Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. Een vaste basis voor de gemeentefinanciën gevraagd Openingsrede van den voorzitter. In memoriam W. Bosman. GEEN MOEDELOOSHEID EN PESSIMISME. BEGROOTING 1940. DE KWESTIE VAN HET KARWIJZAAD. De Bond van melkveehouders protesteert. Tegen melkprijsbepaling naar het vetgehalte. De verhoogde prijzen voor rogge en fabrieksaardappelen. Een adres van „Landbouw en Maatschappij". Kamerleden dringen aan op bezuiniging in Den Haag. GEEN ERNSTIGE WIL TOT BEZUINIGING, Wordt Amsterdam het eindpunt van luchtlijn over den oceaan? Overleg met Amerikaansche luchtvaartmaatschappij. Inval van de justitie bij een uitgeversmaatschappij. Klachten over een Joodsch blad. „IK LAAT UW ZOON AFKEUREN." Gisteravond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw sche Eilanden in de raadzaal te Middel burg onder voorzitterschap van den heer W. Berdenis van Berlekom. Aanwezig waren alle leden van de afdee- ling klein bedrijf en 8 leden van de afdee ling groot bedrijf. Afwezig waren de hee ren Bensink, en Enzlin, terwijl er een va cature is door het overlijden van den heer W. Bosman. Terwijl de leden zich van hun zetels verhieven, wees de voorzitter er op, dat op 11 October aan de Kamer is ontvallen het mede-lid Willem Bosman, in dienst jaren de Nestor van de Kamer. Zeven en twintig jaar heeft hij via de Kamer van Koophandel, industrie en handel gediend In 1912 gekozen tot lid van de toenma lige Kamer, maakte hij daarvan deel uit tot de wettelijke opheffing kw;am Goeh dadelijk daarop werd hij gekozen tot lid der Kamer zooals deze thans is georga niseerd. Bij zijn aftreden werd hij steeds herkozen. Hij had zitting in de Commissie voor de Financiën en de Handelsbelangen daar, zoowel als in de openbare vergade- ringen werd met aandacht naar zijn woord geluisterd en werden zijn adviezen op hoogen prijs gesteldi Zijn omgang met zijn mede-leden ook bij afwijkende mee ning, was altijd vriendschappelijk en cor rect en dikwijls vermocht hij door een spiritueel woord een netelige discussie binnen vreedzame banen te houden.. Ook buiten de Kamer heeft hij op verschillend gebied zijn krachten aan openbare en so ciale zaken gegeven en zoo heeft het Ka mer-district in het algemeen en de stad zijner inwoning in het bijzonder, door zijn heengaan een groot verlies geleden. De leden der Kamer zullen zijn nage dachtenis in dankbaarheid gedenken. Nadat de leden hun plaatsen weer had den ingenomen hield de VOORZITTER een rede over den algemeenen toestand Hij wees er op, hoe verschillend de om standigheden zijn;, waaronder de Kamer thans samenkomt, vergeleken bij de ver gadering van 16 Juni. De furie van het oorlogsgeweld is thans tusschen Euro- peesche groote staten los gebarsten en heeft ook bij ons het maatschappelijk le ven, handel en industrie volkomen ont wricht. De aanvoer van grondstoffen en de distributie van levensmiddelen zijn moeilijkheden die in hooge mate belem merend werken; gebrek aan transportmid delen. ongekend hooge vrachten, molest en assurantiepremies om van andere fac toren te zwijgen, vormen dagelijksche en telkens wjfsselfende problemen} De crisis ontstaan na den vorigen oorlog gaf juist teekenen van vervlieging en voor velen opende zich reeds een betere toekomst; spr. behoeft slechts te wijzen op de groot ste industrie in het district, de Kon. Mij. „De Schelde", die de laatste maanden zich in volle kracht kon ontwikkelen, doch die opdrachten noodig heeft om dit te kunnen voortzetten; de Mij. Zeeland, die dezen zomer nieuwe schepen in de vaart bracht en de haven van Vlissingen, zij alle zagen de toekomst minder somber in Hetzelfde kan, zij hpt ook met eenige re serve, gezegd worden van middenstand en landbouw. Thans zijn talrijke illusies met één slag vernietigd Toch mag men het hoofd niet buigen; niets is gevaarlij ker dan moedeloosheid; dit leidt tot pes simisme en dan komt men angstig dicht te staan bij het sentiment, dat „fatalis me" heet. Hiertegen moet men zich met alle kracht verzetten En hoe somber het wolkenfloers ook zij, men mag niet blind zijn voor de licht gekleurde randen die sommige wolken ook thans vertoonen. De Schelde werkt door met groote kracht, de Zeeland doorworstelt de crisis met voorbeeldige energie, de haven van Vlis singen doet alles, om het gewonnen ter rein te handhaven Defensie bezorgt aan talrijke industrieën belangrijke orders; de mobilisatie brengt levendigheid aan middenstand, terwijl ten opzichte van landbouw en handel in bodemproducten er op gewezen mag worden, dat talrijke instanties voor hun belangen waken,. Het voorschrift van den Minister om oude voorraden tegen oude prijzen te verkoo- pen is inderdaad onbillijk Wanneer de handelaar er niet voor zorgt zijn voorra den op peil te houden, zou zijn bedrijf te gronde gaan, Intusschen heeft de Mi nister thans medegedeeld het oogenblik gekomen te achten om tot een meer sys tematische behandeling van het prijspro- bleem over te gaan In verband met dit alles wil spr. gaarne de verzekering ge ven, dat het bureau het oog gevestigd houdt op alle moeilijkheden, die spr noemde of die zich nog zullen voordoen. Spr hoopt, dat niemand uit handel of in dustrie zal aarzelen tot het bureau te komen wanneer hij verdwaald raakt in den doolhof van regeeringsvoorschriften en het bureau zal dan gaarne helpen en steunen, voor zoover het in zijn vermogen ligt. De leden gaven blijk van instemming met de woorden van den voorzitter. MEDEDEELINGEN. De voorzitter deelde daarna o.a. mede, dat de rekening der Kamer over 1938 door den Minister is goedgekeurd; dat aan me vrouw Bosman een schrijven van rouwbe klag is gericht en de voorzitter en de secre taris de Kamer bij de teraardebestelling van wijlen den heer Bosman hebben ver tegenwoordigd; dat adhaesie is betuigd aan het adres van de Kamer voor het Rijnland te Leiden tot den Minister van Econ. Za ken inzake de regeling der veevoederdistri butie en dat een adres is gericht tot den Minister van Defensie om de bezwaren die bij meerdere belanghebbenden bestaan te gen de wijze, waarop wollen dekens voor de militairen worden gevorderd, kenbaar te maken. Alle mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen en ait geschiedde ook met het eenige ingekomen stuk, n.l, een adres van het Verbond van Nederl. Werkgevers, inzake nationale Inkomsten en Winstbelasting. Tot leden van de Commissie tot onder zoek van de geloofsbrieven der bij de pe riodieke aftreding te kiezen leden, werden benoemd de heeren Massee, voorzitter, Je ronimus, Wesseling, Olthoff en Groenouwe leden. Bij de behandeling van de begrooting voor 1940, bepleitte de heer DUVEKOT de wen- schelijkheid om een bedrag uit te trekken voor steun aan export en import, die thans zulke groote moeilijkheden ondervindt. De VOORZ. vroeg dit meer te precisee ren. Er zijn reeds zooveel instanties, die daarbij hulp verleenen. De heer DUVEKOT zeide, dat hij bedoelt speciaal hulp voor de betrokkenen in het district der Kamer. Daarvoor zou hij een bepaald bedrag willen uittrekken. De VOORZ. ziet daarin groote bezwaren, De heer JERONIMUS vroeg of alleen fi- nancieele steun is bedoeld. De heer DUVEKOT zeide o.a. nog te meenen, dat de regeeringsinstanties niet over voldoende gelden beschikken voor fi- nancieelen steun. De VOORZ. meende, dat dit juist anders is, en zij wel over voldoende gelden beschik ken. De toestand moet zich op dit terrein nog verder ontvouwen en het is het beste diligent te blijven. Financieele steun zou men alleen aan alle belanghebbenden sa men kunnen geven. De heer DUVEKOT ging niet verder aan dringen. De heer HAMMING legde vast, dat ver leden jaar beloofd was de subsidie voor het Economisch instituut voor den middenstand, dat toen tot 50 werd verlaagd, zoo mo gelijk weer te verhoogen, en dat dit nu niet is gebeurd. De VOORZ. verzekerde, dat deze sub sidie de volle aandacht van het bureau blijft hebben. De begrooting werd aangenomen. DE KWESTIE VAN ZITTING NEMEN IN DEN NIJVER HEIDSRAAD. Thans kwam aan de orde het voorstel betreffende een adres van de Kamer te Zaandam inzake het doen zitting nemen van vertegenwoordigers van de kamers in den Nijverheidsraad. De VOORZ. wees op het merkwaardige, dat het bureau dat eerst voorstelde adhae sie te betuigen, na de opmerkingen der commissies voor de Nijverheidsbelangen en de Handelsbelangen op zijn voorostel is te rug gekomen. De heer GROENOUWE heeft spijt, dat men nu ook geen adhaesie betuigt aan de vraag of de minister zou kunnen bevorde ren, dat de Kamers tijdig kennis kunnen nemen van adviezen, rapporten e.d. door den Nijverheidsraad en den Middenstands- raad uitgebracht. Na een toelichting van den heer WES SELING, die zich tegen het voorstel kant te, liet de heer Groenouwe de kwestie ver der rusten. Z. h. st. werd nu het nader voorstel om geen adhaesie te betuigen, aan genomen. De dienstregeling der spoorwegen. De heer WESSELING wees er bij de rondvraag op, dat z.i. de noodspoorweg- dienstregeling, zooals die in September werd uitgevaardigd, beter was voor de Zeeuwsche lijn, dan de winterdienst, die nu sedert enkele weken van kracht is. De heer JERONIMUS was het volkomen eens met den heer Wesseling voor wat be treft de plaatsen als Vlissingen, Middelburg, Goes en KruiningenIerseke, doch voor de kleinere stations was de noodregeling slecht en dan denkt spr. o.a. aan» Arnemüiden, dat volgens hooren zeggen het grootst aantal spoorwegabonnementen in deze omgeving heeft. De secretaris wees er op, dat bij de nood regeling na 14 dagen toch stoptreinen tot Bergen op Zoom werden ingefegd. De heer JERONIMUS gaf dit toe, maar zegde er nog aan toe, dat dit motortreinen waren. De heer JERONIMUS bracht dank aan het bureau voor zijn activiteit inzake den uitvoer van karwijzaad. Toch wilde spr. de kwestie nader toelichten en de regeering toeroepen „regeer, maar desorganiseer niet" Karwijzaad is een product dat niet voor voedsel voor mensch of dier kan die nen, en het is alleen goed voor export. Het is een meerjarige vrpcht, dus er is geen sprake van uitbreiding van den teelt. Het was wel eigenaardig, dat de landbouw aan vankelijk geen verlof kreeg tot vervoer van het product, doch de handel mocht het wel vervoeren. Van 29 October is nu het ver voer plotseling geheel vrij en kunnen de landbouwers zelfs het reeds aan den voed- selcommissaris geleverde karwijzaad terug halen. Het lijkt er veel op, of men een mid del zoekt om uitvoerrecht te doen betalen. Nu wordt van bovenaf order gegeven een organisatie of vereeniging te vormen, waarover de export zal loopen. Dat er een regeling voor den export moest komen is mogelijk, maar dan had men in het begin niet zoo moeten ingrijpen.. Men vreest nu dat ook voor andere artikelen zulke maat regelen zullen volgen. De VOORZ. vroeg waarom men karwij zaad, als het toch voor binnenlandsch ge bruik niet van beteekenis is, niet mag uit voeren. De heer KAKEBEEKE: Machtsmisbruik! De heer JERONIMUS meent dat men het Karwijzaad bij de maatregelen indeelde, omdat men anders den ring van agrarische artikelen niet gesloten kon krijgen. De heer KAKEBEEKE bekeek de kwestie van de zijde van den landbouw en herhaal de, dat hij in het optreden van de regee ring ten opzichte van verschillende produc ten machtsmisbruik ziet. •13 De bond van melkveehouders kwam gister in Amsterdam bijeen, onder presi dium van den heer J. van Meerveld. De belangstelling voor deze bijeenkomst was zeer groot. De plannen der regeering om met ingang van 1 April 1940, de uitbe taling der consumptiemelk, naar vetgehal te te doen geschieden, lokten vele pro testen uit. De heer Kortlever, directeur der cri sismelkcentrale, hield een korte rede; waarin hij mededeelde, dat de regeering die besluiten neemt, geheel buiten mede weten van zijn 12000 leden tellende or ganisatie om. Het is het vaste voorne men der regeering, haar plannen door te zetten. Spr. gaf een overzicht van de verschillende moeilijkheden, die zich bij doorgang zullen voordoen, waarbij hij voornamelijk de aandacht vroeg voor de bepaling van het vetgehalte en gewicht door den ontvanger. Spr. pleitte voor het bepalen van cen trale punten, waar de melk bijeen ge bracht en onder controle het vetgehalte bepaald wordt. Ten aanzien van den melk prijs, die Zondag jl. in plaats van met twee cent, zooals de boeren verwacht had den, met een cent werd verhoogd, merkte de heer Kortlever op, dat de kwestie in deze, bestaande tusschen de C MC. en de A.V-M. door een arbitrage-commissie be handeld zal worden. De minister heeft echter bezwaar, dat de straatprijs. tot veertien cent wordt verhoogd- Voorzitter J. van Meerveld, ver weet den minister, dat hij zijn woord niet heeft gehouden. De vergadering besloot terzake tot het zenden van een tweetal moties aan den minister, waarin zij zich uitspreekt tegen de verordening op het vetgehalte en uitdrukking geeft aan haar wensch tot een verhooging van twee cent per liter, welke verhooging noodig is. De rijksveeteelt-consulent, ir. L. de Vries, zou spreken over de consequenties, van de betaling naar vetgehalte, doch achtte dit, gezien de stemming op de vergade ring ten aanzien van de plannen der re geering, uit den booze. Het dagelijksch bestuur van „Landbouw en Maatschappij" heeft aan den minister van Econ. Zaken een adres gestuurd, waar in o.m. het volgende wordt gezegd: „Verschillende verbouwers van rogge voor een belangrijk deel behoorende tot de minst kapitaalkrachtigen, hebben vóór 7 September J.ï. rogge van den nieuwen oogst verkocht, teneinde daardoor noodza kelijke uitgaven te kunnen doen. Zij deden dit te meer na het bekend worden van de regeling tot steun aan inlandsche rogge, per 15 Juli 1939 vastgesteld. Op 7 September is de roggeprijs vastge steld op 8 per 100 kg, waarop d.d. 28 Sep tember j.l. toezegging is gevolgd, dat bij verhooging van den roggeprijs vóór 1 April 1940, deze verhooging uiteraard ook zal worden uitgekeerd aan hen, die hun rogge reeds hebben ingeleverd. Inmiddels is d.d. 19 October j.l. dé roggeprijs op 9 per 100 kg gebracht met het oog op de gewijzigde economische omstandigheden en de hooge- re kosten, die de voorbereidingen van den oogst 1940 met zich mede brengen. Degenen, die vóór 7 September hun rogge hebben verkocht volgens de toen geldende regeling, vallen buiten deze prijsverhoogin- gen,hoewel deze verbouwers het vooral niet minder noodig hebben dan de andere, ook voor hen de economische omstandighe den gewijzigd zijn en ook zij hoogere kosten hebben voor de voorbereidingen van den oogst 1940. Het is daarom, dat ondergeteekenden een beroep doen op Uwe Excellentie om te wil len overwegen of niet een regeling te tref fen is, waarbij ook aan deze roggeverbou- wers alsnog een tegemoetkoming wordt verleend en ook zij een prijs ontvangen, ge lijk alle anderen. In dit verband vestigt het adres voorts de aandacht op het feit, dat ook verbouwers van fabrieksaardappels, niet aangesloten bij een aardappelmeelfabriek, hun aardappels, op grond van den oorspronkelijk vastgestel- den prijs van 't aardappelmeel in voorver koop hebben verkocht voor 1.30 per 100 kg. Inmiddels is de prijs van het aardappel meel met 1 per 100 kg verhoogd". De VOORZ. bracht de heeren dank voor hun inlichtingen en zeide dat het bureau ook ter dezer zake diligent zal zijn. Afscheid van twee leden. De VOORZ. zeide, dat de Kamer dit jaar wel niet meer zal vergaderen en hij daar om afscheid wilde nemen van de heeren J. P. A. Machgeels en M. Veenis, die het vol gend jaar geen lid van de Kamer meer zul len zijn. De heer Machgeels is lid sedert de op richting van deze Kamer in 1922 en werd in 1923 voorzitter van de commissie voor de Handelsbelangen. Men heeft altijd aange naam met den heer Machgeels samenge werkt en spr. hoopt dat hij te Amsterdam nog menigmaal aan de leden der Kamer zal terugdenken en dat het hem goed moge gaan. De heer MACHGEELS bracht dank voor de woorden van den voorzitter en voor de wijze, waarop de leden hem steeds zijn te gemoet getreden. Dé VOORZ. wees er nu op, dat de heer Veenis sedert 1 Januari 1928 lid van de Ka mer is. Hij had zitting in drie commissies en men zal een aangename herinnering aan hem en zijn jovialiteit behouden. De heer VEENIS dankte ook voor de woorden en de ondervonden vriendschap, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De eerste Engelsche gewonden zijn uit Frankrijk op Britschen bodem aangekomen. Een der verpleegsters helpt een soldaat bij het aansteken van zijn sigaret. Zooals uit het Voorloopig verslag over de begrooting van Binnenlandsche Zaken blijkt, is het naar de meening van ver scheidene Kamerleden thans meer dan tijd, dat een vaste basis voor de gemeentelijke financiën tot stand komt. Zij achtten daar toe een algeheele herziening van de finan cieele verhouding tusschen rijk en gemeen ten noodzakelijk. Bij een herziening van dezen aard ware, naar voorts werd opgemerkt, ook een eind te maken aan de mogelijkheid van afschui ving van allerlei lasten op de gemeenten. Sommige leden meenden de speciale aan dacht der regeering te moeten vragen voor den zeer moeilijken financieelen toestand, waarin enkele groote gemeenten zijn komen te verkeeren ten gevolge van het intreden van den oorlogstoestand, welke de voor naamste bronnen van welvaart dier ge meenten op hoogst nadeelige wijze beïn vloedt. Gaarne zouden verscheidene leden volledig worden ingelicht omtrent de redenen, welke er toe hebben geleid, dat geen gevolg is ge geven aan het aanvankelijke voornemen der regeering f 5 millioen meer voor de nood lijdende gemeenten beschikbaar te stellen. Naar zij meenden, is het bedrag, dat thans voor steun uit 's Rijks kas aan die gemeen ten op de begrooting is uitgetrokken, bij lange na niet voldoende. Het paard achter den wagen spannen noemden eenige leden het, dat de inmen ging van de regeering soms zoo ver gaat, dat zij ook aanwijzingen geeft, welke de gemeenten belemmeren in haar streven, zooveel mogelijk uit eigen bronnen van in komst te zoeken. Tenslotte werd er nog op gewezen, dat met betrekking tot het onderzoek van en de beslissing omtrent gemeentebegrootin- gen een tempo wordt gevolgd, dat voor vele gemeenten tot groote bezwaren aanleiding een eindbeslissing met betrekking tot haar begrooting voor het dienstjaar 1937, tegen welker niet-goedkeuring door Ged. Staten van Noordholland de ra^wTbij de Kroon be roep heeft ingesteld. Voorts zijn er noodlijdende gemeenten, die over haar begrootingen voor 1939 op dit oogenblik nog niets hebben gehoord, dus zelfs nog niet in kennis zijn gesteld van de opmerkingen, tot welke die begrootingen mogelijkerwijze aanleiding geven. Verscheidene Kamerleden hadden niet den indruk, dat bij de samenstelling van de ze begrooting een ernstige wil tot bezuini ging heeft voorgezeten. Gaarne zouden zjj zien, dat alsnog gepoogd zal worden het eindcijfer der begröoting zooveel mogelijk te doen dalen door het toepassen van be sparingen, welke wezenlijke belangen niet aantasten. Niet zonder verwondering hadden deze leden kennis genomen van het feit, dat de uitgaven ten behoeve van den departe mentalen dienst met niet minder dan f31,274 zijn gestegen. Zij achtten deze stijging te opvallender, wijl het hier een departement betreft, dat de gemeentebesturen bij voortduring tot 't in acht nemen van spaarzaamheid en het toepassen van bezuinigingen aanmaant. Naar de meening van sommige leden zou het aanbeveling verdienen, dat de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm, voor zoo ver niet gemobiliseerd, met het verrich ten van burgerlijke diensten werden belast. Gevraagd werd, of de regeering plannen in die richting heeft. Volgens andere leden zou het onjuist zijn, op hen zonder meer voor andere diensten beslag te leggen. Sommige leden vroegen, of het niet ge- wenscht zou zijn in het bijzonder de burger wachten bij de organisatie van den Vrijw. geeft. Zoo wacht Amsterdam nog steeds op Burg. Dienst te betrekken. Er schijnt een tamelijk groote kans te bestaan, dat de gemeentelijke luchthaven van Amsterdam, Schiphol, 'het eindpunt wordt van een luchtlijn over den Atlan- tischen Oceaan. De f, Pan-American Airways'' heeft naar aanleiding van den oorlog haar dienst van Amerika op Europa stopge zet. Deze dienst werd gevlogen met de zg. „Clipper"-vliegbooten en had als eer ste eindpunt in Europa de Iersche haven Foynesi. Vandaar ging de laatste verbin ding naar Londen. De P.A.A acht in de huidige omstandigheden dit traject even wel te gevaarlijk. Daarom worden er op het oogenblik, volgens het Handelsblad, onderhandelingen gevoerd met de K L. M. De bedoeling zou zijn om het Euro- peesche traject van deze Oceaanlijn voort aan te laten loopen van Foynes naar Schiphol. Op het Amsterdamsche vlieg veld kunnen natuurlijk geen vliegbooten landen. Met het oog hierop zou de Oce aanlijn worden bevlogen met| landvïieg- tuigen en wel met stiratosfeer,toestellen, die op zeer groote hoogte vliegen, daar weinig weerstand ondervinden van de lucht en een groote snelheid kunnen ont wikkelen. Di.t zijn reusachtige machines, welker binnenste hermetisch van de bui tenlucht kan worden afge,sfloten( omdat op de groote vlieghoogte, die deze toe stellen gebruiken, de lucht zeer ijl is en niet voldoende zuurstof bevat voor de menschelijke ademhaling. De P, Ai A heeft onlangs vier van deze reuzen-toe stellen aangeschaft!. Het spreekt vanzelf, dat dergelijke zware toestellen n,iet op ieder vliegveld kunnen landen. Het schijnt echter, dat Schiphol met zijn groo te oppervlakte gebetonneerd terrein, hiervoor zeer geschikt is. Gisteren heeft de justitie een inval ge daan in de kantoorlokalen van de N.V. Cats' Uitgeversmaatschappij te Amsterdam. De inval geschiedde naar aanleiding van een groot aantal klachten bij de justitie in gekomen betreffende de wijze waarop voor het weekblad „De Joodsche Middenstander", een uitgave van Cats' Uitgevers Mij con tracten met adverteerders werden afgeslo ten. Ook van de zijde van het Ned. Israelie- tisch kerkgenootschap was reeds geruimen tijd geleden tegen de wijze, waarop de ad vertentie-acquisitie voor genoemd week blad geschiedde, gewaarschuwd. Een auto vol bescheiden, boeken, brieven enz. zijn in beslag genomen en naar het hoofdbureau van politie vervoerd om een nader en uitgebreid onderzoek in deze zaak in te stellen. De rechtbank te Assen wees gisteren von nis tegen een inwoner van Groningen, die er zijn beroep van had gemaakt, ouders te overtuigen, dat hij in staat was er voor te zorgen, dat hun zoons afgekeurd zouden worden voor den militairen dienst. De kos ten hiervan bedroegen honderd gulden, waarvan vijfentwintig gulden vooruit moes» worden betaald. Tegen hem was een vervolging ingesteld, daar hij o.a. een weduwe te Vries had trachten over te halen, hem 25 gulden te betalen. De officier van justitie eischte een ge vangenisstraf van tien maanden, waarvan 5 maanden voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar en bijzondere voorwaar den. De rechtbank veroordeelde den man overeenkomstig dezen eisch, met aftrek der preventieve hechtenis.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6