tMijnhardt)e& STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS MIDDELBURG VLISSINGEN ZUID-BEVELAND KERKNIEUWS LEGER EN VLOOT OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDSBEKER. ATLETIEKWEDSTRIJDEN VOOR MILITAIREN EN BURGERS. t§9$fi RbfimnaSIak* Spierpijn, Spr RADIO-PROGRAMMA AGENDA O EEN „STUTTERHEIM-FONDS". Toen dr. W. F. Stutterheim, te Middel burg, in Juli 1938 aftrad als Rector van het Gymnasium aldaar, na dit ambt gedurende bijna 20 jaar bekleed te hebben, werd hem in een afscheidsbijeenkomst door den Pre sident-Curator mr. W. F. E. Baron van der Feltz, namens curatoren, leeraren, oud-leer lingen en leerlingen een geschenk in geld aangeboden. Dr. Stutterheim heeft deze som bestemd voor de vorming van een Fonds, uit welks opbrengst jaarlijks een prijs zal worden toe gekend aan een leerling van de 5de klasse van het Gymnasium, althans wanneer daar toe aanleiding bestaat. Het is de bedoeling, dat deze prijs alleen gegeven zal worden aan iemand, die niet slechts gedurende één of enkele jaren, maar gedurende een reeks van jaren getoond heeft een uitstekende leerling te zijn, wat betreft aanleg en karakter. Het Stutterheim-Fonds zal worden be heerd door het College van Curatoren. Dit zal tevens beslissen over toekenning van den prijs, na een desbetreffend voorstel van de vergadering van Rector en Leeraren. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie te Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 n.m. tot 8 n.m. Zadeldekje; kindercape; kinderportemon- naie; fitting van rijwielachterlicht; Bij vinders: dameshandschoen, J. Schreijenberg, Zuidsingel 26; vier pakjes scheermesjes, S. Wielemaker, Gortstraat 20; meetkunde boek, F. Hendriks, Latijn- sche Schoolschtaat 12; boodschaptash, R. Roskam, Korte Noordstraat 34; blauwe handschoen, D. Antheunisse, Noordweg 136; glacé heerenhandschoen. J. Poerstamper, St. Janstraat 16; bruin regenkapje, C. de Schipper, Seissingel 48; donkergrijze heeren glacéhandschoen, J. van den Berge, Bleek 18; blauwe centuur, W. Kitters, 't Zand, Over het Veldlaan E 77; Pijp, A. Barendse, Veerscheweg 21; 5 kussensloopen, A. Pet- terson, Nieuwe Haven 23; hondenpenning, H. van Eenennaam, Zandstraat 11; dames- portemonnaie met inhoud, Geschiere, p.a. Camper, Korte Delft 1; zilveren armbandje, Weterings, Gravenstraat 1; belastingmerk, J. Dunnes, Jodengang 60; bruine alpinomuts J. Nijssen, Zacharias Jansenstraat 23; porte- monnaie met 0,275 L. de Troije, Kapoen straat 18; bruine mantelband, S. Verduijn, Bellinkstraat 16; pakje nieuwe heerensok ken, Noordweg 31; gouden broche, J. Gil lissen, Rozenstraat 62; nikkelen armband, E. Mes, Dam 56; wit katoenen sloop, A. van de Klooster, Veersche singel 4; huissleutel, C. Mulder, Veersche singel 158; hondenpen ning, van Etsen, Brakstraat 7; rood mutsje, Minnaard, Sint Pieterstraat 9; bruine hee renhandschoen, L. Joosse, Rijksstraatweg A 117, Nieuw- en Sint Joosland; bovenge deelte van kunstgebit, F. Smit, Heeren gracht 2; springtouw, M. van Belois, Korte Delft 29; bruine jongensriem, S. Melse, Le liestraat 8; ketting met vrijwielslot, P. Sim pelaar, Lange Viele 69; stopverfmes, J. de Visser, Winterstraat 13; groene centuur, J. Pouwer, Seisweg 191; paar motorhand schoenen, M. Kuzee, Kerkstraat 182, Nieuw en St. Joosland; blauwe dameshandschoen, M. Griep, Lage weg E 232, gemeente Koude- kerke; Kwartiermuts, W. Beukert, Rozen straat 33; overhemdsboord, J. Schunselaar, Nieuwstraat 3; springtouw, H. Moll, Noord- bolwerk 19; paar klompensokken, mej. Pop- pe, Oud Arnemuidsch Pad 38; glacé heeren handschoen, J. Kok, Ganzengang 3; staf kaart, K. van Sluijs, Koudekerksche weg D 5, Koudekerke; parapluie, en handbescher mer van rijwiel, gemeenteveldwachter De Muijnck, te St. Laurens; huissleutel, J. Ton, Noordsingel 2; geldstukje, C. van Moolen- broek, Nieuwe Kerkstraat 8; mantelband, C. van Westen, Schuttershof straat 20; schaartje, mej. De Bruijne, Dam 68; blau we muts, L. van der Roost, Breestraat 69; mantelgesp, L. Vermeulen, Schuitvlotstraat 38; schaartje, C. Hamelink, Leliestraat 22; kinderhandschoen, L. Meijer, Noordsingel 10, N.B. Indien bij één der vinders voorwer pen worden afgehaald geve men hiervan onverwijld kennis ten bureele van politie al hier. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 410 November zijn in deze gemeente: Ingekomen: F. T. Haak, werktuig kundig en constr. teekenaar, 's-Gravenhage, Noordsingel 76; C. A. Verbruggen, 2e luit.- infanterie adm., Weert, Singelstr. 5; G. Ro sier, klerk b. d. registratie, O. en W. Sou burg, Molenwater 1. J. Jongepier, straatma ker, Serooskerke (W.), Achtersingel 26; J. F. H. Meerman, keukenknecht, 's-Graven hage, Heerengracht 68, mej. E. Dedecker, zonder, Valburg Zetten, Molenwater 107; B. Hahn, wd. van H. Schneider, zonder, Am sterdam, Blindenhoek 2; H. de Feijter, chauffeur, Zaamslag, Hoogstraat 21; D. Geensen, echtgen van M. B. Scheijbeler, zonder, Steterburg (Duitschland), Veersche Singel 192. Mej. S. Brouwer, zonder, O. en W. Souburg, Penninghoeksingel 17; mej. J. M. Werner, zonder, Ginneken, Seissingel 100; W. Martens, letterzetter, Rotterdam, Rozenstraat 17; A. Dingemanse, landbou wersknecht, Serooskerke (W.), Oude Vlis- singsche Weg 67; A. R. de Koning, dienstbod de, Goes, Segeerstraat 28. Vertrokken: mej. J. E. Huijsse, zonder St. Pieterstraat 33, Koudekerke, Wilhelminalaan D 70; C. W. D'Huy, Lange Burg 33, administrateur, Koudekerke, Wil helminalaan D 70; mej. M. Brant, zonder, Stationsstraat 19, Lewedorp H 130; W. C. Sturm, waterb. opzichter, Veersche Singel 12, Giessendam B 160; M. Goossens, wed. C. F. van de Burgt, zonder, Park de Griffioen 24, Mierlo, Stiphoutsche Weg 17; P. de Rij ke, fabrieksarbeider, echtgenoote en 1 kind, Zusterstraat 39, Arnemuiden, Zuidwal C 56; M. Seghers, dienstbode, Zandstraat 21, 's- Gravenhage, Kwikstaartlaan 6; E. J. Ludik- huize, huishoudster, Julianastraat 22, Am sterdam, Leimuidenstraat 241; D. Janssen, verpleegster, Noordpoortplein 2, Amster dam, Rustenburgerstraat 463; Th. G. F. de Haas, dienstbode, Dam 49, Oss, Lievekamp 17; F. A. Derkinderen, kapper, Lange Delft 65, Venlo, Veldensche weg 75; M. A. David- o HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche Openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche eilanden (Middelburg): Wijzigingen. N.V. de Eerste Zeeuwsche Autobanden Onderneming, Goes,, Stationsweg 14. Han del in auto- en rijwielbanden, automateria len en gereedschappen. Uitgetr. Dir. L. Sleutel. Zaak verplaatst naar Haarlem, Duinoordstraat 33. Mitropa (F.), Vlissingen, Stationsgebouw. Exploitatie Slaap- en Restauratierijtuigen. Uitgetr. Beh.: J. Idema. De Nederlandsche Bank, N.V. (F.), Mid- delbugr, Gortstraat. Circulatiebank. Jhr. F. Beelaerts van Blokland, agent te Middel burg, als zoodanig, benoemd te Utrecht. N.V. Zuid Preanger Rubber Maatschap pij, Middelburg, Houtkaai 11. Rubber cul tuur. Nieuwe Comm.: Z. E. Paris, Brussel, idem, idem: Th. P. C. J. Op de Coul, Aer- denhout. idem, idem: H. J. Dochen, Hoei. ONTRUIMING STEDELIJK MUSEUM. De voorwerpen uit het Stedelijk Museum, dat uit voorzorg ontruimd wordt, zullen deels in een kluis van een der banken, deels in den schuilkelder van de voormalige bier brouwerij „De Meiboom" worden onderge bracht. ST. NICOLAAS-VEREENIGING. Voor een stampvolle Concertgebouwzaal gaf de Vlissingsche St. Nicolaas-vereeniging Zaterdagavond haar eerste uitvoering ten bate van het sympathieke doel in dit sei zoen. Na de verloting der vele fraaie prij zen, waarvan er verscheidene direct in han den van de nieuwe eigenaars konden over gaan, werd 'n afwisselend cabaretprogram ma met veel succes over het voetlicht ge bracht. De huiskapel onder leiding van Corns, van Beers was daarbij als steeds uit stekend op dreef en zorgde er tevens voor, dat de danslustigen op het gezellig samen zijn, dat volgde, niets te kort kwamen. Daar de zaal uitverkocht was, reeds bij de plaatsbespreking en velen teleurgesteld moesten worden, zal spoedig een tweede avond worden gegeven. DE EERSTE MOSSELEN NAAR FRANKRIJK. YERSEKE. Vandaag is voor het eerst in dit seizoen met de verzending van mosselen naar Frankrijk een aanvang genomen. Het is te hopen, dat de handelaars met het ver zeilden etc. niet te veel moeilijkheden tegen komen, opdat deze voorname tak van ar beid voor onze gemeente weer volop zal mogen bloeien. YERSEKE. De collecte ten bate van de Centrale voor Werkloozenzorg bracht in onze gemeente de som van f 102,85 op. WEMELDINGE. Zaterdag had op den Noordelijken Achterweg in deze gemeente, een aanrijding plaats met een vrachtauto van den vrachtrijder M. en een span paar den welke voor een bietenwagen waren ge spannen van den landbouwer M. De botsing die in de bocht van genoemden weg plaats had, kwam zoo hevig aan, dat een der paar den onder de vrachtauto terecht kwam. Na dat het dier uit zijn netelige positie weer op de been was geholpen, bleek dat het een groote vleeschwond boven de linkerpoot had bekomen, waaruit veel bloed was ge vloeid. Het paard is onmiddellijk door een toevallig aanwezige paardenarts behandeld, die absolute rust voor het dier voorschreef. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats wel eenige materieele schade aan de auto. 0 Ds. Th. H. van Andel, te Sint-Pancras- Heerhugowaard, hoopt Zondag 3 December a.s., afscheid te nemen van de Geref. Kerk aldaar en Zondag 17 December d.o.v. zijn intrede te doen te Oost- en West- Sou b u r g, na bevestigd te zijn door ds. J. H. Donnier, van Broek op Langendijk. YERSEKE. Gekozen tot ouderling en diaken der Geref. Kerk resp. J. Schipper Dzn. en A. Nieuwenhuize Lzn. O Bij Kon. besluit is aan den reserve kapitein F. W. Dormaar, van het 14e reg. infanterie en den reserve-eerste-luitenant H. F. Roobeek, van het 14e reg. infanterie, en eervol ontslag uit den militairen dienst erleend. Bjj Kon. besluit zijn met ingang van 9 November. a. Bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee bij de Kon. marine-reserve de kapitein- luit. ter zee tit. bij die reserve G. J. de Jonge en de luits. ter zee 1ste kl. bij die reserve J. J. Logger, T. Luidenga, L. den Hoedt, J. Schoehuizen en H. J. Bouman; b. is de titulaire rang van kapitein- luit. ter zee bij de Kon. marine-reserve verleend aan de luits. ter zee 1ste kl. bij die reserve W. van Hemert, C. H. P. Coster en A. J. H. baron van Lijnden; c. is bevorderd tot officier-vlieger 1ste kl. de off icier-vlieger 2de kl. F. Bakker; d. is bevorderd tot officier-vlieger 2de kl. de officier-vlieger 3de kl. G. F. Venema. se, dienstbode, Rotterdamsche Kaai 21, Grijpskerke A 96. D. Bostelaar, huishoudster Jasmijnstraat 22, Zierikzee, Regenboog straat; A. J. Visser, stuurman, Lombard straat 25, Goes, Pieter Jasperplein 21; W. M. L. Volmer geb. Heijdens, huishoudster, Blinden Hoek 5, Vlissingen, Singelw. 7; M. L. Smallegange, verpleegster, Noordpoort straat 15, Krabbendijke, Westweg. o VOETBAL. E.M.M.—WALCHEREN 2—2. Doordat wegens terreinafkeuring de wed strijd De ZeeuwenMiddelburg niet door ging, hadden velen de modderige wegen ge trotseerd om een bezoek te brengen aan het terrein van E.M.M. in Zuidbeek, waar de wedstrijd E.M.M.Walcheren wel ge speeld werd. Het terrein was goed bespeel baar. Het publiek heeft weliswaar geen hoogstaand spel te zien gekregen, doch het enthousiasme waarmede door beide partijen werd gespeeld, vergoedde veel. Met de uit slag mag speciaal Walcheren zich gelukkig prijzen, daar E.M.M. wel een beter spel liet zien, doch eerstens een groot gebrek aan schotvaardigheid vertoonde en daarbij te vens niet het geluk aan haar zijde had. Bij na den geheelen wedstrijd is de thuisclub in de meerderheid geweest, doch om deze meerderheid productief te maken bleek een te zware opgave, hoewel Kopmels, de beste speler van E.M.M., zijn voorhoede genoeg kansen gaf. Het was integendeel Walcheren dat na 8 min. gelukkig aan de leiding kwam toen 'n schot van Meekels door den achter speler Bosselaar van richting werd veran derd en daardoor in eigen doel belandde (01). Even later ziet Aerssens kans om voor een leeg doel nog te missen. Nu 20 min. weet Hejjman uit een voorzet van v. d. End gelijk te maken (11). Dan volgt een be legering van het Walcherendoel. Corveleijn schiet twee maal achtereen tegen de paal en verder is keeper v. Luijk op dreef. Na 40 min. weer een aanval op het E.M.M.-doel, waaruit Aerssens met een hakbal zijn club de leiding hergeeft (21) Dit doelpunt was o.i. niet vrij van buitenspel. Nadat in de tweede helft het offensief ge- ruimen tijd van de thuisclub uitging, kwam Walcheren er beter in, zoodat het spel toen meer gelijk opging. Na 20 min, is het de linksbinnen Meerman die gelijk weet te ma ken (22). Rotterdamsch elftal wint met 64 van Bondsploeg. Zondagmiddag is voor den 26en keer de jaarlijksche ontmoeting gespeeld tusschen het Rotterdamsch elftal en een Bonds ploeg, de z.g. rest van Nederland, waarbij de gouden onafhankelijkheidsbeker den in zet vormde. Niet minder dan tien doelpun ten werden er gemaakt, waarvan Rotter dam er zes voor zijn rekening nam, dank zij de beide schutters Drok en Vente, die sa men vijf maal doelvérdediger Dijkstra pas seerden, terwijl het zesde punt door Wil- ders in eigen doel werd getrapt. Aan den anderen kant bewees de Haarlemmer Van der Hulst, dat hij over een behoorlijk schot beschikt, want hij noteerde drie doelpunten, terwijl Wilders zijn tweede goal van den middag wist te maken door een strafschop te benutten. Er "werd vaak door beide ploegen goed samenspel te zien gegeven en ook over de technische capaciteiten van de meeste spe lers mag men tevreden zijn. Vooral de bondsploeg viel mede. want de opstelling week ten slotte zooveel af van de oor spronkelijke, dat men moeilijk nog van de „rest van Nederland" zou kunnen spreken. Smit en Anderiesen 'hadden door verwon dingen moeten afzeggen en enkele minuten voor den aanvang van den wedstrijd waren Caldenhove en Draegër nog niet aanwezig. Door militairen dienst moesten ook zij ver vangen worden, respect door Wilders (BI. Wit) en Feelders (SVV). Dijkstra heeft zijn doel goed verdedigd. Wilders was onvermoeid, was overal te vin den. Het was jammer, dat hij in eigen doel trapte en ook aan hét vierde doelpunt had hij wel schuld. Maar zijn totaal prestatie was meer dan voldoende. Feelders van SVV viel niet tegen, maar toch ook niet mee. Eerst was de PSV'er Blatter opgesteld, doch deze moest door een enkelblessure zich spoedig laten vervangen door J. Pou- lus. De middenlinie heeft zoowel in verde digend als in aanvallend opzicht matig ge speeld. In de voorhoede viel eigenlijk nie mand op. Van der Hulst maakte wel eenige doelpunten, maar hij was te weinig door tastend in zijn spel en vooral ook te lang zaam. Lenstra speelde te zelfzuchtig. Bal vers' spel was zeer middelmatig, hetgeen ongetwijfeld van nadeeligen invloed is ge weest op de verrichtingen van de Harder. Van den Engel aan den anderen kant was wel actief, maar ook hij kwam niet boven het middelmatige uit. Bij de Rotterdammers klopte het tusschen de linies in enkele spelgedeelten uitstekend. Bovendien had men twee schutters van for maat in de gelederen. Drok in den" vorm van dezen middag zou zeker weer in het Nederlandsch elftal kunnen worden opge steld. Vente was zeer ijverig, verdeelde het spel goed en schoot raak. Vrauwdeunt liet zijn bekende tactische spelletje zien, terwijl Seton vooral in de eerste helft er goed het oog in had. In de middenlinie was Paauwe de beste. Het achtertrio, van Male, van der Horde en van der Heide heeft weinig fouten ge maakt. TECHNISCHE WERKZAAMHEDEN KNVB WORDEN HERVAT. Het apparaat van de technische com missie van den KNVB zal weer in wer king worden gesteld, nadat het geruimen tijd in verband met den toestand moest worden stopgezet. De technische commissie Zal niet op volle toeren draaien, zooals voor de mobi lisatie het geval was. Maar nu de jubile umwedstrijd tegen België, op 10 Dec. voor de deur staat en zeer waarschijnlijk ook de beide gewone NederlandBelgië-ont- moetingen in het aanstaande voorjaar doorgaan, was het noodzakelijk, weer aan den arbeid te gaan. Een logisch gevolg is, dat binnenkort te Den Haag weer een geconcentreerde trai ning zal beginnen. Het zijn de bekende oefenavonden Het karakter zal eenigszins anders zijn. Zij, die vrij zeker in het Ne derlandsch elftal zullen worden gekozen, komen niet naar Den Haag, zij blijven de clubtraining volgen Maar op de Donder dagavonden zullen zij komen, die op den voorgrond zijn getreden en een kans ma ken voor een plaats in het Nederlandsche elftal. Het bondsbestuur heeft thans weer aan de commissieleden toegestaan verschillen de wedstrijden, die van belang kunnen worden geacht, te bezoeken. Ook de cor respondenten zullen aan het werk worden gezet. De bondsoefenmeester, gaat overal heen om spelers individueel onder han den te nemen Er zal beslist geen oefenwedstrijd voor NederlandBelgië worden gespeeld;. Het is practisch onmogelijk een bondselftal sa men te stellen, hetwelk zoo volledig moge lijk zal kunnen oefenen ZWITSERLAND WINT VAN ITALIë. De groote verrassing op internationaal voetbalgebied was gisteren de 31 neder laag van Italië tegen Zwitserland Het Italiaansche elftal, liet slechts bij vlagen een spel zien, den wereldkampioen waar dig. Omdat Piola en andere spelers ver wondingen hadden opgeloopen, had Italië een nieuw elftal moeten samenstellen Dit elftal was een teleurstelling. Wel waren de Italianen snel en speelden zij met groote geestdrift, doch het samenspel was niet zuiver genoeg afgestemd om de Zwit- sersche verdediging te verrassen Hieruit mag men evenwel niet de conclusie trek ken, dat de Zwitsers gewonnen hebben dank zij het minder goede spel van hun tegenstanders. De Zwitsersche ploeg heeft uitstekend gespeeld enmen wist van de kansen te profiteeren, ZUIDSLAVIë—HONGARIJE 0—2. Te Zagreb is de landenwedstrijd tusschen Zuid-Slavië en Hongarije gespeeld, welke ontmoeting met een 2—0 overwinning der gasten eindigde. Het verband in de Hon- gaarsche ploeg was uitstekend en indivi dueel blonken de beide Sarosi's uit. DuitschlandBohemen-Moravië 44. Te Breslau is de wedstrijd tusschen Duitschland en het protectoraat Bohemen- Moravië gespeeld Deze 'ontmoeting ein digde in een 44 gelijk spel, nadat de rust met een 42 voorsprong voor de bewo ners van het protectoraat was ingegaan. De ploeg van Bohemen-Moravië maakte een frisschen indruk in tegenstelling met het Duitsche elftal, dat lusteloos speelde De athletiekwedstrijden welke Zaterdag middag voor militairen en burgers op het Gem Sportterrein te Middelburg gehou den werden, hebben niet ten volle aan de gestelde verwachtingen kunneh beant woorden Twee reden waren daarvoor. In de eerste plaats werkte de weersgesteld heid niet mee. De regen maakte het ver blijf op het sportveld niet aangenaam ter wijl het terrein zeer zwaar was Voorts konden tal van militairen niet aan de wedstrijden deelnemen, zoodat verschillen de inschrijvers niet verschenen waren. Niettemin is het voor de deelnemenden wel een prettige middag en een aangena me verpoozing geweest. Sterke krachten bleken er onder de militairen niet te schuilen. De Middelburgsche en Vlissing sche athleten behaalden althans betere re sultaten. Maar op eenige nummers is er toch interessanten strijd te zien gegeven, vooral op de loopnummers. We denken daarbij aan de 100 meter, een serie van de 400 m en de 1500 meter Daar waren eenige aardige loopen bij. Het is te ho pen dat men deze wedstrijden nog eens onder gunstiger omstandigheden zal kun nen herhalen. De wedstrijden werden van begin tot einde o.m bijgewoond door den kapitein K J. J. Lotsy, wien de leiding is opgedra gen van de afdeeling sport van de lande lijke commissie voor O. en O. Voorts heeft burgemeester mr dr. J. van Walré de Bordes een groot gedeelte van dezen mid dag de verrichtingen gade geslagen, ter wijl ook tal van leden van de plaatselijke commissie voor O. en O. tegenwoordig wa ren. Na afloop van de wedstrijden heeft de voorzitter van de afdeeling sport van de commissie voor O en O. de heer W. de Graaf, de prijzen, die door verschillende winkeliers in Middelburg en fabrikanten buiten Middelburg beschikbaar waren ge steld, uitgereikt. Spr. bracht dank aan de militaire autoriteiten voor de medewer king, waardoor het mogelijk was deze wedstrijden te doen doorgaan. Het was jammer, zoo zeide spr. dat tal van militai ren niet konden deelnemen, en dat ook het weer niet medewerkte. Een speciaal woord van welkom richtte spr. tot kapi tein Lotsy, wiens tegenwoordigheid op hoogen prijs werd gesteld Men hoopt der gelijke wedstrijden nog wel eens te hou den en dan uitsluitend voor militairen. Spr. wees op de trainingsloopen en de veldloop in de komende maanden. Men zal trachten een aparte militaire groep daar aan te kunnen laten deelnemen. Aan alle deelnemers werden sigaretten of sigaren uitgereikt. De uitslagen waren: 100 m: 1 De Pagter (AV '35) 12 sec 2 Brakman (Mar.) 12,1 sec.; 3 Bostelaar 12,1 sec 4 Van Roon (Spij.) 13 sec.; 5 Muller; 6 Ludikhuyze. 400 m: 1 Duyf 1 min, 0,8 sec.. 2 Bliek eveneens 1 m 0,8 sec. 1500 m: 1 Dobbelaere (Mar.) 4 min. 48,4 sec; 2 Barendse (EMM) 5 min, 8,8 sec.: 3 De Bakker (Mar.) 5 min. 15,3 sec 4 Roelse (AV '35) 5 min 17,2 sec.; 5 Colijn (AV '35); 6 C. Dockheer (Ach,); 7 A. Wie lemaker; 8 Charles Op dit nummer gaf D.obelaere den anderen deelnemers 10 sec. voorgift Deze 10 sec. had Dobbelaere ech ter reeds in één ronde ingehaald. 4 x 100 m estafette: 1 Marathon, Vlis singen 53,4 sec.; 2 AV '35, Vlissingen 54 sec. Hinkstapsprong: 1 De Pagter (AV '35) 11,11 m; 2 Duyf 10,99 m. 3 Weststrate (AV '35) 10,14 m. Kogelstooten groep I: 1 Muller 9,09 m; 2 Scheeuwe 8,99 m; 3 Van Gemert 7,61 m Groep H: 1 Van Eek (AV '35) 9,97 m; 2 De Pagter (AV '35) 9,81 m; 3 Weststra te (AV '35) 9,70 m. Verspringen Groep I: 1 Van Vuren 5,72 m; 2 Muller 5,59 m; 3 Van Gemert 5 m. Groep H: 1 Brakman (Mar 6,05 meter; 2 Van Roon (Sprinkhanen) 6,04 m;e 3 Gillisse (EMM) 5,58 m. HOCKE: NIJMEGEN STAAKTE DEN STRIJD TEGEN UPWARD. Slechte verstandhouding in hi veld. De wedstrijd tusschen Upward en Ni. megen, welke in een zeer slechte verstane houding te Arnhem werd gespeeld, moei een kwartier voor het einde gestaakt woi den (stand 10 voor Upward), aangezie de Nijmegenaren niet verder wenschten t spelen en het veld verlieten. Als motief gr. ven zij op, dat zij het met de leiding va: den scheidsrechter niet eens waren. Het vo. gende was n.l. gebeurd: De achterspeler van Upward, Eeninek winkel, werd van de verkeerde zijde aange vallen, waardoor hij zijn tegenstander b het slaan van den bal vrij hard raakte De scheidsrechter gaf beiden spelers ee waarschuwing wegens onbesuisd spel. D Nijmegenaren zagen hier echter opzet i en eischten, dat de Upwardspeler het vel zou verlaten. Toen de scheidsrechter hier voor geen termen aanwezig achtte, verlie Nijmegen het terrein. (Ingez. Med.) DINSDAG 14 NOV. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. KRo-uuz. 8,00 Ber. ANP. 8,05—9,15 en 10,00 Gran. 11,30 Goctsd. halfuur. 12,DO Ber. 12,rtoco co-octet. 12,45 Ber. ANP., gram. 1,±0 KKO orkest. 2,00 Vrouwenuur. 3,00 Moclecursu: 4,00 Gram. 4,15 Knu-ork. o,o0 BKu-ivreio üisten en sohst. (5,45—6,05 Felicitaties) 0,35 Sportpraatje. 7,00 Ber. 7,15 Causerie 7,35 Gram. 7,40 Reportage. 8,00 Ber. ANP medeüeeimgen. 8,15 KKU-Sympnome-ork. e. sohst. In üe Pauze: Gram. iu,uo Rococo octet. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Gram. 11,0 Bertus van Dinteren's ork. 11,2512,0 Gram. HILVERSUM H. 301,5 M. AVRO-Uitz. 11,00—11,30 v.m. en 6,30- 7,00 RVU. 8,00 Ber. ANP., gram. 8,30 Orgelspe 8,50 Gram. 10,00 Morgenwijd. 10,15 Gram 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Ensemble Fran cis Keth. 11,00 Cursus. 11,30 Ensembl Francis Keth. 12,15 De Romancers en so liste. (Om 12,45 Ber. ANP.) 1,15 Omroep orkest. 2,00 Voor de vrouw. 2.10 Omroep orkest. 2,45 Knip- en naaicursus. 3,45 Lyra trio. 4,30 Kinderkoor. 5,00 Kinderhalfuui 5,30 Omroepork. en soliste. 6,30 Cyclus. 7,0 Voor de kinderen. 7,05 AVRO-Kinderkoo en het Omroepork. 7,30 Engelsche les. 8,0 Ber. ANP., mededeelingen. Hierna: Cause rie. 8,35 AVRO's Bonte Mobilisatietrein. 9,4 Gram. 10,30 AVRO-Dansork. 11,00 Bei. ANP. Hierna tot 12,00 Secco en zijn Paneel club-ork. ENGELAND 391 en 449 M. 11,20 Lewis- ham Hippodrome-ork. 12,05 Causerie. 12,2 Ber. 12,30 Orgelspel. 12,55—1,20 BBC-Zan gers. 2,20 Ork. van de luchtmacht. 2,50 So- listenvoordr. 3,20 Ber. 3,35 Swingtime kwartet. 3,50 Radiotooneel. 4,20 Kinderhall uur. 4,50 Orgelspel. 5,20 Ber. 5,35 Causerie 5,50 Variété. 6,20 Orkestconc. 7,00 BBC Variété-ork. 7,20 Radiotooneel. 7,50 Va riété-progr. 8,20 Be'r. 8,35 Causerie. 8,5 BBC-Theater-ork. 9,20 Avondwijd. 9,35 Va riété. 10,05 Declamatie. 10,20 Menges strijk kwartet. 10,50 Maurice Winnick's Band 11,20—11,35 Ber. RADIO-PARIS 1648 M. Geen opgave ont vangen. KEULEN 456 M. 5,50 Gram. 7,40—8,5 Leo Eysoldt's ork. 10,50 Gram. 11,20 Om roepork. 1,35 Popul. concert. 2,35 Gram 3,05 Pianovoordr. 3,20 Popul. progr. 5,0. Gevar. progr. 5,20 Omroepkleinork. 7,35 12,20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 en 484 m 322 M. 11,20 Gram 11,50 Omroepork. en gram. 12,30 Omroep orkest. 12,501,20; 4,20; 5,50 en 6,20 Gram 7,20 Ontspanningsprogr. voor soldaten. 7,5 en 8,35 Omroepork. en soliste. 9,3010,2' Gram. 484 m: 11,20 Gram. 11,50 en 12,30 Radio orkest. 12,501,20 Gram. 4,20 Piano en alt viool. 5,35 Gram. 5,50 Pianovoordr. 6,35 Li terair-muzik. progr. 7,20 Uitz. voor solda ten. 7,50 en 8,50 Radio-ork. en soliste. .9,30 10,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,3: Folkloristisch progr. 8,05 Marschmuziek 8,20 Radiotooneel met muziek. 9,20 Ber 9,50 Gram. 11,20 Ber. Hierna tot 12,2( Nachtconc. MIDDELBURG. MA 13 Nov. Lez. Natuurk. Gezelschap, spi prof. dr. B. G. Escher, te Leiden. St. Joris 20,15 h. MA 13 Nov. Zendingsav. spr. ds. C. F Nolte, Luthersche Kerk (Bree) 20,15 h Dl 14 Nov. Klavieravond 2 vleugels door d: hrn. mr. Vogelvanger en Ferwerda; m.m.v. Betsy Bonthuis-Dhont; „Witte Zwaan" 20,15 h. Dl 14 Nov. Openb. Verg. met filmvertoo ning Ver. voor Facultatieve Lijkver branding afd. Middelb. e.o. spr. de heer J. J. Deggeler, lid Hoofdbest. St. Joris 20,15, h. Dl 14 Nov. Lez. (m. lichtb.) Vrijz. Herv. spr. ds. Werner te Arnhem; 20,15 h GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 10—DO 16 Nov „Gewiekste schatjes worden groot' en „De vlucht naar Budapest", 20,0( h. CITY, Middelburg VR 10—DO 16 Nov „Een uit duizend" (You're a Sweet heart) en „Het doode ravijn", 20.00 h h. GRAND THEATER, Goes Dl 14 Nov.: „Luchtduivels der marine" en „Dc gevaarlijke leeftijd", 20,00 h. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6