mannenkoor. Gisteravond is hier ter stede, onder lei ding van den heer S. J. Tamminga, een militair mannenkoor opgericht. Zaterdag avond zal in de zaal van den heer Krijger aan de Beestenmarkt reeds een uitvoering worden gegeven, die voor de militairen vrij toegankelijk zal zijn. Uit den aard der zaak moeten dan van het militaire koor nog geen hooge prestaties verwacht wor den, doch de heer Tamminga heeft tevens een burgerkoor en burgermuziek voor de zen avond georganiseerd, terwijl tevens enkele militairen voor een nummertje zul len zorgen. Men mag dus verwachten, dat het een gezellige avond zal worden. prijsopdrijving Tegen een Goeschen winkelier is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens prijsopdrijving. Dr. B. J. Hissink gehuldigd. Dr. B. J. Hissink is per 31 October afge treden als directeur van het Bodemkundig Instituut te Groningen. Hij is ter gelegen heid daarvan gehuldigd in hotel Wittebru; te 's-Gravenhage. Dr. Hissink is ook in Zeeland werkzaam geweest. Hij kwam te Goes als scheikun dige aan het Landbouwproefstation en werd later benoemd tot directeur hiervan, Bij de huldiging van dr. Hissink is het woord gevoerd door talrijke vooraanstaan de personen op het gebied van den land bouw. Namens de regeering deelde ir. A. L. H. Riebroek, directeur-generaal van den Land bouw, mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd, dr. Hissink te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, Onder algemeen applaus speldde ir. Roe broek het onderscheidingsteeken dr. Hissink op de borst. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest matige wind uit W. richtingen, gedeeltelijk bewolkt, later weer toenemende bewolking, afnemende kans op regenbuien, weinig verandering in tempe ratuur. UKKEL: matige tot vrij sterke wind uit ZW. tot N.W. richtingen, bewolkte hemel, plaatselijk regen, vermoedelijk ook opkla ringen, daling in de temperatuur met een nachtelijk minimum van 5 tot 0 gr., plaat selijk mist op het laatst in den nacht. Vr. 17 Nov. Zon op 7 h 25; onder 16 h 05; Licht op 16 h 35; Maan op 24 h. 08; onder 22 h 05. E. K. 18 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. November. Donderdag 16 4.09 16.30 10.41 22.50 Vrijdag IV 4.48 17.16 11.21 23.32 Zaterdag 18 5.35 18.11 12.06 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) y v Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. November. Donderdag 16 6.03 18.16 11.44 23.58 Vrijdag IV 6.3V 18.58 12.23 Zaterdag 18 V.20 19.46 0.40 13.06 EEN JUBILEUM. Gisteren herdacht mej. W. Kwekkeboom den dag, waarop zij voor 40 jaren in dienst trad bij de N.V. Stoomwasscherij „Volhar ding". Voor deze gelegenheid was de fa briek geheel versierd en werd de jubilares- se, nadat zij langs een eerewacht gewandeld was, door den directeur, den heer E. Mont- foort in zeer hartelijke woorden toegespro ken. Spr. wierp een blik terug op den zoo langen afgelegden weg van 40 dienstjaren. Hij uitte zijn zeer groote waardeering voor den grooten ijver en de plichtsbetrach ting die de zaak van haar mocht ondervin den. Namens commissarissen en directie bood spr. een enveloppe met inhoud aan, doch hij deelde tevens mede, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had, haar te verleenen de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Namens het personeel werd mej. Kwek keboom toegesproken door den heer W. de Waal die haar dankte voor de prettige sa menwerking, welke er altijd tusschen haar en hét personeel bestaan had. Ir. J. F. Schönfeld sprak namens de Com missarissen en bood haar een cadeau aan. Mevrouw Schönfeld sprak namens de fam. Beijerman, eveneens onder aanbieding van een cadeau. Verder had de jubilaresse nog cadeaux in ontvangst te nemen van enkele afdee- linghoofden, terwijl een schat van bloemen aanwezig was. Nadat de plechtigheid was afgeloopen, bleef men nog geruimen tijd gezellig bij een. MIJN AANGESPOELD. Vanmorgen is nabij den Oranjemolen al hier een Nederlandsche mijn aangespoeld. De mijn was over de palen op de steenen glooiing geworpen. Een onderofficier van de landmacht heeft de mijn gedemonteerd. DE O 21. De onderzeeboot O 21 welke enkele we ken geleden van de werf der K. M. De Schelde te water is gelaten zal eind Decem ber de proeftochten houden. De laatste werkzaamheden zullen daarna in snel tem po geschieden om de boot zoo spoedig mo gelijk in dienst te kunnen stellen. ZUID-BEVELAND DE GRENSWIJZIGING TUSSCHEN GOES EN KLOETINGE. Binnenkort een voorstel In zijn Memorie van antwoord op het ver slag der Tweede Kamer over de begrooting van Binnenlandsche Zaken voor 1940 zegt de minister van Binnenlandsche Zaken aangaande de grenswijziging tusschen de gemeenten Goes en Kloetinge, dat daarover nog overleg gaande is. De minister zeide in middels te hopen binnenkort een voorstel over deze kwestie bjj de Staten-Generaal aanhangig te kunnen maken. DE WEERKRACHT VAN ONS VOLK. YÉRSEKE. Gisteravond sprak in de ge heel bezette zaal Nolet, op uitnoodiging van het gemeentebestuur, de heer Van Baten burg, Rijksinspecteur van den Vrijwilligen Burgerlijken Dienst, over „De weerkracht van ons volk". Burgemeester Gunning opende de bijeen komst en wees erop, dat dit de eerste keer was, dat het gemeentebestuur een derge lijken avond organiseerde. Spr. heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Van Batenburg. Deze sprak over „Het vierde front", de burgerbevolking, die in tijd van oorlog een zeer belangrijke taak heeft, een taak, die boven haar eigen belang uitgaat. Spr. wees erop, dat het Vierde Front vóór alles het, moreel moet bewaren. Doch dit is alleen mogelijk als men zich voorbereid op de vreeselijke dagen, die kunnen komen,- maar die het verschrikkelijkst zijn als er een pa niek ontstaat. Want als de burgerlijke be volking ineen stort, is het ook met de mili taire verdediging gedaan. Als het moreel sterk is, dan is het volk sterk. Burgemeester Gunning dankte den heer Van Batenburg voor zijn bijzondere rede. Tot het publiek zeide de burgemeester: „Ik vertrouw, dat ik in U allen steun zal vinden, als dit noodig mocht zijn". Nadat eenige vragen waren beantwoord zong men gezamenlijk twee completten van het Wilhelmus. Z. VLAANDEREN O.D. PAARD TUSSCHEN WAL EN SCHIP. WALSOORDEN. Dezer dagen was een knecht van den landbouwer v. d. V. bezig met het aanvoeren van suikerbieten aan de haven alhier. Plotseling gleed een der paar den uit, met het noodlottig gevolg ,dat het tusschen den kaaimuur en een ter plaatse liggend schip bekneld geraakte. De onmid dellijk toegeschoten hulp moest lijdelijk toezien, aangezien het paard zich noch voor-, noch achterwaarts bewegen kon. Ten einde raad besloot men een kraanwagen hierheen te laten komen, om aldus het dier op het droge te brengen. Deze moest echter eerst uit Terneuzen komen, zoodat tus- sehentjjds het water onrustbarend begon te stijgen. Toen het paard reeds tot aan de lenden in het water stond, arriveerde de kraanwagen en was het feit spoedig be slecht. In minder dan geen tijd stond het op het droge en kon men toenconstateeren, dat gelukkig alles afliep met eenige mate- rieele schade. (Tern. Crt.) EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA HANDELSKENNIS. Maandag j.l. werd te Terneuzen aangevangen met het afnemen der examens voor het Middenstandsdiploma Algemeene Handelskennis. Dien dag slaagden voor het speciaal exa men: L. M. Aertssen, Hansweert, C. Been hakker, Kloetinge; L. J. J. Beije, Wissen- kerke; A. C. H. Blok, Kapelle; M. van Bo ven, Wolphaartsdjjk; B. van Damme, G. van Damme, beiden 's Gravenpolder; J. Deij, Hoek en J. P. de Bert, IJzendijke. Op 14 November werd het diploma be haald door: Mej. A. van Damme, Wol- phaartsdijk; J. Dobbelaar, Wissenkerke; J. P. van Doorn, Krabbendijke; A. F. Dossche, Hoofdplaat; W. J. ,A. Duininck, 's Heer- Arendskerke; I. Fastenau, Middelburg; A. C. Frederiksen, Terneuzen; mej. N. de Gof- fau, Rilland-BathH. van Iwaarden, Ril- land-Bath; M. Jacobusse, 's Gravenpolder; J. L. de Jonge, Wissenkerke; L. de Jonge Baas, Terneuzen; A. van Kerkvoort, Ter neuzen; L. Kesselaar, 's Gravenpolder; mej. W. M. M. Kousemaker, Hansweert; A. J. Kramer, Kapelle; M. J. Leendertse, Kam perland; H. J. Legrand, Axel; M. H. van Liere, 's Gravenpolder; D. van Maris, Ka pelle en A. J. Nieuwenhuizen, Yerseke. Woensdag slaagden voor het speciaal examen: C. Louwerse, Terneuzen; F. Nijsse, 's-GravenpolderL. P. J. van Oeveren, Ier- seke; F. J. S. van der Peijlt Hansweert; M. D. de Pree, Colijnsplaat; L. Provoost, Groede; N. D. Ribbens, Hansweert; C. Rie- mens, Axel; mej. E. Saman, Rilland; R. Scheele, Terneuzen; P. C. Schippers, Kort- gene; A. W. Schroevers, Middelburg; M. Verburg, Wissenkerke; A. Verschure, Wol- phaartsdijk; F. P. van der Vliet, Kapelle; A. C. van Weele, Rilland-Bath; L. van Wel, Kapelle; J. Welleman, Kapelle; mej. A. Weststrate, Rilland-Bath; A. Weststrate, Rilland-Bath; J. C. van Wingen, Kapelle; J. P. van Wel, Goes; J. van Dalen, Wemel dinge. Voor het normaal examen slaagde J. Wie- les, Terneuzen. Amtserdam 1936-3%8686% Zeeuws. Hyp. B-3%8585 Cities Service Cy. P. 1985 5 53%53 A Amsterd. Bank 859514 A Ned. Gist- en Spiritusf 315311 A De Schelde N.B. 40%—40% C Am. Smelt Ref. 38%—38% A Houth. Alberts 67%—68% C Chesapeake Ohio 29%-30% C Pref. Kanses City South 15% C Union Pac. Rr. 797814 Ned. 38 1000-3 85%— 85% O Indië 37 1000-3 84%—84% A Koloniale Bnk. 163163 A N.I Hbk. 600 106%—105% C Ned. H. M 1000 88—87% A v. Berkels Pat. 30%—30% C Calvé-Delft 68—67% A Lever-Bros Unilever 98%97-98% A Philips Ge .mB. afg. 134—134%-33% C Am. Car Foundry 25%—24%-% C Anaconda Cop. 2524% -25% C Bethlehem St. 62%—62%-% C Kennec Copper 30%30%-% C Rep. Steel 18%—18%-% C U. States St. C. 52%—51%-% C North Am Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 262-255-56% C Contin Oil Cy. 18%—18 C Phillips Petr. Comp. 3130% C Shell Union O.C 10%—10%-% C Tide Water Ass. Oil 9%—9-9% A Ned. Scheepv. U. 108%—107% A H.V. Amsterdam 390%—384-81 A Java Cult. Mij. 232231 A N.I. Suiker U. 230—227% A Deli Batavia 112%—113%-12 C Deli Mij. 1000 161—159%-57 BIGGEKERKE. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitter schap van burgemeester Simonse. Afwezig was de heer P. Janse met ken nisgeving. Door den voorzitter werd medegedeeld dat, na opmeting door het kadaster aan de Waterleidingmaatschappij Midden Zeeland 128 m.2 grond is verkocht voor den bouw van een meterkelder. Voorlezing werd gedaan van een ontwerp gemeenschappelijke regeling voor de lucht' bescherming op Walcheren uitgezonderd Middelburg en Vlissingen. Het doel van deze regeling zal zijn dat de luchtbeschermingsdienst van een ge meente hulp zal verleenen aan een andere gemeente die door een luchtaanval getrof fen is. Deze regeling werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Eveneens werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een nieuwe gemeenschappelijk regeling inzake den Vee- en Vleeschkeuringsdiens' Vlissingen. In de nieuwe regeling zijn eenige nieu we bepalingen opgenomen, die in verband staan met de wijziging der Gemeentewet De bepalingen betreffen voornamelijk de wijziging, opheffing en tijdsduur der rege ling. Zonder veel discussie of hoofdelijke stem ming werd besloten over te gaan tot den bouw van een brandvrije archiefbewaar plaats. Door den heer Neugebauer te St Laurens zijn de kosten met inbegrip van de kluisdeur begroot op ongeveer 850, Rubber Philips Unilever Markt Wettig HVA Koninkl. Amerika Obl.Markt Suiker Schepen gedeponeerd.) A Senembah 130% C Baltimore en Ohio 55 C Southern Pac. Cy. 12%—12-% A Southern Rlw. 13%—13% A Amst. Rubb. C. 192%—194%-93 A Deli-Bat. Rubb. 149%—152%-51% A Hessa Rubber 104%105 A Serbadjadi S.R. 100%—98% WISSELKOERSEN. Heden Gister. Londen 7.41 7.42 Berlijn 75 55 75.50 Parijs 4.20% 4.21 Brussel 30 90 30.90 New-York 1.88% L DE VELDWACHTER ZAT NIET IN DE KERK Voor den Haagschen politierechter stond gisteren terecht een manufacturen-hande- laar uit Woubrugge, die op Zondag 8 Oct. een aantal manufacturen per auto had ver voerd. Hij wist, dat het niet mocht, maar, daar zijn broer, die bij hem in de zaak werkte, gemobiliseerd was; had hij het ra zend druk en kon des Zaterdags niet alles verwerken. Daarom was hij er Zondag maar op uit gegaan. Hij dacht, dat hij het wel kon wagen, want de veldwachter zat toch in de kerk De veldwachter stond evenwel op zijn post en een bekeuring volgde. Het vonnis werd f 40 subs. 20 dagen hechtenis. Wegens smaadschrift tegen den toenma- ligen minister van Defensie, den heer van Dijk, heeft de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank een geldboete van f 200 subs. 100 dagen hechtenis plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand geëischt tegen mr. M. M. Rost van Tonningen. Deze had een artikel in het Nationale Dagblad gepubliceerd, getiteld: „De on ridderlijkheid van minister van Dijk". De rechtbank heeft vanmorgen conform dezen eisch vonnis gewezen. STEEKPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP OP HET VOETBALVELD TE SPRANG-CAPELLE. Tegen verdachte vier jaar ge vangenisstraf geëischt. Op Zaterdag 30 September werd te Sprang-Capelle in de competitie van den Brabantschen Voetbal Bond de voetbalwed strijd S.D.O.Sparta gespeeld, welke een tragisch einde heeft genomen. Tijdens den wedstrijd hadden reeds eenige incidenten tusschen spelers van de beide teams plaats gevonden. Daarom had de scheidsrechter het noodig geoordeeld een der spelers naar de kleedkamer te zenden, waarna de wed strijd, die een zeer ruw karakter droeg werd voortgezet. Toen even voor het einde tusschen de spelers wederom een vechtpar tij ontstond, floot de scheidsrechter den wedstrijd af. Op dit moment was Sparta aan de verliezende hand. Terwijl de spelers zich van het veld verwijderden heeft een der S. D.O.-spelers, de 21-jarige sjouwer H. G. uit Sprang-Capelle bij den uitgang van het voetbalveld den 23-jarigen gehuwden Spar- ta-speler C. Snijders uit Vrijhoeve-Capelle met een mes gestoken. De getroffen speler liep hevig gillend naar het voetbalveld te rug. Het mes was door de rechterborstkas tot in het hart en longen gedrongen en na hevig bloedverlies zakte het slachtoffer na bij het doel dood neer. Terstond werden po litie en een dokter gewaarschuwd. Medi sche hulp mocht niet meer baten. De 21-jarige dader was inmiddels naar huis gevlucht, alwaar hij het mes achter een boomstronk in den tuin had verborgen. Burgemeester A. Smit uit Sprang-Capelle kon daar den dader arresteeren. Nog dien zelfden avond verscheen het parket uit 's- Hertogenbosch, om een onderzoek in te stellen. Nadat de arrestant aan de politie autoriteiten de plaats had aangewezen, waar hij het mes had neergeworpen, werd hij naar het gemeentehuis van Sprang-Ca pelle overgebracht. Hierbij had nog een dra matisch voorval plaats. Bij het gemeente huis stond een talrijke menigte opgesteld en toen de dader daar arriveerde, maakte zich plotseling uit de menigte een man los, die zich in onweerstaanbare drift op den dader wilde werpen. Het was de vader van het slachtoffer, die echter door de politie werd tegengehouden. Heden diende de zaak voor de recht bank te 's-Hertogenbosch De publieke belangstelling, vooral uit de Langstraat, was groot De officier van justitie, mr. B van der Burg was van meening, dat in het al gemeen men de stelling kan huldigen, dat sport veredelt Hier was echter een voet balwedstrijd aanleiding geweest tot een ernstig misdrijf. De officier achtte niet bewezen, dat verd. zich aan moord heeft schuldig ge maakt en eischte ten aanzien van dit ge deelte van de ten laste legging vrijspraak. Wel achtte de officier bewezen, dat verd. zich had schuldig gemaakt aan doodslag. Bfj het opleggen van de straf zal reke ning moeten worden gehouden met het feit, dat verd een menschenleven heeft vernietigd en een gezin bestaande uit een weduwe met drie kinderen in het ongeluk heeft gestort Daarom eischte spr. we gens doodslag een gevangenisstraf van vier jaar. Op 30 November as zal de rechtbank uitspraak doen. Zware straf geëischt wegens geraffineerden schurkenstreek. „Dit is een van de ernstigste en onaan genaamste zaken, die ik ooit behandeld heb", zeide de president van de Amster- damsche rechtbank gisteren, tijdens, de behandeling van de zaak tegen een 29-ja- rigen vertegenwoordiger, die terecht stond, omdat hij zijn vader voor een bedrag van 500 had opgelicht Herhaaldelijk had de jongeman zijn vader geld afgetroggeld en op zekeren dag had deze hem gewaar schuwd, dat hij nu niets meer bezat om weg te geven. Deze man dreef een incas sobureautje, en trad op als tusschenper- soon voor het innen van. belastinggelden. De zoon wist dus, dat-zijn vader wel over een tamelijk groot bedrag kon beschik ken. De zoon paste, om nog meer geld los te krijgen, de volgende truc toe: Bij een kleine drukkerij bestelde hij briefpa pier van een bekend deurwaarderskan toor. Op dit briefpapier schreef hij aan zichzelf eenige brieven, waarin de deur waarderskantoor zoogenaamd mededeelde, dat de ontvanger van den brief spoedig door zijn debiteuren zou worden voldaan, en 1200 zou ontvangen. Met deze brie ven ging hij naar zijn vader en aangezien zijn zoon toch spoedig 1200 gulden zou ontvangen leende deze hem 500 van het door hem geïncasseerde belastinggeld. De vader zag het geld echter nooit terug en werd zelf wegens verduistering ver volgd en veroordeeld tot' een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maanden. Bp het onderzoek kwam aan het licht op welke wijze de zoon den vade.r had opge licht Ter zitting legde de zoon thans een volledige bekentenis af en de officier van justitie eischte een jaar en 9 maanden ge vangenisstraf. De financiering der uitgave gaf aanlei ding tot eenige bespreking. Besloten werd deze uitgave te bestrijden uit de 3500 verkregen door den verkoop van vroongrond aan Vlissingen, uiteraard behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Na rondvraag, die niets opleverde werd de vergadering gesloten. RILLAND. In de vacature wijlen den hr. J. v. d. Sande werd tot kerkvoogd bü de Ned. Herv. kerk alhier gekozen den heer J. A. Boot. Ai-5 JE. Z.E» O n~u E-E M~T nieTTE^UGJ STUURZE DAM LIEVER^ AAN» O EN O V O OR. DE s OLDATerM !1 IEDERE. SOEKr HAM DEL A A NSEMT ZE IN qntvangjT-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2