Advertentiën. M. VAN LOO MUM WAARBORG vakkennis IS VOOR PRIMA KWALITEIT. G. J. SCHERPHUIS MILITAIRE CANTINES. DENEVERS FRÈRES I ■Hl Deze week keeren wij uit een extra bedrag van f 132,50, dus inplaats van f 150,- Gemeenteraad van Oostkapelle. Rijbroekjes Plusfours Klettervesten GULDENSBONNEN 50 CENTS BONNEN 25 CENTS BONNEN Besloten tot den bouw van een nieuwe openbare lagere school. - De gemeentewerk man gehuldigd. - Begroo ting goedgekeurd. PAKHUIS 2,25 2,35 2,45 3,25 3,40 3,55 3,75 3,95 4,15 Korte Noordstraat Middelburg Een Midza winkelier is specialist in zijn vak. Hij kent de eisen, welke aan zijn artikelen moeten worden gesteld. Daarom keurt hij zijn artikelen met grote nauw gezetheid op kwaliteit en prijs. - Alleen zo'n vakman kan U een waarborg zijn, dat U het beste krijgt aangeboden wat slechts te vinden is. - En voor Uw contante betaling ontvangt U gratis en ongevraagd de waardevolle Midza bons! Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester K. Fa- bius. Afwezig de heer H. J. van Adrichem Boogaert, wegens ziekte. Ged. Staten hebben het Raadsbesluit tot aankoop van grond en het daarop bouwen van een nieuwe openbare school goedge keurd. Van den heer J. Koole was een verzoek ontvangen om ontslag als straatreiniger, wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. Met algemeene stemmen werd besloten om dit ontslag eervol te verleenen. De heer Koole, die ter vergadering aanwezig was, werd door den voorzitter, toegesproken. Hem werd dank gebracht voor het werk dat hij, gedurende ruim 40 jaren in dienst der gemeente heeft verricht. Namens den Raad werd den heer Koole een viertal stoelen aangeboden. De heer Koole dankte voor dit blvjk van waardee ring en de gesproken woorden. B. en W. hebben als loco-burgemeester aangewezen wethouder Z. Maljaars, en bij diens afwezigheid wethouder T. C. de Roo. DE BEGROOTING. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde de gemeente-begrooting 1940. De heer Coppoolse vond den post f 500 voor onderhoud van den Aagtekerksehen weg te laag, gezien de slechte toestand waarin deze weg verkeerd. Hij zou dezen post willen veihoogen met f 250. Spr. zeide dat de nieuwe steenen dit jaar gelegd zijn op die gedeelten, waarop het minste vervoer van landbouwproducten plaats heeft. B. en W. zegden toe, dat als op een anderen post be zuinigd kan worden een grooter bedrag aan dezen weg zal worden besteed. De post werd op het oorspronkelijke bedrag gehandhaafd. De begrooting werd daarna z.h.s. aange nomen. De heer Louwerse wilde geacht worden te hebben tegen gestemd voor de verzeke- ringsposten. De begrooting geeft aan voor den gewo nen dienst een bedrag van f 43356 en voor don kapitaald.enst f 28510. Het bedrag van de kosten per leerling van de openbare school werd vastgesteld op f 11,30. De vergoeding over 1938 aan de Bijzon dere school werd vastgesteld op f 1445,55. Kweekeling aan de openbare school benoemd. B. en W. stelden voor om in de plaats van den heer J. van Kasteel weder een kweekeling met acte aan de Openbare School te benoemen tegen een salaris van f 250 per jaar. Benoemd werd den heer C. van Winke len te Serooskerke, die thans als proef op de openbare school werkzaam is. De be noeming wordt geacht in te gaan op 26 Sep tember j.l. De pensioengrondslag van den heer H. M. van Cruijningen, onderwijzer aan de openbare school werd vastgesteld op f 1731 per 1 September 1939. Hoogere belooning voor volontairs ter secretarie. Aangezien er door de tijdsomstandighe den zeer veel werkzaamheden op de Secre tarie te verrichten zijn, stelden B. en W. voor, de belooning voor de volontairs te verhoogen. Dit werd goedgevonden. Het sa laris van den heer A. J. de Broekert werd vastgesteld op f 50 per maand waarbij hij werd benoemd tot Ambtenaar ter Secreta rie. Het salaris van den volontair J. van Wagen voort werd vastgesteld op f 30 per maand. Besloten' werd om weder vrijstelling te vragen voor onderwijs in de gymnastiek. De nieuwe openbare lagere school. Na behandeling van reclames schoolgeld in besloten zitting, werd na heropening den bouw van een nieuwe openbare school be handeld. De voorzitter zegde, dat B. en W. zich hebben afgevraagd of de bouw wel door moest gaan gezien de tijdsomstandigheden. Zij stelden echter voor, gezien de noodzake lijkheid van een nieuwe school en de be hoefte aan een vereenigingslokaal, om het de plannen door te gaan. Met algemeene stemmen keurde de Raad dit voorstel goed. De voorzitter zegde dat er 3 plannen zijn opgemaakt. Het eerste plan waarbij aan alle eischen was voldaan kwam B. en W. veel te hoog voor. Het tweede plan was een school te bouwen met 3 lokalen, een spreek kamertje, centrale verwarming, overdekte speelplaats en de inrichting van het ter rein. Dit zou kosten met inbegrip van den grond, en de inrichting van de bestaande school tot vereenigingsgebouw f 34500. Het derde plan is om een school te bouwen met 2 lokalen en de mogelijkheid om er een derde lokaal bij te bouwen. B. en W. zijn in meerderheid van meening dat een school met 2 lokalen voldoende is, temeer daar de Inspecteur lokalen eischt voor 48 leerlin gen. Dit derde plan zou bedragen, alles in begrepen f 27900. De centrale verwarming zou hier vervangen worden door kachel verwarming. De meerderheid van B. en W. stelde voor om dit laatste plan te laten uitvoeren. Reeds f 14000 is hiervoor gereserveerd. Den heer Brand verklaarde dat zijn be zwaar tegen de bestaande school was, dat zij maar 2 lokalen telde. Hjj zou een school met 3 lokalen willen bouwen, omdat hij dit voor de goede uitvoering van het onderwijs noodzakelijk acht. Spr. was daarom tegen het voorstel van B. en W. De andere leden voelden ook veel voor een school met 3 lokalen, maar zouden ze van kleineren omvang willen hebben. Dit brengt echter ook zijn bezwaren mede, daar de klassen niet alle even groot zijn. Bovendien wil de Inspecteur hiervoor geen dispensatie verleenen. Uitvoerig werd hier over gediscussieerd. Wethouder Maljaars zegde dat hij het overdreven vindt om een school te bouwen voor 144 leerlingen, terwijl er op het mo ment maar 72 leerlingen zijn, men kan dan, indien de noodzakelijkheid daartoe aanwezig is, altijd nog een lokaal bijbou wen. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om een school met 2 lokalen te bouwen werd aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren de Roo en Brand. ENGELSCHE VERKENNINGS VLUCHTEN, De Britsche luchtmacht heeft gisteren uitgebreide verkenningsvluchten onderno men over de vliegvelden in Noord-Duitsch- land, aldus deelt het Britsche ministerie voor de luchtmacht mede, dat hieraan toe voegt: „Ondanks het slechte weer en den tegenstand werden vele waardevolle inlich- gen verkregen en vele foto's genomen. Eén vliegtuig is niet teruggekeerd". Ondertrouwd: G. HERMAN en TANNY LOOMANS. Middelburg, 30 Nov, 1939, Donderdag a.s, hopen onze ge liefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders, LOURUS KORNELIS ROELSE Jz, en WILLEMINA MINDERHOUD Kd., hunne 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Westkapelle, 31 October 1939. D.V. hopen op 3 November a.s. onze geliefde Ouders, ADRIAAN CORNELISSE en ADRIANA JANSE, hun 40-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Segeersweg 70, Middelburg. De ondergeteekenden betuigen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling op 18 October ondervonden. F. MALJERS Czn. A. MALJERS— MINDERHOUD. Aagtekerke, 31 October 1939. ZENUWARTS houdt spreekuur te MIDDELBURG, Donderdag van 114 te GOES, Vrijdag van 912. Wenscht U een oud handelsadres en leverancier van meerdere can- tines voor Porto, Vermouth, Schil letje enz. tegen speciale prijzen? Vraagt dan prijscourant. Wijnhandelaren Likeurstokers Middelburg Koorkerkhoi Opgericht 1879, vlakgrond met brede inrit of bor des te huur gevraagd te Middel burg. Opgave van uiterste huurprijs met beschrijving als: M2 vloerop pervlakte, hoogte, materiaal, vloe ren, wanden, hoogte en breedte inrit. Brieven letter R. aan Boekh. SMITS, Dam, Middelburg. be teer tge- ge- I dat eele j ra lden jger |zen pen- teld ■lei- iten sten slot """TOTAAL F282,50 AAN PREMIES W. B., N. Vliss. weg, M'burg. w Bree, Middelburg Vlasmarkt, Middelburg e 7 u ^asmhnstraat, Middelburg r o' He,erenstraat, Middelburg L„ Sragelweg, Vlissingen c j r> 0nostkapp. str., Serooskerke T n" B^1deriimoleng., M'burg J. F., Dam, Middelburg A. P. R., Rotterd. Kaai M. I Wagenaarstraat, Middelburg H- M., Seisdam, Middelburg N JaB"' Sch°orsteenv.singel, M'burg N. M., Gortstraat, Middelburg wagenaarstraat, Middelburg V \Y>' paa)aardstraat, Middelburg A" w £en£rem' Middelburg m m' s dnoordweë. Middelburg A RllrSt-fat' Middelburg E W p J ^J ^raat, Middelburg r" 5" Langeviele, Middelburg J. C Vrouwep. weg, Serooskerke.. A. K., Heerengracht, Middelburg A. S„ Heerengracht, Middelburg 25.— 15.— 15.- ƒ10.— ƒ10.- 7.50 7.- 6.- 5.- 5.— 5. 5.— 4.50 4.— 4.- 3.50 3.50 3.— 3.— 3.— 3.— 3 3. 3 M. W. M., Stationsstraat, Middelburg J. F. M., Noordweg, St. Laurens P. B., Laan v. Nieuwenhove, M'burg C. M., Gravenstraat, Middelburg D. P. C., Korte Delft, Middelburg L. S., Bastion, Middelburg K. C. P.. Vrijburgstraat, W.-Souburg P. D., Nadorstweg, Middelburg J. L., Blauwedijk, Middelburg M. B., Seisdam, Middelburg W., Vlissingsche straat, Middelburg A. V., Seisstraat, Middelburg L. C., Vlasmarkt, Middelburg A. V., Noordweg, Middelburg F. S., Lange Delft, Middelburg J. J., Lageweg, 't Zand L. S., Bagijnhof, Middelburg 3.— 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 C. J. B., Schoorsteenv.singel, M'burg 7.50 J. B-, Segeersweg, Middelburg 4. K., Wagenplein, Middelburg 4. J. L., Blauwedijk, Middelburg 2.50 M., Vliss. straat, Koudekerke 2.50 M. W. M., Stationsstraat, Middelburg 2.50 J. C,, Vrouwep. weg, Serooskerke 2. N. H. J. R., Heerengracht, M'burg2. S. Z., Heerenstraat, Middelburg 2. J. F., Dam, Middelburg 2. P., Domb, Schuitvlot, Middelburg 2. P. J. W., Seisbolwerk, Middelburg 1. A. V., Noordweg, Middelburg1. A. S., Beddewijkstraat, Middelburg 1. H. B., Rotterdamsche Kaai, M'burg.. 1. H. M., Seisdam, Middelburg 1. C. M., Gravenstraat, Middelburg 1. A. S., Heerengracht, Middelburg 1. J. A., Noordweg, Middelburg 1. A. H., Markt, Middelburg 1. B., Schoorsteenvegerssingel, M'burg 1. K., Segeerssingel, Middelburg 1. F. S., Lange Delft, Middelburg 1, F. B., Segeerssingel, Middelburg1. B. M. B., Noordweg, Middelburg 1. C. J. B., Schoorsteenv.singel, M'burg 4. L. V., Langeviele, Middelburg 2.50 J. B., Segeersweg, Middelburg 2.5Ö A. S., Beddewijkstraat, Middelburg 2.50 A. K., Koningstraat, Middelburg 2. H. M., Seisdam, Middelburg 2. L. S., Bastion, Middelburg 2. H. B., Rotterdamsche Kaai, M'burg. K., Wagenplein, Middelburg F. S., Lange Delft, Middelburg Th. A., Zusterstraat, Middelburg J. C., Vrouwep. weg, Serooskerke M. W. M., Stationsstraat, M'burg K., Segeerssingel, Middelburg S. E. R., Noordsingel, Middelburg J. J. A. O., Gortstraat, Middelburg S. Z., Heerenstraat, Middelburg J. F., Dam, Middelburg J. W., Charlottenburg, Meliskerke.. W. L., Koudek. weg, 't Zand W. S., Breeweg, 't Zand A. V., Noordweg, Middelburg C. P. H. M., Jodengang, Middelburg E. W. G., Langeviele, Middelburg T. L. W. M., Lange Geere, M'burg. P. J. W., Seisbolwerk, Middelburg -MIDDELBURG.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3