STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE taadvan s'Heer Arendskerke MIDDELBURG Roode Kruis. VEERE MOTORSCHIP OMHOOG GEVAREN OP DE WESTERSCHELDE. WALCHEREN WILLIBRORD-HERDENKING. EEN HAAI AANGESPOELD. ZUID-BEVELAND De Chr. fabrieks- en transport arbeiders en de oorlog. Z. VLAANDEREN W.D. Laagste huurprijs voor de nieuwe gemeentewo ningen vastgesteld op 2.50 per week. Te- rugloopende havengel den. Begrooting 1940 gaf geen zorgen. Raad van Hoedekenskerke. KERKNIEUWS „W eermachtsindustrieverlof Aan personeel, werkzaam in bedrijven, die voor Defensie arbeiden, „Geboren te midden van oorlogsleed, ge dreven door naastenliefde, stelt het Roo de Kruis zich ten doel, zoowel in tijd van vrede als in tijd van oorlog de mensch- heid te dienen door hulp te verleenen aan zieken, gewonden, zwakken en hulpbehoe venden en door mede te werken aan alle maatregelen, waardoor het menschelijk leed kan worden voorkomen en verzacht' Met deze woorden van art. 3 der Sta tuten is de taak van deze groote inter nationale organisatie omschreven, met deze woorden begint het propagnda-vouw- blad, dat dezer dagen in Middelburg ver spreid is en ook dit artkel willen wij er mede begnnen. Er is een mensch in nood. Duizenden vallen, burgers en militairen worden ge wond, ziek en liggen te midden van puin en modder. Alléén, zonder hulp, om hen niets dan een waanzinnig geworden we reld. Dan is er een taak voor het Roode Kruis en dan komen de helpers en help sters om deze ellende althans iets te ver zachten. En een ieder, die in zijn omge ving, deze niet te bevatten ellende zal zien gebeuren, zal zich dan aanmelden bij het Roode Kruis, omdat hij of zij een voudig niet rustig blijven zonder althans iets te doen! Maar dan zal het veelal te laat zijn- Want om hulp te kunnen bieden moet een enorme organisatie .opgebouwd worden Hulp moet in de eerste plaats verleend worden aan militairen. Op het Roode Kruis rust de taak, de zieke en gewonden militairen achter het front te brengen en in rustige gebieden te verzorgen. Daar voor moeten yallooze ziekenhuizen en hulpziekenhuizen ingericht worden. Naast een leger van doktoren en verpleegsters moeten 14000 helpsters opgeleid worden om al deze inrichtingen te bezetten. Ma terialen, bedden, dekens, verbandmiddelen enz. enz. moeten worden opgeslagen. Ja zelfs bloed, moet „klaar gehouden"' wor den, om doodbloeden te voorkomen, 100,000 bloedgevers zijn daarvoor nooflig en op Walcheren alleen moeten zich 800 goed gekeurde mannen en vrouwen daarvoor ter beschikking stellen. Andere mannen, moeten als leden der transportcolonnes dienst doen bij het vervoer der gewonden. Jaren lang zijn daarvoor overal de trouwe helpers opgeleid. Zij zullen de gewonden en zieken naar het achterland vervoeren. Maar ook aan de burgerbevolking ver leent het Roode Kruis waar noodig hulp. De vraag is nog of dit alles gereed en volledig voorbereid is en het antwoord moet „neen" luiden. Waarom niet? Hadden de menschen geen tijd? Het Roode Kruis had wel tijd, maar er ontbreken menschen, vrijwilligers en vrij willigsters om het werk te doen en geld, om -de zoo noodige uitrusting te voltooien. Het aantal opgeleide en gediplomeerde helpsters en helpers is in de afdeeling Middelburg thans in twee maanden tijd verdrievoudigd. Het bestuur is zeer er kentelijk voor deze medewerking, Voor- loopig zullen geen nieuwe ploegen meer opgeleid worden, omdat de huidige sterk te voldoende is om den eersten stoot op te vangen. Maar er is een groot tekort aan bloedgevers! Hoog geschat staan een 60 donors ingeschreven en er zijn er 800 noodig! Wanneer straks iemands man of broer niet geholpen kan worden, omdat de bloedgever ontbreekt, zal dit nimmer goed te maken zijn. Dan kan men zich niet meer opgeven, want eerst moet de bloedgever gekeurd worden. Ook het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis roe pen daarom manen en vrouwen op om zich beschikbaar te stellen als bloedgever en zich te laten keuren. Men kan zich daarvoor opgeven bij den leider van den bloedtransfusiedienst in het Gasthuis te Middelburg. Ondanks het vele dat reeds geschied is, is er nog veel te wenig me dewerking. Bedenkt echter dat zonder vrijwillige bloedgevers, het Roode Kruis geen bloedtransfusiedienst kan organisee- ren, dat zonder geld geen verband enz. opgelegd kan worden, dat zonder helpsters en helpers geen hulp geboden kan worden. Wanneer deze dienst niet in orde is, heeft dit ontzettende gevolgen. Door onvoldoende middelen en slechte organisatie moesten in Spanje aanvankelijk 80 der ver wonde ledematen geamputeerd woleden Daar was op 80,000 man slechts één hoofdverbandplaats, waardoor een op- eenhooping van jgewonden van 200 tot 250 man per uur ontstond! Dit noodeloos bloedverlies te voorkomen is de taak van iederen Nederlander. Weet men wel, dat in Duitschland in 19141918 27,000,000 gewonden door het Roode Kruis verzorgd zjjn door 110 000 mannen en 92,000 vrou wen, waarvoor 534,000,000 rijksmark in gezameld werd? Deze cijfers zeggen toch wel iets. Thans reeds verleent het Roode Kruis hulp. In Middelburg is het behulpzaam ge weest bü de inrichting van een hospitaal 2e klasse. Het Roode Kruis zal zijn taak doen, maar dan moet men zich opgeven als lid adres Dam 73; als bloedgever aan het Gasthuis; als verpleegster alp men gediplomeerd is, of als helpster bij me vrouw MolenburghDijkhuis Loskade 19 allen te Middelburg of als helper bij arts A. H. den Boer Sint Laurens Noordweg B 105a. Wacht niet tot morgen, want morgen kunnen wij U hulp noodig hebben. In tjjd van nood helpt het Roode Kruis U. Helpt gij thans het Roode Kruis. Dit is ook het devies van den Propagan- da-avond, die morgen Woensdagavond ge houden zal worden in het Schuttershof en waar een instructieve film over EHBO vertoond zal worden. Daar is ieder wel kom. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent C. DE JONGE. BOND VAN HARMONIE- EN FANFARE VEREENIGINGEN IN ZEELAND. De jaarvergadering van den Bond van Harmonie- en Fanfarevereenigingen in Zee land is vastgesteld op 18 November a.s. en zal, zooals gebruikelijk is, te Goes worden gehouden. Bij hooge uitzondering zijn dit maal geen aanvragen voor het organisee- ren van het jaarhjksche concours binnen gekomen. In verband hiermede stelt het bondsbestuur voor het concours op 13 Mei 1940 (2en Pinksterdag) te Goes te houden. Intusschen is ons bekend dat te Middel burg alsnog besprekingen gevoerd worden met het doel een aanvraag in te dienen om dit concours ditmaal in de Zeeuwsche hoofd stad te houden. Het bondsbestuur stelt zich voor in ver band met de mobilisatie, waardoor vele vereenigingen ernstig gedupeerd zijn, een wedstrijd te houden, die geheel op zichzelf staat. Wordt het betreffende voorstel aan genomen, dan kunnen de deelnemende ver eenigingen een nummer kiezen uit een te verstrekken opgave en uitkomen in de af deeling, waarvoor dit nummer door de jury bestemd is. Deze regeling zou dan slechts voor één concours gelden. Voorgesteld wordt voorts in de maand Februari een solistenconcours te houden, waarvoor dan Goes aan de beurt is, terwijl het hoofdbestuur het verder gewenscht acht de eere-afdeelingen A, B en C te laten vervallen en daarvoor een Hoogste Eere- afdeeling in te stellen. De rekening en verantwoording van den penningmeester wijst een saldo aan van 551,49, tegen 434 aan het eind van het vorig boekjaar. De rekening van het solis tenconcours wijst een eindcijfer van j 521,50 aan. De kosten voor den bond be dragen 145,07. Gistermorgen is het Nëderlandsche mo torschip „Algarve" op de Wester Schelde nabij Zoutelande omhoog gevaren. Het schip heeft tot des avonds aan den grond gezeten. Drie sleepbooten hebben het vaar tuig vlotgebracht. Voor de bemanning heeft heeft geen gevaar bestaan. Om kwart voor acht was de „Algarve" vlot. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten' opgenomen wekelijksche Openbaarmakingen i. z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw sche eilanden (Middelburg) Nieuwe inschrijvingen: Firma J. B. van Dalen, Burgh, Voorstraat B 73. Fabricage van- en handel in bakkerij grondstoffen. Venn.: P. van Dalen. Venn.: J. B. van Dalen. Wijzigingen Resp. 1630 en 2073. Resp. N.V. Cultuur Mij. „Soember Moedjoer". N.V. Zuid-Prean- ger Rubber Maatschappij, Middelburg, Houtkaai 11. Indische Cultures. Statuten gewijzigd. Eerste Middelburgsche Cafetaria, Middel burg, Groote Markt 20. Cafetaria. Bedrijfs leider: J. M. van der Harst. De Nederlandsche Bank, N.V. (F)., Mid delburg, Gortstraat 38. Circulatiebank. Nieuwe Agent te Middelburg: Jhr. G. A. A. van Nispen. DOMBURG. In dezen tijd wordt herdacht dat 12 eeuwen geleden de Christenprediker Willibrordus is gestorven. Zulks is ook ge beurd in de R. K. kapel alhier op j.l. Zon dagmiddag. Deze kapel is gebouwd ten behoeve van de alhier 's zomers vertoevende R. K. bad gasten en wordt anders des winters altijd gesloten. Nu echter worden de diensten voortgezet, ten gerieve van de hier en in de omgeving liggende R.K. militairen. De ka pel is gewijd aan den H. Willebrordus, zoo als vermeld staat op een der ramen: „On zen grooten heilige Willebrordus ter eere patroon van het bisdom Haarlem. In den vroegen lente van het jaar O. H. 704 kwam Hp hier vanuit Engeland voor het eerst aan wal". Zondagmiddag nu waren leden van de katholieke Jeugdvereenigingen overgeko men uit Middelburg om met anderen be langstellenden den H. Willebrordus te her denken hetwelk geschiedde met een plech tig lof en predicatie, waarin gewezen werd op het cultureele werk van Wille- brord. Hierna werd een processie gehouden, waarna het beeld van den heilig verklaar' den bisschop uit de kapel overgebracht werd naar Middelburg om aanwezig te zijn bij de herdenking in de R. K. kerk aldaar. KOUDEKERKE. Het was Maandagavond tusschen 5 en 6 uur een gezellige drukte op het dorp. De hier gelegerde militairen bewezen dat er een uitstekende kameraad schap onder hen bestaat. Een wachtmees ter, die in het huwelijk was getreden, kwam van verlof terug. Een stoet bestaande uit artilleristen te paard en twee versierde wa gens stonden bij Ter Hóoge. Mevrouw werd een ruiker bloemen aangeboden, de com mandant hield een hartelijke toespraak en bood een cadeau aan waarna het paar on der gejuich in een der versierde en verlichte wagens overstapte. In het dorp stonden of ficieren en manschappen voor het bureau opgesteld. Hier werd het paar hartelijk toe gesproken en gefeleciteerd. Na een rond gang door het dorp werd naar een der can- tines gereden waar het feest verder werd voortgezet. NW. EN SINT JOOSLAND. Als bijzonder heid kan gemeld worden dat op de hofstede bewoond door den heer C. W. Polderdijk in een reeds geheel ontbladerde Kastanjeboom een nest van een wilde duif aanwezig is met één jong. OOSTKAPELLE. Op het strand alhier is een haai aangespoeld, welke een lengte had van pl.m. 2 meter. Hoewel het dier nog teekenen van leven gaf, hebben de militairen, die den roover het eerst zagen, hem in stukken gesneden. In zijn maag konden zij echter niets ont dekken. Daarop hebben zij het dier in de duinen begraven. RITTHEM. Onder het vee van de land bouwster Wed. J. d. P. is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Finland is paraat. Officieren van het Finsche leger bestudeeren de stafkaart tijdens oefeningen in het grensgebied. HANSWEERT. Het Belgische motorschip „Valentine", op weg naar België met een lading zand heeft machineschade gekre gen. De sleepboot „Zwerver" heeft het schip naar zijn bestemming gesleept. De woonark „Rottekade" heeft giste ren door onbekende oorzaak op het kanaal zware lekkage gekregen. Met behulp van de pompboot „Zeehond" is het schip lens ge pompt. Met een motorpomp aan boord heeft het schip de reis voortgezet. OUDELANDE. Onder het vee van den landbouwer M. alhier is mond- en klauw zeer geconstateerd. Maandagavond vergaderde de plaatse lijke afdeeling van het Groene Kruis onder voorzitterschap van den heer C. Douw. Een Gisteren is te 's Gravenhage de jaar lijksche vergadering gehouden van den bondsraad van den Ned. Bond van Chr. fa brieks- en transportarbeiders. De vergadering vereenigde zich o.m. met de volgende conclusies: De Christelijke vakbeweging heeft de taak, ook in betrekking tot de loonbewe- ging, de overheid in haar strijd tegen 'de prijsstijging te steunen. Rekening houdende met de financieele en economische vooruitzichten der bedrijven, dient, gezien de prijsstijging, gezocht te worden naar een redelijke compensatie, waardoor de koopkracht der arbeiders niet wordt aangetast. Hiervoor is noodig een nauw contact tus schen de werkgevers en de vakorganisaties, waarbij de werkgevers behoorlijk opening van zaken hebben te geven. In het algemeen is, mede gezien het feit, dat voor vele bedrijven, waarvan de bond de arbeiders organiseert, de internationale verhoudingen en concurrentie-mogelijkhe- den van overwegende beteekenis zijn, vrije bespreking over verhooging der loonen of het verstrekken van een duurtetoeslag in verband met de prijsstijging en de levens duurte noodzakelijk, waarbij echter de „glij dende loonschaal" behoort te worden af gewezen. Directe-actie-stakingen dienen onvoor waardelijk afgekeurd en tegengegaan te worden. In de collectieve arbeidsovereenkomsten moeten in verband met de huidige situatie bepalingen worden opgenomen, ten einde tusschentijdsche herziening der loonen mo gelijk te maken. 40 tal personen was aanwezig. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Mol Pz. W. Dane en J. P. Jan- sens. Met algemeene stemmen werd beslo ten om te trachten de wijkverpleging in stand te houden. Hierna hield de heer Buteijn een lezing over oorlogsgas en de bestrijding daarvan. Door den burgemeester werden eenige mededeelingen gedaan omtrent den bloed transfusiedienst, waarbij hij de hoop uit sprak, dat zich in deze gemeente minstens 15 personen beschikbaar zouden stellen. SLUIS. De burgemeester van Sluis heeft een oproep tot de Sluische bevolking ge richt, waarin hjj deze opwekt voor vrijwil lige burgerlijke diensten. In het bijzonder richt deze oproep zich tot de plaatselijke vereenigingen. De Raad van te-Heer Arendskerke kwam Maandagmorgen in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester Elenbaas Afwezig de hr Linden- bergh, wegens ambtsbezigheden De V o o r z. deelt mede, dat wet houder Hommes benoemd is als loco burgemeester Zijn zoowel de burgemees ter als de hr Hommes verhinderd dan treedt de hr Jac. de Schipper als w n burgemeester op. Spr. deelt verder mede, dat voorloopig het distributiebureau in het. gemeentehuls gevestigj blijft De plannen voor het maken van schuilloop- graven zijn naar Den Haag gezonden, waarna men bericht kreeg, dat veel loop graven aangelegd werden die levensge vaarlijk waren. Aangelraden werd de schuilloopgraven aan te legge n van pak- stroo, dat bü instorting geen gevaar geeft voor verstikking. Van hout en zandzakken e.d. komt men terug. B. en W. weten het nu en zullen het onder de aandacht houden. Besloten wordt dan vrijstelling te vra gen van de verplichtng tot het geven van gymnastiek aan de o 1 scholen. De begroo ting 1940 van den keuringdienst van Vee- en Vleesch te Heinkenszand wordt als ingediend goedgekeurd. Besloten wordt, 'n jaarlijksche retributie van 1 aan den hr Joh Pilaar, oud-notaris te Goes toe te kennen voor gebruik van een standplaats voor de woon wagens in de gemeente. Opgemerkt wordt, dat ze daar lastig staan De V o o r z. stemt toe, dat dit zoo is, doch wie weet een betere, die geen bezwaren geeft? Geen der leden doet een oplossing aan de hand. In de verordening armenzorg wordt een wpziging gebracht, regelende de betaling van extra dure geneeemiddelep De in specteur zal steeds vaststellen of daarvan sprake is, waarna B. A de kosten zal be talen. De gemeenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht woTdt, als thans opgelegd, aanvaard. Na benoeming der commissies tot wering van schoolver zuim wordt besloten aan W. Schalkoort een vergoeding toe te kennen voor een te Goes schoolgaand leerplichtig kind De vergoedingen voor de bijzondere scholen worden vastgesteld volgens het kostencij- fer der o.l s B. en W. stellen dan eenige wijzigingen voor in de verordening laad-, los-, lig- en haven gelden. Er zijn eenige verhoogingen bü De Voorzitter wüst er op, dat verschillende tarieven zeer laag waren. Desondanks loopen de opbrengsten hard terug Er was een tüd van 5000 op brengst. Vorig jaar was het nog 2500, thans is nog geen 1000 ontvangen Dit komt hoofdzakelijk door het toenemende vrachtauto-vervoer. Aldus wordt besloten Eveneens wordt z'h.V- vastgesteld een reglement voor de verhuring en bewoning van gemeentelijke arbeiderswoningen. De laagste huurprüs zal 2,50 bedragen Ver volgens worden onbewoonbaar verklaard de panden wijk G no 41c, bewoond door de wed. F Meulbroek te Nieuwdorp en wyk H no 287 bewoond door P. de Vroe te Nieuwdorp. Nadat dan een wijziging is aangebracht in de gemeentebegrooting 1939 wordt overgegaan tot behandeling der begroo- tng 1940 De Voorzitter wüst er op, dat de begrooting gemakkelijk sluitend gemaakt kon worden met een behoorlüke raming der posten. Naast het batig slot van 1939 is er nog een reserve van 15000 Spr. constateert voorts, dat er nog wel eenige vraagstukken zün op het gebied der wegen, de Schippersweg, bv. doch verder liggen de wegen er goed bü Zouden de tijden slechter moeten worden, dan zou men wel een jaartje zonder uitga ven kunnen. Intusschen is deze begrooting opgesteld onder nog normale omstandig heden en dus is mogelpk, dat verschillen de posten in den loop van 1940 verhoogd zullen moeten worden Dat zal dan uit onvoorzien of uit de reserve moeten ge beuren. Daar is thans echter nog geen schatting van te maken Bij de betreffende post wordt de haven meester Goedegeburen tevens aangesteld als gemeentearbeider in vasten dienst. De V o o r z merkt op, dat het met het nakomen van hun verplichting van de eigenaars van huisjes van „Eigen Erf" weer niet goed gaat. Er is een achter stand van 900. In het belang der men schen zelf zal ingegrepen moeten worden De begrooting 1940 wordt hierna zon der discussie of h.s. vastgesteld. De V o o r z. dankt de leden, dat de begrooting geheel in vijf minuten be handeld is kunnen worden. Aan de hand van deze begrooting wor den de kosten per leering voor de open bare lagere scholen voor 1940 vastgesteld op 8,60. HOEDEKENSKERKE. In de gisteren ge houden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter deelde o.a. mede dat bij K. B. van 15 Sept. 1939 was goedgekeurd het besluit van den raad van 30 Juni 1939 tot wüziging der verordening op de heffing van havengelden. Aan de hr. Th. J. de Boo werd afschrijving van schoolgeld verleend daar een zpner kinderen van school af is gegaan. De gemeentelijke vergoeding voor de büzondere scholen over 1937 met afre kening over de jaren 1934 tot en met 1936 werd vastgesteld. De gemeente moet uit dien hoofde aan die scholen bü'betalen 590,76. De vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. 1920 voor de bijzondere scholen voor 1938 werd eveneens vastgesteld. Hieruit bleek, dat de besturen aan de gemeente 235.58 zullen hebben terug te betalen. We gens toetreding tot het gemeenschappelijk bouw- en woningtoezicht op Z. Beveland werd aan R. M. Chamalaum eervol ontslag verleend als bouwkundig-opzichter der ge meente per 1 Januari 1940. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan ad 2000 voor aflossing van een ge deelte van de kasgeldleening in 1935 aange gaan met de gemeente Kattendüke, welke laatste gemeente dit bedrag terugverlangt. De gem. begrooting voor 1939 werd gewü- zigd, Op een verzoek van J. F. Kolpn, ge pensioneerd havenmeester, om een toeslag op zün pensioen, waarover de beslissing in een voorgaande vergadering was aangehou den, werd thans zonder hoofdehjke stem ming afwüzend beschikt. Ds. W. B. H. van Linschoten, Donderdag 9 November ast zal ds. W. B. H. van Linschoten, Ned. Herv. emeri tus predikant Je Zeist, zün 75sten ver jaardag vieren:. Willem Bernard Henri van Linschoten werd 9 Nov. 1864 te Zutphen, waar zijn vader hoofd eener Chr. school was, ge boren. Hij ontving zijn opleiding aan het gymnasium te Middelburg en studeerde aan de R. U. te Leiden. In 1889 candidaat geworden in Noord-Holland, werd hij 6 Oct. van dat jaar door zijn studievriend' ds. F. Oberman te Oud - Vo smeer in zün eerste gemeente bevestigd, waar aan hij zich verbond, sprekende over Hand. 4 vers 12. 20 Dec 1891 werd hü door dsj. H. Mond van Dinteloord bevestigd te Vars- seveld, waar hij intrede deed met Jes. 23 vers 6. Hier heeft ds. Van Linschoten niet minder dan 46 jaar gearbeid, tot het pro vinciaal kerkbestuur van Gelderland hent na een diensttijd van 48 jaar met ingang van 1 Nov. 1936 eervol emeritaat verleen de, waarna hij zich metterwoon te Zeist vestigde. Ds. Van Linschoten heeft zich voor al les op zijn pastoralen arbeid geconcen treerd. Op verschillende plaatsen in den Gelderschen Achterhoek hield hij lezin gen over dogmatische en historische on derwerpen, terwijl hij in de serie „Stem men uit Jeruzalem1' meerdere preeken heeft gepubliceerd. DE GEREF. KERKEN EN DE BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. In de vergadering van de classis Zierikzee der Geref. kerken werd rapport uitge bracht over de vraag of het geoorloofd is, dat ambtsdragers lid zün van den Bond voor Staatspensionneering. De volgende conclusies werd aangeno men: „Het streven van dien Bond is niet in overeenstemming met Schrift en Belüde- nis, maar daarmede strijdig. Daarom is het lidmaatschap van dien Bond niet vereenig- baar met het ambt dat de Heere Jezus Christus in Zijn kerk heeft ingesteld". RITTHEM De aftredende notabelen der Ned. Herv. Kerk, de heeren W. Cevaal Az en L. C. de Visser zijn als zoodanig herkozen. Ned. Herv. Kerk. Op het zestal te Edam komt voor ds. K. H. Siccema te Brouwershaven. Geref. Kerk. Bedankt voor Serooskerke (W.) G Hagens te Asperen. Evang. Luth. Kerk. Ds. H. J. Jaanus te Rotterdam is beroe pen te Haarlem. De regeeringspersdienst meldt: Bij beschikking van den minister van Defensie zün regelen vastgesteld betreffen de het verleenen van weermachtsindustrie- verlof. Dit verlof heeft ten doel bedrijven of instellingen en overeenkomstige werk gevers, die door het onder de wapenen zijn van leden van hun personeel worden belet de hun verstrekte defensie-opdrach ten naar behooren uit te voeren, in staat te stellen aan deze opdrachten te vol doen Het weermachtsindustrieverlof Wordt alleen verleend aan personeel, dat ten be hoeve van de materieelvoorziening van de weermacht onmisbaar en niet te ver vangen is en de eerste oefening heeft vol bracht. Het verlof wordt uitsluitend verleend voor den duur, welke de omstandigheden vereischen. Verzoeken om toekenning van weer machtsindustrieverlof mogen uitsluitend worden ingediend door de directies van bedrijven of instellingen en door overeen komstige werkgevers ter zake van op drachten ten behoeve van de weermacht. Het weermachtsindustrieverlof is ge heel gescheiden van zakenverlof en andere verloven. Personen, voor wie de werkgevers weer machtsindustrieverlof aanvragen, dienen ter voorkoming van verwarring en het daaruit voortkomende tüdverlies, zelf geen zakenverlof aan te vragen. De verzoeken voor weermachtsindustrie verlof moeten worden ingediend volgens de door den directeur van het Centraal orgaan voor de voorziening in de behoef ten van de weermacht (Lange Houtstraat 19, 's-Gravenhage) te stellen regels, bp wien op schriftelüke aanvrage inlichtingen kunnen worden bekomen. Alleen de verzoeken, welke op de boven- bedoele wüze worden ingediend, worden in behandeling genomen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6