STADSNIEUWS STADSNIEUWS SPORTNIEUWS UIT DE PROVINCIE AUTOMOBIELEN «ZEELAND.» Mobilisatietijd vraagt zuinigheid STOOM WASSCHERU GOES MIDDELBURG WAT MEN MOET WETEN VAN DE LUCHTBESCHERMING. WEERBERICHT KERKNIEUWS VLISSINGÉN WALCHEREN Garage „Zeeland" Tel. 307 ZUID-BEVELAND J. SUKKEL, Rouaansche kaai M'burg (Ingez. Med.) Z. VLAANDEREN W.D. Meisjes achter de mitrailleurs PREDIKBEURTEN Nederlander bij de Duitsche grens aangehouden. TELEFOON 637 MIDDELBURG Het adres voor beter werk (Ingez. Med.) Stalen schuilkelders. In het plantsoentje op de Balans bevindt zich sedert verscheidene weken een inrich ting, welke „schuilloopgraaf" wordt ge noemd, doch welke beter schuilkelder kon heeten. Deze schuilkelder is van staal en behoort toe aan wethouder Boasson, die hem hier liet ingraven, om er de aandacht op te Vestigen. Hij bevindt zich hier dus tijdelijk. Het doelmatige schuilkeldertje biedt plaats aan 4 a 5 personen en is van Hollandsch fabrikaat. Gasverkenners. De opleiding voor gasverkenners, welke nogal wat voeten in de aarde heeft, vordert gestadig. Er zijn in de afgeloopen weken 120 personen getest met de reukmeetinstal- latie. Van deze 120 bleken er16 voor de opleiding tot gasverkenner in aanmer king te komen: 12 vrouwen en 4 mannen. Het is gebleken, dat vooral onder de man nen het reukzintuig veelal slecht ontwik keld is, terwijl het juist op een scherpen reuk aankomt. De „goedgekeurden" worden nu ingewijd in de geheimen van het vak. Op het politie-bureau gaat men intus- schen verder met het testen op het reuk vermogen. Onder meer zijn alle personen, die tot de luchtbescherming behooren, hier bij betrokken. EEN BRIEFKAARTEN-AUTOMAAT. Na de postzegelautomaten voor zegels van 5 en 1% cent, die reeds geheel zijn in geburgerd en waarvan druk gebruik wordt gemaakt, heeft thans ook de briefkaarten automaat zijn intrede te Middelburg ge daan. Deze automaten geven niet alleen briefkaarten en wel drie in getal, doch ook geld Men moet er namelijk een gaaf dubbeltje in deponeeren, e(n dan komt' er met de kaarten één cent uit, dus een coulante bediening. Men lette goed op of links bovenaan soms staat, dat de auto maat ledig is In dat geval komen ér geen postzegels of briefkaarten uit. al komt het geld wel terug. Benoeming. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Herv. school te Middelburg mej. W. M. MM. Korvas te Vlissingén. Vereeniging voor Paedagogiek. De afdeeling Walcheren van de Ver eeniging voor Paedagogiek hield Vrijdag avond in de bovenzaal van de Vergenoe ging te Middelburg een door vrij veel belangstellenden uit de onderwijswereld bijgewoonde openbare vergadering, onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen. De heer L. Welling, hoofdinspecteur van het L O. in de Ille hoofdinspectie t.e Groningen sprak voor de pauze over „Nog altijd onderwijsvernieuwingterwijl na de pauze gelegenheid was om met den inleider van gedachten te wisselen, waar van door verschillende aanwezigen ge bruik is gemaakt Voor de afdeeling Middelburg van den Ned. Chr. Vrouwenbond zal Dinsdagavond in de Bogardzaal alhier mevr. Brouwer uit Den Helder spreken over het onderwerp „Waar is onze plaats?" EEN AFSCHEID. Het informatiebureau van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier had he denmorgen een feestelijk aanzien door een met bloemen versierde makkelijke stoel en enkele bloemstukken. Het betrof het afscheid van den heer F. A. E. Buiterijs, die wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd den dienst als adml nistrateur der vereeniging heeft neerge legd. Met den scheidende waren enkele be stuursleden der Vereeniging en de dames, die thans met hem samenwerken evenals een der vroegere vrouwelijke assistenten aanwezig. De voorzitter van V.V. dr. C. F. Koch richtte zich tot den heer Buiterijs en zeide dat het afscheid niet al te ernstig moet worden opgenomen, omdat hij zich reeds be reid heeft verklaard als er volgend jaar weer kinderen komen te helpen. Gedurende ongeveer 10 jaar heeft de scheidende zijn werk verricht en zooals ook uit een schrij ven van den oud-voorzitter, den heer H. J, G. Hartman bleek, op een wijze, die allen lof verdiend. Hij heeft een schat van kennis op het gebied van Vreemdelingenverkeer verzameld, waaraan hij zijn hart had ver pand. Spr. bracht dank aan den heer Bul terijs voor alles wat hij voor vreemdeling- verkeer deed en voor zijn bereidwilligheid, Dit onder aanbieding van een enveloppe voor welker inhoud hij zich kan aanschaf fen wat hij wil. De heer Buiterijs dankte voor de woor den en het geschenk en hoopt in de gele genheid te zijn nog veel voor V. V. te doen. De voorzitter der prov vereeniging mr J. Moolenburgh, wees er o a. op, dat de heer Buiterijs ook voor die vereeniging veel heeft gedaandoch ook als oud voorzitter der plaatselijke VV bracht spr hem dank voor hetgeen de scheidende speciaal in het begin heeft gedaan om hem in te wijden. Ook bracht hij hem hulde voor de wijze waarop hij zich aan de nieu we toestanden op het bureau aanpaste Ten deêle namens de prov. VVV en ten deele namens zich zelf overhandigde ook deze spreker een enveloppe met inhoud. De heer Buiterijs dankte bewogen ook voor d;t groote blijk van waardeering Naar de militairen. Naar we vernemen zal de Goesche Dam club D.I.D. Vrijdag a.s. met een volle bus leden een bezoek aan de militairen te Hans- weert brengen om te trachten hen in een kamp op het dambord te verslaan. De schuilloopgraven. De schuilloopgraven schijnen een attrac tie voor de kinders te worden die er „krij gertje" en „schuilevinkje" in spelen, en er over „slootje-springen". Een en ander niet bepaald tot vermaak der omwonenden. Er kwamen tenminste klachten bij de politie binnen. In het verslag van de causerie over de staatsmijnefi gehouden voor de ver. voor alg. wetenschappelijke belangen staat, dat de staatsmijnen 1800 man personeel hebben. Dit moet zijn 18000. Woensdagmiddag en- avond zal het Breicomité „Voor land- en zeemacht" op het stadhuis alhier zitting houden voor het gratis uitreiken van wol en patronen aan hen, die voor het genoemde comité willen breien. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: betrokken tot zwaar bewolkt, nu en dan eenige regen, vrij zacht, matige, tijdelijke krachtige Z.O. tot Z.W. wind. UKKEL: matige wind uit Z.O. tot Z. rich tingen, zwaar bewolkt tot betrokken, regen of motregen, vrij zachte temperatuur. Za 4 Nov. Zon op: 7 h 01; onder: 16 h 26. Licht op: 16 h 56. Maan op: 23 h 23; onder: 13 h 00. L.K.: 4 Nov. Hoog- en Laag water te Vlissingén: Hoogwater. Laagwater. November. Zaterdag 4 5.40 18.21 12.16 Zondag 5 6.43 19.37 0.40 13.24 Maandag 6 8.06 21.03 2.01 14.53 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. November. Zaterdag 4 7.25 19.57 0.49 13.15 Zondag 5 8.24 21.09 1.47 14.20 Maandag 6 9.43 22.34 3.08 15.46 Jubileum ds. Ch. Boerendonk. A.s. Zondag herdenkt ds. Ch. Boerendonk, Ned. Herv. predikant te Schermerhorn, den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris werd in 1871 geboren en in 1899 candidaat in Zuid-Holland om 5 Nov. van dat jaar te Cillaarshoek in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1903 naar Zwartewaal, welke standplaats in 1910 werd verlaten wijl hem 12 Mei van dat jaar emeritaat verleend werd. 9 Juni 1911 aanvaardde ds. Boeren donk opnieuw het predikambt en werd pre dikant teRetranchement. In 1912 vertrok hij naar Oudendijk en 3 Aug. 1919 verbond hij zich aan zijn tegenwoordige ge meente. Ds. Boerendonk is scriba van den ring de Rijp. NIEUWE VERTALING VAN HET NIEUWE TESTAMENT. Op 1 November is een nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament verschenen, die voor het Nederlandsch Bijbelgenootschap door een daartoe benoemde commissie werd vervaardigd. Voor deze nieuwe vertaling bleek zooveel belangstelling te bestaan, dat zij bij het Bijbelhuis te Amsterdam reeds den dag na het verschijnen geheel uitver kocht was. Ned. Herv. Gem. Goes. Bij de stemming voor het kiescollege der Ned. Herv. Gem. te Goes werden de aftre dende leden herkozen, terwijl in vaacatures W. van Dulleme en A. Hofstra voorzien werd door verkiezing van de heeren S. R. Phaff en M. Dalebout. Bij de Donderdagavond gehouden stem ming voor leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Goes werden de periodiek aftredenden herkozen, terwijl in de vacatures-W. van Düllemen en A. Hof stra gekozen werden de heeren S. K. Phaff en M. Dalebout. VOETBAL WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het wedstrijdprogramma voor morgen luidt: Afd. B: GoesR.C.S.; MiddelburgZee- landia; WalcherenVlissingén; De Zeeu wenE.M.M. Afd. F.: BiervlietAxel; Crn. Boys Tern. Boys. Afd. G.: TerneuzenOostburg; Aarden burgIJzendijkeBreskensSchoondijke. Afd. H: Zeelandia IIH.K.C.; Vlissingén IIDe Zeeuwen II. Koningskolven te Goes. In de „Prins van Oranje" te Goes hield de Goesche kolfsociëteit „Prins van Oranje" haar jaarlijkschen wedstrijd koningskolven. De koning van vorig jaar, de hr. Dimmen Breen wist met 145 pnt. zijn titel te behou den. In eene zijner series sloeg de hr. Breen 59 pnt., bleef dus slechts 1 pnt onder het maximum. Tweede werd de hr. H .Molhoek met 127 pnt. die daarmede den titel van Prins behield. ALGEMEEN STEUNCOMITé 1939. Op verzoek van den Minister van Bin nenlandsche Zaken zal in deze Gemeente op Zaterdag 18 dezer een huis-aan-huis collecte met speldjesverkoop worden ge houden ten bate van het Algemeen Steun comité 1939 Op initiatief van den Burgemeester werd daartoe een plaatselijk comité ge vormd, dat deze inzameling zal organsee ren. Dit comité werd ten Stadhuize door den Burgemeester geïnstalleerd, en is als volgt samengesteld: Voorzitter: mr. F. B. Evers; penningmees ter: J. L. van der Harst; secretaris: J. M van Linschoten; leden: de dames Mw B. BoassonSanders; Mw E M. M. Mul IerBruyn en de heeren: jhr. P. J. Boo gaert, C. Joziasse, ds W. H. Kelder, J W. Kögeler, G. A Klunhaar, J. Wonder- gem. DE WERKLOOSHEID. Bij de arbeidsbeurs alhier stonden heden ingeschreven: geheel werkloos: 252 mannen en 29 vrouwen; gedeeltelijk werkloos mannen; in werkverschaffing: 187 mannen niet werkloos: 7 mannen en 1 vrouw. Alge meen totaal vorige week: 532, bijgekomen 43, afgegaan: 95, over: 480. COLLECTE VOOR O. EN O. De alhier gehouden collecte ten behoeve van het comité tot ontspanning en ontwik keling van gemobiliseerde militairen, heeft opgebracht ruim 360,zoodat voor dit doel thans door de Vlissingsche bevolking 1100.is bijeengebracht. OPENING NIEUWE KAZERNE. Het nieuwe kazernegebouw voor de kust- artillerie aan de Weststraat, is thans nage noeg gereed. De officieele opening zal plaats hebben op Donderdag 16 Nov. a.s. s middags 2 uur door den waarnemenden inspecteur van de artillerie. RAADSVERGADERING. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Medegedeeld werd, dat door de P.P.T. in den gevel van het postkantoor een klok zal worden aangebracht. Besloten werd een geldleening groot 153.000 aan te gaan. Goedgekeurd werd het voorstel bij te dragen in de uitkeeringen ingevolge de wachtgeldregeling van de S. M. „Zeeland". De regeling geldt voor alle leden van het personeel. De minister geeft voorloopig slechts per week toezegging, omdat de re geling nog door de rijksinstanties moet worden behandeld. De boulevard Bankert zal verbreed wor den en het standbeeld van Frans Naere- bout zal op een hooger niveau worden ge bracht. Besloten werd de kazematten in het Roeiershoofd tot schuilplaatsen in te rich ten. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 89%90. Zeeuws. Hyp. B-3% 86 Cities Service Cy. P. 1958 5 53%53% A Amsterd. Bank 101%101% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 336343 A De Schelde N.B. 43%-^4% C Am. Smelt en Ref. 41%41 A Houth. Alberts 76—76 C Chesapeake en Ohio 31%32% C Pref Kansas City South. 16%16% C Union Pac. Rr. 78%79% Ned. 38 1000-3 88%— 88% O. Indie 37 1000-3 86%—86% A Koloniale Bnk. 168%171 A N.I. Hbk. 600 114%—114% C Ned. H. M. 1000 92%—92% A v. Berkels Pat. 33%—33% C Calvé-Delft 69%—.— A Lever-Bros Unilever 98%—98-97%, A Philips Gem. B. alg. 140%—140%-38% C Am. Car Foundry 27%—28%-% C Anaconda Cop. 26%26%-% C Bethlehem St. 67%69% C Kennec Copper 3131%-% C Rep. Steel 20%—21%-% U States St. C. 56%—57%-% North Am. Cy. 17%17 Kon. Petr. Mpij. 274%271-72 Contn. Oil Cy. 19%—19%-% Phillips Petr. Comp. 3232% Shell Union O.C. 11%11%-% Tide Water Ass Oil 9%9% Ned. Scheepv. U. 118%—119-19% H V. Amsterdam 394%399%-401 Java Cult. Mij. 236234 N,I Suiker U. 235%—235 Deli Batavia 121%122%-23% Deli Mij. 1000 168-168-% Ook wij pasten ons aan en wisten, naast on ze Dodge-vertegenwoordiging, beslag te leggen op het agentschap voor geheel.Zeeland van de, door hun zuinigheidsprestaties ende enorme rij- capaciteiten tot eenvraagmerk geworden zijnde Vanaf 1 NOVEMBER kunt l) GRATIS DE MONSTRATIE en PROEFRIT aanvragen bij AUTO TE WATER GEREDEN. VEERE. Vrijdagavond omstreeks half acht is een groote vrachtauto van de Spaar- centrale Zeeland van den grossier H. C. B. te Kruiningen, door tot nog toe onbekende oorzaak op den Langedam alhier over een tiental meters door een heg gereden en in de vest terecht gekomen. Vermoedelijk heb ben de beide inzittenden geen letsel beko men, daar, toen de politie ter plaatse kwam, de auto onbeheerd Werd aangetroffen. De wagen ligt op zijn kant, half in het water van de vest. Omtrent de toedracht van het ongeval kon men hedenmorgen nog geen verklaring geven, voordat de chauffeur verhoord is en de wagen op het droge, is ge bracht. Het is niet uitgesloten dat een stuurdefect de oorzaak is, daar de sporen aan den linkerkant van den Langeweg in die richting wijzen. De zaak is in onder zoek. WESTKAPELLE. Donderdagavond ver gaderde in het Evangelisatiegebouw onder voorzitterschap van ds. Reus de afd. „West- kapelle" van de klantklosvereeniging „Het Molenwiekje". Als attractie werd een film vertoond, die het kantklossen en alles wat daarmee ver band houdt, als ook het streven der ver eeniging demonstreert. Deze film werd in dertijd opgenomen met de bedoeling haar door de directrice dér vereeniging, mevrouw Schutten, in de Vereenigde Staten te doen vertoonen om te trachten daar op deze wij ze propaganda voor het Hollandsche kant. werk te maken. Uit de gegevens, verstrekt door de pen ningmeesteres, mevr. De Casembroot, bleek, dat in de beide laatste jaren in totaal voor ongeveer 2200 aan kant is verkocht. Uit geloot werden 16 rentelooze aandeelen. De aftredende bestuursleden: L. Minder houd Pz en P. Huybregsen werden herkozen. De voorz. deelde mede, dat, nu het door de tijdsomstandigheden vrijwel onmogelijk is, de voorraad kant aan den man te brengen de hoofdvereeniging zal trachten deze voor raad door middel van een landelijke verlo ting te gelde te maken. WESTKAPELLE. De begrooting 1940 werd niet goedgekeurd met voor den gewo nen dienst in ontvang en uitgaaf 13846, zooals we deze week meldden, doch op een totaal bedrag van 138554. BAARLAND. Naar wij vernemen zal het nieuwe gemeentehuis voor de ingezetenen te bezichtigen zijn op Woensdag, 8 Nov, a.s. des namidd. van 79 uur. YERSEKE Voor een talrijk publiek waaronder we opmerkten burgemeester Gunning -met zijn vrouw, draaide Vrijdag avond in de zaal Nolet de film „Jongens stad" met Spencer Tracy in de priesterrol die hem tót de „beste" acteur van het jaar 1938 kroonde. Het Yerseksche publiek heeft kunnen genieten van een filmwerk vol ontroe ring In één der pauze werd een collecte gehouden ten bate van het R.K. werk van dezelfde strekking. iJ BEURSTHERMOMETER ZATERDAG Amerika Suiker Schepen Tabak KWatttg - HVA Rubber Marlet - Philips - Obl.Marfrï Koninkl. Unilever A Senembah 144%—146%-47% C Baltimore en Ohio 5%6 C Southern Pac. Cy 13%—13%-% A Southern Rlw. 15%15% A Amst. Rubb C. 205%206%-04 A Deli-Bat. Rubb. 163%167%-66% A Hessa Rubber 122%—121 A Serbadjadi SR. 109%—109%-10% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 7,50% 7,52% Berliijn 75,50 75,50 Parijs 4,26% 4,27 Brussel 31,37 31,38 New York 1,88% 1,E KRUININGEN. De ver. „Kunstvrien den" uit Yerseke, versterkt met enkele militairen heeft den gemobiliseerden op Kruiningen Vrijdag een prettigen avond bezorgd. Het program, dat door een con ferencier op uitstekende wijze werd aan gekondigd,', was zeer ^gevarieerd- Enkele vlotte tooneelstukjes, afgewisseld met cowboyzang, solo- en duo-zang, terwijl de entré-acte verzorgd werd door een pittig militair-orkestje. Al met al, zooals de Ba taljonscommandant in zijn sluitingswoord zei, een vroolijke avond, die de beslom meringen van de dienst voor een oogenblik deed vergeten. RETRANCHEMENH Voorloopig heeft men hier enkele putten bij de brug ge dempt daar het anders onmogelijk is voor de boeren,, die hun land tusschen het Zwin en Retranchement hebben, hun bie ten te vervoeren. Dure Postzegel. SLUIS. Kon eenigen tijd geleden mel ding gemaakt worden van een aantal kost bare postzegels, thans kan hier nog aan toegevoegd worden dat bij denzelfden verzamelaar nog een heel waardevolle ze gel ontdekt is. Het is een exemplaar van Zuid-Australië die een waarde heeft van 500. SLUIS. Daar het den laatsten tijd veel voorkomt dat men jongens beneden de 14 jaar op straat ziet rooken, heeft men hier in de gemeente bekend gemaakt, dat het rooken op straat door jongens bene den de 14 jaar verboden is en dat het eveneens ten strengste verboden is aan kinderen beneden dien leeftijd tabak, si garen of sigaretten te verkoopen. Havas meldt uit Moskou: Na de negen de zitting van de communistische jeugd organisatie „Komsomol Lenin/' is in een radio-oproep ;de taak uiteengezet, welke met spoed moet worden vervuld in de miliaire opleiding van de Russische jeugd. In alle lagere, middelbare en technische scholen moeten groepen worden gevormd en van de prilste jeugd af moeten de kin deren worden gewend aan een ijzeren discipline en een methodische oplèiding. Ook moeten zij worden opgevoed in een geest van levendige vaderlandsliefde. Verder moet de -militaire opleiding van de jonge meisjes niet worden verwaar loosd; zij moeten leeren een mitrailleur te bedienen. Reeds telt men onder jonge meisjes talrijke pilotes en parachute- springsters. „Iedere jeugdige Russische communist moet ten allen tijde bereid zijn de wapens op te nemen en tegen de vijanden van het land te strijden." O ZONDAG 5 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Goes 9,30 u. ds. A. W. M. Odé H. Doop Zen dingsrede; 6 u. ds. P. J. Steinz Cat. Zon dag 29. Nisse v.m. en n m. candidaat J. A. Norel, Nijmegen. 's Gravenpolder v.m. en n.m. ds. J. G. U. van Hoogstraten. Wilhelminadorp 9,30 u. ds. J. de Vries; 5,30 u. ds. A. W. M. Odé. Aagtekerke 9,30 u. ds. J. G. Panhuise; 2 u. cand. H. G. Beneder. Kleverskerke 2 u. ds. N. Visser, Serooskerke (verbeterde opgave). Oostkapelle 9,30 u. en 2 u. ds. F. Don. Serooskerke 9,30 u. ds. N. Visser; 2 u. ds. P. Fagel, Veere (verbeterde opgave). Geref. Kerk. Goes: 9.30 u. en 5.30 u. ds. W. H. v. d. Vegt. Geref. Gemeente. Goes: 9.30 u., 2 u. en 6. u. leesdienst. Vrij Evang. Gem. Goes 9,30 u. en 6 u. ds. M. v. d. Vis. Ver. van Vrijz. Godsd. Goes ds. R. Miedema, Amersfoort. Leger des Heils. Goes: 7.30 u. bidstond, 10 u. heiligingsdienst, 4 u. ^opluchtmeeting, 8 u. verlossings sa menkomst. GEEN CENSUUR IN BELGIë. Naar Belga uit Brusel meldt heeft mi nister Spaak tijdens zijn uiteenzetting voor de senaatscommissie van buitenlandsche zaken verklaard, dat de regeering niet voor nemens is een censuur in te stellen, doch dat zij hoopt, dat de Belgen bij de uitdrukking van hun gevoelens-gematigdheid zullen be trachten. Een handlanger van spionnen? Donderdagavond werd, bij het grens- kantoor Rammelbeek (Overijsel) aange houden de Nederlander G. A. M. Albrink uit Denekamp, die in een auto, waarin zich bij nader onderzoek militaire klee ding en andere unformkleedlng bevond, gepakt in twee koffers, over de Neder- landsche grens probeerde te komen. De auto en de koffers zijn in beslag genomen. A. is in verzekerde bewaring gesteld. Een huiszoeking, bij zijn vader ingesteld, leverde geen resultaten op. De zaak wordt nader onderzocht. Wij vernémen nader, dat de aangehou dene, die 25 jaar is, reeds eenige jaren als chauffeur jn Duitschland werkzaam was. Hoewel auto's naar Duitschland meestal niet aan een onderzoek worden onderworpen, was zulks ditmaal wel het geval en de inspecteerende grensbeambte ontdekte een tweetal koffers, welke o.a. uniformen van de Rijkspolitie, het Neder- landsche leger, de Marechaussee en de Posterijen bevatten. A. beweerde van den inhoud en de bestemming der koffers niet op de hoogte te zijn. Hoe de koffers in de auto waren gekomen, zeide hij aanvan kelijk niet te weten. De grenspost stelde zich onverwijld met den burgemeester van Denekamp in ver binding. Deze stelde, met de militaire autoriteiten, dadelijk een onderzoek in en liet bij den vader van den gearresteerde, die eigenaar van de auto is, huiszoeking verrichten. Deze huiszoeking leverde even wel niets op. Bij een nader verhoor verklaarde A. Jr., dat hij twee heeren van Duitsche na tionaliteit uit Duitschland naar Amster dam had gebracht Wat zij hier moesten doen, wist hij niet. Later verklaarde hij, dat hjj opdracht had de koffers naar Nordhorn te brengen. Ook de vader heeft een verhoor ondergaan, doch deze ver klaarde van de gedragingen van zijn zoon niets te hebben geweten. o MEER DAN TACHTIG DOODEN BIJ SCHEEPSONGELUK. Aan de monding van de Agano-rivier in de Japansche prefectuur. Niigata, is een veerpont omgeslagen, waarbij meer dan tachtig opvarenden zijn verdronken. Niettegenstaande de reddingspogingen is men er slechts in geslaagd, het stoffelijk overschot van 29 personen te bergen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2