UIT DE PROVINCIE STADSNIEUWS STADSNIEUWS GEMEENTERAAD VAN KORTGENE. WALCHEREN ZÜID-BEVELAND NOORD-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. „Als de regeering man nen oproept, moet het Rijk dit betalen". - Geen medewerking aan het Steuncomité 1939. MIDDELBURG GOES RECHTSZAKEN ZWARE STRAFFEN VOOR HAMSTERAAR EN PRIJSOPDRIJVER BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG KERKNIEUWS De erwtensoep komt op tafel WEERBERICHT Voor het examen voor het politiediplo- ma van. den Algemeenen Neder)andschen Politiebond, te Amsterdam gehouden, slaag den de heeren J. Sturm, Colijnsplaat en P. A. Poley, Rilland Bath; het diploma met aanteekening verwierf J. M. Meeuwsen te Sluis. OOSTKAPELLE. Het werk alhier tot verbetering van de rioleering heeft ook een schaduwzijde. Met de vele regens der laatste dagen zjjn de wegen een ware mod derpoel geworden. Dinsdagmorgen reed een vrachtauto uit Aagtekerke te dicht langs de gegraven sleuven; 't achterste gedeelte der auto zakte in de sleuf. Nadat de auto gelost was en daarna met dommekrachten was opgevijzeld kon zij weer vertrekken. Gelukkig kwamen geen persoonlijke onge lukken voor. YERSEKE. De afd Yerseke van 't Nut voor 't Algemeen kwam in vergadering bij een met de plaatselijke commissie O en O. voor militairen. Besloten werd, bij genoeg zame deelname en voldoende medewerking der leerkrachten cursussen te geven voor de militairen in Fransch, Duitsch, Engelsch, Boekhouden en Motorkennis Voor onze militairen een schitterende gelegenheid om zich te ontwikkelen. TRAGISCH STERFGEVAL. Dinsdagmorgen is alhier plotseling over leden de 44-jarige werkman J. v d Pas Van der Pas had een klein wondje onder zijn neus gekregen, en heeft hier vermoe delijk aan gekrabd, met het gevolg, dat hij hevige pijnen in zijn hoofd kreeg. Dinsdagmorgen nu, toen zijn vrouw op stond, kwam zij tot de vreeselijke ont dekking dat haar man dood te bed lag Bloedvergiftiging scheen te zijn opgetreden. De deelneming met echtgenoote en zoon is algemeen. Donderdagavond organiseert de afd. Yerseke van den Chr. Vrouwenbond in het militair tehuis een groote pannekoekavond Het stoffelijke voor onze militairen wordt dus niet uit het oog verloren. Soldaten, zet je buikje strak. Den onlangs naar elders vertrokken commandant van de hier gelegerde militai ren zal, als blijk van groote achting, Don derdagavond door een deel der soldaten een degen worden aangeboden. Het plan bestaat om dezen avond een gezellig ka rakter te laten dragen. Het Nutstooneel alhier zeil, daartoe uitgenoodigd door de commissie O. en O. te Hansweert, aldaar voor de militairen een opvoering geven van het stuk „De Rare", hetgeen met zoo groot succes on langs te dezer plaatse werd opgevoerd. KLOETINGE. Alhier heeft zich een comi té gevormd dat zich ten doel stelt de orga nisatie van de vervaardiging van breiwerk voor de militairen. Het comité bestaande uit de dames Lenshoek-—Dusseldorp, zuster Milhous, PilaarGaarlandt, StraubDe Meester en SwartVisser zal in deze of de volgende week een inzameling van gelden voor aankoop van wol houden, terwijl dan ook toezegging van deelname kan worden gedaan. KORTGENE. De heer P. M. Dekker, bri gadier der Rijksveldwaeht alhier, behaalde aan de Ned. Politie-teekenschool te Veenen- daal het diploma Situatie-teekening. KORTGENE. De melk is met 2 cent ver hoogd en van 10 op 12 cent per 1 gebracht. COLIJNSPLAAT. Gistermorgen is een handige brandspuit voor reserve alhier aan gekomen welke met twee handbewegingen aan een luxe auto in een minimum van tijd kan gekoppeld worden. Ook kan ze gemak kelijk door twee personen getrokken wor den daar deze zeer licht loopt en op auto banden gemonteerd is. Deze spuit zal dienen ter vervanging van de oude defecte. De nieuw aangekochte zal nog wel een poosje op zich laten wachten aangezien de materialen in deze tijdsom standigheden niet zoo gemakkelijk te ver krijgen zijn. Even na aankomst is de spuit beproefd aan een der spuitputten alwaar in een moment water werd gegeven met mini mum belasting van den motor. De capacitei ten van motor en spuit bleken zeer voldoen de te zijn. AARDENBURG. Met ingang van 6 No vember a.s. is tot ambtenaar ter secretarie te Loenen a. d. Vecht benoemd de heer B. W. F. Haaksman de Koster, alhier. KORTGENE. Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder leiding van burgemeester Schuit. Afwezig de heer Boot. De heer J. C. Hollestelle en andere bewo ners van den West Achterweg, waar pas een rij nieuwe woningen gebouwd is, vroe gen, om ter plaatse een electrische straat lantaarn te plaatsen. Het verzoek werd in gewilligd, temeer, daar ook de heer Boot in een vorige vergadering dezelfde vraag ge steld had. B.en W. stelden hierna voor, de bezol diging van den heer G. Bouwense als opha ler van het huisvuil per 1 Oct. a.s. met f 100 te verhoogen en te brengen op f 300 per jaar. Na eenige discussie werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Aan den heer A. L. de Waal, die op den hoek van de Kaaistraat aan het verbouwen is, werd een stukje grond in het kerkgat verkocht voor f 2,50. Aan den heer.L. A. Verburg, controleur der steunverleening en werkverschaffing werd, wegens vertrek, per 1 Oct. ontslag als zoodanig verleend. In zijn plaats werd de heer P. Tazelaar benoemd tegen f 100 per jaar. Daarna werd besproken het aanleggen van een trottoir en klinkerbestrating in den West-Achterweg Bij deze bespr.eking werd voornamelijk rekening gehouden met den bouw van de brug over de Zandkreek. De West-Achterweg sluit n.l. aan op den weg, welke naar de brug zal loopen. Daarom zou het wenschelijk zijn om ter plaatse in de toekomst één afgewerkt geheel te krijgen De heer Versprille stelde daarom voor, in overleg te treden met den Prov. Water staat. Dit werd aangenomen. De verbetering van den weg in den West- Achterweg is geraamd op f 3500, waarvan f 700 getrokken kan worden uit de begroo ting 1940. Het voorstel van B. en W. om den West-Achterweg te verbeteren werd hierna aangenomen. Een belangrijke bespreking volgde hierna over het bouwen van een kluis en aankoop van grond daartoe. De heeren mr. Meer kamp Van Emden en mr. P. Dieleman zijn ter plaatse geweest om de zaak te ko men bespreken. De bouw van deze kluis is door de tijdsomstandigheden geboden. In deze zaak is samenwerking tusschen de ge meente en de polders gewenscht. B. en W. hebben 2 plannen. Ie De ge meente bouwt een eigen kluis; 2e ze doet het samen met de polders. Het laatste voor stel werd het meest gewenschte geacht. Wanneer de gemeente een eigen kluis moest gaan bouwen, zou deze geplaatst kunnen worden tusschen het gemeentehuis ên het huis van wijlen den heer Dorst; als de polders meewerken dan zou de kluis grooter moeten zijn en zou ze achter het gemeentehu's moeten staan. De raadsleden achten samenwerking met de polders wen schelijk. B. en W. stelden hierop voor, in beginsel over te gaan tot aankoop van grond van de familie Markusse te Leiden en de kluis dus achter het gemeentehuis te bouwen en ver der om aan de polders gelegenheid te geven hun archief in de kluis op te bergen. De heeren Versprille en Wolze dachten, als polder-deskundigen, dat de pol ders hun '"medewerking niet zouden ontzeg gen. De kluis zal vermoedelijk plm. f 2500 kosten. Alle heeren waren het met deze be spreking eens. B. en W. stelden hierop voor, het aandeel a 25 pet. in de kosten van verbetering van de Kaaistraat, Kaaioprit en Kaaidijk tot het steiger aan de provincie over te dra gen. De kosten van deze verbetering zijn op f 16000 geraamd. Voor de gemeente zou het aandeel in de kosten f 4000 bedragen. Het voorstel werd ingewilligd. De voorzitter kreeg van weth. Salomé een woord van dank voor zijn werk in deze prachtige wegverbetering. De v o o r z. ant woordde, dat een woord van dank aan den Commissaris der Koningin beter op zijn plaats zou zijn. B. en W. stelden hierop voor een geld- leening aan te gaan van f 10.000 tegen hoogstens 4% pet. rente. Deze leening zal in de eerstvolgende jaren van geen invloed zijn op de begrootingen en zal ook geen belas- tingverhooging noodzakelijk maken, behou dens onvoorziene omstandigheden. De lee ning kan gesplitst worden in 3 groepeerin gen nl. een leening voor de verbetering van den West-Achterweg; een voor den bouw van de kluis en één voor de verbetering Kaaistraatsteiger. Dit werd aangenomen. Er volgde hierna een bespreking om het parkeerverbod van den Molenweg te wijzi gen. De heer G. Heyboer en anderen had den dien aangaande een verzoek ingediend en gevraagd een uur te mogen parkee ren. Daar het parkeerverbod pas ingevoerd is, en de borden eerst kort geleden zijn aange bracht, was de heer Versprille tegen het verzoek. Als men aldus spr. begint om op den smallen Molenweg uur te parkeeren, dan is het gevolg, dat straks de geheele lengte weer vol staat met auto's, hetgeen een ge vaar is voor het verkeer De heer Heyboer was van meening, dat dan ook de postauto's niet op den Mo lenweg mogen staan, daar deze wagëns nogal lang bij het postkantoor vertoeven. De heer Versprille achtte dit juist. D» v o o r z. antwoordde, dat er verschil is tusschen iemand die zijn auto op den Molenweg plaatst en iemand die goederen laadt of lost. Ook de heer V e r b u r g was tegen het verzoek. In stemming gebracht werd het verzoek van de heeren G. Heyboer en an deren verworpen met 4 tegen 2 stemmen, ("tegen waren de heeren Versprille, Ver burg Maldegem en Solomè; voor de hee ren G. Heyboer en Th. Wolze). De heer Wolze stelde hierna voor, om gedurende uur aan één zijde van den Molenweg te mogen parkeeren. Ook dit voorstel werd met denzelfden uitslag ver worpen. Bij de rondvraag vroeg de v o o r z. me dewerking voor het totstandkomen van een steuncomité '39 aan gemobiliseerden. De heeren waren tegen dit voorstel. „Ais d" regeering mannen oproept, moet het R'ik dit betalen" was het oordeel van één der raadsleden, waarmee andere leden in stemden. BESCHONKEN WIELRIJDER GEGREPEN DOOR AUTOBUS. Te Beverwijk is gisteren de ongeveer veertig-jarige wielrijder Leffers uit Hoorn, die, onder den invloed van sterken drank verkeerend, den weg wilde oversteken, door een autobus gegrepen. De man werd tegen den grond geworpen en was op slag dood. Geslaagd. Aan -de universiteit te Leiden slaagde voor het candidaatsexamen rechten de heer H. A. Portheine te Middelburg. JUBILEUM MR. ZAAIJER. Mr. H. C. J. Zaaijer was heden 25 jaar chef van het bijkantoor Goes van „Cen traal Beheer" en mocht van vele zijden blijken van belangstelling ontvangen. In de morgenuren was er een gezellige bijeenkomst met het personeel, waarbij mr. Ph. R. Hugenholtz zijn jubileerenden col lega toesprak namens het personeel te Goes en het contröle-distrietskantoor te Vlissin- gen. Spr. bood, naast zijn gelukwenschen, als blijvend aandenken een fraaie schemer lamp aan. Aan mevr. Zaaijer werden bloe men aangeboden. Des middags ontving de jubilaris bezoek van jhr. mr. P. A. van Holthe tot Echten, directeur van de Coöperatieve Ver. Centraal Beheer G.A., die namens de directie zijn gelukwenschen kwam aanbieden. Ook van de directie was een bloemenhulde ingeko men. Verder ontving mr. Zaaijer nog van verschillende andere lichamen als de „Tuin bouw Onderlinge", en particulieren, blijken van medeleven. Kruideniersexamens. Bjj de kruideniersexamens, die hier 20 Nov. a.s. aanvangen, is dr. P. Post, direc teur van den Keuringsdienst van Waren, alhier, aangewezen als Rijksgecommit teerde. De heeren C. van der Ende en E. van der Zee, alhier, resp. keurmeester en hoofd keurmeester bij den keuringsdienst van wa ren, zijn benoemd tot examinators bij de kruideniersexamens, die 20 Nov. a.s. te Rot terdam aanvangen. Minderjarige aangehouden. De minderjarige G. M. te Oldenbroek, die zonder toestemming het ouderlijk huis had verlaten en wiens opsporing was ver zocht, werd door de politie alhier aange houden en op transport naar Oldenbroek gesteld. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting van Dinsdag 31 Oct. werden o.m. de volgende personen gedagvaard: J. A. de P 21 jaar, zonder beroep, wo nende te Schore, wegens het niet voldoen aan een bevel van den kommies L Hoek stra om van haar rijwiel af te stappen, gepleegd te Schore op 24 September 1939. Eisch en uitspraak 15 b s 10 dh H. A. van den O 22 jaar, stuurman, wonende te Wemeldinge, wegens beleedi- ging van den sluisknecht A de Baruwer op 26 September 1939 te Terneuzen. Eisch en uitspraak 10 b s 5 dh. F L. F., 19 jaar, dagdienstbode te Vlis- singen, wegens diefstal van een dames polshorloge ten nadeele van Francina Landmeter, gepleegd te Vlissingen op 24 September 1939. Eisch 1 maand gev voorwaardelijk. Uit spraak 1 maand gev. voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar en 10 b s 5 dh. J F. J. C., 18 jaar, landbouwersknecht te Aardenburg, wegens het feit dat hij op 6 Juli 1939 te Aardenburg, toen de kom mies J. de Vos die verdachte even te voren betrapt had, terwijl hij reed met een door hem bestuurd rijwiel zonder voorzien te zijn van een belastingmerk, en die naar aanleiding daarvan door verdach te met een rol ijzerdraad op zijn hoofd en schouders was geslagen zijn pistool uit zijn tasch haalde, zich opzettelijk ge welddadig tegen dien ambtenaar heeft verzet door dat pistool beet te pakken en aan dien ambtenaar te onttrekken. Eisch en uitspraak 1 maand gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en 15 b s 10 dh OUDE DAME ONTDOOK BELASTING. Een boete van f 10,000 De 71-jarige W. L. W., een oude dame zonder beroep te Den Haag, had onjuiste aangiften voor de vermogens- en inkom stenbelasting gedaan. Zij had een vermo gen van ruim een millioen, doch gaf op on geveer f 800.000 te bezitten. Ook haar in komstenbelasting had zij naar verhouding te laag opgegeven. De Haagsche rechtbank veroordeelde haar gisteren tot een geldboete van f 10.000 subs 100 dagen hechtenis. De Utrechtsche politierechter veroor deelde Maandag een Utrechtschen bakker, die een partijtje huishoudelijke waren had gehamsterd, tot een geldboete van f 100, subs. 30 dagen hechtenis, met verbeurd ver klaring der in beslag genomen goederen. De offcicier van justitie hield hierbij een scherp requisitoir, daarbij wijzend op de a- sociale daad van den verd. en in het alge meen waarschuwend, dat hij zich bij deze eerste gevallen slechts zou bepalen tot hooge geldboeten, doch bij herhaling er ze ker toe zou overgaan voor dergelijke over tredingen gevangenisstraf te eischen. Thans eischte de officier tegen den bakker een geldboete van f 250 subs. 30 dagen hechte nis met verbeurd verklaring der in beslag genomen goederen. Een ijzerhandelaar uit Zeist had getracht een hoogeren prijs te krijgen voor een par tijtje draadnagels, dat hij in zijn bedrijf in voorraad had. Verd. beriep zich op het feit, dat op dat oogenblik de inkoopsprijs van de O Amsterdam 1936-3% 88% Zeeuws. Hyp. B-3% 84%—86 Cities Service Cy. P. 1958 5 54—53% A Amsterd. Bank 100103% A Ned. Gist- en Spiritusf. 325—330 A De Schelde N.B. 42%43 C Am. Smelt Ref. 41%41% A Houth. Alberts 76% C Chesapeake Ohio 3332 C Pref. Kansas City South. 16%16% C Union Pac. Rr. 79%80% Ned. 38 1000-3 87%—88 Indië 37 1000-3 85%—86% Koloniale Bnk. 167%169% NI. Hbk. 600 114114 Ned. H. M 1000 90%.—91 v Berkels Pat. 3432% Calvé-Delft 72%—72% Lever-Bros Unilever 100%—100% Philips Gem. B. afg. 143%—138-40% Am. Car Foundry 27%—27%-% Anaconda Cop. 26%—26%-% Bethlehem St. 69%67%-% Kennec Copper 31%—30%-31% Rep. Steel 21%—20%-21% U. States St. C. 57%—56%-% North Am. Cy. 18%17% A Kon. Petr. Mpij. 275%—273-75 Contin. Oil Cy. 20—20% Phillips Petr. Comp. 332—31% Shell Union O.C. 11%11%-% C Tide Water Ass. Oil 10%—9%-10 A Ned. Scheepv. U. 114%115%-16 A H.V. Amsterdam 398%401-399 A Java Cult. Mij. 231%233 A N.I. Suiker U. 232232 A Deli Batavia 120%—121 C Deli Mij. 1000 165-166-65 ObL Markt - Amerik* - KoninkL - Unilever - {Wettig SchepeB HVA - Philip* Tabak Marlet Suüter Rubber A Senembah 146%145% C Baltimore en Ohio 66 C Southern Pac. Cy. 13%13%-% A Soutrern Rlw! 15%15% A Amst Rubb. C. 203%—204%-05 A Deli-Bat. Rubb. 165-167%-% A Hessa Rubber 122122 A Serbadjadi SR. 108%—110%-% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York heden gister, 7.53% 7.52% 75.60 75.60 4.27% 4.27 31.39 31.41 1.88% 1.8 BENOEMING KERKVOOGDEN. AARDENBURG. In de Maandag j.l. ge houden vergadering van Notabelen der Ned. Hervormde Gemeente werd de heer A. But ler herkozen als kerkvoogd, terwijl in de va cature van den heer I. A. de Brouwer, die de Gemeente verlaten heeft voorzien werd door de benoeming van den heer P. Kouwe. CHR. GEREFKERK. Door een vergissing meldden wij gisteren, dat ds. J. Jongeleen te Apeldoorn het be roep naar Middelburg heeft aangenomen. Integendeel heeft ds. Jongeleen voor dit beroep bedankt. Afscheid mej. ds. C. W. Brugman. AARDENBURG. Maandagavond kwam de Doopsgezinde Gemeente alhier voor het laatst samen onder leiding van mej. ds. C. W. Brugman, wier taak als plaatsvervang ster van ds. Mulder 30 October een einde nam. Witte chrysanthen brachten haar op de kansel een welkomstgroet. Na samen zang van alle aanwezigen, las mej. Brug man, in aansluiting met haar preek van Zandagmorgen over „de innerlijke ontfer ming" één der mooiste Christuslegenden van Selma Lagerlöf voor. De heer Jacob Ros droeg er met zijn or gelspel en, de zang van zijn doopsgezind koor toe bij, dat het geheel een avond van wijding werd. In de pauze sprak mej. Brugman in de Gemeentekamer tot ieder een persoonlijk woord en aan het eind van den avond, na enkele gedichting van Gezelle en Alice Na- hon te hebben gezegd, dankte zij nogeens allen voor de wijze, waarop men haar had ontvangen en voor het vertrouwen, waar mee men haar was tegemoetgetreden. De heer J. v. d. Hooft gaf daarna in warme be woordingen de gevoelens weer van den ker- keraad en de gemeenteleden, die haar noo- de zien vertrekken. Tot slot zong men gezamenlijk de avond zang: ,,'k Wil U, O God, mijn dank betalen". Bij de Geref. Kerk te Middelburg zijn gekozen tot ouderling de heeren J. Besuijen, A. Coumou, M. J. Geuze, A. J. Leenhouts en J. de Poorte; tot diaken de heeren J. J. Dronkers, M. B. Fanoy, C. A. Kabboord, P. Ton, I. Vereist en A. Vos. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hontenisse J. Kroon, cand. en hulppred. te Eindhoven. De contractanten, die peulvruchten voor de regeering hebben opgeslagen en ge schoond, zijn al is het werk nog niet klaar zóóver gevorderd, dat voorraden over het geheele land kunnen worden verdeeld ter voorziening van de kruide niers met bruine en witte boonen, met grauwe en groene erwten. De bedoeling is dat de verkoop aan den verbruiker overal op het zelfde tijdstip zal beginnen. Onder het publiek heerschte reeds on gerustheid, omdat de kruideniers niet kon den leveren Het gebrek zal echter spoe dig opgeheven zijn en de erwtensoep be hoeft dan nergens meer te ontbreken. Wat dit laatste artikel betreft, groene erwten worden in ons land altijd in groo- tere hoeveelheden geoogst dan verbruikt. Op het oogenblik staat het nog niet vast, schrijft het Handelsblad, of er dit jaar zal worden uitgevoerd. Vooreerst is het schoonen der erwten nog niet zoover gevorderd, dat er hoeveelheden voor het buitenland vrijkomen. Binnenkort zal nu de voorziening van het binnenland begin nen en het zal dan wel blijken, of de vraag die van andere jaren overtreft. In gewone jaren is de afzet nogal wisselval lig; als regelmatig voedsel schijnen peul vruchten haar plaats op tafel meer en meer te verliezen. draadnagels reeds aanmerkelijk was ge stegen. Uit een onderzoek bleek, dat hij dat on mogelijk kon weten. De officier van justitie eischte ook tegen dezen verd. een geldboete van f 250 subs. 30 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde den ijzer handelaar tot een geldboete van f 150 subs. 30 dagen. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwaar bewolkt tot betrokken, toenemende kans op eenigen regen, iets zachter des nachts, matige tijdelijk krachti ge meest Z.O. wind. UKKEL: Matige wind uit het Oosten, zwaar bewolkt en plaatselijk regen. Neve lig en koud Laagste temperatuur onge veer 0°. De barometer daalt. Do 2 Nov. Zon op 6 h 57; onder 16 h 30; ilcht op 17 h 00; maan op 20 h 57; onder 11 h 45; L.K.: 4 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen Hoogwater. Laagwater. November. Woensdag 1 3.21 15.41 9.56 22.13 Donderdag 2 4.00 16.26 10.37 22.55 Vrijdag 3 4.46 17.17 11.24 23.43 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. November. Woensdag 1 5.19 17.32 10.56 23.1'ï Donderdag 2 5.54 18.12 11.38 Vrijdag 3 6.35 18.59 0.00 12.24 DR. COLIJN LID DER EERSTE KAMER. De Eerste Kamer kwam gisteravond bij een onder voorzitterschap van mr. W. L, baron de Vos van Steenwijk. Bij den aanvang der vergadering werd verslag uitgebracht door de commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven van dr. H. Colijn. Deze werden goedgekeurd. Tot de toelating van dr. H. Colijn als lid werd be sloten. In handen van den voorzitter legde de heer Colijn de vereischte eeden af, waarop de voorzitter zeide: „Ik wensch het vader land geluk met uw toelating". DE „BURGERSDIJK!MOEST VIJF WEKEN WACHTEN. Gisteren is het ss „Burgersdijk" van de Holland-Amerika Lijn, na een oponthoud van ruim vijf weken in Londen, te Rotter dam aangekomen. Op 20 September bereikte het uit Amerika komend Londen, waar lig plaats genomen werd om het deel van de lading dat voor Engeland jpestemd was, te lossen Daarna werden de papieren gecon troleerd met 't resultaat, dat 'n groot deel van de lading, die voor Rotterdam bestemd was, ook van boord moest. Na ruim vjjf weken van wachten kreeg de kapitein ver lof om te vertrekken. Mevr. de Geer-Voorhoeve, echtge noote van den minister-president, eerelid van het bestuur van het comité „Breit allen mee verkoopt in de Residentie aan het desbe treffende loket de wol voor het vervaardigen van polsmoffen voor de militairen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2