Gemeentebegrooting 1940 van Goes. Hel onderzoek naar de smokkelarij van Nederlandsche uniformen. Afnemende werkloosheid. - Dalingen der 'nkomsten. - Uitgetrokken posten moesten teruggenomen worden. - Gezonde bedrijven Britsche duikboot vernield; 53 dooden. Japanners dwingen een Britsche vliegboot tot dalen. Engeland meldt successen in luchtgevechten. Duitsche troepenconcentraties nabij onze Oostgrens. Geen reden tot vrees. Ook Engeland bezit een geheim wapen. De Britsche wetenschap gemobiliseerd. Thans ook een Duitscher gearresteerd in Arnhem. „Voor een tooneelvereeniging". DE ARRESTATIES TE HENGELO. KERKNIEUWS LEGER EN VLOOT SPORTNIEUWS TELEGRAM VAN H.M, DE KONINGIN AAN HITLER. BURGERLIJKE STAND Verkoopingen en Verpachtingen MARKTBERICHTEN Verschenen is de begrooting 1940 der ge meente Goes. be- Naar B. en W. schrijven, moet bij de be oordeeling van een gemeente-begrooting in het bijzonder aandacht worden geschon-. ken aan de bijdragen, welke de gemeente noodig heeft uit het werkloosheidssubsidie- fonds tot het sluitend maken van die be- .grooting, t.w. de extra-bijdrage in de kos ten van werkverschaffing en steunverlee- ning aan werkloozen en de z.g. belasting- bijdrage. Eerstgenoemde bijdrage is afhankelijk van de geraamde kosten voor steun aan werkloozen, hetzij in den vorm van werk verschaffing, hetzij als uitvoering van de Rijkssteunregeling. Als verheugend mag worden geconstateerd, dat in den loop van dit jaar is gebleken, dat het aantal in zorg zijnde werkloozen aanmerkelijk is af genomen en aan de hand daarvan de to tale kosten, welke voor 1938 waren uitge trokken op 53,000,voor 1940 kminen worden geraamd op 45.900,Hoe zich de werkloosheid zal onwikkelen is vanzelf sprekend niet te voorspellen, zooals even min kan worden beoordeeld welken in vloed de heerschende buitengewone om standigheden zullen uitoefenen op verschil lende andere ramingen. Tengevolge van deze daling van de uit gaven VQor werkloozenborg, die overigens niet van invloed is op het gemeentelijk budget, aangez'en de gewone en de extra- bijdrage uit het werkloosheldssubsidiefonds gezamenlijk 99 der kosten bedragen, kon de bijdrage uit het fonds worden vermin derd met ruim 7.000, De belastingbijdrage, de uiteindelijke sluitpost der begrooting, in de door den Raad in zijn vergadering van 30 November 1938 vastgestelde begrooting voor 1939 ge raamd op een bedrag van 55.164,89, doch in de door Gedeputeerde Staten dezer pro vincie goedgekeurde begrooting voor dat dienstjaar teruggebracht tot 42,445,85, moet voor 1940 worden uitgetrokken op 53.893,30. Het maximum dezer bijdrage is aan de hand van de in de begrooting ge raamde opbrengsten van de verschillende belastingen te stellen op 57508,47. B. en W. trachten de oorzaken van dit verschil in de noodige belastingbijdrage te verklaren zonder in details af te dalen, waarbij de kleine verschillen moeten wor den verwaarloosd. Als nadeelige factoren zijn te noemen: a. Het missen van de opbrengst van verplachting van staanplaatsen op de ker mis en de toondagen in verband met de bui tengewone omstandigheden 2.800,een be,drag evenwel, dat naar B. en W. hopen nog zal kunnen toevloeien door beëindiging voordien van deze oorzaak. b. de meerdere kosten van de haven in verband met de verbetering van de ka demuren en het uitbaggeren van de bin nen- en buitenhaven 3 180, c. De mindere uitkeering aan de ge meente door het gasbedrijf doordat het ba tig slot van dat bedrijf lager moet worden geraamd in verband met de mindere op brengst van cokes en teer 2.500, d. De mindere raming van de opbrengst van de verschillende belastingen, welke door het Rijk worden geïnd 8.000, De ramingen van den Inspecteur der be lastingen, waarop de cijfers in de begroo ting moeten worden gebaseerd, zijn in vo rige jaren steeds zeer aan den veiligen kant gebleken, tengevolge waarvan later steeds 'n verhooging der ramingen nood zakelijk was. Ook thans zal het B. en W. niet verwonderen als later, zoodra de In specteur over meer betrouwbare gege vens beschikt, verhooging van deze posten mogelijk zal blijken. e. verhooging van den post voor onvoor ziene uitgaven met 2000 Door Ged. Staten, aldus schrijven B en W. werd de laatste jaren steeds aange drongen op een beperking van dezen post tot 5000 Aanvankelijk was het dan ook bedoelinS in deze begrooting in die richting te werken. Evenwel,, is in het ontwerp der begrooting geen rekening ge houden met den invloed, welken de buiten gewone omstandigheden zullen kunnen uitoefenen op de diverse ramingen, be houdens de reeds aangegeven post van de opbrengst van pacht voor staanplaatsen op de kermis Ongetwijfeld evenwel zullen bij voortduring van den huidigen toestand de materiaalprjjzen een stijging onder gaan, waardoor de ramingen van verschil lende onderhoudsposten te laag zullen blijken. Voorts konden nog geen ramin gen worden opgenomen in verband met de kosten van de distributie van levens middelen, waarvan voor rekening der ge meente blijft 15 aangezien nog geen voorschriften werden gegeven omtrent de boeking daarvan. Een meerdere raming van den post voor onvoorziene uitgaven met genoemd bedrag komt ons daarom al leszins gewettigd voor. Hiertegenover kunnen als voordeelige factoren worden genoemd 1. de daling van het bedrag der renten en aflossingen, dat zuiver ten laste der gemeente blijft, met rond 4500; 2. het vervallen van de bijdrage aan den kapitaaldienst voor afschrijving op de uitgaven voor de aanschaffing van de nieuwe auto-brandspuit met toebehooren doordat deze kosten ingevolge raadsbe sluit van 4 October 1939 no. 11» geheel ten laste zullen komen van het dienstjaar 1939, dank zij de opbrengst van gewetens- gelden 2000; 3. het vervallen van de bijdrage aan den kapitaaldienst voor reserveering in - verband met de aflossing der met de ge meente Borssele gesloten leening, doordat bij raadsbesluit werd besloten over te gaan tot vervroegde aflossing dier lee ning en het daarvoor benoodigde bedrag te brengen ten laste van den gewonen dienst 1938 1400. Aanvankelijk hadden wij in deze grooting in den kapitaaldienst nog een tweetal posten opgenomen, t.w. betref fende de restauratie van den toren van het Stadhuis en van den Westelijken ge vel (aan de Korte Kerkstraat) van de Trouwzaal en betreffende verbetering van de kademuren rondom de oude havenkom tot bedragen van resp 7500 en 6800 Hoewel bedoelde restauratie van het Stadhuis urgent is te achten hebben wij toch gemeend, dat het met het oog op den inmiddels ingetreden toestand wenschelijk is met deze werkzaamheden nog even te wachten.' Eveneens komt het ons voor, het het nu niet de tijd is de voorgenomen grondige verbetering van de kademuren en hetgeen daarmede samenhangt uit te voeren, doch voor 1940 te volstaan met het uittrekken op den post /.Kosten van Ijavens, vaarten, kaai muren, sluizen en andere waterwerken" van een bedrag yoor de meest noodzakelijke onderhouds werken daaraan. Omtrent de bedrijven kan worden mede gedeeld, dat de exploitatie daarvan een gunstig verloop heeft. De verkoop van de tot het Grondbedrijf behoorende gronden in bouwplan III gaat geregeld door al moet worden gezegd, dat de opbrengst van de verkochte gronden in 1939 tot heden belangrijk minder is dan in 1938, hetgeen moet worden toegeschreven aan het intreden van de thans heerschende buitengewone omstandigheden. In de maand Augustus waren juist loopende een tweetal belangrijke verzoeken tot reserveering van grond in verband met aanhangige plannen tot den bouw van woningen. Verheugend is het evenwel, dat dezer dagen een van deze aanvragers opnieuw verzocht den grond voor hem te reserveeren, aangezien de bouw der woningen wellicht toch zou plaats hebben. Mocht evenwel tengevolge van de zen toestand verkoop van gronden geduren de de eerste jaren vrijwel niet plaats heb ben, dan behoeft dit voor de gemeente geen reden tot bezorgdheid te geven, daar de re serve van het bedrijf den noodigen tijd tot afwikkeling toelaat. Immers blijkens de ba lans van het bedrijf per 31 December 1938 beschikt het over een reserve van 55115.99 waartegenover een geraamd verlies op on verkochte gronden tot een bedrag van 8611.46, zoodat voor rentebijschrijving nog beschikbaar blijft 46504.53. Als in aan merking wordt genomen, dat deze rentebij schrijving voor 1938 bedroeg 4415.58 en voor 1939 en 1940 werd geraamd op respectievelijk 3031.58 en 2910.80, zal het duidelijk zijn, dat genoemd bedrag van 46504.53 nog voor langen tijd ruimte biedt. Dat het geraamde batig slot van het gas bedrijf voor 1940 minder is dan vorige ja ren neemt echter niet weg, dat met ge rustheid mag worden gezegd, dat het be drijf in alle opzichten gezond is te noemen. Welken invloed de buitengewone omstan digheden voor dit bedrijf zullen hebben is met geen mogelijkheid te voorspellen. Bij de indiening van de begrooting voor 1939 konden wij er de aandacht op vestigen dat B. en W. van Yerseke om een aanbie ding hadden verzocht tot het leveren van gas aan die gemeente. De gevoerde onder handelingen hebben evenwel tot geen resul taat geleid. De opgestelde begrooting van den Keu ringsdienst van Vee en Vleesch en het Slachthuis maakt de raming van eenige versterking van het aanschaffings- en ver nieuwingsfonds weer mogelijk. De invloed van dezen tijd op het bedrijf moet worden afgewacht. Opgemerkt kan worden, dat het bedrijf er momenteel gunstig door wordt beïnvloed in verband met het slachten al hier van vee ten behoeve van militairen in Zuid-Beveland en Walcheren. Door de converteering van de leening, welke destijds o.m. werd aangegaan tot dekking van de kosten van de stichting en inrichting van den Keuringsdienst van Wa ren, is de rentelast van dit bedrijf belang rijk verminderd. Tenslotte spreken wij de hoop uit, dat de Regeering spoedig den weg moge vinden om de gemeenten weder een meer zelfstan dige financieele politiek te doen voeren, zij het dan ook onder hooger toezicht. In het Ehgelsch Lagerhuis heeft Chur-1 chili de minister van marine, gisteravond medegedeeld, dat de Britsche duikboot „Ox- ley" is vernield door een ontploffing, welke aan een ongelukkig voorval te wijten is. Het ongeval is geschied in omstandighe den, welke publicatie op het tijdstip, dat het gebeurde, ongewenscht maakten. De Engelsche admiraliteit heeft een lijst I gepubliceerd van de namen dergenen, die eenige weken geleden om het leven zijn ge komen bij den ondergang van de Engelsche duikboot „Oxley". Vier officieren en 49 manschappen hebben bij het ongeluk het leven verloren. o De Britsche vliegboot „Dardanus" van I de „Imperial Airways" is gisteren boven het door de Japanners bezette eiland Waitsjau (Stille Oceaan) door luchtdoelge- schut tot dalen gedwongen. De vliegboot was des morgens van Hong- I kong vertrokken naar Bangkok. Aan boord bevonden zich twee Britsche bestuurders en drie passagiers, t.w. een Noor, een Iranees en een Amerikaan, alsmede post voor En-1 geland! Het eiland Waitsjau is. kort geleden, on- I danks de Fransche protesten, door de Ja- panners bezet. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat twee Britsche verkennings vliegtuigen gisteren boven de Noordzee den strijd hebben aangebonden met drie Duit- sche vliegtuigen. Men heeft gezien, dat een der Duitschers in zee stortte en zonk. Het gevecht met de beide andere Duitsche toe stellen werd pas gestaakt, toen alle muni tie uitgeput was. Het is niet zeker, dat een tweede Duitsche machine vernietigd is. Een aantal Engelsche toestellen heeft gis teren een verkenningsvlucht boven Noord- west-Duitschland ondernomen, waarbij fo to's werden gemaakt; éen vliegtuig is niet teruggekeerd. Reuters speciale correspondent bij de Britsche luchtmacht „ergens in Frankrijk" meldt, dat de Engelsche vliegers verklaren gisteren achter de maginot-linie een Duitsch verkennings-bombardementsvlieg- tuig te hebben vernietigd na een hevig ge vecht. Binnen een uur zag men van een geheim Engelsch vliegveld drie afzonderlijk vliegende Dornier-toestellen. Zij werden be schoten door het Fransche afweergeschut en door Engelsche jagers. Een der Duit schers werd neergeschoten en kwam mid den in een dorp terecht. De drie inzittenden kwamen om het leven. Het resultaat van een luchtgevecht boven Fransch grondgebied. Een twee-motorig Duitsch verkenningsvliegtuig, dat door een Engelsche gevechtsmachine werd neergehaald Van verschillende zijden wordt er de aandacht op gevestigd, dat in West- Duitschland ook nabij de Nederlandsche grens groote concentraties worden waargenomen van troepen. Het is ons bij informatie gebleken, dat deze berichten inderdaad juist zijn Een groot deel van de troepen, die in Polen hebben gevoch ten, zijn naar het Westen overgebracht en o.m. gelegerd nabij onze grens. In Frankrijk verbindt men hieraan hy potheses over de mogelijkheid, dat Duitsch- land van plan zou zijn om een inval te doen in Nederland Van deskundige zijde wijst men er echter op, dat dit in het geheel het geval niet behoeft te zijn Immers, zoo zegt men, het zou van de Duitsche legerleiding heel dom zijn om alle troepen vlak achter de Siegfriedlinie te concentreeren, daar zij dan kwets baarder zouden zijn voor luchtaanvallen dan dieper het land in of meer naar het Noorden Het is begrijpelijk, dat de Duit schers ernaar streven om de soldaten die niet aan de gevechten deelnemen en dat is op het oogenblik nog het over- groote gedeelte zooveel mogelijk te verspreiden. De militaire bedrijvigheid na bij onze Oostgrens behoeft dan ook geens zins een ernstge bedreiging te beteekenen De directeur van het Bureau voor Weten schappelijk Onderzoek te Londen heeft op een persconferentie, toen daar het geheime wapen ter sprake kwam, waarmee door Duitschland gedreigd is, medegedeeld, dat Engeland ook een geheim wapen bezit. „Ik kan mij niet indenken, zoo zei hij, dat de vijand ons in dezen oorlog geen verrassing zou bezorgen. In elk geval hebben we er een voor hem". De Britsche mannen der wetenschap zoo vervolgde de directeur zijn zoo geor ganiseerd, dat zij, op elk oogenblik wanneer de nood aan den man komt, klaar staan. Komt een verrassing ons bespringen, dan kunnen zij onmiddellijk van repliek die nen. In het begin van den oorlog heeft Defen sie een staf van 800 mannen voor weten schappelijk en experimenteel onderzoek in dienst genomen, tegen veertig in den oorlog van 1914. Achter deze enorme concentratie van nieuwe wetenschappelijke kennis be vindt zich nog een soort „schaduw-in- dustrie" in de universiteiten en industrieele laboratoria, welke eveneens druk aan het werk is. Genoemde 800 zijn in vijf afzonderlijke groepen verdeeld: 300 houden zich bezig met explosieve middelen, ballistiek en me tallurgie; 230 met productie- en voorraad- problemen; 150 met gasafweer; 70 met luchtafweer en de rest met radio en tele grafie. Een belangrijke ontwikkeling heeft de plaatsbepaling van vijandelijk geschut door gemaakt. Deze is gebaseerd op het ge luid. Daarbij wordt gebruik gemaakt van microfoons en films, waardoor in record tijd het geluid van de explosies uit het vij andelijk geschut in het eigen hoofdkwartier zichtbaar wordt gemaakt. (Tel.) De justitie en politie zette met kracht het onderzoek voort in de geheimzinnige zaak betreffende de smokkelzaak van NejÜer- landsche uniformen naar Duitschland Den geheelen middag is gisteren de in specteur van politie G., tegen wien ver denking was gerezen, dat hij meer van deze zaak afweet, verhoord. Ook is een deel van het in beslag ge nomen materiaal, brieven, boeken e.a pa pieren, geschift en nader onder de loupe genomen. De inspecteur is gisteren naar Amster dam gegaan om daar verklaringen af te leggen. In den namiddag is in de woning van den inspecteur een onderzoek inge steld, dat meer dan een uur in beslag nam De inspecteur van politie ontsloot zelf zijn deur. Ook de hoofdverdachte in deze zaak A., was naar de woning van den inspecteur overgebracht en aanwezig bij het aldaar voortgezette verhoor. Naar wij vernemen zou ook nog een onderzoek worden inge steld in het militaire verblijf van den gemobiliseerden inspecteur te Bussum. De Arnhemsche politie heeft gisteren een Duitschen tandarts uit Anholt, bij Gendringen, gearresteerd, die bij een op- kooper een kepi van het Nederlandsche leger en een paar witte nestels, zooals de militaire politie op de uniform draagt, kocht. De politie had den man gezocht en bleef hem nog eenigen tijd na den koop volgen Daarna volgde zijn arrestatie. De tandarts beweert, dat de gekochte attributen bestemd waren voor een too neelvereeniging. Onderzocht wordt thans in hoeverre deze zaak verband houdt met de Dene- kampsche zaak. Omtrent het koopen van een militaire kepi door een vreemdeling in een mili taire kleermakerij te Deventer, vernemen wij nader het volgende: Dinsdagavond omstreeks half acht kwam in den winkel van den kleermaker een vreemdeling, die Nederlandsch sprak met een zwaar Duitsch accent. Hij informeerde naar kepi's doch kon niet zeggen, voor welk militair waoen, artillerie, cavalerie, of infanterie het klee- dingstuk bestemd was Hij koos ten slot te een infanterie-kepi voor een onderoffi cier, maat 56. Het heette, dat een mili tair bij een feestje een gat in zijn kepi had gebrand De kleermaker had alleen maar een officierskepi, maat 56, bij de hand, maar daar was bij den klant geen bezwaar tegen, want de militair zou de kepi zelf wel veranderen. De kleermaker vroeg nog voor wien de kepi bestemd was en de vreemdeling zei- de: „Voor Janzen''. De kleermaker kreeg meer en meer argwaan en merkte op, dat onbevoegd ge bruik maken van militaire goederen lee- lijke gevolgen kon hebben. De klant werd toen zenuwachtig Op dat oogenblik kwam een jufrouw, die bij den kleermaker in dienst is, binnen. Zij zag de kepi, die ver kocht zou worden, en zeide aan haar pa troon, dat deze kepi al verkocht was Toen koos de klant alweer een andere kepi en nu een, bestemd voor een vaan drig, maat 58. Dat hoofddeksel was natuur lijk te groot, maar men zou er wel een stukje papier in leggen, zei de vreemde ling Daarna is de keus weer veranderd en nam de klant ten slotte genoegen met een onderofficierskepi, maat 58. De klant verwijderde zich en de kleer maker liet hem volgen. De vreemdeling reed met een auto weg, tezamen met eenige andere heeren. De juffrouw noteer de het autonummer en dat leidde tot de arrestatie van vier vreemdelingen te Hen gelo, zooals wij gisteren reeds meldden. KLOETINGE. Bij de gisteren gehouden herstemming voor één lid van het Kies college der Ned. Herv. kerk in de vacature van den heer J. Vreeke werd gekozen de heer L. J. Dekker. - Bij Kon. besluit is aan de reserve- eerste-luitenant W. G. Knap, van het 3de regiment infanterie een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. - Bij Kon. besluit van 6 November 1939 is in zijn rang weder in dienst gesteld de gepensionneerde reserve-luitenant-kolonel der infanterie van de Kon. landmacht G. G. Zonnevijlle. Uit Den Haag: H. M de Koningin heeft I aan rijkskanselier Hitier een telegram ge-1 zonden, waarin H M. den rijkskanselier geluk wenscht met zijn ontsnapping aan den aanslag te Mtinchen. DAMMEN. In de cantine van de militairen te Zuidzande werd een simultaan damwed- strijd gespeeld door den heer Abr. Kotvis Az. alhier, tegen militairen en leden van de plaatselijke damclub. Gespeeld wérd op 16 borden. Den heer Kotvis won van vijf militai ren en van negen clubleden- Remise speelde de hr Kotvs tegen A. Risseeuw, terwijl hij verloor van een militair. De duur van den wedstrijd bedroeg 1 uur 30 min. ROGGE LIGT TE BEDERVEN. Het graan woiVlt niet door de re geering afgenomen. De afd. Vorden van de Geld Overijsel sche Mij. voor landbouw heeft op de ge houden afdeelingsvergadering besloten een telegram aan den minister van economi sche zaken te zenden, waarin wordt ge wezen op het ontstellende feit, da,t in haar gebied ruim 300 ton graan, gedeel telijk reeds weken voor aflevering gereed, niet wordt afgenomen Dit graan ,gaat geleidelijk in kwaliteit achteruit', tot schade der boeren. De minister werd ver zocht dringend maatregelen voor onmid dellijke afname te nemen De voorz. deelde ter vergadering nog mede geconstateerd te hebben, dat het graan lag te bederven 's Heer Arendskerke. Over de maand October. Bevallen: K. Goud, geb. Saaman d.; S. J. de Schipper, geb. Maat d.; D. P. Meul- broek, geb. Weezepoel z.; M. Vermeule, geb. De Vos d.; K. Goense, geb. De Winter d.; J. de Vos, geb. Moerdijk z.; J. M. Traas, geb. Baas d. Getrouwd: C. Dagevos 32 j. jm. te Kloe- tinge en G. M. Meulblok 28 j. jd.; J. Nijsse 25 j. jm. te Rotterdam en E. Traas 26 j. jd. J. Meulbroek 24 j. jm. en A. G. van de Weele 22 j. jd. Overleden: E. van de Kreeke 69 j. echtgn. M. Mol. Levenloos aangegeven een kind van N. G. Geschiere en J. F. Koeijers. (D.Z Borssele. Bevallen: E. Hoondert, geb. Timmerman zoon. Getrouwd: T. G. Schikker 26 j. jm. en P. v. d. Velde 27 j. jd. Ondertrouwd: J. F. J. v. d. Peil 25 j. jm. te Vlissingen en A. Dekker 27 j. jd. (DZ.) o Hedenmorgen werd ten overstaan van notaris Oele uit 's Gravenpolder in het pu bliek verkocht: Perc. 1. Bouwland, groot 1 ha en 68 a. Kooper A. Looij uit Hoedekenskerke voor f 5691. Perc. 2. Huis en erf, gelegen aan de Zo merstraat B 18, groot 3 a en 60 ca. Kooper M. Geense te Philippine voor f 900. O Middelbur g„9 Nov. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering) Boter 0,85; eieren 7; Poelje 5; Eendeneieren 5,75. Aangevoerd door handelaren: Boter 0,85, Eieren 7, Poelje 5; Eenden eieren 5. Particuliere prijs van den Martkzetter van de ZLM: Boter 0,92%; Eieren 8; Poelje 6; Eendeneieren 6,75. Particuliere prijs van de Middelburg- sche handel: Boter 0,90; Eieren 7,90; Poelje 5,95; Eendeneieren 6; Kalkoen eieren 7. Middelburg, 9 November. Op de veiling waren 10,000 eieren aangevoerd. Kippeneieren: 4244 kg 4,30; 4446 kg 4^70; 4648 kg 4,99—5,02; 48—50 kg 5,30; 50—52 kg 5,67—5,72; 52—54 kg 5,80; 54—56 kg 6—6,03; 56—58 kg 6,53; 58—60 kg 7,10; 60—62 kg f 7,44; 62—64 kg 7,71—7,76; 64—66 kg 7,82; 66—68 kg 7,94; 68—70 kg 7,98; 70—72 kg 8,15; 74—76 kg 8,43; brui ne: 50—52 kg 5,51; 52—54 kg 5,89; 56—58 kg 6,69; 58—60 kg 7,61; 60— 62 kg 7,77; 64—66 kg 8,05; 66—68 kg 8; 68—70 kg 7,98; 70—72 kg 8,15; 7476 kg 8,43; eendeneieren 5,28; kalkoeneieren fi 6,30. Middelburg, 8 Nov. Groentenveiling. Veldsla 2—10 c., Spinazie' 15—17 c., Suiker- boonen 735 c„ Stoksnijboonen 3235 c., Spruiten 1020 c„ Witlof 1120 c., Kool rapen 11,5 c., Andijvie 25 c„ Uien 13 c., Savoye kool 25 c„ Roode kool 12,5 c,. Prei 1,5—2,5 c. alles per kg. Peën 1—3 c., Rapen 1—2,5 c„ Kroten 1—3 c„ Selderie 0,53 c., alles per bos, Bloemkool 220 c., Andijvie 0,51,5 c., Kropsla 12,5 c., Knol selderij 11,5 c„ alles per stuk. O Go es, 8 Nov. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Breekpeen 2,503, Spinazie 14, Spruiten 16—22, Waschpeen 2- 3, Roode kool 34,50, Groene Savoye kool 4,50—6,50, Witte 'ikool 2»503, Boerekool 4, prei 2—4,50, Veldsla 6,50, per 100 kg. Wortelen 3,504, Rammenas 22,50, Ra pen 4,505,50, Kroten 2,50, Peterselie 0,50, per 100 bos. Bloemkool 417, Kropsla 2,30, Andijvie (breedblad) 1,602,60, idem (krul) 0,80—2,10, Knolselderij 1,50, per 100 stuks. Diversen: Blauwe druiven 1724, Witte druiven 23, Tomaten 12, per 100 kg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3