Instantine i STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE i 't is van nftay&i* Kou gevat NeeZAKKEÜTJE Dt hi MIDDELBURG GOES De burgemeester van Ootmarsum blijft ontslagen. WEERBERICHT VLISSINGEN WALCHEREN m ZUID-BEVELAND Nog geen distributie van tKee. Herkeuring van eenige lichtingen wordt bestudeerd. NOORD-BEVELAND Het stoomen van aardappelen. Het jas Het moderne pijnstillende middel (Ingez. Med.J DE BURGEMEESTER EN MEVROUW DE BORDES BEZOEKEN HET GASTHUIS. Gistermiddag bracht de Burgemeester van Middelburg, vergezeld van zijne echt- genoote en dochter een bezoek aan het Gasthuis1. Bij binnenkomst bood een klein dochtertje van den voorzitter, Louise Berdenis van Berlekom, mevrouw van Walré de Bordes bloemen aan. In de re gentenkamer waren bestuursleden, direc tie en medici ter begroeting aanwezig. De heer W. Berdenis van Berlekom, voorzit ter vart het bestuur, heeft een welkomst woord gesproken en een kort overzicht van historie en huidige positie van de Godshuizen gegeven, waarna de genees heer-directeur L J. H. Brongers, aan de haiid van een plattegrond, een uiteenzet ting gaf van bouw en inrichting, waarbij de gasten blijk gaven van groote belang stelling in al hetgeen het Gasthuis betrof. DE BURGEMEESTER EERELID VAN DEN BOND VAN HARMONIE- EN FANFAREVEREENIGINGEN IN ZEELAND. Naar wij vernemen heeft de voorzitter van den Bond van Harmonie- en Fanfare- vereenigingen in Zeeland, de heer C. Flipse te Wissenkerke, met enkele mede-bestuurs leden dezer dagen op het Stadhuis te Mid delburg een onderhoud gehad met den bur gemeester, teneinde hem van de werkzaam heden van den Bond op de hoogte te bren gen en hem te verzoeken zitting te willen nemen in het Eere-Comité, waarvan de Commissaris der Koningin in Zeeland voor zitter is. De burgemeester heeft zich hiertoe vol gaarne bereid verklaard en uiting gegeven aan zijn groote belangstelling voor het mu ziekleven in Zeeland in het algemeen en in Middelburg in het bijzonder. In den loop van dit onderhoud bracht de burgemeester de wenscheiijkheid naar voren dat ook in Middelburg eens een Bondsconcours geor ganiseerd wordt, Waarvoor hij bij voorbaat zjjn volle medewerking toezegde. De heer Flipse heeft den burgemeester daarop de noodige inlichtingen verstrekt en er daarbij op gewezen dat een aanvraag hiertoe van één der drie plaatselijke, bij den Bond aan gesloten vereenigingen dient uit te gaan. Wordt zulk een aanvraag gedaan, dan zul len de Zeeuwsche muziekvereenigingen on getwijfeld ook Middelburg de gelegenheid willen geven een Bondsconcours te organi- seeren. „ONS PRINSESJE LOOPT." De film over Prinses Beatrix een groot succes. Zèelands hoofdstad is niet vlug in de gelegenheid geweest kennis te maken met de film „Ons Prinsesje loopt" opgenomen door Z K. H. Prins Bernhard. Maar giste ren is gebleken, dat er een bijzonder groo te belangstelling voor bestaat en dat vele ouderen en kinderen langen tijd wachten in regenbuien er voor over hadden om te trachten een plaatsje te veroveren. De leiders van de drie voorstellingen hadden niet zulk een toeloop verwacht, en zeker niet dat zoovelen zouden moesten worden teruggezonden. Dit heeft de N.V. Gofilex uit Leiden, die het recht heeft de film te vertoonen, doen besluiten Zaterdag weder twee kindervoorstellingen qn des avonds een voor volwassenen te geven. Gistermiddag hebben honderden kinde ren genoten, gisteravond was er ook geen plaatsje onbezet Wij hebben deze avondvoorstelling bij gewoond Nadat de aanwezigen staande het Wilhelmus hadden aangehoord, werden een film van het Zwarte Woud en een keurige teekenfilm gebracht, waarna men al spoedig tot echt Nederlandsche films kwam met die over het Vorstelijk gezin aan de spits Het waren herinneringen aan bezoeken van de leden van het Ko ninklijk huis aan vele gebeurtenissen, vooral op hoogtijdagen, terwijl ook het treffend oogenblik van begin September, toen de vorstelijke personen zich voor het paleis aan het Noordeinde tot het volk be gaven, niet was vergeten. Na dit alles: „Ons Prinsesje loopt". Hoe is er volop genoten van deze aandoenlijke rol prent Hoe aardig gaat de kleine Beatrix om met de hondjes en eendjes van Soest- dijk, hoe aardig beweegt zij zich in en bui ten het paleis onder toezicht van haar vorstelijke moeder of van de nurse, die met de zorg van ons vorstenkind is, be- laèt Er was maar een roep over deze ge legenheid om ons volk steeds nader tot de leden van ons vorstenhuis te brengen. Men kan geheel volgen hoe ons Prinsesje reageert op alles om haar heen en hoe zij echt kinderlijk tenslotte ook haar lip je laat hangen omdat iets haar niet aan staat Het was voor de aanwezige.n een bijzonder evenement. Dat men ook een kijkje krijgt in een deel van het paleis Soestdijk en de omge ving beteekende uiteraard een zeer aan trekkelijke „toegift." Examen elementaire verpieegkunst, Bij het in het oefenlokaal van het Roo- de Kruis in het Entrepot door zusters Van Rijn en Switters afgenomen examen voor Elementaire Verpleegkunst vanwege de Vereeniging van leden der damesafdee- ling. slaagden de navolgende dames voor helpster derde klasse: J. L Florusse, P. H E Verkleij; A M. C. Brakman; M. P J. Mantz; A. Blokpoel; J. Start; J Holle- brandse; N Snaauw; C. v. d Weel; H. van JAARVERGADERING „DE ZEEUW". Besloten tot een tentoonstelling. De postduivenvereniging „De Zeeuw" hield gisteravond in café L. Rijk haar al- gemeene vergadering onder voorzitterschap van den hr. K. Gelder. Uit het jaarverslag van den secretaris, den hr. J. P. van Sabben bleek dat het ach terliggende seizoen ongunstiger was dan het vorige, mede door de tijdsomstandighe den. Op 26 vluchten werden 259 duiven uit gezonden. Het beeld, dat de financiën ga ven was daarentegen gunstiger dan vorig seizoen. Besloten werd, den kring voor te stellen geen kleinere vereenigingen, dan met ten minste zeven leden toe te laten. Ook zal men trachten, vooral omdat, met uitzon dering van België, geen buitenlandsche vluchten meer gehouden kunnen worden, Walcheren bij den kring te krijgen, waarna men over een duizendtal duiven zal beschik ken. Voorts werd besloten dit jaar weder een tentoonstelling te houden en wel op Zater dag 16 December a.s. Tot tentoonstellings commissie werden benoemd de hrn. A. Kleinjan, secretaris, K. Gelder en C. J. Ku- zee. Verder werden benoemd als afgevaar digde naar den Bond de hr. A. van Doorn en als afgevaardigde voor den Kring de hr. A. Kleinjan. Tenslotte werden nog de kampioenen van dit seizoen bekend gemaakt: Vitesse (tot 400 km). 1. C. J. Kuzee 1109 pnt., 2. C. Gel der 811 p.; 3. K. Gelder 613 p.; Kampioens duif: J. Harthoorn; Kamp. Fond (400 tot 1100 km) 1. J. P. van Sabben 254 p.; 2. C. J. Kuzee 206 p.; 3. J. Foudraine 112 p.; Kamp. jonge duiven: 1. C. J. Kuzee 604 p.; 2. L. Lavooi 511 p.; 3. L. Baart 415 p. ONGELUKKIGE DIEF. Meldden we gisteren, dat door een on bekende een koffer ontvreemd en aan den vestkant weggeworpen was, waarbij aan baldigheid gedacht werd, nader bleek, dat uit een bergplaats van het café ook een vaatje met vloeibare zeep vermist werd. Ook dit werd teruggevonden en wel in de vest. De politie toog nu op on derzoek uit, en awam te weten, dat ze kere C. M. te Schor e een en ander had trachten te verkoopen en toen hem dit niet gelukte had h. er zich blijkbaar aan de vest van ontdaan. C. M. werd opgespoord en bleek de dader van beide diefstallen te zijn, waar na hij op het politiebureau werd ingeslo ten in afwachting van zijn voorgeleiding voor den officier van justitie te Middel burg. Hedenmorgen deed de Centrale raad van beroep te Utrecht uitspraak in de zaak van jhr. E. L. M. Th. von Bönninghausen, die in het begin van dit jaar werd ontslagen als burgemeester van Ootmarsum, als gevolg van klachten, welke werden ingediend naar aanleiding van zijn uitlatingen in een ver gadering van het college van B. en W. en op een jachtpartij te Oldenzaal. Hierbij zou de burgemeester zoodanig van zijn pro-Duitsche gezindheid hebben blijk gegeven, dat men kon spreken van een niet- vaderlandslievende houding, in strijd met het nationaal belang. Op 25 Febr. ontving de burgemeester het bericht, dat hij op zeer korten termijn met ingang van 1 Maart zijn functie moest neer leggen. De afgetreden burgemeester diende tegen dit ontslag beroep in bij het ambtenaren gerecht te Arnhem, dat Op 7 Juli het be roep tegen dit ontslag ongegrond heeft ver klaard en afwees. Van deze beslissing heeft de burgemees ter beroep aangeteekend bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht. Deze ver klaarde hedenmorgen dit beroep ongegrond. Herwijnen; J. van Overbeke; M. West- veer; E. C. Floresse; P. Minderhoud en M. Bliek. Afgewezen geen ONTWIKKELINGSAVOND VOOR MILI TAIREN ONDER DE AUSPICIëN VAN HET BURGER-COMITé VOOR O. EN O ALHIER. Gisteravond hield de heer Chr. de Bruin, adjunct inspecteur bij de Raad van Arbeid alhier, vObr een aandachtig auditorium van hier ter stede gelegerde militairen in de boven-Bogardzaal een voordracht met film illustratie over „De Sociale Verzekering in Nederland". De le Secretaris van het Burger-Comité voor O. en O., Mr. F. W. Adriaanse, leidde den spreker in. Van de gelegenheid tot" het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. In de pauze en aan het eind van den avond konden de aanwezige militairen, dank zij een vrijgevig gebaar van het per soneel van den Raad van Arbeid alhier, op thee en sigaren worden onthaald. PRO REGE. Dinsdagavond organiseerde „Pro Rege haar tweed e avond in dit najaar, nu voor de jongelui van de SDOA. Het programma was gevuld met voordracht* zang, muziek van „Juliana" en tractatie. De bovenzaal in het tehuis in de Nieuwstraat was tjol vol. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwaar bewolkt met opklarin gen, enkele buien, vooral in de kuststrook, weinig verandering in temperatuur, matige tot krachtige N. tot N.O. wind. UKKEL: Verwachting voor den nacht: Matige tot vrjj sterke wind uit Zuid-West tot Noord-West. Afwisselend zwaar bewolk te en heldere hemel. Tijdelijk regen en zelfs sneeuw. Dalende temperatuur tot 0°. Hier en daar nachtvorst. VR 27 Oct. Zon op: 6 h 46; onder: 16 h 41. Licht op: 17 h 11. Maan op: 16 h 24; onder: 5 h 41. V.M. 28 Oct. Hoog- en Laagwater te Vllssingen: October. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 26 0.11 12.18 6.21 18.51 Vrijdag 27 0.42 12.48 6.57 19.23 Zaterdag 28 1.12 13.19 7.29 19.55 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) October. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. Donderdag 26 1.51 14.05 7.33 19.49 Vrijdag 27 2.25 14.38 8.09 20.22 Zaterdag 28 3.01 15.13 8.39 20.53 DE WERKLOOSHEID. Verminderd met 17,43 pet. sedert 30 Sept. en 24,65 pet. sedert 31 Aug. De stand der werkloosheid in het dis trict der Arbeidsbeurs te Middelburg per 30 September luidt: Middelburg 491 (551); Vlissingen 405 (351); Goes 63 (47); Aagtekerke Arnemuiden 67 (98); Baarland (3). Big- gekerke Borssele (4)Brouwers haven Bruinisse 20 (38)Burgh Colijnsplaat Domburg 8 (6); Driewegen (1); Dreischor Duivendijke Eikerzee El- lemeet Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 1 Grijpskerke Haamstede (10); 's-Heer-Abtsker- ke (2); s-Heer Arendskerke 1 (4); 's-Heerenhoek (2); Heinkenszand Hoedenkenskerke 1 (1); Yerseke 13 (47); Kapelle Kats (2); Kat- tendijke Kerkwerve Kloe- tinge 1 (3)Kortgene Koudeker- ke 11 (14)Krabbendijke Krui- ningen 5 (19); Meliskerke Nieu- werkerk Nisse Noord- gouwe Noordwelle (1); Ooster- land Oostkapelle 3 (1)Oudelan- de Ouwerkerk (3); Ovezand (5); Renesse (1); Rilland-Bath Ritthem 1 (1)Schore (2)Seroosker- ke (W) Serooskerke (S) )j St. Laurens 2 (2)Souburg 52 (68)Veere 1 (1)Vrouwenpolder Waarde 3 (6)Wemeldinge 1 (1)Westkapelle 22 (37)Wissenkerke Wolphaarts- dijk Zierikzee 18 (105); Zonne- maire Zoutelande Totaai stonden per 30 September 1189 personen als werkzoekenden ingeschre ven, tegen 1440 "per 31 Augustus en 1578 per 31 Juli. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 15 tot en met 21 October in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Krabbendijke 1, Kruiningen 1, Terneuzen 4, O. en W. Souburg 2 (in één gezin), Serooskerke (W.) 1 (het 2e geval in één gezin), Vlis singen 1. Loodswezen. Met ingang van 16 November a.s. is dë machinedrijver bij het loodswezen D. W. Muller eervol ontslag verleend. NIEUW EN SINT JOOSLAND. Dins dagavond vond in deze gemeente de ope ning plaats, van het lokaal voor ont spanning en ontwikkeling voor de mili tairen. Toen men dit lokaal binnentrad, stond men verbaasd over de verandering die deze voormalige bergplaats van land bouwartikelen van den hr Kuzee had on dergaan. De inrichting is zoo mooi. dat de Commandant gewaagde van „het mooi ste lokaal op Walcheren". De voorzitter van het comité voor O. en O., de heer C. A. Polderdijk, opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de overste der marinetroepen tot den burge meester, eere-voorzitter van het comité en tot den commandant van de marine troepen alhier. Hun tegenwoordigheid werd ten zeerste op prijs gesteld. Vervolgens werd door den eere-vocr- zitter het woord gevoerd, die zich in het bijzonder richtte tot den overste en den commandant, waarbij hij een woord van dank sprak voor de door hen verleende medewerking aan het comité. Verder bracht hij hulde en dank aan de ingezete nen, die door hun milde gaven het comité in de gelegenheid hebben gesteld den ml litairen een gezellig tehuis te verschaffen, als eenige vergoeding voor het gemis van huis en haard en het offer dat zij brengen voor het vaderland. De militairen, die hun •medewerking hebben verleend om het lo kaal zoo mooi en doelmatig mogelijk in te richten, bracht hij eveneens dank Met de wensch dat het lokaal voor de mili tairen werkelijk een gezellig tehuis zal worden, verklaarde hij dit tehuis voor ge opend. De commandant der marinetroepen nam vervolgens het woord en bracht hartelijken dank aan de overste voor de verleende medewerking Eveneens betuigde hij den burgemeester-eerevoorzitter dank voor alles wat deze in het belang der militairen heeft gedaan Verder herinnerde hij aan de medewerking van diverse personen die op den voorgrond zijn getreden bij het tot stand komen van dit lokaal Den mill BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 87%—88 Zeeuws. Hyp. B-3% 84%85 Cities Service Cy. P. 1958 5 53%—53% A Amsterd. Bank 102%104 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 338345 A De Schelde N.B. 44—42% C Am. Smelt Ref. 41%42% A Houth. Alberts 76%—76% C Chesapeake Ohio 32%33% C Pref. Kansas City South. 15%16 C Union Pac. Rr. 8i—81%' Ned. 38 1000-3 85%—86% O. Indië 37 1000-3 84%—84% A Koloniale Bnk. 171%170 A N.I. Hbk. 600 117—.— C Ned. H. M. 1000 92%—93 A v. Berkels Pat. 3828% C Calvé-Delft 72%—72% A Lever-Bros en Unilever 97%101%-99 A Philips Gem B. afg. 138—139%-38% C Am. Car en Foundry 28%28%-% C Anaconda Cop. 26%26%-27% C Bethlehem St. 69%—70-% G Kennec Copper 3232%-% C Rep. Steel 21%—21%-22% C U. States St. C. 58%—59%-58% C North Am. Cy. 18%18% A Kon Petr. Mpij. 287286%-84% C Contin. Oil Cy. 21%—21% C Phillips Petr Comp 33%32% C Shell Union O.C. 11%—12%-% C Tide Water Ass Oil 10%—10%-% A Ned- Scheepv. U. 119%—119% -18 A H.V. Amsterdam 409%—403-400 A Java Cult. Mfj. 237—228 A N.I. Suiker U. 234—228 A Deli Batavia 123%124 C Deli Mij. 1000 168%—168%-66% BEURSTHERMOMETER DONDERDAG Amerika - Obl.Markl - HVA - .IWaêSfg Koninkl. - Markt - Rubber - Unilever - Schepen - Tabak - Suiker - Philips gaiepojssafféS - A Senembah 148146 C Baltimore en Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 1414%-% A Southern Rlw. 15%15% A Amst. Rubb. C. 209%—208%-06 A Deli-Bat. Rubb. 167%—165 A Hessa Rubber 12312414-25 A Serbadjadi S.R. 113%—114% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 7.56%. 7 56% Berlijn 75 52% 75 50 Parijs 4 28% 4.29 Brussel 31.45 31.43 New-York 1.88% 1 tairen overhandigde hij een klein geschenk van het comité, voor hun arbeid daaraan besteed Ook de gemeenteveldwachter kreeg een stoffelijk bewijs van waardee ring voor het inzamelen der gelden, waarvoor hij veel vrijen tijd heeft .opgeof ferd De commandant betuigde ook zijn dank aan den eigenaar van het lokaal, voor de wijze waarop hij dit heeft beschik baar gesteld. Hij besloot met een drie- wref hoera voor de ingezetenen dezer 'ge meente, waar de aanwezige militairen spontaan gevolg aan gaven Daarna werd aangevangen met de uitvoering van het uitgebreide feestprogramma Achtereenvol gens werden ten beste gegeven zang, de clamatie, muziek, acrobatiek enz Ver schillende nummers wekten zeer den lach lust op en met welverdiend applaus was men niet karig. In de pauze werden ver- verschingen aangeboden Na afloop van het programma dat met het oog op den tijd helaas niet geheel kon worden afgewerkt, heeft de commandant een woord van hartelijken dank uitge sproken voor het door de militairen ten gehoore gebrachte, niet het minst aan de muzikanten voor hun onvermoeiden ijver. Het is zeker voor alle aanwezigen een ge notvolle avond geweest en de mededeeling dat men nog wel eens zulk een avond zou organiseeren werd dan ook met gejuich begroet. Aan het begin en het eind werd door de muziek een couplet van het „Wil helmus" gespeeld, dat staande werd aan gehoord. OOSTKAPELLE. Gedurende het badsei zoen 1939 is Oostkapelle bezocht door 1072 vreemdelingen, die hier korter of langer tijd vertoefden. OOSTKAPELLE. Woensdagavond werd alhier het derde militair tehuis geopend, hetwelk gevestigd is in de voormalige schil derswerkplaats van mejuffr. I. Z. D. van den Hoven. Dit tehuis is bestemd voor de militairen gelegerd op het dorp en op „Molenwijk". Aangezien de burgemeester bericht van verhindering had gezonden werd het ge opend door ds. Don, penningmeester van het Comité. Spreker verwelkomde inzonderheid den bataljonscommandant, de leden van het Comité, en de aanwezige officieren en mi litairen. Hij hoopte dat zij dit tehuis als hun tij delijk tehuis zullen beschouwen, en dankte allen die hebben medegewerkt aan de tot standkoming hiervan. Majoor Cremer dankte namens de mili tairen het Comité voor het werk, dat dit zich getroost heeft en sprak er zjjn blijd schap over uit, dat den burgerij van Oost kapelle zooveel voor de inrichting en in standhouding van de militaire tehuizen doet. Daarna werd aan allen een kop koffie aangeboden en de avond verder gezellig doorgebracht. RITTHEM De melkprijs is gebracht van 10 cent de liter op 12 cent. Een kwart eeuw geleden was de prijs 7 cent. De collecte voor het militair tehuis dezer dagen gehouden, bracht op ruim 143. (Ingez. Med.) Men heeft den laatsten tijd nog al eens de bewering hooren uiten dat meh wel spoedig zal overgaan tot het distribueeren van thee. Er is volgens de Tel. geen sprake van dat zeer binnenkort een theedistributie zal worden ingesteld. De voorraden hier te lande en de te verwachten aanvoer voor de eerstvolgende maanden zjjn van dien aard, dat er nog geen aanleiding bestaat om nu reeds een distributieregeling voor thee in te voeren. Evenals in de jaren 1914-1918 zal ook nu, wanneer de mobilisatie nog lang zal duren, herkeuring van eenige lichtingen plaats hebben, teneinde de Hasten der dienstplich tigen zooveel mogelijk te verlichten. Een beslissing over het doen plaats vin den van herkeuringen van afgekeurden van een aantal lichtingen en het doen vervallen van de vrijstellingen wegens broederdienst is nog niet genomen en zal de eerste we ken ook nog wel niet genomen worden. Toch is deze kwestie momenteel in studie. Echter is het niet uitgesloten dat eerlang maatregelen worden genomen, omdat na herkeuring of vervallen verklaring van de vrijstelling van broederdienst de nieuwe dienstplichtigen een betrekkelijk lange op leidingstermijn zullen moeten doormaken. ELLEWOUTSDIJK. In de plaats van mej. S. SmallegangeDe Bakker, die zich we gens ziekte genoodzaakt zag ontslag te ne men als schoonhoudster van de O. L. school is benoemd mej. S. Oosthoek, alhier. KORTGENE. De collecte voor de Yer" eeniging „Werkverschaffing aan hulpbe hoevende Blinden" te Amsterdam, geves tigd Plantage Middellaan aldaar heeft 29,90 opgebracht. MOTORRIJDER OP VRACHTAUTO GEREDEN. En omgekomen. Gisteravond is de 23-jarige motorrijder J. Assies uit Veenhuizen, die een accoun tantskantoor te Smilde heeft, nabij de Grietmansbrug aldaar op een voor hem rij dende vrachtauto gereden. Met ernstige verwondingen werd het slachtoffer opge nomen en een boerderij binnengedragen, waar hij korten tijd later is overleden. Van bevoegde zijde vernemen wij het vol gende o Zooals reeds eerder werd medegedeeld, is de minister van Econ. Zaken voornemens maatregelen te treffen, waardoor van den aardappeloogst 1939 een hoeveelheid voor menschelijke consumptie en voor uitpoot veilig gesteld wordt. Bovendien blijft een belangrijke hoeveelheid voor veevoeder doeleinden beschikbaar. Rauwe aardappelen zijn weliswaar een bruikbaar veevoeder, maar de gebruiksmo gelijkheden ervan zijn beperkt, terwijl dit laatste met gestoomde aardappelen niet het geval is. Reeds in 1938 werd een flinke hoe veelheid gestoomde ingekuilde aardappelen met gunstig resultaat als veevoedër aange wend. De veevoederpositie zal de behoefte aan dit product vergrooten. Teneinde zeker te zijn, dat in de behoefte aan stoomers zoo veel mogelijk en tijdig voorzien kan worden, is aan 'n aantal fabrikanten opdracht tot aanmaak verstrekt. Coöperaties en loonstoomers kunnen zich voor den aankoop tot deze fabrieken wen den. BELASTINGAMBTENAAR VERDUISTERDE 11.000. De oproep tot aanhouding van den ver dwenen adjunct-commies der directe belas tingen te Leiden, den 43-jarigen P. M. M. aldaar, die op jl. Maandag was verdwenen, met medeneming van een bedrag van 500 uit de kas, heeft tot gevolg gehad, dat de man zich gistermorgen vrijwillig bij de Leidsche politie heeft aangemeld. Het ontvreemde bedrag is grootendeels door hem aangezuiverd. Ernstiger was evenwel zijn mededeeling aan de politie, dat hij in den loop van ver scheidene jaren het rijk voor aanzienlijke bedragen heeft benadeeld, door meermalen gelden uit de kas te verduisteren. Hij zelf raamde het bedrag der aldus gestolen gel den op ruim 11.000. De rijksaccountantsdienst stelt een uitge breid onderzoek in naar de wijze, waar op M. daartoe kans heeft gezien, zoomede naar den omvang der gepleegde malversa ties. Reeds is komen vast te staan, dat M. op zeldzaam geraffineerde .wijze te werk is ge gaan. De oneerlijke ambtenaar is ter beschik king van den officier van justitie gesteld- Eerg rikaan Duitse haven zou oorlog Volg ten" isl het „v| der Duitse volge: schen van hande: De „Ston^ welke overgc vaartr „Deut, VolJ Telegil intern I het o l of Flil Moeral gestell brachll loopig I ten bel ling vl De I kou h l den r| landscl hij niel de „c l marinil gevrail Buitei I Ameril logiscll Steil ten tel weten., mann:| De

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2