STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS 5e Finsch-Russische onderhandelingen in een critiek stadium. MIDDELBURG GOES VLISSINGEN WEERBERICHT ZUID-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. ONS PRINSELIJK PAAR TER KERKE. Rusland wrijft zich in de handen Spanje en Italië tegen het communisme. KERKNIEUWS BEURS VAN AMS1ERDAM. Prins Bernhard bij de Koloniale Reserve. Voorschriften inzake land- en tuinbouw, fruitteelt enz. HERSTEL VAN HET NORMALE TELEFOONVERKEER. DE WAPENSTILSTANDSDAG. BEURSTHERMOMETER MAANDAG. Wellicht vertrekt de Finsche delegatie vanmiddag uit Moskou. Een domper op het optimisme. Moskou noemt de Finnen onver zoenlijk. Wijziging van de pensioenwet voor de spoorwegambtenaren. De korting wordt opgeheven' ko O Rijkspostspaarbank. In de maand October werd aan het kan toor der posterijen te Middelburg op spaar bankboekjes ingelegd f 85,034,74 en terug betaald f 101,699,37. Derhalve minder inge legd dan terugbetaald een bedrag van f 16,664,63. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Toen hedenmorgen een familielid van de benedenbewoonster van perceel Dam 7 naar baar zieke verwante kwam kijken, vond zij deze in bewusteloozen toestand tenge volge van kolendampvergiftiging. De boven- bewoonster, die in dezelfde kamer op 'n di van had geslapen, vertoonde ook verschijn selen van de gevolgen van kolendamp. Zij was door medische hulp spoedig weer in orde, doch de bejaarde benedenbewoonster is op advies van den dokter naar het Gast huis overgebracht. DE BURGEMEESTER 50 JAAR. Het trof wel zeer ongelukkig, dat bur gemeester van Dusseldorp Zaterdag, op zijn vijftigsten verjaardag, juist lijdende was aan een lichte ongesteldheid, die hem verhinderde bezoek te ontvangen. Niettemin is deze dag voor hem onver getelijk geworden door de zeer talrijke schriftelijke en telegrafische gelukwen- schen waarvan vele vergezeld van bloe men die hij mocht ontvangen, zoowel van officieele en particuliere personen, als van instellingen en vereenigingen. Wij vernemen verder, dat Burgemeester van Dusseldorp hedenmiddag zijn werk zaamheden weer zou hervatten. OECONOMISCHE SPIJSUITDEELING. De commissie voor de oeconomische spijs- uitdeeling zendt ons het volgende verslag over het dienstjaar 19381939: Daar onze werkzaamheden bijna ieder jaar dezelfde zijn, zoo kan een verslag over onze verrichtingen ook dit jaar niet veel nieuws bevatten. Wel kunnen wij consta- teeren dat de uitdeelingen die wij hadden, steeds gewaardeerd worden. Dit jaar heb ben wij, doordat bij de beoordeeling der aanvragers den Heer Cloté zich beschik baar stelde op ons verzoek om ons met zijn raad te dienen, een nauwgezette selectie kunnen houden. Er bleek toen dat verschillende aanvra gers niet op de lijst voor dit jaar geplaatst konden worden doordat de verdiensten ruim voldoende waren in deze gezinnen. Onze portiën soep die wij dit jaar hebben bedeeld waren belangrijk minder dan vorig jaar. De gewone bedeelingen werden begonnen op Woensdag 21 December 's morgens half elf met 222 portiën aan 83 hoofden van ge zinnen, dewelke tot 124 personen met 315 portiën werden uitgebreid. De bedeelingen werden 2 maal per week gehouden des Woensdag en Zaterdags en bestonden zoo als altijd uit warme voedzame erwtensoep. In totaal zijn in dezen winter uitgereikt 11635 portiën tegen 16320 portiën in het jaar daarvoor. Hiertoe zijn gebruikt 1600 kg erwten, 295 kg spek, 120 kg rijst, 100 kg gort, groenten en de noodige specerijen. De rekening sluit met een ontvangst van 1360,77, een uitgaaf van 1102,71, dus met een goed slot van 258,06. Ook maken wij hierbij dankbaar melding van een gift van een weldadig stadgenoot voor een extra uitdeeling op Kerstdag. Deze hielden wij op 29 December, bestaande uit rookworst. Tevens ontvingen wij in na- tura 5 kg spek en 1% hl erwten. Wij hou den ons .hiervoor gaarne aanbevolen. In onze commissie kwam dit jaar de vol gende verandering. Bij vertrek van den heer J. C. van de Velde werd de heer H. J. Molhoek tot voorzitter benoemd en in de plaats van laatstgenoemde de heer D. Fa- bery de Jonge. Zij dankt allen die haar dezen winter met hun bijdragen steunden en blijft deze instelling in de weldadigheid harer mede burgers ten zeerste aanbevelen. Rekening en verantwoording werden bijge woond en gecontroleerd door B. en W. en in orde bevonden. EÜPHONIAS REVUE GEZELSCHAP. Opvoering van dc revue Binnen zonder kloppen." Zaterdag vond in de Prins van Oranje door Euphonia's Revue-gezelschap de eer ste openbare opvoering plaats "van haar revue .Binnen zonder kloppen." De heer W Kerkhoven, de auteur, volgt bij de samenstelling de gebruikelijke methode, een opeenvolging van liedjes, kleine één-acters, en langere scènes als „Vliegsport", „militaire parade" en de slotfinale waarbij het geheele gezelschap optreedt. De keuze van het geheel was zeer gelukkig en de vele aanwezigen ble ken zich uitstekend te amuseeren Het koste ook weinig moeite om allen aan het medezingen van de vlotte refreins te krijgen en daarnaast werd herhaaldelijk hartelijk gelachen De hr P. de Rooy te Vlissingen, had daarbij voor aantrekke lijke muziek gezorgd en in het bijzonder mogen daarvan wel zijn eigen composi ties van de proloog „Vliegsport" en „Mi litaire Parade" genoemd worden. Dat was mooie muziek, zeer passend bij het onderwerp, en ze zat er goed bij de op voerenden in Ook het orkest, onder lei ding van den hr De Rooy, behartigde zijn taak op uitstekende wijze. Alle medespelende dames en heeren verdienen lof voor de wijze waarop zij hun rollen vertolkten, doch in het bijzonder mogen daarnaast wel de mooie couplet ten van mej J. K genoemd worden. Dat was zeer goede zang En ook het optreden van mej. K. V., o a in „Het muzikale kwartet' verdient speciaal genoemd te worden Voort bleek het grimeeren bij den hr DRONKEN AUTOBESTUURDER. Zaterdagavond constateerde de politie dat een auto op vreemde wijze door de stad reed waarna zij op het Bellamypark tegen een trottoir botste. De bestuurder, een mi litair, bleek beschonken te zijn. Hij werd aangehouden en de wagen in beslag geno men. Even later vervoegde zich op het bureau een anderen militair, die de eigenlijke be stuurder van de auto bleek te zijn. Hij ver klaarde, dat de eerste militair zonder zijn voorkennis met den wagen was weggereden. Daar ook deze militair kennelijk onder drankinvloed verkeerde, werd afgifte van den wagen geweigerd. Eerst later toen de militairen nuchter waren werd de wagen afgegeven. beleedigend geschrift. Naar wij eerst thans vernemen is de vo rige week opnieuw door de politie alhier proces verbaal opgemaakt tegen een boek handelaar hier ter stede die in zijn etalage een weekblad had geëtaleerd dat een artikel bevatte, dat beleedigend was voor een deel der bevolking nl. voor de Joden. Vrijdag j.l. is door de Middelburgsche rechtbank eenzelfde zaak behandeld, waar bij tegen den boekhandelaar V. alhier 100 boete is geëischt. De politie arresteerde een 69-jarigen man, die zich op onwelvoegelijk wijze te genover een jeugdig meisje had gedragen. MET BRANDENDE SIGARET NAAR BED GEGAAN. En in slaap gevallen In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de politie gealermeerd voor een be gin van brand in het bekende hotel het Beursgebouw. De brand bleek te woeden op een der logeerkamers, namelijk in het bed van een logeergast. Het gelukte den brand gedeeltelijk met een minimax te blusschen waarna het bed naar buiten werd gewor pen. Het bed bleek beslapen te zijn door een 27-jarigen marconist, die met een branden de sigaret in bed was gaan liggen en zoo in slaap was gevallen. Door het in brand ra ken van het bed was hij wakker geworden en onmiddellijk naar beneden gehold om alarm te maken. Daarbij is hij van de trap ge vallen. Hij bekwam bloedende verwondin gen aan het hoofd, waarvoor medische hulp moest worden ingeroepen. Verwachting tot morgenavond: Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest zwakke, later waar schijnlijk toenemende wind uit Z. richtin gen, nevelig tot gedeeltelijk bewolkt, in den nacht en morgen waarschijnlijk mist, geen regen van beteekenis, weinig verande ring in temperatuur. UKKEL: Zwakke, veranderlijke wind uit verschillende richtingen, nevel en mist des nachts, licht tot helder bewolkt overdag, matige temperatuur. Di. 14 Nov. Zon op: 7 h 19; onder: 16 h 09. Licht op: 16 h 39. Maan op: 10 h 17; onder: 19 h 00. E.K.: 18 November. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. November. Maandag 13 2.06 14.22 8.37 20.58 Dinsdag 14 2.48 15.06 9.20 21.33 Woensdag 15 3.28 15.48 10.03 22.14 Westkapelle is 28 min. en Domburg zo min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. November. Maandag 13 4.09 16.23 9.40 2157 Dinsdag 14 4.50 17.02 10.23 22.38 Woensdag 15 5.26 17.39 11.05 23.21 JCAPELLE. Dezer dagen is alhier opge richt een postduivenvereeniging onder den naam „Oost-West-Thuis-Best". Het bestuur bestaat uit de heeren C. Levooy, voorzitter, en P. Schrijver, secretaris. WOLPHAARTSDIJK. Tot leden van het kiescollege bij de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren D. Huissoon, C. Meeuwse, S. A. N. van Oeveren en W. Meulenberg. T.ot notabelen bij de Ned- Herv. Kerk zijn herkozen de heeren D. Meeuwse en J. L. Goetheer. DOMBURG. Gekozen tot notabele bij de Ned. Herv, Gemeente in de vacature J. Brouwer (die tot Kerkvoogd is be noemd), den heer P. Kampman. KRABBENDIJKE. Bedankt voor het be roep naar Lisse: J. v. d. Berg, preidikant bij de Geref. Gem. te Krabbendijke. OOSTKAPELLE. Bij de Zaterdag gehou den stemming voor 2 notabelen bij de Ned- Herv. Kerk zijn herkozen de heeren B. Coppoolse en J. Sanderse. OOSTKAPELLE. Gekozen tot ouderling bij de Geref. Kerk in plaats van den heer P. Wattel, de heer Jasper Jobse. Tot diaken in plaats van den heer J. de Kam de heer K. Coppoolse. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard hebben gisterochtend on der gehoor van ds. den Hertog de gods dienstoefening in de Bethlehemkerk te 's Gravenhage bijgewoond. OOSTBURG. Dezer dagen hield de ver- eeniging „Ceres" onder voorzitterschap van mevr. M. van Cruijningen, geb. Erasmus alhier eene vergadering die door ongeveer 80 leden werd bijgewoond. Behalve de be spreking van eenige cursussen die in de wintermaanden zullen worden gegeven en het besluit tot aanschaffing eener naaima chine was aan de orde eene lezing van mevr. GorrisSpruitenburg voor het insti tuut Cor van Leeuwen te 's Gravenhage, eene causerie met demonstratie van hy giënische huidverzorging, welke causerie met de grootst mogelijke belangstelling ge volgd werd. Hierna kwam eene lezing van den heer J. G. Mieremet te Wassenaar over „Aard- stralen, wichelroede en onze gezondheid". De uiteenzetting over de werking der aardstralen, door spreker gegeven, was zeer interessant, alsmede de gegeven demonstra tie. De voordracht had de volle aandacht der aanwezigen, die dan ook door applaus in stemden met de woorden der voorzitster bij haar woord van dank tot beide sprekers. Havas meldt uit Madrid: De dagbladen in Madrid ontketenen een felle campagne tegen Rusland ten gunste van een nauwer aanhalen der banden tusschen Italië en Spanje om den strijd tegen het bolsjewisme te voeren. In een hoofdartikel onder het opschrift „21 jaar later" schrijft het dagblad ,,Ya", dat de verantwoordelijkheid voor den huidigen oorlog op Rusland meer dan iemand anders neerkomt. De Sovjet-Unie zoo schrijft het blad, is sedert 21 jaar de oorlogsaanstichter voor de geheele aarde geweest „Op het oogenblik wrijft Rusland zich in de handen van genoegen, nu het ziet hoe het zaad over de wereld verspreid wordt, dat een schitterenden revolution nairen oogst zal opleveren. Italië en Span je handhaven een standpunt van gehei ligde ontoegeeflijkheid Vandaag, staande voor deze eenheid en algeheele gelijkstel ling, die gewijd zijn door tijd en bloed zullen wij, Italianen en Spanjaarden, we derom degenen zijn die aan de wereld den weg zullen moeten toonen om in de Mid- dellandsche Zee de beschaving te verga ren die op het punt staat in Europa ver loren te gaan. A Cardon in goede handen te zijn en waren de decors op smaakvolle wijze door den hr Leo de Kok verzorgd. Begrijpelijk zou er op het werk van dit jonge gezelschap ook nog wel iets aan te merken zijn, doch in algemeenen zin viel in één jaar tijds reeds zulk een grooten vooruitgang op elk gebied te constatee ren, dat critiek op enkele kleinigheden hier niet van pas zou zijn Met een druk en gezellig bal werd deze welgeslaagde opvoering besloten. Amsterdam 1936-3% 87%—86% Zeeuws. Hyp. B-3% 8585 Cities Service Cy. P. 1958 5 53—52% Amsterd. Bank 95%92% Ned Gist- en Spiritusf. 306 De Schelde NB. 40%—40 Am. Smelt en Ref 37%38% Houth. Alberts 71%68 Chesapeake en Ohio 2931% Pref. Kansas City South 14%15% Union Pac. Rr. 7878 Ned. 38 1000-3 85%—84% Indie 37 1000-3 84%—84 Koloniale Bnk. 157160 N.I. Hbk. 105—104% Ned. H. M. 1000 82—83% v. Berkels Pat. 30%—30% Calvé-Delft 66—68 Lever-Bros Unilever 93%95-96% Philips Gem. B. afg. 128%—136-33 Am. Car Foundry 2525%-% Anaconda Cop. 24%—25%-24% Bethlehem St. 62%63%-64% Kennec Copper 29%30%-% Rep. Steel 18%—19-% U. States St. C. 51%—52%-% North Am. Cy. 16%—17% Kon. Petr. Mpij. 249%—257%-60% Contin. Oil Cy. 17%—18% Phillips Petr. Comp. 30%—30% Shell Union O.C. 10%—10-% Tide Water Ass. Oil 98%-9 Ned. Scheepv. U. 106%—107-09 H.V. Amsterdam 379388-91 Java Cult. Mij. 220228 N.I. Suiker U. 219227 Deli Batavia 111%112-10 Deli Mij. 1000 151%—153-54 Z. K. H. Prins Bernhard heeft vanoch tend, vergezeld van zijn waarnemend adju dant, luit.-kolonel H. J. Phaff namens H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan de Koloniale Reserve te Aalsmeer. De Prins, die gekleed was in den uniform van kapitein der Grenadiers met de gouden tressen, verbonden aan de waardigheid van adjudant van H. M. de Koningin, arriveerde ongeveer kwart voor negen per auto op het bureau van den kantonnementscomman- dant, Deze ontving den hoogen bezoeker en stelde den Prins de officieren van zijn staf voor. Tot groote verrassing van de wach tenden, begaf de Prins zich direct daarop weer naar buiten en ging te voet naar een nabijgelegen straat, waar Z. K. H. enkele afdeelingen militairen inspecteerde. Hierop maakte de Prins een rondwandeling door het dorp. Tijdens deze wandeling inspecteer de hij alle militaire verblijven. Om elf uur was de inspectie der verblijven geëindigd, waarop de Prins zich weer begaf naar het bureau van den kantonnementscomman- dant, dat met bloemen uit de kassen van Aalsmeer was getooid, om aldaar de koffie te gebruiken. Tegen half twaalf defileerden alle troepen voor Z. K. H„ die kort daarop per auto in de richting Utrecht vertrok Bij Kon. Besluit is bepaald dat de minis ter van Econ. Zaken bevoegd is voorschrif ten te geven met betrekking tot den akker bouw, den weidebouw, den tuinbouw, de ooftteelt, de houtteelt, den boschbouw en de bestemming van den bodem. Voorts is de regeeringscommissaris voor de bodemproductie en zijn de productiecom missarissen bevoegd binnen de door den minister te bepalen grezen nadere voor schriften te geven, welke echter niet in strijd kunnen zijn met een door den minister gegeven voorschrift. De minister kan een door den regeerings commissaris of door een productiecommiS' saris gegeven voorschrift vernietigen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het telefoonverkeer in bepaalde gebie den van ons land op militair gezag ver broken geweest. De verbindingen function- neeren thans echter weer normaal. Frankrijk, Groot-Brittannië en de Ver. Sta ten hebben ter gelegenheid van den Wapen stilstandsdag radioboodschappen uitgewis seld bjj monde van de vertegenwoordigers hunner hoofdsteden, n.l. Sir William Coxen eerste burgemeester van Londen, La Guar- dia, burgemeester van New-York en Emile Faure, burgemeester van Parijs. De lord mayor van Londen resumeerde de betee kenis van deze boodschappen door aanha ling van een door een Franschen denker uitgesproken zin: „Legt rechtvoardigheid en kracht bijeen en waakt er voor, dat wat rechtvaardig is ook sterk zij en wat sterk is rechtvaardig." HVA Market - KoninkL - Industrie auiKer Tabak Amerika Unilever Rubber Philips StWotS?* Obl.Markt A Senembah 126%—126-25 C Baltimore en Ohio 55% C Southern Pac. Cy. 12%12%-% A Southern Rlw. 13%13% A Amst. Rubb. C. 186%—193%-90% A Deli-Bat. Rubb. 144%—144%-45% A Hessa Rubber 102101 A Serbadjadi S.R. 97%99% WISSELKOERSEN. Heden. Zaterdag. - Londen 7,33 7,29 Berlijn 75,37% 75,37% Parijs 4,16 4,14 Brussel 30,71 30,80 New-York 1,88% 1,88% Het blijkt steeds duidelijker, dat de onderhandelingen tusschen Rusland en Finland niet het vlotte verloop hebben, waarop de optimisten gehoopt hadden. De Finsche minister van buitenlandsche zaken Erkko, heeft gisteren aan de bui- tenl&ndjsche journalisten verklaard, dat het niet waarschijnlijk is, dat de Finsche regeering eenigerlei verdere concessies zal doen op de Sovjet-Russische eischen, aan gezien zij in beginsel zoo ver mogelijk is gegaan. Terwijl de regeering sympathie gevoelde voor den wensch van de Sov jets om de defensie van het district van Leningrad te versterken, moet zij oog hebben voor de veiligheid van haar eigen land. Erkko voegde heraan toe, dat de Fin sche gedelegeerden in Moskou sinds vier dagen geen onderhandelingen hadden ge voerd. Het zou te betreuren zijn, wanneer de gedelegeerden verplicht zouden zijn naar Helsinki terug te keeren. Volgens het verslag van het D. N. B. over de verklaringen van minister Erkko, heeft de minster gezegd, dat de bespre kingen in een zoodanige positie zijn ge komen, dat een overeenstemming met het oog op de Finsche concessies volgens Fin sche opvatting mogelijk was geweest. Een uit Helsinki ontvangen Reuter-te- legram zegt, dat op het toenemende op timisme aldaar omtrent de Russisch-Fin- sche besprekingen een domper is geplaatst door het uit Moskou ontvangen nieuws. Verklaard wordt, dat Stalin gezegd heeft de Finsche tegenvoorstellen in hun hui digen vorm niet te kunnen aanvaarden, en dat hij beslist niet wilde afzien van den Russischen eisch betreffende een vloot- basis op het Finsche vasteland. Het telegraafagentschap der Sovjet- Unie meldt: Een Engel.sch blad heeft een bericht gepubliceerd, volgens hetwelk Stalin opnieuw de laatste concessies van Finland zou hebben verworpen Tass is gemachtigd te verklaren, dat dit bericht in geen enkel opzicht met de fei ten strookt. De Finnen hebben geen „laat ste concessies" gedaan, zoodat Stalin deze ook niet kon verwerpen Volgens een informatie van Taps ko men de Finnen niet alleen niet tegemoet aan de minimumvoorstellen van Sovjet- Rusland, doch neemt integendeel hun on verzoenlijkheid toe. Tot onlangs hadden de Finnen op de landengte van Karelië slechts twee of drie divisies tegenover Leningrad, terwijl zij dit aantal thans hebben verhoogd tot zeven. Op deze wijze demonstreeren zij hun onverzoenlijke houding. In antwoord op deze verklaring heeft het Finsche departement van buitenland sche zaken het volgende medegedeeld: „De Russische regeering heeft voorstel len gedaan, die Finland beschouwde als een bedreiging vormende voor zijn onaf hankelijkheid en zijn neutraliteit Finland heeft uitgebreide concessies gedaan ten aanzien van de kwestiesi, die de veilig heid van Sovjet-Rusland, en in het bij zonder van Leningrad, raken. Gezien den aard van de Russische eischen was Fin land echter verplicht defensieve voor zorgsmaatregelen te nemen." VOETBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Ie klasse. Afd. HI: HeraclesNEC 41; Tubantia Go Ahead 22; EnschedeEnsched. Boys 12; QuickWageningen 31. Afd. IV: Willem II—Noad 1—3; Roer mondJuliana 16; LimburgiaNAC 2— 1; BW PSV 00; EindhovenLonga 4 2. Afd. V: Be QuickWW 33; Velocitas Veendam 23; AchillesSneek 31; LeeuwardenHSC 22 2e klasse. Afd. B. Goes—Zeelandia afg.; EMM Walcheren 22; De ZeeuwenMiddelburg afg. Afd. C.: AllianceDosko 51; WVOTS C 1—O; NAC II—Hero 2—1; EKC—De Ba ronie 2—1; BoeimeerBreda 02. 3e klasse. Afd. F.: AxelSluiskil 51; Tern. Boys Terneuzen II 34. De stand is 6 5 0 1 27—14 10 Corn. Boys 4 3 0 1 26—10 6 Sluiskik 4 2 0 2 12—12 4 5 2 0 3 19—24 4 Terneuzen II 3 10 2 8—17 2 Tern. Boys 4 0 0 4 8—23 0 Afd. G en H: alle wedstrijden afgelast. 500 VOETBALLEN VOOR DE MILITAIREN. Een jubileumgeschenk van den K.N.V.B. Het bestuur van KNVB. heeft besloten om ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den bond op 8 Dec. a.s. 500 complete voetballen beschikbaar te stellen voor de onder de wapenen geroepen militairen, waarvoor door den opperbevelhebber van land en zeemacht de bestemmingsadressen nader zullen worden opgegeven. De minis ter van defensie heeft deze schenking onder dankzegging aanvaard. WEDSTRIJDUITSLAGEN ZVB(. Zaterdag: Adspiranten: De Zeeuwen Walcheren 0-1. Zondag. Afd. B: Zeelandia 3EMM 3 3—1. Afd. C: HontenisseHulst 140; SVO —Axel 2 3—3. Afd. D: Sluis—Groede 1—2; Braakman Boys—Oostburg 2 6—0; Aardenburg 2— Breskens 2 28. hockey* Wedstrijduitslagen. Zuid West afd. a.: TempoCadetten afg. Push—Zwart Wit 1—8, Forward—Tilburg 23, MiddelburgBreda afg. korfbal. z.k.b. Zaterdag werd alleen gespeeld de wed strijd MadjoeSSS 82. De stand is. Zeelandia 9 8 0 1 4311 16 Swift I 7 6 1 0 43—15 13 Madjoe I 10 6 1 3 40 17 13 Volharding I 9 4 0 5 24—30 8 Togo 9 1 0 8 1243 2 S.S.S10 1 0 9 2066 2 madjoe I—S.S.S. 8—2. Het terrein was erg modderig en gedu rende den geheelen wedstrijd viel de regen. Doordat S.S.S. onvolledig was, liet ook Mad joe één heer en één dame uitvallen, zoodat met tientallen werd gespeeld. Madjoe is on middellijk in de meerderheid en spoedig is het door mej. M. Smidt 10, terwijl Everaars er eenige minuten later 2—0 van maakt. Na vakwisseling zorgde Van der Vliet en mej. R. Smit, de laatste uit een strafworp, voor 40 en toen er weer was gewisseld W. Verdonk voor 5—0. Dat werd S.S.S. toch te erg.De Fouw wist de eer te redden 51. In de daarop volgende begin opstelling wist De Bruijne zelfs met een mooi schot den achterstand te verkleinen 2) In dé tweede helft voerden van der Vliet, Everaars en mej. A. de Koning de stand op tot 82. In haar Memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer ov het wetsontwerp tot wijziging van de Pen sioenwet voor de spoorwegambtenaren, zegt de regeering, dat zij zich thansop:het s and punt stelt, dat ten aanzien van het kor tingsprobleem en de spoorwegpensioenen een uitzonderingspositie niet langer behoort te in6 hef'wetsontwerp worden derhalve dei noodige wijzigingen gebracht, ten doel heb bende, aan de korting met ingang van I Januari 1940 een einde te maken.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2