UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS De Ned. Ver. voor Luchtbescherming en het distributievraagstuk. WEK UW LEVER-GAL OP Stichting „Lubema" in het leven geroepen. WALCHEREN ZUID-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. Raad van Vrouwepolder. Euwe blijft schaakkampioen van Nederland. RADIO-PROGRAMMA Verkoopingen en Verpachtingen AGENDA Tot voor kort beschikte de Nederland- sche Vereeniging voor Luchtbescherming niet over een speciale organisatie, die de distributie van luchtbeschermingsmateria len ter hand kon nemen De wenschelijk- heid van een dergelijke distributie bleek echter gedurende den laatsten tijd steeds meer en het is daarom, dat de stichting „Lubema'f in het leven is geroepen die, on der leiding en controle van de Nederland- sche Vereeniging voor Luchtbescherming het distributievraagstuk ter hand zal ne men. Het kantoor der stichting is geves tigd te 's Gravenhage, Nassau Ouwerkerk- straat 3, Tel. 776446. De Lubema zal zorg dragen voor een snelle en rechtvaardige distributie, in de eerste plaats onder de leden der vereeni ging. Hiertoe worden de afdeelihgen der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming in het distributie-systeem inge schakeld De Lubema wil echter meer. Zij zal bemiddelend optreden tussehen verkoo- per en kooper van luchtbeschermingsarti kelen en materialen waar zulks gewenscht blijkt. Onder de huidige omstandigheden zal deze werkzaamheid er toe kunnen bij dragen, dat artikelen van Nederlandsch Fabrikaat hun weg in ons land zullen vin den. Niettemin kan elk artikel dat, wat kwa liteit en prjjs betreft, aan de te stellen eischen voldoet, door bemiddeling van de Lubema aan de leden der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, en eventueel ook aan niet-leden, worden aan geboden. Door deze regeling wordt bereikt, dat de materialen, waarover beschikt kan wor den, op een billijke wijze worden verspreid Voorts kan de Lubema invloed uitoefenen op kwaliteit en prijs. Ongewenschte prijs opdrijving en den verkoop van minderwaar dige materialen zal zij dikwerf kunnen voorkomen De voordeelen, die eventueel door de Stichting zullen worden verkregen zijn bestemd voor het vormen van eenige fondsen, die dringend noodig zijn. Zij zullen werken ten behoeve van het gratis ver strekken van materialen aan on- of min vermogenden en tot het ondersteuen van noodlijdende afdeelingen der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming Bo vendien kunnen de middelen, die ter be schikking komen, worden aangewend voor algemeene doeleinden ten bate van de luchtbescherming, voor zoover deze tot dusver door het ontbreken van financieele middelen niet te verwerkelijken zijn ge weest. Reeds nu is gebleken dat de Lubema, die al op volle kracht werkt, in de bestaande behoefte voorziet. Van tal van zijden werd reeds medewerking verkregen, waardoor de distributie van artikelen op de juiste wijze bevorderd kan worden. DOMBURG. Zaterdagavond hebben de militairen van Westhove een feestelijke ontvangst bereid aan hun makker Hoogen- dijk en zjjn bruid. Door een feestcommissie onder leiding van den chef-kok C. Weber aan het station te Middelburg afgehaald, werd het jonge echtpaar bij aankomst aan de groote laan met muziek van „Apollo" te Domburg opgewacht. De waarnemende commandant en de burgemeester van Oost- kapelle wenschten het paar geluk en bo den geschenken aan Daarna verzamelden allen zich in de cantine en werd de avond onder het genot van muziek, koffie en ge bak gezellig doorgebracht. Ter afwisseling mochten de bruid en de bruidegom nog ge- lukwenschen en cadeaux in ontvangst ne men. Tegen de verwachting, werd alles door goed weder begunstigd. KOUDEKERKE. De geldinzameling wel ke in deze gemeente gehouden is ten bate van de Nederlandsche Vereeniging Het Roo- de Kruis, heeft opgebracht een bedrag van 103.85. Vrijdagavond hield de Vereeniging voor Ziekenverpleging „Het Groene Kruis" haar jaarvergadering op het gemeentehuis, onder leiding van den waarnemend voor zitter, den heer J. L. Dregmans. Het uitgebracht jaarverslag van den secretaris en van den penningmeester ge waagden van veel goeds, van moeilijkheden, noch klachten werd in het afgeloopen jaar vernomen. Herbenoemd werden als bestuursleden de heeren J. A. Contant, ds. A. C. Heij, ds. De Ru van Biggekerke en burgemeester D. Kodde van Zoutelande. Benoemd werd in de vacature ds. J. W. van Kooten, ds. Ph. War ners te Koudekerke en in de vacature K. Sturm, ds. Bakker te Meliskerke. Besloten werd verlenging aan te vragen van de goedkeuring der Statuten. Het verslag van zuster A. de Ridder gaf den voorzitter aanleiding haar dank te zeg gen voor het vele werk, dat zij in het afge loopen jaar met zooveel liefde en ambitie heeft verricht. Goedgekeurd werd dat de vereeniging wat de tuberculose bestrijding betreft, zich aansluit bij de opgerichte vereeniging tot bestrijding van tuberculose, voor de ge meenten Middelburg, Vlissingen, Oost- en West Souburg en Koudekerke. De voorzit ter werd aangewezen als vertegenwoordi ger in die vereeniging. Na afloop der algemeene vergadering werden in een bestuursvergadering de be stuursfuncties verdeeld. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. L. Dregmans. De secre taris ds. A. C. Heij meende als zoodanig te moeten bedanken. Hij werd benoemd tot vice voorzitter, terwijl ds. Ph. Warners tot secretaris werd benoemd. Sluiting. VEERE. Gedurende een vischtijd van 9 14 October werden door 21 garnalenvis- schersvaartuigen, welke op toerbeurt uit voeren, een vangst van 3677 kg consumptie garnalen alhier aangevoerd. VEERE. Nopens ons verslag van de uit voering der M.A.V.V. alhier, waarin wij schreven, dat het bal tot de vroege mor genuren duurde, wenschen wij deze zinsne de dusdanig te rectificeeren, dat gelezen moet worden tot kort na middernacht. De gemobiliseerden hebben namelijk tot dien tijd verlof gekregen. NOODLIJDENDE GROENE KRUIS- VEREENIGING. DRIEWEGEN. Vrijdagavond hield de afd. Driewegen-Ovezande van het Groene Kruis een zeer slecht bezochte ledenvergadering. Al jaren lang lijdt deze vereeniging in groote mate aan bloedarmoede, die alleen door „zilverpillen" genezen zou kunnen wor den. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat van het oogenblik af dat ver schillende officieele lichamen meenden niet langer subsidies te kunnen verleenen, de vereeniging een kwijnend bestaan is gaan lijden. Dit is niet te verwonderen, indien men bedenkt, dat de toegezegde subsidies van 775 ingekrompen zijn tot 210. In- plaats dat de leden daartegenover hun bij dragen verhoogden, is juist een streven merkbaar, dat ook deze tot verlaging of bedanken overgaan. Geen wonder, dat hier van de arbeid der vereeniging (ook de wijkverpleging) ten zeerste te lijden had. Het jaar 1935 sloot zelfs met een nadeelig saldo van ruim 90. Deze miserabele toe stand weerspiegelt zich ook in het salaris der wijkzuster, dat van 1700 ingekrompen moest worden tot 950. Liever dan haar te ontslaan, heeft het bestuur al het mo gelijke gedaan om haar te handhaven, tot dat zjj recht had op een klein pensioen. Algemeen was men van gevoelen, dat het te betreuren zou zijn, als niet meer over zusterhulp beschikt zou kunnen worden en verschillende maatregelen werden bespro ken om weer een stevige basis te verkrij gen, doch indien de leden niet tot grooter offervaardigheid bereid zijn, zal genezing niet mogelijk blijken. In de hoop, dat de volgende vergadering drukker bezocht zal worden, sloot de waarn. voorzitter de ver gadering. TIENTALLEN FIETSERS VERBALISEERD. KLOETINGE Gedurende eenige weken is de autoweg van den hoek Patijnweg tot aan den Molenweg opengesteld voor het autoverkeer. Echter voor fietsen is dit nog niet het geval. Mede ondanks het feit dat het aan beide zijden geplaatste verkeers bord de fietsers daartegen waarschuwt, blijkt de mooie betonweg een zoo groote bekoring uit te oefenen, dat tallooze fiet sers deze niet kunnen weerstaan. Ze moeten echter tot hun schade erva ren, dat met de verkeersregels niet valt te spotten want tientallen processen-verbaal werden de laatste dagen, na eerst door honderdtallen waarschuwingen te zijn voor afgegaan uitgedeeld Men zij op zijn hoede en neme voorloo- pig per fiets nog de Lewestraat en het dorp Kloetinge, waar thans zonder het autoverkeer, de veiligheid veel grooter is geworden. WETHOUDER J. v. d. SANDE. f RILLAND-BATH. Zaterdag overleed al hier in den ouderdom van 73 jaar, nog vrij onverwachts, de heer J. v. d. Sande, pre sident-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, en wethouder dezer gemeente. De overledene deed op 2 September 1923 zjjn intrede in den Raad en volgde 1 De cember 1930 den heer P. A. van Boven op als wethouder. Hij was reeds jaren lid van het Burgerlijk Armbestuur en vroeger lid van de Broodcommissie. De overledene was iemand die zich voor velerlei arbeid gaf. Door zijn overlijden is een einde gekomen aan een werkzaam leven. GROEDE. Vrijdagavond werd alhier een R.K. militair tehuis geopend. Aanwezig wa ren pastoor Hooijdonck, luitenant Wede- meijer, verschillende leden van de plaatse lijke feestcommissie en burgers (soldaten- vrienden) en een 35 a 40 militairen. Nadat allen gezeten waren, nam pastoor Hooijdonck het woord. Hij betuigde in de eerste plaats zijn dank aan alle aanwezi gen en sprak daarbij zijn voldoening uit over het sympathieke schrijven van den burgemeester en den kapitein, die wegens omstandigheden niet tegenwoordig konden zjjn. Vervolgens zette hij het doel van het tehuis uiteen en hoopte, dat het in alle opzichten aan het gestelde zal voldoen en dat de jongens er ook werkelijk een tehuis aan zullen hebben. Nadat hij nog aan allen een woord van dank had uitgesproken, die het tot stand brengen van het tehuis hadden bevorderd, verklaarde hij het R.K. tehuis voor ge opend, daarbij den wensch uitsprekend, dat de mobilisatie spoedig voorbij zal zijn en een ieder naar zijn woonstede zal mogen terugkeeren. Nadat alle aanwezigen door den pastoor op een sigaar waren getracteerd, werd het woord gevoerd door luitenant Wedemeijer als vertegenwoordiger van den cómman- dant. Ook hij sprak zijn waardeering uit over het tot stand brengen van het mili tair tehuis en uitte de hoop, dat de jongens er veel genoegelijke avonden zullen mo gen doorbrengen in den tijd, dat zij te Groede vertoeven. Hierna werd door de genoodigden de lees zaal bezichtigd. Gezegd kan worden, dat het werkelijk een gezellig tehuis voor de jongens kan zijn. In de benedenzaalstaan verschillende tafels met stoelen, waaraan verschillende spelletjes kunnen worden be oefend en een biljart, terwijl de bovenzaal is ingericht als lees-, studeer- en schrijf zaal. ONTSPANNINGSAVOND VOOR DE MILITAIREN. KADZAND. De alhier gelegerde militai ren hebben j.l. Donderdag hun eersten ont spanningsavond in het hotel „De Schelde van den heer A. Baas aan de haven gehad, Deze avond was georganiseerd door een commissie uit de militairen, die daartoe fi nancieel in staat gesteld was door het in deze gemeente bestaande comité voor ont wikkeling en ontspanning der militairen; de commissie heeft n.l. van het comité 125 ontvangen. Er mag terstond gezegd worden, dat de avond een succes is geworden. De vrij groo te zaal die nochtans te klein bleek en welke door den heer Baas gratis ter be schikking was gesteld, was reeds om -half acht tjokvol. De commissie, die de beleefd heid heeft gehad, o.m. het gemeentebestuur uit te noodigen verwelkomde bij monde van haar voorzitter, den res. Ie luitenant S. J. Duiker, alle aanwezigen, meer in het bij zonder den burgemeester, wethouder J. Kools en den gemeentesecretaris, (wethou der De Bruijne was verhinderd). De lui tenant prees in zijn openingswoord de 'pret tige samenwerking, die er bestaat tussehen het comité uit de burgerij van Kadzand en de commissie, door welke laatste het con tact met de militairen het best in stand ge houden kan worden en die daarom be schouwd kan worden als een schakel tus sehen burgerjj en gemobiliseerden. Ook kapitein Schults heeft een kort, geestig woord ter inleiding gesproken. Daarna kwam als zeer verzorgde, voor velen sinds lang niet meer genoten en daar door zoo op prijs gestelde hoofdschotel een 4 tal interessante films op het doek, geno men uit het repertoire van de Nederland sche Fordautomobielfabriek, welke films door deze fabriek geheel belangeloos ver toond worden. Ter afwisseling trad hierna de befaamde „professor" Eskarino op, die in verbluffende raphandigheid sterke staaltjes zijner goochelkunst deed zien, die met de grootste aandacht werden gadegeslagen. Na de pauze werd een heel aardig filmpje vertoond „Haarkloverij", dat in aardige beelden de minutieuze afwerking liet zien van de Ford auto's. Het laatste nummer van het programma was de bijzonder leer rijke film „Dwars door Afrika". Wij zijn er van overtuigd, dat deze avond voor de mili tairen werkelijk een avond van ontspanning is geweest, die door allen hoogelijk is ge waardeerd en naar herhaling doet verlan gen. Waar nu door de militairen zelve een reciteerclub, een strijkje en een zangver- eeniging zullen gevormd worden, zal straks uit eigen midden voor ontspanning kunnen worden gezorgd. VROUWENPOLDER. Vrijdagmiddag ver gaderde de gemeenteraad onder voorzitter schap van burgemeester W. Maas, voltallig. Ingekomen was o.m. bericht van Ged. Staten, dat de begrooting 1940 is goedge keurd en de rekening 1938 definitief is vast gesteld, alsmede, dat over 1939 alsnog 7.45 verschuldigd is, wegens bijdrage in de kos ten van den keuringsdienst van Waren te Goes. Na bespreking werd m.a.st. besloten, het schrijven van Ged. Staten inzake toetreding tot den Provincialen brandweerbond alsme de het schrijven van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken inzake toetreding der gemeente tot het Centraal Archief en In lichtingenbureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon, voor kennisgeving aan te ne men. Vastgesteld werd een verordening tot wij ziging der verordening op den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Oostkapelle, betref fende het verbod kadavers, die voor den Destructor bestemd zijn, in gevilden toe stand aan den verharden weg te leggen. Besloten werd tot onderhandschen ver koop van 10,35 a gedeelten zijkant weg en een gedeelte ongenummerde weg aan J. Louwerse Lzn. Besloten werd alsnog over te gaan tot aankoop van 4 ca en 3 ca grond van de perceelen, Sectie D no. 416 en 440, welke grond noodig is voor de verbetering van den Gapingschen weg ter plaatse. Besloten werd, afwijzend te beschikken op het verzoek van M. Hoogerheijde tot demping, van gemeentewege, van den voor de woningbouw in de afd. Gapinge, gelegen sloot. Voorts werd behandeld een verzoek van D. Bakker, om tegemoetkoming van ge meentewege in de door hem te betalen kos ten in de verpleging van zijn echtgenoote in een krankzinnigen gesticht; na bespreking van het verzoek, werd m.a.st. besloten een derde gedeelte van den verpleegprijs voor rekening der gemeente te nemen. Na bespreking werd m.a.st. besloten, de prijs voor het uit de in afd. der gemeente aanwezige kraan op de waterleiding voor degenen, die niet in staat zijn, de door hen bewoond wordende perceelen, aan de wa terleiding te doen aansluiten, vast te stel len, op 0.50 de m3; tevens werd bepaald, dat zoowel te Vrouwenpolder als te Ga pinge, aan het gemeentehuis aldaar op werkdagen, water kan worden gehaald van 7 tot 8 uur, van 12.30 tot 13,30 uur en van 19 tot 20 uur. Besloten werd aan de ter secretarie te werk gestelde twee volontairs, in verband met de toename der werkzaamheden ter Secretarie, ieder een tijdelijke toelage te geven van 100 per jaar. Na terzake ge dane mededeeling en nadere toelichting van den voorzitter werd m.a.st. besloten de raadzaal te Vrouwenpolder ter beschikking te stellen voor het houden van den cursus E. H. B. O. Bij de rondvraag informeerde de heer Dingemanse naar de wijze van financieering van de ten laste der ge meente blijvende kosten verbonden aan de verbetering van den Gapingschen weg. De heer vandenBosse vroeg inlichtingen verbandhoudende met de uitvoering der werkzaamheden aan genoemden weg, ter wijl de heer Maljaarsde aandacht van B. en W. vestigde op de aanwezigheid van slechte plaatsen in de bestrating van den Dorpsweg te Vrouwenpolder. De v o o r z. zegde waar noodig voorziening toe. De voorzitter deelde den Raad mede, dat het, zoo de betrokken aangelanden tot mede werking bereid zijn, de bedoeling van B. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, ver teert uw voedsel niet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ia vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Ingez. Med.j O Landau verliest de zevende partij. De match tussehen Euwe en Landau om het kampioenschap van Nederland werd Zaterdagavond met de zevende partij voort gezet, welke partij te Utrecht plaats vond. In een Engelsche partij week dr. Euwe al spoedig van de paden der theorie af. Lan dau wilde te veel uit de opening halen, ove rigens begrijpelijk, indien men bedenkt, dat hjj ten gevolge van zijn grooten achterstand wel op winst moest spelen. De uitdager ver waarloosde zijn ontwikkeling, terwijl hij te lang met rocheeren wachtte. Euwe ver kreeg spoedig het initiatief voor een aan val en toen Landau overging tot de lange rochade kreeg de partij een levendig karak ter. Na 38 zetten gaf wit op in de volgende slotstelling. Wit: Kc3, Db2, Td3, Lc4, pionnen b4, d5, f4, g3, h2. Zwart: Kh8, Dal, Ta3, en e3, pionnen f5, g7, h7. Door deze overwinning heeft dr. Euwe 5% punt behaald, terwijl Landau op 1% punt blijft staan. Het aantal van Euwe kan niet meer door den uitdager worden inge haald, zoodat Euwe Nederlandsch kampioen blijft. Namens den K.N.S.B. werd dr. Euwe. ge huldigd. Ook de achtste partij door Euwe gewonnen. In de achtste partij, gisteravond te Am sterdam gespeeld, heeft dr. Euwe opnieuw zijn superioriteit kunnen bewijzen. Landau gaf toe, dat zijn tegenstander zich in bui tengewonen vorm bevindt en op het oogen blik minstens een klasse sterker speelt. .In een Slavische verdediging was Lan dau het slachtoffer van een theoretisch nieuwtje. Landau volgde namelijk een ana lyse van Aljechin, die op de beroemde matchpartij Capablancadr. Lasker (Ha vanna 1920) een verbetering aangaf. Dit bleek zooals dr. Euwe in de onderhavige partij aantoonde, incorrect te zijn. De Nederlandsche kampioen slaagde door een fraaie paardenmanoeuvre de zwarte stelling te ondermijnen. Landau zag geen kans zonder kwaliteitsverlies zijn partij te redden. Zonder de minste compensatie moest hij tot aanval zien te komen, maar hiervoor bood de stelling geen gelegenheid. Door een fraaie pionoffer gelukte het den ex-wereldkampioen het initiatief te nemen en zwart in de verdediging te drijven. In het centrum maakte dr. Euwe de stel ling open en toog met dame en toren tot den aanval. Landau's koning, die zich mid den op het bord bevond, werd aan alle mo gelijke dreigingen blootgesteld. Hij kon ook niet verhinderen, dat zijn belangrijkste pi onnen, die zijn koning beschermden, verlo ren gingen. Op den 35en zet gaf Landau den hopeloozen strijd op. De stand is thans: Euwe 6% punt, Lan dau 1% punt. VOETBAL. DE ZEEUWEN—MARINE-RESERVE 10-1. Hoewel het terrein van De Zeeuwen slecht bespeelbaar was, werd toch de vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal van de marine-reserve uit Sou burg Zondagmiddag gespeeld. In het doel van De Zeeuwen stond Van Vlaanderen van Eiland Boys, die zeer waarschijnlijk naar De Zeeuwen zal overgaan, hetgeen een flmke versterking zou zijn, daar De Zeeu wen momenteel over geen behoorlijken keeper beschikt. De wedstrijd zelve was het aankijken ten volle waard. Onder de mili tairen schuilden goede voetballers, doch het elftal vormde geen geheel. Daardoor konden de zwartjes een groote overwinning behalen. Het tegenpunt van de militairen was een juweeltje en volkomen verdiend. V.V. De Zeeuwen. Op de jaarvergadering van de V.V. De Zeeuwen werd tot voorzitter gekozen de heer P. D. Weijermans, terwijl ook de hr. B. de Smit in het bestuur zitting kreeg. De voorzitter memoreerde het 15-jarig bestaan der vereeniging. In de clubtenue werd het zwarte shirt vervangen door een wit met zwarten kraag en zwarte manchetten. ZUID SLAVIëDUITSCHLAND 1—5 Het Duitsche elftal heeft Zondagmiddag te Agram voor 20.000 toeschouwers met -1 van Zuid-Slavië gewonnen, nadat de rust met een 10. voorsprong was inge gaan. In de eerste helft lieten de Zuid Sla vische spelers een uitstekenden indruk achter. In de tweede helft was Zuid Slavië aanvankelijk sterk in den aanval, doch na dat dit offensief was afgeslagen, wist het Duitsche elftal de beslissing in enkele mi nuten te forceeren. en W. is de onyerharde Snouck Hurgronje en Slikweg II, alsmede het nog onverharde gedeelte van den Melse's weg met de goede uit den ouden Gapingschen weg komende klinkers te doen verharden. De Raad kon zich hiermede vereenigen. Het terzake be sprokene gaf den hr. Van den Bosse aanleiding de aandacht van B. en W. te vestigen op den slechten toestand van een gedeelte van den Bijenweg. o DINSDAG 17 OCTOBER. HILVERSUM I 1875 en 414,4 M. KRO-Uitz. 4.00—5.10 HIRO. 8.00 Ber. ANP. 8.05—9.15 en 10.10 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO- ork. (12.451.10 Ber. ANP,gram.). 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 Causerie. 4.20 Gram. 4.25 Cau serie. 4,40 Gram. 4,45 Ber. 4,50 Gram. 4,55 Causerie. 5.10 KRO-Melodisten en solisten. (5.456.05 Felicitaties). 6.35 Sporthalfuur. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Reportage. 8.00 Ber. ANP, mededeelingen. 8.15 KRO-Sym- phonie-ork. 9.20 Reportage. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Bertus van Dinteren en zijn Tzigane- ork. 11.0012.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. A VRO-U itzending. 8.00 Ber. ANP, gram. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.), 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. (11.0011.30 Huish. wenken). 12.15 Gram. 12.45 Ber. ANP). I.00 De Romancers en soliste. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Ómroepork. 2.45 Knip- en naai cursus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Ómroepork. en gram. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Bram Kwist's tokkelork. 7.35 Cyclus „Onze Weermacht". 8.00 Ber. ANP, mededeelingen, event. Vraag en antwoord. Hierna: Causerie. 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gram. 10.30 AVRO- Dansork. 11.00 Ber. ANP, hierna: Ensemble Ilieescu. 11.3012.00 Gram. ENGELAND, 391 en 449 m. 10.05—10.20 Pianosyncopations. 11.20 Ber. 11.35 Gram. 12.05 Causerie. 12.20 Conc. 12.501.20 Dans- muz. 2.20 Orgelspel. 2.50 Radiotooneel. 3.20 Ber. 3.35 Variété. 4.05 Orkestconc. 4.35 Kin derhalfuur. 5.05 Mededeelingen. 6.20 Ber., mededeelingen. 5.50 Radiotooneel. 6.20 Va riété. 6.50 Mededeelingen. 7.05 Orkestconc. 7.35 Variété. 8.20 Ber. 8.35 Causerie. 8.50 Variété. 9.20 Korte avondwijding. 9.35 Gram. 9.50 Mededeelingen. 10.05 Variété. 10.35 De clamatie. 10.50 Dansmuziek (gr.pl.). 11.20 II.35 Ber. RADIO-PARIS, 1648 m. Geen opgave ont vangen. KEULEN, 456 m. 5.50 Gram. 7.20 Leo Eysoldt's ork. 10.00 Iersche volksliederen. 11.20 Otto Fricke's ork., Ómroepork. en so listen. 1.35 Pop. conc. 3.20 Gram. 4.30 Jeugd- eoncert. 5.20 Omroepkleinork., Jungherr's accordeonsolisten en vocale solisten. 7.40 12.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 332 en 484 m. 322 m: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Ómroepork. 12.50, 1.20, 4.20, 5.50 en 6.20 Gram. 7.20 Ontspannings- progr. voor soldaten. 7.50 en 8.20 Ómroep ork. 9.20—10.20 Gram. 484 m: 11.20 Reportage. 11.35 Gram. 11.50 en 12.30 Radio-ork. 12.501.20 en 4.20 Gram. 4.30 Trompetvoordr. 5.35 Gram. 5.55 Alt viool en piano. 7.20 Uitz. voor soldaten. 7.50 en 8.35 Radio-ork. 9.30—10.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.40 Barnabas von Géczy en zijn ork. 8.20 Óm roepork. 9.20 Ber. 9.40 Otto Dobrindt's ork. (Om 10.00 Ber.). 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. Notaris mr. P. Loeff heeft Zaterdag in café „De Valk" te Westkapelle voor de Erven van den heer Js. Roelse Jz. publiek geveild: 1. Een huis, schuur, erf en tuin aan het Noordkerkepad B 15 groot 0,0730 ca. (562 r.) Kooper P. Huijbregsen gem. ontvanger q.q. voor 2630. 2. 0,3540 h.a. (270% r.) bouwland aan de Baan van Klinke in 't Pauwtjeswegje. Koo per P. Huijbregsen q.q. voor 1020. 3. 0.3980 ha (1 gem. 4 r.) bouwland aan het Kees de Vos-Wegeling. Kooper Korns Gabriëlse Stz. voor 920. 4. 0,4870 ha (1 gem. 74% r.) bouwland aan de Zuidduinen. Kooper Andr. Roelse Jz. voor 410. Alle koopers wonen te Westkapelle. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche Openbaarmakingen *i. z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche eilanden (Middelburg): Nieuwe inschrijvingen: Coöp. Brandstoffen Ver. „Ons Belang", Koudekerke en Omstreken, W.A., Koude kerke A 67. Aan- en verkoop van brand stoffen. J. H. Vermeulen, Middelburg, Veerschesingel 82. Importeur, groot en kleinhandel in smeer oliën en vetten. E.: J. H. Vermeulen. Wijzigingen: C.V. De Middelburgsche Courant, Middel burg, St. Pieterstraat 28. Courant-uitgeve rij. Proc. verleend aan: C. P. Buijs, (B.P.) N.V. Oester- en Mosselcultuur v/h Bom Pikaar, Yerseke, Julianastraat B 377. Oes ter- en mosselcultuur en handel. Statuten gewijzigd. MIDDELBURG. MA 16 Oct. Cabaretavond Gezelsch. Meyer- Hamel Centr. Bond van Transport arbeiders; „De Gouden Poorte" 20 h. MA 16 Oct. Voordracht Natuurk. Gezel schap, ppr. dr. A. Minderhoud, te Wageningen; St. Joris 20,15 h. DIA 16 Oct. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. A. Minderhoud, te Wageningen; St. Joris 20,15 li. Dl 17 Oct. Verloting Ver. tot Werkverschaf fing Zeeuwsche Blinden; 20,15 h. GOES BIOSCOPEN. CITY, Middelburg, VR 13—DO 19 Oct.: „Mevrouw als detective" (Star of Midnight) en „Dame op commando" (Lady by Choise), 20.00 h. ELECTRO, Middelburg VR 13—DO 19 Oct. „De Patriot" en „Het Persschan daal", 20 00 h. GRAND THEATER, Goes VR 13-DI 17 Oct. „Verwaarloosde Jeugd" (Crime school) en „Het Geheim van den vuurtoren", 20.00 h. Tel. te giro Midd 2.50 menten Electr. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6