RECHTBANK TE MIDDELBURG GEMENGD NIEUWS ^M^nhardije- PREDIKBEURTEN (Ingez. Med.) EEN ONVERBETERLIJKE. WEDERRECHTELIJK HAVER GEVORDERD VOOR DE MILITAIREN. Nieuwe aanwijzingen in de moordzaak te Leidschendam. RECHTSZAKEN BURGERLIJKE STAND Verkoopingen en Verpachtingen ALS U de bon in de Auping- advertentie op blz, 4 nog niet hebt ingezonden, wilt U dit dan nog even doen verdwijnt radicaal door bilechte 'ljn niet rond, maar hartvormig. (Zitting van heden). Den 37-jarigen G. A. M. de S., grondwer ker, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd, was ten laste gelegd dat hij op 3 October te Middelburg een rijwiel ontvreemd heeft ten nadeele van C. Roe- lands. Verd. zeide dat de „groote Jan" hem het rijwiel op den Dam gegeven had om het te verkoopen voor 5. Verd. reed daarop met het rijwiel naar Vlissingen en verkocht het daar. Hij zou „Jan" bij een café treffen. Maar de president wees hem er op, dat in het proces-verbaal staat, dat het rijwiel op de Markt is weggenomen, waar een jonge man het had neergezet. Verd. is op 37-jari gen leeftijd reeds 17 maal veroordeeld. In verband met dit strafblad eischte de officier van justitie 6 maanden gevangenis straf. De verdediger, mr. H. van der Beke Cal- lenfels zag af van een pleidooi. Uitspraak 13 November. De 34-jarige G. J. D., commissionnair te Kruiningen, stond terecht wegens oplich ting. Hij zou bij verschillende landbouwers voorgegeven hebben, aangesteld te zijn om voor de militairen haver, stroo en hooi te koopen, en gezegd hebben dat hij voor de haver 8 cent per kilogram mocht betalen. Indien men hem niet wilde leveren voor dien prijs, zouden de militairen zelf komen, en de haver weghalen voor 7 cent per kg. Op deze wijze wist hjj verscheidene land bouwers te bewegen tot het verkoopen en afgeven van aanzienlijke hoeveelheden haver. De eerste getuige H. Polderman, landbou wer te Kruiningen verklaarde, dat verd. op 4 September bij hem was gekomen en zei- de, dat hij 4000 kg haver voor de militairen moest koopen. Get. had echter niet meer dan 2850 kg. De verklaringen van verd. geloofde get. en deshalve ging hij op den koop in, wat hij anders niet had mogen doen, daar de haver geïnventariseerd was. Om eenige dekking te hebben, verzocht get. den verd. om een bewijs van levering, waarop verd. hem een briefje gaf, waarin hü verklaarde voor mi litaire levering 2850 kg haver van H. Pol derman gevorderd te hebben. Verd. zeide dat er niet gesproken was over den prijs van 7 ct. per kg. Hij kon niet zeggen of 8 ct. een gangbare prijs was, daar er nog geen prijzen van de haver bekend waren. De verdediger van verd., Mr. P. Adriaan- se, wees get. er op, dat omstreeks dien tijd in de kranten bekend gemaakt was, dat de regeeringsprijs voor haver 7 ct. per kg was. Get. was echter van dit feit niet op de hoogte. De volgende get. L. G. van Veldhoven, re serve 1ste luitenant te Kruiningen, zeide, dat hij met verd. een overeenkomst was aangegaan om van hem haver geleverd te krijgen voor verschillende legeronderdeelen. Over een prijs werd niet gesproken, even min over een bepaalde hoeveelheid. Enkele dagen later vroeg verd. aan get. om een be wijs dat verd. haver aan hem moest leveren. Achteraf bleek dat dit voor verd. als dek king moest dienen om de haver van zijn pakhuis naar de plaats van levering te kun nen vervoeren. Get. betaalde daarop 11 cent per kg aan verd. Vervolgens werd de landbouwer J. Boone gehoord. Ook deze verklaarde, dat verd. bij hem was gekomen en zeide, door den luitenant aangesteld te zijn om 1500 kg haver te koopen voor 8 ct. per kg. Get. die 3000 kg geïnventariseerde haver had, was op deze levering niet erg gebrand, daar hij zelf veel vee had, en de haver noo- dig had. Verd. dreigde echter, met den lui tenant te zullen komen, en dan de haver voor 7 ct. per kg weg te zullen halen, waar op get. toegaf en nog denzelfden dag 1500 kg leverde. In tegenstelling met get. Pol derman weigerde J. Boone het briefje te teekenen, dat verd. hem aanbood met de woorden: „Anders kan je je geld niet krij gen daar get. de zaak niet heelemaal ver trouwde. Get. D. Balkeneinde legde gelijkluidende verklaringen af. Hij had 500 kg geleverd Het briefje dat verd. hem aanbood teeken- de hij, in de veronderstelling dat het voor de betaling was, zonder het goed te lezen Ook hij was niet op de hoogte van deii marktprijs van haver. Verd. maakte de opmerking, dat hü den get. voorgerekend had, dat deze van ziin 2000 kg niet meer dan 1500 kg noodig zou hebben voor zijn vee. Ook den get. Boone had verd. voorgerekend, dat deze voor ziin hebben m6er dan 1500 kg nooc% zou Get. J. Koster zeide, dat zijn haver nog niet geïnventariseerd was geweest. Hii haü verd. 500 kg haver van het vorige jaar ver kocht. Ook hij had het briefje, dat verd hem ter teekening voorhield, niet precies gelezen, denkende: ,,'t Zal wel goed zijn" Verd. ontkende, gezegd te hebben dat 'hij de haver kwam vorderen. Hij had alleen gezegd, dat wanneer get. niet leveren wilde er een kans bestond dat de militairen zou- eten komen. Ook de schriftelijke verklaring van den landbouwer P. Nieuwenhuise bevestigde het proces-verbaal. Verd. had de landbouwers de briefjes Ia- ten teekenen om gedekt te zijn tegenover de crisisambtenaren, die reeds eenmaal ge komen waren om de haver in beslag te ne- hngen?eg8nS overtreding van de crisisbepa- De officier van justitie was van oordeel, dat het kardinale punt in deze kwestie niet de prijs van de haver is, maar de wijze waarop verd. de boeren tot levering bewo gen heeft. Spr. noemde verd. een aarts knoeier, ook in verband met vroegere ver oordeelingen. Wegens oplichting, herhaalde malen gepleegd, eischte spr. 3 maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, wees er op, dat het feit dat aan verd. de levering van haver aan de militairen was op gedra gen door de verklaring van den lsten luit. Veldhoven absoluut vast staat. Ten opzichte van get. Polderman bleef dus alleen het dreigement over, met de militairen terug te zullen komen. Verd. had niet gezegd, op dracht tot vordering van haver te hebben, alleen tot leverantie. Dat verd. tegen de boeren gezegd had, dat wanneer zij niet aan hem wilden leveren, de militairen waarschijnlijk zouden komen en dan na tuurlijk den regeeringsprijs van 7 cent zou den betalen, achtte spr. zeer logisch. Deze waarschijnlijkheid was inderdaad zeer groot. De wederrechtelijke bevoordeeling achtte spr. niet bewezen, het samenweefsel van verdichtsels evenmin. Spr. meende dat er geen termen voor een veroordeeling aan wezig waren. Mocht de rechtbank een an dere meening toegedaan zijn, dan zou spr. graag zien dat met de kwestie van de over treding van de crisisbepalingen rekening ge houden zou worden. Spr. pleitte voor een voorwaardelijke straf. Uitspraak Maandag 13 November. OP MILITAIREN INGEREDEN. De 24-jarige chauffeur P. B. te Vrouwen polder had zich te verantwoorden wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk let sel door schuld. Hij zou op 11 September met een auto gereden hebben op den weg van Goes naar Bergen op Zoom, en daar bij een troep voor hem uitmarcheerende militairen zijn achterop gekomen Op het oogenblik, dat hij deze wilde passeeren, naderde van den anderen kant eveneens een auto. Verd merkte dat er geen plaats was om den troep voorbij te rijden, en remde daarop zoo heftig, dat hij de macht over zijn stuur verloor, en op de militai ren inreed, waarvan er vijf min of meer ernstige kneuzingen en verwondingen op liepen. Den verdachte werd rechtskundigen bij stand verleend door mr. P. C. Adriaanse. Als get. werd gehoord Av Huiswaard, chauffeur te Rotterdam. Hij verklaarde dat hij op 11 September, rijdende van Bergen op Zoom, een troep marcheerende soldaten tegenkwam. Ach ter de troep reed een roode tankauto van de Texaco, die naar schatting iets lang zamer reed dan hij zelf, terwijl de afstand tot de troep even groot was. De tankauto week naar links uit en vervolgens naar rechts, kennelijk met de bedoeling de mi- litaren voorbij te rijden. Get. week daar op ook zoover naar rechts uit, dat hij op de berm kwam te rijden, en aldus pas seerde hij,. In den autospiegel kijkende, zag hij dat het achter hem mis was ge gaan. Verd. zeide, nog niet lang met dit zwa re type wagens te rijden. Eerst vier we ken tevoren was hij ingevallen voor een gemobilise.erden collega;. Het was niet buitensporig glad geweest op den weg Volgens verd. lag de oorzaak van het ongeluk in het feit, dat de rem den wagen iets naar links trok. Hij meen de geen schuld aan het gebeurde te heb ben. De snelheid waarmee hij gereden had bedroeg 50 km. De officier van justitie meende, dat met zulke groote wagens en een snelheid van 50 km een extra-groote oplettendheid noodzakelijk is. Hieraan heeft het verd. ontbroken. In verband met de ernstige gevolgen was spr. van oordeel dat een veroordeelng diende te volgen. Hij eischte X maand hechtenis. Mr. P. C. Adriaanse vestigde de aan dacht op een fout in de dagvaarding, waarin van een 4-wielig motorrijtuig spra ke is De tankauto bestond echter uit een truck, met opleg, met in totaal 10 wielen. Het is altijd heel moeilijk, op het be slissende moment juist te oordeelen wat er gebeuren moet. Vooral met zod'h groote wagen zijn de gevolgen lastig te overzien. Onoplettend was verd. naar de meening van pl. niet geweest. Van grove onvoorzich tigheid was geen sprake. Pl. meende eer der te moeten spreken van een ongeluk kige samenloop van omstandigheden. Hij drong aan op vrijspraak subs, een voorwaardelijke straf, indien een geldboete niet mogelijk is. Uitspraak 13 November. VONNISSEN. De volgende vonnissen werden uitgespro ken: P. M. J. de B., 22 jaar, autogenisch bran der te Hoek, wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel: 1 mnd. gevangenisstraf voorw., proeftijd 2 jaar, en 25 of 20 d. h. A. M. H„ 18 jaar, bakkersknecht te Goes, wegens ontucht met iemand beneden den leeftijd van 16 jaar: 3 maanden gevangenis straf voorw., proeftijd 2 jaar, met bijzon dere voorwaarden. J. M. O., 65 jaar, grossier te Axel, ver dacht van overtreding van een verbod der Prijsopdrijvings- en Hamsterwet: ontslag van alle rechtsvervolging. VAN ONZE ADVERTEERDERS. DE WINKEL VAN RATA VERGROOT. Het filiaal der schoenfabrieken van Bata in het pand Langedelft 29 te Middelburg heeft een belangrijke uitbreiding onder gaan. Dit geldt geheel het inwendige van het pand. Een deel dat vroeger achter den winkel was, is nu daarbij getrokken en maakt het mogelijk de schoenen en verde re artikelen nog meer overzichtelijk te plaatsen, wat aan de bediening der cliën tèle ten goede zal komen. Maar dit is ook ten deele van groot belang voor het personeel. Voor de klanten heeft men door de beschikking over meer vloerruim te, het aantal zitplaatsen meer dan ver dubbeld, wat het wachten op drukke da gen, minder onaangenaam doet zijn. Het geheel is in alle opzichten een winkel ge worden, de wereld-firma waardig. Het ver plaatsen van trappen e.d. heeft het pand boven comfortabeler gemaakt. Alleen heeft men gemeend een deel der étalage-ruimte te moeten doen vervallen en bij den win kel te moeten trekken. Inzake den moord op den veehandelaar Van der Horst te Leidschendam zijn nieu we aanwijzingen ontdekt Het is komen vast te staan, 'dat de dader op den grooten rijksweg nabij Zoeter meer met zijn auto tegen een hek is gereden Arbeiders, die aan den spoorweg, welke langs den rijksweg Den HaagGouda loopt, werkzaamheden verrichtten, hebben Vrijdagmiddag omstreeks half vijf een auto met zeer groote snelheid het viaduct bij de Nutriciafabriek te Zoetermeer zien oprijden. De auto verliet aanvankelijk den rijksweg om de rechtsche baan te kiezen, waarlangs men het dorp Zoetermeer be reikt De man heeft toen blijkbaar plotse ling gezien, dat hij van den rijksweg af ging, hetgeen niet zijn bedoeling is ge weest. De spoorwegarbeiders hebben hem toen plotseling zeer krachtig hooren rem men, waarna hij het stuur snel naar links omgooide om weer op den rijksweg terug te komen. Dit gelukte, doch de man was al zoo ver opgereden, dat hij ter hoogte van het hek, dat den rechtschen weg van de middenbaan scheidt, was gekomen. Aan het eind van dit hek bevindt zich een dikke massief ijzeren trekstang, die aan de eene zijde aan de laatste paal van het hek is bevestigd en de andere 2ijde in den grond is gegraven. De man heeft dezen trekstang finaal middendoor gereden. Dit werd echter Dinsdagmiddag pas ontdekt door een hulparbeider uit Zoetermeer, die herstelwerkzaamheden aan den weg moest verrichten. Daar hij eenige dagen niet in orde is geweest en niet op de hoogte was van het gebeurde is Leidschendam, heeft hij Woensdag pas de politie van een en ander in kennis gesteld Bij onderzoek ter plaatse vond men aan den stang, die vlak bij de paal middendoor gebroken was en met het andere einde nog in den grond stak sporen van olie en zand Verder vond men nog een stukje band van den zijkant van het loopvlak; deze band is vermoede lijk een Englebertband in luxe-uitvoering. De spoorwegarbeiders, die de auto heb ben zien rijden, verklaarden, dat deze op het oogenblik dat hij van de rechterrijbaan op den hoofdweg terugreed, een vaart van ongeveer 100 km per uur moet hebben ge had, hetgeen ook wel aannemelijk is, ge zien de kracht waarmee de massieve trek stang is doorgereden Het spreekt vanzelf, dat de auto van voren zware beschadigin gen moet hebben gehad Ook met den achterkant schijnt het voertuig den stang geraakt te hebben, daar de spoorwegarbei ders den achterbumper los zagen hangen Deze aanwijzingen werden door de po litie natuurlijk nauwkeurig bestudeerd Als de man een oogenblik later het stuur had omgegooid, was hij in volle vaart tegen het hek opgevlogen De politie had dan niet zoolang behoeven te zoeken Het is wel zeker, dht de moordenaar(s) nog maar net aan een ernstig ongeluk is (zijn) ontkomen. TELEFOONVERKEER EN STAAT VAN BELEG. Practiseh geen verandering. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft bepaald, dat voor het in staat van beleg verklaarde gebied de telegraaf en telefoonwet in dien zin wordt gewijzigd, dat het militair gezag ten opzichte van het telegraaf- en telefoonverkeer alle maat regelen kan gelasten, welke het in het be lang van den staat noodig oordeelt. Het kan eveneens overgaan tot schorsing van het te legraaf- en telefoonverkeer. Ook kan het militaire gezag afwijkingen van de be dieningsvoorschriften gelasten. In een algemeene bekendmaking wordt in het in staat van beleg verklaarde gebied het telefoon- en telegraafverkeer (ook per radio) formeel geschorst. Echter blijven de ontheffingen, welke verleend waren van de sinds April geldende schorsing (k. b. van 15 April '39) ook nu voorloopig van kracht. In den feitelijken toestand komt hiermee geen verandering. MOLENAARSKNECHT DOODELIJK GEWOND. Gistermiddag is de 18-jarige knecht J. W. Tiggeloven uit Azewijn, werkzaam in het molenaarsbedrijf van de weduwe Hieltjes te 's-Heerenberg, door een draaiend wiel gegrepen en tegen den vloer gesmakt. Met ernstige verwondingen aan het hoofd is het slachtoffer naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. OORKLEPPEN VOOR IIET NEDERLANDSCHE LEGER. Wolpositie Iaat het breien van bivakmutsen niet toe. De Intendance van het leger heeft, naar het „Vad." meldt, dezer dagen voor het geheele Nederlandsche leger oorkleppen besteld ter bescherming tegen de koude. Daar deze oorkleppen, bestaande uit een stalen beugeltje met aan de beide uiteinden een klepje, dat over het oor schuift, alleen in het zwart bestaan en alles bij het leger grijs-groen is, worden pogingen in het werk gesteld deze oorkleppen ook in die kleur te krijgen. Er is sprake geweest, dat de militairen in den winter uitgerust zouden worden met wollen bivakmutsen, welke dan door de vrouwen overal in het land gebreid zouden worden. Men achtte het echter niet verant woord in verband met de wolpositie van ons land zulke enorme hoeveelheden wol daaraan te besteden. Daarom heeft men gezocht naar een andere oplossing en deze gevonden in oorkleppen. Daar ze inschuif baar zijn, zullen ze gemakkelijk opgeborgen kunnen worden in het bovengedeelte van de helm op het leeren draagstel. Daardoor wordt breken van de vrij teere voorwerpen tevens voorkomen. Daar de Marine zooveel meer te lijden heeft van de koude, zullen deze manschap pen wel een wollen bivakmuts krijgen waaraan door de verschillende comitê's in den lande reeds druk gewerkt wordt. Het breien van polsmoffen en sokken voor het leger, wordt wèl zeer op prijs ge- stedl, daar deze artikelen practisch zijn en niet zooveel wol eischen als bivakmutsen, knielappen, buikbanden, enz. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwielwet en/of het Motor- en Rijwielreglement en/of andere verkeersverordeningen: J. de R„ Koudekerke, 3 en 1 of 3 en 1 d. h. (na gedaan verzet); W. I. de J., O. en W. Souburg, 3 of 1 d. h.; A. C. W., Vlissingen, 2 of 1 d. h.; J. v. D., Kats, last tot terug gave aan zijn ouders; F. G., Vlissingen, 2 of 1 d. h.; P. v. d. W., Heinkenszand en F. S., Hansweert, ieder 1 of 1 d, h.; M. J. D„ Koudekerke,/ 2 of 1 d. h.; J. P., Mid delburg, last tot teruggave aan zijn ouders. Overtreding ventvergunning: J. v. O. te Middelburg, 1 of 1 d. h. Openbare dronkenschap: J. N„ Middel burg, 10 of 10 d. h. Als schipper van een sleepend stoomvaar- tuig, daarmede varen zonder dat de voor geschreven lichten werden gevoerd: J. de K., Ierseke, 2 of 1 d. h. Overtreding IJkwet: J. d. H., Vlissingen, 3 x 0.50 of 3 x 1 d. h.; J. L., Middelburg, 2 x 0,50 of 2 x 1 d. h.; J. de C„ Middel burg, 4 x 0.50 of 4 x 1 d. h.; J. v. K„ Koudekerke, 0.50 of 1 d. h.; L. G„ Ove- zande, 6 x 0,50 of 6 x 1 d. h.; H. J. C„ Krabbendijke, 3 of 3 d. h.; P. C. F. V., Wemeldinge, 3 x 0.50 of 3 x 1 d. h„ alles met verbeurdverklaring van de in beslag genomen maten en/of gewichten. Middelburg. Ondertrouwd: A. J. Sonius jm. 25 j, en W, J, Mesu jd. 25 j.; C. de Graaf jm, 22 j, en L, S. de Koning jd. 19 j. Getrouwd: A. Barentsen jm 29 j. en C. Tange jd. 24 j.; W. Luwema jm. 23 j. en J. Krijger jd. 25 j.; C. W. D'huy jm. 28 j. en J. E. Huysse jd. 27 j. Bevallen: J. H. S. Jacobse geb. Janse d.; C. Schut geb. Kremers d.; A. West- strate geb. Bassie z.; A. Wagenaar geb. de Nooijer d. Overleden: M. de Waal 62 j. wed. C. M. Adriaansen. Goes. Ondertrouwd: J. Korstanje 25 j. jm. en R. Ploberger 22 j. jd.; L. de Nood 18 j. jm. te Middelburg en A. v. Hekken 18 j. jd. Getrouwd: J. J. van de Velde 35 j. jm. te Vlissingen en A. van Fraassen 27 j. jd. Overleden: M. A. Dieleman 54 j. echtgen. G. Fraaijenhove te Axel; A. J. van Sprang 67 j. wed. C. P. Raamsdonk. (D.Z.) Vlissingen. Van 30 October2 November. Ondertrouwd: C. de Witte jm. 23 j. en P. M van der Staal jd. 22 j.; L. van Beu- sekom jm. 28 j. en C. Dekker jd. 23 j. Getrouwd: J. C. Loch jm. 43 j. en L, R. J. Pieters jd. 47 j.; J. Vermeule jm. 23 j\ en J C. Buijs jd. 23 j. Bevallen: P. van Belzen geb. Slabber d.; E. H. Mens geb. Hartgers d.; A. de Wit te geb. de Leeuw z.; A. van der Welle geb. Schaar z J. Neijenbuur geb. de Pagter d.; C. P. J. Henning geb. Vernieu- we (leven!-,) Overleden: P van Vlijmen 45 j. man van L. M. Ei Streefkerk; J. van Zutphen 81 j, wed. van H Kuiper; J. W. Elfring 52 j. man van L J. Verbanck; J. Lefè- vre 74 j. ma.n van G Kokelaar. (V.C.) Serooskerke Van 1—31 Oct. Ondertrouwd: A. Wondergem, 30 j. jm. en M. Coppoolse, 23 j. jd.; J. Spruijt, 21 j. jm. en J. Dekker, 26 j. jd.; C. van Zweeden, 24 j. jm. en V. Rindt, 21 j. jd. Getrouwd: J. O. J. van Kempen, 26 j. jm. en E. M. J. Willemsen, 25 j. jd.; M. van der Guchte, 27 j. jm. en M. P. Louwerse, 24 j. jd.; A. Wondergem 30 j. jm. en M. Cop poolse, 23 j. jd. Bevallen: D. Sinke, geb. Christiaanse, d.; C. Corbijn, geb. Clarisse, d.; M. Huijssoon, geb. Luitwieler z.; A. Jobse, geb. Lobbezoo, zoon. Overleden: J. Schout, 82 j., man van J. Schuman; A. Houterman, 76 j., weduwn. van M. Melse. O. en W. Souburg van 2531 October 1939. Bevallen: M. de Boon geb. Huisman, d.; G. Vermeulen geb. v. d. Broeke, z.; L. C. van Splunder geb. Joosse, d.J. den Engels man geb. de Baat, d.; L. de Kam geb. Wou ters, d.j M. W. L. Parent geb. Van Driel, d. Getrouwd: L. Vermerris, 24 j. jm. en J. van Sluij's, 24 j. jd.-, A. de Ruijter, 23 j. jm. en M. Oele, 19 j. jd. Overleden: J. Melse, 84 j., wedn. van S. Pavidse. (Nwsbld.) Waterlandkerkje. Van 1 tot 31 October. Getrouwd: G Meesen jm, 22 j. en S. A, Martijn jd. 22 j.; S. van Espen jm. 22 j, en M. J. Vermeulen jd.. 20 j. Overleden: J. J. S. Merk 61 j. vrouw van J. F. Riteco; M, J. van de Vijver 77 j. vrouw van J. Vermeulen. (B C,) Notaris J. L. van der Harst heeft Donderdag in „de Vergenoeging" te Mid delburg in het openbaar verkocht in de ge meente Middelburg: Perc. 1. Het huis en erf aan de Zuster straat, gemerkt 42, groot 42 ca. Kooper: J. Wattel, te Middelburg voor 2250. Perc. 2. Het pakhuis aan de Beddewijk- straat, gemerkt 2, groot 40 ca. Kooper J. G. O. de Hond, zonder beroep, te Middelburg voor 1150. Perc. 3. 71 a 15 ca (1 gem. 244 r.) weiland en sprink, liggende aan het Hoogelandsche Wegeling, nabij den Noordweg. Kooper A. Flipse, zonder beroep, te Mid delburg voor 1876. (Ingez. Med.) ZONDAG 5 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Arnmudien 9,30 u. de heer F. Luidjes, Lei den; 2 u. ds. M. van Empel, Middelburg; 6 u. de heer Luidjes. Domburg 9,30 u. en 2 u. (Doop), ds. F. G. H. Nicolaï. Gapinge 9,30 u. ds. Van Duyne. Grijpskerke 9,30 u. en 2 u. ds. H. A. van Loon; Kleverskerke 2 u. ds. Fagel. Koudekerke 9,30 u. ds. Warners; 2 u. ds. Visbeek, Vlissingen. Meliskerke 9,30 u. ds. C. de Ru, Biggekerke; 2 u. ds. Bakker. Nieuw- en St. Joosland 9,30 u. ds. Simoons van Sint Laurens. Oost- en West-Souburg 9,30 u. en 2 u. (Doop) ds. L. C. Spijkerboer. Ritthem 9,30 u. en 2 u. ds. Bartlema. St. Laurens 9,30 u. ds. D. G. Vossers; 2 u. ds. J. P. Simoons. Serooskerke 9,30 u. en 2 u. ds. N. Visser. Veere 9,30 u. ds. Fagel. Vrouwenpolder 2 u. ds. Van Duyne. Westkapelle 9,30 u. en 2 u. ds. W. Reus. 't Zand 10 u. ds. Van Woerden, Middelburg; 2 u. ds. Warners (Doop). Zoutelande 9,30 u. en 2 u. ds. W. Oosthoek. Baarland 9,30 u. en 2 u. ds. B. Dagevos. Biezelinge 9,30 u en 2 u ds Van Steenber gen. Borssele 9,30 u. en 2 u. ds. Bunjes. Driewegen 2 u. ds. Van Burgeler. Hansweert 9,30 u. en 6,30 u. ds. Plaggemars Heinkenszand 9,30 u. en 2 u. cand. Streef- land van Oegstgeest. Hoedekenskerke v.m. en n.m. ds. Huls bergen. Kapelle 9.30 u en 2 u dr Schmidt. Kloetinge 9,30 u. en 2 u. ds. H. Boersma. Krabbendijke 9 u en 2 u ds Baarslag. Nieuwdorp 9,30 u. en 2 u. ds. Wagner. Oudelande 9,30 u. en 2 u. ds. J. Matzer van Bloois. Ovezand 9,30 u. ds. Van Burgeler. Rilland Bath 9,30 u. en 2 u. ds. Sickesz. Schore 9,30 u en 2 u. ds. Postma. 's-Heer Abtskerke 9,30 u. en 2 u. ds. Drost. 's-Heer Arendskerke v.m. en n.m. ds. C. v. d. Waa. 's-Heerenhoek geen dienst. Wolphaartsdijk 9,30 u. en 2 u. ds. Van Dijk; 6 u. Jeugddienst Mevr. Boersma-Smit en de heer v. d. Maden. Yerseke 9,30 u. en 2 u. ds. Bons. Kats 9,30 u. en 2 u. ds. Hansen. Kamperland v.m. en n.m. ds. Tonsbeek. Kortgene vm en nm ds Van der Most van Spijk Colijnsplaat 9,30 u. en 2 u. ds. J. H. Kluiver. Aardenburg 10 u ds J. B van Dalfsen Breskens 9,30 u. de hr. Verduyn; 5,30 u. ds D. Goudzwaard. Cadzand 9,30 u. ds. Visser. Groede 5,30 u. ds. G. J. Derksen. Hoofdplaat 9,30 u ds M. R. Pliester. Nieuwvliet 9,30 v.m. ds. G. J. Derksen. Schoondijke 9,30 u. ds. J. A. Swart, Her denking Kerkhervorming. Sluis 10 u ds M. J. Beukenhorst. Sint Kruis 8,30 u ds J. B. van Dalfsen. Waterlandkerkje 9,30 u ds G. van Yperen. Zuidzande 9,30 u. ds. Stegenga. St. Annaland 9,30 u. en 2 u. ds. W. van Griethuysen. Geref. Kerk. Arnemuiden 9,30 u en 2 u ds H. Scholing. Domburg 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. J. E. Visser. Meliskerke 9,30 u en 2 u ds M. Vreugden- hil. Sint Laurens 9,30 u en 2 u ds A. Koning. O. en W. Souburg 9,30 u. en 2 u. cand. H. J. Swierts te Vlissingen. Veere 9,30 u. en 2 u. ds. J. W. Smitt. Vlissingen 9,30 u. en 5,30 u. ds. G. Smeenk. Westkapelle 9,30 u. ds. J. E. Visser; 2 u. leesdienst. Baarland 9,30 u. en 2 u. ds. G. Leene. Nieuwdorp 9,30 u en 2 u ds E. Beukema. Wemeldinge 9,30 u en 2 u ds M. P. van Dijk. Yerseke vm en nm ds Van Egmond. Colijnsplaat 9,30 u. en 2 u. ds. H. Veen- stra. Wissenkerke 9,30 u en 2 u ds A. A. Oosten brink. Aardenburg 930 u en 3 u ds J. A Tiemens Evang. Luth. Middelburg 10 u. ds. C. F. Nolte „Kan God berouw hebben?" (1 Sam. 15: 29b, 35d). Groede 9,30 u. da. M. P. Stol. Doopsgez. Gem. Middelburg 10% ds. J. Koekebakker. Aardenburg 10 u. ds. Mulder. Geref. Gemeente. Middelburg 9,30 u., 2 u. en 6 u. ds. A. Ver hagen. Westkapelle 9,30 u., 2 u. en 6 u. ds. A. Visser. Rilland Bath 9 u. 1,30 u. en 5,30 ds. Van Neerbos. Wemeldinge 9,30 u. 1,30 u en 5,30 u lees dienst. Krabbendijke 9 u, 1,30 u en 5,30 u ds J. v. d. Berg. Vrij Evang. Gem. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. ds. P. Werges. Eglise Wallonne. Middelburg Pas de service. Leger des Heils. Middelburg 7,30 u. Bidstond; 10 u. Heili- gendienst; 3,30 Verblijdingssamenkomst; 8 u. Verlossingssamenkomst, leiders kap. E. Beverwijk-Paul; Dinsdag 8 u. ont hulling gedenkramen door burgemeester Van Walré de Bordes.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3