De Finsche delegatie zonder resultaat uit Moskou vertrokken iMijnhardtje Verontwaardiging in België over Fransche reacties op het vredesinitiatief. LAATSTE BERICHTEN Weer auto-rijden op Zondag SPORTNIEUWS Weer een onvriendelijke toon in de Sovjet-pers. Britsche torpedojager op een Duitsche mijn geloopen. Terschellinger reddingboot bracht 19 man in veiligheid. Feestpakketten voor de Marine. Verlofdagen en voedingskosten. Nederland houdt vast aan zijn rechten. De laatste acte! Duitsche luchtaanval op de Shetland-eilanden. KERKNIEUWS De zee-oorlog eischt vier nieuwe slachtoffers. Een Engelsch vliegtuig viel een duikboot aan. MARKTBERICHTEN De Finsche delegatie is gisteravond uit Moskou vertrokken, zonder dat haar lang durige besprekingen met de Russische re- geering tot een resultaat geleid hebben. Keer op keer hebben de Finnen verklaard niet alle" Russische eischen te kunnen in willigen zonder tekort te doen aan de on afhankelijkheid van hun land, maar de Sov jets weigerden tót een compromis te ko men. Het is opvallend, dat zoowel de Russische pers als de Russische omroep nu weer een uiterst onvriendelijken toon aanslaan te genover Finland. In Finsche kringen beperkt men zich er toe te zeggen, dat de onderhandelingen geen resultaat hebben opgeleverd. De besprekin gen zijn niet afgebroken, maar men weet niet, of en wanneer de Finnen naar Mos- kop zullen terugkeeren. Inzake het vertrek van de Finsche dele gatie, heeft de Finsche minister van Buiten- landsche Zaken, Erkko, verklaard, dat de delegatie terugkeert op eigen initiatief en niet om nieuwe instructies verzocht heeft. Al het overige hangt af van het rapport, dat de delegatie na haar terugkeer zal uit brengen. Hiervan is het afhankelijk, of nog een mogelijkheid voor Voortzetting der on derhandelingen bestaat. De minister sprak voorts van een „tijde lijke onderbreking" der onderhandelingen. De regeering heeft gistermiddag de situatie besproken. Na terugkeer van de delegatie uit Moskou zal zij alle kwesties bespreken met de leiders van de Rijksdaggroepen. De goede wil om tot een gelukkige oplossing te komen, is aanwezig. Het ligt voorshands niet in de bedoeling der regeering, tot een publicatie van de wederzijdsche voorstellen over te gaan. EEN KOEL AFSCHEID. De eenige Sovjet-ambtenaar die den Fin- schen gedelegeerden uitgeleide heeft ge daan, toen zij om 21 uur 50 vertrokken, was Pontikof, de vice-chef van het protocol. De omroep van Moskou heeft de Finsche regeering er gisteravond van beschuldigd in gebreke te zijn gebleven om de Sovjet- autoriteiten in te lichten over den recenten gevaarlijken was" der rivieren in de grens gebieden. De Finnen, zoo werd gezegd, waren ver plicht dat te doen volgens een interna tionaal verdrag. Verder heeft de Sovjet-pers gemeld, dat Finland al economische moeilijkheden be gint te ondervinden van zijn militaire maatregelen. Deze berichten worden te Helsinki „kwaadaardig en valsch" genoemd. Berichten uit Rusland hadden ook doen uitkomen, dat het moreel van Finland ge schokt was. Onpartijdige waarnemers in Helsinki zeggen daarvan in het geheel geen teekenen te bespeuren. DAVID EN GOLIATH. In haar commentaar op den terugkeer der Finsche delegatie uit Moskou schrijft de „New York Times", dat de Finnen door de kracht van hun eigen geest stand hou den tegen de machtige bedreiging. Deze kracht is zoo formidabel, dat er een kansje is, dat deze David onder de naties Goliath zal afschrikken. FINLAND IS VASTBESLOTEN. In hun commentaar op de Russisch-Fin- sche besprekingen betoogen de Finsche bla den van hedenmorgen opnieuw, dat hun land vastbesloten is niet te zwichten voor den Russischen eisch met betrekking tot een vlootbasis op Finsch grondgebied. Zij zeggen, dat de bedreigingen en de propa ganda der Sovjets deze vastberadenheid niet zullen verzwakken. Hieraan wordt evenwel toegevoegd, dat, hoewel de Finsche gedelegeerden voor den derden keer met leege handen terugkeeren, er geen reden voor pessimisme is, daar Fin land zijn uiterste best heeft gedaan een aanvaardbare oplossing te bereiken van de aan de orde gestelde problemen. Intusschen heeft de gouverneur-gene raal van de provincie Uusimaa, waarin ook de hoofdstad Helsinki is gelegen, voor de radio er op aangedrongen, dat geëvacueer de vrouwen en kinderen niet onnoodig naar de steden zullen terugkeeren. Eén doode, zes vermisten en 15 gewonden. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat ■een Britsche torpedojager op een Duitsche mijn is geloopen en verloren gegaan. Verklaard wordt, dat een man om het leven is gekomen. Zes man worden ver mist. Drie officieren en twaalf minderen ■werden gewond. Met inspanning van alle krachten is het "de bemanning van de reddingboot „Nico- laas Marius" van Terschelling gistermiddag gelukt de negentien opvarenden van een Finsche houtboot, welke Zondagavond na bij Terschelling was gestrand, behouden aan land te brengen. Hiermede heeft deze in October van het vorig jaar in tegen woordigheid van Z K.H. Prins Bernhard in dienst gestelde reddingboot haar eerste redding volbracht. Reeds Zondagavond laat was de motor- strandreddingboot uitgevaren om de opva renden van de houtboot van boord te halen, doch de mannen wilden het schip nog niet verlaten. Gistermiddag evenwel was de situatie aanmerkelijk veranderd, aangezien, hoewel er betrekkelijk weinig wind was, er een zware deining stond en een zeer krachtige branding. De „Nicolaas Marius" werd daarom om streeks half drie wederom te water ge bracht door den motortractor „Zeepaard", teneinde te trachten de opvarenden van de houtboot in veiligheid te brengen. Na een hevigen strijd met de golven zijn de zes leden der bemanning van de „Nico laas Marius" (schipper T. C. Dekker) er in geslaagd de opvarenden, waaronder een Nederlandsche loods, op Terschelling aan land te zetten. De positie van de Finsche houtboot, welke 2000 ton groot is en op weg was naar Zaandam, is ongunstig. De „Elsie" wordt als verloren beschouwd. Nader wordt gemeld: De „Elsie" wordt thans als verloren be schouwd,; zoodat geen bergingspogingen meer worden gedaan. Het schip was, toen de opvarenden zich nog aan boord bevon den, reeds in tweeën gebroken. De machi nekamer en ruimen staan vol water. Een gedeelte van den deklast is door de golven weggespoeld. De uit negentien koppen be staande bemanning bevindt zich nog op het eiland. De „Jeannettte" wordt gelost. Het Nederlandsche s.s. „Jeannette", dat op het strand van Vlieland is geloopen. zit daar nog. steeds vast. Besloten is de lading, welke uit lucifers bestaat, op het strand te lossen, waarna zal worden getracht het schip in het water te trekken. Daartoe zal op gunstiger weersomstandigheden moeten worden gewacht, aangezien de zee nog te hoog staat om een verbinding te maken. De sleepbooten „Stortemelk" en „Neptu- nus" blijven in de nabijheid liggen. De be manning kan zich te voet naar den vas ten wal begeven en wordt van het eiland af van voedsel voorzien. Indien de lading gelost is, zal zij over het strand naar de haven van Vlieland worden vervoerd, van waar zij naar de plaats van bestemming zal worden overgebracht. Het comité „Onze Marine" te Den Hel der heeft ook dit jaar de zorg op zich ge nomen om opvarenden van oorlogsschepen met St. Nicolaas en Kerstmis een verras sing te bereiden. Vooral voor de schepelin gen, die niet in Nederland zijn, is het van zelfsprekend prettig, wanneer zjj, ver van huis, toch deze familiefeesten bij uitstek kunnen vieren. Voor de schepen, die thans in West-Indië zijn, zijn in totaal tachtig kisten met pakketten en pakjes van het comité en van familieleden per K.N.£>.M. verzonden. Momenteel houdt het comité zich bezig met het verzorgen van pakketten voor de schepelingen van de kustbewakingsschepen en voor de wachtposten op eenzame plaat sen langs de kust. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van Sleen (S.D.A.P.) betreffende vergoe ding van voedingskosten voor gemobiliseer de niet-kostwinners tijdens verlofdagen heeft de minister van Defensie als volgt ge antwoord: Volgens de bestaande regeling wordt bij verlof geen vergoeding wegens gemis van levensmiddelen toegekend. Echter is reeds geruimen tijd een regeling in overweging, waarbij zoowel aan kostwin ners als aan niet-kostwinners gedurende de gewone verlofdagen een dergelijke vergoe ding wordt toegekend. Bedoelde regeling zal binnenkort worden vastgesteld en be kend gemaakt. In afwachting daarvan is af gezien van het aanvankelijk voornemen om bij het bepalen der kostwinnersvergoeding rekening te houden met dé kosten van voe ding gedurende de verlofdagen. De besprekingen te Londen vlotien niet. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft in de Tweede Kamer kortelings ge zegd, dat Nederland zich niet zou laten ma ken tot een verlengstuk van de Britsche of Duitsche oorlogsmaatregelen. Dit had v.n.l. betrekking op het Britsche verlangen, dat de Nederlandsche regeering een garantie zou afgeven voor alle schepen, waarvan zij vertrouwde, dat de lading niet bestemd was voor Duitschland, ook niet via een omweg. De Nederlandsche regeering zou voor deze schepen dan natuurlijk ook de verantwoor delijkheid dragen. Dit heeft Nederland steeds standvastig geweigerd. Wel zou dan door een dergelijken maatregel een groot deel van de Nederlandsche koopvaardij veel las ten en kosten bespaard worden, maar te vens zou men zich geheel en al onderwer pen aan de Britsche contrabandepolitïek, waarmede men het niet eens is! Bovendien zou men zoodoende in zekeren zin met één der oorlogvoerenden medewerken en dit wil onze regeering vóór alles vermijden. Op het oogenblik vertoeft een Neder landsche commissie te Londen om met de vertegenwoordigers der Britsche regeering besprekingen te voeren over de kwesties, die in verband staan met Engeland's blok- kadepolitiek. Uit verschillende bronnen wordt gemeld, dat deze besprekingen slechts weinig voort gang vinden, daar beide partijen op hun standpunt blijven staan. De Nederlanders houden vast aan hun rechten van neutralen, terwijl de Engel- Reuter meldt uit Washington: De Duit sche regeering heeft de Ver. Staten er van in kennis gesteld, dat den Duitschen oor logsschepen opdracht is gegeven niet tus- schenbeide te komen bij de thuisreis naar Amerika van de „City of Flint". De bommen sloegen gaten van 2 meter diepte. De Britache admiraliteit deelt mede, dat gisteren vijandelijke vliegtuigen twee aanvallen ondernomen hebben op de Shetland-eilanden. Het luchtdoelgeschut heeft de toestellen verdreven. De bommen welke zij hebben laten vallen, richtten geen schade aan. (De Shetland-eilanden liggen op onge veer duizend kilometer van Duitschland Er wordt aan herinnerd, dat Duitsche vliegtuigen ook op jl. Donderdag en Vrij dag boven de eilanden gevlogen hebben). Voorts wordt gemeld, dat sommige bom men der Duitsche vliegtuigen in zee zijn gevallen en dat andere op het land zijn terecht gekomen. Door de ontploffingen braken de ruiten van de boerenhuizen. De bommen maakten gaten van twee meter diepte. Een der projectielen kwam terecht bij een onbewoond huis, dat be schadigd werd. Schepen zijn niet gëtrof- fen. Dit is de tweede maal sinds het uit breken der vijandelijkheden dat bommen op de Britsche eilanden geworpen zijn. Talrijke Belgische bladen, zoowel Vlaam- sche als Waalsche, toonen zich zeer veront waardigd over de manier, waarop verschei dene Fransche kranten hebben gereageerd op het vredesinitiatief van Koningin Wil- helmina en Koning Leopold. Het „Handelsblad van Antwerpen" haalt een aantal Fransche bladen aan en geeft te kennen: „Het geschrijf van sommige Fransche dagbladen over de houding van België is waarlijk onduldbaar. Men zou wel zeggen dat zij het ons kwalijk nemen dat wij onze jongens niet in 't vuur zenden en ze zouden ons bijna van lafheid en blooheid durven beschuldigen. „Le Jour-L'Echo de Paris" vangt zijn commentaar over de poging tot vredesbe middeling van Koning Leopold en Koningin Wilhelmina als volgt aan: „Over den stap der vosten van België en Nederland ten voordeele van vredesonder handelingen, kan men geen andere gevoe lens uitdrukken dan deze van een groot voorbehoud en tezelfdertijd van een alge- heele radeloosheid." Het blad voegt er aan toe: „De woorden zijn niet van ons, zij komen voor in een telegram van Havas, gedagtee- kend uit Brussel". De Fransche censuur, die zoo gretig knipt, liet dit schrijven ongemoeid. Het schijnt dus de meening van de leidende kringen te Parijs te vertolken. Wat erger is, voegt het Antwerpsche blad hieraan toe, is nog, dat sommige ver- franschte middens in ons land de gedachten van dit Parijsche blad aankleven. De Koning redde het bloed hunner zonen, van al onze zonen; en zij achten vreemde belangen hooger dan 't leven onzer jon gens. Zelfs 'de Waalsche „Nation Beige" wei gert die onverantwoordelijke campanje te volgen en schrijft: „Met spijt, maar met vastberadenheid, be treuren wij de memier waarop sommige Fransche bladen het vredes-initiatief van Koning Leopold en Koningin Wilhelmina uitgelegd hebben. Het is beschamend voor hunne onafhan kelijkheid en hunne waardigheid en tevens eene loochening der waarheid, te verstaan te geven dat dit initiatief „aan beide vors ten werd ingeblazen door Duitschland." Het verwekt verbazing dat de Fransche censuur verwaarloost heeft die schrijvers tot betamelijkheid terug te roepen." „En onze Waalsche confrater, M. Jean Valschaerts, legt niet minder verontwaardi ging aan den dag waar hij schrijft: De Fransche pers" aarzelt niet te be weren of te insinueeren dat de door bei de vorsten gevraagde vrede „een Duit sche vrede" zou zijn. Ondanks de zeer duidelijke tekst van een telegram, waarvan men zeker mag zjjn dat ieder woord gewikt en gewogen is, aarzelen sommige Parijzer bladen niet Koningin Wilhelmina en Koning Leopold voor te stellen als „staande in den dienst van Duitschland!!!" Dergelijke taal is onduldbaar. Men moet toegevend zijn voor zenuwachtige menschen, maar er zijn toch insinuaties die een waardig journalist zich niet ver oorlooft. Het Dagblad van Antwerpen eindigt: „Ja, wat moeten wij ervan denken, en vooral wat moeten wij denken van eigen landgenooten, die liever nog eens den oor logsgruwel over ons land zouden willen zien trekken, liever nog eens het bloed van tienduizenden onzer zonen zouden willen zien offeren, dan als één man aan de zijden van den Koning en van zijn regeering te staan. Men drjjve Franschdolheid niet tot mis daad tegenover het vaderland en tot de leu gen dat neutraliteit gelijk staat met Duitschgezindheid". schen niet willen afstappen van hun rech ten van oorlogvoerenden, zooals zij die uit leggen, in strijd overigens met de tot nog toe aanvaarde regels. Intusschen worden de besprekingen voortgezet, maar men heeft weinig hoop, dat er spoedig een vergelijk tot stand zal komen. O De regeeringpersdienst deelt mede: De minister van economische zaken brengt ter algemeene kennis dat met ingang van 19 November a.s. het verbod van het niet rijden op Zon- en feestdagen zal wor den opgeheven. Hierbij heeft voornamelijk het feit gegol den dat de voorbereidingen voor de distribu tie van benzine thans zoover zijn gevorderd, dat, mocht zulks onverhoopt noodig zijn, de distributieregeling op korten termijn kan worden ingevoerd. Ned. Herv. Kerk. G. J. H. Gjjmink, cand. te Ugchelen (Veluwe) is beroepen te Nieuw- en Sint Joosland. Twee Duitsche schepen tot zinken gebracht. De Britsche admiraliteit heeft medege deeld, dat de Duitsche stoomschepen „Mecklenburg" (8000 ton) en „Parana" (6000) door Engelsche oorlogsschepen zijn opgevangen De Duitscheirs gingen van boord na hun schepen in zinkenden toe stand te hebben gebracht. Zij werden door de oorlogsschepen opgepikt. De „Mecklenburg" en de „Parana" werden door kanonvuur geheel tot zinken gebracht, opdat zij de scheepvaart niet zouden hinderen. Even tevoren had het radiostation van Reykjavik op IJsland een noodsein opgevangen van de „Parana", die meldde te zijn aangevallen door een Britsehen torpedojager. BRITSCH SCHIP GEZONKEN. Het Britsche schip „Onzanö", metende 1346 ton, dat naar Engeland onderweg was, is tengevolge van een ontploffing gis teren buiten de Engelsche Zuidkust ge- zónken. De drie passagiers en de geheele bemanning gingen in de booten en kwamen aan land. Het schip zonk in ongeveer an derhalf uur. AMERIKAANSCHSCHIP WAAR SCHIJNLIJK VERGAAN. In scheepvaartkringen vreest men, dat het 6320 ton metende Amerikaansche koopvaardijschip „Cripple Creek", dat op weg was van Nieuw-Orleans naar Liver pool, vergaan is Bij Titusville zijn name lijk vaten olie en een tabakszak met een aanteekerpng van een zeeman, waarin hij zegt aan boord van de „Cripple Creek" te zijn, aangespoeld. Waar is de „Bremen"? Reuter meldtUit goede bron ontvan gen nieuws strekt er toe een bevestiging te geven van het bericht, dat de „Bre men/' van Moermansk is vertrokken. Uit Stockholm wordt gemeld, dat een visscher beweerd heeft de „Bremen" te hebben gezien in de territoriale wateren buiten Gothenburg aan de Zweedsche kust. Als dit waar is, dan heeft de oceaanreus reeds een zeer grooten afstand afgelegd. Litausch schip gezonken. Het Litausche schip „Panevezys", dat van Leningrad op weg was naar Klaipeda is in de Oostzee gezonken. De gezagvoerder en de overige leden der bemaninng werden ge red, doch de marconist is verdronken. Officieel wordt uit Londen medegedeeld dat een Britsch verkenningsvliegtuig een aanval heeft ondernomen op een vijandelij ken onderzeeër. De duikboot was aan de op pervlakte toen het gevecht begon, maar be gaf zich onder water, zoodra de strijd zich ontwikkelde. Er werd een salvo bommen neergelaten, waarvan sommige aan bakboord, andere aan stuurboordzijde van de duikboot neer kwamen. Het scheen den vliegtuigbestuur der toe, dat een bom een voltreffer was en deze indruk- werd bevestigd door den man aan het machinegeweer. De zee was erg ruw en het woelige water maakte het onmogelijk nauwkeurig waar te nemen in hoeverre er schade was aangericht. ECHTPAAR DÖOR KOLENDAMP GESTIKT. De bewoners uit De Poel, dicht bij den Belgischen grenspost, te Zelzate, waren niet weinig verwonderd, dat de woning van Leonce de Decker gesloten bleef, hoewel de man gewoon was om naar de vroegmis te gaan en reeds verscheidene klanten aan zijn huis waren gekomen om hun melk af te halen. Men begon vrees te koesteren dat er iets haperde en waarschuwde de grens wacht. Deze drong langs de achterdeur in de woning, welke geheel met kolendamp was gevuld, en vond de man en de vrouw beiden overleden aan kolendampverstikking. De vrouw lag te bed, doch de man heeft waar schijnlijk bemerkt, dat er iets niet in orde was en is opgestaan om de deur te openen. Hij heeft die echter niet meer kunnen be reiken, doch is naast het bed op den vloer neergestort. Een te hulp geroepen genees heer kon geen hulp meer bieden. Het echt paar laat geen kinderen na. DUITSCHE VLIEGERS GERED DOOR NEDERLANDSCH SCHIP. Drie Duitsche vliegers zijn gisteren in de Noordzee opgepikt door een Nederlandsche vrachtboot. Het is gebleken, dat het drie van de vier inzittenden van een Duitsch mi litair vliegtuig zijn, dat door de Britten is neergeschoten meldt de Tel.. De eerste pi loot is verdronken. VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA ZVB. Zaterdag: Adspiranten: Vlissingen A RCV; Middelburg B—Walcheren. Zondag: Adspiranten: Vlissingen BDe Zeeuwen. Afd. A: HKC 2—Goes 3; Cortgene—Vlis singen 3; Middelburg 3Yerseke. Afd. B: Domburg—RCS 2; EMM 2—Wal cheren 3; Zeelandia 3De Zeeuwen 4. RCS 3Middelburgsche Boys. Afd. C,: Hulst—Axel 2; Hontenisse— Hoek. Afd. D: FC Sluis—Aardenburg 2; Braak man BoysBreskens 2; GroedeOostburg 2. GYMNASTIEK. DE ZEBRA. Zaterdag 16 December zal te Bergen op Zoom de jaarlijksche algemeene vergade ring worden gehouden van den Zeeuwsch Brabantschen Turnkring van het K.N.G.V. Op de agenda staat o.a. een voorstel van het bestuur om op de begrooting voor 1940 f 100 uit te trekken, als subsidie aan de vereeniging die den kringdag aanvraagt. De plaats van de kringuitvoering zal worden bepaald ter vergadering. Wat het werkprogramma voor 1940 be treft vraagt het bestuur de meening der Vereenigingen over de mogelijkheid om streeks MaartApril wedstrijden te houden voor dames in: a. rhythmische vrije oefe ningen, b.: niet rhythmische vrije oefenin gen zonder handgereedschap in groepen van minimaal zes en maximaal negen deel neemsters. Voorts zal ook besproken wor den de mogelijkheid om deel te nemen aan den bondswandeldag op 25/26 Mei 1940. De echte zijn niet rond, maar hartvormig. (Ingez. Med.) Middelburg, 13 Nov. Groentenvei- ling. Veldsla 7—12 c., Postelein 11—21 c„ Spruiten 6—20 c., Schorseneeren 14 c„ Koolrapen 12 c., Waschpeen 3,5 c., Andij vie 311 c„ Breekpeen 1,52 c„ Uien 1,5 3,5 c„ Savoye kool 35 c., Roode kool 23 c„ Prei 3,5—4 c., alles per kg, Peën 1—3,5 c„ Rapen 1,5—3 c., Kroten 1—3 c„ Selderie 1,53 c., alles per bos, Bloemkool 2219 c„ Andijvie 13 c., Kropsla 1,53 c., Knol selderij 2—3 c„ alles per stuk. G o es, 13 Nov. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten. Breekpeen 22,50, Koolrapen 2,503, Spruiten 1620, Rapen 3, Uien (stek) 1, Waschpeen 3,50, Roode kool 24, Groene Savoye kool 36, Witte kool 1—2, Boerekool 24, Prei 45, per 100 kg. Rammenas 1,50, Kroten 3,50, per 100 bos. Bloemkool 219, Kropsla 1,20 2,90, Andijvie (breedblad) 0,702,20, idem (krul) 1,20—1,80, Knolselderij 2, per 100 st. Diversen: Blauwe druiven 1629, Toma ten 11—13, per 100 kg. Goes, 14 Nov. Veemarkt. Aanvoer 1 koe, 18 ossen, 30 kalveren, 21 vaarzen, 48 biggen, 7 loopvarkens. Eeierveling V.V.Z.B. Aanvoer 35.000 st. Kippeneieren gr. 6 6,60, kl. 5 5,60,kalkoeneieren 5,20. Handelaarsnoteering: Boter 75 ct„ kip peneieren 6, Poeljeeieren 5, Eendeieren 4. Noteering Z.L.M.-commissie: fabrieks- boter 97% ct„ boerenboter 87% ct., 2e kw. 82% ct., afn. kw. 60 ct. Rotterdam, 14 Nov. Veemarkt. To taal aanvoer 3854, Paarden 79 Veulens 4, Magere runderen 921, Vette runderen 960, Vette kalveren 25, Graskalveren 226, Nuch tere kalveren 1172, Schapen en lammeren 380, Varkens 2, Bokken en geiten 85. Prijzen per kg. Vettekoeien: le kw. 74, 2e kw. 64, 3e kw. 3848; Vette ossen: le kw. 68, 2e kw. 62, 3e kw. 4050; Stieren: le kw. 61, 2e kw. 54, 3e kw. 44; Vette kal veren: le kw. 105, 2e kw. 85, 3e kw. 5065; Schapen: le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 35; Lameren: le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40; Graskalveren: 2e kw. 46, 3e kw. 34; Nuch tere kalveren: le kw. 40, 2e kw. 35, 3e kw. 30; SIachtpaarden: le kw. 56, 2e"kw. 48, 3e kw. 38. Prijzen per stuk. Schapen: le kw. 27, 2e kw. 22, 3e kw. 17; Lammeren: le kw. 19, 2e kw. 16, 3e kw. 12; Nuchtere slachtkal- veren: le kw. 9, 2e kw. 7, 3e kw. 4; Nuch tere fokkalveren: le kw. 17, 2e kw. 14, 3e kw. 10; Slachtpaardenle kw. 250, 2e kw. 190, 3e kw. 120; Werkpaarden: le kw. 385, 2e kw. 270, 3e kw. 170; Hitten: le kw. 250, 2e kw. 220, 3e kw. 130; Kalf koeien: le kw. 255, 2e kw. 180, 3e kw. 130; Melkkoeien: le kw. 245, 2e kw. 180, 3e kw. 130; Vare koeien: le kw. 170, 2e kw. 120, 3e kw. 90; Vaarzen: le kw. 140, 2e kw. 120, 3e kw. 90; Pinken: le kw. 100, 2e kw. 80, 3e kw. 60; Graskalveren: le kw. 45, 2ekw. 25, 3e kw. 15; Bokken en gieten: le kw. 12; 2e kw. 8, 3e kw. 5. Aanvoer vette koeien en ossen iets klei ner, handel matig, prijzen als gisteren, pr. koe 80 ct., pr. os 74 ct.; aanvoer stieren als vorige week, handel tamelijk, prijzen prijshoudend; aanvoer vette kalveren iets korter, handel stug, prijzen als gisteren pr. 115; aanvoer schapen en lammeren aan merkelijk korter, handel vlot, prijzen prijs houdend; aanvoer nuchtere slacht- en fok kalveren kleirter, handel stroef, prijzen niet geheel prijshoudend; aanvoer paarden gering, handel slecht, prijzen onveranderd; aanvoer kalf- en melkkoeien korter, han del stil, prijzen stabiel; aanvoer varekoeien iets kleiner, handel flauw, prijzen iets la ger; aanvoer vaarzen en pinken minder, handel traag, prijzen als vorige week; aan voer graskalveren korter, handel redelijk, prijzen als vorige week; aanvoer bokken en geiten als vorige week, handel vlug, prijzen iets hooger.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3