LAATSTE BERICHTEN Prijsopdrijving. Een spannende achtervolging in de lucht. Duitschland doei stappen bij de neutrale mogendheden Repatrieeren of PREDIKBEURTEN Lichamelijk letsel door schuld. Een boete van 25 geëischt. De cocaïne-zwendel. Britsch vliegtuig scheerde over huizen, boomen en struiken, achtervolgd door een Duitsch vlieger. Het nieuws van het Westelijk frontregen. LEGER EN VLOOT Verbod gevraagd van S.D.A.P en N.V.V. SPORTNIEUWS KERKNIEUWS BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN (Zitting van heden). K O De 22-jarige P. M. J. de B., autogenisch brander te Hoek, had zich te verantwoor den wegens het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld. Hem was ten laste ge legd, dat hij een brandend autogenisch brandapparaaat zoo onachtzaam had ge hanteerd, dat de naast hem staande D. J. Elve een zware brandwond aan den linker schouder opliep, en gedurende 14 dagen niet in staat was zijn beroepsbezigheden uit te oefenen. Verdachte was niet verschenen. Als getuige werd de 15-jarige D. J. Elve gehoord, die verklaarde, dat hij op den llen Augustus op de scheepswerf te Ter- neuzen naast verd. had gestaan, die op het punt stond met een autogenisch brandappa- raat gaten te branden in ijzer. Get. had tot taak deze gaten bij te vijlen. De afstand tusschen hen beiden bedroeg een halve me ter. Verd. had het apparaat, waar uit een steekvlam kwam, in de hand, en zwaaide dit plotseling in de richting van get., die een stekende pijn in de schouder voelde. De vlam drong door de kleeren van get. heen, die met de hand zijn kleeding blusch- te en zoo voorkwam dat zij verder in brand zou vliegen. Eerst dacht get. nog dat het niet zoo erg was, maar later op den dag had hij zich onder behandeling van een dokter moeten stellen. Op een desbetreffen de vraag van den president ontkende get., dat hij verd. in den weg gestaan- zou heb ben, of dat deze hem herhaaldelijk gewaar schuwd zou hebben, op zij te gaan. De getuige A. P. Kouwijzer bevestigde deze verklaringen. Verd. heeft al meer der gelijke ongelukken veroorzaakt. De officier van justitie achtte dit een geval van roekeloosheid en onachtzaam heid. Verdachte is een jonge man, die bekend staal als ruw. Spr. meende echter, dat hier met een geldboete en een voorwaardelijke straf volstaan kon worden, en eischte 25 boete subs. 20 dagen hechtenis en 1 maand hecthenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak heden over 14 dagen. Heden werd voor het eerst te Middelburg een geval van prijsopdrijving behandeld. Het betrof den 65-jarigen J. M. O., gros sier te Axel, die op 26 September 2 Edam mer kazen met een gezamenlijk gewicht van 3% kg kwaliteit 40+ aan R. J. Steel verkocht zou hebben voor 76 cent per kilo en zich daarmee schuldig zou hebben ge maakt aan overtreding van de prijsopdrij- vingswet. Verd. las een zeer uitgebreid en gedocu menteerd betoog voor om te bewijzen dat de prijs veroorloofd was geweest. En beriep zich op talrijke verordeningen die hem in het gelijk zouden stellen. Volgens de z.g. vervangingstheorie was hij gerechtigd den prijs van de kaas belangrijk te verhoogen boven den inkoopsprijs, aangezien hij later niet in staat zou zijn voor dezelfde inkoop som evenveel kaas te koopen. Hier kwam nog bij dat oude kaas duurder is dan jonge. Verder beriep verd. zich op zijn ervaringen uit den vorigen oorlog, toen hij door sterke prijsdalingen na den oorlog groote verliezen had geleden. Wanneer de regeering de win sten tegen gaat, zou zij zich ook verant woordelijk moeten stellen voor de verliezen, wat zij niet doet. In de krant staat de advertentie: „Doe gewoon, koop gewoon, dan gaat het ook ge woon". Verd. vroeg of hij dan ook niet het recht had gewoon te verkoopen, d.w.z. het aanbod te regelen naar de vraag? Hij meen de dat zijn prijsverhooging economisch verantwoord was geweest en niet in strijd met de wet. De officier van justitie wees er in zijn requisitoir op, dat in normale tijden bij de prijsbepaling de factor van vraag en aan bod een groote rol speelt. Doch in abnor male tijden als deze, wordt er over het al gemeen veel meer gekocht dan absoluut noodzakelijk was en is er bovendien geen invoer uit het buitenland. Daarom zou spr. de factor van vraag en aanbod uitgescha keld willen zien. Wat de vervangingstheorie betreft, meende spr. dat deze niet geheel juist werd toegepast. Stel dat een winkelier vóór September een inkoop heeft gedaan van 400, met het plan deze te verkoo pen voor 500, zoodat hij dus 100 winst zou hebben. Nu zou hij echter dezelfde hoeveelheid artikelen voor 600 moeten inkoopen. Zou hij nu het recht hebben, den ouden voor raad voor 700 te verkoopen, 100 als winst te houden en een nieuwe voorraad voor 600 in te koopen? Spr. leek dit niet juist. Beter zou het zijn, wanneer de winke lier de voorraad voor 500 verkocht, 200 leende en voor 600 een nieuwen voorraad zou koopen, dien hij voor 750 zou ver koopen. Daarvan zou hij dan 100 als winst kunnen houden en 50 besteden voor rente e.d. Het argument dat bij prijsdaling groote verliezen zouden ontstaan, achtte spr. ook niet steekhoudend, aangezien de regeering zal ingrijpen wanneer na den oorlog sterke prijsdalingen mochten intreden. Verder, zoo vervolgde spr., is dit een tijd, waar A zijn prijzen verhoogt, omdat B. dit doet, en B. verhoogt zijn prijzen, omdat zijn knecht meer loon moet hebben, omdat de kleeren duurder worden en de belasting wordt ver hoogd. Maar op deze manier gaan de za- kenmenschen vrijuit wat hun deel van de móeilijkheden betreft, terwijl de lasten steeds zwaarder op de rest van de bevol king gaan drukken. Dit achtte spr. onbil lijk. In verband met wat er tijdens de behan deling van deze wet in de Memorie van Antwoord is gezegd, o.a. dat met de grootte der aanwezige voorraden rekening moet worden gehouden meende spr. dat er hier wel degelijk gesproken moet worden van prijsopdrijving. Aangezien het hier een prin- cipieele kwestie betrof eischte spr. een boe te van 25 subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. De volgende vonnissen werden uitge sproken Th V., 30 jaar, koopman te Middelburg, thans gedetineerd wegens oplichting en heling, 6 maanden gevangenis.straf met aftrek voorarrest. C. M 34 jaar, handelaar te Middelburg, thans gedetineerd, wegens oplichting, 10 maanden gevangenisstraf met aftrek. J. K. K-, 52 jaar, koopman te Middel burg en Th V. 30 jaar, koopman te Mid delburg, beiden gedetineerd wegens op lichting, ieder 6 maanden gevangenisstraf. Th. V. 30 jaar, koopman te Middelburg en C. M. 34 jaar, handelaar te Middel burg, beiden gedetineerd, verdacht van oplichting, vrijspraak. J. K. K. 52 jaar, koopman te Middel burg, gedetineerd wegens oplichting 1 jaar gevangenisstraf met aftrek voorarrest). Een relaas van een Duitschen luitenant vlieger in de „Westfalische Landeszeitung brengt thans eenige opheldering aangaan de de oorzaak van het hevig geschutvuur, dat Dinsdagochtend en -middag langs de Nederlandsche kust in Oost-Groningen werd gehoord. Het blijkt daaruit, dat En- gelsche verkenningsvliegtuigen in gevecht zijn geweest met Duitsche jachtvliegtuigen en door het Duitsche luchtafweergeschut onder vuur zijn genomen, meldt de Tel In een luchtgevecht, dat op twee meter van den grond geleverd werd, heeft deze Duitsche luitenant na een sensationeele jacht vlak boven het Eemsche akkerland een Engelsch patrouillevliegtuig in brand geschoten. De Engelsche bemanning kwam er met enkele lichte verwondingen af. De jonge Duitsche militaire vlieger, die den Engelschman na een riderlijk gevecht neer schoot, heeft thans een belangwekkend verslag gegeven van de unieke' manier, waarop de Engelschman trachtte hem te ontsnappen. „Het was tien over drie Dinsdagmiddag, aldus luitenant K., toen ik klaar voor den start, „ergens in Emsland" in mijn ma chine zat, dat de luchtwacht een vijande lijken waarnemer signaleerde, die op drie duizend meter hoogte uit Noordelijke rich ting. naderde. Toen de Engelschman, dien wij aan zijn machine duidelijk konden her kennen, boven ons vliegveld was, steeg ik op. De luchtafweer kwam in werking en ik zocht de hoogte. De tegenstander zwaai de onmiddellijk naar 't Westen af, op zoek naar een wolk, waarin hij zou kunnen ont komen. Hij nam een scherpe bocht, zöodat mijn trefkans aanzienlijk minder werd. Ik zat vlak achter hem aan en toen de Engelschman zag, dat ik niet los te schud den was, daalde hij zeer scherp en ging in een duik-vlucht op een wolkendek af, dat ongeveer tweehonderd meter dik was. Ik ging hem achterna, maakte een nog scher pere daling, zoodat het mij gelukte hem in te halen. Toen ik door het wolkendek heen was, en er aan den anderen kant uit kwam, zag ik „den Tommy" net boven mij uit de wolken komen. Hij ging daarna weer over in een duik vlucht. En toen begon een dolle jacht, die bijna niet te beschrijven is. De Engelsch man was een goed, handig en beweeglijk vlieger. Iedere oneffenheid in het land schap, elk hek en huis. iedere sloot ge bruikte hij om zich te dekken. In een wil de jacht zat ik vlak achter hem aan. De Engelschman slipte tusschen boomen door en scheerde over de huizen. Terwijl ik voorbijstoof kon ik duidelijk afgebroken boomtoppen zich tegen de lucht zien af- teekenen en kon ik kapotgereten struiken zien. Nu en dan dacht ik dat de Tommy een huizendak zou raken en wegrukken, maar met een snelheid van driehonderd ki lometer per uur sprong hij over elke hin dernis. Er waren oogenblikken, dat wij slechts twee meter van den grond waren, zoodat ooggetuigen van dit luchtgevecht zelfs meenden, Mat, de Engelschman geland was. Maar dat duurde maar even, want dan stoof de Tommy weer omhoog, om eiken keer als hij over een hindernis sprin gen wilde van mij een volle lading in zijn kist te krijgen. Hij zat al dien tijd voor me, van ontkomen was geen sprake meer. De kennis van het landschap kwam me prachtig van pas Ik ben namelijk in Ems land geboren, zoodat ik precies wist waar ik was, wat er kwam. Eindelijk na een nieuw salvo schoten zag ik hoe de pi loot zijn machine op den grond zette en hoe de drie leden van de bemanning uit het brandende toestel renden. Ik vloog dicht over hen heen maakte een korte bocht en. cirkelde over hun landingsveldje De Engelschen groetten me en wuifden met beide handen in elkaar, alsof ze me na den ridderlijken strijd, dien ik met hen mocht voeren, een hand wilden geven. Ik maakte mijn kabineraam open en gaf hun een saluut terug. Nog denzelfden dag toen ik mijn mchine geland had, ben ik naar de plaats, waar hun machine lag, teruggekeerd Mijn tegenstanders waren kort tevoren weggeleid om te worden verhoord. Het waren luitenant Casey, de piloot, de waarnemer sergeant Tripp en de marconist-mitraillist Nelson. Het toe stel was een Bristol-Blenheim-waarnemer. De Engelschen hadden, toen de vleu gels in brand raakten, niet meer den tijd gehad het landingsgestel te laten zakken, maar hadden een buiklanding moeten ma ken op een aardappelveld. De vlieger en O Geconvoyeerde schepen kunnen behandeld worden als vijandelijke. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Naar in politieke kringen wordt verno men, hebben de pogingen der Engelschen den neutralen koopvaardijschepen, evenals in den wereldoorlog convooi aan te bieden, Duitschland genoopt tot een mededeeling aan de neutrale staten. In deze mededeeling worden de neutra le staten er aan herinnerd dat een ingaan op het Engelsche aanbod volkenrechtelijk de neutrale schepen hun neutraliteit ont neemt en dat zij dan als schepen van den vijand zouden kunnen worden behandeld. Het Fransche legerbericht van hedenmor gen luidt: „Een kalme nacht. Regenachtig weer. Op tal van punten activiteit van patrouilles aan weerszijden". Het Duitsche opperbevel maakt bekend: In het Westen is na het afsluiten der ge vechten in het grensgebied Zuidoostwaarts van Saarbrücken weer stilte ingetreden. Afgezien van activiteit van de artillerie en van verkenningstroepen, vallen aan het geheele front geen bijzondere gebeurtenis sen te vermelden". De Moskousche radio heeft gisteren een bericht gepubliceerd over de Duitschers, die wonen in Poolsch Wit-Rusland, dat thans door het Roode leger bezet is. De Telegraaf meldt, dat aan deze Duit schers de keus wordt gelaten om naar Duitschland terug te keeren of Sovjet-bur gers te worden. Het schijnt dus voor hen onmogelijk te blijven waar zij nu wo nen en hun Duitsche nationaliteit te be houden. KUSTVAARDER AAN DEN GROND BIJ TERSCHELLING. In den afgeloopen nacht is de kustvaar der „Orion" ten Noorden van Terschelling aan den grond geloopen. De motorreddingboot „Brandaris" is uit gevaren en heeft de uit zeven koppen be staande bemanning aan boord genomen. Bfj Kon. besluit is met ingang van 1 Nov. 1939 op het daartoe door hen gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan de reserve-eerste- luitenants J. H. Gimbel en M. J. Haasdonk béiden van het 14de'teg. infanterie: K. J. Wolterbeek en E. J. Jonker, beiden van het 3de reg. infanterie en zijn allen benoemd en aangesteld, bij het wapen der infanterie tot eerste-luitenant, bij hun zoifde regi menten. Volgens mr. Rost van Tonningen hebben zij onze neutraliteit in gevaar gebracht, Het NSB-Kamerlid mr. M. M. Rost van Tonningen heeft de volgende schriftelijke vragen gericht tot den voorzitter van den Raad van Ministers en de Ministers van Buitenlandsche Zaken en Justitie: „Hebben de ministers kennis genomen van het feit, dat het Bureau van het In ternationaal Verbond van Vakvereenigin gen in een buitengewone zitting, op 13 en 14 October jl. te Parijs gehouden, een ma nifest heeft opgesteld, waarin uiting wordt gegeven aan de eenheid van zienswijze van dat bureau met „de Fransche en Engel sche arbeiders, die op het oogenblik de menschelijke vrijheid, de democratie en de beschaving tegen de aanvallen der totali taire staten verdedigen?, en waarin wordt verklaard, dat het internationaal verbond van vakvereenigingen „geheel en al aan de zijde der democratische staten" staat welke thans in den oorlog zijn betrokken? Is het den ministers bekend, dat het ge noemde manifest eenstemmig is goedge keurd door de aanwezige leden van het in de voorgaande vraag vermelde bureau waaronder ook een lid der Tweede Kamer tevens voorzitter van het Ned. Verbond van vakvereenigingen, hetwelk hij in dat bureau vertegenwoordigt Beschouwen de ministers de medewer king aan de totstandkoming van boven vermeld manifest door een vooraanstaand Kamerlid, behoorende tot een der partij en, waarop het kabinet steunt, als strijdig met de door de regeering gevoerde neu traliteitspolitiek Indien de voorgaande vraag in bevesti genden zin wordt beantwoord, hebben dan de voorzitter van den raad van ministers en de minister van Buiten! Zaken over wogen, tot herstel van het vertrouwen in de neutraliteitspolitiek van ons land het uittreden uit het kabinet van de twee tot de bedoelde partij behoorende ministers te bevorderen? Zoo ja, wat is van die overweging dan het resultaat? Heeft de minister van Justitie: a. tegen den persoon voornoemd een strafrechtelijke vervolging doen instellen wegens het in gevaar brengen van onze neutraliteit. b. Tegen het NVV en de daarbij aange sloten vereenigingen alsmede tegen de SDAP een vervolging doen instellen we gens overtreding van de wet op het recht van vereeniging en vergadering, teneinde het verbieden van die vereenigingen uit te lokken? Indien zulks tot dusver niet geschiedde is die minister dan voornemens, het in stellen van zoodanige vervolgingen te ge lasten?" Z.K.B. KORFBAL ...Wedstrijdprogramma voor morgen: Afd. I: ZeelandiaMadjoe I; TogoVol harding. Afd.'H: HBS—Swift II; BKC—Animo. Afd. Hl: Volharding IIMadjoe III. ZONDAG 22 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9,30 u. de heer De Haan. Arnemuiden 9,30 u. de heer De Redelijk heid; 2 u. ds. Dippel (doop); 6 u. de heer De Redelijkheid. Biggekerke 9,30 u. ds. de Ru; 2 u. ds. van Loon. Domburg 9,30 u. en 2 u. ds F. G. H. Nicolaï. Gapinge 9,30 u. ds. Van Duyne. Grijpskerke 9,30 u. ds. H. A. van Loon; 2 u. ds. C. de Ru van Biggekerke. Kleverskerke 2 u. ds. Fagel. Koudekerke 9,30 u. ds. Visbeek, Vlissingen; 2 u. ds. Warners (doop). Meliskerke 9,30 u en 2 u. (doopsbed.) ds. Bakker. Oost- en West-Souburg 9,30 en 2 u ds L. C. Spijkerboer (Bed. H. Av.). Oostkapelle 9,30 u. ds. F. Don; 2 u. ds. N. Visser. Ritthem 9,30 u. ds. H. Bartema (Bed. H. Av.); 2 u. ds. Bartlema (Dankz.). St. Laurens 9,30 u. en 2 u. ds. J. P. Simoons. Serooskerke 9,30 u. ds. N. Visser; 2 u. ds. Don van Oostkapelle. Veere 9,30 u. ds. Fagel. Vrouwenpolder 2 u. ds. Van Duyne. 't Zand 10 u. ds. Warners. Zoutelande 9,30 u. ds. J. J. Hietkamp en 2 u. ds. W. Oosthoek. Baarland 2 u. ds. B. Dagevos. Biezelinge 9,30 u en 2 u ds Van Steenber gen. Borssele 9,30 u. ds. Bunjes; 2 u. de hr. P. de Haan (vert. Egypte zending). Driewegen 2 u. ds. Bunjes van Borssele. Hansweert 9,30 u. ds. Plaggemars; 6,30 u. ds. J. Baarslag van Krabbendijke. Heinkenszand 9,30 u. en 2 u. ds. De Willigen Kapelle 9,30 u en 2 u dr Schmidt. Kloetinge 9,30 u. en 2 u. ds. Boersma. Krabbendijke 9 u en 2 u ds Baarslag. Nieuwdorp 9,30 u en 2 u ds Wagner Ovezand 9,30 u. ds. Van Burgeler. Rilland Bath 9,30 u. en 2 u. ds. Sickesz. Schore 9,30 u en 2 u. ds. Postma. s-Heer Abtskerke 9,30 u. ds. Drost (Bed. H. Av.); 2 u. ds. Drost (Dankz.). 's-Heer Arendskerke v.m. ds. F. A. Visser van Cadzand; 2 u. ds. C. v. d. Waa. 's Heerenhoek geen dienst. Wemeldinge 9,30 u. en 1,30 u. cand. Pie- tersma. de waarnemer werden niet gewond, maar de marconist had een schampschot gekre gen Het doet me veel genoegen dat deze dappere tegenstanders, die zich zeer rid derlijk gedroegen, ongedeerd in onze han den gevallen zijn De Engelsche piloot ver dient voor z'n onvrijwillige prestatie de hoogachting, die geen Duitsche vlieger hem onthouden zal." Wolphaartsdijk 9,30 u. en 2 u. ds. Van Dijk. Yerseke 9,30 u. ds. M. Bons; 2 u. ds. Plagge mars; 6 u. ds. Bons (jeugddienst). Kats 9,30 u. en 2 u. ds. Hansen. Kamperland v.m. Leesd.; n.m. ds. Kluiver van Colijnsplaat. Kortgene vm en nm ds Van der Most van Spijk Wissenkerke v.m. en n.m. (voorber.) cand. E. H. Grolle. Aardenburg 10 u ds J. B. van Dalfsen. Breskens 9,30 u. ds. Goudzwaard (H. Av.); 5,30 u. ds. Goudzwaard (Dankz.). Groede 17,30 u ds G. J. Derksen. Hoofdplaat 9,30 u ds M. R. Pliester. Nieuwvliet 9,30 u ds G. J. Derksen. Schoondijke 9,30 u ds J. A. Swart. Sluis 10 u ds M. J. Beukenhorst. Sint Kruis 8,30 u ds J,. B. van Dalfsen. Waterlandkerkje 9,30 u ds G. van Yperen. Zuidzande 9,30 u ds Stegenga. Geref. Kerk. Arnemuiden 9,30 u en 2 u ds H. Scholing. Domburg 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. Laar man (veldprediker). Meliskerke 9,30 u en 2 u ds M. Vreugden- hil. Sint Laurens 9,30 u en 2 u ds A. Koning. Veere 9,30 u. en 2 u. ds. J. W. Smitt. Vlissingen 9,30 u. en 5,30 u. ds. J. Verkuyl van Oegstgeest. Westkapelle 9,30 u. leesdienst; 2u. dr. Hom mes. Nieuwdorp 9,30 u en 2 u ds E. Beukema. Wemeldinge 9,30 u en 2 u ds 'M. P. van Dijk. Yerseke vm en nm ds Van Egmond. Colijnsplaat 9,30 u. en 5,30 u. ds. H. Veen- stra. Wissenkerke 9,30 u en 2 u ds A. A Oosten brink. Aardenburg 930 u en 3 u ds J. A. Tiemens Evang. Luth. tMiddelburg n.m. 7,30 u. tot 8,30 u. ds. Nolte, „Moeten wij het werk stopzetten?" (Neh. 4: 2, 6.) Groede 9,30 u ds M. P. Stol. Doopsgez. Gem. Middelburg 10% ds. J. Koekebakker. Aardenburg 10 u mej. C. W. Brugman. Geref. Gemeente. Oostkapelle 9,30 u., 2 u. en 6 u. ds. Visser Westkapelle 9,30 u„ 2 u. en 6 u. ds. A. Stuijvenberg te Benthuizen. Rilland Bath 9 u. 1,30 u. en 5,30 leesdienst. Wemeldinge 9,30 u. 1,30 u en 5,30 u lees- dieitSt. Krabbendijke 9 u, 1,30 u en 5,30 u ds J. v d Berg. Yerseke v.m., n.m. en av. ds. Kok van Veenendaal. Vry Evang. Gem. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. ds. P. Wërges. Eglise Wallonne. Middelburg Pas de service Reserve-veldprediker. Bjj Kon. besluit is benoemd tot reser ve-veldprediker voor den tijd van oorlog bjj het leger te velde de heer ds. A. Grup- pen, Chr. Geref. predikant te Eindhoven, vroeger te Vlissingen. Ds. D. Meerburg t In den ouderdom van 76 jaar is te Zeist overleden ds. D. Meerburg, em. pre dikant der Ned. Herv. Kerk. De overledene werd in 1863 geboren en in 1888 candiadat in Friesland om 2 Sept. van dat jaar te Wa arde het predik ambt te aanvaarden' Vandaar vertrok hij in 1890 naar Vreeswijk, welke standplaats in 1900 met Aarlanderveen verwisseld werd. Hier werd hem op zijn verzoek met ingang van 10 Oct 1918 eervol emeritaat verleend waarna hij zich metterwoon te Zeist vestigde. Zijn stoffelijk overschot zal a.s Zaterdagmiddag om half twee te Vreeswijk worden teraardebesteld. GEEN „HEIL HITLER" MEER IN AMERIKA, De leider van den Duitschen Bond in Amerika, Kuhn, is gisteravond uit Was hington naar New-York vertrokken om er zich voor te bereiden op zijn verdediging tegen de beschuldiging, dat hij gelden van den Bond zou hebben verduisterd. Kuhn heeft verklaard, dat de Bond de uniformen voor de leden had afgeschaft, dat niet meer „Heil"' zal worden geroe pen en dat ook niet meer de Hitlergroet zal worden gebracht. Ook het hakenkruis wordt niet meer als embleem gebruikt. O Middelburg. Ondertrouwd: A. Barentsen jm. 29 j. en C. Tange jd. 24 j. Getrouwd: A. C. Flipse jm. 32 j. en E; Vader jd'. 32 j. Bevallen: L. Dieleman gebi. Janse zj Overleden: D. M. Maas 65 j. man van P. Alewijnse. A. C. Pluymers 56 j. vrouw van F. J. Ploegaertl. O. en W. Souburg. Van 11—17 Oct. Getrouwd: J. la Soe 26 j. jm. en C. M. Tellier 22 j. jd. Overleden: C. Grootjans 40 j. echtgen. van S. P. Jellema (overleden te Den Hel der). (Nwsbld.) Middelburg, 19 Oct. Fruitveiling. Ap pels: Champagnezoet 26 c., Zure Belle fleur 25 c., Gron. Kroon 19 c., Roode Ribbing 39 c., Jac. Lebel 27 c„ Mancks Codlin 25 c„ Goudreinet 310 c„ Transp. de Cronsel 510 c„ Notarisappel 56 c„ Sterappel 212 c., Bismark 4 c., Fransche Bellefleur 2 c„ Roode Wijnappel 3 c., Tuin- zoet 68 c., Present van Lunteren 11 e., Witte Ribbing 4 c., Jonathan 6 c., Roode Bakker 2 c„ Grauwzoet 8 c., Cox Oranje Pippin 15 c, Warnersking 2 c. Peren: Nouveau Poiteau 23 c., St. Remy 4 c„ Comtesse de Paris 89 c., Bergamot 5 c„ Maagdenpeer 57 c., Beurré van de Ham 7 c„ idem Aremberg 611 c„ idem Lebrun 5c., idem Alexander Lucas 6 c„ Gieser "Wil deman 19 c„ Soldat Laboureur 12 c., Wil liam Duch. 6 c„ Rietpeer 6 c., Pondspeer 3- 6 c., Jodenpeer 2 c„ Doyenne de Cornice 13- 20 c„ Legipont 711 c., Truimphe de Vienne 5 c„ Ganzeboutpeer 2 c., Foppepeer 3 c., Winterlouwtjes 3 c., Herzoging Elza 7 c. Druiven: FranckenthSIers 1619 c., Black Alicante 1620 c., Muskaatpeer 18 19 c„ Tomaten 617 c., Bramen 12 c„ Frambozen 30 c„ alles per kg; Meloenen: net 25 c., Oranje Ananas 3 c., beide per stuk. Goes, 19 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Zure Kroetap- pels 1,101,20, per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten ex tra 818, idem A 8,5017, idem B 6,50 14, idem C 4,507, Zure Bellefleur extra 7, idem A 66,50, idem B 5, idem C 3,50, Sterappels extra 912, idem A 6,5010, id. B 47, idem C 36, Cox Oranje Pippin extra 2730, idem A 25, idem B 1520, id. C 6,5012, Campagne Zoet extra 6,50, idem A 5—5,50, idem B 3,50—4, idem C 3,50, Al- lington Pippin 4,506, Meuman's Reinetten 3, Blenheims Pippin 46, Court Pendu 2,503, Dubb. Bellefleur 24, Fransche Goudreinetten 37, Gron. Kroon 3,508, Glorie v. Holland 2,507, Hondsmuil 1,50 3, Jonathan 311, Lanes Pr. Albert 3,50, Laxton Superbe 2,508, Notarisappel 2,50- 7, Paradijsappels 34, Peasgood Nonsuck 7,50, Present v. Engeland 3,505,50, Prin- cesse Noble 6, Signe Tillish 4,508, Transp. de Croncel 2,5010, per 100 kg. Zoete appels: Pomme d'Oranje 6,50, Zoete Bellefleur 23,50, Zoete Ermgaard 36,50, Kroet en valappels 1—4, per 100 kg. Peren: Comtesse de Paris extra 1012, idem A 9,5011, idem B 6,509, Doyenne du Cornice extra 2025, idem A 2125, id. B 1722, Nouv. Poiteau extra 57,50, idem A 57, idem B 5,506,50, idem C 45, Bruine Chaumontel 34,50, Beurré Clair- geau 3,5013, idem d'Arenberg 38,50, id. Diel 3,509,50, Conference 815, Emile d'Heyst 48, Groene Chaumontel 4,50, Gieser Wildeman 2,509,50, Jodenperen 3,506, Kleiperen 26, Le Curé 4, Leghi- pont 818, Peren zonder Zaadhuis 2—3,50, Pondsperen 23,50, St. Remy 2,503,50, Winter Bergamotten 34,50, Wintersuike- rijen 3,50, Will. Duchesse 3.508, Winter Rietperen 33,50, Zwijndr. Wijnperen 3— 11, Kroet en valperen 0,504, per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 1417, Black Berry 1214, Frambozen 1218, per 100 kg. Hazen 1,43, Patrijzen 0,250,36 p. stuk. DE HEFFING OP BOTER. Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, voor de week van 19 tot 26 October 1939 eveneens vastgesteld op 80 cent per kg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3