STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Huidonzuiverheden, vetwormpjes, pukkels en uitslag MIDDELBURG GOES WEERBERICHT BEURS VAN AMSTERDAM. Kamer van Koophandel. WALCHEREN ZUID-BEVELAND NOORD-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. SAMENKOMST VAN DE ZEEUWEN, DIE NAAK, NICE ZIJN GEWEEST. Vrijdagavond hadden de dames en hee- ren, die in Augustus Nederland vertegen woordigden op de folklorische feesten te Nice door daar in Zeeuwsch costuum te verschijnen hun leiders, den heer en me vrouw Mazure tot een samenkomst uitge- noodigd. Allen waren aanwezig, ook de heer en mevrouw v. d. Velde uit Slie- drecht, die mede van de partij waren ge weest. Be heer J. J. Meijboom heeft in welge kozen woorden aan vele bijzonderheden van de reis naar Nice en Savoye herinnerd en groote hulde gebracht aan den heer Mazure voor alle moeite, die hij zich daar voor heeft gegeven. De reis zal voor allen een onvergetelijke, mooie periode van hun leven blijven. Spr. bood den heer en me vrouw Mazure 'n fraai door hem zelf ge maakt houtsnijwerk aan: een broodplank waarop vastgemaakt een klomp, die be stemd is voor borstelhanger. Dit alles ook de borstel is versierd met alles wat aan de reis kan herinneren, o a. de namen der deelnemenden, een caricatuur, zooals Fransche bladen die van den leider afbeeld den; bloemen, etc Het is een symbolisch sprekende herinnering. De heer v d. Velde uit Sliedrecht bood vervolgens met woorden van grooten dank en waardeering een luxe album met tal van foto's aan, die ook een blijvende herinnering aan de prettige dagen in het zonnige Zuiden zullen zijn. Men bleef nog geruimen tijd bijeen voor het opdiepen van vele bijzonderheden uit dien tijd. „ONS PRINSESJE LOOPT". Ook Zaterdagmiddag hebben vele kinde ren en des avonds een paar honderd volwas senen een kijkje genomen bij de filmver- tooning uitgaande van de Gosfilex, te Lei den met als hoofdnummer „Ons Prinsesje loopt". Behalve, dat de reis langs nog niet be zochte plaatsen in Zeeland wordt voortge zet, zal de film Woensdagavond vertoond worden' voor de leerlingen der S.D.O.A. en Donderdag voor de meisjes op Kinderzorg. De jongens waren reeds op een der ver tooningen in het Schuttershof. Geslaagd. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen electrotechnisch ongenieur de heer H. W. Ghijsen te Middelburg. bevolking. Van 2027 October zijn in deze gemeen te de volgende personen Ingekomen: J. H. Schaffer, restaurateur, Eindhoven, Bleek 7; E. van den Houten echtgen. L. van Almenkerk, zonder, Amsterdam, Jasmijn straat 40; A. Sies, dienstbode, Zierikzee, Gravenstraat 88; W. de Bree, landbouwers knecht, Koudekerke, Veersche weg 205; M. Besuijen, echtgen. W. de Bree zonder, Vrou wenpolder, Veersche Weg 205; N. de Looff, landbouwersknecht, Koudekerke, Veersche weg 138; A. G. Christiaans, korporaal, kon stabel K. M., Den Helder, Segeersingel 30; H. F. Stuvenfelt, wever, Oldenzaal, Dwars- kaai 4; J. J. Jacobse, echtgen. F. de Lange, zonder, Den Helder, Gansegang 6; D. H. Kamm, leerling-verpleegster, 's Gravenha- ge, Noordpoortplein 2. Vertrokken: J. J. W. van Sluijs, echtgen. v. Meerman, zonder, Wal 39, Den Helder, Rozenstraat 26; A. M. Homburg, Verz. inspecteur, Koorkerkhof 16, Zierikzee Visschersdijk 310; B. H. Graaf huis, onder wijzeres, Bogardstraat 6, Ooltgensplaat Langeweg B 254b; A. van den Heuvel, restaurateur en 1 vrouw, pers, Nadorstweg 38, Voorburg, Gaesbekestraat 73; L. M. de Crom, zonder, echtgen. en 1 kind, Lange- viele 63, Vlissingen, Nieuwstraat 75; S. Boo ne, agent Levensverzekering Mij. Schoor- steenvegerssingel 16, Goes, Opril, Beesten markt la; M. C: Verburg, zonder, Graven- Straat 5, Rotterdam, Saftlevenstraat 12b mej. C. Schoute zonder, Zuidsingel 94a, Pfaffstetten, (Duitschland)W. Otten. leer lingverpleegster, Heerengracht 42, Kloos- terzande C 107; J. van Arenthals, verpleeg ster, Noordpoortplein 2, Hontenisse, Kloos- terzande C 107; W. F. Petermeijer echtgen. N. J. C. Bouff, verpleegster, Noordpoort plein 2, Haarlem, Stuijvesantplein 18 rood, L. M. Verhulst, winkelier, echtgenoote en 1 kind, Korte Delft 20, Amersfoort, Schim- melpennincktsraat 19. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van poli tie te Middelburg des Dinsdags. Donder dags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: glacé heerenhandschoen; portemonnaie groene centuur; ring met sleutels; be lastingmerk in étui; regenkapje; grijze jongensblouse en blauwe mantelband Bij vinders: margarinedoos, P Schuil werve, Oude Kerkstraat 17; bruine dames' handschoen, W den Hollander, Segeers< weg 7; blauwe kinderschoen. D Schuil werve, Zuidsingel 64; vulpen in étui, mevr Stam, Lange Giststraat 35; huissleutel aan ring. L de Troije, Kapoenstraat 18; zwart handschoentje, A. Krijger, Klein Vlaande ren 46; paar zwarte dameshandschoenen Boogerd, bode Grijpskerke; zwarte cein tuur, W van Oost, Dam 59; blauwe re genjas, P. Vogelenzang, Mëidoornlaan 34 zwarte handschoen, A Franse, Oostkerk plein 12; étui, inhoudende rittenkaart au tobusdienst Domburg, D. Hibels, Rooster straat 1; damesportemonnaie, W Quist Noordweg 47; portemonnaie, C Vos, Sint Sebastiaanstraat 18; rijwielsleutel, L Ri- vière Korte Delft 38; glacé handschoen J. Pouwer, Seisweg 191; dameshandschoen J S Freijenberg, Zuidsingel 26; dames handschoen, A Joosse, Brakstraat 14 handveger, L Strooband, Dam 44; vulpen merk HBS, G. Dekker, Penninghoeksingel 39; paar bruine handschoenen, A'. Griep Noordstraat 45; ceintuur, E Poortvliet Lange Geere 26; fluit met ketting, L Hen derikse, Korte Giststraat 8; dameshand schoen. J de Bree, Hofplein 37; zweep K Villeé. Jasmijnstraat 9: paar regenpij pen, Snijders, Goesche Korenmarkt 16 parapluie, Villée, Dam 7; lipslot. A van Schaik, Bellinkstraat 24; Vulpen, merk Hoover, W van Loenhout. Teerpakhuizen- DE NAMEN ONZER SCHOLEN. De school bij 't dammetje. In de vergadering van de afdeeling Mid delburg van „Volksonderwijs" werd ge klaagd over de namen der Middelburgsche scholen, die met letters aangeduid worden, welke letters reeds lang niet meer op el kaar volgen, omdat er verscheidene scho len, die de tusschenliggende letters droegen, in den loop der jaren verdwenen. Bepleit werd toen, pogingen aan te wenden om die letternamen te doen vervangen door eigen namen, b.v. van personen uit het vorstelijke huis of andere bekende figuren. Hier werd een kwestie aangesneden die voor Goes al even actueel is. Want ook hier is het met de namen der scholen een duistere zaak. Dezelfde school wordt soms met drie, vier verschillende namen aange duid en bijwijlen is een heele explicatie noodig om duidelijk te maken, welke school men nu eigenlijk bedoelt. Veelal verbindt men hier de namen der schoolhoofden aan de scholen, wat voor iemand, die de school hoofden niet kent, niet veel zegt, vooral niet als dat schoolhoofd reeds lang geen hoofd meer is van de betreffende school. Zoo hoorden we dezer dagen spreken over „de school van meester Kloosterman", die reeds lang op zijn lauweren rust meester Kloosterman meenen we „de school op den Dam" en de „school bij de jubileum- bank", met al welke namen de „openbare lagere school A" aangeduid werd. Verder hebben we „school Nederhand", of „de ge reformeerde school", of „de school met den bijbel", met welke drie namen ook de zelfde school aangeduid wordt. Dan „school 't Hooft", de „Hervormde school", „school Nieuwstraat", ook drie namen voor één school, waarover bovendien ook nog wel eens gesproken wordt als „school Westwal" en zelfs „de school bij 't dammetje", omdat ook daar ter plaatse vroeger een damme tje door de Vest liep. Dat „dammetje" is er niet meer „nog een paar maanden en de hr. 't Hooft zal er ook geen hoofd meer zijn, maar beide namen zullen nog wel heel wat jaren gehandhaafd blijven. Hetgeen alles in zekere mate belangwek kend is, vooral voor oudheidkundige na speuringen, maar vaak ook last en mis verstand veroorzaakt. Om nog één voorbeeld te noemen: hoe veel Goesenaars weten wat „school C" is? Daarom lijkt die Middelburgsche gedach te, die bovendien al in veel steden verwe zenlijkt is, ook een goede gedachte voor Goes. Vooral omdat we binnenkort de ver huizing van „school C" krijgen van de Kreukelmarkt naar de Voorstad. En wat zal dan de naam worden? School Kreukel markt? School Harthoorn? School C? de Ulo-school? of bijvoorbeeld: de Juliana- school?.....'". VERGADERING „DE HANZE". De middenstandsvereeniging „De Hanze" vergaderde in Schuttershof onder voorzit terschap van den hr. Joh. Bos. Medegedeeld werd dat de rondgang voor Santos 43 opbracht en de hr. J. de Kok voor het zelfde doel 7% kg oude rijwielmerken in zamelde. Plannen werden besproken tot het orga- niseeren van een feestavond in verband met het 25-jarig bestaan der afdeeling in Maart van het volgend jaar. Opgewekt werd tot deelname aan de E.H.B.O.-cursussen. Van het hoofdbestuur kwam den raad, bij het openen van filialen van het grootbedrijf, daarvan telegrafisch kennis te geven aan den minister, zoodat deze met dergelijke feiten op de hoogte blijft. In samenwerking met „Handelsbelangen" wil men den bur gemeester vragen, bij het ingrijpen tegen prijsverhoogingen, eerst het oordeel van deskundigen te vragen. Nadat de hr. J. Brandenburg verslag had uitgebracht over de Centrale Raadsvergadering, werden de heeren I, Roose en Speetjens tot afgevaar digden naar de volgende bijeenkomst be noemd. Rijwiel vernield. Zaterdagmiddag vond op den hoek Lange Kerkstraat een aanrijding plaats tusschen 'n auto, bestuurd door J. M. R., alhier, en den wielrijder W. D. B. te Kapelle. De per sonen bleven ongedeerd, doch het rijwiel van B., dat onder de auto kwam, werd aan de voorzijde geheel vernield. De politie maakte proces-verbaal op. Rijwielpad Westhavendijk, Hoewel langs den Westhavendijk een ver plicht rijwielpad ligt,, kenbaar aan een rond blauw bord waarop een witte fiets en wiel rijders dus gehouden zijn van dit pad ge Verwachting tot morgenavond: DE BILT: helder tot half bewolkt, ochtend nevel, droog weer, sterke nachtvorst, over dag zelfde temperatuur, zwakke tot matige meest Z.O. wind. Di. 31 Get. zon op: 6 h 54; onder 16 h 33; licht op 17 h 03; maan op 18 h 54; onder h 02. L.K.: 4 Nov. 10 Maandag Dinsdag Woensdag October. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. Maandag 30 4.12 16.21 Dinsdag 31 4.47 16.54 November. 1 5.19 17.32 bruik te maken, wordt nog herhaaldelijk van den grooten weg gebruik gemaakt. Gis teren werden deswege bekeurd H. M. C. H. v. d. P., D. J. R. en J. C. G. NOORSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Reuter meldt uit Londen: Op de Noord zee is gisteren een Noorsch stoomschip ge zonken. De uit dertig koppen bestaande be manning is aan land gebracht. Drie hunner warengewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht. verdwijnen door de huidzuiverende, huidvoedende en huidverfraaiende Purol. Doos 30, 60 ct.^lube 45 ct.[Bij[Apoih. enDrog. M (Ingez. Med.| straat 4; heerenhandschoen, Hooftman Blindennoek 4. Fluweelen mantelband, D Hibels, Roosterstraat 1; schroevendraaier J Groot, Bijltje 19; dameshoed, A. Ver daasdonk, Bagijnhof 28; kano, schipper Van den Ouden nabij Meelfabriek; bruin alpino-muts, den Engelsman, Augustijnen straat 31; belastingmerk in étui en fan tasie broche, Boone, Teerpakhuizenstraat 26. krielkip, L Pattenier, Bastion 35; kin derportemoonnaie, M de Koning, Sint Janstraat 31; heerenfiets, L Verhage Markt 32; parker-vulpen, C Balleur, Vol derijstraat 32; belastingmerk in étui, Valkhof, Noordsingel 174. N B. Indien bij vinders voorwerpen wor den afgehaald geve men hiervan kennis aan het bureau van politie. DE S.P.G. IN DEN GEMEENTERAAD. De vertegenwoordiger van de Staatkun dig-Gereformeerde Partij in den gemeente raad van Middelburg, de heer A. J. Schot zou het op prijs stellen den woordelijken aanhef van de rede, welke hij op jl. Vrijdag bij de Algemeene Beschouwingen over de Gemeentebegrooting in den raad heeft ge houden, gepubliceerd te zien. Wij laten den bedoelden aanhef hier volgen: „Hoewel de S.G.P. in den lande niet vele wijzen, niet vele edelen telt en gerekend wordt die groep menschen te omvatten, die met hun tijd niet meekunnen, maar 300 jaar te laat leven, die allerwege veel spot, smaad enz. hebben te verduren gehad, desniette genstaande schaam ik mij niet haar ver tegenwoordiger te zijn in dezen raad, om dat naar mijn overtuiging de beginselen door haar beleden, het dubbel waard zijn vooral in een tijd als deze". Hoog- en Laagwater te Vlissingen: October. Hoogwater. 30 S 2.14 14.21 31 2.49 14.57 November. 1 3.21 15.41 Laagwater. 8.36 21.01 9.12 21.36 9.56 22.13 9.40 21.54 10.17 22.32 Woensdag 10.56 23.17 Amsterdam 1936-3% 88 Zeeuws. Hyp. B-3% 8584% Cities Service Cy. P. 1958 5 53%—53% A Amsterd. Bank 101%101% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 323325 A De Schelde NB. 43%-^43% C Am. Smelt en Ref. 40%40% A Houth. Alberts 76%76% C Chesapeake en Ohio 3332% C Pref. Kansas City South. 1615% C Union Pac. R. 80%78% Ned 38 1000-3 86%—87 O. Indië -37 1000-3 85—85% A Koloniale Bnk. 169%165 A NI. Hbk. 600 110—113 C Ned. H. M. 1000 95—90 A v. Berkels Pat. 35%—35% C Calvé-Delft 72—72% A Lever-Bros Unilever 98%98%-% A Philips Gem. B. afg. 1338%—139-41% C Am. Car Foundry 28%27%-28 C Anaconda Cop. 26%26%-% C Bethlehem St. 69-68-% C Kennec Copper 31%31%-% C Rep. Steel 21%—21%-% C U. States St. C. 57%—57%-% C North Am. Cy. 18%—18% A Kon. Petr. Mpij. 277%—271-74% C Contin. Oil Cy 20%—20 C Phillips Petr. Comp. 31%—32% C Shell Union O.C. 11%—11%-12 C Tide Water Ass. Oil 10%—10-% A Ned. Scheepv. U. 116%—114%-15% A H.V. Amsterdam 395%—395-99% A Java Cult. Mij. 226—232% A N.I. Suiker U. 227—232 A Deli Batavia 119119 C Deli Mij. 1000 166—163% BEURSTHERMOMETER MAANDAGw Unilever - Markt - Tabak Schepen Philips hva Amerika Obï.Mark? Koninkl. Rubber Industrie A Senembah 147%—147%-46% C Baltimore en Ohio 6%6 C Southern Pac. Cy. 1413%-% A Southern Rlw. 15%15 A Amst. Rubb. C 203%—203%-04% A Deli-Bat. Rubb. 162%—161% A Hessa Rubber 120119 A Serbadjadi S.R. 110—109 WISSELKOERSEN. Heden. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Zaterdags 7 52% 7.53% 75.60 4 27 31.30 1 75.60 4.27%. 31.30 1.! V'ï. Voorstellen voor de a,s, vergadering. In de a.s. vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- sche Eilanden komt o.m. aan de orde de vaststelling van de begrooting der Kamer voor 1940, welke een eindcijfer aangeeft van 15000 met een post „onvoorziene uitgaven" van 690.87. De subsidies en con tributies zijn onveranderd geraamd op 2300. Het bureau deelt mede, dat het Stam kapitaal der Kamer een waarde vertegen woordigt van 87.500 en als volgt is be legd: 57.500 3 Nederland 1938 en 30.000 aandeelen N.V. Haven van Vlis singen. De Commissie voor de Financiën vereenigt zich met de ontwerp-begrooting. Zij beveelt alleen een redactiewijziging aan. Een ingetrokken voorstel. Het bureau der Kamer had voorgesteld om adhaesie te betuigen met een adres van de Kamer te Zaandam aan den minister van Econ. Zaken. In dit adres wijst deze Ka mer er op, dat naast de Kamer van Koop handel nog verschillende andere instituten bestaan, zoowel officieele als niet-offici- eele, welke een adviseerende taak hebben. Als men de technische advies-colleges uit schakelt, dan vinden de niet-officieele ad vies-instanties kop-organisaties in den Nij- verheidsraad en in den Middenstandsraad Het adres legt er den nadruk op, dat de adviezen, die door deze raden gegeven wor den niet openbaar zijn, wat met de adviezen der Kamers van Koophandel wel het geval is. Het komt de adressante wenschelijk voor, dat de Kamers van Koophandel ken nis zouden kunnen nemen van het behan delde in de bedoelde raden, zooals omge keerd deze ook kennis kunnen nemen van het door de Kamers behandelde. De adres sante verzoekt den minister te overwegen of hij zou kunnen bevorderen, dat vertegen woordigers der Kamers van Koophandel zitting krijgen in den Nijverheidsraad en in den Middenstandsraad. De Commissie voor de Nijverheidsbelangen en die voor de Handelsbelangen uit de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden hebben over het voorstel van het bureau rapport uitgebracht. Na kennisname van deze rapporten heeft het bureau besloten zijn voorstel tot adhaesie-betuiging niet te handhaven. VERGADERING HANZE-FEDERATIE In de Korenbeurs te Goes vergaderde, onder voorzitterschap van den hr. L. Ver wer, de Hanze-federatie uit het dekenaat Middelburg. Na een bespreking van de can- didaten voor de a.s. verkiezing voor de Ka mer van Koophandel en vaststelling van de candidaten, welke men zal steunen, kwa men de hooge tarieven op de provinciale booten voor personen- en vrachtvervoer ter sprake. Besloten werd samenwerking met andere instanties te zoeken om hierin ver betering te krijgen. Voorts werd besloten zich inzake het hou den van ontwikkelingscursussen voor de leden, te wenden tot het hoofdbestuur van de Hanze en daarbij samenwerking van verschillende afdeelingen te zoeken. Mid delburg zou zich b.v. kunnen combineeren met Vlissingen enz. ALG. BOND VAN PROVINCIAAL PERSONEEL. De Alg. Bond van Provinciaal personeel in Nederland heeft als plaats voor de alge meene vergadering in 1940 Middelburg aan gewezen. BESMETTELIJKE VEEZIEKTE. Het aantal gevallen van besmettelijke veeziekten, gedurende de maand September 1939 bedroeg in de Provincie Zeeland Mond- en klauw zeer St. Anna- land (1); Biggekerke (7); Bruinisse (1) Clinge (5); Dreischor (1); Duivedijke (2) Grijpskerke (2); Goes (3); 's Heer Abtsker ke (18); Hontenisse (11); Hulst (2), St Jansteeen (1); Kapelle (6); Kioetinge (10) Koudekerke (1); Krabbendijke (1); St Maartensdijk (27); Oosterland (1); Oud- Vossemeer (3); Poortvliet (31); Schore (1) Sluis (1); Scherpenisse (1); Stavenisse (25) Terneuzen (1); Tholen (1); Vogelwaarde (22); Westdorpe (1); Zierikzee (1) Totaal (188). Varkenspest: Baarland 4 (1), 's Gravenpolder 31 (6); 's Heer Abtskerke 10 (6); Hoedekendskerke 2 (2); Heinkenszand (2); Nisse 10 (5); St. Philipsland 28 (23), Zierikzee 11 (1). Totaal 98 (46). De cijfers tusschen haakjes duiden het aantal eigena ren aan, onder wier vee de ziekte werd ge constateerd. (Staatscrt.) GRIJPSKERKE. Aan de theologische school te Amsterdam slaagde voor het cand. examen theologie de heer M. N. de Wolf te Grijpskerke. S HEER ABTSKEREKE. De voordracht voor hoofd der Openbare Lagere school alhier, luidt als volgt: P. Deurloo, onderwij zer te Schore, P. D. Blommaard onderwij zer te Stellendam, C. A. A. Kouman, onder wijzer te Rhenen. Bij k. b. van 26 October 1939, is be noemd tot notaris binnen het arrondisse ment Alkmaar, ter standplaats Oosterblok ker (gemeente Blokker) J. Klaassen, eandi- daat-notaris te Hulst. HANSWEERT. Het burgercomité alhier heeft getracht een tooneelavond te organi- seeren voor de hier gelegerde militairen. Met veel moeite werd van een gezelschap toezegging verkregen om op 31 Oct. a.s. des avonds een uitvoering te geven. Voor deze uitvoering is aan den burgemeester vergunning gevraagd. Deze heeft haar ech ter geweigerd omdat reeds vergunning was verstrekt voor een anderen ontspannings avond op 3 Nov. Het is wel jammer nu liet comité zooveel moeite heeft gedaan dat dit zoo moet loopen. De militairen die toch al zooveel moeten missen zijn er de dupe van. YERSEKE. Het onstuimige en stormach tige weer der laatste weken belemmert de arbeid in de oestercultuur ernstig. Voor den winter moeten de pannen met oester- broed van. de perceelen naar de putten gehaald worden en juist dezen arbeid werd tot dusver door de weersomstandigheden verhinderd. Dagen aaneen reeds kunnen de menschen door den te hoogen water stand niet bij hun pannen komen en kun nen dus niet werken. Het is te hopen, dat we spoedig beter weer krijgen, daar de winter wel eens onaangenaam zou kun nen verrassen. Ten nadeele van den mosselkweeker W. B. is een goede heerenjas ontvreemd Degene die de jas medenam liet er een oude versleten jas voor in de plaats han gen, waarschijnlijk om zijn goede hart te toonen. KAPELLE. Vanwage de Chr. Jongelings- vereeniging Obadja werd Zaterdag een film avond gegeven, die in alle opzichten als welgeslaagd mag beschouwd worden. De netto opbrengst was bestemd voor den arbeid onder de militairen. De leiding berustte bij de voorzitter der vereeniging den heer B. de Jager. Het lokaal was tot in alle hoeken bezet. KRABBENDJIKE. Zaterdagavond had in het Veilingsgebouw de verloting plaats ten bate van het Groene Kruis. Er waren vele en practische prijzen ten toongesteld, dat voor velen aanlokkelijk bleek. Verder wa ren er verschillende attracties waarmede de talrijke bezoekers een aangename bezigheid vonden. Zonder twijfel was het een goed geslaagde avond. WEMELDINGE. Vrijdagavond werd een ledenvergadering gehouden van de Ver eeniging voor Christelijk onderwijs aan Schipperskinderen te Wemeldinge., in de Prinses Beatrixschool. De voorzitter, de hr. Jac. Wabeke, opende de vergadering met een kort woord, waarin hij wees op de moeilijke tijden en de bijzondere hulp en zegen Gods, waardoor aan het gewone aan tal kinderen weer onderwijs kon worden gegeven Wel heeft de mobilisatie eenige stagnatie teweeg gebracht, maar op heden zijn weer alle kinderen op 1 na, op school Na de voorlezing van een schriftgedeelte uit ps. 96, volgde de vorlezing der notule, welke werden goedgekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende leden de heeren ds. P. Werges, C de Schipper en Jac. Kooman herkozen De beide eersten lieten zich de herbenoeming welgevallen. Aan den heer Kooman, die wegens mobilisatie onder de wapenen is zal bericht van zijn herbenoe ming worden gedaan met het verzoek zijn beslissing spoedig te willen meedeelen. De heer P. Swart, hoofd der school deelde vervolgens een en ander mee over de gang van zaken. Momenteel zijn 76 leerlingen op school, terwijl er nog drie verwacht wor den. Het was de bedoeling dat de heer J. van der Berge, onderwijzer aan de school, een inleiding zou houden over „Ervarin gen met schipperskinderen'". Door de slechte weersomstandigheden, waardoor het bezo.ek aan de vergadering minder was dan gebruikelijk, werd deze rede uitgesteld tot nadere gelegenheid. WEWELDINGE. Zaterdagmiddag had in. de buitenhaven alhier een aanvaring plaats tusschen een sleepschip van de N.V. „Steen kolen Handelsvereeniging" en twee binnen komende met kolen geladen Belgische spit sen, getrokken door de sleepboot „Katwijk". Van eerstgenoemd schip weid het roer be schadigd, terwijl van de beide spitsen één een ingedeukte boeiing en de andere een gat beneden de waterlijn in het voorschip bekwam. Laatstgenoemd schip dat de voor- piek vol water kreeg, is, nadat een nood- reparatie was aangebracht, leeggepompt* waarna beiden de reis naar Antwerpen konden voortzetten. KOLIJNSPLAAT. Als een loopend vuur tje verspreidde zich de vorige week door geheel Noord-Beveland het gerucht, als zou er in de buurt van Colijnsplaat een vlieg veld aangelegd worden. Bjj nadere inlichtingen bleek het gerucht eenige waarheid te bezitten doch tevens werd er bij verteld, dat er juist bericht van het departement gekomen was, dat men van de plannen afzag. COLIJNSPLAAT. Bü den landbouwer Jac. Dees is mond- en klauwzeer geconsta teerd onder het rundvee. AUTOBUS-MISèRE. De Stoomtram-Maatschappij Breskens Maldeghem N.V. te Breskens schrijft aan de „Auto-Kampioen": Wij achten het van belang u in te lich ten omtrent de wijze, waarop momenteel de Rijksverkeersinspectie ingrijpt in het be drijf van den bona-fide autobusondernemer. Hierbij doen'wij u toekomen een brief van de Rijksverkeersinspectie te Middelburg, welke betrekking heeft op een autobusrit met voetballers uit Breskens, met welke club reeds jaren gereden wordt tegen te voren bepaalde tarieven. Deze waren zoo gesteld, dat de club zonder bezwaar van de bussen gebruik kon maken. Dit was moge lijk, aangezien bij onzen dienst in den win ter meer reservebussen aanwezig zijn dan in den zomer en verder niet altijd nieuw ma teriaal behoefde te worden gegeven. Zoo als u ziet een normaal zakelijke berekening, zooals elke behoorlijke exploitant dat zal doen. Zonder meer wordt nu door de Rijksver keersinspectie ingegrepen en de vergunning geweigerd, wanneer de prijs niet in over eenstemming met het door haar vastge stelde tarief is gebracht (door ons in de aanvrage aan de Rijksverkeersinspectie ge steld op 18.75). Dit gaat o.i. toch te ver. Dat paal en perk gesteld wordt aan het rijden van bussen, welke tarieven rekenen, welke naar niets lijken, is te begrijpen* maar ook hier dient nog voorzichtig gehan deld te worden, en elk geval op zichzelf be schouwd. Maar uit alles blijkt, dat de Spoorwegen zoo langzamerhand veel te veel invloed gaan uitoefenen op het vervoer over den weg. Het is toch niet juist in dezen moeilijken tijd, terwijl alle gedachten ge concentreerd zijn op het verdedigen van ons land, de Rijksverkeersinspectie tracht prac- tisch het busbedrijf te gaan besturen zon der het risico te nemen. fW De van van Neus dure maai rieve gerei dat stagi het 1 tenbi betas de A vergi met bush raad: SL Wer den ware verse He re, reed: To werl paar met paar plots wari gewi vark store z. TI land kans wees mini voor ker borg plaa Ti Wes schij bani ten. gekc vliet bieti Tl aanl Ver. Zeeu een stra van beid uit eene bela der Z fen: van Nie krij Bur gen bij 16 het Zer heb; ter' doo der en ger Z het ds. me leg te. ver der ker trei voo Jez Coi mo VOl ger gre wa Kr Ho len ver Ziji IV ma var I- beë ds. me< dar zee en rus pla pel var ziji bei ric ger sic jar C. VOl, ge^ Ha gri ste vet Dii ke ge; ge no

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2